BUlTEMDSCn OVERZICHT. Gemengd Nieuws. kers, aftredende leden, benevens Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, bur gemeester van Soest en Mr. H. Croocke- wit Jr., Kantonrechter alhier. In de plaats van den heer J. B. de Beaufort, die voor de candidatuur heeft bedankt, is door de liberale kiesvereeni- ging »de Grondwet," tot candidaat ge steld de heer Mr. H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout te Amersfoort. Zondag 1 Mei e.k., zal in de Re- monstrantsche kerk alhier als voorganger optreden Ds. J. A. Böhringer, predikant te Maastricht. Burgemeester en wethouders van Utrecht, benevens de burgemeesters der gemeenten Amersfoort, Driebergen, Soest, Maartensdijk en Vleuten, Oudenrijn en Haarzuilens, zijn hedenavond op de soirée ten Hove genoodigd. Mejuffrouw F. J. Delincée, hoofd der openbare meisjesschool alhier, is be noemd tot hoofd der rijks kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem. De commissie, belast niet het afne men van de eind-examens voor de hoogere burgerscholen in de provincie Utrecht voor het jaar 1892 is samengesteld als volgt: lid en voorzitter de heer Dr. D. F. Jonkman, directeur der rijks hoogere burgerschool te Utrecht; leden de heeren P. van Mourik, J. S. Robinson, A. Groe- nier, W. Kreling, P. H. Van Moerkerken, leeraren aan genoemde inrichting te Utrecht; Dr. J. W. Doyer Jz., directeur der H. B. S. te Amersfoort, Dr. H. Ekama, G. J. Buijs, J. C. F. Prikken, F. Wesseling, W. N. Coenen, leeraren aan de H. B. S. te Amersfoort, J. E. Fischer, directeur der H. B. S. met drie jarigen cursus te Utrecht; G. J. VosAz., leeraar aan de rijks-landbouwschool te Wageningen, en M. J IJzerman, directeur der 2e H. B. S. met driejarigen cursus te Amsterdam. De examens worden gehou den te Utrecht. De sterkte van hel 3e Bat. 5e Re giment, dat op den 50 a. s. alhier in garnizoen komt bedraagt, na aftrek van de militiëns, die op gemelden datum in het genot van groot verlof worden ge steld, 250 officieren onderofficieren en minderen. Naar men ons nog nader mede deelt, komt het 3. Bat. 5. Reg. Infanterie alhier a. s. Zaterdag ten 2.45 uur nam. per gewone trein aan. Zekere P., koopman hier ter stede is Maandagmiddag op den Utrechtschenweg door de politie aangehouden met een kar, beladen met nuchtere kalveien, welke dieren op eene noodeloos pijnlijke en kwellende wijze vervoerd werden. De eigenaar en geleider werd verplicht een paar kalveren af te laden endeovetigen op betere wijze te vervoeren, terwijl hij voor dit strafbare feit werd bekeurd. Sedert Zaterdag 23 dezer zijn uit de sociëteit sConcotdia" alhier twee stel ivoren biljartballen spoorloos verdwenen Niettegenstaande de ijverigste naspoiin- gen der politie, konden deze voorwerpen nog niet teruggevonden worden. 33»ste HTAATHLOTJUKIJ. Vierde klasse. Trekking van 25 en 26 April (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen; Prijzen vnn I' 65 1649 1700 5012 5619 5862 5803 5839 5846 5854 5861 5873 9942 9943 9961 9981 10715 10722 12392 12411 12425 16876 16901 16928 16939 18461 en 18496. Te zamen 26 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 27, 28 April, 9 -12, 17—20, 23-25, 27, 31 Mei en 14 Juni. Loten zijn nog verkrijgbaar. genoot, mijn stiefvader, voor wien ook ik, zoolang ik hem gekend heb, de innigste hoogachting koesterde, aan de schande zou worden prijs gegeven. Victor, die door zijne lichtzinnigheid zich reeds verscheidene malen in zaken van den ergiten aard had gewik keld gezien, had de regimentskas bestolen. Of hij zich afdrukken had weten te verschaf fen van de sleutels, die mijn vader in bezit had, of op welke wijze hij de schandelijke daad eigenlijk bedreven had, weet ik niet met juistheid te zeggen. De uiteenzetting der bijzonderheden was te verschrikkelijk, ik wil er liever niet bij stilstaan. Genoeg, voor miju vader bleef er geen zweem van twijfel over, dat zijn eigen zoon de dief was Ysji het hem toevertrouwde gelden dat zijn eigen haren met schande waren bedreigd. Hij zelf bezat niet het geringste vermogen om het gestoleno te kunnen vergoeden, en om een kapitaal van ongeveer dertien duizend thalers ter leen te verkrijgen, zonder dat hij daarvoor eenige zekerheid kon stellen, daaraan viel voor hem op geenerlei wijze te denken. In dezen drin genden nood was ik de eenige toevlucht mijner moeder. Zij zeide mij onder wanhopige transu, dat, zoo niet binnen weinige dagen het geld was terug gegeven, zij overtuigd was, dat Tader niet langer kon levenwant een vlek op zijne eer zou hij niet kunnen verdrageu. Dat wist ik trouwens even goed als zij. Ik zccht haar troost en moed in te spreken, be- De oplossing der ministeriëele crisis in Italië is mislukt; waardoor, is niet officieel medegedeeld, maar het vermoe den ligt voor de hand dat de heeren het niet eens konden worden over de be zuinigingen, in verband niet de noodzake lijk geoordeelde extra-uitgaven voor een nieuw geweei. In '1 eind is dan ook maar besloten, dat het Kabinet nagenoeg onveranderd zal blijven; alleen de Mi nister van Financiën zal niet weer in die hoedanigheid voorde Kamers verschijnen, en heeft zijn portefeuille overgegeven aan den heer Lutazzi, den Minister van den schatkist. Spoedig genoeg zal blijken, dat het prestige van de Regeering onder de crisis geleden heeft, en eigenlijk weet niemand goed den weg aan te wijzen, langs welken de wagen weer in het goede spoor kan komen. Italië heeft, sinds het een Groote Mogendheid werd, zijn krachten over schat; het leefde op grooten voet, zonder de middelen te bezitten, noodig om dit vol te houden. Vooral de koloniale onder nemingen in Afrika hebben ontzaglijk veel geld verslonden, zonder de balen op te leveren, die men er zich van iooi- spiegelde, en het ontbreekt niet aan per sonen, volgens wier beweren liet ver standigst wat men doen kan zou wezen, Afrika maar stilletjes te laten rusten, om op die wijze de begtooling weer in evenwicht te doen komen. Maar hoe welgemeend zulk een raad ook zijn moge, er is weinig kans dat hij gevolgd zal wordenhet gaat niet aan de neger koninkjes, die onder protectoraat zijn gekomen, in den steek te laten om anderen, den Engelschen bijvoorbeeld, de gelegenheid te geven hun bezittingen uit te breiden. Zoowel tot dekking van liet tekort als voor de geweren-geschiedenis heeft men 30 millioen francs noodig. De Popoio Romano weet te vertellen, dat de helft vau dit bedrag zal gevonden worden uit een verhooging van de successie-rechten en de invoering van een lucifers-monopolie, de andere helft door bezuiniging op mi litair gebied, ook wat betreft de bezet tingen in de Afrikaansche koloniën. De tijdingen, die de Fransche Regee ring uit Daliomey krijgt, blijven on gunstig luiden. Koning Behanzin laat er geen gras over groeien; hij ligt met een aanzienlijke en goedgewapende troepen macht voor Kotonou, en zelfs heeft het gerucht al geloopen dat Porto Novo door hem is ingenomen. De expeditie die in Ffankrijk wordt gereedgemaakt, zal wor den gecommandeerd door kolonel Dodd; het is nog niet bepaald wanneer tot een handeleud optreden kan worden overge gaan. Eindelijk heeft de Fransche Regeering het drukker met een meer nabijzijnden datum, den len Mei, en boezemen de anarchisten haar meer bezorgdheid in dan de negers Haar voornaamste stre ven is, aanstaanden Zondag de ergste ruziemakers van de baan te houden, en daarom is zij reeds op het eind der vorige week begonnen overal, inzonderheid te Parijs, een aantal personen, van wie men kan vermoeden, dat zij met dyna miet min of meer vertrouwd zijn, achter de tralies te zetten. Inzonderheid in de fabriekssteden hebben inhechtenisnemin gen plaats; en het schijnt wel dat de Regeering het wil doen voorkomen, als bestond er een samenzwering om van de 1. Mei-beweging gebruik te maken tot het verwekken eener revolutie. Een ge vaarlijke toestand inderdaad; want kan men aan den eenen kant eischen, dat de Regeering alle maatregelen van voorzorg neemt, waartoe zij door haar verant woordelijkheid wordt verplicht, aan de andere zijde is er groot gevaar dat zij te veel doet, vooral wanneer mocht blijken dat zij zich zoo druk maakt alleen om zich de eer te verwerven de Republiek te hebben gered. Te veel doen schaadt altijd. Die twee brave kerels, die te Madrid in het ge loofde haar, dat hier geholpen moest en zou worden; maar bij dat alles was ik zelf als verstomt, de wijze waarop, hoe er geholpen moest worden, was mij nog volkomen on duidelijk. Wel had ik een schoonvader, dien men gegoed en zelfs rijk kon noemenmaar tot hem te komen met zulk verzoek het was eene taak van vreesclijk gewicht! En toch een anderen uitweg deed zich ner gens op I Nog zie ik hem voor mij, den ouden man, met zijue verstandige, doordrin gende oogen, zoo als hij naar mijne, in liet begin vrij verwarde, woorden luistorde de geheele toedracht der zaak kon ik hem immers niet bloodleggenmijn vader zou het nooit liebbeu verdrageu dat nog een derde kennis droeg van zijn verschrikkelijkongeluk. Of hij nochtans den samenhang vermoedde, of dat hem de angst mijner ziel trof, die zich in mijue woorden uitsprak en waarmode ik hem schilderde dat bet liier liet leven of den dood, de eer of de schande ,an eeu mensch gold ik weet hot niet, maar hij ging naar zijne lessenaar en schreof mij eene aanwijzing voor het geheele bedrag, waar voor ik met bevende hand eene kwitantie teekende. Mijn vader was gered hij heeft mij tot het einde van zijn leven, dat helaas spoedig genoeg volgdo op de noodlottige ge beurtenis, op de hartroerenste wijze gedankt, en niet minder mijne moeder, die wel aan een gebroken hart is gestorven. Wat zou bouw der Cortes met boninietjes hebben gewerkt, twee btiitenlandsche anarchisten, weiden, gelijk men zich herinneren zal, door een derde, zekeren Munoz, daartoe aangehitst, die thans als getuige tegen hen optreedt. En nu blijkt, dat laatst genoemde niets anders is dan een politie spion, een zoogenaamde iigeut provo cateur, wien het niet moeielijk viel een paar warhoofden tot misdaad over te halen. Op die wijze gaat de achting voor het gezag verloren, en loopt men gevaar zich te branden aari het vuur, waarmee men speelt. Ook in andere landen neemt men voorzorgen tegen den Jen Mei. In geheel It»lië is het houder, van samenkomsten op dien dag verboden door den Minister van Binnenlandsche Zaken Elders wordt de zaak meer plaatselijk behandeld; zoo in Duitscliliiiifl,* waar vrij algemeen de overheid toestemming voor optochten heeft geweigerd, behalve te Dusseldorf; daar mogen de lui er zelfs muziek bij maken naar hartelust. Te Pesth is elke manifestatie vei boden; de werklieden zullen zich nu bepalen tot een eenvoudige wandeling, waarbij men dan wel gele genheid hoopt te vinden op de een of andere wijze te kennen te geven, dat rnen den acht-uurs-werkdag en algemeen stemrecht verlangt. Het Eugclscli Parlement zal wel dra zijn vergaderingen hervatten, en dan komt er misschien een weinig meer leven in de politiek, die nu, bij de algemeen heerschende Paasch-vacantie-epidemie, rustig slaapt. De verwachting is, dat de Regeering niet tot het najaar zal wachten, als wanneer het gewone vierjarig tijdvak eener Parlementszilling zal zijn afgeloo- pen, om de heeren naar huis te sturen; vermoedelijk zal reeds in de zomermaan den de voorbereiding tot den kiesstrijd in vollen gang komen. Gladstone rekent daar vast op; en otn zijn vrienden nog maals te herinneren, wat zij aan hem hebben zullen, richtte hij dezer dagen tot een hunner een voor openbaarmaking bestemd schrijven, waarin hij zegt dat aan elke andere hervorming een oplos sing van de Ier«che quaestie moet voor afgaan. Daarna, meent hij, moet een regeling van de belangen der landbouw- arbëiders in liet geheele koninkrijk ter hand worden genomen. De werkstaking in het kolendistrict van Durham duurt steeds vooit, ofschoon er bittere armoede wordt geleden geen van beide partijen is tot toegeven ge neigd. Konden zij hun eigen zin volgen, dan zouden de meeste werklieden wel weer aan den aibeid willen, doch in de vergaderingen, die zij af en toe houden, verklaart zich nog de meerderheid voor volhouden. Een gevolg van dezen toe stand is, dat de ijzer-industrie mede aan zienlijke schade lijdt; verscheiJene fa brieken hebben uit gebrek aan kolen moeten sluiten, en duizenden werklieden loopen leeg. Uit den Ziiitl-Auieriknaiiselieii rommelpot kan, bij de tegenstrijdigheid der berichten, niemand wijs worden. Vooreerst Brazilië; vandaar werd gemeld, dat niet alleen de provincie Matto Gi osso zich afgescheiden had, maar dat dit voorbeeld ook gevolgd was door San Paulo en Rio Grande. Dat zou veel erger zijn, want beide laatstgenoemde gewes ten behooren tot de dichtstbevolkte en welvarendste van het land. Een nader bericht spreekt de zelfstandig-verklaring tegen. Uit Venezuela kwam een lang verhaal van een reeks overwinningen, door de opstandelingen onder den vroe- geren president, generaal Crespo, op de Regeeringstrocpen behaald; heel kort daarna ontving de Venezuelaansche legatie te Parijs de mededeeling, dat de krijgs macht der Regeering in twee veldslagen volkomen meesteres van het terrein was gebleven, dat de aanhangers van Crespo in wanorde uiteengevlucht zijn, dat de vrede in het geheele land hersteld is. Het laatste is reeds herhaaldelijk ver zekerd hopen we voor het woelig ge- meenebest, onzen buurman in Amerika, ook niet een moederhart wel ondervinden, wanneer de Tader zelf tot het kind, dat zij heeft gebaard, moot zeggen,,gij vorlaat nog lieden mijn huis en, wauneer voor u de wensch van een oud man, dien gij tot heden vader hebt geuoemd, nog de minste waarde heeft ver laat zoodra mogelijk Europa, want het wordt mij te benauwd, als ik weet, dat ik de lucht van hetzelfde werelddeel met u moet inade men." Eckoiv wachtte eeuc wijlode herinnering aan het treurspel in zijne familie, dat voor jaren iu zijn ouderlijk huis was afgespeeld, scheen hem te overweldigen. Na eene poos ging hij voort: „Ik weet hot, liet was mijn plicht om te handelen zoo als ik gedaan heb en ik zou nog op den huidigen dag, wanneer ik voor het zelfde geval gesteld werd, mij uiet bedanken om voor de tweede maal juist op dezeifde wijze voor mijno ouders op te kouieuik zou zelfs kan uiet aarzelen, wanneer ik met volkomen zekerheid wist, dat datgene, wat voor miju vader eene daad was, die hem redde, bestemd was over mijn eigeu verder leven en droevige schaduw te werpen. Want dat is het geval geweest en onder den druk vau den schuldenlast, dieu ik toen op mij heb geladen, zucht i;r nog tot op dit oogen- blik." Verrast zag Westheim op. „Gij zeidet mij :h dat uw schoonvader een gegoed, naar hier heerschende begrippen zelfs een rijk dat het thans waar moge zijn. P. S. Maandagavond t>- tien uren werd Parijs in opschudding gebracht door de vervulling der anarchistische wraakbe- dreiging legen het koffiehuis van Véry op den boulevurd-Magente, waar Ravachol is gearresteerd: met een vreeseltjke slag werd de koffiekamer vernield, zoodat al leen de vier muren zijn blijven staan. De eigenaar is zwaar gewond hem moest een beeu worden afgezet. Zijn vrouw be kwam brandwonden in het aangezicht, ook drie bezoekers werden gekwetst. De bediende Lhérot, op wien het vooral gemunt was, is ongedeerd gebleven. Men vermoedt, dat een bom is geplaatst in den kelder onder het buffet. De poli tieman, die het huis bewaakte, zooals voortdurend dag en nacht geschiedde, heeft niets ongewoons opgemerkt. Den geheelen nacht bewoog zich een talrijke menigte in den omtrek om het tooneel der verwoesting te bezichtigen. '■■iu'..' Aan de post- en telegraafkantoren is bij ministerieel schrijven kennis gege ven, dat, in verband met het invoeren op 7 Mei a. s. van den Greeiivvich-tijd bij den spoor wegdienst hier te lande, de dienst der posterijen en der telegraphie met de tijdsaanwijzing mede naar den Greenwich-tijd zullen gerekend worden. Dientengevolge zullen de telegraafkantoren op dien datum zoo vroeg mogelijk tijd sein ontvangen, terwijl de postkantoren bij de opening van den dienst den ge- wijzigden tijd moeten opnemen en deur naar hunne klokken regelen. Op de plaatsen, waar van gemeentewege de Greenwichtijd niet is ingevoerd, wordt op de klokken in den gevel of in de wachtkamer eene tweede, rood geverfde minuutwijzer aangebracht, die den ouden tijd aanwijst. Op de borden tot aanwij zing der uren van openstelling der kan toren, lichting van brievenbussen, enz. worden de oude en de nieuwe tijdsaan wijzingen riaast elkander vermeld. Voorts is bepaald, dat te rekenen van 1 Mei e. k. alle kantoren, naar den Greenwich-tijd gerekend, een half uur vroeger openen en sluiten dan thans. Een kantoor, dat naar de tegenwoordige tijdrekening open is van 812, 2 4 en 68, zal dus dan naar Greenwichtijd geopend zijn van 7'/a 11 l/il'/j 3'/j en 5'/, tot 7'/j Bij kon. besluit van 14 April j.l. zijn art. 3, 2 lid, van het algemeen re glement voor den dienst op de spoor wegen en art. 64, 23. lid, van deel A. van liet algemeen reglement voor den dienst van het vervoer op de spoorwegen, gewijzigd; deze bepalingen worden nu gelezen als volgtElk station en elke halte moet voorzien zijn van een goed loopend uurwerk, geregeld naar den mid delbaren tijd van Greenwich. In het reglement voor den dienst der rijkstelegraaf zijn mede, bij kon. besluit van 22 April jl. de wijzigingen gebracht, noodig om den West-Europeeschen tijd voor de Nederlandsche rijks-telegraaf kantoren te kunnen invoeren. Verder is art. 39, vierde lid, aldus gewijzigd «Bestelling door de kantoren met nacht dienst tusschen 10'/2 ure des avonds en den volgenden morgen ten 6 ure des zomers en 7 ure des winters (volgens den middelbaren tijd van Greenwich), geschiedt slechts dan, wanneer zij door het gewicht van het in het telegram be handeld onderwerp kennelijk gevorderd wordt, of wanneer de onmiddellijke be stelling door de belanghebbenden uitdruk kelijk is veilangd." De Haagsche corr. van de Zutph. Ct. bericht, dal de herziening van de bepa lingen op het faillissement nu zoover is gevorderd, dat de comm. van rapport, haar verslag eerstdaags aan den minis ter zal indienen. Aan het departement van justitie is ook een ontwerp tot in- mau geweest is. Nu is bij reeds sedert jaar eu daz dood waar is dan die erfenis ge bleven „Verstrooid iu alle vier windslreken I" antwoorddo de president inet een bitteren lach. „Een half jaar ongeveer na dat voorval werd inijn schoonvader plotseling door eene beroerlc getroffen. Zijn lichaam leefde nog een tijd lang. maar liet licht zijns geestes sas uitgebluscht cn tot eone of andere wijziging in zijn uiterste wilsbeschikking, zelfs wanneer hij in zijne uieer heldere oogeti- blikken daartoe liet voorkomen gehad had, kon op geenerlti wijze meer gelegenheid worden gevonden, liet testament echter benoemde zijne vrouw tot nniverseele eu onbeperkte erfgename. Dit was waarschijnlijk eene daad van dankbaarheid, die uit een werkelijk edel beginsel voortsproot. Want niet het vermogen zijner vrouw had hij dcu grondslag gelegd voor zijne bloeiende zaak en zijn geheele vermogen. Hij rekende erop, dat na haren dood de geheele erf.-uis in elk geval aan zijne kinderen teu deel zou vallen. Op één ding echter had hij niet gerekend, en dat was op de voorliefde, die mijne schoonmoeder koesterde voor haren tweeden zoon, een uiterst bcgaaft maar wispelturig en ordeloos mensch. Maar waartoe zal ik u met uitvoerige ophelderingen-vervelen? De zaak is honderde en honderde malen zoo geschied! Mijn zwager werd eerst aandeel stelling van arbeidsraden of arbeidska mers in bewerking eene regeling, die reeds lang op het anti-revolutionaire pro- giam heeft gestaan, maar onder het vo rige kabinet niet werd aangepakt. In de Staats-Ct. brengt de minister van binnenl. zaken ter algemeene kennis dat de pokken in de gemeente Nijmegen epidemisch verbreid zijn. Wegens het heerschen der pokken wordt alle correspondentie aan het post kantoor aldaar voor de verzending gede sinfecteerd. Dientengevolge worden de brievenbusschen daar ter stede thans 15 minuten vroeger gelicht dan op de dienst regeling van het postkantoor is aange kondigd, om de vereischte ontsmetting van brieven eu stukken te kunnen be werkstelligen. De bedevaarten naar Kevelaar zul len dit jaar zeker bijzonder talrijk zijn, omdat het 250 jarig bestaan van het heilige beeld aldaar zal worden gevierd. Men is reeds druk bezig met eerepoorten op te richten. Den len Juni zal het beeld worden getooid met een gouden kroon, door een vanwege den Paus ge zonden prelaat. Vele hooge geestelijken worden verwacht. Van 1 Juni tot 10 Nov. zullen de pelgrimstochten elkander opvolgen In groote en misschien ook iu kleine steden kunnen de kellners als zij geld moeten wisselen nooit een dubbeltje vin den, als zij hoop hebben dit als fooi te mogen houden. Menigeen heeft dan nok geen zin om lang te wachten en schenkt het den ijverig zoekenden bediende. Een professor wilde toch eens weten waar ze al die dubbeltjes lieten en hij merkte spoedig dat zij ze in hun linker vestzak stopten, terwij! al het overige geld in den broekzak geborgen werd. Toen de beurt aan hem kwam om te betalen kon de kellner weer het laatste dubbeltje, dat hij nog moest teruggevi-n, niet vinden. «Ik geloof, dat ik geen dubbeltje heb," zei de kellner, terwijl hij met ijselijk veel drukte al zijn zakken doorzocht. -«Als je eens in je linker vestzak keek," merkte de professor droogjes op. De kellner deed hel en terwijl hij hem het verlangde muntstukje overreikte, (luisterde hij den hooggeleer den lieer toe «Ik zie wel, dat je zelf bij het vak bent geweest, maar maak het foefje niet ver der bekend, wil je" De electrische lantaarn voor loco motieven is in Amerika voor 't eerst in gebruik genomen op de spoorlijnen in Indiana, nadat daarmede welgeslaagde proeven tusschen Indianopolis en Decatur waren genomen. De lichtsterkte is 2500 kaarsen. De machinist kan daardoor recht voor zich heen op een afstand van 800 meters alle voorwerpen op de lijn ter grootte van een os gemakkelijk onder scheiden. Men heeft zelfs op een afstand van meer dan 4 kilometer het raam van een niet verlicht huis kunnen zien, door dat de electrische stralen tegen het glas reflecteerden maar eerst op een afstand van 1200 meters begon men het huis te onderscheiden. Deze lichtwerpers zouden ook voor sig nalen dienst kunnen doen, daar de licht bundel van verre gezien kan worden en de machinist met een dergelijke draai- baie lamp het middel in handen heeft om zijn positie te seinen, aan te wijzen dat den trein een ongeluk of een vertra ging overkomen is, enz. De gemeenteraad van Oosterhout bij Breda heeft besloten een subsidie van f Ö00 te veileenen voor dein September aldaar te houden landbouwtentoonstelling. Gevondeu te Amersfoort. 1 gutta perclia gehoorbuis. 1 kinderschoentje. 1 pakje met klosjes garen. Rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van. politie. houder, daarna onbeperkt bestuurder van de uitgebreide zaak en de rest kan ik stilzwijgend voorbijgaan! In minder dan zes jaren was het geheele groote vermogen als kaf voor den wind verstoven; slechts een zeer klein gedeelte is er overgebleven, ter iiauwernoud toereikend, op mijue schoonmoe der in staat te stellen, behoorlijk te kunnen leven. Mij werd natuurlijk, toen de onge- loolëlijke menigte schuld moest worden be taald, het kapitaal opgezegdik heb het tegen hooge rente bij anderen weder moeten trachteu te verkrijgen en, Westheim, ik ben tot op dit oogenblik een man, die diep in de schulden steekt eu onder zorgen gebukt gaat. Watik kou overhouden van mijn inkomen, ging grootendeels verloren aan rentebetaling; aan eene aflossing der verschuldigde som viel niet te denken, hoezeer ik er ook over dacht en naar streefde. Verwonderd het n nog, dat mij het bericht trof, dat victor, mijn halfbroeder, niet geheel onbemiddeld gestorven is, dat mij bijna duizelde bij de gedachte, dat ik voor het overige gedeelte van mijn leven wellicht bevrijd zal kunnen zijn gesteld, om, althans eenigszins, de toekomst mijner kinderen te verzekeren. Ik bid u, zeg mij, of gij dat begrijpelijk vindt." (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2