Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. middags worden de afdeelingen getrokken. Deze ïergaderen den volgenden dag voor 't onderzoek van de wetsontwerpen be treffende den zoutaccijns en het Biliton- contract. De correspondent der N. R. Ct. te Londen seint, dat H, M. de Koningin regentes aan koningin Victoria, die eer gisteravond te Darmstadt is aangekomen, eene dringende uitnoodiging gezonden heeft, om op hare doorreis naar Vlissin- gen aan een lunchon of een middagmaal de gast van Koningin Emma te zijn. Koningin Victoria heeft deze uitnoodiging aangenomen, en er worden nu schikkin gen getroffen omtrent den loop der treinen, om de samenkomst der beide koninginnen mogelijk te maken. Het koninklijk jacht iVictoria en Albert» komende van Portsmouth, wordt a. s. Zondag te Vlissingen verwacht, en zal Maandag avond waarschijnlijk in de haven komen, ten einde Dinsdag de koningin van Engeland in te schepen. Nu op 1 Mei bij de spoorwegen in otis land de dienst naar den West-Europee- schen tijd wordt geregeld, is door de Exploitatiemaatschappij aan haar personeel opgedragen dat alle uurwerken der Maai' schappü, zoomede die van het personeel volgens welke de spoorwegdienst wordt uitgevoerd, in den nacht van 30 April op 1 Mei op Wesl-Europeesche tijd of twintig minuten achteruit worden gesteld. Dit geschiedt op de lijnen waar geen nachtdienst is of wel de dienst vóór middernacht eindigt, na het sluiten van den dienst. Op de lijnen met nachtdienst geschiedt het precies te middernacht (Amsterdam schen tijd) waaruit volgt, dat de treinen in den nacht van 30 April op 1 Mei loopende, volgens de tijdtafels van 1 October 1891, worden gerekend op tijd te rijden' wanneer zij na midder nacht aan de tusschen- resp. eindstations (schijnbaar) twintig minuten te vroeg aan komen. Bij het op West-Europeeschen tijd stel len van de stationsuurwerken, zal als volgt worden te werk gaan; De zakuurwerken zullen met de stationsuurwerken worden gelijk gesteld Bij dezen (n.l- stationsuurwerken) wordt de slinger tegenhouden, hetgeen geschiedt door hem op te vangen als hij het meest links is gekomen en hem dan steeds steunende tot het midden te laten teruggaan; het weer in gang zetten door hem langzaam naar rechts op te lichten, maar, vooral bij lange slingers, slechts even over het hoogste punt als l.ij gewoon lijk slingert, daarna los te laten, zoodat hij weder in gang komt. De perronuurwerken te Nieuweschans Meppel, Zwolle, '-Bosch en Eindhoven en de bureauuurwerken te Stedum, Hooge- zand, Zuidbroek en Scheemda kunnen niet of moeielijk worden stilgezet, en moe ten dus langzaam twintig minuten achter uit gezet worden, daarbij achtgevende, dat indien de minuutwijzer passeert, zij elkander niet raken. Aan de stationchef is dit werk persoon lijk opgedragen, of wel zij hebben te zorgen dat het door bevoegden wordt uit gevoerd. Zooals men weet zal, naar aan leiding van een voorstel van den oud- Beijerlandschen onderwijzer Scheer, een kaart van de droogmaking der Zuiderzee ad 15 ets. verkrijgbaar worden gesteld bij de firma E. J. Brill te Leiden, een uitgave die zeker strekken kan om het grootsche plan der Zuiderzee-Vereeniging in wijderen kring bekend en populair te maken. Thans zal echter, naar wij vernemen, ook door den heer Beekman, den beken den schrijver van »Nedeiland als Pol derland" en andere aardrijkskundige werken, ook nog een krachtige poging worden aangewend om door middel van het onderwijs het plan van afsluiting en droogmaking der Zuiderzee in bijzonder heden meer bekend te doen worden en uemen, écne was er die het volkomen ge voelde, dat zij niet van harte geineend was, eene wist, dat er iets anders in dien geest werkte en wurmde en die écne was Eveliue. Ja, dat was het geweestI Hij bad bet zich duidelijk voor den geest gesteld, dat zij wellicht zijn huis zou verlatenen zoo geheel en al onverschillig was het hem ook niet, zijner huishouding aantrok! Zij mocht bet wie er in het vervolg voor de kinderen zorgde, zich hunne opvoeding en het bestuur bij zich zelve zeggen en wellicht was ook hij tot de erkentenis gekomen, dat zij haar taak uiterst getrouw had waargenomen wanneer zij vertrok, dan deed zich toch altijd de mogelijkheid op, dat een ander die minder getrouw zou waarnemen dan zij, dat de kiu- deren bij eene vreemde minder liefde vonden, dan hij haar, minder begrepen werden, dan zij het deed Die overwegingen, dat kon immers niet anders zijn, moesten ook in hem zijn opgekomen; van veranderingen in zijne omgeving hield hij toch buitendien niet, dat wist zij en daarom juist kon het hem niet geheel en al onverschillig zijn, wanneer zulk eene verandering eu wel eene van zoo diep ingrijpende beteekeuis, hem en zijne huishou ding te wachten stond. Als een bliksemstraal vlogen al deze over denkingen Eveline door het hoofd toen zij den volgenden morgen tegenover den presi- er warme sympathie voor op te wekken Tegen zeer geriugen prijs zal ten ge- bruike van onderwijzers door de firma W. J. Tliieme Cie te Zutphen een kaart in den handel gebracht worden van de Zuiderzee en omgeving, waarop in kleuren is aangeduid het plan der Zuiderzee vereenigmg en waaiop verder zijn aan gegeven de grondsoorten, de diepten van den bodem en meerdere bijzonderheden die ter toelichting van den aard van de grootsche, nationale onderneming-kunnen strekken, terwijl eindelijk door den neer Beekman een beknopte toelichting op die kaartjes zal gegeven worden, waarin de hoofdpunten van den legenwoordigen toestand, van het plan en van de daar uit voorspruitende voor- en nadeelen zullen worden vermeld. Voor leerlingen der scholen wordt de zelfde kaart ongekleurd en zonder toe lichting vervaardigd en voor enkele centen verkrijgbaar gesteld. Het lijdt geen twijfel of ook deze ar beid van den heer Beekman, die op dit terrein zoo bijzonder thuis is, zal aan de populariteit van de belangwekkende on derneming der Zuiderzee-droogmaking ten goede komen. Wij ontvingen van den heer E. Brandsma te Amsterdam eene prachtig in 14 kleu ren uitgevoerde reclamekaart door de firma Lunkhout Co. naar een ontwei p van de heeren E. S. Witkamp en N. van der Waaij te Amsterdam, vervaardigd. Zooals men zich waarschijnlijk zal herinneren werd het vorige jaar door den heer Brandsma eene prijsvraag uit geschreven voor een ontwerp-reclame- kaart. Daarvoor werden de volgende prijzen uitgeloofd; f 500 en ƒ300, toe te keonen door een Jury te Amsterdam, f 500 en 300, door een Jury te Berlijn en f 500 door den heer Brandsma zeiven. De Jutv te Amsterdam bestond uit de Heeren; Aug. Allebé, Hoogleeraar-Direc teur der Rijks-Academie van Beeldende kunsten te Amsterdam. Dr. P. J. Cuypers, Architect der Rijksmuseum-gebouwen te Amsterdam. Jozef Israels, Kunstschilder te 's Gravenhage. A. J. der Kinderen, Kunstschilder te 's Hertogenbosch. J. R. de Kiuylf, Diiecteur der Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amsterdam. Ferd. Leeohoff, Hoogleeraar aan de Rijks-Aca demie van Beeldende Kunsten te Amster dam. W. B. G. Mólkenboer, Directeur der Rijks-Normaalschool vooi T- ekenon derwijzers te Amsterdam. Jan Velh, Kunstschilder te Bussern; en kende den len prijs toe aan d*m Heer E. Koning te 's Gravenhage en den 2en aan den Heer A. F. Gips, te Bergen op Zoom. De Jury te Berlijn bestond uit de Heeren Woldemar Friedrich, Hoogleer aar aan de Koninkl. Hoogeschool voor Beeldende Kunsten te Beilijn. Piof. Friedrich Gezelschap, Lid van den Senaat der Koninkl. Kunstacademie te Beilyn, Huns Hermann, Kunstschilder te Berlijn. Dr. Julius Lessing, lloogleeraar-Directeur, van het Koninkl. Kunstnijverheids-Museum te Berlijn. Max. Liebermann, Kunstschil der te Berlijn. W. B. G. Molkenboer, Directeur der Rijks-Normaalschool voor teekenonderwijzers te Amsterdam. J. C. Raschdorff, Hoogleeraar aan de Techni sche HoogeschoolGeheim Regeeringsraad te Berlijn. Franz Skarbïna, Hoogleeraar aan de Koninkl. Hoogeschool voor Beel dende Kunsten te Berlijn die den eersten prijs toekende aan den Heer M. A. J. Bauer te 's Hage en den 2en aan den Heer Max. Seilinger, te Berlijn. De door den heer Brandsma zelf toe te kennen prijs viel ten deel aan het ontwerp van de heeren E. S. Witkamp en N. van der Waaij te Amsteidam, welk ontwerp, zooals wij hier reeds melden tevens als reclamekaart werd aangenomen. Het volgende is een staaltje van bijgeloof dat dezer dagen te 's Graveinoer voorviel. 't Is avond en het gezin is gezeten om het knappend vuur, waarop de koffie hangt te pruttelen, bezig met dent stond en uit zijuen mond vernam, dat Westbeiin a.mzoek deed. Eekow had haar verzocht, mede te gaan naar zijne studeer kamer omdat hij haar eene inededeeling vau gewicht had te doen, bwelke hij door niets wenschte gestoord te worden. Reeds deze wijze au aankondiging had haar hart met een bang voorgevoel beklemd; zij gevoelde als bij instinct, dat zij het volgende oogenblik op een keerpunt van haar leven zou staan. Of hare gedachten die van Westheim kruisten, zij was zich daarvan niet volkomen bewust; nu echter uit den mond van den president zijn naam werd genoemd, had zij het gevoel, als ware alles, wat er komen moest, reeds vooraf pijulijk duidelijk geweest. Hij had verwacht, dat zij zou oulstellen, misschien gehoopt, dat zij zijne woorden zou trachten te weerhouden, dat zij hem zou verzoekeu, uict voort te gaan, opdat haar de noodzakelijkheid vau eeue l'ormecle afwijzing bespaard bleef. Niets van dat alles I Zij zag hem met een vreemden, diepen blik aan, terwijl haar gelaat tot hare lippen toe verbleekte maar zij viel hem met geen woord in de rede, en ook toeu hij geëindigd had met preken, zweeg zij nog steeds. Hij had voor het geval, dat haar antwoord in ontkenueudeu zin mocht uitvallen, alle redenen te berde willen brengeu, die bij als man van eer ge voelde in het belang van zijn vriend te moeten bezigen. Hij had willen wijzen op het groote het veiorberen van hun avondeten. Buiten giert de wind en slaat de regpn Kletterend tegen de ruiten. Plotseling houdt de twintigjarige Piet op met eten en blijft roerloos zitten, de anderen staren hem verschrikt aan. »Wat dreef hem dan zoo'n schrik op liet lijf?" zult ge vragen. Niets anders, dan dat iu zijn kom metje koffie schuim wan en deze niet midden in, maar tegen den k int aan dreef en wel naar de zijde, waar het gemeentehuis slaat. Dit nu was een slecht voorteeken en onze vriend (tevens loteling van dit jaar, welke zich voorde zeemilitie had opgegeven) meende, neen voelde zicli vast overtuigd, dat hij zou worden opgeroepen voor den dienst en niet bij de zeemilitie zou komen en ziet toevallig komt den volgenden morgen de veldwachter hem zijn oproepingsbi ief brengen. En nu zegt men nog, dat er gaene voorteekens bestaan! Woensdagmorgen had er bij het Depot- Escadron van het le Regt. Huzaren onder bevel van den le Luit. P. E. H. V. L. Baron van Boecop, een zeer nuttige oefening plaats. Om de werkelijkheid van mobiliseeren zooveel mogelijk nabij te komen werden sedert eenige dagen geen verloven meer toegestaan, en mochten geen offi cieren noch detachementen vódr 9 uur uitrukken. Nu werd Woensdag morgen om half negen plotseling bericht gegeven dat er zoo spoedig mogelijk gemobiliseerd moest worden. De daartoe te nemen maatregelen die door den Majoor Commandant W. E. A. Wuppermann reeds te voren genomen waren, zoodat eenieder bekend was wat hij te verrichten had, bleken buitenge woon doeltieffend le zijn. Immers, een detachement ter aanvulling der veld-esca- drons van 60 ïuiters en 32 paarden, was ten 11 ure marsch-en strijdvaardig. Wanneer men nagaat, wat er geschieden moet, welke maatregelen er getroffen moeten worden, wat al drukte, wat al moeite het kost, om een zoo groot onder deel te mobiliseeren, dan mag men het voorwaar toejuichen dat in zoo korten tijd alles in orde was. Het hoofdkiesdistrict Amersfoort telt 3078 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal en 2463 kiezers voor de Provinciale Staten. De vooi dracht ter benoeming van een onderwijzer aan de openbaren shool 3e soort (Koningstraat) bestaat uit de heeren 1. A. A. Verburg te Amersfoort, 2. M. Koupmans te Oldeholtpa, 3. H' Hoogenkamp te Diever, en die te be noeming van een onderwijzer aan de openbare school 3e soort (Koestraat) uil de heeren I. van der Linde te Roekauje, 2. M. Koopmans te Oldeholtpa en 3. H. Hoogenkamp te Diever. De lieer J. A. Jouvenar, administrateur van het militair hospitaal alhier, is alszoodanig, met ingang van 1 Mei a s, overgeplaatst naar Gorinchem. Aan de veemarkt waren gisteien onge veer 40 runderen aangevoerd. Bij leven- digen handel besteedde men voor guste koeien f140 U f170, voor kalfvaarzen f 110 a 130 en voor pinken f40 a f 60. De gemeenteraad vergadert op Dins dag den 3 Mei. 1892, des namiddags ten halftwee, ter behandeling van 1. Ontwerp-besluiten tot af-en over schrijving van posten op de gemeenle- begrooting voor 1891. 2. Vooi dracht tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer A. van Boltenburg als waagmeester, wegens opheffing van de waag. 3. Requesten van onderwijzers ten op zichte eener verhooging van jaarwedde, met de rapporten der afdeelingen en gewijzigde onlwerp-verordering. vermogen, dat toch Volstrekt niet te versmaden viel, al maakte inen voor zich zelf nog zoo weinige aanspraken op eene toekomst, die naar menschelijke berekening volkomen vrij van zorgen was, wat toch ook geene kleinig heid was. Hij zelf wist er vau mede te spreken, hoe zwaar geldzorgen konden drukken, hoe verlammend zij werkten op den geest en het gemoed Nu was, naar het scheen, dat alles niet noodig; zij zelve had vermoedelijk hetzelfde of iets soortgelijks in haren geest overwogen, en was ook al het ja" nog niet over hare lippen gekomen, er stond althans evenmin een ,.neen" op haar gelaat te lezen. Een gevoel vau bitterheid dreigde in hem op te komen; maar hij bedwong zich, omdat hij gevoelde het recht niet te hebben, om zelfs maar een zweem van bitterheid jegens haar te koestereu. Het gelukte hem dan ook, om zijn gewoneu, zachten eu vriendelijken toon te vinden, toen hij na een poosje van stilte vroeg: „En uw antwoord, juffrouw Eveline?" Zij richtte weder bare oogen op hem en antwoordde met eene stem, die zij trachtte vast te doen klinken, die echter zachtjes beefde„Ik kan u nog geen beslissend ant woord geven, mijnheerGij begrijpt niet waar, dat het natuurlijk is, dat eeue dochter eene zaak als deze met haro moeder weuscht te bespreken en daarom verzoek ik u dringeud, om mij eeu paar dagen verlof te geven, om naar N. te kunnen gaan en den raad en 4. Benoeming van twee onderwijzers aan de scholen 3e sooit. 5. Vaststelling der jaarwedden van de benoemde onderwijzers. 6. Benoeming leden en plaatsvervan gende leden der commissie bedoeld bij art. 11 en 15 der wet op de schuttel ij. 7. Benoeming van twee adviseerende leden der commissie voor de gemeente- reiniging. Met zeer veel genoegen hebben wij gebruik gemaakt van de ons welwillend verstrekte introductie tot bijwoning der eerste uitvoering van de «Amersfoortsche gemengde zangvcieeniging. De uitvoering van de onderscheidene nummers maakte een zeer aangenamen indruk op de aan wezigen, zoowel door liet kalme optre den van dames en heeren dilletlanten als door het zuiver, schoone geluid van onderscheidenen der medewerkenden. Zoo waren de tenoren onder het man nelijk personeel, evenals de alt onder de dames zeer zuiver en klankvol en werd daardoor, met de zeer goede baiyton en bassen, een schoon geheel verkregen. Een gelukkige keus had men gedaan door Sepp's «Liefdes Lente" als introductie te geven, waardoor reeds dadelijk een opgewekten geest onder de saamgeko- menen heerschle, terwijl alle vol gende nummers m»de zuiver werden ge zongen en de uitvoerenden dan ook luide werden toegejuicht. Om ons eerst nog tot de leden der zangvereeniging te bepalen, hebben wij melding te maken van de uitmuntende wijze waarop het duo voor tenor en bariton «Egmond en Hoorn" werd voor gedragen en de verdienstelijke uitvoering van Cherubini's »Ave Maria" voor tonor- solo. Doch het glanspunt van den avond was voorzeker de zang van mejuffrouw Dina Biesstraten, van Barneveld, (Mezzo sopraan), die welwillend hare medewer king had aangeboden. In La Serenata (Engelenlied) kwam haar slemgeluid ten volle uit, terwijl ook «Ouvre tes yeux bleus" zeer verdienste lijk door baar werd voorgedragen. Prach tige bouquetten en langdurig applandis- sement waien dan ook welverdiende bewijzen van hulde aan deze dame ge bracht. Met een woord van dank voor het ge- notene en met een woord van lof aan den directeur, den lieer M. A. ter Haar, sluiten wij dit kort overzicht, met den wensch, dat wij nog menigmaal in de ge legenheid mogen zijn de zangvereeniging te booren en dat zij moge toenemen in bloei. Naar wij vernemen telt de vereeni- ging ook kunstlievende leden, doch zag dit aantal gaaine uitgebreid. Eene con tributie van f2.50 geeft alle lechten aan een dergelijk lidmaatschap verbonden. De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat van af 1 Mei e. k. het Postkantoor en Telegraafkantoor zullen gevestigd zijn in het nieuwe ge bouw op de Korte Gracht A No. 367. Amersfoort 27 April 1892. De Directeur, C. SM ITT. De waarnemende Directeur van het Rijkstelegraafkantoor alhier, maakt be kend dat met ingang van 1 Mei a.s. dit kantoor (gevestigd op de Korte Gracht) gedurende de navolgende uren voor het publiek zal zijn geopend. Op werkdagen. SpoortijdVan 7'/j ure voorm. tot 8'/a ure nam. Plaalstijd: Van 7.50 ure voorin, tot 8.50 ure nam. Op Zondagen. Spoortijd: Van 71/, tot 8'/2 12'/, tot l'/J en 6'/2 tot 7'/, ure. Plaatstijd: Van 7.50 tot 8.50, 12.50 tol 1.50 en 6.50 lot 7.50 ure. De waarnemende Directeur voornoemd, SPRÜIJT. De Directeur van het Postkantoor alhier brengt ter kennisse, dat te rekenen van af 1 Mei e.k. het kantoor zal geopend zijn Op werkdagen. Voor frankeering, aanteekeningpakketpost enz. Spoortijd. Plaatstijd. G.30 m. 8.30 av. 6.50 m. 8.50 av. Voor postwissels en kwitanties. 8.30 m. 2.30 av. 8.50 ra. 2.50 av. Voor de Rijkspostspaarbank. 8.30 ra. 8.30 av. 8.50 ra. - 8.50 av. Op Zon- en Feestdagen. 8.m. 10.— m. I 8.20 ra. 10.20 ra. 12.30 av. 1.30 av. 12.50 av. 1.50 av. Voor de Rijkspostspaarbank. 8.30 m. 10.m. 8.50 m. 10.20 m. Buslichtingen a/h. Kantoor. Richting Amsterdam. 7.40; 7.50; 10.15; 11.35; 1.25; 1.55, 5.10; 6.50; 8.25; 8.50. 8.—; 8.10; 10.35; 11.55; 1.45; 2.15; 5.30; 7.10; 8.45; 9.10. Richting Zutphen. 7.45; 11.—; 3.25; 6.35; I 8.5; 11.20; 3.45; 6.55; 8.50. I 9.10. Richting Utrecht. 7.15; 10.15; 1.50; 4.45; I 7.35; 10.35; 2.10; 5.5; 7.40; 8.50. I 8.—; 9.10. het oordeel van mijne familie in te wiDneu." „Westheim verlangt zoo uiterst dringend eene spoedige beslissing," merkte hij eeuigs- zins dralend op (Wordt vervolgd). Richting Zwolle. 7.45; 8.40; 11.10; 5.—; I 8.5; 9.—; 11.30; 5.20; 6.40; 8.50. 7.—; 9.10. Richting Nijmegen. 6.—; 12.20; 5.45. 8.45; 6.20; 12.40; 6.5; 9.5. Lichting der buitenbussen. 5.30; 9.—; 1.—; 4.15; I 5.50; 9.30; 1.20; 4.35; 8.15. j 8.35. Afhaling van busrechten op werkdagen. 6.30 m. 8.30 av. 6.50 m. 8.50 av. Id. op Zon- en Feestdagen. 8.ra. 10.m.; I 8.20 m. 10.20 m.; 12.30 av. 1.30 av. 12.50 av. 1.50 av. De uitgifte der tijdsbepalingen zal spoedig worden aangekondigd. De Directeur, C. SM ITT. Amersfoort 30 April 1892. li III11 I 1 II III 11 I II1WJ 330ste STAATSLOTEltlJ. Vierde klasse. Trekking van 27 en 28 April (600 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aar. de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van 1' G5 1672 5603 5607 5622 5810 5847 5868 10725 10777 16900 18473 18491 en 18516. Te zamen 13 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 9 —12, 17—20, 23—25, 27, 31 Mei en 1 4 Juni. De vijlde of laatste klasse bevat ne vens de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of daarboven, en de premie van f 3.000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende 4100 prijzen: '1 van f 100.000, 1 van f50.000, 1 van f25.000, 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5.000, 1 van f 2000, 3 van f 1500, 55 van f 1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van f100 en 3730 van f70 Loten zijn nog verkrijgbaai a f 3.50 per '/io Lensden. Onze burgemeester, de heer H. J. H Baron van Boetzelaer van Ooster hout is deze week, na eene afwezigheid van eenige maanden, weder teruggekeerd. In deze gemeente zijn de mazelen heerschende. Woudenberg. Onze nieuwe predi kant, ds. J. Visser, heeft alhier zijn in- trée gepredikt, naar aanleiding van Lukas 5; 5b. In de inorgenure was hij beves tigd door ds. E. Barger, van Amsterdam, die daarbij tot tekst had gekozen Joh. 20 1923. Een talrijke schare vulde bij beide plechtigheden de kerk. De polilie-commissaris der wijk Saint- Victor te Parijs, werd Vrijdagmorgen geroepen om het overlijden vast te stellen van een ouden bedelaar, Franquelin ge naamd, 77 jaar, die een ellendig kamertje bewoonde op de zevende verdieping in een huis der rue Descartes. Om lot in het verblijf des bedelaars door te dringen, was hij verplicht zich eenen weg te banen door alle soort van afval en vuiligheid. Niet zender moeite kou hij de keuken bereiken, waar het alles behalve lieflijk rook. Daar vond hij op den grond, bedekt met eenen hoop vodden, het lijk van den ouden man. Toen hij de half vergane meubels door zocht, om de papieren te vinden, welke noodig waren om de identiteit van der, oveiledene vast te stellen, vond hij onder in eene lade een briefje van duizend franc, elf briefjes van honderd franc, 343 fr. in goudstukken en 13 fr. 50 in klein geld, benevens een bewijs van eene Bank voor een depót in effecten en waarden, welke gezamenlijk een veertigduizend franc konden bedragen. Te Bayonne is eene vrouw overleden, zekere Maria Laborde, die van aalmoezen leefde. In het sterfhuis heeft men in een ouden ieiszak stukken der Fransche Rente, bankbiefjes en goudstukken gevonden tot eene waarde van 170,000 fr. e In haar testament had zij bepaald, dat zij met groote plechtigheid wilde begraven wordenzij heeft zelf al de bijzonder heden der plechtigheid geregeld en hiervoor eene som van 10,000 fr. beschikt. De erfgenamen der overledene zijn verre bloedverwanten. Origineele wijze van liefdesverklaring. Bij de Tantaren iu Zuid-Rusland kan de jongeling niet, zooals de dichters be weren, de sporen zijner uitverkorene volgen, wijl alle jonge meisjes steeds dicht gesluierd zijn. Er behoort dus bepaald list toe om het zoover te brengen het voorwerp zijner liefde te ontdekken en te herkennen. Daartoe gaat men op de volgende origineele wijze te werk: Wan neer namelijk eenige jonge meisjes bij een vriendin samenkomen, dan begeven zij zich ongesluierd op hel dak van het huis, en deze gelegenheid benuttigt de jonge man, door heimelijk het dak van de belendende woning te beklimmen en van daaruit de meisjes gade te slaan, uit wier midden hij dan een keuze doet. Hij deelt dan eene hem bekende, bejaarde vrouw zijn wenschen mede, welke door

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2