BUITENLANDS!! OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Het loopende gerucht, als zou in de legerplaats te Soeslerberg de typhus zijn uitgebroken, kunnen wij beslist tegen spreken. De heer A. Buma, oud-lid der Tweede Kamer,, heeft in den gemeente raad van Hindeloopen voorgesteld eene tramlijn te doen aanleggen van het station der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij aldaar door de gemeenten Hemelumer Oldephaert en Noordwolde, Gaasterland en Haskerland, in aansluiting met de lijn JoureHeerenveen. Daardoor zou het zuidwesten van Friesland met het midden der provincie worden verbonden, iets wat nog veel te wenschen overlaat. Het voorstel werd door den raad met sympathie ontvangen, en het dagelijksch bestuur werd belast zich onmiddellijk te wenden tot de betrokken gemeente besturen en met de Nederl. Tramweg maatschappij in correspondentie te treden. Onder de koloniale troepen, die dezer dagen weder na volbrachten dienst tijd in het vaderland terugkeerden, be vond zich een Duitscher, die 10 jaar ge leden van Rotterdam vertrok. Bij zijn vertrek overhandigde hij aan een vriend, die in behoeftigen toestand verkeerde, een ''a0 lot in de Staatsloterij, waarop de prijs van f 100.000 viel kort nadat de Duitscher zee gekozen had. De vriend begon met dit geld eene zaak, welke zich in bloei mocht verheugen. Toen nu de Duitscher voet aan wal zette, werd hij door zijn vriend opgewacht, die hem met zich naar huis nam en hem daal de f 4000 overhandigde, 't Was voorzeker een aardig buitenkansje voor den gepen- sionneerde. Omtrent het bezoek der Koninginnen aan het kamp te Oldebroek opj.l. Muan- dag schrijft men aan het Handelsblad: Te 11 uur naderden de beide Koningin nen het kamp, in 3 rijtuigen, waarvan dat der Vorstinnen met 4 paarden be spannen; in de beide overigen waren gezeten de hofdames bar. v. Ittersum Rengers en freule v. d. Poll; verder de adjt. kapt. luit. ter zee Zeegers Veeckens, de kapt. De Ranitz, particulier secretai is en de ordonnans-officier baron v. Sytzarna. De afstand van ongeveer 5 uren gaans was in 2 uur afgelegd, de richting werd genomen over Epe, waardoor de Vorstin nen over den Woldberg reden en al da delijk een prachtig gezicht genoten over het gelieele kampement, waaromheen ge reden werd, totdat het vorstelijk rijtuig in het lage gedeelte bij de paradeplaats de troepen naderde. Daar stonden de zes batterijen in ééne lange linie, onder bevel van den kolonel Doprman, terwijl de le afdeeling werd gecommandeerd door den luit.-kolonel Boogaard, de 2e door den rr.ojoor Van Lelijveld. Nadat het rijtuig langs de troepen had gereden, keerde het naar den berg terug, vanwaar men een goed overzicht had over de manoeuvres, welke vervol gens door het regement werden uitge voerd. Het was een prachtig gezicht, toen de vuurmonden in ééne lijn in batterij ge schaard, van de rechter- naar de linker zijde stuk voor stuk vuurden, waardoor in een oogwenk de heide met kruitdamp was vervuld. Plotseling werd de geheele lijn in een ander front geplaatst en daarop wederom het vuur geopend. De manoeuvre duurde ongeveer uur. Na de manoeuvre in het vuur werd door de batterijen gedefileerd, eerst in draf, daarna in galop, welk défilé in alle opzichten goed slaagde. Vervolgens werd het oog geslagen op de onbereden troepen en een bezoek ge bracht aan de vestingbatterij, waar de majoor Alwin, directeur der schietschool, de honneurs bewees. Ook daar donderde weldra het zware geschut, waarbij met scherp tegen eenige aarden batterijen werd gevuurd. Het oogenblik scheen toen gekomen ,,Het spijt mij dat te hooren," en de groote man nam andermaal een snuifje en vraagde toon of er een rijtuig gereed was om hen naar Wolchester terug te brengen. Er was niet anders te doen dan geduldig liet einde af te wachten, naar het scheen, en dc beroemde dokter kou zijn kostbaren tijd niet verspillen bij patiënten, die hopeloos waren. Zulke gevallen mogen winstgevend zijn, maar men verwerft er geen roem door en roem was bij dezen man hoofdzaak, geld was van meer ondergeschikt belang. De heereu vau Wolchester konden zeer good den kranke nagaan en hun had hij nog het een en ander medegedeeld, dat zij iu acht nemen moesten; mocht cr intusschen iets onvoorziens plaats grijpen, dan kwam hij op het eerste bericht daarvan naar Tliirby Cross terug. Hij vertrok, en Aynard liet een auder geneesheer uit Londen ontbieden, daar hij in de verklaring vau den geleerdo niet be rustte en bij deze gelegenheid dezelfde stijf hoofdigheid toonde te bezitten, als de man in wien hij zooveel belang stelde. Maar dc eene geneesheor kwam toot, de andore na en allen gaven geen andere hoop, als slechts een zeer flauw greintje dat oven good u as, als of zij den zicko hopeloos noem den; en do eene dag verliep naden andere en Ned werd niet beter. Hot was den tweeden September, en een treek was er voorbijgegaan dat hij zoo ge- eene verfrissching te nemen, waartoe door de officieren in de cantine een collation was aangeboden. De officierspaviljoens, de cantines van officieren, die van onderofficieren en die der manschappen, de verdere gebouwen en ook het eigenlijke kamp, het tenten- leger, werden daarop bezocht. Ten slotte reden de officieren een zoogenaamde schnitzeljacht, waarbij over hindernissen werd ge sprongen; een paar heggen, en sloot en een aarden wal, zeven in het geheel. Het aantal deelnemers bedroeg ongeveer dertig, alle hoofd- en subalterne officie ren van de kampeerende batterijen namen daaraan deel. Geen enkel ongeluk deed zich voor, allen gingen vlot over de hindernissen heen. De jacht eindigde in een flat-race, waar toe door H. M. twee prijzen werden be schikbaar gesteld. De le prijs werd behaald door jhr. Van Altena met Avonbridge; de 2e prijs door kapitein Hinlopen met Banderolle. Na nog een oogenblik in de cantine te hebben vertoefd, namen de Vorstinnen ongeveer te 4 uur afscheid van het kamp, en werden met luide hoera's gevolgd. HH. MM. hebben f250 geschonken om onderofficieren en minderen te onthalen. De bepaling dat geen burgers mochten toegelaten worden, scheen niet zoo ern stig gemeendwel werd ruim baan ge maakt in den omtrek waar de Koningin zich bevond, maar overigens, kon men zich vrg bewegen. Omtrent de vermoedelijke samen stelling van het nieuwe ministerie, waarbij de heer Tak van Poortvliet als kabinets formeerder optreedt, verneemt het libl. o. a., dat de heer Tak zich met de porte feuille van binnenlandsche zaken zal be lasten en de heer Van Tienhoven met die van buitenlandsche zaken. Voor finan ciën wordt thans weder mr. G.N. Pierson genoemd, wiens deelneming in het nieuwe kabinet de vorige week nog zeer onze ker was. In de troonrede, waai mede Woensdag avond de zitting van het Britsch Parle ment is gesloten, werd verklaard dat de betrekkingen met alle mogendheden steeds gekenmerkt worden door vrede en vriend- schap. Gewag wordt gemaakt van het sluiten van een verdrag met Portugal over Oost-Afrika en met Italië over Noordoostelijk Afrika. De onderhandelin gen met de Vereenigde Staten van Noord- Amerika omtrent de quaeslie van de Behringszee zijn ver gevorderd, maar niet afgeloopen. De troonrede wijst er op, dat de Fran- sche Kamers de overeenkomst met Enge land om het geschil aangaande New foundland aan een scheidsgerecht te onderwerpen, nog niet hebben goedge keurd, en dat de ratificatie van de be sluiten der Brusselsche anti-slavernij-con- ferentie, zoomede die van het Noordzee- verdrag omtrent den drankverkoop zijn uitgesteld. Over Duitschland komt in de troonrede niets voor. Gewezen wordt op de belangrijke ver betering in den toestand van Ierland. Ten slotte werdt een overzicht gegeven van de wetten, in deze zitting tot stand gekomen. Volgens den correspondent van de Lon- densche „Standard" te Konstantinopel heeft Rustem-pasja, de Turksche gezant te Londen, overeenkomstig den last, hem door de Porte gegeven, ter kenDis ge bracht van lord Salisbury, dat de Turk sche Regeering gaarne de onderhande lingen weer zou openen betreffende de ontruiming van Egypte door de Engelsche troepen. Naar de correspondent verneemt, antwoordde de Britsche premier dat de tijd, om deze onderhandelingen te her vatten, hem niet geschikt voorkomt. legeu bad en zeer vermagerd was, daar bij zeer weinig en met veel moeite voedsel ge bruikte. Hij was nu volkomen bij zijne ken nis, maar zwakker dan een kind; hij ver langde nu niet langer te spreken, maar al leen te slapen een ander slecht teeken zeide men en als hij niot sliep scheou hij in ernstige gedachten verzonken, als ware er iets, dat hem hinderde. Zoo- sukkelde hij voort, al zwakker en zwakker wordende, en, zeide men, nog ééne week zou het zoo kun nen duren en dan zou hij kalm en stil het leven verlaten, dat hij ter nauwernood geno ten had. Meu had het voorschrift van den geneesheer getrouw gevolgd, hem niets ge vraagd aangaande het voorval in het Boot huis; naar Wolchester en al de hekken aan het park eu de tolhekken tusschen Wolches ter en Upham en tusschen llpham en Tliirby Cross bevatten biljetten, waarin oene aanzion- lijke belooning word toegezegd aan hen, die eenige inlichting gevon konden aangaande hem of hen, dio op dien gewichtigen nacht inbraak eu moord in Aynard's Hol gepleegd hadden. Toen hij zwakker werd besloten zij hem cr naar te vragen, maar hij antwoordde niet. Nog niet, misschien eerlang; hij dacht na wat hem te doen stond en hij zou het hun iu tijds mededeelen. Hij kon nu zeer zacht spreken, maar hij wilde zijne stem nog niet oefenen, daar hij anders tot eene ver klaring aan dei rechter zoude geroepen worden. De berichten uit Britsch-Indië zijn slecht. Voortdurend heerscht er een felle hitte zonder regen; de vooruitzichten zelfs op een middelmatigen oogst zijn nagenoeg verdwenen. De plotselinge ongesteldheid, die de Belgische koningin te Laeken overviel toen zij op het punt was naar Spa te vertrekken, heeft gelukkig geen ernstige gevolgen gehad. Woensdagmorgen kon zij met haar dochter Prinses Clémentine weer een wandeling in het park doen; de Koning was reeds naar Ostende terug gekeerd, en zijzelve is Donderdag naar Spa gegaan. Uit alles blijkt, dat de ziekte niet van bedenkelijken aard was en dat alleen de angst des Vorsten, die meende dat zij zou sterven en die daarom op de toediening der H. Sacramenten aandrong, aan de voorbijgaande ongesteldheid zulk een verontrustend karakter heeft doen geven. De Fransche Minister van Binnenland sche Zaken, de heer Constans, heeft in een redevoering te Bagnères de Luchon de noodzakelijkheid betoogd van een op lossing der maatschappelijke vraagstuk ken! waartoe o. a. het ontwerp betref fende de werklieden-verzekeringkassen moet dienen. Daartoe moeten evenzeer belangrijke geldelijke offers gebracht wor den als voor de reorganisatie der legers, die niet is ter hand genomen met oorlog zuchtige bedoelingen, maar om sterk te zijn en daardoor ontzag in te boezemen. Ook het landbouwcrediet denkt de Re geering nader te regelen; vervolgens zou de heer Constans zijn taak als afgewerkt kunnen beschouwen, om den politieken arbeid aan jongere krachten over te la ten. In Hongarije hing sinds geruimen tijd een ministerieële crisis in de lucht. Het streven der opvolgende trans-leithaansche Kabinetten is steeds geweest beperking op administratief gebied, van de bevoegd heden der gewestelijke en plaatselijke besturen en versterking van het centraal gezag, ten einde de instellingen des lands meer in overeenstemming te brengen met de toestanden in de overige deelen der monarchie. In die richting voortgaande heeft de President-minister Szapay dit jaar bij liet Hongaarsch Volkshuis een wetsontwerp ingediend' hoofdzakelijk ten doel hebbende de rechterlijke en adminis tratieve ambtenaren door de Regeering te doen benoemen, in plaats van door de Comitaten of gewestelijke besturen, welke laatste te alle tijden lot ergelijke misbruiken aanleiding g if. De uiterste linkerzijde, vreezende door deze hervor ming haar invloed bij verkiezingen te zullen verliezen verzet zich met taaie volharding en heeft gedaan weten te krijgen dat twee maanden lang is gede batteerd over hét eerste artikel van het ontwerp, dat er 278 telt, iets wat door het gebrekkig reglement van orde niet kan worden belet. Alle pogingen door Szaparv aangewend om de beslissing te verhaasten, bleven vruchtloos. Thans heeft de minister in overleg met zijn ambtgenooten voorgesteld het le artikel, waarin de grondtrekken der her vorming volledig zijn aangegeven, aan te nemen, en hem bij de wet machtiging te verleenen, het plan nader uit te werken. Over dat artikel is Donderdag beraad slaagd het werd ten slotte aangenomen met 164 tegen 49 stemmen, terwijl n;et minder dan 198 leden, door zich van stemmen te onthouden, betuigden dat zij den maatregel niet verijdelen, maar even min het Ministerie steunen wilden. Voor het tweede artikel stelde nu de Minister Szapary een nieuwe redactie voor; na de aanneming zou de Verdere behande ling van het onderwerp worden verdaagd met voorbehoud dat de Regeering haar programma handhaaft. Na een warme discussie in de vergadering van Vrijdag werd aldus besloten. Graaf Apponyi, de leider der rechterzijde, die de Regeering behulpzaam is, vroeg waarom niet liever het Huis ontbonden werd, waarop de Minister als zijn oordeel te kennen gaf, dat de voorgenomen hervorming door Op den eersten Woensdag in December kwam Aynard, die nog altijd bij dag een gast was op Thirby Cross en des avonds naar llpham terugkeerde, in Delancy's kamer, om hem voor zijn vertrek goeden nacht te wenscheD. „Gaat gij nu reeds heen, Hugh?" vraagde Delancy. „Ik moet op mijn post le llpham zijn, Ned." „Wat hebt gij daar aan de hand?" „Wel, ik ben uw plaatsvervanger op het orgel," antwoordde hij „tot gij weder ge- zoud en sterk zijt." Ilug Aynard hield volstrekt vol, dat zijn vriend niet hopeloos was, ofschoon het den lijder zeiven was bekend gemaaktdeze ge loofde het bericht, dat hem zeer omzichtig was medegedeeld, nu alle hoop vervlogen was. Delancy glimlachte. ,,Ik hoop dat gij hen op geen al te lange naspelen vergast, Hugh." Hij dacht aan Mr. Weston, eu hoe deze tegen zulke lauge naspelen was. „Het gaat nog al wel," zeide Hugh,,ik heb hun gezegd dat gij spoedig weder zelf spelen zult, eu dat zij met mij zoo lang maar geduld hebben moeten, tot gij mijne plaats weder inneemt." „Mr. Aynard," zeide Mrs. Delancy, van de tafel waaraan zij in haren bijbel zat te deze Regeering en met dit Parlement behoorde te geschieden, en hij langs dezen weg een positief resultaat hoopte te be reiken, nu het beginsel eenmaal was aangenomen. Uit Parijs wordt bericht dat de heer Ribot, Minister van Buitenlandsche Zaken, een onderhoud heeft gehad met den se cretaris van het Chineesche gezantschap over de onveiligheid der Fransche zende lingen en andere Europeanen in de Zui delijke provinciën van China. De Chineesche Regeering verklaart dat zij de noodige maatregelen tot het her stellen der rust heeft genomen doch daar deze niet tot uitvoering schijnen te zul- lën komen, knoopen de Europeesche mo gendheden, die in de zaak betrokken zijn, onderhandelingen aan waaruit wellicht een gezamelijk optreden in China zal voortvloeien. Een ander bericht maaktgewag van bespre kingen tusschen Engeland en Frankrijk over een gemeenschappelijk optreden te gen China, om hun landgenooten te be schermen, desnoods door een betooging met een gecombineerde vloot, waarbij vermoedelijk ook Duitschland zich zou aansluiten. Volgens mededeelingen uit Canton is men daar weer zeer bevreesd voor uitbarstingen der volkswoede. Het volk zegt, dat het den 3en September zijn slag zal slaan tegen de vreemdelingen. Voorhands wisten de autoriteiten de rust te bewaren: zij hebben, naar aan „Daily News" wordt gemeld, de Zendelingen verzocht wat minder te preeken en de vreemdelingen in 't algemeen zich zoo wei nig mogelijk te vertoonen. Tot dusver schijnen de drie bovenge noemde Europeesche mogendheden alleen te verlangen, dat aan een commissie van hooggeplaatste Chineesche ambtenaren een onderzoek naar en bestraffing van de schuldigen wordt opgedragen. Verleden Dinsdag is de commandant van het Fransche eskader van het Noor den, admiraal Gervais, met 40 officieren en 16 onderofficieren van Petersburg naar Moscou gegaande ontvangst aldaar, door de stedelijke autoriteiten en de geestdriftvolle bevolking, overtrof alles wat men tot dusver in Rusland had on dervonden. Bij het vertrek uit Kroonstad werd het eskader tot Kopenhagen door Russische schepen begeleid. De Italiaansche Regeering ontving van der, President van het in Juli j.l. gehou den Landbouwcongres een memorandum waarin wordt uiteengezet dat het stelsel van invoerrechten, ten bate van eenige in Italië met gering succes uitgeoefende industrieën sedert 1887 geheven, groot nadeel berokkent aan den landbouw, daar het hooge tarief het afbreken van han delsbetrekkingen veroorzaakt, het sluiten van overeenkomsten verhinderd en den achteruitgang van Italië's voornaamste bestaanmiddel teweeggebracht heeft. Op vermindering der invoerrechten en op het sluiten van vrijzinnige en billijke handelsverdragen wordt in dat stuk aan gedrongen. Bijkens achterstaande advertentie zal kapitein Léon Mary ^Léon Antienne, ingenieur te 's Gravenhage) bij gunstig weder Woensdag 19 Augustus met zijn ballon vWilhelminu" in den tuin van het café de Arend alhier opstijgen. Uit de verslagen van medereizigers in eeriige dagbladen blijkt ons dat zulk een tochtje een ongekend genot moet aan bieden, vol afwisseling en eigenaardige schoonheid, terwijl de ervarenheid, han digheid en vlugheid van den kapitein, die reeds voor de 93ste maal opstijgt, er borg voor staan, dat de reis snel en voor spoedig volbracht zal worden. Wij twijfelen er niet aan, of ook in onze stad zal menigeen zich opgewekt gevoelen, om onze aarde eens van boven af te beschouwen, hetgeen vooral in onze schoone omstreken ongetwijfeld een be lezen, „gij moet Edmund daarover niet zoo veel voorpraten, alsof bij beter zou worden. Mijn jongen is vol moed en vreest den dood niet." „Neen, hij is niet bevreesd," hernam De lancy, „alleen om zijne moeder." „En ik zal sterk zijn om uwentwil." „Gij moet niet zooveel over sterven spre ken," zeide Aynard zenuwachtig; „dat moet hem schokken, en ik houd mij overtuigd dat hij herstellen zal, de geleerde heeren mogen praten wat zij willen. Clara deelt met mij in hetzelfde gevoelen." „Ik heb getracht Clara te doen besluiten Thirby Cross te verlaten," zeide Mrs. Delan cy, „het is voor haar de geschikte plaats haar niet." „Zij zal niot gaan," zeido Aynard; „zij is er do vrouw niet naar, om een huis te verlaten wanneer er droefheid heerscht." „Waar is Anna Judge?" vraagde De lancy. „Mijno trouwe helpster is dezen avond bij Clara. Ik heb haar een toertje aangeraden, daar zij beiden er zoo bleek en naar uitza gen," zeide Mrs. Delancy. „Het is heden Anna's geboortedag." „Waarlijk," zeide de zwakke stem van het bed; „dan is zij heden zeventien jaar." „Juist, mijn lieve." „Ik zou haar gaarne hier zweeg hij, en ging na eene pauze voort „eens langwekkend schouwspel zal opleveren, dat eveneens het geval zal zijn met het vullen van den ballon en zijne opstijging, waarbij men, tegen matigen entreeprijs, in den tuin van genoemd Café kan te genwoordig wezen. Gisteren avond heeft in de Helling straat een treurig ongeluk plaats gehad. Een knaap van zeven jaren gaf zijn ka meraadje van gelijken leeftijd een stoot op de borst, waardoor dit kind achter over met het hoofd op de straat viel, juist op het oogenblik dat een beladeu kar, bespannen met een paard kwam aanrijden. Voor nog de voerman aan in houden kon denken, was het wiel reeds over het hoofd van den knaap gegaan, die tengevolge van schedelbreuk op de plaats dood bleef. Blijkens onderzoek door de politie en verklaringen van ooggetui gen is dit ongeval geenszins aar, te hard rijden, nóch aan onvoorzichtigheid van den voerman te wijten. De heer de Brazza, gouverneur van Fransch-Congo, telegrafeert dat de expe- ditie-Crampel den 9. April vermoord is. De achterhoede van het escorte is terug getrokken naar Bangui, van waar een kanonneerbootde manschappen naar Braz zaville zal brengen. Behalve Crampel, zoude ook de Arabische tolk door de Mo hammedanen vermoord zijn. Het doel dezer expeditie was een kolonie te stichten aan het Tschad-meer, teneinde op deze wijze de Fransche kolonies aan den Congo en den Senegal met elkaar in verbinding te stellen. De expeditie bestond uit 4 blan ken, 30 gewapende Senegal-negers, 90 andere negers en 128 dragers. De expe ditie bracht 220 dagen door in het groote woud waardoor Stanley getrokken is. Wederom twee spoorwegongelukken, het eene in Noorwegen, het andere in Rusland. Bij het eerste derailleerden een locomo tief en vier waggons, doordat een rots blok de spoorweglijn versperd had. De machinist werd onmiddelijk gedood, ter wijl verscheidene reizigers gekwetst wer den, waaronder eenige zeer ernstig. Nog ernstiger in zijn gevolgen was het spoorwegongeluk, dat den 8en Augustus plaats had op de lijn Tavastgourt. Een personentrein kwam in botsing met een trein, die een detachement militairen ver voerde. Een personenwagen van dezen laatsten trein werd totaal verbrijzeld, waarbij 2 soldaten gedood en 48 gekwetst werden onder deze laatsten bevond zich de kolonel Borodini. De Noord-Amerikaanschen bison, die voorheen de uitgestrekte vlakten van Noord Amerika tot zijn gebied rekende en er door ontelbare kudden vertegenwoordigd was, dreigt langzamerhand te zullen uit sterven. Reeds in den aanvang dezer eeuw was het dier uit de oostelijke staten ver dreven, in 1875 waren de kudden uit Mexico verdwenen en in 1884 uit Canada, terwijl volgens de jongste opgave van Harnaday van de millioenen dezer kroes harige buffels op 1 Januari 1889 nog slechts een 1100 tal overgebleven waren, waarvan ongeveer de helft in Britsch Noord^merika. In het nationale park van Yellowstone bevinden zich nog 200 stuks, die onder bescherming derregeeringstaan, in verschillende diergaarden en menage rieën 256, in Texas 25, in Zuid-Wyoming 26, in Montana 10, in Noord- en Zuid Park 20 en in West-Dakota 4. Het laat zich aanzien, dat binnen een niet al te lang tijdperk de bison, zoowel als de roodhuid, van den aardbol zullen verdwe nen zijn. He in Duitschland nog altijd bestaan de gewoonte om conducteurs van spoor wegen onder het rijden de controle der kaartjes te laten verrichten, heeft deze week wederom aan een hunner zoo niet het leven, dan toch de gezondheid gekost. spreken en haar geluk wenschen." „Zij zal hiermede zeker zeer blijde zijn," zeide Mrs. Delancy. Aynard vertrok; het rijtuig keerde met Lady Burlinson en hare gezclschapsjufvrouw terugMrs. Holmes zag even in de zieken kamer en werd met de boodschap naar bene den gezonden, dat Mr. Delancy Miss Judge wenschte te spreken, zoo spoedig het haar gelegen kwam. „Wat duurt dat lang hoe hecht hij zich nog aan het leven, als had het nog eenige waarde voor hem," zeide Mrs. Holmes zacht fluisterend. „Liever zou ik een snel len dood hebben, dan zoo dag aan dag met angstige verwachting zijne komst te gemoet te zien en verbaasd te zijn over zijn lang uitblijven," „Hij is geenszins beangst en evenmin ver baasd, want hij heeft goed geleefd, Mrs. Holmes." „En dat heb ik niet gedaan," zuchtte de huishoudster in zich zelve, toen zij vertrok. „Zou dat een verwijt zijn Zou zij iets van mij kunnen weten?" Eene vergeetachtige vrouw, die Mrs. Hol mes vergeetachtig op dat oogenblik, daar zij het het zich niet scheen te herinneren, wat zij aan Mrs. Delancy op zekeren nacht zelve beleden had. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2