Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatie. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. ADVERTEIMTIËN. - - - - noodzakelijkheid van verbetering onzer huwelijks wetgeving, vooral in het belang der onechte kin deren. De heer Ferf vroeg, of spoedig een herzie ning van de wet op het notarisambt is te ver wachten. De heer van de Velde wenscht vereen voudiging van de procedure bij de Kantonrechten en wijziging van de coöperatiewet met het oog op vereenigingen als »Eigen Hulp», die ook aanniet- leden verkoopen. Vergadering van Dinsdag. De heer Noordtzij kwam terug op de quaestie der scheiding van Kerk en Staat en drong aan op wijziging van de wet van 1853, ten einde de kerkgenootschappen ge lijkheid van rechtspositie te doen verkrijgen. De heer Bahlman vroeg een milde toepassing der ar beidswet, die hij voor onderscheiden bedrijven, o.a. bleekerijen, schoenmakerijen en weverijen, schade lijk acht. De heer Rutgers vroeg of onder werk lieden, die men volgens de Troonrede voor den ouden dag wil verzekeren, alleen handwerkslieden worden verstaan, of ook degenen die door geestes arbeid of negotie in hun onderhoud voorzien? De heer Kerdijk oordeelde, dat de arbeidswet niet ver genoeg gaat, dat het toezicht op haar uitvoering te wenschen overlaat: dat toezicht wenscht spr. mede opgedragen te zien aan adjunct-inspecteurs, waartoe inen sommige politie-beambten kan aan wijzen, en die het dagelijksch onderzoek van de inspecteurs overnemen. De heer Van Velzen juicht de overbrenging van de technische aangelegenheden der sociale wetheving naar het Departement van Waterstaat zeer toe, en wenschte de instelling van arbitrage bij geschillen over aanbestedingen van het Rijk. De heer Mutsaers protesteerde tegen het beweren van den heer Kerdijk, dat de arbeidswet te Tilburg geen schade doet; integendeel, het bedrijf wordt er onmogelijk door. De Minister van Justitie beantwoordde de spre kers. Erkennende de leemten in onze wetgeving, oordeelt toch de Min. dat men haar te donker geschetst heeft. De heer De 'Jeer deed dit ten aanzien van de militaire rechtspleging, welker verbetering zoodia mogelijk zal worden ter hand genomen, maar die mild wordt toegepast. Vereen voudiging van de procedure voor den kantonrech ter stuit af op twee onmisbare eischen: open baarheid en nauwgezette instructie. Voorwaarde lijke vcroordeeling heeft 's Ministers sympathie. Voorbereiding van de invoering van het herziene Eerste Boek van het Burgerlijk Wetboek is geen moeielijke taak, maar zij vordert veel tijd en de Min. kan er meer actueele zaken niet voor laten rusten. Wat de heer De Kanter bedoelde met regeling van »koop door huur" eigenlijk afbe- taUngs-contract, is den Min. niet duidelijk. De Min. ontkent dat verandering aangaande het pro- curaat noodig zou zijn. Omtrent de werking van de arbeidswet moet de ondervinding uitspraak doen op dit oogenblik is de uitvoering zeer bevredigend. De Min. deelt niet het gevoelen van den heer Ferf, dat het gewenscht is het monopolie der notaris sen te versterken door opheffing van standplaatsen; dat er notarissen zijn fout gegaan is meestal te wijten aan te weelderige levenswijze. Ten op zichte van de verhouding der Kerk tot den Staat meent de Min., dat zij door de wet van 1853, die aan de vrije organisatie van de kerkgenootschappen en kerkelijke gemeenten niet in den weg staat, voldoende wordt geregeld. Enkele sprekers repliceerden. De heer Ferf verduidelijkte zijn bedoeling ten opzichte van het notariaat; spr. acht het vrije notariaat beter dan een toestand, waarin een notaris naast zijn ambt andere zaken voor het publiek moet waarnemen ora te kunnen bestaan. Vergadering van Woensdag. De heer Bevers sloot zich aan bij den wenk van den heer Ferf orn bij vacature minder voordeelige standplaatsen van notarissen op te heffenook wenscht hij schorsing der candidaats-examens. De heeren Noordtzij en Keuchenius spraken nogmaals over rechtsgelijkheid der kerkgenootschappen. De heer De Kanter betreurde dat de Minister geen invoe ring van het Eerste Boek van 't Burg. Wetboek heeft toegezegd, waardoor we een betere regeling van het huwelijksrecht zouden krijgen. De heer Clerck wenscht slechts eenige oude regelingen rnet betrekking tot het notarisambt opgeheven te zien. De heer Rutgers herhaalde zijn vaaag omtrent •werklieden» in 5 der Troonrede. De heer Tijdens drong aan op voorwaardelijke invrijheidstelling van Geel. De heer van der Kaay betoogde dat de heer Keuchenius doel en strekking der Kerk verwart met de middelen om dat doel te bereiken; voor het laatste zijn handelingen noodig die haar er kenning als vereeniging door den Staat eischen. De Min. van Justitie antwoordde den heer Rutgers, dat de definitie van het begrip werklieden eerst te pas komt in het ontwerp voor de pensioen- verzekering; overigens vat de Min. het in den ge wonen zin op. Op de vraag aangaande de Zaak- Geel kan de Min. niet antwoorden, daar hij het inconstitutioneel acht een oordeel uit te spreken over handelingen, die nog in den boezem der Re geering moeten plaats hebbenoverigens moet de theorie gehandhaafd blijven, dat de uitspraak des rechters geëerbiedigd moet worden. Bij de artikelen werden nog enkele onderwer pen behandeld. De heer Levy drong aan op trac- tementsverhooging voor rechterlijks beambten in de groote steden, wat door den Min. werd ontra den. De heer Lieftinck vroeg een billijken rege ling van de tractementen der rijksveldwachters; het voornemen daartoe bestaat bij den Min. De heer Lucassen had bezwaar tegen de premiën voor bekeuringen aan jacht- en visscherij-opzieners. De heer Diepen vroeg lotsverbetering voor het personeel der gevangenissen. De heer van der Kaay wees op de fouten in de organisatie der op voedingsgestichten. De heer Rutgers vroeg wat de Min. zal doen ten opzichte van een fout in de constructie van de cellulaire gevangenis te Nieuwer- Amstel, waar de logés door de ventilatie-toestellen met elkander zullen kunnen converseeren. Verbe tering der opvoedingsgestichten zal zoo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. Omtrent de gevangenis te N. Amstel is voorziening gelast. Het voorstel tot verlenging van den termijn der enquête werd aangenomen, en daarna Hoofdstuk Justitie. Hoofdstuk V, (Binnenlandsche Zaken). De heer Zijp bestreed Jde bestendiging der wik- en weeg- loonen in de Noord-Hollandsche marktsteden. Miss Judge," zeide hij met ecne heesche stem, ,zij zijn gehuwd." „Gehuwd!" herhaalde Auna Judge met een kalmte die haar zelve verbaasde, ofschoon haar hart als van lood was en dreigde te be zwijken. „Dus eindelijk gehuwd!" Zij nam het nieuwsblad uit de hand van Aynard en las iu de lijst der huwelijksaan kondigingen Op den 4 dezer, zijn in de kerk van St. George, Hanover Square ingezegend door den Weleerwaarden Heer John Murgrave, 13 A., Edmund Delancy, eenige zoon van wijlen Edmund Delancy van Belgrave Sqare, met Clara, jongste dochter van wijlen George Seymour, Esq., en weduwe van wijlen Sir William Burlinson, Bart., van Gravosford, Hunts. het is goed nieuws," zeide Anna idï\ H.) r' "o"'.1 EN VIJFTIGSTE HOOFDSTUK. stonc/v 2 c n er 1 e Judge krijgt bezoek. danZ' IaV0D^s voor ^en waar0P bet be- adei' u nieuwsblad zoo menig hart met ?W£..jv^bnde aandoeningen vervulde, deed 41 (Q,t udge hare avondronde op Thirby (C, *13 eene voorbeeldige en zorgvolle Tante Judge, practisch en nauwkeu- Door H. M. de Koningin is voor de stichting van het kerkgebouw der Ned. Heir, gemeente te Apeldoorn flOOO ge schonken. Tot viering van de overwinning, door de vrijzinnigen in den verkiezings strijd te Tiel behaald, werd aan den ge kozene, mr. M. Tydeman, die inmiddels uit Breda overgekomen was, eergister avond ten huize van zijn vader door de centrale vrijzinnige kiesvereeniging eene serenade gebracht. Het woord werd ge voerd door dr. Schlimmer, rector van het gymnasium en secretaris van de kiesver eeniging, van wien de gekozene een leer ling is. De heer Tydeman noodigde daarna de kiezers uit tot eene bijeenkomst in het Nutsgebouw, waar een zeer talrijk publiek tegenwoordig was en nog meriig hartelijk woord gesproken werd. In sommige Drentsche dorpen en gehuchten bestaan nog zoogenaamde boer- of buurschappen, waarvan de leden elkander wederkeerig bijslaan bij werk zaamheden op het land, het schapen- hoeden enz. Sommige werkzaamheden mogen ook niet aangevangen worden, voordat bij het blazen op den hoorn het boerhoom de geburen zijn opge roepen om te overleggen, wanneer men er mee zal beginnen. Onlangs nu onttrok een boer te Deurze zich aan zijne verplichting, toen het zijne was een jaar lang een stier te houden. Hem werd toen bij deurwaarders-exploit aangezegd, dat hij uit de boerschap was uitgesloten, rn. a. w. geboycott. Da.r zijn toestand te Deurze nu onhoudbaar is, zal hij zich elders moeten gaan ves tigen. Sequah te Haarlem. Ook te Haar lem heeft men gisteravond de paarden van Sequah's rijtuig afgespannen en hem onder het zingen van .Davenport gaat nooit verloren!" en «lang zal hij leven!" naar zijn hotel gereden. Duizenden, on der welke zeer veel gegoede ingezetenen, brachten hem daar eene rumoerige ovatie. Zijne echtgenoote werd, eveneens onder gejuich, aan den arm van een adjunct inspecteur van politie, naar het hotel ge leid. Langsieder der portieren van Sequah's rijtuig liep een politieagent. Na het bren gen der ovatie ging alles in de volmaakt ste orde uiteen. De aanleiding tot de ovatie was, meldt de N. R. Ct., een schrijven van den iieei Smidt, (de penningmeester der Vereeni ging tegen de Kwakzalverijl) waarin hij beweerde dat Sequah zilverzalf gebruikte hetgeen door alle behandelde patiënten pertinent werd tegengesproken. De godsdienstoefening in de Evang.- Luth. Kerk zal Zondag, in plaats van 's morgens, des avonds te zes uur gehou den worden. Woensdagavond vergaderden in het O. K. Seminarium een aantal oud-Katho lieken Ier bespreking van de wenschelijk- heid tot oprichting van een afdeeling van het oud-Katholiek ondersteuningsfonds. De vergadering werd flink bezocht. In be ginsel werd tot het oprichten van eene afdeeling besloten. Een ontwerp reglement, door eene voorloopigecommissie opgesteld, werd aangenomen en zal ter definitieve goedkeuring aan het hoofdbestuur wor den opgezonden. rig zooals de lezer reeds duidelijk beeft kun nen zien en iemand die door de gewoonte, zoo niet door de natuur, juist geschikt was voor de betrekking van huishoudster en met het oppertoezicht over alles belast. Misschien was zij wel een weinig te practisch en te nauwkeurig voor eene huishoudster vau een landgoed, waar nog nooit een dief geweest was of waarschijnlijk nooit komen zou eene vrouw, die tot vaste gewoonte had el- ken avond met eigen oog te gaan zien dat alle lichten in huis waren uitgedaan, en alle grendels en hoornen op luiken en deuren be hoorlijk op hunne plaats waren. De dienst boden hadden dit ouder het beheer van Airs. Holmes verwaarloosd deze had veel aan hare ondergeschikten overgelaten, Mrs. Judge liet niets aan haar over. Met klokslag van tien ging zij hare ronde doen, de vrouw met die strakke, scherpe trekken en gestrenge uit drukking, nier gelaat niet aangenaam was aan te zien voor eene bediende, zoo deze betrapt werd op schending der algemeene voorschriftenzoo er lichten nog branden of deuren nog ongegrendeld gevonden wer den eene vrouw die niet alleen van alles de reden verlangde, maar ook eene voldoende opheldering. Wel was dit gedurende de eerste weken van het beheer van Mary Judge wat hard gevallen, maar de dienstboden hadden haar eindelijk leeren begrijpen en zich naar hare Voor de op 1 Mei !892 ingaande betrekking van gehuwd zeikastelein in de builensocieleit Amicilia te Amersfoort, legen salaris van van f700 's jaars, met vrije woning enz., hebben zich tot nu toe leeds meer dan een honderden tach tig sollicitanten aangemeld. Uit de door Heeren Burgemeester en Wethouders en den Schoolopziener in het district Utrecht, in tegenwoordigheid van den Schoolopziener in het Arrondis sement Amersfoort, op gemaakte voor dracht voor hoofd der school te Oud Leus den, bij Amersfoort, isgisteien door den Raad met algeemeene stemmen benoemd de heer P. Keete, onderwijzer aan de Burgerschool te Vlaardingen. De voordracht bestond uit de heeren P. Keete, P. W. van Tuijl te Doorn, en D. van der Meulen te Leerdam. Bij het Donderdag te Utrecht ge houden examen voor apothekers assistent slaagde o. a. de Heer A. W. G. J. Harl- mann van Amersfoort. Gisteren is door de politie alhier een man aangehouden die zich wegens diefstal voor den Rechter-Commissaris te Amsterdam moet verantwoorden en des wege gesignaleerd was in het politieblad Hij werd bevonden In het bezit van drie levende, jonge vette kalkoenen, wasrvan hij de herkomst niet weet of wenscht op te geven en die hij vermoe delijk in den nacht van 10 op 11 dezer heeft ontvieemd. De Commissaris van Rijkspolitie te Amersfoort verzoekt den eigenaar dier vogels zich ten spoedigste aan zijn bureau te melden, daar de verdachte naar de gevangenis te Amsterdam moet worden getransporteerd. Lijst van blieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de '2e helft der maand Nov. '91. 1. H. W. Jansma, 2. H. van Priel, 3. M. Wetering, i. D Krieger, 5. W. Veenendaal, 6. Zegert, 7. A. v. d. Harn, 8. J. Keun. Amsterdam Delft. Deventer. Kessel. Nieuwer-Amstel. Nunspeet. Briefkaart. 1. J. Keizer, Amsterdam Hoogland. De Heer J. IC. J. Koster, die ruim vijf jaar als onderwijzer aan de openbare school alhier is weikzaam ge weest, is benoemd tot onderwijzer te Nieuwer-Amstel op eene jaarwedde van 600 gulden. Sclierpenzeel. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier, in de plaats van den heer Kreeft, heeft zich niet één sollicitant opgedaan. Tot ouderlingen en diaken der Ned. hev. kerk zijn benoemd de hh. van Wolfs winkel, van Manen en van Leeuwen. De Chinees beschouwt de maag als de bron voor het intellectueele leven, van daar ook, dat hij den zwaarlijvigsten man voor den verstandigsten aanziet. Hij ge looft, dat vreemdelingen naar China komen om daar flink te eten, wij! zij in hun eigen land honger moeten leiden. Een gast wordt dan ook op elk uur van den dag een maaltijd voorgezet: slechts ge huwde Chineezen eten te huis, de overigen eten in hotels. Gewoonlijk krijgt alleen de huisvader vleesch, terwijl de andere familieleden zich met rijst tevreden moe ten stellen. Arme lieden koopen hun maal op straat bij rondventers; in den gegoe- voorscliriften leeren schikken. Zelfs mochten de dienstboden eindelijk Mary Judge gaarne lijden, want weldra bemerkten zij dat het geen heerzucht of grilligheid was, even als bij Mrs. Holme9, maar dat zij alleen door standvastigheid en billijkheid de belaugen vau hem trachtte te behartigen, die Thirby Cross geheel scheen vergeten te hebben. Tante Judge had zioli dien November- avoud met kantwerk bezig gehouden, hetzij tot uitspanning of om er winst mede te doen. Zij had, hetgeen zij zich tot taak gesteld had, voltooid, terwijl alles stilte en rust rond om haar was, toen zij opstond om als naar gewoonte hare ronden te doen. Op eens bleef zij in den gaug stilstaan, daar zij op dit ongewone uur een hevig kloppen op de voordeur vernam, hetwelk haar wel verbaasde, maar niet verschrikte, Zij bleek eene vrouw te zijn die op alles voorbereid was, iemand die zich niet van haar stuk liet brengen, door iets dat niet alledaagsch was. Toen de dienstboden over de leuning van den trap, ot uit haro kamers zagen, bemerkten zij hoe Tante Judge met vasten tred naar de voor deur ging en riep „Wie is daar?" „Ik, tante," antwoordde eene welluidende mannenstem, welke zij dadelijk herkende. Zij liet den zwaren ketting vallen, schoof ds grendels terug, ontsloot de deur cn opende haar. den stand houden velen er koks op na, die examen afgelegd hebben in de edele kookkunst. De zonen van het Hemelsche rijk ge bruiken geene tafellakens, servetten, ta felgereedschap, bord of messen. In plaats van servetten bedienen zij zich van pa pier, hetwelk tevens ook dienst doet als zakdoek. Uit houten nappen en houten bekers eten en drinken zij, terwijl de Chineesche vrouwen afgezonderd van de mannen haar maal nemen. Dezer dagen brak een dief 's nachts in een huis in Maidi Hill, Londen. In de keuken voorzag hij zich van eieren en ham, nam eene koekepan waarin hij een en ander op een gasfornuis in smakelij- ken toestand bracht, voorzag zich in den kelder van eene flesch sheriy en ging toen op zijn gemak zitten eten en drin ken, nadat hij op den vloer een paar zakken had gelegd, om geene koude voe ten te krijgen. Na aldus den inwendigen mensch behoorlijk te hebben versteikt, ging hij eens zien wat er zooal van zijn gading was om te kapen. Hij nam drie overjassen uit eene vestibule weg en legde die in eene eetzaal gereed om straks mede te nemenvervolgens verwijderde hij eene pendule van een schoorsteen mantel, maar nu werd hij gestoord door het schellen der politie aan de voordeur. Het licht in de eetzaal had de aandacht getrokken en het huis, eene villa op den hoek eener straat, was omringd. Na lang en hevig schellen opende de heer des huizes. Men ging zoeken en vond den in breker verscholen in den kelder. Den volgenden dag voor den rechter gebracht, verwekten de verklaringen der politie niet weinig vroolijkheid bij het publiek. De kalme inbreker lachte hartelijk mee. ItlKGEKLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN 3 Dec. Everarda Alberdina Cornelia Wilkelmina, d. van Albertus vau Nus en Dirkje van den Berg. Woutera Johanna, d. van Comelis Johannes van Gin- kel en Margaretha van Buren. Henri, z. van Friedrich Anton von Rupprecht en Jo hanna de Waal. 4 Dec. Gerrit, z. van Leendert Maas en Anna Arbon. 5 Dec. Cornelia Petrouella, d. van Petrus Theodorus Dekker en Cornelia Elisabeth van Houten. 6 Dec. Nicolaas Gerardus Bemardus, z. van Lambertus Bemardus Smeeing en Gerarda Gerritsen. Felix, z. van Izaak van Spie gel en Clara Cato Hartog. Hermina Jo hanna Aleida, d. van Johanna Zeitsen. 7' Dec. Jacobus, z. van Rijkje Wijnands. 8 Dec. Willeinina Maria, d. van Petrus Ja cobus Schuuring en Aradina Maria van den Hooff. Carolina, d. van Salomon van Tijn en Jansje Vecht. Martha Anthonia, d. van Bertus Lokhorst en Cornelia Renes. 10 Dec. Adriana Geertrui, d. van Boude- wijn Heiligers en Jacoba Hendrina van Arn hem Anton ie, z. van Rijkerd van Beek en Geerrruida Veenhof. ONDERTROUWD10 Dec. Comelis van Mourik en Maria Elisabeth Philippo. Jacob Mijnteu en Lubbertje Berkloo. Brand Hofland en Margrietha Riksen. Albertus Gerardus Vliek en Maria Elisabeth Marinus. GETROUWD: 9 Dec. Lucas Dijkgraaf en Aaltje Boshuizen. Jacob Wegen en Wilhel- mina Maria Bakker. OVERLEDEN4 Dec. Een levenl. aang. kd. ra. g. van Arie Kok en Maria Boersen. Een dito m. g. van Marinus van Dijk en Petronella Gouw. 5 Dec. Frans Klok, 26 j. ongeh. Autonius Goorhuis, 8 j. Mietje Hilversum, 4 j. 6 Dec. Abraham van Raalte 9 j. Hendrika Berendina van Lith, 3 j. Johannes Smëink, 21 m. Hendrika Smeink, 8 j. 7 Dec. Arnoldus Christiaan van Beek, 3 j. Adriana Dina Johanna Bouwense, lm. 8 Dec. Elisa beth Amse, 19 m. Comelis de Bree, 87 j. wedr. van Alijda Elisabeth Visser. 9 Dec. Thomas Joanues Everardus Franciscus de Geest, 63 j. echtg. van Johauna Antonatte Snijders. „Geen zeer gepast uur, dat gij voor uw bezoek hebt uitgekozen, Mr. Delancy," zeide zij. „doch ik twijfel niet of zaken van ge wicht voeren u zoo laat herwaarts. Regent het," vervolgde zij, naar buiten ziende. „Verschrikkelijk, antwoordde hij, „maar zoo mag ik het wel er is voor mij iets opwekkends in." „Uw bezoek betreft immers geen ernstige zaak „O ja, tante," antwoordde hij, „voor mij van enistigeu aard. Ik heb u gezegd dat ik voor die zekere zaak hier zou komen hier ben ik." „En komt gij ons voor niets anders zoo laat ontrusten?" „Ik heb haast. Het is reeds over mijn tijd, ten gevolge der ziekte mijuer moeder, die ik niet kan verlaten, en die nu, God dank, weer beter is. Ik hoop dat gij blijde zijt mij te zien, tante." „Ik verzoek n mij geen „tante" te noe men." hernam Mrs. Judge spijtend, „het is eene vrijheid, die gij u veroorlooft en u niet past." „Nog niet, dat is waar," zeide Delancy; ik ben wat voorbarig, dat is het eenige. Natuurlijk wordt gij mijne taute, of ik zou mij zeer in Anna Judge moeten vergissen." „Gij hebt nog tijd genoeg om mij „tante" te noemen, als Anna uwe vrouw zal zijn," zeide de huishoudster. „Blijft gij vaD nacht Leusden. GEBOREN: 6 Dec. Willem, z. van Hen- drikus van de Vis, en Aaltje van 'tLand. ONDERTROUWD: 10 Dec. Aris Versteeg met Aaltje van Essen. Ston ten burg. OVERLEDEN6 Dec. Abraham Machielse oud 80 j* echtg. van Gerittje van Barne. Woudenberg. GEBOREN: 5 Dec. Gerrittje d. van Jan Broekhuizen en Dirkje den Hartog. OVERLEDEN: 3 Dec. Elbert van Kolf schoten, laatst wed. van Dirkje Kleinveld, vroeger van Antonia van Wittenberg, 83 j. 7 Dec. Gerrit van Maanen, 7 d. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 11 Dec. 1891. Tarwe Rogge Uien Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendereiereu Boter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikeus Piepkuikeus Ganzen Eenden Jonge Hazen Wilde konijnen Tamme Duiven Biggen Zcugeu Schrammen Guste koeien Kalf Kalf vaarzen Pinken Piukstieren Aangevoerd wareu ongeveer heet. Larwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; 30 heet. Appelen; 30 heet. Peren. heet. Kleiaardappelen50 heet. Zand- aardappelen; 1100 stuks Hoendereieren stuks Eendeneieren; 1000 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas Vette varkens - 0.- 0.kilo. stuks vee; Zeugen, 140 Biggen; 10 Schrammen. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gelet op het koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. 22) Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot het uitgeven van de PATENTBLADEN aan hen die in het jongstverloopen kwartaal van het dienst jaar 1891/92 (van den 1. Augustus tot en rnet den 31. October II) aangifte voor patentrecht hebben gedaan, ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Zaterdag, den 19 December aanstaande, van 's voor middags 10 lot 1 uur des na middags, en dat de niet-afgehaalde patent bladen door den deurwaarder van rijks belastingen zullen worden bezorgd, tegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 11 December 1891. De Bvrgemeesler voornoemd, F. D- SCHIMMELPENNINCK. Geboren WILLEMINA SOPHIA XJORNELIA, Bochter van; ■f A. J. AJ HOORWEG, Arts, Off. v. jfjez. 2e kt. O.-I. L. el w. S. 0OORWEG'- 0.— a f o.~ 0.— 0.— 0.— 1) 0.— per 2. J7 5.— hecto 2. 4.— liter. 0. n 0.— 2.50 i» 3.25 6.— 7» 7.50 p- lOOst. 1.05 j 1.30 p i kilo. 0.— 77 0.— p. 0.— 77 0.— p.50 0.60 »1 1.— 1.— 77 1.25 0.40 0.80 0.— 0.— 0. 0. per. 0.— 0.— stuk 1.50 2.— 0.45 0.55 0.30 77 1.30 0.— M 0.— per paar. 2. 5. 0.— 0.— 8.— - 14.— 0. 0. per 0.— 77 0.— srtuk. 0.— 0.— 0.— 77 0.— 0.— '7 0.— pontianak i ^ScHWEINStjgttG. Volstrekt eeni^en Algem. kempffi^ tgewng. hier ,,Zoo gij het mij vergunt en in mijne oude kamer." „Ik weet niet welke uwe oude kamer is, Mr. Delancy." ,,Die naast den trap, die naar de meiden kamer voert; dit is voor mij een lief plekje. Anna's kamer, waar dat beminnelijk meisje mij aan het leven terug gaf, toen ik dacht te sterven." „Zeer goed. Wilt gij zoo lang in de zij kamer gaan, terwijl ik de noodige bevelen ga geveu." ,,Ik vrees dat ik u veel moeite veroorzaak door mijn laat bezoek." „Dat is zoo," antwoordde Tante Judge. „Vergeef mij, tante, Miss May, wil ik zeggeu neen, dat klinkt ook al niet goed Miss Judge, het zal nooit weer gebeuren. Waar hebt gij dezen avond gezeten?" „In de kamer der huishoudster." „Die kamer past mij juist. Ik houd niet van die receptiekamers, en ik ben gekomen om met de huishoudster te raadplegen, en haar langzaam weder in een goeden luim te brengen." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2