[eer JOIs. KNOPPERS, BUITENLAKH OVEKZICUT. Gemengd Nieuws. KOST [WONING A. Orpofll m Hooff publiek verkoogfen, Provinciale berichten. ADVERTENTIEN. Inwoning verdienstelijk werden vertolkt. Een zeer geanimeerd bal, onderbroken door ko mische voordrachten van den heer B., besloot dezen genoeglijken avond. Postkantoor te Amersfoort. Naamlijst der plaatsen, wijken of buur ten, binnen den kring van dit kantoor, waarvoor het port der brieven van niet meer dan 200 gram, binnen dien kring ter post bezorgd en besteld, bij vooruit betaling bedraagt: 3 cent voor een brief van niet meer dan 15 gram, 5 cent voor een brief boven 15 tot en met 200 gram, en, bij niet vooruitbeta ling, 5 cent meer, ("Art. 3 der wet van 15 April 1891 (Staatsblad no. 87). Aohteveld, gem. Sloutenburg. Arnhem- schen straatweg, tot huis I 82a. Birk (in de) Huis G 300 en G 304. Brand (de) n.l. gemeente Hoogland. Buitenveldert. Buurtsdijk. Coelhorst. Dorresteinschesteeg, tot huis 163. Driftakker. Duist. Eng (de). Groenesteeg, tot buis H 49. Haar (de). Ham (den). Heiligenbergerweg, tot huis I 62. Hoef (de) Hoogland (de gemeente). Hooglandsche weg, tot aan de Linie. Hoogeweg (de), tot huis H 63. Hoog en Wel. Koedijksche weg, tot huis I 14. Kooi (de). Koppel (de Groote), tot huis H 23. Koppel (de Kleine), tot huis G 348. Lageweg (de), tot huis H 50. Lan- genoord. Leusderweg, tot huis G 87. Liendertsche weg, tot huis H 39. Liendei t. Monnikenpad, tot huis G 87. Nijkerker weg, tot Wachtpost 47. Scham (het). Schothorst, Soesterstraatweg, tot huis G 299. Soesterzandweg, tot huis G 299. Stoutenburg (de gemeente). Stoutenburg (huize). Utrechtsche straatweg, tot huis G 155. Vlasakkers (de), tot huis G 230. Woestijgerweg (de), tot huis G 61. Zel- dert (Over en Neder). Zevenhuizen. Ziel- horst. Voor de hulpkantoren is de regeling aldus: Bunschoteu. Amersfoortsche straat weg tot aan de Haarbrug, Bontepoort, Eemdijk tot aan de Eembrug, Nijkerker- weg tot aan de Laak, Spakenburg. Woudenberg. Achterstraat, de Berg, de Boom, Bovenstebuurt, Brinkkant, Broekkant, Dashoist, Ekeris, Groot en Klein Geerestein, Geitenbeek, de Grift, de Groep, de Haar, Heigraaf, Holevoet, Huisstede, Kleinringelpoel, Knopstraat, Laanzicht, Lambalgen, Meent, Groot en Klein Moorst, Nieuweroord, Nieuwestraat, Piramide, Potbrug, Ruimelaar, Groot en Klein Schans, Slappendel (nl. 344 tot en met 354 en 364, 370) Wetering, Zuider broek. Lensden. Aschgat, Hamersveld, gem. Leusden, huize Heiligenberg, Leusbroek, Oud-Leusden, Snorrenhoef, huize de Treek, Voskuilen (nl, wijk H, no. 1 tot en met 11.) Hoevelaken. De Kikvorsch, Klaar- water, Overbosch, het Veen, de Veenwal, Weldammerlaan. Soeslerberg. Boschwijk, de Brand, (no. 21, 22 en 23), Dijnselburg, Dijnsel- hoeve, de Kleine Eng, kamp bij Zeist, Kampoord, Macadamweg tot Dijselhoeve, Groot en Klein Paltz, Pompstation der waterleiding, Spoorwegstation, Straatweg van huize Kampoord tol en met Djjnsel- burg. 339ste bTAATHLOTEIUJ Tweede klasse. Trekking van 28 en 29 Maart. (1000 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f5000 op No 16905 (in V» en '%o Prfjzeu van f 30 1663 1669 1674 1681 1687 16931698 5602 5618 5621 5633 5799 5819 5822 5831 9945 9964 9987 9990 10701 10707 10723 10766 12428 16930 16942 16949 18418 en 18427. Te zamen 30 prijzen. ningstoel en vroeg mij zeiven af: zou ik dan eindelijk mijn ideaal gevonden hebben? En 't was alsof eene stem mij toefluisterde ja I Een oogenblik later kwam echter de twijfel bij mij op, die mij de zich noemende Kato Van Hout voorstelde als een meisje, dat alle ondeugden en gebreken van bare sekse bezat. Wanhopig verliet ik het huis en begaf mij naar de Korte Torenstraat, maar deed een vergeeische tocht. Hoe ik ook door de ruiten van den modewiukel gluurde, ik bemerkte tot mijn groot verdriet geen schijn of schaduw van het voorwerp mijner gedachten. Ik wan delde in droeve mijmeringen verzonken naar het bosch, dat zich op een kwartier afstauds van de stad bevindt, zette mij onder de scha duw der hoornen, en bladerde gedachteloos in een bundeltje gedichtjes van Heine, dat ik toevallig in mijn jaszak had. Maar deze keurige en hartstochtelijke ontboezemingen van den gevierden Duitscheu dichter trokken mij thans niet aan. In bepeinzingen zat ik zoo lang verzonken, dat ik eerst opstond, toen mijne maag mij zeer prozaïsch herinnerde, dat het tijd van naar huis gaan werd. Ik bracht op mijne kamer een langen en bangen middag en achtermiddag door met nietsdoen, zuchten en naar de klok kijkeu. Tot overmaat vau smart begon het om zes uur sterk te regenen eu teen het kwart voor zevenen was, viel de regen in stroomen neder en noodzaakte mij een stevige para- Hoogland. Terwijl de knechts van den landbouwer A. v. Dijk bezig waren een boom te rooien, klom een hunner naar boven om een touw te bevestigen, met het ongelukkig gevolg, dat hij viel en een zijner armen brak. Terwijl de Echtelieden v. d. V. naar Amersfoort en een zestal kinderen, waarvan de oudste nog geen negen jaren is, alleen te huis waren, is eenderjong- sten door een noodlottig toeval met vuur in aanraking gekomen, waardoor het deer lijk gebrand werd. Door het geschreeuw der kleinen kwamen de buren toeschie ten, die zooveel mogelijk hulp aanbrachten. Bunschoten. Bij de gewone twee- jaarlijksche verhuring der dijken en lan derijen (polder- en maailanden) toebe- hoorende aan het Hoogheemraadschap »de Bunschoter Veen- en Veldendijk, werd eene totaalopbrengst van f8326 per paar verkregen, of f 1760 s jaars meer dan bij de voorgaande verhuring. Bij al haar ijver, vaak blijkende uit het willekeurig arresteeren van personen op wie niets valt aan te merken, is de Fransehe politie toch, waar het ernstige zaken geldt, somtijds niet zeer gelukkig zullen we maar zeggen. Nog ligt in het geheugen de inhechtenisneming en gevangenhouding van den Engelschen leeraar Purdie en zijn jongen broeder door de Parijsche agenten, onlangs bij de wedrennen, op aanwijzing van een zenuwachtige juffrouw wie men haar portemonnaie ontkaapt had; de Britsche gezant heeft over dat feit geklaagd, de Fransche Regeering heeft geantwoord dat zij, na ernstig onderzoek, bevonden heeft dal de politiebeambten hun plicht deden en er voor de geëische schadeloosstelling geen termen beslaan... enfin, we zul len zien of John Buil zich bij die uit spraak neerlegt. Dezer dagen had de politie van Sl. Etienne een (fortuintje. De vermoedelijke pleger van den dyua- ■niet-aauslag op den boulevard St. Germain, Léon Ravacbol, een reizend verver er, bovendien bekend moordenaar en bandiet, had zijn woning te Parijs verlaten, met achterlating van een hel- sche machine, zoo aan de deur verbon den, dat bij het opendoen de bezoeker in de lucht zou vliegen. Die verrassing bleef achterwege, doordien er iets defect wat geraakt aan de geleiddraden, zoodat de inrichting niet werkte toen de politie liet huis binnentrad. Nu was men hem te St. Etienne, waar hij vroeger vaak inbraak pleegde op buitenverblijven, op het spoor; en juist toen hij daar zijn huis wilde verlaten, werd hij na een woedende verdediging geboeid en naar de gevangenis gebracht. Maar plotseling weet hij zich los te rukken en slaat op de vlucht: de agenten hem als hondjes achterna, tot weerziens! Zondagmorgen heeft een nieuwe ontploffing plaats gehad in het hoek huis van de reu de Berlin en de reu de Clichy te Parijs, dat o. a. bewoond wordt door de advocaat-generaal Buloz, die het onderzoek naar de daders der vorige dynamietaanslagen leidt. Hel huis is zwaar beschadigd, en een vijftal perso nen hebben verwondingen bekomen. Van de ramen en meubelen is niets heel ge bleven. Sommige Katholieke geestelijke geven ook al weer aanleiding tot moeielijkhe- den. Verleden week preekte in de kerk Saint-Méri een pater over het Sociale vraagstuk, en een hoop Socialisten, die vermoedelijk geweten hebben over welk onderwerp het woord zou gevoerd wor den, hebben toen zulk een schandelijk leven gemaakt, dat de dienst onder <le grootste wanorde moest gestaakt worden. Zondagavond heeft hetzelfde plaats ge had in de St. Jozefkapel in de wijk Be- levillehet liep uit op eer, formeel ge vecht tusschen bestrijders en verdedigers van den geestelijke. pluie mede te nemeu. Klokslag zeven uur was ik in de Korte Torenslraat en «achtte vol ongeduld de komst van Kato af. Helaas! een half uur stond ik daar in dat nattige weer met wanhopige blikken naar de deur van den modewinkel op den hoek te staren, tot spot van de bewoners der huizen in die straat, die mij, druipnat als ik was, achter hunne gordijntjes uitlachten en half razend maakten. Om half acht ging ik heen en verweuschte den regen, de kermis eu alle lieden, die zich over mij vroolijk gemaakt hadden. Na eanige overwegiug besloot ik Gerrit Van Engel op te zoeken en ondanks de modderige straten en de neerplassende regen bad ik de Breede Haven No. 68 spoedig bereikt. Aan mijne rampen scheen dien dag maar geen einde te komen, want ik vond dat huis geheel ledig. Eene buurvrouw, die medelijden kreeg met bet lange gezicht, dat ik trok, deelde mij mede, dat mijn vriend en zijn oude lui 's morgens met pak en zak verhuisd waren naar de Raamgracht No. 71. Vooruit maar! dacht ik, dat is eventjes aan het andere einde van de stad. Toch ging ik er heen en twintig minuten later stond ik voor de deur van de nieuu e woning van mijn vriend. Ik schelde aan en werd spoedig in de voorkamer gelaten. Hoe treurig ik ook gestemd was, ik kon toch niet nalaten even te glimlachen, toen Over de wanordelijkheden in de kerk Saint-Méri beraadslaagde Zaterdag de Kamer van Afgevaardigden, ten ge volge eener interpellatie. Onderscheiden sprekers voerden het woord, o. a. de heer d'Hulst (de opvolger in de Kaïner van mgr. Freppel), die voor de priesters het recht eischte om op den kansel maat schappelijke vraagstukken te behandelen. De minister-president Loubet verklaarde het te betreuren, dat de kansel door de geestelijkheid in een staatkundige tribune werd veranderd. Hij zou zich verplicht zien de kerkgebouwen te sluiten, indien zich weder ongeregeldheden voordeden. De heer Pichon maakte melding van het geval, dat een Engelsche prediker het leger hekelde. De Minister-president ant woordde, dat aan dezen persoon het ver der verblijf in Frankrijk zal ontzegd wor den de Regeering zal zich steeds tot richtsnoer stellen de handhaving der rech ten van het burgerlijk gezag. Ten slotte werd, met 354 tegen 116 stemmen, een motie aangenomen van den l.eer Philpot, houdende dat de Kamer de verklaring der Regeering goedkeurt en haar uitnoodigt steeds te zorgen voorde eerbiediging der bepalingen van het straf wetboek, waarbij het den geestelijken wordt verboden de wetten en de hande lingen der overheden in het openbaar aan critiek te onderwerpen. Een hoogst belangrijke vergadering, die met het oog op dë partijverhoudingen van historische beteekenis kan geacht worden, hield de Duitsclie Rijksdag Zaterdag. Men zou een aanvang maken met de derde lezing der Rijhsbegroo- ting, en voor het eerst na de crisis was Von Caprivi verschenen. De woorden strijd over den vermeerderenden schul denlast, den gewapenden vrede, het in bezit houden van Elzas-Lotharingen, on derwerpen door de siciaal-democraten ieder jaar behandeld, en waaruit thans een scherp debat tusschen Liebknecht en Richter voortvloeide, gaan we voorbij maar daarop volgde Richters opmerkin gen over de oplossing der crisis, en over de vraag of de scheiding van Rijkskan selier en Pruisisch Minister-president ge- wenscht is. De Rijkskanselier, zei Rich ter, is heden hier weder verschenen, maar hij is niet meer dezelfde; hij is de helft kleiner geworden; hij zal zelf ook inzien, dat tegen den stroom opzwemmen moeie- lijker is dan hij in vroeger dagen meende. De vrijzinnigen achtten hel niet gewenscht, dat het ambt van Rijkskanselier van dut van Pruisisch Minister-president wordt gescheiden dat men hiertoe is overge gaan, was een maatregel om zich uil de verlegenheid te redden. Algemeen wordt geloofd, dat Caprivi nog slechts Rijkskan selier ad interim is; het zou er toe moe ten komen, dat men ook in het Duilsche Rijk verantwoordelijke Rijksministers voor verschillende takken van dienst aanstelde. Ook in Pruisen is de Verhouding der Minis ters onder elkander en tegenover de Kroon niet zóó als zij moest zijn; het land gaat gebukt onder de Kabinetspolitiek en gesta dig doet zich meer de noodzakelijkheid ge voelen van een parlementaire Regeering. Bezat men deze, de jongste gebeurtenis sen zouden niet zooveel schade hebben gedaan aan het gezag der Regeering. Onmiddellijk daarop nam Caprivi het woord om te betoogen, dat de splitsing eer voor- dan nadeelig was voor het Rijk als Pruisisch President-minister achtte hij zich verplicht een bedreigden Minis ter van eenigen tak van dienst, welken ook, bij te slaan, en hierdoor kon elke Pruisische ministerièele crisis een kanse liers-crisis ten gevolge hebben, hetgeen niet in het belang was van de standvas tigheid der Rijksregeering. Verder be streed hij zoowel de invoering van een parlementaire Regeering in Pruisen als van Duilsche Rijksministers. Nadat namens de vrij-conservalieven de heer von Kardol ff instemming had betuigd met de afkeuring van het pailementair stelsel maar de afscheiding van het Minister-president schap had betreurd, en de woordvoerder van het centrum, graaf Ballestrem zich ik binnentrad. Verbeeldt u, waarde lezers, eene groote kamer, waarin een tafel, zes stoelen, twee kasten en een plus iniuns twee honderd boeken in eene bevallige wanorde drie-vierde van den vloer in beslag namen. Verder onze. Gerrit, die een oude schooljas en een gelapte broek aan had eu ouder het rooken van eene lange pijp, boven op de tafel het laatste nominer van liet weekblad „Uilenspiegel" zat te lezen. „Zoo! dit-en-datsche Jakob!" riep Gerrit uit, „kom jij me reis in mijn nieuwe woning opzoeken 1 Dat is flink I" „Ja!" zei ik, terwijl ik hem de hand gaf en een stoel nam, „ik kom eigenlijk infor- raatiën inwinnen omtrent zekere jonge dame, die mijn hoofd een beetje op hol heeft ge bracht." „Ha, hal" schertste hij, „heeft Amor ein delijk het steenen hart van mijn onsterfelij- keu vriend Jakob met een pijl getroffen I Pas maar op, man dat hij je niet zoo wondt, dat Hymen alleen je weêr genezen kan I" „Zoo ver is het nog niet," hernam ik. „Maar luister naar hetgeen ik je vertellen zal.', En toen verhaalde ik hem de historie in al haar kleuren en geuren en verzocht hem ten slotte mij openhariig alles mede te dee- len, wat hij van de dame in kwestie wist. Zijn antwoord kwam in hoofdzaak hierop neerHet modemaakstertje, dat mijn hart onvoorwaardelijk bij Caprivi had aange sloten, verklaarde namens de nationaal- liberalen Von Bennigsen, opperpresident van Hannover, Richters zienswijze om trent de benoeming van verantwoordelijke Rijksministers te deeleneu toen de ultraconservatieve l.eer Von Knritz en Bennigsen een verwijt van maakte dat hij, ambtenaar der Regeering, aan Rich ter de hand reikte om haar te bestrijden, antwoordde hij dat hij nis Afgevaardigde in den Rijksdag volkomen onafhankelijk is en het als ambtenaar zich tot plicht rekende, het belang van het algemeen in het oog te houden en de Regeering tegen gevaren te waarschuwen. Daarmee liep dit interessant debat af. Alvorens tot de aan de orde zijnde zaken werd overgegaan, heeft Maandag de nieuwe Minister-president graaf Von Eulenburg in het Pruisische Huis van Afgevaardigden verklaard dat de Regee ring, aangezien de beraadslaging over hel schoolwets-ontwei p zoowel in de volle vergadering als in de Commissie en ook in het geheele land tot feilen strijd aan leiding had gegeven en een bevredigende uitkomst thans niet meer te wachten was, van de verdere behandeling afzag, zich den tijd en den vorin voorbehou dende, waarin zij binnen de grenzen der constitutie op de zaak zou terugkomen. Omtrent de uifj narlieiders-werk- staking in het Engelsch graafschap Durham wordt algemeen geloofd, dal het aantal van hen, die voortzelling der strike wenschen, verminderd was, maar dat er toch nog een groote meerderheid is, die zich tegen alle loonsvermindering verzet ten zal. Een groot politiemacht is voort durend op de been, om de orde te hand haven. Een tdegram van Dinsdag uit Londen meldt dat het voorstel om de werksta king voort te zetten, is aangenomen. Ongeveer een derde der medestemmers was voor hervatting van den arbeid. De politiemacht is nog met een honderdtal agenten versterkt, daar men wanordelijk heden ducht. Dynamiet-oniplofpng te Parijs. Een vreeselijke dynamiet-ontplofling heeft Zon dagmorgen, plaats gehad in de rue Clichy, hoek rue de Berlin te Parijs. De slag had plaats om tien minuten over achten, zoodat het grootste gedeelte der bewoners zich nog in bed bevonden. De verwar ring in het eerste oogenblik was vreese- lijk. Iedereen trachtte een goed heen komen te zoeken langs de trap, doch deze bleek ten gevolge der ontploffing geheel vernield te zijn. Hierop volgde een pa niek, waaraan de verschijning aan de brandweer en het reddingscorps eerst een einde vermocht te maken. Toen werden de bewoners der zes verdiepingen door middel van ladders, die tegen de vensters werden geplaatst, gered. De vertrekken in het benedenhuis en op de beide eerste verdiepingen boden een jammerlijk schouwspel aan. Alles was letterlijk vernield: spiegels, gaskronen, Schilderijen, porceleinen, en de overblijf selen ervan lagen over de kostbare meu belen en tapijten verspreid. Het huis en de verdiepingen werden bewoond door verscheidene personen, waarvan eenigen min of meer ernstig werden gewond. In den nacht, die aan den ramp vooraf ging, was een der bewoonsters, mevrouw Tournier, bevallen. Onmiddelijk werd zij naar de woning van een der vroed- meester vervoerdhaar toestand schijnt zeer zorgwekkend. De justitie was da delijk ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Op de tweede verdieping werd de dynamietbom gevonden. Te acht uur 's morgens hebben eenige vroege wande laars een man haastig het huis zien ver laten. Het is der justitie echter nog niet mogen gelokken, den dader van dezen dynamietaanslag te ontdekken. Zijn signalement is echter, min of meer volle dig bekend. 1—c— iu vumr en vlam gezet had, heette Rika Wagenbout (zij had mij dus een verkeerden naam opgegeven) en was den 12den Januari vijf en twintig jaar geweest. Zij was de eenige dochter van een turfschipper uit Friesland. Eenige jaren geleden was zij te G. gekomen, had een tijd lang bij de modiste H. gewerkt en daarna bij mejuffrouw P., bij wie zij nu nog werkzaam was. Deze mededeelingen stelden mij wel iets te leur. Ik liet daarvan niets aan mijn vriend merkeu en vroeg hem verder, hoe hij met haar in aanraking gekomen was. „Dat zal ik je zeggen," antwoordde hij. „Op de Breede Haven, vlak naast mijne oude wouing woont eene fruitvrouw, die nog zoo half en half familie van Bika is. Eenige maanden geleden bracht de laatste haar een bezoek, niaar vond niemand thuis. Mijne moeder noodigde de schoone uit eeni ge oogenblikken iu ons huis te wachten, daar de fruitvrouw wel dadelijk zou terug komen. Zij' voldeed daaraan en zoo leerde ik haar kennen. En nu weet je wel, ouwe jongen, dat ik verliefd word, zoodra ik een meisje zie, dat niet door de pokken geschon den is, geen bochel heeft en uiet scheel kijkt. Enfia, ik ging eeu paar avonden met haar uit en bracht haar zeer galaut thuis. Nu du reu amourettes bij mij nooit lang. Ik vond haar wel wat te oud voor mij en ik was wut te jong naar haar zin. En zoo liep Gevonden ie Amersfoort: 1 sleutel aan een liempje. 1 gedenkpenning. i boezelaar. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. an eene DOCHTER: 'HATTINK Boddens. Amersfoor5 worden ge gezin teffmersfo ling van Aanbi per maa den schri den uitge ^Christelijk Leen jonge- e van prijs en verdere inlichtingen, wor- franco ingewacht bij Z. en vrij tegen billij! gen bij den' letter S. ïertje, jbij burgerlieden - voorsuidTden. Aanbiedin- ntgever dezer courant, onder De Directie der in den jare jy 1809 opgerichte en te Zwolle gevestigde OVERjJ<fëïïfe5£HE ONDER LINGE NDW4ARB0RG- MAA T S Cgft A P P IJ, qpk verzekerin gen sluiten»* tegen vasteijiremiën, heeft de eer te^elrichten, dat Êij in plaats van wijlen jfentHeer Noiiris Mr. J. M. RICHEH.E AQ#Tt voor AMERS- FOORljfheeft te AMERSFOORT, CA ND. Nf^ARIS en SECRETARIS VAN HET HOÖÏjkiEEMRAADSCHAP VAN DEN BUNSCTO«ER VEEN- EN VEL DENDIJK. De Directie voornoeïfid, J. M. Baron VAN VOORST TOT VOORST. Zwolle, Maart 1892. Commissionairs eu Wisstj Huurhuizen A. Effecten Amersfoort. Koopen e(Aerkoopeti «lecten, vreemde mpntspeciëtï --en bankpapier, binnen- en buftbólgi^cSsf^fséèis, sluiten beleeningen en prolorgaflën, disconteeren openen Rekening-Qöüranfe. ipet rentever goeding, nemen/-gelden a /deposito, ver- leenen crediet-jop nader oVereen te ko men voorwaarden. De Notaris te Amersfoort, y/\ op Vrijdag 8 April 1802, 's voorjtT 11 uur, in koffie huis shet ^fkje" aldaar, OPBOD en AFSLé Iu dej&euiecnte HOOGfLAAO: aan <9jp ZevewiuizeruYgop den hoek van dep Calvee^ischenjweg, kad. sectie B Nos. 1?75 en 81 Aren, 50 C e n t i a r 3 flT'VSlflBandetnt 111)18, SCHUUR, HÖbJBERG, BOUWLAND en HOUTWAL. Grondlasten f 7.8(^per jaar. Bewoond door B. HOUTVEl^N en te aanvaarden het bouwland dadelijk, de gebouwen '1 Mei e. k. Betaaldag der kooppenningen 1 Meriik. Nadere informatiën geeft genoemden Notaris DRIJFHOUT VAN HOOFF. de historie op niets uit. Overigens kan ik je ze wel reeommandeerenze is een fatsoen lijk en uiet onaardig aieisje, dat misschiea gaarne juffrouw Hagenaar zou willen worden." „Ja. ja! jij hebt goed pra'en." gaf ik eenigszins wrevelig tenantwoord. „Maar hoe zal ik ze te spreken krijgen. Aan de deur van den winkel aanbellen, doe ik liever niet. Ik ben in die buurt goed bekend bij de bewoners en liefst wil ik geen aanleiding meer geven tot gelach en praatjes. En spreken moet ik ze. Mijn gemoedrust hangt er van af!" „Schrijf ze doodeenvoudig een brief," sprak mijn vroolijke vriend. „Een verliefde minue- brkf, op mooi rozenpapier. Kom Jacobzet je beste beentje eens vooruit en toon. dat je eene pen hebt, die iu staat is bet hart van een vijf-en-twintigjarige sehoone te ver- vermurwen. Je schrijft maar een declaratie iu optima forma en daar ik zulke zaakjes wel eens meor aan de hand heb gehad, wil ik je gaarue in het opstellen behulpzaam zijn." „Kerelriep ik verheugd, „jij bent eerst eeu vriend, die nog eens een goeden raad w eet te geven, Morgen moet ik naar Dordrecht, dan doe ik daar den brief op de post. Voor je hulp moet ik echter beleefd bedanken. Maar ik ga nu naar huis en naar bed, want morgen ochtend moet ik er vroeg uit." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2