- Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. tt - - Uit Friesland schrijft men ons Voor het bezoek der hardzeilpartij te Sneek, waarbij de Koninginnen zullen tegenwoordig zijn, worden reeds tal van particuliere schepen afgehuurd, daar de stoombooten en veerschepen reeds allen zijn besteld. Zelfs buiten de provincie zijn stoombooten afgehuurd. Het feest op het Sneeker meer zal schitterend zjjn, maar als er een harde wind waait dan vreezen wij, dat er wegens de legio stoombooten en schepen wel eens botsingen tusschen de vaartuigen kunnen plaats hebben. Alle noodige voorzorgen worden door de au toriteiten genomen, maar 't is onmogelijk om op hel Meer alles zoodanig te regelen dat er geene ongelukken kunnen plaats hebben. Naar wij vernemen moet de Ko ningin-Regentes voornemens wezen de Koningin het Friesche costuum, dat zij van de Friesche vrouwen ten geschenke zal ontvangen, ook nu en dan te doen dragen. Waarschijnlijk zal onze Koningin zich er het eerst in vertoonen bij de harddraverij te Leeuwarden of bij den zeilwedstrijd te Sneek. Om 11.10 kwam gister morgen de koninklijke trein met de beide Ko ninginnen te Leeuwarden aan. De auto riteiten van provincie en gemeente waren aan het versierde slation aanwezig tot de ontvangst van HH. MM. Ook generaal Muschart, de bevelhebber in de tweede militaire afdeeling, waartoe Leeuwarden behoort, was daar aanwezig; den voiigen dag had hij zich van zijne standplaats Utrecht naar Leeuwarden begeven. Maar behalve de overheden, was een dichte menigte saamgestroomd om HH. MM. te begroeten.'t Was marktdag in Leeuwar den, en de stedelijke bevolking werd door aanzienlijke drommen uit de provincie versterkt. Door een dichte menschenhaag heen legden de rijtuigen, die de koninginnen en haar gevolg aan het station opnamen, langs de feestelijk versierde straten stap voets den weg af naar het paleis, thans de woning van den Commissaris der Koningin, maar eertijds het verblijf van de Friesche stadhouders, de voorouders in rechte lijn van Koningin Wilhelmina. Op enkele jaren na, gedurende het om- wentelingstijdperk en de Fransche over- heersching, is dit gebouw steeds in het bezit van het geslacht Oranje-Nassau ge weest spoedig na de restauratie in 1813, werd het door koning Willem I weder aangekocht en ook nu nog is ,t het eigendom van onze Koningin, doch in de laatste jaren aan den staat verhuurd om te dienen tot verblijf van Hds. Com missaris in Friesland, 't Is dus in hare eigen woning, dat onze Koningin te Leeuwarden vertoeft. Het uiterlijk van het gebouw herinnert geenszins aan zijne aanzienlijke bestem ming; de wit gepleisterde gevel is uiterst eenvoudig. De inwendige inrichting is sierlijker; bijzonder fraai is de Oranjezaal met hare in eikenhout uitgevoerde wand- bekleeding, in welker paneelen portretten van de Friesche stadhouders zijn aange bracht. Bij hare aankomst ten paleize wer d aan de koninginnen een welkom toegezongen door eert meisjeskoor. Dit aWelkomstliet," in de Friesche taal, is gedicht door een lid van Ged. Staten, den heer J. van Loon Jz.; het luidt aldus: Wolkom, Ijeawe Keninginne! Neèrl&ns Ijeafst en wirdichst pan I Wolkom, eable Regentesse! Wolkom beide, yn 't Fryske lari I Smeits hjir dei oar. dei nou wille Ploaits de blommen, dy 't wy ha! Wy, wy Ijeewje üs Koninginnen, Winskje lok en heil Hjar ta. De vertaling luidt: Welkom, lieve Koninginne! Neêrlands liefst en waardigst pand I Welkom, edele Regentesse! Welkom beiden, in 't Friesche land I schrijver bij hear aanbood. Ik nam dit voorstel gretig aan, beantwoordde zijn vertronwen met ijver en gehechtheiddit juist veroorzaakte mijn ongeluk. Ik bleef doof voor de schoone aanbiedingen van vele hovelingen om mij tot verraad te bewegen, ik gaf mijnen meester menigon nuttigen wenk, waarvan hij in zijne brieven naar den Haag partij trok, om de Regeering voor de trouwelooze ontwerpen van Frankrijk te waarschuwen. Had Holland op deze raadgevingen acht geslagen, in plaats van zich in partijschappen te dompelen, dan zou deze machtige Staat nimmer als thans aan den rand des verderfs zijn genaderd. „De hovelingen, van mijne onomkoopbaar heid overtuigd, poogden mij door listige kuiperijen uit den weg te ruimen. Dit ge lukte hun zoo wel, dat ik uit mijne betrek king werd outslagen en met groot levensgevaar naar Brussel vluchtte. „Wat de Groot had voorzegd, gebeurde spoedig. Lodewijk viel met zijne legerscharen in Vlaanderen; bet krijgsgeluk was hem gunstig, de eene vesting vóór, de andere na, viel hem in handen. Toen was het met mijn rust eu veiligheid gedaan, ook in Brussel was ik aan hevige vervolgiug blootgesteld. Ik vlood naar Nederland, ik wilde deze ge westen met ervaring, pen en degen dieuen, doch ook hier werd ik voor hel hoofd gestooten. Ik, gewezen dienaar van da Groot, werd Smaak hier dag aan dag genoegen Pluk de bloemen, die we 'hebben! Wij, wij minnen onze Koninginnen, Wenschen geluk en heil Haar toe. Het maakte blijkbaar een alleraange- naamsten indruk op de Koninginnen, die zich daarna op het balkon en later nog eens aan een geopend venster ver toonden. Naar de Limb. Koerier verneemt, is er te Maastricht antwoord gekomen op het verzoek aan H. M. de Koningin-regen tes tot behoud van een garnizoen van twee bataljons, of, zoo daartegen bezwa ren bestaan, om aan de gemeente een vergoeding toe te kennen in den vorm van een rijksinstelling. Het antwoord, door zes ministers onderteekend, is in zeer welwillende termen vervat en zal weldra openbaar gemaakt worden. Door den minister van justitie is aan de commissarissen der Koningin in de onderscheiden provinciën een schrijven gezonden over de meest gebruikelijke inrichting van de lijst, voorgeschreven bij ait. 11 der arbeidswet (wet van 5 Mei 1889, Stbl. no. 48), die menigmaal oorzaak is van veel omslag en last voor werkgevers en administratie, terwijl pogin gen. tot vermijding daarvan aangewend, tengevolge hadden, dat het voorschrift van genoemd artikel niet behoorlijk wordt in acht genomen, en derhalve niet aan het doel beantwoordden. Men heeft daarom een model voor die lijst samengesteld, zoodat zij voldoet aan de wettelijke bepaling en aan het daar door beoogde doel, zonder dat telkens bij elke verandering in het arbeiders- personeel nieuwe waarmeiking wordt ge vorderd. Door de ministers van marine en van koloniën is eene commissie benoemd wier speciale taak het zal zijn een nieuw model contract te ontwerpen, waarnaar de aan bouw van schepen voor Nederland en lndië zul worden geregeld. Zoodanig contract bedoelt natuurlijk geen techniek, doch alleen waarborgen voor het gouver nement om te voorkomen dal dit om eene of andere reden in moeilijkheden met de bouwmeesters gerake. Hoewel het nu voor de arbeiders de beste tijd van 't jaar is, om werk te bekomen, heerscht er in Friesland nu reeds werkeloosheid. Op de veemarkt teJoure waren Maan dag, 13 Juni j.l. niet minder dan 200 arbeiders uit alle oorden van Friesland om weik (hooien en maaienj bij de boeren te bekomen. Er konden slechts 20 ge plaatst worden. De anderen moesten lot hunne groote teleurstelling huiswaarts keeren. Sommigen moesten daartoe een voetreis van 8 uren afleggen. De eerste Hollandsche haring is gister te Maassluis binnengebracht door den loeger t' s Gravenhage» van de Maat schappij voor Zeevisscherij. Naar de Haagsclie Ct. meldt is een jonge dame in de residentie begonnen haar hoed dagelijksch te tooien met levende in plaats van kunstbloemen. Vindt deze, zeker smaakvol te noemen mode ingang, dan wordt voor onze bloemisten in dezen lijd des jaars een nieuwe bron van inkom sten geopend. Het 29e christelijk nationaal Zen- dingsfeest zal den 6. Juli, onder mede werking van den bond van Christelijke Zangvereenigingen in Nederland, op Meer en Berg nabij Heemstede onder Haarlem worden gehouden. Gisternamiddag ontstond brand in de timmermanswerkplaats van B. L., aan de Muurhuizen alhier, die, in den beginne oogenschijnlijk van weinig beteekenis, uitgekreten voor een huurling van de De Witten, mannen die ik had geleerd te achten en eerbiedigen om hun verbazende kennis, hun staats- en krijgsbeleid, maar in wie ik daarom de feil niet verschoonde, dat zij de diensten van het Huis van Oranje, met de zen Staat opgewassen, voorbij hadden gezien. ADderen noemden mij een' Franschen ver spieder. „Wat ik leed bij de algemeene, onverdiende miskenning, die mij ten deel viel, zal ik niet pogen te beschrijven. De groote kenner van de harten, wiens liefde ik door alle be proevingen heen heb ondervonden, God alleen kent mijn lijden en handelen, en zal mij daarnaar richten. Zijn oordeel is zachter dan het vonnis der menschen, want op Zijn rechterstoel troont Liefdeen Barmhartigheid. „Vau genest tot gewest voortgedreven, bereikte ik uw herbergzaam, vaderlandslie vend Groningen. Ik deed ook aldaar mijn plicht en wijdde mijn voedsterling aan de zaak, die ik zoo vurig omhelsd had als die van mijn bloed, als die van de vrijheid der volken. „Wie mijn voedsterling is, het zij mijn geheim dat ik in het graf medevoere. Anton is mijn kind niet, maar hij is een nees, laat u dit genoegj zijn eu geloof mij, dat geene enkele onwaarheid deze regelen bezoe delt. echter in korten tijd een zoo dreigend aanzien verkreeg, dat hulp van de brand weer dringend noodig was. Die hulp deed niet lang op zich wachten, want kwalijk had het gerucht van biandgevaar zir.h verspreid, of oogenblikkelijk verscheen de vrijwillige brandweer op het ter rein, wier stralen onmiddelijk werden gevolgd door die van spuiten no. 3 en 1. De overvloei! van water die in de vlam men werd geworpen, bedwong deze vlug, zoodat in een uur tijds alles was beslist en hel vuur gedoofd. Spuit no. 2, even na no, 1 aangevoerd, behoefde niet in werking te v/orden gebracht, Dadelijk na ontdekking van den brand werd duor buren het meubilair in veiligheid ge bracht, bij welke werkzaamheid eenigen hunner, behalve schade aan kleeren, door neervallend gesmolten lood, brandwonden bekwamen. Schutterij en politie hand haafden de orde. Alles is tegen brand schade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Door het personeel van spuit no. 3 is de van gemeentewege uitgeloofde premie van f '10 en door dat van spuit no. 1 die van f5 behaald. In het verslag dat wij in ons vorig nummer van de Dinsdag gehouden ge meenteraadszitting jjaven, deed de zetter ons zeggen dat het Lizvevrouwekerkhof, ten behoeve van den schoolbouw, voor f3400 te konp was aangeboden. Dit moet zijn voor f3200. Wij hebben ge meend dit abuis te moeten rectificeeren, zooals bij deze geschiedt. Tot leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde aan het gymnasium te Leeuwarden is benoemd de heer M. J. Kollewijn. Waterloodag wordt heden alhier herdacht door bespeling van het carillon in dea LieveVrouwetoren en het uitste ken der driekleur van de openbare ge bouwen. De burgemeester onzer gemeente, de heer Mr. F. D. graaf Sehimmelpenninck, wien een veertiendaagsch verlof is ver leend, heeft zich eergisteren naar het buitenland begeven. De leden der Vereeniging aAmers- foortsche Viijwillige Brandweer" zijn bij eengeroepen ter algemeene vergadering op Maandag, den 20. Juni aanstaande, 's avonds 8 uur in het locaal tde Arend" ter behandeling van de voorstellen der commissie belast met het ontwerpen van plannen voor de feestelijke herdenking van hel tienjarig bestaan der vereeniging, dat men, naar ons wordt medegedeeld, in de maand Juli wenscht te vieren. Burgemeester en Wethouders hebben aan H. L. A. Bijpost te Harderwijk ver gunning verleend tot verkoop van sterken drank in hel klein in het perceel wijk F, no. 294, aan den Hof, thans bewoond door mej. wed. P. Cobelens. Aan de loting voor de schutterij, die aanstaande Zaterdag, 25, dezei.aan- vangenden 's morgens 10 uur, ten raad- huize wordt gehouden, nemen 51 lotelingen der lichting van 1892 deel, terwijl aan het hoofd van het register zijn gebracht? verzwegen, 13 dienstplichtingen uit andere gemeenten en 5 goedgekeurde personen van vroegere jaren, zoodat no, 28 het laagste en 78 het hoogste nommer is. Daarna heeft eene nalating plaats tusschen de ingeschreven van vroegere jaren. De 1. Juli a. s. hoopt L. Kames, oud poortwachter aan de Koppelpoort alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar tot Keurmeester der vischin deze gemeente werd aangesteld. De directeur van het Postkantoor al hier maakt bekeud, dat de briefkaart-formu lieren niet van Rijkswege uitgegeven voor zien van wapen, fabrieks- of goederenmerk nog tot 30 November 1892 uitsluitend iu het biuueiilandscli verkeer zullen worden toegelaten. Amersfoort 16 Juni 1892. De Directour C. SMITT. Dood van Kapitein Stairs. Een dépêche uit Mozambique te Londen ont vangen, brengt de onverwachte tijding van den dood van kapitein Stairs, een der Engelsche officieren, die zich in de laatste jaren in Afrika het meest heeft onderscheiden. Kapitein W. Grant Stairs, 32 a 35 „God bewake u, mijn aangenomen kind, Groningen en Nederland Hevig was Margeretha door dezen regelen geschokt, zij aarzelde geou oogenblik in bet vervullen barer belofte. Zoodra Meijndert van Thien, tot magazijnmeester te Coevordcn bevorderd, in den huiselijkeu kring weder keerde, nam ook de kleine tamboer voor goed zijn intrek bij zijne nieuwe pleegouders. De kinderen kregeu hem spoedig hartelijk lief, want Anton was zoo vriendelijk, kon zoo mooi op den trommel slaan en leerde hen zoo aardig exerceeren, en zeker was er in Nederland geen grooter vreugde over de inname van C'oevorden dau in hst gezin van Van l'hienen, over de aanwinst van het nieuwe broertie en den nieuwen zoon. M jaar oud, was luitenant bij de engelsche artillerie, toen de expeditie van Stanley om Emin Pacha te bevrijden, werd uit gerust. Luitenant Stairs was om zijn moed en zijn ijver, warm bij Stanley aan bevolen, zoodal deze aan generaal Wol- seley toestemming verzocht en verkreeg, hem met dr. Parke, luitenant Barttelot en kapitein Nelson aan zijn expeditie te mogen verbinden. Stairs beantwoordde volkomen aan de goede verwachtingen, die men van hein had. Hij legde bewijzen van zijn helden moed af, toen kannibalistische inboorlin gen de expeditie midden in het woud van de Arruwini aanvielen; bij stelde zich zoover bloot, dat hij een vergiftigde lanssteek in de borst kreeg, die hem het leven zou hebben gekost, wanneer dokter Parke de wond niet had uitgezo gen en daardoor het bloed van den moe digen officier niet van het gif had ont daan. Later kwam hij de colonne van kapitein Nelson te hulp en redde haar van den ondergang. Ten slotte, op den terugtocht der ex peditie van Stanley, die Emin naar de kust begeleidde, was hij het, die de ver maarde bergen van Ruwenzori beklom, waarvan de studie van zoo groot nut is voor de aardrijkskundige wetenschap. Toen de expeditie van Stanley in Europa was teruggekeerd, werd luitenant Stairs met dr. Parke, Mounteney Jephson en kapitein Nelson, een der officieren die door den koning van België en door de steden Brussel en Antwerpen zoo hoog geschat werden. In Engeland in den actieven dienst terug gekeerd, werd hij aanstonds tot kapitein bevorderd; maar eenige maanden later vroeg en verkreeg een Engelsch-Belgische maatschappij zijn diensten, om de rijke streek van Katanga in het Zuid-Westen van den Congostaat te exploiteeren. Wij kennen de bizonderheden der avonturen van deze expeditie nog niet, zij moeten echter zeer gevaarlijk geweest zijn, want in de laatst ontvangen berichten wordt vermeld, dat de expeditie heeft moeten stijden legen Msiri, koning van Katanga, die gedood werd en men voegde er bij zonder te zeggen waarvoor men kwam dat men aan de Zambesi, ten Zuiden van Nyassa-meer geweest wis, en naar de Ponugeesche bezittingen, in die richting van Rovoima ging, vanwaar men Zanzibar hoopte te bereiken. Wal echter zeker is, is dat het bericht van den dood van kaptein Stairs, dat werd ontvangen eenige dagen na dat van Jen dood van kaptein Badson, eveneens aan die expeditie verbonden, groote rouw zal verwekken bij hen, die belang stellen in het beschavingswerk in Afrika. Kapi tein Stairs was zeker een der beste medewerkers aan deze moeilijke onder neming. In de jotigste Bei lijnsche gemeenteraads zitting verklaarde de burgemeester, dat het zijn plan was, aan het tot starid komen der voorgenomen wereldtentoon stelling kiachlig te zullen mcdewei ken, en dat het hem zeer zou spijten, wanneer het plan, door tegenweiking van anderen, niet zou kunnen doorgaan. Hij zeide, daaivoor echter niet te vreezen, want de stad Beilijn heeft wel andere groote werken tot stand gebracht, en zal ook nu de bezwaren wel weten te overwinnen. Het koffiehuis van Jannetje Struik, de gewezen millioerienjuffrouw, te Rotteidam, is op order van de politie gesloten, nadat hel Maandagavond aanleiding gegeven had tot een opstootje. Voor haar koffie huis had zich een menigte verzameld, die allerlei wanordelijkheden pleegde. De politie zag zich genoodzaakt met de sabel in de vuist de menigte uileen te drijven. Des avonds is het menschelijk lichaam, ten gevolge van de vermoeienissen van den dag, ongeveer 2 cM. kleiner dan des morgens. Onder alle schepselen van ge lijke grootte heeft de mensch de meeste hersenen, en wel 2 Kg. op de 50 Kg. lichaamsgewicht, terwijl een os van 500 Kg. slechts een halve Kg. bezit. In ons lichaam, dat des winters 1 5 Kg. meer weegt dan in den zomer, bevinden zich 249 beenderen, die aldus verdeeld zijn: hoofd 60, romp 67, armen en handen 62, beenen en voeten 60. Het hai l ti ekt zich in een uur gemiddeld 4000 maal te zamen. De geheele bloedmassa, varieerenue tus schen 7.5 en 12.5 Kg., gaat elk uur 18 maal door 't hart en doorloopt in een minuut op zijn minst 50 M. De pols van een volwassen gezond persoon slaat in een minuut niet onder de 70 en niet boven de 80, veelal 74 maalbij hooge- ren nudeidom valt eene vei mindering tot op 60 slagen per minuut waar te nemen. Menigeen zou zich verwonderen, wan neer hij de bestanddetlen kon zien, waar uit hij samengesteld was. Ten eerste zou hij eene hoeveelheid water aanschouwen, die wel eenige emmers zou kunnen vul len, dan een stuk kool, groot genoeg om een vuur een tijdlang aan 't branden te houden, verder een stuk ijzer, uit 't welk man een kling van een mes zou kunnen maken, phosphorus, genoeg om een half dozijn lucifersdoosjes te kunnen voorzien, waterstof, welke voldoeude zou zijn ter vulling van een kleine ballon, en einde lijk in verschillende massa's: soda. potasch, kalk, magnesium, chloorzuur enz. (Zondagsblad.) Rijke bruiden. Mis Mackay de tegen woordige prinses var. Colonna, en vroeger de schoondochter vr;n den heei Mackay. den zilverkoriing, had een bruidschat van niet minder dan 5,000,000 pond sterling. Toen de baronnes Buddett-Counts huwde met den heer Bartlett bezat zij 25,000,000 pond. Dejgemalin van den tegenwoordigen keizer van China, wier huwelijk in Febru- aii 1889 plaats had, was de bezitster van geschenken, welke de waarde vertegen woordigen van een kapitaal van m'l- lioen pond. Onder die cadeaux bevonden zich 200 ons goud, 10,000 ons zilver, een gouden theeservies, een zilveren ont bijtservies, waterbekkens, twintig paarden met tuigen, twintig paarden zonder tui gen enz. De biuidschat der hertogin van Edinburg bedroeg 300,000 pond en een jaarlijksch inkomen van 11,250 pond. De huwelijksgeschenken van den prinses Louise van Wales met den hertog van Tife beliepen 100,000 pond. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 Juni 1892. Tarwe 0.— a f 0.— 1 Kogge 0.— }J 0.— Uien 0.— ti 0.— per Appelen 0.— 0.— j liecto- Peren 0.— '1 n 0.— I liter. kleiaardapp. 0.— 0.— 1 Zand 2.— 8.— Hoendoreieren - 3.30 4.— p. lOOst. Poter 1 10 1.30 p, kilo. Margarine 0.— n 0.— f •- Zoetein. kaa» 0.— n 0.— p 50„ Kippen 0.70 V 1.20 1 Kuikens 0.50 1.j Piepkuikens 0.40 ii 0.80 1 Ganzeu 0.— 0.— Eenden 0.— 'i n 0. per Jonge - 0.— 0.— stuk. Hazeu 0.— 0.— 1 Wilde konijnen - i> 0.— Tamme 0.30 n 0.80 Duiven 0.40 0.70 per paar. Biggen 7.— a 10.— 1 Zongen 30.— 35.— Schrammen 13.— 20.— Guste koeien 0.— 0.— per Kalf 0.— 0.— j stuk. Kalf vaai zen 0.— 0.— Pinken 0.— n 0.— 1 Piukstieren 0.— 0.— 1 Aangevoerd waren ongeveer 70 heet. aardappelen; 12000 stuks Hoendereiereu; stuks Eendeneieren; 1100 kilo Boter kilo Margarine; kilo Kaas; Vette varkeus - 0.- 0.kilo. stuks; vee 230 Biggeu; 8 Zeugen, 20 Schrammeu. BURGERLIJKE STANDEN. GEBOREN9 Juni Hendrika, d. van Bart Dulmus en Janna Meorveld. Elisa beth Johanna, d. van dirk Schimmel eu Cor nelia Schuuviug. 10 Juui Johanna Cor nelia, d van Godfried Chistiaau Hoogewerff eu Johanna Cornelia Elink Schuurman. Hendrik, z. van Geradus van Keeken en Evertje van de Kuilen. Klaas, z. van Aart van Soeren en Aaltje Baatje. Johannes Adriauus, z. van Johannes Adrianus Jo- chems en Johanna Louisa Wijnstekers. 11 Juui Arnoldus Johannes, z. van Karei Adreas Arnoldus Liethofl en Reiniera Mar- garetha van Eijkel. 12 Juni Lambertus, z. van Johannes van Wijk en Everarda Poort. Jau Marie Mechiel, z. van Anto- uius Aloijsius Hamers en Dorothea Johanna Albertina Mcchtilda Geerligs. 13 Juni Dirk Hendrik Antouius, z. van Hormanus Peters eu Aleida van Nimwegen. 15 Juni Cornelus Josephus, z. van Willem Kuiper eu Anlonia Hendrika van Kalveen. Jo hannes Cornelus, z. van Jordanus Hendrikus Lensiog en Cornelia Johanna Jacobs. ONDERTROUWD bij volmacht: 11 Juni Cornelus Prins en Maria Houtzaager. 16 Juni Louis Jean Babtist Posthouwer eu Jo hanna Wilhelmina Ruijters. Jan vau der Voorde en Geertje Kroos. Bernardus van Dalen en Johanua Catharina de Haau. Barend de Wilde en Hendrika Hellevoort. Hermanns van Koot en Aaltje van Dijk. GETROUWD: 13 Juni Hermanns Hen drikus de Reuver en Antonia Carolina Ha mers. 15 Juni Dirk Schuurman en Cor nelia van Niuivvegen. Aart van Egdom en Johanua Willemijna Wiggenraad. Tbeodorus Eller en Antouia Gouw. 16 Juni JohanDes Simon Langen en Willemina de Roos. OVERLEDEN9 Juni Een lev. aang. kd. vr. gesl. van Johanna Hendrika Jaars veld. 10 Juni Wilhelmus Johannes Fran- ciscus Kaspers, 7 j. Evertje Smit, 18 j. ongh. Catrina van Eijkelenburg, 23 m. 11 Jui Adriana Geertruida Duivestein, 21 j. ougeh. 12 Juni Willem Frederik van den Hooff, 8 ra. 13 Juni Evert Rijnders, 46 j. echtg. vau Johanna van den Hoek. Johan Bilderbeek, lm. Gerardus Arnol- dussen, 21 j.ongeh. 14Juni Coenraad Bormau, 60 j. eebtg. van Aaltje Rijerse. Francisca Maria Theresia van Rootselaar, 60 j' ongeh. Eineiie Johanna Maria Hess, 38 j. echtg. van Johannes Jacobus Plevier, 15 Juui HeDdrikus van Nieuwenhuizeu, 2 m. Bunschoten. GEBOREN: 14 Juni Janna d. van Hil- lebrand de Craaf en Jannetje van de Groep- OVERLEDEN14 Juni Willempje Nieuw- boer ongeh. 20 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2