Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. door de Vereeniging »Tesse)schade" ver vaardigd, zoodat er nu aan deze hofhou ding niets ontbreekt. Heden is al het hulppersoneel, werk zaam bij de hoofd-administratie der Staats spoorweg-Maatschappij te Utrecht, buiten dienst gesteld. Den lsten October a. s. wacht dit lot ook de hulparbeiders op de stations dier Maatschappij. Deze beslui ten vinden hun grond in den ingevoerden bezuinigings-maatregel. Volgens den regenmeter der Rijks landbouwschool te Wageningen bedraagt de gevallen regen over de maand Juni 72 mM. tegen 143.5 mM. over dezelfde maand van 1891. Gisterenmiddag ontspoorde even voorhij het station Resteren, men zegt door te spoedige verlegging van den wis sel, de laatste waggon van den trein, die 5.17 van daar vertrekt. De sneltrein, die van Nijmegen komt, moest stoppen. Het gedeelte dat naar Amsterdam ver trekt, ondervond eene vertraging van 35 minuten. De reizigers naar Rotterdam vertrokken met den gewonen trein. On gelukken hadden er niet plaats. Het Vaderland meldt, dat bij de nieuwe kieswet zal bepaald worden, dat de stembus onmiddellijk na de vei kiezing zal worden geopend. Er moet kans beslaan, dat er als nog eene prijsvraag wordt uitgeschreven voor een plan voor het postkantoor te Amsterdam, te bouwen op het door afbraak vergroole terrein van het tegen woordige. Het nofljciëele," in Gothischen stijl ontworpen plan, schijnt niet de goedkeuring van den minister van water staat te hebben verworven. N.R.Ct. In Friesland gold het voor eene kloeke daad, op één dag per schaats de 11 steden in die provincie te bezoeken. Nu staan we voor het feit, dat dit ook per lij wiel heeft plaats gehad. De heer Chr. J. Woltman besteeg Zondagochtend zijn safety en kwam des avonds weder in zijne woonplaats; hij had Friesland's steden bezocht en door hotelliers aldaar zijn pas laten afteekenen. De reis per rijwiel is veel langer dan per schaats; over ijs kan men bijna altijd recht uit, recht aan rijden, met het rijwiel moet men groote omwegen maken. De wegen waren over het geheel voor het rijwiel uitstekend te berijden, alleen de Zeedijk was minder elfen. De heer W. was na den tocht niet erg vermoeid. De heer Ilenri Tindal laat wederom eens iets van zicli hooren. Onderstaand adres werd dezer dagen door hem aan de Tweede Kamer gezonden. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Geeft met verschuldigde gevoelens te kennen, ilenn Tindal wonende te Amsterdam, thans tijdelijk verblijf houdende te 's Graveland (Huize Swaenen- burgh); dat hij in de dagbladen heeft gelezen, dat door den Minister van Oorlog, bij suppletoire begrooting, gelden worden aangevraagd voor de stelling van Amsterdam. Adressant acht het zijne plicht op te komen tegen het toestaan dier gelden. Volgens zijne vaste overtuiging is de stelling van Amsterdam, zooals zij is ontworpen en wordt ge maakt, volkomen onhoudbaar bij een vijandelijken aanval. Tenzij men weder wil aannemen dat een vijand deze stelling aanvallende, niets dan fouten zal begaan. Zelfs een uiterst bekwaam bevelhebber zal haar onder gunstige omstandigheden niet langer dan vijf a zes dagen met goed gevolg kunnen verde digen. Orn tot zulk een resultaat te komen, een resultaat dat bovendien nog twijfelachtig is, kan men zich niet verantwoord rekenen millioenen te besteden. Reeds sedert jaren is de ondergeteekende van deze waarheid overtuigd. Toen voor de eerste maal op de begrooting van oorlog gelden werden uitge trokken voor de stelling van Amsterdam, begaf hij zich naar verschillende leden uwer Kamer, om te trachten hen tot zijne zienswijze over te halen. Hij bezocht om die reden o. a. den Heer Gleich- man, thans voorzitter uwer Kamer en op diens aanraden ook den Heer Rooseboom. Hij betoogde toen reeds^dat rnen nagenoeg alle gelden, die zouden worden besteed voor het maken van deze stelling, gerust kon beschouwen als te zijn weg geworpen. De gronden, waarop deze zijne over tuiging berust, zijn den tegenwoordigen Minister van Oorlog tot in bijzonderheden bekend. De stelling van Amsterdam, zooals zij thans wordt gemaakt, komt in hoofdzaak overeen met hetgeen danig ontoegankelijk was voor ieder manne lijk wezen aan boord). Was er soms ook eenigc beschikbare ruimte te bedenken mid- denboords? Aan eene zijde had men de hut van den bootsman eu die van zijn maat (die men onmogelijk afhuren kon.) Aan de andere zijde had men de provisiekamer van den hofmeester. Launce bedacht zich even. Juist, de provisiekamer van den hofmeerler, dat was de geschikte plaats die bij zocht „Waar gaat gij naar toe vroeg NathaHe, toen haar minnaar overliep naar een afge sloten deur aan het vooreinde van de groote kajuit. „Ik ga den hofmeester spreken, lieve. Wacht maar een oogenblik, dan kom ik weerom. Launce opende de deur van de provisie kamer en ontdekte niet den hofmeester, maar diens vrouw, die de betrekking van hofmees- teresse aan boord waarnam. In deze omstan digheden was het een gelukkig toeval. Daar bij steelswijs verscheidene kusjes op zee gegeven had, on (telkeumale) door den hof meester of zijne vrouw betrapt was; zoo vond Launce er geen bezwaar in, ziju verzoek, om 't gebruik van die kamer te mogen hebben, in te leiden door deu duidelijkste ziuspeling op z;jne betrekking met Nathalie. Hij kon op 'i stilzwijgen van de symphathiseereude overlie.li'.i in dit gedeelte van 't schip rekenen, daar hij zich die wijselijk als medestanders vroeger in eene brochure door den Generaal den Beer Portugacl werd voorgesteld. Een tiental jaren nadat deze brochure was verschenen, werd deze Generaal benoemd tot bevelhebber van de stelling. Te Amsterdam aangekomen was natuurlijk zijn eerste werk de stelling op nieuw te bestudeeren. maar thans op het terrein zelf. Het gevolg hiervan was, dat Generaal Den Beer Portugael spoedig tot het besluit kwam, dat hij vroeger had gedwaald. Hij had den zedelijken moed dit aanstonds te bekennen en in een memorie den Minister van Oorlog van zijn veranderde ziens wijze kennis te geven. In deze memorie wordt uit voerig en duidelijk uiteengezet waarom de stelling, die men thans maakt, bij een vijandelijken aanval zal blijken onhoudbaar te zijn. Van die memorie werd geen notitie genomen, zooals trouwens gebruikelijk schijnt te zijn met de stukken, die niet van het Departement van Oor log afkomstig zijn. Generaal Den Beer Portugael nam nu zijn ont slag uit den dienst, orndat hij niet wilde mede werken tot, en ook niet mede verantwoordelijk wilde zijn voor, het daarstellen van zaken, die hij in strijd acht met 's lands belang. De bedoelde memorie moet thans berusten bij het Departement van Oorlog. De ondergeteekende raadt den Leden uwer Kamer aan dat belangrijke stuk aandachtig te lezen, hij kan dan zelf kort heidshalve volstaan met te zeggen, dat hij het geheel eens is met de beschouwingen van dien kundigen oppei -officier. Ook anderen, zeer bevoegde hoofd-officieren, die belast zijn geweest met commando's in de stelling van Amsterdam, zijn van hetzelfde gevoelen, zoo als uit de militaire tijdschriften blijkt. Om kort te gaan de stelling, die men thans maakt, wordt onhoudbaar geacht door de perso nen, die er als het ware thuis zijn en het terrein overal goed kennen; ze wordt echter gemaakt op het advies der bureau-offieren te 's Hage, die hoe kundig ook, waarschijnlijk niet de terreinkennis be zitten, welke men kan verwachten van personen, die in de stelling verblijf houden. »Daar waar de denkbeelden omtrent deze gewich tige zaak zoo lijnrecht tegenover elkander staan, eischt 's lands belang, dat de quaestie worde uit- gemiakt door geheel onpartijdige deskundigen. Adressant stelt daarom voor, dat de regeering in deze het advies verzoeke van den beroemdsten vesting-bouwkundige onzer eeuw, den Belgischen Luitenant-Generaal Brialmont, thans afgevaardigde voor Brussel. Het zal wel het beste zijn in deze het oordeel te vragen van een Belgisch generaal, daar België een onzijdige staat is, terwijl bovendien generaal Brialmont thans den actieven dienst heeft verlaten. Als Nederland diens advies verzoekt volgt het slechts het voorbeeld van andere Europeesche mogendhe den, die evenmin te trotsch zijn geweest dezen beroemden vreemdeling te raadplegen, daar waar het gold de verdediging van hunne onafhanke lijkheid. Wanneer iemand die ons dierbaar is, ziek wordt en de deskundigen in ons land kunnen het niet eens worden over den aard der ziekte of over de wijze der behandeling, dan zal men geen oogen blik aarzelen een buitenlandsch beroemd deskun dige te consulteeren. Indien rnen in dit geval al len dwazen nationalen trotsch kan ter zijde stel len, hoeveel te meer moet men dit niet doen wan neer de onafhankelijkheid des Vaderlands er bij op liet spel kan staan. Mocht men het oordeel van een ander deskun dige verkiezen boven dat van Generaal Brialmont, dan raadplege men een ander. Adressant is bereid de stelling die thans gemaakt wordt te bewonderen, als in geheel Europa ëén enkel deskundige te vinden is. die haar niet be paald onzinnig acht. De ondervinding doet de ondergeteekende vreezen, dat dit verzoekschift wederom ter griffie zal wor den gedeponeerd; nochthans acht hij het zijnen plicht het in te dienen, alware het alleen om uwe Kamer tegenover het volk verantwoordelijk testellen voor de verwaarloozing van 's lands belangen ten opzichte van onze defensie. Hij meent te moeten herinneren, dat de onder vinding ook heeft geleerd, dat hij U vroeger steeds overeenkomstig de waarheid heeft ingelicht. Ge lukkig hebben zich in die jaren geen verwikke lingen voorgedaan, anders had men, zooals nu gebleken is. het leger niet tijdig kunnen rnobili- seeren en hadden wij waarschijnjijk onze zelfstan digheid er bij ingeboet, alleen reeds omdat men geen acht wilde slaan op de waarschuwingen, die adressant u deed toekomen. Hij hoopt dat de ervaring uwe Kamer geleerd zal hebben, dat het niet verstandig is zijne ver zoekschriften ter zijde te leggen en dat het u moge behagen geen meerdere gelden toe te staan voor de stelling van Amsterdam, vóórdat dooreen grondig onderzoek zal zijn uitgemaakt of deze gelden werkelijk niet weder nutteloos worden verspild. 't Welk doende enz. HENRI TINDAL. In de afgeloopen week is bij het Geneeskundig Staatstoezicht aangifte ge daan omtrent de hierna volgende geval len van pokziekte: Te Groesbeek drie gevallen (1 overl.). Nijmegen 1 geval. 3 Renkum (Oostei beek 1 geval. In beide laatstgenoemde gemeenten kwam de ziekte voor in reeds besmette woningen. verzekerd bad, door de gewone middelen van overreding van klinkenden aard. Yan die beiden wus iutusschen do hofmeesteres, als eene vrouw, waarschijnlijk meer geneigd een open oor aan Launce's aanzoeken, in de tegenwoordige aangelegenheid, te leeneu. Nadat zij een Aanwen zweem van tegenstand geboden had, stemde zij toe, niet alleen om de kamer te verlaten, maar om haar man daar buiten te houden, onder de stellige voorwaarden nogtans dat het maar voor een tien minuten zou zijn. Lauuce gaf een wenk aan Nathalie aan de eene deur, terwijl do hofmeesteres de andere uitging. Een oogen blik later beronden zich de gelieven onder vier oogen in dit vertrek. Behoeft men te zeggen, met welke taal de onderhandelingen werden geopend? Zeker niet! Daar bestaat eene laai zonder woorden, op de lippen zwevende, die bij soortgelijke gelegenheden gebruikt wordt, en die wij alleen meester zijn, ofschoon wij zo soms op later leeftijd vergeten. Nathalie zette zich op een kistje ueder. Do thee, suiker en specerijen bevon den zich achter haar, eon stuk gerookt spek hing boven haar hoofd, en een net met ci troenen voor haar. Rnim mocht het op deze plaats niet heeteu, maar 't was er goed en gemakkelijk ingericht. ..Onderstel eens dat ze den hofmeester roe pen, Launce?" merkte zij op. ,,'t Doet er niet toe. We zullen toch veilig Er zal een derde Rijksopvoedings gesticht voor jongens worden geslicht in de gemeente Avereest op de terreinen van de Ommeischans. Het gestichL dat den naam Veldzicht zal dragen, zal f275.000 kosten, voor 240 jongens inge richt worden en in den loop van 1894 gereed komen. De Minister van Justitie vraagt bij suppletoire begrooting daarvooi f 5U 000 aan. De oprichting kan niet langer worden uitgesteld, daar't nu vaak gebeurt dat wegens gebrek aan ruimte aan het rechterlijk bevel geen uitvoering kan worden gegeven, en de jongens, op vrije voeten blijvende, in dat tijdsverloop opnieuw misdrijf pleegden. Voorts is er groote behoefte aan nieuwe cellen, daar alle gevangenissen vol zijn. Naar wij uit goeden bron verne men zal er nog wel gei uimen lijd moeten verloopen eer wij ons in het bezit van eene militaire hoofdwacht in bet centi urn der gemeente kunnen verbeugen. Wel is door het gemeentebestuur van Amers foort besloten liet benedengedeelte van het voormalig Waaggebouw daartoe aan het Rijk te verhuren, maar algemeen weet men hoelang het duutt eer het de- parlement van algemeen bestuur, waartoe eenige zaak behoort, zijne goedkeuring heeft gehecht aan hetgeen noodig is om tot eene overeenkomst te geraken. Met het oog daarop zullen wij tevreden zijn als de militaire hoofdwacht er binnen eenige maanden is. Onze stadgenoot, de heer L. E. Visser heeft Woensdag aan de universi teit te Utrecht met goed gevolg het doc toraal examen in de Rechten afgelegd. Voor de betrekking van Hoofd der openbare meisjesschool le soort (vacature- Delincé) hebben zich 13 sollicitanten aan gemeld, waarvan er 6 zijn opgeroepen tot het afleggen van een vergelijkend examen, dat heden, in tegenwoordigheid van gemeenteraadsleden en leden der commissie van toezicht op het lager on derwijs, in hel schoolgebouw wordt af genomen. Dinsdag, den 17. Juli aanstaande, geschiedt ten lauadhuize de vei kiezing eenei commissie van zeventien ingezete nen, die advies zal hebben uiltebrengen over het aanhangig verzoek van liet ge meentebestuur van Amersfoort om eene grensverandeiing tusschen die gemeente er, Leusden, waardoor dat gedeelte van het terrein der irifantei ie-kazernes met den omgelegden Dievenweg, thans lot Leusden behoorende, bij Amersfoort zou worden gevoegd. De 1e luitenant Stroeve van het O. I. Leger, hier te lande gedetacheerd, is ingedeeld bij het 2e bataljon van het 5e regiment Infanterie te Amersfoort in gai riizoen. De leden der vereeniging »Amers- foortsche Vrijwillige Brandweer" zijn ter algemeene vergadering bijeengeroepen op Maandag, den 4 Juli a. s., 's avonds te 8 uren, in het koffiehuis «de Arend", ter beoordeeling van nader door de commis sie lot feestelijke viering van hel 10 ja rig bestaan der vereeniging beraamde plannen. Naar men ons mededeelt, be staat het voornemen om het lOjarig be slaan te herdenken in den loop dezer maand, hoezeer eerst 12 October 1882 de vereeniging werd opgericht, en is dit vervroegde tijdstip gekozen, omdat men meent zich in den zomer beter te kun nen ontspannen dan in het verre najaar. In de laatstgehouden algemeene vergadering der vereeniging tot bevorde ring van 's lands weerbaarheid «Eendracht maakt Macht" kwam in behandeling een verzoek van den lieer J. A. Schoterman, zijn, al roepen zij hem. Do hofmeester beeft zich maar op 't dek te vertoonen, en zij zullen geen argwaan hebben." „Stil, Launce! Ik heb u erg slecht nieuws te vertellen. En bovendien, mijne tante zal verwachten dat mijn garneersel weer aange hecht is." Zij had, met het oog daarop, naald en draad meegebracht. Den zoom van liaar kleed op haar knie leggende, boog zij zich daarover heen, eu zette zich vlijtig aau 't werk om het afgetorndo boordsel te herstellen. In dien sland kwam haar buigzame gestalte op be vallige wijs uit. De naald, in hare vlugge dunne vingers, vloog over 't werk. Het kistje was nog al breedLaunce kon zich ntin of meer achter haar plaatsen. Wie zou in dien stand, auD de verlokking weerstand hebben kunnen bieden, dien grooieu bundel breede zwarte haarvlechten op te heften, en den vorm van haar slaakcn nek te ontblooten? Wie, die daarop even een blik zou hebben geslagen, zou niet ziju uitgevaren tegen de dwaze hedendaagsche mode van kappen, die de dubbele schoonheid ,van vorm en kleur ver bergt achter in deu nek eener vrouw Van tijd tot tijd, terwijl het onderhoud voortduurde, gaven Launce's lippeu meer nadruk aan de belangrijke woorden, die in 't gesprek wer den gebezigd, op de zachte, lievelijke huid, die de opgelichte haarbundel hem nu en dan te zien gaf. In Launce's plaats, om eervol ontslag als commandant en president de vereeniging. Uithoofde men echter, meende, dat het adres niet ge noegzaam juist uitdrukte wat de lieer Schoterman verlangde het was n. I. niet duidelijk of hij al dan niet ook als gewoon lid ontslag verzocht, maar niet liet minst naar aanleiding van het verzoek var. de overgroote meerderheid der vergadering aan het bestuui oin te trachten den heer Schoterman, den ver dienstelijken commandant, op zijn ver zoek te doen terugkomen, werd voorals nog daarop geene beslissing genomen. Er werd bepaald dat, met ingang van 8 dezer, de wekelijksche schietoefening op Vrijdag zal worden gehouden. De minister van oorlog heeft eene som van f600 toegekend aan de Militaire Sport-Vereeriiging, om te dienen als prij zen, uit te loven voor hiudernisrijden van officieren, onder bepaling o. a. dat de wedstrijd zal worden gehouden te Amers- fooil, op ecu dei dagen, vallende tusschen 14 en 28 Augustus a. s. Ointient de (Woensdag) alhier ge houden classikale vergadering meldt men het volgend aan het Utr. üagbl. Nadat vóór baren aanvang de ulgem. vergadering der Weduwenbeuis in de classis had plaats gehad, waarin de adm.- quaestor rekening deed van het beheer over die beurs in 1891/92, werd de ver gadering zelve ten 10 ure geopend. Tot primuslid bij het proviucual keik- besluur van Utrecht werd herkozen ds. Nahuijs (van Zeisl); tot secundus ds. Couvée en tot teitius dr. Meulenbelt (van Baarn). Bij het classikaal bestuur werden her benoemd tot praeses ds. Couvée tot as sessor diG. J. Weijland (van Austerlilz); tot gewoon lid ds. Ledebuer (van Loe- nen) en tot lid-ouderling de heer Van Glieel Gildemeester (van Amersfooit), ter wijl ook de quaestor ds. Bos en zijn secundus ds. Van Kempen (van West broek) als zoodanig werden herkozen. Tot secundus van den praeses, in plaats van ds. Eigeman (van Nieuw-Loosdreclit), die bedankt bad, werd benoemd ds. Bar bas (van Vreeland). Tot secundus vari den assessor, in plaats van dr. Van Nes (van Wondenberg), die uit de classis vertrok, werd gekozen dr. Meulenbelt; en tot secundus van het lid Ledeboer ds. Verrijn Stuart (van Soes- terberg). Tot secundus van bet lid-uuder- ling v. Gh. Gildemeester werd herkozen mr. H.J. H. baron van Boetzelaar van Oos- terbout, terwijl in plaats van deu heer Fockens (overleden) werd gekozen tot secundus-ouderling de heer Mense (van Zeist). Door de vergadering werden daarna de door de algem. synode vooi loopig aan genomen voorstellen met groote belang stelling besproken. Het ineerendeel werd goedgekeurd doch de wijzjging van ait. 3 van het reglement voor keikelijk op zicht en lucht werd met op éen na al- gemeene stemmen afgekeurd op grond van onuitvoerbaarheid. De synodewil name lijk aan de kerkelijke tucht onderwerpen «allen, die zich schuldig maken aan on trouw in het beheer en aan het onttrek ken van kerkelijke goederen en fondsen aan hunne bestemming." Daar de macht der synode zich echter niet uitstrekt lot de besturen der kerkelijke goederen, werd genoemde wetswijziging verkeeid geacht. Verder weid door een der leden voor gesteld: «orn aan alle kerkeraden der Ned. herv. gem. gedurende vijf jaren (beginnende met 18tJ3) vrijheid te geven, eene beroeping uit te brengen op een predikant der chr. geref. kerk in Neder land." Wanneer dan zulk een predikant bet colloquium doclum met goed gevolg bad afgelegd, zou hij leeraar in de Ned. herv. kerk kunnen worden. Dit voorstel, ge daan om inden giooten predikantennood te voorzien, gaf tot levendige gedachten- wisseling aanleiding. Er werd voorts nog besloten, de synode mijnheer, zouit ge 't ook niet hebben ge daan? „Nu, Nathalie, wat nieuws hebt ge?" „Hij heeft papa gesproken, Launce." „Richard Turlington?" „Ja." „De duivel hale hem 1" Nathalie schrikte terug Een verwensching vlak achter u, dadelijk gevolgd door eene ze gening in de gedaante vaneen kus, klinkt al te stork, wanneer ge daarop niet verdacht zijt. „Niet weer doen, Launce't Gebeurde toen gij op dek uaart en een sigaar rookte, en men dacht dat ik al in diepe slaap was. Ik schoof de deur van mijn hut zachtjes open, beste, en ik vernam elk woord dat zij spraken. Hij wachtte tot mijne tante vertrokken, en met Papa geheel alleen was, toen begou hij met zijn akelige ruwe stem „GraybrookeHoe lang zal ik nog mooten wachten?" „Zei hij dat? De1" Niet meer vloeken, LaunceDat waren ziju woorden. Papa begreep hem niet. Hij vroeg alleen (de beste arme man„Wel hemelsche goedheid, Richard, wat verlangt ge tochl" Richard verklaarde zich spoedig duidelijk, en naar wie anders kon hij toch wachten dan naar mij Papa zei zoo iets, uls dat ik nog te jong was. Richard stopte hem aanstonds den mond met te zeggen dringend te verzoeken, de beheers-quaes- tie zoo spoedig mogeltjk ter band le ne men. Ds. Immink, van Amersfoort, bracht een zeer belangrijk verslag uit aangaande den arbeid voor de in- en uitwendige zending in de onderscheiden gemeenten der classis, en de quaestor deed rekening van zijn behper over de gelden der ver- gadeiing, gedurende het jaar 1891. A. s. Donderdag 7 Juli 's morgens 10 uur zal in de Kapel van het O.-K. Seminarium alhier de jaarlijksche prijs- uitdeeling plaats hebben. Maecenas is van dit jaar de zeer eerw. heer 11. J. Hooy- kaas, O.-K. Pastoor te Oudewater. Bij de j. I. Donderdag te Utrecht gehouden internationale harddraverij, uit geschreven door de Ulrechtsche harddra- verijvereeniging «de Sneeuwpost," ver wierf de schimmelhengst «Krylaty," eige naar de heer Coets de Bosson alhier, de eerste premie a f 100. Het programma van het concert, а.s. Dinsdag 5 Juli, 's avonds om half acht op het terras van Amicitia te geven door het Stafmuziekcorps van het 5e Reg. Infanterie, directeur de heer G. K. G. van Aken, luidt als volgt: 1. Carmen-marschBizet. 2. Ouverture «Nabuchodonosar" Verdi. 3. »La Vague" Valse de Concert Métra. 4. Souvenir de l'opéra «Rornéo et Julliette."Chr. Gounod. 5. Ouverture «Raymoud oü le se cret de la Reine." Amb. Thomas. RêverieVieuxtemps. 7. (a Souvenir de Vienne serenade tEspagnoleGranado. (b Egyptischer marsch Joh. Strauss. 8. «Un jour d'été en Norvège" Grande Fantaisie Pastorale Buyssens. Hoogland. Het van ouds bekende Hotel den Ham is weder geopend. Ste delingen, die de zomermaanden buiten wenschen door te brengen en niet zoeken naar plaatsen, die door de vele liótels en buitenverblijven en het drukke verkeer bijna hel aanzien van eene stad gekregen hebben, vinden hier eene schoone ge legenheid. De stille, landelijke omgeving en de gezonde lucht werken allergunstigst op hel gestel. Families, die met de kin deren den vacantietijd in eene gezonde streek wenschen door te brengen, is dit hótel bijzonder aan te bevelen. De vele, schoone wandelingen en de nabijheid van Amersfoort (ruim twintig minuten) zullen zeker vele bezoekers trekken. Ook het Amersfoortsche publiek zal hier zeker gaarne eens een uurtje ver- poozen De hotelhouder, de heer Oszmers, heeft er vooi gezorgd, dat ook de jeugd zich in zijn grooten tuin goed kan vermaken. Verleder. Dinsdag hadden wij het genoegen H. M. de Koningin alhier te zien vooibiji(jden. Hel was reeds voor de tweede maal in dezen zomer, dut H. M. rijdendenaar Amersfoort, hier passeerde. In Parijs worden in de laatste weken zooals reeds is gemeld alle honden, die ongemuilband losloopen, opgebracht en zoo niemand ze komt opvragen gedood. Zaterdag werd aan de scliutplaats een doos afgegeven met het opschrift: «zeer gevaarlijk! met de uiterste voorzichtig heid te openen!" De beambten waren niet weinig ver schrikt. Welke helsche machine zou er in zitten? Na lang aarzelen, ging men met honderden voorzorgen over tot de opening. En wat zat er in? Een speel goedhondje zonder muilband! „Meisjes waren als vruchten; de eene rijpen spoedig en andere laat. Eenige zijn vrouw op haar twiutigste, andere, op haar zestiende jaar. Men behoefde mij maar aan te zien, om te begrijpen dat ik een geheel ander wezen geworden was na mijn tweemaands verblijf op zee, en zoo ging bij voort. Papa gedroeg zich als een engel. Hij poogde nogmaals er zich van af te makeu en zet „Tijds genoeg, Richard, tijds genoeg!1' „Tijds genoeg voor haar," (antwoordde de slechtaard daarop), „maar niet voor mij. Denk eens aan al wat ik haar aanbieden kan. „(als of ik om zijn geld wat geef!) „Denk eens hoe lang ik naar haar heb uitgezien als op de vrouw die voor mij opgroeide," (voor hem opgroeide hoe gedrochtelijk,) «en laat me niet in een staat van onzekerheid, die voor een man in mijn positie moeielijk en moeie- 1 ijker word te verdragen!" Hij was waarlijk heel welsprekend. Zijne stem beefde. Geen twij fel, mijn waarde, of hij houdt veel, heel veel van mij." „Eu gij zijt bij gevolg daardoor zeer ge vleid „Spreek toch geen dwaasheid. Ik werd er beangst over, dat kan ik u verzekereu." „Beangst? Hebt gij hem dezen morgeu gade geslagen „Hé, wanneer?" „Toen uw vader die geschiedenis verhaalde van den man die over boord was geslagen." (Wordt vervolgd)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2