Laurens J. Luycx, EEN KOST M BIIITENIANDSCB OVERZICHT. Plaatselijke berichten. Ingezonden. ADVERTENTIËN. F" G" Gevraagc MagabyytlJT» De Heer-1. E. VISSER, Te huur .aangeboden UITVOERING ZONDAG 14 FEBR. „DE yVONDERDOKTER" AMSTERDAM. nar groote manoeuvres te houden, dit j de geheele militie, zij 'l voor 3 dagen, op te roepen in hunne nieuwe garnizoe nen, teneinde zich te overtuigen, da. ieder weet waarheen hij zich bij eene opkomst met spoed moet begeven? 't Is bijzonder stil in de politieke wereld gebeurtenissen, die men met belangstelliu gadeslaat en die voor eenigen tijd den dag bladschrijver stof leveren, schijnen niet meer plaats te hebben. Bij gebreke van dien praat men in de Duitsche couranten over de schoolwet, in de Belgische over de grondwetsherziening, in de Fransche over alles dooreen. Maar veel is er van die schoolwet niet te zeggen, nu zij voor ean poos is opge borgen in de lade van het commissie-onder zoek, om daaruit over een poos, de hemel weet in welken vorm, weer te voorschijn te komen. De Pruisische Grondwet schrijft een wettelijke regeling vau het lager onder wij: voor, maar tot dusver is het nog niemand gelukt, die bepaling ten uitvoer te leggen ofschoon de zaak reeds twee- en twintigmaal werd beproefd. Dat komt omdat men noch de neutrale, noch de rechtstreeks ouder ker kelijk gezag staande school aandurft; wat daar tusschen valt bevredigt gewoonlijk geen der partijen. Misschien ware het best, den toestaud te lateu gelijk bij ishet onderwijs wordt volgens gewestelijke en plaatselijk verordeuingen geregeld, zonder dat zulks tot groote moeielijkheden aanleiding gaf. De organen der nation aal-liberalen en vrijzinni gen vleien zich met de hoop, dat van de commissie een redelijke schikking verwacht mag wordenhaar samenstelling, do voorstanders van het ontwerp hebben de meerderheid, maakt twijfel niet ongegrond, Bemoedigend voor de liberalen mag het heeteu, dat de commissie zich in haar eerste zitting beeft vereenigd met het amendement van den heer Hickert van de vrijzinnige partij, om deze definitie op te nemen: „De Volksschool is een instelling van den Staat; zij staat ouder zijn toezicht en is de gemeenschappelijke grondslag van alle inrich tingen voor Openbaar Onderwijs" Deleden van het Centrum stemden tegen. lu het proces tegen graaf van Limburg Stirum, den Afgevaardigde in den Bijksdag die zich, als nog behooreude tot hetgezant- schappersoneel ofschoon op non-activiteit, aan de discipline heeft vergrepen door in de Kreuzzeitung de handelsverdragen en de bui- tenlandsche politiek des Rijkskanseliers af te keuren, is door het Hooggerechtshof uitspraak gedaande graaf werd veroordeeld tot ont slag a it den staatsdienst, verlies van het recht om den titel van gezant te voeren, en verlies van pensioen. Vdn dat vonuis kan hij bij het Staatsmiuisterie in hooger beroep komen. De budget-commissie van den Duitschen Rijksdag besprak een door het socialistisch blad „Voorwaarts" bekend gemaakte geheime legerorder van Prins George van Saksen, ge richt tot de regimentscommandanten in dato *iini 1891, en waarin, onder mededeelin; t een aautal officieel onderzochte feiten, nvan zeer ergerlijken aard, gewaarschuwd v tegen mishandelingen van soldaten jor hun onmiddelijke superieuren. Eerst werd twijfel gekoesterd aan de echtheid van het stuk, maar deze werd door den verte genwoordiger van Saksen geheel weggenomen. Na ceu belangrijk debat uain de commissie met 16 tegen 10 stemmen een «motie van de katholieken en de conservatieven aan ten gunste van grootere openbaarheid der militaire strafprocessen, van vereenvoudiging der middelen om beklag in te dienen, van verbetering der verpleging en bevordering van den godsdienstzin van het leger. De nieuwgeboren If oiignursche Rijksdag komt den 20en voor bet eerst bijeen; na zijn Constitueering, den 22en, wordt een troonrede voorgelezen. Wellicht zal, met het oog op den vermeerderden in vloed van de oppositie, een wijziging in het ministerie voorafgaan; men spreekt van twee zetels, die aan de fractie van graaf Apponyi zoudeu worden aangeboden. De minister president, graaf Szaparyi, heeft iu een te Temesvar gehouden redevoering zijn onwan kelbaar vasthouden betuigd aan het program der Regeering, met name aau het in 1S67 tusschen Oostenrijk en Hongarije gesloten vergelijk; de voornaamste taak van het Kabinet in de eerstvolgende zitting zal we zen, maatregelen te beramen om het mis bruik van het vrije woord tegen te gaan. der, zoodat Gotlieb van schrik bijna van den muur viel. De vogels schreeuwden het luidst. Maar de kinderen waren nu van den schrik stom en geheel bleek geworden. Want vóór hen,tegen dew muur geleund, lag eene schoone, jouge vrouw, op borst en lijf met bloed besproeid en doodsbleek. Naast haar lag een klein tweejarig kind in diepen slaap, met roode wangen en koolzwarte, lange lokken. De jongens stouden stom en stijf. Elsje liepen terstond de traucn uit de oogen en de vogels vlogen schreeuwende, steeds angstiger om haar heen; zelfs het oude wijfje van den valk schoot als een pijl heel snel dicht over haar heen, om te zien wat daar te doen was en of zij er ook bij noodig was. (Wordt vervolgd In de Ilaliaansche Kamer werd een debat gevoerd over de werkloozen te Rome. Antwoordende op eenige tot bem gerichte vragen, zei de Minister Nicotera, dat aan tweeduizend personen in den loop van deze en de volgende maand werk zou worden verschaftverder kon de Regeering niet gaan, daar zij met den toestand der schatkist moet rekenen die hel aanleggen van meerdere openbare werken op dit oogen - blik niet toelaat. De Min. verklaarde dat hij, bij strikte handhaving der orde, al het mo gelijke zal doen om den nood te lenigen. Onderscheiden afgevaardigden, zooals de heer Barzilaï, tot de uiterste linkerzijde behoo- rende, noemden deze maatregelen onvoldoende en verweten de Regeering. dat zij haar zui nigheids-politiek te ver drijft. Te Milaan hebben bij een der dagelijk- sche uitdeelingen van brood en soep aan werkloozen hevige onlusten plaats gebarl, door de anarchisten aangestookt. Met groote moeite werden eenige der ophitsers gevangen genomen, en eerst na veel verzet, waarbij politic-agenten verwondingen bekwa men werd door de troepen de orde her steld. De leiders der Engelsclie politiek hebben volgens gewoonte de hervatting van de Parleinentszittingen voorbereid, door het houden van redevoeringen Lord Salisbur: de eerste Minister sprak te Exeter. Over rle buitenlandscho staatkunde had hij weinig te vertellen, alleen werd de dood van den Khe dive herdacht. Uitvoerig stond hij stil b;j de Iersche quaestie. De oppositie beschuldigen de, dat zij eigenlijk niet wist wat zij met home rule bedoelt, schilderde hij met som bere kleuren de gevolgen, die het toekennen van een eigen Regeering aan Ierland zou hebben, waarbij nog het gevaar kwam dat ook de koloniën dat voorbeeld van afschei ding zonden volgen. Het Hoogerhuis zou echter wel waken, dat zulk een ramp niét over het vereeuigd Koninkrijk komt. Niette min zou Zeeland ook bij de aanstaande, ge lijk bij vele volgende verkiezingen, op den voorgrond gesteld worden. Dat bij de verkie zingen tusschentijds de oppositie heeft ge wonnen, verontrust Lord Salisbury niet; het is een zeer gewoon verschijnselook geloofde hij niet, dat de eerstvolgende algemeene ver kiezingen groote verauderingen zullen te weegbrengen. De Regeering wenscht, dat alle quaesties, die het welzijn van den werken den stand betreffen, rijpelijk worden over wogen. Kosteloos onderwijs acht de Min. uitstekend, en Chamberlain's ontwerp over de verzorging van den werkman op zijn ouden dag zou een bolwerk kunnen worden tegen revolutionair streven. Ook moet, doel» zonder droom, de vermeerdering van bet aan tal kleine grondeigenaars worden bevorderd. De Gladstoniaan Sir William Harcourt heeft te Southampton een redevoering ge houden, waarin hij het in Salisbury afkeurde dat hij de beteekeuis verkleinde van de tus- chentijds ingevallen verkiezingen, waarvau niettemin de uitslag de Rcgeeriug reeds had tredreven tot 9ommige liberale maatregelen, zooals de wet op het vrije onderwijs en de voordracht tot gemakkelijk maken van klein grondbezit. Het volgens hem onnatuurlijk verbond tnsscben conservatieven, unionisten en radicalen kan geen stand houden reeds is gebleken hoe zwak het is, en de verkie zingen zullen het geheel ineen doen storten. Sir W'illiam zal ook wel eens het spreek woord gehoord hebben: „W'at men hoopt gelooft meu licht?" Dinsdag hebben beide Huizen hun zitting hervat. Voor den 15 Februari aanstaande behoort dooi' hen, die thans hier wonen en in de personeele belasting elders zijn aangeslagen, onder vertoon van het aanslagbiljet over 180O/91, aangifte ter gemeente Secretarie gedaan te worden bij aldien zij eene plaatsing verlangen op de eerstdaags nieuw vast te stellen Kiezerslijsteu voor de Tweede Ka mer, de Provinciale staten en den Ge meenteraad. Zij die sedert 15 Mei 1891 dezelfde kamers bewonen, vallen, zonder perso neele belasting te betalen, mede in de termen van plaatsing op de betrekkelijke lijsten, doch moeten deswege vóór boven gemeld tijdstip opgave doen ter Secreta rie, alwaar kosteloos formulieren verkrijg baar zijn. Bij verzuim kan men eerst in een vol gend jaar het kiesrecht erlangen. Na de plechtige uitvaart die 's mor gens tusschen half tien en balf elf ge schiedde in de parochiekerk, »Soli Deo Gloria" van den H. Franciscus Xaverius, had Maandagmiddag op de roomsch- Katholieke begraafplaats de teraardebe- telling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Mr. J. M. Richelle, in leven notaris alhier. De lijkdienst werd op de begraafplaats door den Zeereerwaarden heer pastoor Berk verricht en de plech tigheid bijgewoond door eenige vrienden an den overledene, waaronder wij op merkten den heer Kantonrechter alhier, benevens twee ambtgenooten van den overledene, de heeren A. H. Drijfhout an Hooff alhier en Mr. F. Pen te Baarn. Bij Kon. besluit van 6 Februari 1892 No '1 is wegens woonplaatsveran dering, eervol ontslag verleend aan den Heer J. S. G. Coets de Bosson, als ka pitein commandant bij de dd. schutterij te Zevenbergen. Tot aanvulling van ons bericht in het voor gaande nummer is onderstaande mededeeling bij ons ingezonden. Nadat de heer van der Steur zijne lezing over de middernachtzending had ten einde ge bracht, nam prof. Valeton liet woord. Hij bedankte den spr. voor zijne belangrijke raededeelingen en zeide, dat het werk der M. Z. de navolging is van het voorbeeld van Hern, die gekomen is, om te zoeken en te behouden wat verloren is, en dat daarop de zegen Gods moet rusten, mits die arbeid behoorlijk worde verricht. Hij wenschte mitsdien den rniddernachtszendelingen wijsheid, moed, kracht en bovenal warme liefde toe. Daarop ging hij voort: »Maar vergun mij nu ook zelf nog een woord tot deze vergadering te richten: Allereerst mijne vrienden, dring ik er bij u ten sterkste op aan. dat gij het werk der M. Z. kracht dadig ondersteunt en er aan deel neemt. Hoogst wenschelijk zou het zijn, zoo eenigen onder u, liefst niet jongelieden, die er als iets vreemds, iets bijzonders voor opgewonden zijn, maar mannen, kloeke, verstandige, rechtschapene mannen, die levenservaring hebben en hun eigen hart kennen, vooral die door de liefde van Christus gedrongen worden, ook zelve daarin werkzaam waren. Maar er is nog iets anders, waarop ik uwe aan dacht wil vestigen. Wij kunnen niet allen zulk een werkdadig deel in de M. Z. nemen, en toch kunnen wij allen iets, ja veel doen. Voorkomen is beter dan genezen. Wat wij allen te doen hebben schoon ik mij hier natuurlijk het eerst tot de ouders wend dat is aan de kinde ren van hunne vroegste jeugd af diepe indrukken te geven van schaamte en eerbaarheid. Laat de kinderen er aan gewend worden schaamte en eer baarheid in acht te nemen, in huis en buitenshuis: bij allerlei noodzakelijke lichaamsbchoeften, bij dagelijksche en wekelijksche reiniging, in de slaap plaatsen; rnen zorge, hoe moeielijk 't wellicht ook in kleine woningen zijn moge, met angstvallige nauwgezetheid voor behoorlijke scheiding en af zondering. Voorts bijzonder ook in gesprekken. Geene dwaze preutschheid door het gebruik van allerlei bastaardwooidenwat genoemd moet worden, noemc men in ernst en eenvoudigheid bij zijn naam. Maar geen dartele scherts, geene veel- beteekenende glimlach, geene dubbelzinnige toe speling, geene oneerbare taal worde geduldgeene lichtzinnige vroolijkheid of spot over verloving, die altijd eene zaak van hoogen en heiligen ernst, eene beslissing voor het leven en voor meer dan dit leven zijn moet, en verder over alles wat tot het huwelijksleven behoort; ook niets onbetame lijks bij spel en gestoei. Inzonderheid denke men er aan nimmer bedwelmende dranken in huis toe te laten, ze zelf niet te gebruiken, geen druppel er van aan kinderen toe te dienen, geene kroegen of tapperijen van hoogen of lagen rang te bezoe ken of aan jongelieden het bezoek er van toe te staan. Vergeten wij het nooit, mijne vrienden: ontucht en bedwelming zijn tweelingzusters, of liever zij zijn de rechter- en de linkerhand van den Booze. Ontucht tast het gansche mcnschelijk geslacht in de hartader, in merg en been aan. Bedwelming berooft den menschelijken geest van zijne rnacht tot zelfbestuur en zelfbeheersching. Wie de drinkgewoonten bestrijdt, gaat middelijker- wijze de ontucht tegen. Wie de ontucht bestrijden wil en de drmkgewoonten in standhoudt, doet voor de helft, zoo mee geheel een vruchteloos werk. Bedwelming prikkelt den hartstocht, den zinnelijken lust: onder haren invloed kan de jon geling dien niet bedwingen, weet het meisje ter nauwernood wat zij doet of toelaat. Weinige meisjes zijn gevallen zonder drank; geene enkele vrouw kan liet zedelooze leven volhouden zonder dien prikkel. En men late zich niet wijsmaken, dat het toegeven aan den zinnelijken lust voor de gezondheid noodzakelijk is. Dat is eene der drog redenen, afkomstig uit het rijk der duisternis, door wetenschap en ervaring beide weerlegd. Jon gelingen, bij ieder meisje dat gij ziet, denkt aan uwe eigene zuster^ vraagt u, wat er bij u zou omgaan, indien zij m hare eer werden aangetast. Jongedochters, bedenkt dat uwe eer het kost baarste is, dat gij op deze aarde bezit Het ver lies van dien schat kan door niets ter wereld vergoed worden; en zelfs al wordt gij nog door Gods genade terechtgebracht, dan blijft de herin nering daaraan levenslang eene pijnlijke plek in uw hart. Alleen in een wettig huwelijk met een rechtschapen man ligt voor u, ook onder vele beproevingen, waar genot, het hoogste aardsche geiuk. O mijne vrienden, de nood is zoo groot en zoo dringend. Onze vriend van der Steur zeide, dat hij niet nauwkeurig wist, wat er hier in Amersfoort al omging. Ik weet het, Gode zij dank! ook met. Maar dit weet ik, en daar kan de toe stand eenigermate naar beoordeeld wordenin het jaar 1891 zijn er op 605 geboi rten 27 voorgeko men buiten echt. Wat moet er van die moeders worden, die meestal geen voldoend eerlijk middel van bestaan hebben? Wat van die kinderen in ontucht geboren en opgegroeid? Immers, vele der jongens naar het tuchthuis, de meisjes naar het bordeel?-En wat zullen wij zeggen van de vaders, die hunne kinderen of niet kennen of verloochenen en die eenmaal den vloek dier kinderen zullen hooren, door hen in tijdelijk en eeuwig verderf gestort? Mijne vrienden, nog één woord: het voornaamste voorbehoedmiddel en wapen tegen dit alles is de Bijbel. Vergun mij u ééne plaats voor te lezen: Ps 139:111. Prent die uwe kinderen in; laat hun die van buiten leeren. Be waart die zelve in uw hart, houdt die steeds voor oogen. Bedenk het: waar wij ook zijn of heen gaan, God is ons overal nabij. Hij ziet wat wij doenHij hoort wat wij spreken. Iedere gedachte, die er bij ons opkomt, iedere begeerte die wij koesteren, ieder beeld, dat zich spiegelt voor onzen geest, Hij slaat het alles gade. En zoo wij ons begeven tot werken der duisternis, ook de nacht is voor Hem een licht rondom ons. Dat die ge dachte ons terughoude van zonde, ons rein en heilig doe leven! Zoo rnoge nog eens de tijd aan breken, dat er geene middernachtzending meer noodig is! Ik heb gezegd." Hierna werd eene afdeeling der middernacht- zendingsvereeniging opgericht. Van de 28 aanwe zigen traden dadelijk 20 als leden toe. 338ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde week. Trekking van de laatste 100 num mers op 6 Febr. Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt, gevallen Prijzen van f70 59 en 11729. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 6878 en 6883. Armenzorg;. r> Wachter wat is er van den nacht Welk een dag O! Wachter wordt aan de kirn verwacht?" En onze wachter antwoordt: »Ik zie aan den horizont een bloedrooden wolk, en speren en helmen in het zonlicht flikkeren!" In art. 193 van onze grondwet staat: Het armbestuur is een onderwerp van aanhou dende join der Regeering Dus ge kunt op de steun van den staat rekenen. De staat nu kan niet optreden, zooals particu lieren dat kunnen doen, maar de staat kan den weg vergemakkelijken b. v. door subsidie te geven of kapitaal-armen-belasting te heffen en zoodoende 't particulier initiatief te hulp komen, waar dat te kovt schiet. De staat is een machine, dat koud is bij aan raking; maar machinaal kan men tegenwoordig veel, doch particulieren moeten aanvullen wat 't machine niet kan volbrengen en dat is juist bij armenzorg 't voornaamste. Slaat de handen aan 'twerk, zonder op stand of geloof te letten, bestrijdt de armoede in schoone harmonie en met goeden organisatie. Wat al vereenigingen en genootschappen, ieder met eigen bestuur en leden zijn er hier niet voor armenverzorging of tot voorkoming van armoede: laten al die goede en schoone vereenigingen zich oplossen in één groote vereeniging met één orga nisatie en één hoofdbestuur en breid die zóóver uit. dat ieder een klein deel heeft te doen, dan komt er iets groots tot stand! Algemeene samenwerking in één strijd voor één schoon doel, dat is de weg ter overwinning, leder, moet mee werken; ieder!! Lees in de geschiedenis hoe in een der eerste vergaderingen in 't begin der Fransche revolutie, alle standen als om strijd van hun voorrechten afstand deden tot verkrijging van één schoon ge heel en het za! U gemakkelijk vallen eenige opof feringen te doen. Zietoen ik zoo nadacht over 't plan en in mijn verbeelding allen reeds volbracht zag en een ieder den Ainersfoortschen toestand hoorde roemen en de dankbare menschengezichten mij reeds ver heugde, toen kwam 't zoo in mij op: die, moest meedoen en mevrouw die en mejuffrouw die en mijnheer die en die en die en, ik schreef eenige namen op en er kwamen er steeds meer en ik zocht er dan spoedig een heele lijst. Maar toen aarzelde ik die lijst te noemen, om dat zij zeker onvolledig was en dat. is zij natuur lijk ook en ik heb misschien menschen ongenoemd gelaten die juist met vette letter moesten neêr geschreven worden, maar die zullen 't hoop ik aan onwetendheid toeschrijven en zelf hun naam er bij zetten. Peccavi Zie ik dacht zooals een 3 tal uit de heeren: Schirnmelpenninck, Graswinckel, Celosse, Hubrecht, van den Wall Bake, Immink, Kalff, Kollewijn, v. d. Burch, Hoogewerff, Scheltema, Methorst, Doyer. Moll, Wesseling, ter Ilaar Romeny, Rasch, de Vis ser. Bouma of andere een het hoofdbestuur kon den vormen. En als nu verder als administrateurs en werk zame liefdadigen (zie een vorig nummer) eens deelnamen behalve de bovengenoemde, de vol gende families: Fruitier de Talrna. Burgstceien. Van Boetzelaer van Oos- Charlé. terhout. van der Garden. Koopmans. Chappuis. Mansvelt. Dozy, van der Leeuw. van Dordt. Gheel Gildemeester. Slothouwer. Cochius. Freylinck. van Zijst. Geerts. Tromp van Holst. van Mill, van Driel. Fockens. Burger. Ileyligers. Croockewit. Het Oud Kath. Seminarie. Moens. van Persijn. Putman Cramer. Scheltus. Groeneboom. Valeton. Castendijk. van der Want. Vos. Zandijk. Kretschmer van Veen. Morren. 111 e telerkamp. Lagerwey. Stheeman. van Vlooten. Ilagedoorn. Coenen. Matthijssen. ICoker. Smitt. Gerritsen. Molenbroek. van der Werf. Wolff. Nagel. Visser. Bos. Janssen. Wolters. van Cleeff. Moubis. Herschel. Pieper, van Holthe. de Koning. Sandberg. van der Plank. Drijfhout van Hooff. Mezger. de Waal. Maas. van Berkel. Kok. Ekama. de Koff. Reinders. ICleber. Gorter. Kam. Bekkers. de Heus. Tengberge. de Jongh. Warmeloo. Esveld. Veder. Meyers. Ilubers. van Sweden, van Lier. Limpers. Boogaard. Berends, Wüpperman. v. Eede. Bannièr. Valkhof!. Baak. v. Ommen. Bolle. Eybergen. Blaauw. Wanneer 't hoofdbestuur gevormd is, zou het dan niet goed zijn lijsten te laten rondgaan waarop de liefdadige families hun naam konden zetten als instemming? Hierbij zijn er hoop ik geen opgenoemd, die niet mee zullen willen doen, maar wel hoop ik er door onwetendheid nog vele heb vergeten en als dit waar is dan ziet ge wel dat een dergelijke groote vereeniging niet tot de onmogelijkheden behoort En wat zouden dezen niet reeds een groot lief dadigheidswerk tot stand kunnen brengen. Concordia W. Z. Gevonden te Amersfoort: Een groote sleutel, Een bijl, Een zilveren armbandje, Een zilveren ketting met signet. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. MARIA\EDMUNDA STAKjiIAN. Menado 19 Jr wordt eënaïgunstiee%elegenheid aan- ■gebodsti, oin te diiie'ereu, ft f 1.00 nen ovelk eeneXg^ kanier beschikken. Brieveij*4^mi inlichtingen, gelieve men te ftdrrssewthw^ytf Jicj himmu van dit blad, onder letters .1. M. met goede j£etiii|en uit/haar tegenwoor- digen dienstboek;,dtfor omstandigheden met MEI een Uieiiwl hij burgerlieden. Franco biievenTeHSFuTaan den Uit gever dezes. Een weduwe jondef-trmdgren zag zich gaarne^jtu' geplante.! als 40 jaar oud, er zhl meer een goede behandeling als ojNhoag-salaris worden gelet. Br. fi^NltGer F. aan het Bureau dezer Courant. '5t?rtei^sfoorl tegen 1 MEI \voor eene BI Juffrouw van^ met vrije jitï. en SI.AAPKAMEU in een klein Beschaafd gezin. Br. fr. ine! *«i(f"aaf van prijs onder lelt. B. aan den^i%^h. G. J. SLOT HOUWER, Amersfoort. in het j vraagt e\^JOX«ME\SCH ter opleiding. Kampstraat, vraagt tegen MEI eeD met TUIN. Huiïhprijs 1'330.- per jaar. Te bevragen liyrT-Ii G1 IPiRrRT'^r. Westsingel, wijk E No. 68. DRB a St. Gre^KUs-Yereeaigiiig. Aanvang 7'/, nur. ^xograro.m.a, Koor jy. d. Jahreszêiteji Haydn. Ree. Koor v. d. Scliöp- fuufe LaudaJe prieri Mendelssohn. An dii Muzik Lachneh. AdelaideBeethoven. i Operette irHdrie bedrijven Kuntze. Eutrée InOuductie f 0.50. Plaatsbespreking Zaterdhg om 12 uur in »'t Klooster." Tekstboekjes a 10 ct. en entréekaar- ten te verkrijgen bij den Heer P. DE GROOT, Zand. OUDE DOE I|1É XSTRAAT 11, DAMES, nitt slechts eenige dagen groote uitverkoop in iWaistjit Bébé, doet uw voordeel, nooit komt u weer in de gelegenheid zèo goedkoop en zoo goed te kotAien.' Flanellen jurketj echAin de wasch 1—4 jaar f 0.90 Mooie stoffen v®ijaarsj*rk 14 jaar 1.50 Prachtige fluwêllen inatro'zeupakjes ff4jaar» 3.50 Deze vervangin in het voorjaar reeds mantel of jasje. Stoffen windeirokjes onder korte manteltjes t—4 jaar fo.80 Tricot voorjaarsnantjes i3 jaar 1.50 Zeer mooie qökiteit tricot. Cachemiren bébétaantels 0—3 jaar fff.f250, - 3.50 Geborduurde ifV 0—3 5.50 Piqué v^O3 ft.—, 1,50 f 2, Huisboezelaars met en zonde^imme mouwen 0—4 jaar f0.40 Opruiming van complete LUIER MANDEN en alle LUIERMANDSARTI KELEN, benevens alle ONDERKLEER- TJES tegen fabelachtigen prijs. Men ver- zuime niet van deze gelegenheid te pro- Cteeren 11

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2