- Staten-Generaal. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. 0.— 0. 0.— n - J 0.— J> p 0.— p. 0.— 0.60 0.— 0.— 0.— 0.— - H 0.— 1 - 0.— - 0. IJ 0. 0. 0.— 0. 0.— 0.— 0. 0.— 0.— verrichten van voorwerkers bij turn-oefeningen, er geheel aan ontbreken zullen. Maar verder kunnen wij niet inzien dat de verlenging van den diensttijd de persoonlijke lasten zooveel verzwaart als beweerd wordt. In geen enkel opzicht wor den de ingelijfden bij de reserve in hun vrijheid van beweging ge hinderd, zelfs behoeven zij geen jaarlijksche inspecties meer te maken. Alleen zullen zij niet meer beschikbaar zijn als plaatsvervan gers, een bezwaar, dat bij de eerlang te wachten afschaffing der remplaceering van zeer tijdelijken aard is. In hoofdzaak dus is er weinig grond voor oppositie tegen de aanhangige voorstellen. De Tweede Kamer hervatte Dinsdag namiddag haar zitting. Een schrijven was ingekomen van den heer Bogaerdt, dat hij als lid der Kamer zijn ontslag neemt. Mededeehng werd gedaan van een brief, het, overlijden berichtende van den heer Dijckmeester, in leven lid der Kamer. Zal met een brief van rouwbeklag wor den beantwoord. Na goedkeuring zijner geloofsbrieven werd het herkozen lid de heer Land be- eedigd en nam zitting. Na opnoeming der in de afdeelingen te onderzoeken wetsvoordrachten stelde de heer Levy voor, dat betreffende de faillissementen wet te verdagen tot na het winterreces. De heer Mees bestreed dat voorstel, dal met 55 tegen 3 stemmen werd verworpen. Vrijdag werd de Indische Begrooting in behandeling genomen. Wij vernemen dat de omgeving van het koninklijk buitenverblijf Oranje- Nassau's-Oord in het volgend voorjaar eene verandering zal ondergaan. Den pachter van de boerderij, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het lustslot, is de pacht tegen dien tijd reeds opge zegd. Het plan moet zijn de plantsoenen uit te breiden en bosch aan te leggen op de plaats, waar thans de pachthoeve staat en bouwakkers zijn gelegen. Het kruis der nieuw in te stellen Orde van Oranje-Nassau komt, blijkens de afbeelding in stijl, model en versiering het meest overeen met het onderschei- dingsteeken der Belgische Leopoldsorde. Woensdagmiddag is eene herten jacht in de Hoog-Soerensche bosschen gehouden, door den opper-jagermeester en de Ireeren der hofhouding. Zijn de inlichtingen van het Cen trum juist, dan bestaat bij de viijzinnige par tij het voornemen, belangrijke amen dementen op de nrilitiewet voor te stel len, en verwacht men, dat de heer Seyf- fardt zich zal laten bewegen eenige wij zrgingen van de wet toe te laten, die voor menigeen in den lande ware ver rassingen zullen zijn Ook de heer Sclrimtnelpenninck van der Oye heeft bij de behandeling dei mili taire noodwet in de afdeelingen der Karne eene nota ingediend. Volgens den Zuidhollander is de dag, waarop de algemeene vergadering van alle R.-Katholieke Kamerleden zal gehouden woiden, nog niet vastgesteld, althans is er nog geen uitnoodiging door de R.-Katholieke Kamerleden ontvangen. De ingenieur A. J. ICrieger heeft plannen aanhangig gemaakt orn de sla- AOHT EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Een kortstondig visioen. Mrs. Judge was het eerst van hare verba zing bekomen. „Eene zonderlinge ontmoeting, Mr. Ay- nard," zeide zij„en ik houd er mij van verzekerd dat zij u niet welkom is." „Waarom onwelkom? vraagde hij. „Bij onze laatste ontmoeting zeide ik u eene harde waarheid," hernam zij„en gij meeudet dat wraakzucht ze mij ingaf. Ik hoop dat gij mij later recht hebt doen weder varen door te gelooven, dat het alleen uit achting was voor den man, dien ik diende." „Uwe bedoeling was goed, inaar de slag was hevig," zeide hij treurig. „En gij treurt er nog om, Mr. Aynard." liet zij er spoedig op volgen. „Het spijt mij zulks te zien." „Neen, treuren niet," antwoordde hij „reeds sedert lang ben ik van den schok hersteld eu kan mijne teleurstelling van toen metkalmeu blik beschouwen. Ik zeg u dank dat gij mijne oogen voor de waarheid ge opend hebt,|' „Dat zou ik gedaan hebbon, het koste nat het wilde." „Gij waart mij eene getrouwe vriendin," zeido hij, „en het spijt mij niet u te ont moeten. Wat doet gij te Llandudno? Kan tions van den Staatsspoorweg Buitenpost en Meppel door een loeaalspoorweg te verbinden, die den naam zal erlangen van Drentsch Friesche Loeaalspoorweg. De lengte zal 78 K. M. bedragen.'Belang hebbende gemeenten zijn Kollumerland en Nw. Kruisland, Achtkarspelen, Gruo- tegast, Maruni, Smallingerland, Opster- land, Schotei land, Ooststollingwerf, West- stellingwerf, Vledder, Havelte en Meppel. Een aantal, meer of minder in de on middellijke nabijheid der lijn gelegen plaatsen, komen daardoor in kortere of iechlstreeksche spoorwegverbinding met Zwolle. De barometers, die Woensdagoch tend reeds laag stonden, daalden in den loop van den dag onrustbarend en wezen tegen den avond storm aan. Die storm heeft over ons land en langs de kusten van België, Franknjk en En geland en in het Engelsche kanaal met hevigheid gewoed en heel wat schade en ongPÏukken veroorzaakt. In ons land was de telegrafische ge meenschap op verscheidene plaatsen ge stoord, waardoor in den treinenloop aan merkelijke vertraging ontstond; de tiei- nen kwamen bijna overal te laat aan, Bijna langs alle lijnen waren telegraaf palen uit den grond gerukt, wat voor de reizigers, die met den trein, die te half vijf uit den Haag naar Rotterdam ver- tiekt, even vóór het station DelfVonaan- gename gevolgen had. Te Haarlem woei op de Nieuwegracht een der groote boomen om en kwam terecht op een onbewoond huis, zoudat een groot deel van het dak werd ver nield. Te 's Hage sloeg de wind een deel af van de kroon van den St. Jacobstoren. gelukkig zonder verdere ongevallen te veroorzaken. Te Utrecht sloeg buiten de Weerd een ladder, tegen een huis staande, omver en trof een werkman der beenzwaïtfa- briek op het hoofd waardoor hij op de plaats dood bleef. Te Gorichem wierp de wind twee kermiswagens omver. In een der voer tuigen werd een klein kind bedolven on der dekens en huisraad en er levenloos onder uitgehaald. In den anderen wagen ontstond brand door de kachel, die daarin brandde: het geheele rijdende huis werd door het vuur vernield. Niet minder hevig woedde de storm op de kusten en in het Kanaal, De boot van Ostende stak naar Enge land over, doch zonder passagiers, daar de kapitein het niet wagen wilde hen mede te nemen. Overigens was de ge heele dienst der pakkelbooten op het Kanaal geschorst. Voor zoover thans bekend leden tal van visschersvaartuigen schipbreuk. Een groot Engelsch schip, op reis naar Aus tralië, de Benvenue, komende van Glas gow, strandde bij Sandgate. De kapitein, diens vrouw en vijf man der equipage verdronken Achttien man zat, toen Reuter dit bericht afzond, nog in 'twand en hadden weinig kans gered te worden. Latere telegrammen melden echter dat na bovenmenschelijke pogingen met de red dingsbooten nog 27 man van het gestrande schip uitgeput aan wal werden gebracht. Velen hebben dikwijls gevraagd naar den oorsprong van den naam der straat, die het Bloemendal met de St. Agathasiraat verbindt en die Achter het oude weeshuis wordt genoemd. Zonder twijfel is die naam er aan gegeven, om dat daar vroeger een weeshuis heeft ge staan, dat in 1550 werd gesticht in het toenmalige Begijnenhof, eenige karneren, huizinge hof en hofstede op den hoek van het St. Aagtenstraatje, naar de zijde van het Bloemendaal, van het kloos ter van St. Agatha aangekocht. Dat weeshuis werd daar ter plaatse gesticht, vooral door de milddadigheid van Catha- ik u ook in eenig opzicht van dienst zijn voor ik deze plaats verlaat?" „Neen." zeide Mrs. Judge op lieren toon. „Gij vergeet, mijnheer, dat ik, of liever mijne dochter Anna, door den dood van mijn echt genoot, iu het bezit kwam van geheel zijn vermogen, dat hij haar bij testament, het welk hij op den laatsten dag toen hij te Wolchester was maakte, had nagelaten. Het was de dag voor zijneu dood, dien ik be schouw als een straf voor zijne wreedheid, door mij van mijn eenig kiud te willen be- rooven. Ik zeg dit somtijds aan Anna, maar zij duldt het niet dat ik mijne gevoelen uit druk. „Uwe dochter is wel, hoop ik?" „Zij is een weinig sukkelend, daarom heb ik haar hierheen gebracht. Wij hebben eerst te Aber gewoond, doch daar was het zoo stil, zoodat zij zeer neergedrukt begon te worden. Zij weet het nog niet wat de een zaamheid is, even als gij en ik." „Neen," zeide Aynard, terwijl zij langzaam te zamen voortgingen; „maar die verlaten heid heeft voor beiden thans opgehouden. Ik heb een oprecht vriend in Edmund De- lancy, en gij hebt eindelijk uwe dochtor ge vonden om u te beminnen en te troosten." „Eene dochter die in mij eene vrouw ziet, vol berouw over een vroegeren misstap," zeide Mrs. Judge, „en mij het verledene niet verwijt. Een goed meisje, die der wereld rina van Someren, eene ongehuwde vrouw. Het opschrift boven de zeer oude lijst der Regenten van bet weeshuis luidt: Het arme Weeskinderhuis Geerigeert binnen Amersfooit heeft zijn Eerste beginsel gehadt en is aangeheven Omtrent corsmisse des gulden jaars 1550. Aan de stichtingsbrief ontleenen wij de volgende bijzonderheden: Hel weeshuis wordt gesticht ter eeie Gods enz., alsmede ter eere van den Heyligen Bisschop Sancte Nicolaas. Daar toe is gegeven orn Godts willen een som van 500 gulden, te betalen in twee ter mijnen, teneinde daarvoor te koopen een beginsel van een wooninge. De eerste fundateuren hebben hen verseht totter Cure. Deze zullen hen sterk moeten ma ken tot zes persoenen toe, geestelik of weerlyk, die alle jaer twee by gebueite den principaal toesichl hebben suilen. Voor 't eerst zal men aannemen een goet paar volks of tenminste een goede vrouw, teneinde de arme weeskinderen te besturen. Men zal voor 'teerst ont vangen twee, drie of vier kinderen, ver laten kynderen die geen aenhouden heb ben, maar zonder quade pokken, Lasarye, enz. Die kinderen moeten naai school gestuurd worden of ambachten leeren. Zijn zij zooverre gevorderd, dat zij in eigen behoefien voorzien kunnen, dan zal men anderen in hun plaats nemen. Ingebooren ofte gebueren gaan voor vreemdelingen. De kinderen mogen niet bedelen. De Curatoren zullen minstens twee keeren de kinderen en de huisbe waarders visiteren. In overeenstemming met dezen fundatiebrief kochten Jan van Westreenen en Peter van Westreenen Meynsz. bovengemelde gebouwen. In het jaar 1552 schijnt het weeshuis geopend ie zijn. Aan de nieuwe stichting werd door de regeerders der stad in hetzelfde jaar dat Óprijerije Ampt genaamd die Perse, welke jaarlijks verpagt werd om trent voor 200 Philips guld., in leen ge geven, op voorwaarde dat de regeerders dat Ampt, mits een jaar te voren opzei den, mochten koopen en lossen met eens 200 Philips guld, 25 st, Hull. Ut. Ct. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort, over de 1ste helft der maand October 1891. 1. Wed. B. E. de Boer, Amsterdam. 2. R. Graaf, Arnhem. 3. A. J. van Oudeneel, Haarlem. 4. J. Bonterop, Hilversum. Duitschland. 1. H. Bosman, Borbeek. Een berichtgever dei Times te Nizza heeft een onderhoud gehad met den ge lukkigen Engelschen speler Hill Wells die met zijne te Monte Carlo behaalden buit veder naar zijn land terugkeet de. Hij beweerde een onfeilbare methode te hebben uitgedacht om te winnen, maar bleek niet gezind om die openbaar te maken, want, zeide hij, niemand zou de moed hebben om bet benoodigde kapi taal te wagen. Uemzelven was het phy- siek ondoenlijk zoolang vol te houden tol hij de geheele bank ten gronde had ge richt, want daartoe zou hij dag op dag elf uur achteieen met ingespannen aan dacht moeten zitten. Na eene week had hij moeten besluiten weer eene maand of twee rust te nemen. Voor het oveiige was hij zoo overtuigd dat de Bank het tegenover gewone spelers winnen moest, dat hij juist voor 2000 p. st. aandeelen in die onderneming gekocht had. De berichtgever, die den heer Wells bij zijn spel had gadegeslagen, heeft niet veel bijzonders in zijne manier van doen kun nen ontdekken en ziet hel geheim van zijn geluk vooral in 's mans koelbloedige vermetelheid, slag op slag een 1000 pond op het spel zettende en dat telkens elt - heeft vaarwel gezegd, om met mij te leven, even als zij mij en do wereld zou verlaten hebben om haar vader te volgen. Een vadei, die voor haar alles was, maar voor mij een hardvochtig, trotsch dwingeland, die reeds van den beginne af aan mij wantrouwde, om dat ik jong en hij oud was." „Waar woont gij?" vraagde Aynard, die een einde aan dit gesprek wenschte te ma ken. „Aan het andere einde der stad," zeide Mrs. Judge. „Ons vermogen is niet van dien aard, dat wij op grooten voet zouden kunnen leven. Nog geen volle tweeduizend pond dat wel beschouwd, voor ons beideu weinig genoeg is Had ik zelve niet gespaard dau weet ik niet hoe wij met den interest zoudeu moeten rondkomen. Het leven is voor mij altijd vol kommer en strijd geweest, en zoo zal het wel zijn tot aan het einde." „Gij moet zeer gelukkig zijn met uwe dochter," zeide Aynard. „Ik heb haar lief," antwoordde Mr. Jud ge. „Mijn leven zou ik voor haar ten beste hebben. O, ja, ik ben tevreden en zou nog tevredener zijn, indien zij het ook was." „Is zij niet tevreden," zeide Aynard; „het spijt mij dat te hooren. Op Tbirby Cross was zij altijd eeu ernstig meisje, maar geens zins ontevreden." „Dan denkt zij misschien nog over haar vader, of over Mag ik u vragen hoe Mr. uren achtereen. Zaterdag b.v. won hij in het eerste half uur reeds 100.000 frs.. maar verloor alles weer met 10O0 p si. van hernzelven bovendien, ondanks zijn onfeilbare methode. Hij had veel last, zeide hij van de verspieders der Maat schappij, die alles van hernzelven, zijne familie enz. wilden weten, en natuuilijk niet minder van honderden ongelukkige spelers, die hem hulp en redding smeek ten, soms op onbeschaamde wijs. Dezer dagen ontving ik van een mijner bloedverwanten uit Amerika een brief van 8 October, waarin het een en ander vooikomt, dat ik belangrijk genoeg acht om de lezers van dit blad eens mede te deelen. Hij dan schrijft o.a. »Wij hebben tot hiertoe nog over geen slecht weer te klagen, want tot voor een paar dagen wees de thermometer nog van 85 tot 90 gr. Fahr. Laatstleden Zondag zeide mij nog iemand, die gewoon is in de zon te werken, dat hij twee dagen geleden nog voor de warmte moest zwichten en naar binnen gaan. Het is hier vreeselijk warm geweest; den lOen, llen en 12en Augustus liep de thermo meter tot 130 gr. in de zon, de appelen hingen half gebraden aan de boomen en de hemel scheen van koper te zijn. Het was hard om bij zoo'n temperatuur te werken. Toen ik den lOen Augustus thuis kwam, was mijn rug door mijn kleeren heen verbrand, het vel kwam er haast af? Uit de nieuwsbladen zult ge reeds ver nomen hebben, dat Amerika dit jaar een buitengewoon voordeeligen oogst heeft Het Westen zit opgevuld met puike vruchten; vandaar de reden dat de spoor wegmannen te Paterson 60 nieuwe loco motieven bestelden, om die overproductie op tijd aan de zeehavens te kunnen bren gen. In het blad De Grondwet las ik van een boer, die 600 acres tarwe af- dorschte en de partij a 82 cent (Am.) per bushel verkocht, wat hem een to taal bedrag van 21 600 dollars opleverde. Vele Zeeuwsche boeren zouden rnet zoo'n hapje heel wat opgeknapt 2ijn, hè? Ook de aardappelen zijn dit jaar in het west«-n zoo overvloedig, dat millioeneri bushels naar het Oosten vervoerd worden en vandaar zeer goedkoop zijn. De smaak is door de droogte onverbeterlijk. Ik kocht ongeveer 55 bushels voor 35 dol lars. Wat groeien er toch dezen zomer een vruchten in onzen omtrek De perzike- boomen scheurden uit elkaar door over vloed van vruchtdeze waren natuurlijk zeer goedkoop. De meloenen waren door de warmte suikerzoet; wij hebben er heel wat opgepeuzeld Appelen en peren waren ook voor een piikje te krijgen de druiven kosten slechts 2 cent per pond. Dikwijls zeiden we tot elkander konden we toch eens een kist van dit goedje aan onze familie oversturen. Wat zou je er wel van zeggen, als je eens een watermeloen van 35 pond op tafel kreeg? En toch geloof ik, dat jelui om het laatste stukje er van bijna zoudt vechten. Doch genoeg hiervan, dit kan tocli niet, hè? Gisteren kregen we gelukkig wat i egen ik hoop nu maar, dat het een paar da gen zal aanhouden, want bet meeste drink water is op. Wij hebben nog 2'/2 voet water in den wel, doch de meeste wel putten zijn droog. Nog dagelijks eten de jongens tomaten uit den tuin, maar voor mij is het telaat voor die vrucht. Onze lymboonen zijn op, daar zoudt gij ook van houden, hoor! Ze worden gelijk doperwten toebereid. In onzen staat groeien ze veel, doch niet in geheel Amerika." (Vp-) ltURGEKLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBORENNov., Jeannetta, d. van Roe lof Kiüsbergen en Junsi Schuitenvoerder 6 Nov., Gerardus, z. van Johannes Palland en Adriana Hartogsveld Alijda Antonia, d. van Wessel van Daal en Margrietha Hen- Delaney vaart, en wat hij tegenwoordig aan de hand heeft?" „Hij is zeer wel, en is nog altijd een musicus." „Is hij nog niet gehuwd „Neen, maar is op het punt van te trou wen." „Waarlijk raet wie?" „Met Lady Burliuson." „Dat zal een goed paar zijn," zeide Mrs. Judge, „ofschoon zulk eene valsche vrouw ah zij het niet verdient haren eersten ge liefde weder aan hare voeten te zien. Ik heb altijd een afkeer van Lady Burliuson gehad," zeide zij op een toon, waaruit haar hart sprak. „Gij hebt de gelegenheid niet gehad over haar karakter te kunnen oordeelen," zeide Aynard; „zij is eene hartelijke, doch zwakke vrouw." „Eene vrouw, die u zeer slecht behandel de, Mr. Aynard," zeide Mrs. Judge, die niet geneigd schoen hare meening omtrent Lady Burliuson op te geven. „Eene vrouw die een innig medelijden met mij had. Ik kan geen kwaad van baar hooren, Mrs. Judge." „Ik heb niets meer te zeggen. Ik draag haar geen kwaad hart toe. Ik ben altijd eene vergevensgezinde vrouw geweest." Mr. Aynard begreep niet, waarom Mrs. Judge zoo haar eigen lof moest verkondigen. drika de Leij. 7 Nov., Pieter Johan, z. vau Johaunes Reinbertus van 't Hof en Heintje vau den Pol. Joseph, z. van Geiles van Leuverden en Mijntje Fontiju. 8 Nov., Alijda, d. van Antouie vau Zuilen en Hendrina Rosier. Antonia Joanna, d van Antonius de Vries en Antonia van Vulpen. Albertus, z. van Albertus Ha zelaar en Hendje Bokkers. Petrus, z. van Petrus van Nieuwenhuizen en Elisabeth van der Velden. Frcderik, z. van Fran- ciscus Johannes Tuithof en Hendrika Blom bergen. 9 Nov., Johannes Antonius, z. van Jan Bonsel en Peternella Loman. 10 Nov., Geertruida, d. van Gerrit Hage- beuk en Elisabeth Veenendaal. Everardus, z. van Theodorus van Zuilen en Sophia van Bekkum. 11 Nov., Grietje, d. van Johan nes Zeggelaar en Johanna van de Kletersteeg. ONDERTROUWD: 5 Nov., Lucas Jo hannes Wit en Maria Souilljee. 7 Nov., Abraham Fasol en Fcmma Alijda Schoter man. 12 Nov., Johannes Koekoek en Antonia Geertruida Heere. Everardus de Smit en Martha Hendrika van den Berg. Cornelis Hubertus Thijssens en Clara Eleo- nota Adriana Abelman. GETROUWD: 11 Nov., Adrianns van Eijbergen eu Johanna Smink. Adriauus van Randeraat en Elisje Kamerbeek. Joseph van de Wakker en Clara Welling. Arie van Barreveld en Theodora Wilhelmina Jekel. OVERLEDEN4 Nov., Cornelia Ipen- burg, 9 j. 5 Nov., Gijsbereje van Daat- zelaar, 56 j., wed. van Autonius van Bar- neveld. 9 Nov., Een levenl. aang. kd. m. g. van Willem de Gans en Geertruida Jagtenberg. Adriana Hendrika de Wilde, 10 m. Alijda Hooft. 5 j. 11 Nov., Johanna van 't End, 24 d. Gerardus van Eijken, 2 j., Cornelis Rijuders, 41 j., echtg. van Maria Kleinhoven. Jan Jordenso, 21 jM ongeh. Bunschoten. GEBOREN: 7 Nov, Geert z. van Peter Grondman en Jantje Dorgelo. Hendrika, d, van Wouterus Baas en Hendrikje Koe- lewijn. 9 Nov., Steven, z. van Arian von Diermen en Willempje Duijst. ONDERTROUWD: 31 Oct., Lammert Ilartog en Jannetje Heinen. 7 Nov., Jan Pleinen en Geertje Duijst. GEHUWD: 31 Oct., Willem van de Kolk en Evertje Nagel. llutger Nagel en He- leno van de Kolk. OVERLEDEN: 12 Nov., Geertje Heuve- ling, echtgenoote van Louw Huijgen, 39 j. Lensden. GEHUWD: 12 Nov., Dirk Johannes van Lunteren, wedr van Hendrika Nieuwkerk, en Geertruida Kraaykamp, wed. van Goossen de Kruyff. OVERLEDEN: 12 Nov., Aaltje Weste- ineyer, 65 j., echtgenoote van Henricus Arnoldus Josephus Beerendonk. Stouten burg. GEHUWD: 12 Nov., Gerrit Lasseur en Dirkje Lokhorst. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 13 Nov. 1891. Tarwe f 0.— a f Rogge 0.— Uien 0.— f per Appeieu 3.— n 4.— hecto Peren 2.— 4.— liter. Kleiaardapp. 0.— Zand 2.60 11 3.20 Hoendereieren - 6.50 7.60 p- lOüst. Boter 1.25 1.45 i kilo. Margarine 0.— Zoetem. kaas 0.— n p. 50 Kippen 1. Kuikens 0.80 v 1.25 Piepkuikens Ganzen 0.— Eenden 0.60 0.90 i per. Jonge 0.— stuk Hazen 1.50 2.— 1 Wilde kouijuen - 0.— 1 Tamme 0.30 n n 1.25 Duiven 0.40 0.60 per paar. Biggen 2.— 4. Zeugen Schrammen 10.— 14.— per stuk. Guste koeien Kalf J) Kalfraarzen Pinken 0.— n j Piukstieren Ook was hij een weinig verbaasd over hare bespraaktheid, want toen zij nog in zijn dienst was, had hij zelden hare stem gehoord. Zij was toen eene bedaarde, stille vrouw, wier ernst en beschroomdheid zoo geheel met zijn karakter overeenkwamen nu zoo geheel anders, sprak zij hare meening ronduit en scheen hare vroegere betrekking tot hem ge heel vergeten te hebben. En toch speet het hem niet haar ontmoet te hebbenhij had zoolang van de inenscben afgezonderd geleefd, dat het hem thans genoegen deed deze zon derlinge vrouw te ontmoeten, die tot zijn weleer behoorde, en daarenboven in de na bijheid te zijn van haar, die eene lieveling van Lady Burlinson geweest was. „Uw vriend zal zijn woord heden avond niet houden," zeide Aynard, toen eeu klok in de stad elf uur sloeg. Mrs. Judge schrikte bij deze opmerking. „O, een vriend, neen," zeide zij, met eene overdreven onverschilligheid, „Een ken nis van vroegeren tijd, wien ik, daar hij in armoedige omstandigheden verkeert, eene kleine som wilde ter hand stellen." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2