- V Gemengd Nieuws. Uit onzen Senaat. -LAND. Plaatselijke berichten. J f 1 M i 1 1 Met een woord van welkom aan het nieuwe lid den heer Breebaert, een betuiging van diep gevoeld leedwezen over den dood van den heer Yan. Akerlaken, leidde de Voorzit ter Maandagavond de werkzaamheden in vau de Eerste Kamer, bestaande in de behaude ling der Staats begrooting, aan welken ar beid de drie volgende dagen zijn besteed. Korte algemeene beraadslagingen gingen voor af, waarbij de heer Yan Eysinga betreurde dat niet de vorige Minister van Oorlog in het Kabinet was opgenomen en de heer Yan Lijnden de intrekking van al de wetsontwer pen, door de vorige Begeering aanhangig gemaakt, afkeurde. Op het eerste punt ver klaarde de Minister van Buitenlandsche Za ken, dat dit onmogelijk was geneest, aan gezien deze Regeeriug van gevoelen was dat genoemde- Min. in zijn wetsontwerp te zware financiëele en persoonlijke offers vergde; de tegenwoordige Minister van Oorlog hoopt, met handhaving van het beginsel van den persoonlijken dienstplicht, een minder druk kende regeling voor te dragen. Yan belang was hetgeen de heeren Bult man eu Yan den Breggen zeiden omtrent den landbouw. Beide sprekers waren van oordeel de Regeeriug niet genoeg doordrongeu is van de overtuiging, dat deze tek van i»ij verheid "~ïu een treurigen toestand verkeert; het heen en weer zwerven van verschillen de dingen, den landbouw rakende, van het eene Departement naar het andere, vonden zij ook ai niet bevordelijk aan den bloei. Hot schijnt wel, meenden die heereu, dat het plattelaud niet in de gunst der Regce- ~«ng staat. v. 'Deze meening wierp de Minister van jiiiitenl. Zaken verre van zich, en zijn ambt genoot van Binnenl. Zaken, die iuzouderheid de bedoelde verschikking als eeu maatregel 'vereenvoudiging verdedigde, bevestigde -oorden De Regeeriug kent geen ste- platteland. Zij kent alleen gemeenten, zamen het land vormen, en wier bo ren met gelijke zorg worden behartigd. Wog vermelden we (bij Hoofstuk III), een breking over onze handelspolitiek door heer Regout, die door de Ministers van >&enl. Zaken en van Financiën werd bo svoord. Betreurde eerstgenoemde spreker 9 dat wij indelstelsel -«eh van verdrc^l \den in ruil V Yan dof 1 (P* het vrij t slui- bie- lipon- .fvaan vooral aoen uit streken ge- misme der •e toestand itand hadden de Minister oorbeeld en ^ij de verschil- j gebracht, kun- •iit geven. Liever ddo aanleiding toe J. door ons behan- cijgenheid toe geeft, ,Kste zaken terugko- elken spreker afzon- het debat te vermel- kondigen wij te- nze mededeelin- •^n in deKa- ■ortaan min achten, dan aoen van die aan de meerder- ^tclling zullen iuboe- *slist worden medege- de Koningin en de ste dagen der en bezoeken eerste steen le Koningin \ersiteits-ge- beminnen." X een droom lajucy to vc' «Z minnen, en De- zij, „en die Jiefde beeft mij dcTk gegeven, om het u bier zelve te zeggen, vdat ik een standvastiger eu ge,strenger man niet bad kunnen zeggen. Alaar gij zijt zwak, Hugh, zwakker dan ik en ik kan u helpen, over u waken, mijn geheele leveu aan u toewijden. Zult gij mij nu verstooten?" Bemind te worden, en door u", riep hij uit, „door u, die ik ontvlucht ben, op dat uwe schoonheid mij niet weder onge lukkig maken zou u, wie ik niet onder do oogen durfde komen." „Maar, die gij kondet vergeten, Hugh," antwoordde zij treurig, „waut gij zoudt Anne Judge gehuwd hebben." „Ja, omdat zij iemand was, die u bemind hadt, en dio ik hoopte ook te zullen leeren beminnen, om u," zeide Aynard, „omdat ik zoo geheel verlaten was. O, Clara is het waarheid eu geen misleiding?" „Het is waaiheid; uw geluk te bevorde ren is mijn streven. Ware liefde kan niet immer verborgen blijven, het masker is af gevallen en nu gij in gevaar zijt, verberg niets. Zoudt gij mij nu nog wantrouwen .Neen, C lara, neen," riep hij uit, terwijl ar hartstochtelijk aan het hart drukte. H. M. de Koningin-regentes ver leende Woensdagmiddag ten 5 uur aan de leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-generaal de aangekondigde audiëntie, waarbij ook tegenwoordig waren de griffier en de commies-griffier der Kamer, allen in ambts-costuum. De indertijd bij liet leger zooveel opzien barende vertrouwelijke circulaire van den minister van oorlog, Beijen, in ilato 22 Maart 1877, en handelende over het verrichten van den garnizoens- en inwendigen dienst, de kleeding der offi cieren, het gebruik maken van parapluies door officieren, de eerbewijzingen, de ver houding van officieren en kader lot hunne ondergeschikten en het maatschappelijk standpunt der officiereu, hunne verhou ding onderling, ook buiten dienst, is door minister Seyffardt ingetrokken, omdat gebleken is dat het bestaan dier circulaire aanleiding geeft tot minder juiste opvat tingen en verschil van gevoelen. Op grond hiervan zijn ook alle daar mede in verband staande orders buiten werking gesteld. Amst. De Rijkspostspaai bank. In eeri paar woorden maakten wij reeds melding van de brochure, die de lieer P. J. F. du Bois, hoofdcommies ter diiectie der Rijks postspaarbank, ter gelegenheid tan het tienjarig bestaan dier instelling heeft uit gegeven. Het boekske dal voor allen, die in het spaai bankwezen belang stellen, veel wetenswaardigs bevat, kunnen wij onmogelijk in eene zoo beperkte ruimte, als onze kolommen daarvoor toestaan, bespreken. In 't kort zij gemeld dal de schrijver het tot stand komen en de ge leidelijke ontwikkeling der nuttige rijks instelling nagaat en met het oog op eene gewensclite en in uitzicht gestelde her ziening der vigeerenden spaarbankwet, enkele wenken geeft om de grenzen van geldbelegging, waarin de Rijkspostspaar bank zich beweegt, meer uit te zetten. Tot dusverre zijn de bezittingen der bank belegd in Nederlandsche Staatsschuld, effecten en prolongatieposten. De beer du Bois zou de gelden ook belegd willen zien in anderezaken b. v. in schuldbrie ven der hier te lande bestaande twee groote spoorwegmaatschappijen en andere Nederlandsche fopd..én, waarvan kapitaal aflossing en rentebetaling geregeld plaats vindet. De schr. behandelt verder tie vraag over de rentebetaling aan inleggers, of het te beleggen kapitaal wel onbeperkt mag zijn; de quaestie der terugbetaling der beslaglegging op belegde gelden en tal van andere belangrijke vragen meer, die zeer zeker de beschouwing overwaard zijn. In 't kort, de heer du Bois heeft eene brochure uitgegeven, die wij gaarne ter lezing en bestudeering aanbevelen. De lieer C. S. Adama van Schel- tema, oud-president der Vereeniging tot afschaffing van sterken drank, heeft zich tot alle weidenkenden in den lande ge wend ten einde hem en jonkvrouw van der Goes de behulpzame iiand te bieden tot oprichting te IJmuiden van een kof fiehuis met nachtverblijf, waar geen sterke drank geschonken wordt. In IJmuiden, waar dagelijks zooveel verkeer is van zeevolk, bestaan wel 14 herbergen, maar geen enkel volkskoffie huis, waar de bezoeker eenvoudige, maar goede spijs en drank en behoorlijk nacht leger vindt, zonder bloot te staan aan de verleiding van den sterken drank. Het 3e concert door het sympho- nie-orkest, onder directie van den heer G. K. G. Van Aken, jongstleden Woens dag in «Amicitia" gegeven, werd door vele ingezetenen bijgewoond. Al was de groote zaal slechts half gevuld toch aar zelen wij niet het concert druk bezocht te heeten, omdat een groot gedeelte van Van Aken's trouwe bezoekers of een of meer van hunne hnisgenooten geinfiuen- ,,lk geloof u Clara, en ik ben gelukkig. Zoo wij deze nacht zoo sterven kondou „Neen, niet sterven," zeide zij; „maar van hier tot het leven terug keeren, dat voor ons ligt, dat w ij, ofschoon heiden zwak, echter sterk in ous zeiven en in onze liefde, te zamen zullen deelen." Eene teedere omhelzing volgde eu alleen het bulderen van den wind, het kraken van het gebouw en het klotsen en loeien der golven deed zich hooren. „Hugh, laat ons vluchten," begon zij. „Neen, laat ous liever sterven," liet hij er treurig op volgen. „Het noodlot heeft mij te lang en te hardnekkig vervolgd, om mij een leven te doen genieten, waarvan gij spreekt." „Liever wil ik met u sterven, dan u hior alleen laten," zeide Clara. „Doch ons leven vangt nu eerst aan, Hugh. Vluchten wij Op het zelfde oogenblik stortte Delancy de kamer binnen. „De stutbalken bezwijken, Aynard, er is geen oogenblik te verliezen Zoo gij uw le ven lief hebt, kom I" En opnieuw scheen de sterke wilskracht, die hem naar deze kluis gedreven had, de oude liefde cn de nieuwe gedachten, die deze liefde bij hem had doen ontstaan, te willen weerstaan. „Kan ik haar ooit gelukkig maken, Ned?" zeide hjj. „Indien het slechts een gevoel van ceerd mogen worden geacht door de ziekte van den dag. Voor die afwezigen is het onwillig thuisblijven op Woens dagavond dan ook inderdaad een «gemis van genot" te noemen. Want een waar genot schonk de uitvoering van hel met zorg gekozen programma. Werd men toch door de uitmuntende uitvoering van Mendelssohn's Hochzeitsmarsch reeds als het ware betooverd, en wekte de «Racoczy- Ouverture," van Kéler Bela, ons ten zeerste op: de uitvoering van Cherubinis «Ave Maria", waarin de heer Van Hedel als oboe-solist optrad, bracht de toehoorders in verrukking: zoodanig in verrukking, dat zelfs de ademhaling van het meeren- deel niet of althans in zeer geringe male merkbaar was. Men was een en al ge nietende van de overschoone muziek I In nog hooger mate greep de viool-solo- muziek van den heer Van Aken aan vooral toen hij voordroeg «Walther's Preislied aus die Meistersinger von Niirn- berg", van Rich. Wagner, waren allen geheel en al gehoor, om, onmiddellijk na de laatste streek, door langdurig voet- getrappel en handgeklap, .den talentvol len musicus eene welverdiende hulde te brengen en daarbij tevens eene uitnoodi- ging om nogmaals aan zijn instrument de scboone tonen te ontlokken, die allen als liet ware liadde gebiologeerd. Aan die uitnoodiging werd door den heer Van Aken welwillend voldaan en deze zijne bereidwilligheid werd niet minder dank baar bejegend. Aan het applaudissement scheen geen einde te zullen komen. De overige nommers van bet programma werden eveneens zeer verdienstelijk uit gevoerd. Vooral het slotnummer «Ge- schichten aus dem Wiener Wald", be zorgde aan de dankbare stemming van het publiek die opgewektheid, om de zaal te verlaten met de groet op de lip pen «Bonsoir van Aken's kapel" en rnet den wensch «Tot een zeer spoedig we derzien." Gedurende het jaar 1892 bestaat de garnizoens-voedings-commissie uit de heeren luitenant-Kolonel Boogaard, Voor zitter, kapitein Van der Straaten, ritmees ter graaf Van der Üuijn, kapitein Wag ner, officier van gezondheid Coenen en paardenarts Knipscheer, terwijl zij door den 2e luitenant-kwartiermeester Muijser, als secretaris, zal worden bijgestaan. Tot plaatsvervangende leden der commissie zijn benoemd de heeren luitenant-kolonel Wellan, kapitein de Waal, ritmeester Bolle, officier van gezondheid Nooren, paardenarts Frederikse, zoomede de 2. luitenant-kwartiermeester Smits. De tweemaandelijksche commissie tot keuring van Fourages bestaat thans uit de heeren ritmeester Blaauw, 1. luite nant Drabbe en paardenarts Frederikse, terwijl als plaatsvervangende leden zijn aangewezen de heeren ritmeester graaf Van der Duijn, 1 luitenant Steenkamp en paardenarts Knipscheer. De Heer F. U. Ockerse heeft aan de Rijks-Universiteit te Utrecht met goed gevolg liet Semi-arts examen afgelegd. Bij vertrek van trein 265 aan het station van de lijn Amersfoort Reste ren. wilde Woensdagmiddag de conducteur P. Zeeman in een rijtuig 3 kl. stappen, toen de trein zich reeds in beweging zette. Dit gelukte hem echter niet; hij viel op het verhoogde perron, rolde van daar op den treeplank van bovenbedoeld rijtuig en van daar op den grond, tus- schen den trein en het verhoogde per ron. Hij werd verwond aan 't hoofd en linkerbeen, terwijl het rechterbeen in wendig zwaar gekneusd bleek. Na voor- loopig te zijn verbonden is hij per rij tuig naar zijne woning overgebracht en aldaar door dr. P. Smits verder behan deld. Bij het alhier garnizoen houdend depöt-escadron huzaren zijn paardende kens ontvreemd. Eender daders, die de kens had verkocht bij zekeren L. d. M. is reeds gevat. De gemeenteraad houdt eene ver gadering op Dinsdag, den 2 Februari 1892, des namiddags ter halftwee, ter behandeling van: 1 Verzoek van den Heer J. C. G. Grasé om eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere burgerschool en liet Gymna sium. 2 Verzoek van den Heer J. H. For- medelijden met mij is, en ik verval weder in honderd nieuwe verkeerdheden. En zoo het liefde is, Clara, dan is de liefde voor zulk een man gevaarlijk." „Indien die man mij lief heeft, is er geen gevaar. Ik zie nu, wat gij voor mij wezen wilt en wezen kunt. Zoo gij dus niet om mij wilt medegaan, dan moet ik aan uwe liefde twijfelen." ,.Ik ga met u," antwoordde bij. Delancy beval dat men de boot bij den trap zou roeien. De zee sloeg over het vaar tuig en de manschappen heen. en de slorm was zoo hevig, (lat moediger harten dan dat van Lady Burlinson zouden teruggedeinsd hebben. De overspanning was bij haar voorbij, hare zending was vervuld, vrees nam de plaats in van moed, zij waggelde en viel in zwijm. „Zij sterft," riep Aynard woest. (Wordt vervolgd tuin om eervol ontslag als onderwijzer ann de school Ie soort, jongens. 3 Voorstel van Burg. en Wétli. lot aanvaarding van een geschenk van de be trekkingen van wijlen Dr. D. Burger. 4 Voorstel van Burg. en Weth. tot het doen rooijen van linde hoornen aan beide zijden van de korte gracht over liet nieuwe postkantoor. 5 Voorstel van Burg. en Weth. tot hel daaistellen van een schoolgebouw in de Koestraat. cnyn^r - .-IHWIWH ^an>.<am'<2g>=eirf.-J-tarnir-."il-UMaB-a 338ste STAATSLOTEKIJ. Vijfde of laatste klasse. Derde week. Trekking van 2729 Januari. (2925 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 1000 op No 46 en 17734. Prijs f 100 op No 16678. Prijzen van f70 54 68 2342 6893 8848 11453 16615 16677 17709 17710 17761 en 17769. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 65 66 2304 2310 2314 2348 2382 2400 2401 2402 6865 6868 6873 6877 68S8 6889 6899 8808 8809 8810 8835 8838 8845 8849 11427 11447 11457 16602 16604 16613 16617 16648 16657 16664 16673 16680 16686 16687 16692 16698 17675 17683 17684 17691 17696 17697 17700 17707 17728 17735 17752 17753 17756 17767 17768 18821 18825 18828 18832 18839 18859 18860 18864 18876 18887 en 18888. Volgende trekkingen geschieden 2—6 Februari. Behalve 1159 prijzen van f400, f200, f 100 en f70 zijn nevens de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger, en de premie van f 3,000 voor het laatst uitgetrokken lot, iugebleveii de hoofdprijzen van flOOO.OOO, f 10.000, f2000, f1500 en elf van f 1000. Generaal Booth, na zijn zending in Britsch-Indië volbracht te hebben, ging op 23 dezer te Bombay naar Engeland scheep. Zijn vertrek gaf zijn volgelingen en vrienden aanleiding tot een groote demonstratie te zijner eere. Blijkens een schrijven van lord Ons low, den gouverneur van Nieuw-Zeeland, wil men aldaar een uitgestrektheid van 5000 acres land bestemmen lot een proef neming met Booth's kolonisaliestelsel. Lord Onslow beschouwt Nieuw-Zeeland, met zijn half dozijn klimaten, afwisselend van hel lialf-tropische tot het half-polaire, als voor de kleine kuituren, welke het opciale schema van Booth beoogt, zeer bijzonder geschikt. Omtrent een wedstrijd op schaatsen, 26 dezer te Cambridge (Engeland) ge houden, en waarbij de heer Eden uit Haarlem de prijswinner was, meldt de Haarl. Ct. nader het volgende: «Deze pi ijs bestaat in eene gouden medaille, benevens eene prachtige kris tallen schaal, in 188U uitgeloofd door den prins van Oranje bij een in Enge land gehouden internationalen schaatsen- wedstrijd, welke door den zelfden lijder drie achtereenvolgende malen moet wor den gewonnen. De eerste maal is die prijs behaald door Donoghue, die hem medenam naar Manhattan (V. S.); wan neer het den heer Eden gelukt nog twee maal dezen prijs te winnen, dan zal deze schaal, waaraan alzoo vaderlandsche her inneringen verbonden zijn, in ons land blijven. De baan was 1609 meter langer wa ren 8 mededingers opgekomen, waarvan de heer Eden de eenige Nederlander was. De beide snelste rijders moesten orn den eersten prijs rijden. Al spoedig bleken Eden en de bekende Tabbot (een Engelschman) de aangewe zen personen te zijn die om het cham- pionaat zouden moeten rijdenbij dezen rit was de heer Eden slechts een paar seconden voor; bij den beslissenden rit evenwel was dit verschil grooter en kwam Eden (hoewel op zijn gemak rijdende) met een verschil van pl. m. 159 meter vóór Tabbot aan in 3 m. 25 sec. een vrij lange tijd, wat evenwel grootenaeels is toe te schrijven aan het bijzonder slechte ijs." IISKCIERLIJKE STAJiDEX. Amersfoort. GEBOREN: 22 Jan. Marinus Aiitouius, z. vau Marinus Philippus Welliug en Petro- nella Johanna Cornelia C'ornelissen. 23 Jan. Frederika, d. van Petrus Joannes Hu- bertus Smeels en Wilhelmina van Erp. Wilhelmus, z. van Aart van Weerhorst en Jannetje van de Heuvel. 24 Jan. Alijda, d. van Nicolaas Hijmering en Rengertje Kas. 25 Jan. Cornells Petrus Antonius, z. van Willem dev Vries en Joanna van Vulpen. Geertruida Maria, d. van Franz Guillanme Louis Wütscher en Henriette Petronella Des- mense 26 Jan. Gerritje, d. van Gerrit van de Bijl en Hendrikje Vonk. 27 Jan. Johanna Adriana, d. van Joachim Brouwer en Johanna de Gooijer. Wilhelmus, z. van Johannes de Winter en Catrina de Wilde. ONDERTROUWD: 23 Jan. Engelbert Tcunis Jan van As en Tcuntje Zondervan. GETROUWD: 27 Jan. Frederik Kallen- bach eu Dirkje van Harten. Johannes Fhijnbeen en Maria Antonia Wiertz. Edo Theodorus van deu Boom en Jannetje van Bielder. Timotheus Krijnen en Maria van de Pol. OVERLEDEN: 20 Jan. Anna Hooijnians, 91 j., echtg. van Wijuand vau Beest. 21 Jan. Johannes Hendricus Petrus Groen, 71 j. ongeh. Isaac Hagen, 42 j. ongeh. Carolina van Tijn, lm. Martha Wille- rnina Johanna van Haselen, 19 j. ongeh. Jan Frederik Huijgen, 14 j, Johanna Tromp van Holst, 10 j. Gerrit van den Burg, 67 j. echtg. van Gerarda Bakker. Johannes Lambertus van 't Hof, 2 m. 22 Jan. Helena Kraaikamp, 62 j. echtg, van Willem Pater. Gerrit van Dashorst, 60 j. ongeh. 23 Jan. Dirk Verbeek, 46 j. ongeh. Nicolaas Vlug, 71 j. echtg. van Neeltje Thuijllo. Theodora van Wagenin- gen. 82 j. wed. van Jan van Kalleveen. Een levenl, aang. kd. vr. gesl. van Geurt Geurtsen en Geertje van Dijk. 24 Jan. Hendrik van Nimwegen, 65 j. wedr. van Grietje van de Wetering. Theodorus Langras, 50 j. echtg. van Petronella van der Linden. Wilhelmina van Kessel, 79 j. wed. van Cornelis Theodorus Kamp. 25 Jan. Hermaous Parapus, lm. Hen- drika van der Veer, 74 j. echtg. van Jan van Ee. Hendrik Hemmers, 62 j. echtg. van Aunetje van den Berg. Agatha van Duijst, 78 j. echtg. van Lambertus Rein- holt. 26 Jan Willem Gouw, 18 d. Heudrika van de Pol. 69 j. wed. van Jan Gerard Woliers. Jacobes Gregardus van Os, 57 j. echt. van Christina Gijsberta Ouwer- kerk. Cornelis Breunis Jansen, 22 d. Hermanus Mater, 7 j' Martinus Revalk, 64 j. echtg. van Elisabeth van Hattum. 27 Jan. Elisabeth van Hattum, 70 j. wed. van Martinus Revalk. Geertruijda Helena Antonia Wolff, 62 j. echtg. van Johannes Antonius van Haaren. Hoogland. GEBOREN25 Jan. Jan, z. van Gerrit van de Bor en Barta Velthuizen. ONDERTROUWD; 22 Jan. Aulbert Kuyer en Koruelia Leeuwenkamp. GEHUWD: 28 Jan. Peter Rijnders en Johanna Krol. OVERLEDEN24 Jan. Wilsje Meezen Prins oud 67 j. wed. van J. Schouten. 26 Jan. Hendrikus Eygenkamp oud 60 j. echtg. van Trijntje van Kleiuwee. Leusden. GEBOREN: 22 Jan. Geertruida, d. van Heudrik Fliek en Hendrika Lainmerdina van Harten. OVERLEDEN24 Jan. Cornelis Veeoen- daal oud 56 j. echt. van Teuntje Reues. 25 Jan. Reyer Voskuilen, oud 44 j. ongeh. Stoutenburg. GEBOREN: 24 Jan. Heudrik z. van Gijsbertus Voskuilen en Rijkje van den Heu vel. OVERLEDEN23 Jan. Aalbertus Smit, oud 2 j. Woudenberg. GEBOREN 23 Jan. Willem z. van Barend Methorst en Maria Veldhuizen. 24 Jan. D na Maria, d. van Dirk Duinsbergen en Jacoba Bakkenes. GEHUWD: 27 Jan. Hendrik Lagerweij 37 j. eu Jannetje van de Wetering, wed. van Cornalis van de Wetering, 52 j' OVERLEDEN24 Jan. Hendrikje Gaasen heek, geb. met Evert van Ede, 52 j. 25 Jan. Gerritje van Domselaar, 57 j. 25 Jan. Jacoba van de Wetering, geh. met Ariën Koudijs, 57 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 29 Jan. 1892. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge - 0.— IJ 0.— Uien - 0.— f) 0.— per Appelen 3.— 5.— hecto Peren - 3.— U 5.— liter. Kleiaardapp. - 0.— M 0.— Zand - 3.— 4.— Hoendereieren - 7.— J» 8.50 P- lOOst. Boter - 1.40 »J 1.60 P kilo. Margarine - 0.— n 0.— P Zoeteuikaas - 0.— 11 0.— P 50 Kippen - 0.80 ii 1.25 Kuikens - 0.— 0.— 1 Piepkuikens - 0.— 0.— 1 Ganzen - 0.— II 0.— f Eenden - 0.60 »J 0.90 per stuk. Jonge - 0.— 0.— l Hazen - 0.— IJ 0.— Wilde konijuon - 0. II 0.— Tamme - 0.80 n ti 1.40 Duiven - 0.60 0.80 por paar. Biggen - 4.— ii 6.— Zeugen - 0. - 0.— 1 Schrammen - 10.— IJ 14.— f per Guste koeien - 0.— 0— l Kalf - 0.— ii 0.— stuk. Kalfvaarzen - 0.— tt 0.— Pinken - 0.— n IJ 0.— Piukstieren - 0.— 0.— I Aangevoerd waren ongeveer heet. l'arwe heet. Roggeheet. Boek weit; 20 heet. Appelen; 10 heet. Peren; heet. Kleiaardappelen50 heet. Zand- aardappelen; 800 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1100 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas Vette varkeus - 0.- 0.kilo. stuks vee; Zeugen, 100 Biggen; 15 Schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2