Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatiën. Plaatselijke berichten. van fondsen, noodig voor ever.tueele uit gaven tot voorlichting van het publiek: tot het houden van verbinding met be langhebbenden in den handel. Op aandrang vooral ook van hen, die de latere invoering van Midden-Euro- peeschen tijd beoogen, doch thans reeds bewerkt hebben, dat gedurende den aan staanden zomerdienst in bijna alle ge meenten van ons land de gewone ge bruikelijke Amsterdamsche tijd in het dagelijksche leven zal blijven bestaan, zal de firma W. J. v. Hoogstraten te 's Hage spoorwegdiensten in het formaat der gewone zak-spoorboekjes en keurig omslag doch het vertrek en de aankomst der treinen aangevende in den gewonen Amsterdamschen tijd, uitgeven. De uit gevers der bestaande spoorboekjes heb ben, naar de firma meldt, geweigerd naast hunne Greenwich-uitgave de bo venbedoelde zelf uit te geven. De ge- heele winst is bestemd voor de kas der Vereeniging «Armenzorg" te 's Graven- hage. Naaf het Vad. meldt, wordt de op pensioen gestelde generaal H. M. Sleen- berglie als kommandant der vesting-artil lerie vervangen door den generaal J. W. Bergansius, thans kommandant der stel ling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de le mil. afdeeling. Deze betrekking zou worden opgedragen aan generaal H. W. van Marle, thans kommandant der stelling van het Hollandsch Diep, te Breda, in wiens plaats zou treden de kolonel G. L. Doorman, kommandant van het 3e reg. veld-artillerie, terwijl het bevel over dit reg. zou worden opgedragen aan den luit. kol. F. H. Boogauid, van het le reg. veldartillerie te Amersfoort, echter met behoud van zijn tegenwoor- digen rang. De nieuwe dubbeltjes. Zooeven kregen wij, zegt de Opmerker, een van de lang verwachte dubbeltjes te zien, met den beeldenaar van koningin Wilhel- mina. Hoewel wy niet verwend zijn in dit opzicht, is dit werkstuk van 's Rijks munt toch zoo beneden alles dat wij er niet over kunnen zwijgen. Ten eerste is het kopje, de gelijkenis daargelaten, slecht van teekening en slecht gemodelleerd zonder eenige smaak is het als een uitgeknipte pleister op de munt geplakt; verder is het omschrift «Wilhelmina, Koningin der Nederlanden slecht verdeeld en slordig uitgevoerdde letters vallen bijna allen voorover, zelfs het kartelrandje is ongelijk. Als verontschuldiging zullen wij maar aannemen, dat men bevreesd is geweest iels te maken dat nog mooier was dan de nieuwe postzegels, die dan minder gunstig zouden afsteken. Het is wel treurig dat van deze gele genheid voor 's Rijks munt om eens iets moois te maken zoo slecht gebruik is gemaakt. Wij voor ons prefereeren de oude dub beltjes, waar meestal in het geheel niets op te zien is. Voor de weesinrichting te Neer bosch is van 1 Oct. 31 Dec. '1891 aan giften ontvangen een bedrag van 3136,24 en, voor druk-en bindweik f14,350.711/, Blijkens een overzicht over het geheele jaar, is de inrichting weder op velerlei wijze uitgebreid, en bestaat er thans plan een nieuw ziekenhuis te bouwen. Behalve jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, worden voor de Kamercandida- tuur te Kampen ook genoemd de hh. mr. JE. baron Mackay, mr. Th. Heemskerk en P. van Vliet. Naar aanleiding van het bezoek in de vorige week door den Minister van Justitie gebracht aan het Rijksgesticht te Ommerschans verneemt men thans, dat aan het derde Rijksopvoedingsgesticht voor jongens, daar te stichten, de naam gegeven za! worden van «Geslicht Ave- reest." Er zal een geheel nieuw gesticht worden gebouwd, ingericht voor 160 jongens in het hoofdgebouw en voor 80 in zijgebouwen, met alcoven voor slaap zalen. Verder zal het gebouw bevallen een ziekenzaal en woningen voor directeur, adjunct-directeur en eerste bewaarder. Ook wordt er een touwslagerij opgericht, waarvoor een geheel nieuwe baan wordt gemaakt. H. M. de Koningin en de Koningin- Regentes zullen den 2den of 3den Mei, voor den tijd van vier weken vertrekken naar Sand in het Schwarzwald^ Het tegenbezoek aan den Keizer en de keizerin van Duitschland zal plaats heb ben den laatsten Mei en te Potsdam worden gebracht. Sand, de plek waar onze Koningin en hare Moeder, gedurende eene maand zullen vertoeven, is een klein lucht-kurort in het Bühlerlhal ten zuiden van Baden. Om hare hoogte en ligging is deze plaats vooral des zomers zeer gezocht en goede wegen geven ruimschoots de gelegenheid tot wandelingen of rijtoeren in den schoo- nen omttek. HH. MM. de Koningin en de Ko ningin-regentes zijn gisteren middag te ongeveer 2'/, ure, aan het station te Amsterdam aangekomen. In de koninklijke wachtkamer, rijk gestoffeerd en met bloemen fraai getooid, wachtte de burgemeester in ambtsgewaad de hooge bezoeksters op, er, werd de Koningin, de wintermantel aangedaan, waarna de vorstiunen in het bekende roode galarijtuig met vier paarden plaats namen en door den burgemeester en be reden politie naar het paleis begeleid werden. De hofstoet volgde in 5 rijtuigen. Aan het paleis op den Dam gearriveerd te midden der juichkreten van de vele duizenden, die zich op en om het paleis hadden vereenigd, werd daar de Kon. standaard geheschen. Toen H.H. M.M. naar alle kanten min zaam groetend op het balkon waren ver schenen, daverden de hoerah's der talr ijke menigte, tot dat de vorstinnen het ver lieten. De stafmuziek van het 7e reg. inf. liet bij de aankomst het Wilhelmus hooren en speelde daarna hetzelfde lied volgens de oude toonzetting. De orde werd door de politie, ook zonder bereden agenten, uitstekend ge handhaafd. Het regeeringsantwoord op het eer gister verschenen Kamerverslag over de tijdelijke hulp aan noodlijdende gemeenten zal hoogstwaarschijnlijk reeds vóór de a. s. bijeenkomst der Tweede Kamer, waarvoor als datum nog altijd 3 Mei wordt genoemd, ingezonden worden ten einde deze min of meer spoedeischende aange legenheid in den loop der zitting te kun nen afdoen. Behalve aan de wetsontwerpen van ondergeschikten aard, zullen de a. s. par lementaire werkzaamheden voornamelijk gewijd worden aan de behandeling van het Billilon-contract, de artsenwet, de aanhangige interpellation en de conclusie omtrent de jachtwet. Over laatstgemeld onderwerp verwacht men een uitvoeiig debat. Eene behandeling der belastingvoorstel len zou eerst na het Pinkster-reces in aanmerking kunnen komen. In het Haagsche Advertentieblaadje worden gevraagd verplegers en bedien den voor het krankzinnigengesticht te 's-Hage, die zich moeten aanmelden bij den geneesheer-directeur, dr. Tellingen. Er schijnt dus een generale schoonmaak gehouden te worden. Krachtens artikel 125 der wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad no. 72,) betrekkelijk de nationale militie, kunnen in 1892 van de militie te land tegen den door den minister van ooi log te bepalen tijd, worden opgeroepen om ten hoogste gedurende 35 dagen in den wapenhandel te worden geoefend: a. van de lichting van 1888, de ver lofgangers die behooren tot de le, 2e, 3e en 4e batterij van het le reg. veld artillerie b van de lichting van 1889, de ver lofgangers die behooren tot de regimen ten infanterie, de compagnien hospitaal soldaten, het le en het 2e reg. huzaren, de regimenten velb-artillerie met uitzon dering van de treincompagnien, het korps rijdende-artillerie, het korps pontonniers, het korps torpedisten en het korps ge nietroepen, met uitzondering van de vestingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Kon. besluit van 29 Febr. 1884. no. 13; c. van de lichting van 1890, de ver lofgangers die behooren tot de regimen ten vesting-art. en het korps genietroepen. Ten vorigen jare maakte de Engelsch- man Dougthy inet zijn jacht een pleizier- reisje door Friesland en gaf daarvan eene zeer uitvoerige beschrijving onder den titel«Friesland van den waterkant be keken." Het schijnt, dat deze beschrijving de aandacht van Albions zonen op de Friesche meren gevestigd heeft, want een deel der Engelsche touristen, die de Paaschdagen in ons vaderland doorbrach ten, heeft Friesland bezocht. Zaterdag jl. vertoefde dit gezelschap te Joure en allen waren verrukt over de prachtige gelegen heid, die de Friesche meren en wateren voor pleiziertochtjes aanbieden. Sommigen gaven te kennen nog dezen zomer te zullen terugkeeren om van deze tochtjes te genieten en is reeds een beurtschip voor dat doel door de Engelsche afge huurd. Het blijkt meer en meer, dat onze noordelijke provinciën bij het voor ge noegen reizend publiek de aandacht be ginnen te trekken: Friesland heeft zijne wateren, Drente zijne heide en bosschen enz. Rijst woidt bij ons te lande als voedsel veel te laag geschat. Vergelijken wij haar met aardappelen, dan verdient zij de voorkeur boven dezen. Een K.G. rijst bevat 820 gram zetmeel en 50 gram eiwit, terwijl dezelfde hoeveelheid aar dappels slechts 150 gram zetmeel en 13 gram eiwit bevatten. Rijst bezit dus bijna vijfmaal meervoedingswaarde. Elk mensch heeft gemiddeld eiken dag 118 gram eiwit en 328 gram koolslof noodig. Willen wij ons uitsluitend met rijst voeden, dan zouden wij dagelijks 1868 gram moeten gebruiken. Die hoeveelheid zou echter wat te groot zijn en bovendien kregen wij dan te veel koolstof. Indien wij het echter enkel en alleen met aardappels wilden stellen, dan hadden wij niet min der dan 4575 gram daarvan noodig. De aardappels worden thans slecht; rnen denke voor zijn eigen welzijn iets meer aan liet gebruik van rijst. In verband met het bericht betref fende de invoering op 1 Juni e.k. van een algemeen Nederlandsch spoorweg tarief voor ijl en vrachtgoedeien, wordt nog medegedeeld, dat dit door den Min. reeds goedgekeurde tarief niet alleen belangiijk verlaagde vrachtprijzen bevat, doch dat de vrachtprijzen door den Min. thans ook zijn vastgesteld als de maxima- prijzen, waai tegen het vervoer door de spoorwegen moet geschieden. De nieuwe Postwet heeft, onder meer, ook een einde gemaakt aan een oude grief, waartegen zoo dikwijls vergeefs geprotesteerd werd. De ontvangbewijzen voor het innen van postquitanlies zijn nu vrij van zegel. Door bemiddeling van den heer G. W. van Biene te Rotterdam, zal de ka ravaan Egyptenaren, bestaande uit 125 Arabieren, Bedouïnen, Fellahs, Negers, Soedaneezen pn Abessyniërs, welke thans te Brussel op het plein Jamar vertoonin gen geeft, in den loop der maand Mei ook voorstellingen geven te Amsterdam en te Rotterdam. De leden van den gemeenteraad, de gemeente-secretaris en de gemeente ontvanger bieden den burgemeester, Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, een diner aan, op Donderdag, 28 April, 's avonds 6 uur, ten raadhuize. De heeren J. B. F. Lensing en D. Verbeek hebben gister in handen van den heer Kantonrechter den gevorderden eed als tegenschatters voor de personeele belasting afgelegd. Aan de paasch-paardenmarkt waren ongeveer 170 paarden aangevoerd, be nevens 20 hitten en 7 veulens. Bij tame lijk levendigen handel besteedde men voor paarden f70 a f350; voor hitter, f 60 a f 150 en voor veulens f 80 a f 150. De exploitatie-rekening der ge meente-reiniging over 1891 wijst aan ontvangsten en waarde van voorradige meststofien een bedrag aan van f 448.16. De uitgaven, met begrip van het waar deverlies aan materialen en gebouwen, bedragen f6514.48, zoodat liet nadeelig saldo f2086.32 beloopt. Den 30 April aanstaande wordt het nieuwgebouwde postkantoor aan de Kortegracht. in gebruik genomen. Het personeel wordt met die dugteekening aanzienlijk uitgebreid. Door den M. v. O. is bepaald, dat de koiporaals die het examen voor den graad van onderofficier hebben af gelegd, opnieuw het theoretisch gedeelte van dat examen moeten afleggen wan neer meer dan 6 maanden verloopen zijn, tusschen het afleggen van het examen en het tijdstip van aanstelling: alsmede dat hij, die bij het afleggen van het exa men het beste nummer behaalt, het eerst op den ranglijst zal worden geplaatst ongeacht de anciënniteit. Bij het 5 regiment Infanterie zal dit jaar de lichting 1889 van 5 Augus tus tot 8 September voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen. De kapitein A. Bogaart van het 3 Bataljon 5 regiment Infanterie wordt inge volge aanschrijving van den M. v. O. voor den tijd van 5 Jaren gedetacheerd bij het leger in O. I. terwijl de kapitein J. Langenbach van het 0.1.1. gedetacheerd wordt bij het leger hier tt lande en wel bij het 5 Regiment Infanterie. Bij het j.l. Donderdag gehouden examen ter verkrijging van de acte voor onderwijzeres zijn o.a. geslaagd de dames T. Boeschoten van Leusden. H. Heilijgers, M. C. C. A. P. Raebel en G. van Zwol, te Amersfoort, alle leerlingen der nor maalschool alhier. Bij het gisteren te Utrecht gehou den examen in de nuttige handweiken zijn geëx. 4 vrouw. cand. Afgewezen 2. Geslaagd de dames T. Boeschoten, van Leusden; H. Heilijgers, van Amersfoort. Door onvoorzichtigheid der kinde ren, ontstond gisteren een begin van brand bij den heer G. op het Havik alhier. Door het kordaat optreden van den heer B. geholpen door de buren werden de vlammen, die zich snel verspreidden ge- bluscht en grooter schade voorkomen. Tusschen eene Duitsche maatschappij en het comité der wereldtentoonstelling te Chicago zijn onderhandelingen aan geknoopt, om het bezoeken der tentoon stelling ook voor hen mogelijk te maken, die daartoe niet meer dan 1000 a 1500 mark wenschen te besteden. Daarvoor zal men den overtocht heen en terug en huisvesting te Chicago, te zamen over een tjjdperk van 60 dagen, vrij hebben, bovendien eene rondreis door de Midden- en Oostelijke Stalen kunnen medemaken en een' bezoek aan de Niagara kunnen brengen. Een erg ongeluk heeft Vrijdag plaats gehad op de Tegel-schietplaats bij Berlijn. Een man die uit handen en voeten bloedde, sleepte zich van die plaats tot aan de stad en meldde, dat een ander man in stukken vaneen gescheurd was, door een granaat, die ontplofte terwijl hij poogde ze te verbrijzelen. Men vond inderdaad de onkenbare stukken van een lijk. De gewonde ver klaarde den verongelukte niet te kennen, maar de autoriteiten vermoeden dat beide kogels zochten. De ontplofte granaat dagteekende van 1886 In dat jaar heeft men een aarden bolwerk gebombardeerd met granaten, die met picrine geladen waren. Vijf dier moordtuigen werden niet meer terugge vonden; slechts eenige dagen geleden, bij de weguiming der aardwerken, had men ze gevonden en zoo verborgen, dat zij niet konden ontdekt worden, tenzij door iemand die 't geheim kende. Men denkt dat de verongelukte en de andere ze toch gevonden hebben, en daar de granaat te zwaar was om mee te dragen, hebben zij gepoogd die te ver- bi ijzelen. Het Leger des Heils beraamt plannen om ook in andere plaatsen aan dakloozen werk te verschaffen gedurende de zomer maanden, op het voetspoor van hetgeen thans reeds te Amsterdam wordt gedaan Te Utrecht is aan het leger de St. Nico- laas kazerne afgestaan, In den korten tijd, dal het toevluchts oord te Rotleidam geopend is, werden 3777 nachtverblijven verstrekt: 2728 aan mannen, 754 aan vrouwen, 295 aan kin deren. Aan velen dezer zijn geschikte be trekkingen verschaft. Een goed gebruik van eierschalen. Eierschalen, die dikwijls achteloos weg geworpen worden zijn een probaat rei nigingsmiddel voor flesschen, van allerlei soort. Men doet daarom verstandig, alle eierschalen te bewaren, om, nadat men ze in stukjes gebroken heeft bij 't for nuis te laten drogen en ze vervolgens in een drogen steenen bak op eene koele plaats te leggen. Wil men de flesschen uu schoonmaken, dan doet men er wat eierschalen in, vult ze dan met koud water, schudt dit goed door elkaar, spoelt 't nog eens met water om en men heeft een kristal helder# flesch. Dit reinigings middel is ook voor kinderflesschen in 't bijzonder aan te bevelen, daar juist die goed schoon moeten zijri. Uit Kassei wordt het volgende gemeld Mevr. Braodt-Görz, opera-zangeres aan den Hofschouwburg te Hannover, was I. I. Maandag te Kassei gekomen om hare familie te bezoeken. Daar zij aan een tandkwaal leed, ging zij den volgenden dag naar een tandarts, die het noodig achtte een tand uit te trekken. Zij wenschte, dat hij daarbij gebruik zou maken van narcose |Wegens hare cor pulentie en het vermoeden eener hait- vervetting weigerde hij dit, maar omdat zij zeer opgewonden er op bleef aan dringen, gaf hij eindelijk toe. Nauwe lijks echter had zij aan het verdoovings- middel geroken, of zij verzocht hem, het middel maar achterwege te laten en den tand er zoo maar uil te trekken. Dit deed hij, maar op hetzelfde oogen- blik viel zij in onmacht, en in weerwil van alle pogingen, die met hulp van een geneesheer drie kwartier lang werden aangewend om de levensgeesten weder op te wekken, bezweek zij. Als oorzaak van den dood werd aangegeven: hart verlamming. Zij was 32 jaar oud. Een commissaris te Parijs ontving den volgenden brief: „Ik ben een moordenaar, ik heb een oud man, mijnen weldoener, gedood, zijn lijk in stukken gesneden en in de Seine geworpen. Ik heb evenwel het hoofd nog bij me en daar ik er niet toe kan besluiten het in het water te werpen, zal ik het u zenden iri een kistje. Ik zal al doen wal ik kan om aan de politie te ontsnappen. Misschien pleeg ik wel zelfmoord! Iemand van uw wijk." De commissaris wierp den brief in de snippermand. Wie beschrijft echter zijne verbazing, toen hij eenige uren later een klein, zorgvuldig gesloten kistje ontving! Hij deed het met veel voorzorg open. Toen hij het deksel ophief, en er in zag, sprong hij ontsteld achteruit. Het hoofd van den vermoorden inan geleek als twee droppels water op dat van hemzelven. De brave man kon zich echter spoedig gerust stellenhij had enkel zijn eigen aangezicht gezien, weerkaatst door een spiegel, onderin het kistje aangebracht. Mevrouw: Waarom liet men u uit uw vorigen dienst gaan? Dienstmeisje: Maai mevrouw, heb ik u dan al gevraagd, waarom uw vorige meid het bij u niet uitgehouden heeft? President: «Getuige Roelofs, is u van die vechtpartij ook iets ter oore geko men?" Getuige Roelofs: «Neen, maar dat zou ik denken, ik heb een paar oorveger, ontvangen, waarvan ik nog draaierig ben." Te Berlijn is bij de brandweer eene brandspuit in dienst genomen, waarvan alles wat anders van hout is, hier is vanpapier maché. Het is even sterk als hout. maar veel lichter, en men zegt, dat men met deze brandspuiten makkelijker en vlugger op de plaats des onheils kan zijn. DE BURGEMEESTER van AMERS FOORT doet te weten, dat door leden van de dienstdoende schutterij eiken Maandag, aantevangen den 25'April aan staande, van af 4 uren des namiddags, schietoefeningen gehouden worden op het terrein genaamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straatweg tusschen Amers foort en Utrecht, en dat daaidoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 21 April 1892. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. DE BURGEMEESTER van AMERS FOORT doet te weten, dat door leden van de Weerbaarheidsvereeniging «Een dracht maakt Macht" eiken Woensdag, van af 4 uur 's namiddags, Schietoefe ningen gehouden worden op het terrein genaamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straatweg tusschen Amersfoort en Utrecht, en dat daardoor de omtiek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 22 April 1892 De Burgemeester voornoemd, F. SCHIMMELPENNINCK. DE BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 264 der gemeentewet, gewijzigd bij de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 102), Doen te weten, dat het oorspronkelijk kohier der plaatselijke directe belasting (hoofdelijke omslag) ovei het dienstjaar 1892, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, in afschrift gedu rende vijf maanden op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter lezing ligt. Anersvoort, den 23. April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, JF. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 13 April Bodewijk, z. van Mozes van Stedum en Johanna van Troost wijk. 15 April Antonius Hendrikus, z. van Dirk van Dijkhuizen en Adriana Jo hanna Staal. 16 April Maasje, d. van Aalt van deu Briink en Aartje Tiggelaven. Hendrikus, z. van Gerrit van Nieuwen- huizeu en VVilhelmina Zevenboom. 17 April Alexander Matinus, z. van Simon van Huijzen en Margrietba Meijer. Eustatius, z. van Matthens Marinus van Eijsden en Berta Elisabeth van Kempen. Johanne3 Hubertns, z. van Gerardus Hubertes Flos en Adriana Maria Lablans. 18 April Jan, z. van Cornelia Jansen. Hieke Willemina, d. van Tjeerd Heistra en Willemina de Gans. 19 April Joseph Christiaan Gerrit Ni- colaas, z. van David Nicolaas van Everdin- gen en Wilhelmina Heijdt. 20 April Anna Alijda d. van Jan Velkauip en Alijda Koenen. ONDERTROUWD: 21 April Kijk Smit en Hendrina Smit. GETROUWD: 19 April Adolf Boogaards en Ilendrika Christine Kriiger 20 April Willem de Voogd en Heudrika Bernarda Kok. OVERLEDEN: 15 April Johan van Baaren, 3 m. 16 April Hendrika Maria Louisa Wijck, 5 ra. 17 April Cornelia Adriana Boersen, 4 j. 18 April Johannes Kok, 74 j. wedr. van Hendrika de Groot. Johanna van den Hoek, 15 j. 19 April Elisabeth Vial, lm. Leida Her- miua vau de Veer, 54 j. echtg. van Jan van Zeldert. 20 April Jacobus van der Veer, 71 j. wedr. van Francisca Schenny. Jan netje Wansing, 28 j. echtg. van Jacobus van Nimwegen. Wilhelmina Verhoef, 8 j. Hieke Wilhelmina Heistra, 2 d. Hoogland. GEOREN18 April Geertruida, d. van Johanna Zandbrink en Lambertus Voskuilen. ONDERTROUWD: 15 April Willem van Hamersveld en Jacoba van Hoeyen. GEHUWD: 21 April Corneiis Hooi en Wijnanda v. d. Coterlet Evert van do Tweel en Wonsje van Weerhorst. Evert Brundelen en Teytje Roest. Eeusden. GEBOREN: 13 April Gerrit, z. v. Luitje Pothoven. OVERLEDEN9 April Antonie de Bruin, oud 54 j. echtg. van Maria de Bruin. Stoutenburg. GEBOREN: 10 April Hendrika, d. van Hendrik van Laar en van Aleida Boersen. 13 April, Johannes, z. van Jakobus van Valkengoed en van Evertje van Beek. ONDERTROUWD: 21 April Hendrikus Bosman met Wilhelmina van de Geer. Woudenberg. ONDERTROUWDLambert van Wou denberg, 28 j. en Grietje Bloemendaal, 23 j. OVERLEDEN: 17 April Hermijntje van Kolfschoten, 2 weken.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2