Gemengd Nieuws. Oficiëele Publicatiën. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Daarom werd besloten tot een nieuwe algemeene schatting. Deze heeft tan 18681873 plaats gehad van de gebou wen, en daarop is van 1876 af de be lasting van de gebouwen geheven volgens de nieuwe belastbare opbrengst. Het ge- heele bedrag der belasting bleef hetzelfde, maar naarmate de huurwaarde hooger of lager bleek te zijn geworden dan voorheen, werd de belasting verhoogd of verlaagd. Zij werd voor alle perceelen op ruim 5 pre. van de onzuivere huurwaarde gesteld. Die maatregel nu, orn den last voor alle perceelen gelijk te maken, heet pe- raeqatie of gelijkmaking. Een gelijke maatregel werd in 1879 bevolen voor de ongebouwde eigendom men, de landerijen. De nieuwe schattin gen zijn eerstin 1890afgeloopen en hebben tot uitslag gehad dat de gezamenlijke belastbare opbrengst, die 60 jaar geleden op 42 millioen was gesteld en tot dusver zoo is gebleven, tot ruim 100 millioen bleek te zijn gestegen. De grondbelasting der ongebouwde eigendommen moet nu ook volgens de nieuwe schattingen wor den omgeslagen, om den last voor alle grondeigenaars gelijk te maken. Wat die taak van peraequatie zoo moeielijk maakt, is de aanzienlijke ver hooging, welke voor een deel dea eige naars neerkomt op aanmerkelijk hooger bedrag dan waarop zij bijv. bij aankoop hebben gerekend, waartegenover staat dat anderen minder zullen hebben te be talen. Wegens den minder gunstigen toestand van den landbouw heeft de minister van finar.tiën daarom het voornemen te ken nen gegeven, de veihooging van den last voor vele eigenaars minder bezwarend te maken, door minder grondbelasting te verlagen. Een voorstel daartoe is echter nog niet gedaan, omdat de minister eerst de beslissing over de vermogensbelasting wil afwachten." Aan het diner Woensdag door de gemeente Groningen aan de vorstinnen aangeboden, werd door den burgemeester een toespraak gehouden en een heildronk op HH. MM. uitgebracht. De Ko ningin-Regentes beantwoordde hem met eene korte dankbetuiging en een lieil- wensch voor den voorldurenden bloei van Gronningen. Donderdag werd een bezoek gebracht aan Winschoten en Heiligerlee. Winschoten was prachtig versierd. Een achttal eerebogen waren opgericht. Even na twaalf uur stoomde de koninklijke trein het station binnen. De burgemees ter hield in de wachtkamer een toespraak. Eeriige meisjes strooiden bloemen en door een paar andere werden bouquelten aan geboden. Te kwart voor éen werd in hel hótel Wisseman een dejeuner gebruikt, aange boden door de provincie Groningen, Bij monde van den heer mr. J. Leu- ringh, oudste lid van het college van Gedeputeerde Sta-ten, werd namens de Staten, aan H. M. Koningin Wilhelmina ter herinnering aan Hoogst Derzelver be zoek te Heiligerlee, een kostbaar geschenk aangeboden. Het bestaat uit een mas siefzilveren byouteriekofler, inwendig be kleed met gecapitoneerd satijn en beslo ten in een prachtig étui met zilveren koninklijke kroon. Op het deksel zijn onder de groep in sieilijke letters de volgende iriscriptiën gegraveerd: ïGraaf Adolf van Nassau bleef in den roemrijken slag. Oranje met Nederland verbonden. 23 Mei 1568. De eerste zege in de 80-jarige worsteling voor de vrijheid der Nederlanden. 23 Mei 1868 door het nageslacht der Ouderen gewijd. Een met blauw fluweel bekleed keuiig gesneden voetstuk, vertoont aan de voor zijde een zilveren medaillon, waarop ge graveerd: «De staten van de provincie Groningen aan Koningin Wilhelmina ter gelegenheid van Harer Majesteits bezoek te Heiligerlee den 23sten Juni 1892." Na afloop van het dejeuner werd een bezoek gebracht aan de matinée musi- cale, aangeboden door de sociëteit de Harmonie. Om drie uur werd de tocht voortgezet naar Heiligerlee. Bij het daar opgerichte monument werden HH. MM. door het gemeentebestuur van Scheemda ontvan gen. De heer P. Perion, predikant te Wester- en Heiligerlee, sprak, uit naam van de autoriteiten, de vorstinnen toe. De correspondent van het Hdbl. deelt nog het volgende voorval mede dat bij het monument te Heiligerlee plaatshad: »Dan treden de vier oud-strijders naar voren om den vorstinnen de hand te ge ven, maar deze dreigende inbreuk op de etiquette wordt nog tijdig door een kamerheer gezien. Hij duwt de grijsaards zacht achteruit. Een hunner springen de tranen in de oogen. Maar de Regentes overziet snel het pijnlijk looneel. Zij zelve steekt den oudjes de hand toe, waarop de grijsaards moed krijgen, ook der kleine koningin een hand te geven. Voor een der oudjes is het te veel; hij breekt in snikken uit. De doodsche stilte van het publiek zeide meer dan het luidst gejuich had kunnen doen. Langs den weg tusschen Winschoten en Heiligerlee, waarop overal, waar hier voor gelegenheid was, versieringen waren aangebracht, stonden hier en daar de schoolkinderen der verschillende tusschen- gelegen gemeenten geschaard, om HH. MM. een lied toe te zingen. De trein reed dan ook met verminderde vaart. Des avonds na het diner in het regee- ringshötel te Groningen, alwaar o. a. de rector-magnificus der universiteit en de commandanten der beide eerewachten tot de genoodigden behoorden, was er receptie, waarvoor een groot aantal dames en heeren zich had laten inschrijven. De storm van eergisteren is oorzaak, dat de wedrennen op de Vogelzang, bij de Punt, niet zijn doorgegaan. Het be stuur vond, bij zijne komst des mor gens,de tribune met de Koningsloge ge heel ontredderd en de baan onder water het besloot daarom de wedrennen niet te doen doorgaan. Heeft het bestuur zich misschien door den eersten indruk te zeer laten ont moedigen? Zooveel is zeker, dat toen, op verlangen van H. M. de regentes, de Koninginnen toch er heen reden om althans een indruk van de lenbaan te knnnen meenemen, de zon, geholpen door den wind, wonderen had gedaan, zoodat de baan reeds voor een deel was opgedroogd. De schade aan de tribune was echter niet maar zoo in een omme zientje te herstellen, zoodat HH. MM. 't met een geïmproviseerde ontvangst voor lief moesten nemen. Niettemin wer den er nog enkele ritten gedaan. Het bestuur van de renveieeniging bood koningin Wilhelmina, als herinnering aan het bezoek aan de renbaan een album met pholografleën aan. De wenschelijkheid om hare plannen en denkbeelden in zeer ruimen kring be kend te rnaken, en daardoor de Natie in de gelegenheid te stellen er zich een oordeel over te vormen, heeft de Zuiderzee-Ver- eeniging geleid tot het besluit orn eene Volksuitgave het licht te doen zien, die voor zeer geringen prijs voor ieder ver krijgbaar wordt gesteld, Een technisch overzicht van het vraagstuk van Prof. J. M. Telders, daartoe welwillend beschik baar gesteld; de Oeconomische Beschou wingen van het Bestuur, en eene groote kaart van Nederland, waarop de afslui ting met de verschillende bedijkingen en polders in kleur en ztjn gedrukt, kan worden verkregen door ieder, die daartoe dertig cents of zes blauwe postzegels voor elk begeerd exemplaar aan de firma E. J. Brill te Leiden, de uitgevers der Zuider- zee-vereeniging doet toekomen. De ver zending geschiedt van af Maandag 27 Juni e. k.. Dinsdagavond ontving Sequah, die zich nog te Zwolle bevindt, van de geza menlijke werklieden van de werkplaatsen der Staatsspoorwegen aldaar eene prach tige en kostbare zweep rnet goud gemon teerd, benevens een album met de namen der gevers, welke geschenken door een commissie van 5 personen na afloop der séance met een toespraak werden over handigd. De geschenken werden hem gegeven als een bewijs van dankbaarheid voor de herstelling van een hunner makkers, die erg aan rheumatiek lijdende was geweest. De groote zaal, waar Sequah zijn sé ances houdt, was zoowel beneden als boven zoo vol (onder anderen waren er ruim 500 werklieden van genoemde werk plaats met hun vrouwen) dat men de deuren voor den aanvang moest sluiten. Ruim 3000 personen waren in de zaal aanwezig. Na afloop werden de paarden van het rijtuig gespannen en Sequah door de menigte naar zijn hótel getrokken. De storm. Ten gevolge van den storm, welke Donderdagnacht woedde, strandde om 7 uur nabij den Hoek van Holland een schokker, M. A. 73. Niettegenstaande de wilde zee slaagde de bemanning, be staande uit drie personen, er in het strand te bereiken. Bezuiden Egmond aan Zee strandde in den vroegen ochtend de Hollandsche schoe ner Menno (kap Burghout), die een lading hout van Drammen naar Schiedam bracht. De bemanning is met de reddingboot van Egmond aan Zee gered. In het militair hospitaal te Utrecht is opgenomen een geniesoldaat, die in het kamp bij Zeist door den bliksem was getroffen. De man werd bewusteloos op den grond gevonden. De rechterarm en het rechterbeen bleken verlamd te zijn. De borst wasvoor eengrootdeel geschroeid. Zijne kleeding was echter geheel gaaf geble ven. Na geruimen tijd kwam hij weder tot bewustzijn. Ten gevolge van de voltalligheid van hel kader bij de regimenten vesting artillerie bestond bij de instructie-com pagnie te Schoonhoven, gedurende de laatste twee jaren een incompleet van 40 volontairs. Den lsteri Mei jl. ont braken echter weer 56 korporaals bij genoemd korps, zoodat thans door den minister van oorlog het incompleet bij de instructie-compagnie weer is opge heven en binnen kort een belangrijke oproeping van volontairs verwacht wordt. Eenigen tijd geleden is er herhaal delijk geklaagd, dat het beeld der Koningin als stempel voor de nieuwe zilveren munt, zoo weinig gelukkig was uitgeval len. In verband daarmede meld men thans, dat voor die munt een nieuwe stempel wordt gesneden, en weldra ten gebruike van 's Rijks munt zal gereed zijr.. Naar wij vernemen zal de «Johan Willem Friso" tegen half Augustus eene oefeningsteis ondernemen naar de Mid- dellandsche zee. Het hoofddoel van den tocht is het brengen van het Grootkruis van de orde van den Nederiandschen Leeuw aan den Khedive van Egypte H. C. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft geantwoord op het Voorloopig Ver slag betreffende de arlsenwet, en daarbij zijn ontwerp onveranderd gehandhaafd, ook wat betreft de toelating van vreemde geneeskundigen. De Sequoh vertooningen geven hem geen aanleiding een aanvulling der geneeskundige wetgeving voor te dragen, hij ziet geen termen muziekuit voeringen en veitooningen bij genézingen te verbieden. Donderdag 23 Juni 1.1. behaalden de afgevaardigden der Amersfoorlsche schutterij in den derden Nationalen Schiet wedstrijd te Hoorn, voor het individueel juistheidsschot op 225 M. evenveel treffers en punten (24 tr. en 143 p.) als de Nij- meegsche schutterij. Er moest dus een loting plaats hebben en de uitslag daarvan was, dat Nijmegen den tweeden en Amers foort den derden prijs: bronzen medaille verwierf. Het detachement schutters onder commando van den ien Luit. adj. J. Bus- quet, bestond uitAdj. onderofficier H. v. Gelder. Serg. Majoor J. W. v. Achter- bergh. Serg. G. Muijs. Serg. C Ockhuizen. en Serg. G. J. Boode. De Sergant Boode behaalde in zijn Serie van 5 schoten 35 punten en ver wierf daardoor een zilveren draagmedaille. De Serg. Majoor v. Achterbergh schoot in den prijzenwedstrijd op 225 M. eene serie van 35 punten en is winnaar van een prijs (welke is nog niet bekend.) Door het kiescollege bij de Ned. herv. gemeente zijn tot ouderlingen verkozen de heeren J. Blom, L. Bolle en A. J. Krieger, die allen de benoeming hebben aangenomen. —KT. Soest, 22 Juni. Aan den heer J. P. M. Stevens, alhier is door Gedep. Staten dezer provincie toestemming verleend tot den aanleg en de exploitatie van een paardentrambaan in den berm van den Dooden weg onder deze gemeente en den berm van den straatweg van den oranje boom naar Baarn. Woudenberg. Den 22 dezer is door den Raad dezer gemeente als onderwijzer aan de school in de Kom benoemd de Heer H. J. A. van Berne te Utrecht. Door den raad is besloten instem ming te betuigen met de beweging ten gunste van de aansluiting van Nederland bij de Midden-Europeesche tijdregeling. De sclioone koningin Margherila van Italië kleedde zich steeds bij voorkeur in het wit, maar er kwam een tijd dat de vorstin begon te aarzelen en er aan twij felde of zij de kleur der jeugd nog wel langer mocht dragen. Zij verzocht haren echtgenoot openhartig zijn oordeel te zeg gen en koning Humbert gaf ten antwoord, dat die astaats-aangelegenheid" rijpelijk moest worden overdacht en dat hij dus eerst over eenigen tijd kon beslissen. Inmiddels naderde de verjaardag der koningin en zeer was zij over de hoffe lijkheid van haar man verheugd, toen zij onder zijn geschenken een mooie, witte japon vond, die de vorst zelf voor dezen dag had uitgezocht. Koningin Margherita is dm 29 Novem ber 1851 geboren en huwde op haar ze ventiende jaar. De vorstin, waarmede haar onderdanen letterlijk dweepen, is nog steeds een bloeiende schoonheid. Be halve haar moedertaal spreekt zij vloeiend Duitsch, Engelsch, Fransch en Spaansch en moet ook Grieksch en Hebreeuwse!) hebben bestudeerd. Dat men onder den landbouwenden stand wel eens recht bruiloft kan houden, blijkt o. a. daaruit, dat op zoo'n feest, onlangs in een der buurtschappen onder Neede gegeven, 150 L. jenever, 40 L. brandewijn, 300 L. bier en 43 hammen gebruikt werden. Tijdens een onweder bewoog zich eergisteravond boven het dorp Tjalleberd (Fr.) een waterhoos. Een zware bakkeis- wagen werd ongeveer 20 Meter meege voerd; boomen werden uit den grond gelicht en eenige Meiers verder neerge- smakt. Menschen bekwamen gelukkig geen letsel. Het huwelijk van prins Herbert von Bismarck, is Dinsdagochtend te half twaalf in de Protestantsche kerk van de'Dorothea- straat te Weenen voltrokken. Acht meis_ jes vervulden de functiën van eere-dames. De getuigen van den bruidegom waren graaf Schuwaloff en graaf von Ranlzau. De bruid droeg een wit kleed vau zilver brokaat, geborduurd met zilveren mar- gueriten. Graaf en gravin Wilhelm von Bismarck ontvingen de genoodigden. Kwartier over elven kondigde hoerage roep de komst van prins von Bismarck aan. De ex-Rijkskanselier droeg de witte kurassiersunifom. Hij reed in 't zelfde rijtuig als de bruigom. Gedurende de plechtigheid was de oude heer, die de eereplaats naast het jonge paar innam, zeer bewogen Onder de personen, die het huwelijk bijwoonden, werden vele leden van adel lijke familiën opgemerkt, waarvan de meesten het costuum der Hongaarsche magnaten droegen. Overigens was nie mand van het Hof of van het Corps Di plomatique in de kerk. Op weg naar de kerk deed zich een incident voor. Een man slingerde in hel rijtuig, waarin Bismarck en zijn zoon zaten, een paket, Graaf Herbert greep heten wierphetweeruithetrqtuigden man naar 't hoofd. Deze werd in hechtenis genomen en bekende op het Politiebureau Ferdinand Lorenz te heeten, smid van beroep te zijn en het pakket uil wraak naar Bismarck's hoofd geworpen te heb ben. Hij zeide: «Bismark is niet meer waard, hij heeft mij met voelen getreden Het pakket bevatte verscheidene papieren en documenten. Verandering van affaire. Koning Milan moet, nu hij zijn betrekking als Koning van Servië in den steek heeft gelaten, andere bezigheden zoeken. Hij gaat wedden tegenwoordig en liefst zoo hoog mogelijk. Bij de jongste wedrennen van den grand piix van Pat ijs, had hij 115,000 francs gewed op verschillende paarden. Al zijn paarden hadden reeds gewonnendaar werd op het laatste oogenblik een der paarden uit de baan genomen, dus Milan verloor. Het bleek echter dal de bookmaker dit paard door een ander had laten koopen, om zijn 115,000 francs te behouden. Milan diende een aanklacht in en Zijne ex-Ma jesteit heeft het genoegen, te zien dat hem een schadevergoeding wordt verleend van 33,000 francs. Z M. moet van oordeel zijn dat wed den veel gemakkelijker is dan regeeren. Hij schijnt van plan het eerst zoo lang mogelijk vol te houden. Om den Keizer ie zien, reisde dezer dagen een Califnrnische Ciösus van Pa rijs naar Berlijn. Des morgens vroeg kwam hij daar aan. liet zich der. weg naar de Linden wijzen, ging daar voor het venster van een der café's staan, en wachtte daar, van 's morgens 9 uur tot dat de Keizer voorbij reed. De stoet moet op den vreemdeling een gioolpn indruk gemaakt hebben, want onophoudelijk riep hij uit: ^magnificent, indeed." Des avond keerde hij weer naar Parijs terug. Hij had den Keizer gezien, meer verlangde hij van Berlijn niet. In een brief uit de Hofstad aan de Middelb. Ct. leest men: nDezer dagen werd hier weder een allerzonderlingst feit door de betrokken personen herdacht. In een apotheek werd het millioenste recept gereed gemaakt en daarin vond de pa troonaanleiding met zijn personeel feest te vieren. Bittere ironie! In de apotheek stond men als het ware op den uitkijk naar het millioenste recept en het spreekt vanzelf, dat het rnet blijdschap en vreugde ontvangen werd. Men las het, nu ja, omdat de artsenij naar dal voorschrift moest be reid woiden, maar van meer belang werd geacht het nommer, dat dit papiertje aan de apothekers-liasse dragen zou. En zoodra het drankje of de poeders of pil len of het zalfje gereed zouden zijn, en als de eerstelingen van het tweede millioen niet al te snel kwamen opdagen, ging men aan het feestvieren. Feestvieren? Waarom? Oindat weder een klant van den apotheker ziek was geworden en geneesmiddelen behoefde, omdat misschien daar bij het ziekbed de dokter zooeven aan de treurende om standers verklaard had, dat hij nog een laatste middel zou beproeven om den reeds in de ziekekamer rondwarenden dood te beletten zijn prooi te grijpen omdat daar wellicht een aanvallig kind, de aange bedene van de ouders, wier eenige het is, stuiptrekkend nederligtomdat daar tranen worden geschreid over het dreigend onheil omdot daar eenige menschen in radelooze smart verkeeren; omdat, mis schien nu reeds, het laatste redmiddel tevergeefs is aangewend. Bittere ironie van het leven I De afzen der van het recept, die op zoo snel mogelijke bezorging daarvan aandrong, opdat de medicijn toch maar spoedig, toch niet te laat komen zou hij ver moedde weinig dat de betrachte spoed allereeist ten gevolge zou hebben, dat het recept niet te laat kwam om het millioenste te zijn, om met blijdschap te worden ontvangen als een sein tot feest vieren I" Een reis om de wereld. Een Ameri kaan, Frank Leuz, is van plan een reis om de wereld te doen op een rijwiel. De reiziger gaat langs Albany, Niaga- ra-watervallen, Torouto, Detroit, Chicago, Millwaukee, Sint Paul, Denver, Cheyne, Pelena, Portland naar San Francisco. Daar zal hij zich inschepen, una Vervolgens te gaan door Japan, China, Indië, Afgha nistan, Russisch-Azië, Perzië, Turkije, Oostenrijk, Duitschland, Holland, Fran krijk Engeland, Schotland en Ierland, Deze lange en gevaarlijke reis zal waar schijnlijk twee jaar duren. Leuz neemt 22 pond bagage mee en een fotografietoe stel. Ook Batavia is in het bezit van een der heil aanbrengende, zooal geen won deren veirichtende Sequah-dochtoren. Hem is op zijn verzoek eene vergunning tot vooiloopig verblijf in Indië uitgereikt als William George Baenfield Sequah, oud 27 jaar, geboren in Engeland, van beroep medicijn-verkooper. De Commissaris der Koningin in de Provin cie UTRECHT, Gezien bet besluit van Heeren Gedeputeerde Staten der proviucie Utrecht, dd. 20 Ju ui 1892, no. 5 5 Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87), Brengt bij deze ter kennis van belang hebbenden, dut de opening der jachtbedrijven, vermeld ouder litt. d, f, en h van art. 15 der voormelde Wet, voor deze Provincie is bepaald op Zaterdag 16 Juli aanstaande, ter plaatse, bij art 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visicherij in de provincie Utrecht van 13 Juli 1880 (Pro vinciaal-blad no. 71) aangeduid. Eu, teu einde niemand eenige onwetend heid hiervan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 20 Juni 1892. De Commissaris der Koningin voornoemd, SCHIMMELPENNINCK v. d. O v. NIJENBEEK. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provin cialen Inspecteur van 's rijks directe belas tingen, enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 1 van de personeele belasting (wijkeu A, B, C, D en E) over het dienstjaar 1892/93 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter baud gestel4, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 24. Juni 1892. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. BURGERLIJKE 8TAXDEX. Amersfoort. GEBOREN: 15 Juni Anna, d. van Bart van Brakel en Barendina Kemper. 16 Juni Bernardus Daniel, z. van Antouie Pijpers en Gijsbertha Dreumen. 17 Juni Gijsberta Everarda, d. van Richardus van der Veen en Everarda Gijsberta van de Brug 18 Juni George Jan, z. van Carel Johannes Wilhelmus Valken on Frederika Saalberg 19 Juni Johanna, d. van Jo hannes Meijer en Adriana Quick 20 Juui Hillegonda Alijda, d. van Hendrik Bekker en Maria van Bekkum Gezina Johanna Maria, d. van Jan Carl Gijsbert Grasé en Anna Jacoba Sax. 22 Juni Gerrit, z* van Gerrit Schreuder en Catherina van Daal. ONDERTROUWD: 23 Juni Krijn Mari- nus en Elisabeth Sijen. GETROUWD; 22 Juni Josephus Petrus Cornelissen en Mina Hamers Hendrik Jagtenberg en Johanna van 't Hof Cor- nelis Kamer en Cornelia Wilhelmina van Nimwegen. Bij volmacht 23 Juni Cor- nelis Prins en Maria Houtzager. OVERLEDEN: 16 Juni Sophia Geertruid Catharina Scheltus, 71 j. wed. van Jonkheer Johannes Liidwig von Weiier. 17 Juni Gijsbertus van Ruitenbeek, 78 j. wedr. van Daatje de Ridder. 18 Juni Alijda van Eijkelenburg, 4 m. Petronella Huissteen, 76j. ongh. Gorarda Hermina Wilhelmina WorfFel, 12 d. 20 Juni Iienricus Jacobus Hannesse. 3 j. Jan van den Berg, 57 j. echtg. van Hermijntje Floriju. 21 Juni Sophia van der Steen, 55 j. echtg. van Jo hannes Suk el. Buusclioten. GEBOREN: 21 Juni Willempje, d' van Cornelus Duijst en Reintje Koelewijn. 23 Juni Arian, z. van Casper Ruizendaal en Bethje de Graaf. ONDERTROUWD: 23 Juni Jan ter Haar en Lubbertje Camphorst. Lensden. GEBOREN: 18 Juni Gerard, z. van Ger- brand van Raaij en Magdalena Hulsman. 18 Juni Wilhelmina, d. van Willem Wester- huis en Johanna Schut. 23 Juui Gijsbert, z. van Reijer Gijsbertse en Heudje van de Water. Stontenbnrg. OVERLEDEN24 Juni Gijsbert van Donselaar, oud 54 j. echtg. van Grietje Mas tenbroek. Hoogland. GEBOREN: 17 Juni Mattheus Johanne9 z. van W. Tomaij en J. Posker.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2