ADVERTEIMTIËN. y (st >'(aatselijke berichten. s s Gemengd Nieuws. Provinciale berichten. °- Uk Vergadering van Dinsdag. De heer Schimmelpenninck van der Oye wil met den Min. de rijkswerf te Amsterdam be houden voor aanbouw, maar die van Willemsootd evenals Hellevoetsluis be stemmen enkel voor conservatie van ma terieel, niet levens voor reparatie. De heeren Heldt en Smit spraken ten gun ste van scheepsbouw in 't binnenland, de heer Lieflinck bepleitte de verbete ring van liet lot der machinisten. De Minister trad in vele bijzonderheden om trent het gesprokene. Te Willemsoord moet gelegenheid blijven voor giooiere- paratiën. Binnen de gienzen van het mo gelijke zal haar vermindering van de se dentaire betrekkingen worden gestreefd. De Min. is hel niet met den heer Land eens dat het oeferiings-eskader niet bui tengaats moet gaan. Des Ministers ver antwoordelijkheid is niet gedekt als hij alle schepen in liet binnenland laat bou wen, doch hij zal de paiticuliere indus trie zooveel mogelyk steunen. Bij de artikelen werd o. a. door den Min., op aandrang van den heer Heldt, lotsverbetering van de lichtwachlers in uitzicht gesteld. Hoofdstuk VI werd aangenomen zon der stemming. Ook hoofdstuk VII A (Nationale schuld), na een opmerking van den heer Harlogh betreffende de wettelijke bepalingen op de consignatie. Hoofdstuk VII B (Financiën). De lieer van der Borch wees op een onbillijkheid in de patentwet ten aanzien der Schie- damsche brandewijn. De heer Borgesius op een onbillijke bepaling in de pensioen wet ten nadeele van sommige weduwen van Rijksambtenaren. De heer Smit wensclile opheffing van tollen op vaarten en wegen. De heer van Alphen sprak voor de belangen van de klerken der Rijksontvangers. De heer Clerex bestreed het beleid van den Min. ten aanzien van de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. De heer van Beuuingen wees op de bezwaren der industrie tegen de wet op den waar borg van goud- en zilverwerken. De lieer Smeenge meende dat het Rijk het voor beeld moet geven voor de afschaffing der waterloden; de heer A. van Dedem oor deelt dat de provinciën en de gemeen ten ze niet zullen afschaffen als het Rijk haar verlies niet vergoedt. De heer van Kerkwijk vroeg vrijstelling van belasting voor landbouwscliurende heer Walter verlaging of uitstel van betaling van de pacht der oester banken. De Minister zal verschillende wenken in acht nemen bij de herziening der grondbelasting. De ongelijkheid in de patentwet treft niet alleen de brandewijn, maar bijna alle bedrijven. Die wel moet verwerkt worden tot een inkomstenbe lasting of geheel verdwijnen. Waar de pensioenwet leemten vertoont, zal zij her zien worden. De Min. zal onderzoeken wat in zake de rijkslollen kan worden gedaan. De bezwaren tegen de waar borg- wet deelt de Min. niet, evenmin ziet hij de noodzakelijkheid is van een maatre gel ten gunste van de pachters van oes- tei banken, zooals hem uit een onderzoek is gebleken. Vergadering van Woensdag. De heer Rutgers keurde het af, dat de Min. de perequatie Ier grondbelasting, door de wet van 1879 bevolen, verbindt aan zijn plan tot heiziening dier belasting. De heer van Alphen deelde dat gevoelen. De heer van der Kaay acht de handel wijze des Ministers zeer rationeel en in 't belang van den landbouw. De Min. zette nader uiteen, dat eenvoudige pere quatie zonder meer tot groote onbillijk heden zou leiden. Bij de artikelen drong de heer Har- togh aan op vereenvoudiging der forma liteiten bij het inschrijven en afschrijven van kapitalen op de Grootboeken der Nat. Schuld; de lieer Viruly op versmel ting van versleten rijks daaldersde heer Donner op afschaffing der Staatslotelij. De heer De Beaufort (Amsterdam) wilde dat het Rijk domeingronden exploiteere die tot bosschen bestemd kunnen worden. Na aanneming van dit Hoofdstuk werd de Leeningwet behandeld. De heer Bahl- mann bestreed haar, de heeren A. van Dedem, Van Kamerbeek, Van Delden en Mees maakten eenige opmerkingen over bijzonderheden en de uitvoeiing. Na ireede verdediging door den Minister het ontwerp aangenomen met 76 _10 stemmen. e zijn aangenomen het wetsontwerp .tstelling van het bedrag der groud- 'g voor 1892 en de wet op de K.n. f(' ö.l .s.-,'g.ijne vergadering van Donderdag rjV de gemeenteraad bij de hooge jor -ng aantedringen op het tot stand \»U~I van e(,ne grensverandering tus- <l ^ue gemeenten Amersfoort en Leus- atonc/t*8 zich bepaald van den Leusder- n er. ngs den nieuw aangelegden Dieven- iat zi ^ar den Appelweg, langs de west- v da« i,', an dien weg in noordelijke rich- X tadei' -., dar dg tegenwoordige grens, en 1 '"(f1 oor<^e infanterie-kazernes, die thans (Sl'te'i-ik 00'( °P Leusdens grondge- f' /p taan, allen tot de gemeente Amers- zullen behooren. Burgemeester en ouders hadden den raad daartoe voorstel gedaan, in de overtuiging dat van het gemeentebestuur van Leus den geene medewerking is te verwach ten ten aanzien van eene ruiling van gronden, tengevolge waarvan aan de ge meente Amersfoort zou komen het ge deelte van Leusden aan de noordzijde van den Kalkweg en den Doodenweg, voorzooverre deze thans tot Leusden be hoort, terwij! Leusden zou verkrijgen het gedeelte van Amersfoort ten zuiden van den Doodenweg tot den Bavoortschen molen. Eene suppletoire begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1891 werd vastgesteld, er. besloten tot verhooging van het aan die instel ling verleende .subsidie met f1000. In verhand met het op de begrooting voor 1892 deswege uilgetrokken bedrag, be sloot de raad tot heffing van 100% van den aanslag in den hoofdelijken omslag over dat jaar. Op een verzoek van de muziekvereeniging nCaeciliaa om eene toelage uit de gemeentekas werd, over eenkomstig het advies var. burgemeester en wethouders, afwijzend beschikt. Een voorstel van burgemeester en wethouders oin gebruik te maken van de waterlei ding tot het blusschen van eventueel te ontstane brand in het raadhuis werd aangenomen. Daartoe zal, in verbinding met de in de straat liggende buis, eene leiding door het raadhuis worden gemaakt en slangen voor de drie verdiepingen worden aangeschaft. Het 3e aanvullings-cohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1891, werd vastgesteld op f334.3214 De jaarwedde van de onderwijzeres aan de meisjesschool, mejuffrouw J. B. Bruijn, werd met f 75 en die van den onderwijzer J. J. Blok, aan de school in de Koestraat verbonden, met f50 verhoogd. Aan den heer A. A. J. Quanjer werd, op zijn verzoek, op de meest eer volle wijze ontslag verleend uit de be trekking van lid der openbare gezond heidscommissie. Daarna ging de raad over lot de volgende benoemingen. Tot her- schatter der huurwaarde van localen waarin sterke drank in het klein wordt verkocht werd benoemd de heet J. Kerk- hoff. Tot curator van het gymnasium werd herbenoemd de heer past. T. van Vlooten en benoemd de heer Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer dr. D. Burger. De heer H. W. A. van den Wall Bake werd herbe noemd als lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en de heer J. P. G. Kok tot lid der commissie van toezicht op liet lager onderwijs. Tot lid der openbare gezondheidscommissie werd herbenoemd de heer D. van der Werf en benoemd de heer H. W. A. van den Wall Bake ter vervulling der vacature, ont staan door het vertrek van den heer A. A. J. Quanjer Tol leden van het burger lijk armbestuur werden herbenoemd de heeren C. T. van Beek en I. Terschuur. De heeren J. Zandijk Jr., E. L. Visser en E. L. H. van Lanschot Hubrecht wer den benoemd tol leden der commissie van fabricage en de heeren E. L. Visser en E. L. H. van Lanschot Hubrecht tot leden der commissie voor de gemeente reiniging. Door den voorzitter werd me dedeeling gedaan dat was ingekomen de koninklijke goedkeuring op 's raads be sluit tot heffing van 5u% van het tarief voor het vuur-, haven- en tongeld in 1892; dat van gedeputeeide staten goed gekeurd waren terugontvangen de reke ning der dienstdoende schutterij over 1890 en de begrooting van die schutterij voor 1892, alsmede de raadsbesluiten tot verhooging der jaarwedde van den on derwijzer J. H. Fortuin met f 75 wegens verkrijging der hoofdacte en tot open baren verkoop van boomen op de open bare wandelplaats, welke verkoop plus ininus f 300 heeft opgebracht. Van den heer J. H. Fortuin, onder- wijzei aan de openbare jongensschool is een verzoek ingekomen om verhooging zijner jaarwedde met f 50 op grond van een diensttijd langer dan van twee jaren. Dit verzoek is aan burgemeester en wet houders verzonden om advies. Door het dagelijksch bestuur werd overgelegd een van de commissie voor de gemeente- reiniging ontvangen advies ten aanzien van de in de vergadering van den ge meenteraad gedane vraag welke uitbrei ding het personeel der gemeente-reini ging zou moeten ondergaan wanneer het ophalen der privaattonnen aan de huizen der ingezetenen nader zoodanig wordt geregeld dat zulks vroeger op den dag is afgeloopen dan thans het geval is, en met welk bedrag de kosten van den reinigingsdienst door dien maatregel zouden worden verhoogd. In dat uitvoe rig advies, waarmede burgemeester en I wethouders zich verklaren te vereenigen, deelt de commissie als haar gevoelen mede dat de aan dien maatregel verbonden kosten zouden bedragen f 40 voor de aanschaffing van nog een tonnenwager. en f936 'sjaars voor drie werklieden a f6 per man en per week berekend. Met die uitgaaf zou kunnen worden ver kregen dat het ophalen der privaatton nen èén uur vroeger dan thans, en dus des voormiddags te elf uren, afloopt, terwijl voor elk uur dat men zulks nog vroeger zou wenschen te doen eindigen, eenzelfde bedrag zou worden vereischt. Het advies is up de secretarie nederge- legd ter inzage van de leden. Bij de mededeeling der benoeming van den heer J. C. G. Grasé tot leeraar bij het mid- delbaar onderwijs te Amsterdam, vroeg en verkreeg het dagelijksch bestuur machtiging eene oproeping van sollici tanten te doen voor de betrekking van leeraar in de Engelsche taal aan de inrichtingen voor hooger en middelbaar onderwijs alhier. Aan het einde dei vergadeiing vroeg de heer van Esveld of er bij het dagelijksch bestuur ook iets bekend was omtrent de loopende ge ruchten als zou door een onderwijzer aan eene der openbare lagere scholen een leerling zijn mishandeld. De wethouder van onderwijs, de heer Celosse deelde naar aanleiding daarvan mede, dal hij zekeren Craanen bij zich had gehad, met de klacht dat zijn inmid dels overleden zoontje op de school aan de Koestraat zou zijn mishandeld, en aan welke mishandeling de dood van zijn kind werd toegeschreven. Na daartoe door burgemeester zn wethouders te zijn ge machtigd heeft Spr. deswege een onder zoek ingesteld bij den geneesheer die den knaap behandelde en die verklaarde dat de jongen, lijdende aan influenza, te vroeg zich naar buiten had begeven, en tenge volge daarvan door longontsteking was aangetast geworden, die de oorzaak is geweest van zijn dood, en deze niet het gevolg was van eenig toegebracht licha melijk letsel. Daarna heeft Spr. op de school onderzoek gedaan, en daai bij ver nomen dat in den laatslen tijd niets was voorgevallen, ook niet met den overleden knaap, die een aardig kereltje was. Bij de komst in eene hoogere klasse bestaat bij enkele jongens de lust om den mees ter eens te polsen of zij ook den baas kunnen spelen, en dit is ook op 2. No vember I. I. geschied, bij welke gelegen heid de bedoelde jongen door elkaar is geschud De pijn in de leden waarover de knaap had geklaagd, werd door den geneesheer een gewoon verschijnsel bij influenza genoemd en deze ontkent dat er eenig verband zou bestaan tusschen het toebrengen van eenen duw die be weerd wordt te zijn gegeven en de long ontsteking, nu die acht dagen daarna is ontstaan. Had die zich een dag daarna geopenbaard, dan zou eenig verband kun nen worden gezocht tusschen die twee omstandigheden, maar nu niet Spr. ge looft daarom dat de betrokken onderwij zer geen schuld in deze draagt, terwijl hij er nog kan bijvoegen dat deze een goed onderwijzer is, omti ent wien te voren nimmer klachten waren ingekomen. Na dankbetuiging, van den heer van Esveld voor de verstrekte iniichtingen, werd de vergadering gesloten. Sequah is eergisteren wel te Lei den aangekomen, doch begaf zich dade lijk in alle stilte met zijn vrouw naar liet hotel Verhaaff. Hij kon 's avonds niet optreden en is ernstig ziek. Hij moet volgens het Leidsche Dgbl. eene opera tie ondergaan, waartoe hij reeds een consult had gehouden met prof. v. Iter- son. Op een bankierskantoor te Berlijn werd deze week de dynamiet aanslag te New- York bijna in het klein nagespeeld. Een jongmensch verzocht den chef te spre ken en zeide hem, dat hij het kantoor door dynamiet in de lucht zou laten sprin gen als de bankier hem geen 10.000 M. gal. De bankier, de heer Hermann, viel onmiddeljjk den bezoeker aan, die daarop vluchtte. De politie arresteerde hem en •oud twee dynamiet-patronen in zijn zak. Een kranig schutter. Uit Kedong Banteng (Java) schrijft men, dd. 5 Nov.: uToen gisteren namiddag circa 10'/i uur de heer Th. de Roy van Zuijdewijn, ad ministrateur van de onderneming Kedong- Banteng, na een vermoeienden rit van zijn werk terugkwam en zich op weg naar huis begaf, werd hem de mededee ling gedaan dat een groote tijger in de nabijheid van zijne woning was. Het beest scheen door de langdurige droogte zijn heil in de lagere streken te hebben ge zocht. Op dat bericht wapende de heer de Roy van Zuidewijn zich met een buks en spoorde den tjjger na, welke zich in een hol naast eene brug schuil hield. Ver schrikt door het hondengeblaf en de men- schenstemmen hief het beest een ver vaarlijk gebrul aan. Als onverschrokken jager, wiens schot nimmer mist, naderde de heer de Roy van Zuidewijn tot op circa 15 pas, en voor de tijger tot den sprong overging, trof hem de kogel tusschen zijn beide oogen. In grooten triomf werd de buit naar huis gebracht terwijl de bevolking blijde was van den gevaarlijken gast verlost te zijn. Donderdagavond is de melkboer G. van de Vuurst, tengevolge van bijziend heid, met zijn melkslel in de schutkolk- sluis aan het Spui geraakt en jammerlijk verdronken. Het lijk is in de nabijheid van de spoorwegbrug gistermiddag ge vonden en naar de algemeene begraaf plaats overgebracht. Naar de Zw. Ct. van een reiziger verneemt, zijn de passagiers der sneltrei nen van Amersfoort naar Zwolle en van Zwolle naar Amefsfoort Woensdagoch tend aan een groot ongeluk ontkomen. Bij het station Elburg moeten deze trei nen elkaar kruisen. De sneltrein uit Zwolle wachtte op dien uit Amersfoort, toen deze door verkeerden wisselstand op de rails liep waarop eerstgenoemde trein stond. Gelukkig kon de machinist nog hij tijds stoppen; de afstand tusschen de beide treinen was echter nog maar eenige meters. De officier van Gezondheid 2e klasse Dr. D. Romein van het 4e Regiment Vesting Artillerie uit den Helder is over geplaatst bij het le Reg. Veld Artillerie alhier. De le Luit. C. P. van der Star van het 5e Regiment Infanterie wordt is zijn rang overgeplaatst bij het Regiment Grena diers en Jagers. Bij Kon. besl. is pensioen verleend ten laste van den Staat, overeenkomstig het door den pensioenraad uitgebrachte advies: aan K. Knauff, te Amersfoort, ge wezen commies bij 's Rijks belastingen met ingang van 1 Juni 1890, ten bedrage van f568 per jaar. De pier, welke zich 1C00 voet in het Michigan meer te Chicago uitstrekt, is thans voltooid. Aan het einde daarvan komt in plaats van een Casino een toren van 250 voet hoog en wel van ijzer. De toren zal overdekt worden met de stof die bekend staat onder den naam vstafl." Van buiten zal hij er uitzien als vuur toren. Van zijn top zal 's nachts het elektrieke licht een wondervol schouwspel verwek ken, vooral wanneer men bij feestelijke gelegenheden het geheele tentoonstellings park in een toovergloed hult. Licht in het donker. Een merk waardige eigenschap van den diamant is zijn lichtgevend vermogen, nadat hij eenigen tijd aan den invloed van een sterk licht is blootgesteld geweest. Tot dusverre meende men, dat slechts enkele soorten van diamant deze eigenschap be zaten, maar volgens de laatste onderzoe kingen, waarvan de uitslag werd mede gedeeld in de Revue Universellc des In ventions Nouvelles, is deze eigenschap aan alle diamanten eigen. Te Wittingen aan de Saar bij Trier heeft men dezer dagen een Rorneinschen inozaï -k-vloer ontdekt, lang 3.20 en breed 2.50 M. Dit kunstwerk, waarvan de tee- kening als zeer mooi wordt geroemd, behoorde vermoedelijk tot een Romeinsche villa, waarvan men bij verdere opgra vingen nog meerdere overblijfselen vond. 1IDRGERHJUE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 10 Dec. Geertruida, d. van Thimoteus Spijker en Gerarda vau de Wete ring. 12 Dec. Jausje, d. van Naatje Broekhuizen Balthazer, z. vau Johannes Blombergen en Johanna Burgman. 13 Dec. Gerrit, z. van Nicolaas Polman en Ever- dlna Mandersloot. 14 Dec. Elsje, d. van Jacob van dtn Hoek en Geertruida de Ruig. 15 Dec. Wilhelmioa Margaretha, d. van Antonius Karpers en Aleida Elisabeth Over keek. Liiretia Johanna, d. van Dirk Johan Romijnen Juliana Alberdina Reuman. 16 Dec. Bertha Helena, d. van Lambert van de Giesssn en Helena Bernardina Maria Coops. Cornelia, d. van Corneli9 van Veen en Millempje van Es. Engelberta Johanna, d. van Johannes Vrij en Christina Geertruida Massa. Hendrik, z. van Johan nes Arnoldts Jekel en Margaretha Engel. GETROi WD16 Dec. Johanues Nijland cn Marije van den Brink. OVERIEDEN10 Dec. Hendrika van Roekelen, 48 j., eclitg. van Johannes Helle- voort. 12 Dec. Arie Craanen, 11 j. 13 Dec Een levenl. aang. kd. m. g. van Hendrihls Franciscus Huurdeman en Corne lia Gorinrda Battram. 14 Dec. Alijdade Bree, }6 j. echtg. van Hendrik Bronk. 15 Ded Balthalzar Blombergen, 2 d. Bunschoten. GEIOREN4 Dec. Hendrikje, d. van Hendrk Willem Zijl an Wimpje Koelewijn. 15 D(. Gcrritje dochter van Evert van Gamelé en Willempje Knaap. OV1RLEDEN 7 Dec. Maria Hartog Wed. Jacob van den Bos oud 70 jaren. Hoogland. GIBOREN15 Dec. Johan Hendrik en Willed twee z. van Willem Wermsen on Geertt van Dijkhuizen. O ÈRLEDEN4 Dec. Franciscus Mar tins lud 5 maanden. 14 Dec. Maria Elisa beth Waterreus oud 32 jaren ongehuwd. Woudenberg. CEBOREN: 11 Dec. Willem z. vanHen- dril van Vlastuin en Francina Robbertsen. 15 Dec. Willem z. van Gerrit van de Lage- mat en Willemijntje van de Haar. 33Sate STAATSEOTEKIJ, Derde klasse, Trekking van 16 en 17 Dec. (600 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f45 43 2320 2329 2341 2366 2390 6857 6863 6866 16622 16707 17698 17717 17723 18873 18880 en 18897. Te zamen 17 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 28—31 Dec 11—14,19—22,26—29 Jan. en 26 Februari. Klassikale en doorgefoerneerde loten en gedeelten zijn nog verkrijgbaar ten vooimelden kantore. Soest. De aftredende ouderling der Ned. herv. gemeente alhier, de heer J. C. Haks en de aftredende diaken, de heer As. Muts, zijn als zoodanig door den kerkeraad herkozen. Een nieuw gebied voor dames. Eene jonge dame in Chicago heeft een nieuwe bezigheid voor meisjes en jonge vrouwen uitgevonden. Zij plaatste eene advertentie in de veelgelezen bladen, met de mede deeling, dat zij in staat is om heeren, die zich wat verlegen in gezelschap van,"""5>'" de schoone sekse gevoelen, les te geven. Schrammen hoe zij zich tegenover dames gedragen,®U3fe koeien moeten. Voor lessen aan verloofde jon-, ^a" gelieden wordt extra honorarium in rel Kalfvaarzen kening gebracht. Getrouwde mannes binken wordt slechts in bijzondere gevallen es ^'okstieren bij uitzondering ondei richt gegeven. Naar men mededeelt kan deze «ondeij nemende" jonge dame niet aan alle aai vragen voldoen en is zij bezig om ondt hare leiding eenige leerlingen in ha akunst" te onderwijzen. Wij leven immers in de jfin-de-siècle' Iren leiaardapp. H oendcreiereu pter largarine oeteui. kaas .ippen JuikeDs •iepkuikeus ianzeii lüeuden buge ïazeu ilde konijuon 'amme uiveii liggen leugen per hecto liter. 0.— 0.— 5.— 4.50 0.— 3.25 7.50 p. lOOst. 1.30 p kilo. 0.— p. 0.p.50 1. 1.25 0.80 0.— 0.— 0.— 2.— 0.55 1.40 0.60 per paar. 6.- per. stuk Bloemfontein, de hoofdstad van dl Oranje-Vrijstraaf, is 18 November d< een watervloed geteisterd. Tegen den m dag ging een reeks regen- en hagelbu i over de stad, en binnen een uur tl 3'/, duim water. De spruit, die de si doorloopt, trad haar oevers te buiten voerde verscheiden ijzeren huizen en van baksteen mee. Verschillende ma,- zijnen en fabrieken en de drukkerij ir Express werden eenige voeten hoog dtr water omringd. Al de houten bruggi werden weggespoeld, en de eenige br;, die in wezen bleef, is die van den spo'- weg. De heer P. Lankelma, goud-enzilr- smid, in de Choorstraat te Utrecht, hft het voornemen opgevat, binnenkor; in gedenkpenning in den handel te brenpi, op het eerste Regeeringsjaar van lil. de Koningin-Regentes. De penninder- toont aan de voorzijde de beide bien van H- M. Koningin Wilhelmina <H. D. Moeder en demi face; de keJjde vertoont een gezicht op het Loo. \jder is de medaille versierd met het allltie- wapen (dat van Nederland en Waeck- Pyrmont. 0.— - CL IO.—„- 15.- 0.— - 0.— u*' 0.- - 0.— 0— - 0.- 0.— - 0.— Aangevoerd wareu onueveer heet. i'arwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; 30 heet. Appelen; 40 heet. Peren; heet. Kleiaardappelen40 heet. Zand- aardappelen; 1100 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1000 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas Vette varkens - 0.- 0.kilo. stuks vee; Zeugen, 190 Biggen; 15 Schrammen. Gevonden te Amersfoort Een parapluie; Een zwarte vrouwenzak inhoudende o. a. een kerkboekje; Een gouden oorknopje; Een Tricot dames-handschoen. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. V Getrottwd R. VAN DDK en R. VAN ROSSUM, die ook namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen, voor de vele be wijzen van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Amersfoort, 16 Dec, 1891.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2