BlHTEMAfiHSf.il OVERZICHT. Gemengd Nieuws. OPENBARE VERK00PIN6 van VASTE GOEDEREN. 13 Augustus 1892. Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort. Onder Amersfoort. No. 1 tot en met 7. Huis met Bouw land genaamd »de Bolderwagen" staande en gelegen aan den Woudenbeigerstraat- wegf 4350. No. 8 tot en met 13. Bouwland aan de Beekensteinsche laan - 3430. No. 14. Een woning metl schuur en bouwland aan den Woudenbergerstraat No. 15. Bi ie woningen met bouwland aldaar No. 16. Twee woningen met bouwland aldaar No. 17. Twee woningen met) -7840. bouwland aldaar No. 18. Een perceel bouwland! met eikenwal aldaar .1 No. 19. Een perceel weiland! aldaar No. 20. Een perceel bouw- land aldaar /1562o! 13 Augustus 1892. Notaris C. A. VAN BLARICUM. No. 1 en 2. Winkelhuis en woonhuis in massa 2780. No. 3. Winkelhuis - 1500. ~'~fi 28(X Be meerderheid, waarmede Bonderdag- nacht het Britseli Lagerhuis het amendement op de troonrede aannam, dat gemis van vertrouwen in de Regee ring uitdrukte, bedroeg veertig stemmen. De vergadering ging vervolgens uiteen. Ondanks het nachtelijk uur stonden tal van lieden buiten het Parlementsgebouw te wachten, om de vertrekkende Glad- stonianen met een hoera'tje te begroeten. Den volgenden morgen besloot het Mi nisterie zijn ontslag aan te bieden daarop begaf zich Lord Salisbury naar Osborne, naar de Koningin H. M. nam het ontslag aan. Dienzelfden dag nog ontving Gladstone bezoek van den particulieren Secretaris der Koningin, lord Ponsonby, die hem mededeelde dat H. M. zijn komst niet vorderde vóór hij met de voordracht voor een nieuw kabinet gereed was. Het doel van dezen wenk was alleen, den ouden heer een dubbele reis naar Wight te sparen. Maandag is Gladstone niettemin naar Osborne gegaan, waaruit men afleidt dat hij spoedig met het nieuwe Ministerie klaar was. De namen der aanstaande bewindmannen worden eerst bekend ge maakt na de audiëntie van den premier. Uit Britsch-lnilië is bericht ont vangen, dat de Emir van Afghanistan heelt geantwoord op het voorstel van den Ondeikoning, die zich bereid verklaard heeft een gezantschap naar Kabel te rich ten, ten einde den politiekeri toestand te bespreken. De Emir deed weten, dat hij reeds geruimen tijd rnet verlangen naar zoodanig gezantschap heeft uitgezien; op dit oogenblik kan hij echter tijd noch plaats bepalen, daar de opstand der Hazara stammen al zijn aandacht bezig houdt. DuitscliluiMl heeft voorgoed afgezien van het plan, om tegen het eind dezer eeuw te Berlijn een wereldtentoonstelling te houden!; de vReichsanzeiger" maakt bekend, dat de Keizer, op grond van het verslag hem daaromtrent uitgebracht door den Rijkskanselier, heeft beslist dat de Regeering aan die plannen haar steun niet zal verleunen. Daarmede is de zaak afgedaan. In bedoeld verslag leest men. dat noch in industriëele kringen, noch bij de regeeringen der bondsstaten het denkbeeld bijval heeft kunnen vinden. Uitsluitend économische gronden hebben zwaaide zijn knuppel en gaf er een geweldigen slag mede op een van de grafsteenen naast hem. «Zal hem dat niet den genadeslag geven kapitein?" vroeg bij. Turliugton gaf verder zijne voorschrifton. „Besteel hem als gij hem vermoord hebt. Neem ziju geld en zijne jnweelon. Ik verlang, dat men deukt dat liet daarom te doen was. Verzeker u echter vóór gij hem verlaat, dat hij wel degelijk dood is. Ga dan naar het mouthuis. Gij behoeft niet bang te wezen dat gij zult worden opgemerkt; iedereen is dan in huis, en viert daar Kerstmis-avoud. Gij zult andere kleederen in 't mouthuis voor u klaar zien liggen, en eeu ketel met onge- bluschte kalk gevuld. Vernietig de kleedereu die gij hebt aangehad, en steek u fluks iu de audere kleedereu, die gij zult vinden. Loop den kruisweg over, en waar die u op den grooten weg brengt, slaat gij links; een loop van vier mijlen zal u naar de stad Har minster brengen. Slaap daar van nacht, en reis met den morgeutrein naar Londen. Kom den volgenden dag op mijn kantoor, en zeg tot mijn eersten klerk «Ik kom mijn kwitantie teekencn." Teeken die met uw naam, en gij zult uw houüerd pond ontvangen. Ziedaar wat ik u te zeggen heb. Verstaat gij W'ildfang knikte met het hoofd als een stilzwijgend teeken, dat hij begreep, wat men van hem verlangde en verdween tusschen de graven. Turliugton ging naar ziju huis terug. den doorslag gegeven, daar over 't ge heel van zulk een tentoonstelling geen uitbreiding der Duitsche handelsbetrek kingen wordt verwacht Naar het stem- mental, dat de verschillende staten uit brengen, waren 40 stemmen tegen. 7 vóór uitgebracht, en 11 twijfelachtig. De ant woorden op de vragen tot verschillende nijveiheidskringen gericht, toonden on dubbelzinnig aan, dat men de tentoon stelling niet wenscht, en ock in de pers heeft dat inzicht de overhand. In een merkwaardig officieus artikel van de «Norddeutsche Allgemeine Zei tung" wordt hetzelfde onderwerp behan deld. «Uit een nauwkeurig onderzoek," zegt het blad o. a. ais gebleken, dat de nijverheid meerendeels tegen het plan is gestemd en dat dus de noodige opge wektheid om het te verwezenlijken ont breekt. De Duitsche industrie heeft aan een tentoonstelling geen behoefte om zich nader in de wereld bekend te ma ken. en daartoe zou voor het overige deelneming aan die te Chicago doeltref fender zijn dan aan een te Berlijn. Nog minder behoefte heeft Duitscl.land er aan om door een wereldtentoonstelling zijn positie onder de verschillende Staten en zijn politiek aanzien te verkondigen. Door een twintigjarig streven is onze liefde tot den vrede genoegzaam bekend, liet Parijsche plan is feitelijk van ouder dagteekening dan het onze en zoodra wij het houden eener tentoonstelling te Berlijn niet noodzakelijk achten, kan het voornemen der Fransche Regeering voor ons geen aanleiding zijn om van gedach ten te veranderen. Wij kunnen zonder gevoeligheid toegeven, dat de omstan digheden te Parijs gunstiger zijn dan te Berlijn, en nemen er gaarne acte van, dat men ook in Frankrijk de gedachte aan staatkundige verwikkelingen meer en meer op den achtergrond schijnt te schuiven. Uit den Congo-staat blijven de berichten bij voortdurig slecht. Van alle kanten doen de Arabieren met een onweerstaan bare overmacht aanvallen op de Europee- sche postendie gelijktijdigheid geeft grond aan hei vermoeden, dat gehandeld wordt op aansporing van de hooge geestelijkheid te Mekka die den «heiligen oorlog" zou gepioclameerd hebben. Een der treurigste feiten is de nederlaag van de troepen van de staat te Beuakaniba, die door de Arabieren zijn neergesabeld de Commandant Hodisten werd gevangen genomen, gedurende drie dagen gemar teld en daarna onthoofd. Slechts twee blanken zijn aan de slachterij aldaar ont komen. Zondag heeft te Antwerpen een feestviering plaats gehad zooals de Schel- destad nimmer aanschouwde. De Academie van Oudheidkunde vierde haar vijftig jarig bestaan met een buitengewoon luistervollen wedstrijd en optocht, voor stellende het Landjuweel van 1561 (op treden der rederijkerskamers ter mede dinging naar een prijs.) Be toeloop van vreemdelingen was als nooit te voren, en alle verslaggevers roemen om het zeerst de pracht tan praalwagens en van costumes. Ook de Koning- is toeschouwer van dezen eersten ommegang geweest. In de Belgische mijudistricteu heerschl weer eenige gisting. Te Frame- ries werd een nationaal congres van mijn werkers gehouden, hetwelk den wensch uitdrukte dat cornmissiën van toezicht en inspectie voor de mijnen zouden worden ingesteld, gevormd uit mijnwerkers met bezoldiging van staatswege. Ook, dat de staat de syndicaten en vereenigingen van werklieden zou erkennen en tegelijkertijd dat het algemeen stemrecht zou woiden ingevoerd. Met den kreet «leve liet alge meen stemrecht" en het zingen der Mar seillaise ging het congres uiteen. Ongeregeldheden hadden plaats in de mijnwerken van Lievin (Frankrijk). Baar was men verbitterd over het toenemend aantal Belgische werklieden, en besloot die met geweld te verdrijven. Van weers zijden is van vuurwapenen gebruik ge maakt, zoodat velen gekwetst zijn. Aan- Hij was zoo wat midden in den tuiu ge komen, toen hij schrikte bij 't vernemen van voetstappen in de laan omstreeks dat ge deelte, hetwelk een der hoi keu van 't huis beschutte. Zich voorwaarts spoedende, plaatste hij zich achter een uitstek van den muur, zoodat hij den aankomenden persoon kon zien voorbijgaan door 't licht dat uit het onbekende venster der kamer stroomde, die hij verlaten had. De vreemdeling liep spoedig voort. Al nat Turlington kon opmerken, toen de persoou door 't lichtschijnsel heenkwam, was, dit hij ziju hoed dicht bij zijn oogen had gehaald, en dat hij een zwaren baard en knevel had. Toen hij bij het binnentreden van 't huis den man aan den bediende beschreef, berichtte deze hem, dat men eenige dagen geleden een vreemdeling met een grooten haard in den omtrek gezien had. Hij had opgegeven, dat hij een landmeter was, die belast was met het doen van opnemingen tol het opmaken van eeue nieive kaart dier streek. Turliugton was, bij ziju bewustzijn van schuld, verre van gerustgesteld door de schra le opgave wegens den aldus beschreven vreem deling. Deze had toch geen opneming in de duisternis kuunen doen. Wat toch kon hij in de nabijheid van 't kerkhof, op dat tijdstip van den avond, te verrichten hebben De mau zocht wat de man ietwat verder op de laan, iu een afgebrokkelde gedeelte vankelijk was de gendarmerie niet bij machte de orde te herstellen; dit gelukte haar eerst nadat zij versterkiug had ont vangen. Een beweging van bijzonderen aard geschiedde in den Aooril Amerikiuiu- selieii Staat Tennessee, te Traev- City bij Nashville. In de mijnen aldaar werden ook gestraften gebezigd, die na den arbeid in een afzonderlijk gebouw buisden. De gewone mijnwerkers hadden besloten, die lieden voorlaan te weren, Zij staken liet gebouw in brand, en toen de tuchtelingen, ten getale van 350, er uit kwamen, plaatsten zij ben in een spoortrein en dwongen, met revolvers in de hand, het personeel ze weg te voeren. Op eenigen afstand van Tracy-City wil den zij ontsnappen, maar dit weid bun belet. Nadat de autoriteiten in de ge legenheid waren gesteld, de ongewensebte medewerkers in bewaring te nemen, be sloot het mijnbestuur aan den eisch der arbeiders toe te geven. P. S. Omtrent de samenstelling van liet Kubiiiet-Gladstoiie wordt bericht, dal hijzelf eerste Lord wordt van de schatkist, William Harcourt Kanselier der schatkist, John Morley Minister voor Ier land, Lord Roseberry Minister van Bui- tenlandsche Zaken, Lord Kimberley Min. van Koloniën, Lord Brassey Onderkoning van Ierland, Camphell-Bannermari Min. van Oorlog, Loid Spencer met den titel van Herlog President der Admiraliteit, Lord Herscbell Lord-Kanselier, de heer Fowler Voorzitter van den Locai Govern ment Board (Min. v. Binnenl. Zaken) Shaw-Lefëvre van Landbouw, Mundella van Koophandel, Arnold Marley van Pos terijen, Rigby Advocaat-Generaal Russell Procureur-Generaal, Walker Kanselier voor Ierland. Naar het D. t'. Z.-II. met zekerheid verneemt, zal eerstdaags liet koninklijk besluit verschijnen, waarvan leeds vroeger sprake was, en waarbij ingesteld wordt eene Staatscommissie, belast met het onderzoek der vraag, of de gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee, gelijk zij ontwoi pen is door de Zuiderzee-vei eeniging, uitvoerbaar en in het algemeen belang van den Staat moet worden gerekend. Een der Ilaagsclie correspondenten vari het Dbl. v. Ned. meldt dat het ontwei p- bedrijfsbelasting bij den ministerraad is, en dus nog niet verzonden naar den Raad van State. Geschiedt dit laatste dezer dagen, dan zal de indiening van het wetsontwerp toch zeker nog eenige weken moeten wachten, zoodat het waar schijnlijk is, dat de indiening dei Kies wet daaraan zal voorafgaan. Van het etablissement Feijenoord zijD uit gebiek aan werk niet minder dan 130 werklieden ontslagen, onder welke er waren, die sedert een groot aantal jaren daar hadden gewerkt. Als bewijs van den treurigen financi- eelen toestand van sommige Limbui gsclie gemeeDten kan wel dienen, wat het L. N. meedeelt, n.l. dat twee hoofden van scholen, op dorpen nabij Roermond, sedert Nieuwjaar nog geen traktement hebben ontvangen. Omtrent de geldvermissing uit de brandkast op het bureau van administra tie der nalatenschap van wijlen Prins Frederik der Nederlanden wordt uit Den Haag gemeld: Al dadelijk nadat de diefstal van p. m. f6000 aan in de brandkast geborgen geldswaarden ontdekt was, stond iedereen die met de localiteit bekend was, ver baasd over de wijze waarop de toen nog onbekende dader te werk was gegaan. Het bleek, dat alle sloten onbeschadigd en de brandkast niet de minste spoten van geweld vertoonde. van den kerkhofmuur verborgen vond een brief van een joDge dame. Gelczeu bij 't licht van een zaklantaarn, die hij bij zich droeg, wenschte de brief eerst dezen persoon geluk met zijne zoo welgeslaagde vermomming en beloofde daarna, dat de schrijfster aan 't venster barer slaapkamer gereed zou zijn om te vluchten, tegen den volgenden morgen, voor dat men in 't huis uog bij de hand was. De onderteekeuiug nas: „Nathalie," en de persoon aan wien do brief was gericht: „Beste Lannce." Terzelfder tijd sloot Turlington de ven sterluiken van de kamer, en zag op zijn horloge, 't Was kwartier vóór negenen. Hij nam zijn houden-fluitje van den schoorsteen mantel, en begaf zieh plotseling heen in de richting van de zaal, waarin de gasten den avond doorbrachten. TWAALFDE TAFEREEL. BIXNENSHl'lS. Het tooneol is de zaal vertegenwoordigde het ideaal van huiselijk genot, 't Vuur van steenkolen en houtsblokken onderaan vlam de helder en de lampen verspreidden een aangenaam zacht jicht: de stevige luiken en de dikke roode gordijnen sloten de koude nachtlucht van buiten voor twee lage von- sters, die op den achtertuin uitzagen. Ge- Het kon niet anders of de ijzeren kast was op de gewone wijze ontsloten door iemand, volkomen vertrouwd met bet ge heim van het slot. Het verdere onderzoek werd aan de politie opgedragen, die in do eerste plaats inlichtingen inwon bij den bewoner van liet huis, den geëmployeerde S., die zou verklaard hebben dat hij gemeend had onraad te bespeuren, maar verder daaraan geene aandacht bad geschonken. Onder die omstandigheden rezen tegen den beambte zware vermoedens, dat bij zelf den diefstal had begaan, echter niet in den afgeloopen nacht, maar reeds te voren op verschillende tijdstippen. De aanwezigheid van petroleum op den gror.d en het branden van een gat in de vloer wordt verklaard uit het vermoeden, dat S., vreezende dat weldra het tekort in de kas zou worden ontdekt, heeft willen doen gelooven, dat het geld door of bij den brand in het gebouw was verdwenen. Dat er geen brand is uilgebroken, wordt toegeschreven aan het gemis van toevoer van lucht, daar bij het verlaten van het kantoor de deur was dichtgemaakt. Hoe dit zij, de politie moet in een en ander voldoende aanwijzingen hebben ge vonden om S. gister middag naar Let huis van bewaring te zenden, waar hij voorloopig in hechtenis is gpsteld. Men zegt, dat bij bet dubbele misdrijf zou hebben beleden. Als geëmployeerde had hij eene be hoorlijke jaarwedde en voor zich en zijn gezin bet genot van vrije woning, vuur en licht. Hij maakte echter groote verteringen en leefde op een ruimeren voet dan zijn positie toeliet en schijnt er zoodoende toe gekomen te zijn die levenswijze te bekostigen uit de gelden, die aan zijne zorgen waren toevertrouwd, wegens het onbeperkte vertrouwen dat tot dusverre in liern gesteld werd. Prinses May (Victoria van Teek, de bruid van wijlen den vorigen erfprins in Engeland, ontving eergister van den gravin van Aberdeen namens meer dan 7500 vrouwen en meisjes, meest uit den werkenden stand, een fraaie en fijn ge- dieven gouden doos van oud Fransch maaksel, en eenmaal toebehoorende aan een der Fransche koningen van de voi ige eeuw. In het deksel was een miniatuur- portret aangebracht van wijlen deri hertog van Clarence en Avondale, geschilderd door den heer Edward Taylor. De eenmaal voor een bruidgeschenk bijeengebrachte gelden hadden de geefsters niet willen terugnemen, maar bestemden zij tot een blijvend bewijs van hare sympathie rnet bet treurig lot, dat prinses May trof. De eFigaro" weet mede te deelen, dat op den degen, dien Keizer Wilhelm on langs aanzijn oudsten zoon heeft geschonken het volgende in verzen was gegriftVer trouw op God! Wees moedig in liet gevecht, ten einde uwe eer en uw roem te bewaren. Hij, die moedig is en op God veitrouwt, wordt nooit verslagen. Uwe krachten be- hooren aan liet Vaderland. Aan mijn geliefden zoon Willem, 6 Mei 1892, Willem R. Ouder de curiosa, waarmede in zekeren tijd van 't jaar de weetgierigheid van het publiek voldaan wordt, geeft een der buitenlandsche bladen de volgende, die vooral door aanhangers van Dai win's leer van belang zal geacht worden. Een Berlijnsch geleerde, vurig aanhanger dier leer, ving onlangs aan zee een leven den haring, waarop hij de juistheid dier leer beproeven wilde. Eiken dag nam hij uit liet aquarium, waarin bij den haring gedaan had, een lepel zeewater. Hij deed dit zoolang tot zich in het aquarium slechts zoet water bevond. Toen werd het aquarium door een ruimen beker vervangen. De haring leefde nog altijd, en scheen zich zeer wel te bevinden. De geleerde onderzoeker was evenwel met zijn belangwekkende proefnemingen nog niet tevreden. lederen dag nam hij makkelijke armstoelen waren aller wegen in de kamer geplaatst. In een daarvan rustte Sir Joseph, bijkans geheel ingedommeld: in een anderen zat Miss Lavmia te breien een derde stoel afzonderlijk van de overige slaande, dicht bij een ronde lafel in een hoek, was door Nathalie bezet. Haar hoofd rustte op haar hand een boek, waarin zij niet gelezen had, lag op haar schoot. Zij zag er bleek ca ontdaan uitangst en onzekerheid hadden haar tot een schaduw gemaakt van 't geen ze geweest was. Toen Turlington de kamer binnentrad, wierp hij met voordacht de kamerdeur met een zwaren slag toe. Nathalie schrikte op. Miss Lavinia zag hem verwijtend aan. Het doel Was bereiktSir Jozeph uit zijn slaap gewekt. „Indien gij vau avond naar den predikaat wilt gaan, Graybrooke," zeide Turlington, dan is 't tijd, niet waar?" Sir Jozeph wreef zich de oogen uit, en keek naar do pendule op den schoorsteen mantel. „Ja, ja, Richard," antwoordde hij slaperig. „Ik denk 't is tijd. Waar is mijn hoed?" Zijne zuster en dochter deden moeite hem overtehalen den predikant een beleefde verontschuldiging te zenden in plaats van in den donker naar de pastorie te loopen. Sir Jozeph aarzelde volgens gewoonte. Hij en de predikant hadden plotseling een innige nu uit den beker een lepel zoetwater, tot er geen druppel meer in was. Toen werd de beker dooi eeu vogelkooi ver vangen. De haring was levendiger dan ooitaf en toe stiet bij een kreet van misnoegen uit. wanneer de geleerde liern wat onzacht aaide of hem niet vroeg genoeg de voor hem beieide pasteitjes voorzette. De baring werd dik en vet, maar de eigenaar meende na eenige weken op te merken, dat het diertje melancholisch was geworden. Lang zocht de professor naar de oorzaak van het leed van den ongelukkigen haring. Ein delijk ontdekte hij dat het dier aan een maagkwaal leed; het had zich de maag met pasteitjes overladen. «Sapperloot!" riep de professor uit, «ik heb vergeten den haring drinken te geven." Terstond vulde hij het bakje met water, dat hij daarna in de kooi zette. Toen de geleerde den volgenden mor gen naar het interessante dier wilde zien, vond hij het dood met den kop in het bakje met water de haring was verdronken Over zijn voorgenomen zwempartij, over het Kanaal zegt de heer C. Fisher die zich met dat doel twee seizoens aan de kust getraind heeft, het volgende: «Ik ben vast overtuigd, dat niemand dit sei zoen het Kanaal kan overzwemmen. Ik sta voortdurend in gemeenschap met mijn ouden bootsman Lilley, ea tot op een af stand van een mijl van de kust beeft het water geen hoogere temperatuur dhn 58° F. gehad. Met die temperatuur kan nie mand langer dan twaalf uur in het wa ter blijven en dan nog overdag. Ik ben echter van plan, het eerste seizoen dat geschikt is, den tocht te ondernemen." Fisher zal dit jaar nog probeeren om langs de kust van Dover naar Dun- geness te zwemmen. De giraffe, het schoonste van alle nog in leven zijnde zoogdieren, schijnt haar ondergang nabij te zijn. In Zuid-Afrika is dit dier reeds zoogoed als uitgestorven het wordt nog alleen aangetroffen op eenzame plaatsen, die bijna 1600 kilo meter van Kaapstad verwijderd zijn. In Oost-Afrika vindt men wel is waar giraffen op niet zeer grooten afstand van de kust, maar men kan haar moeielijk levend in handen krijgen, daar de inboorlingen de kunst om haar te vangen niet verstaan. Nu nog bovendien de handel met den Soedan door de Mahdisten is afgesloten, hebben dierentuinen en menagerieën in Europa de grootste moeite om aan giraffen te komen. Zoo schijnt b.v. de directie van den Zoölogischen Tuin te Londen, waar de laatste giraffe voor eenigen tijd gestorven is, inet geen mogelijkheid een plaatsvervangster te kunnen krijgen. liet Centraal Station te Amsterdam, dat tot nog toe, met uitzondering van de perrons, waar electrische booglampen hangen, door middel van gas verlicht werd, zal in 't vervolg electrisch verlicht worden. Terwijl dikwerf minder deugdzame geneesmiddelen van verre worden gehaald, heeft men in de zoo gemakkelijk onder zijn bereik te brengen en te houden eieren een middel van veel geneeskracht. Orn snij- en brandwonden te genezen, is er geen sneller werkend middel dan rauw eitwit. Vooral bij brandwonden verdient het de voorkeur boven collodium, en hteft ook nog dit voor dat het meestai dadelijk bij de hand is.'t Is de inwerking van de lucht, die de wond door ontsteking verergert, maar het spoedig opdrogend eiwit vormt eene huid, waar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit een der krachtigst werkende middelen tegen buikloop. Met of zonder suiker geklopt en opeens ingeslikt, geeft het eitwit eene heilzame en verzachtende uitwerking op de ontsteking van de maag en de inge wanden. Bij gewone gevallen zijn twee, hoogtens drie eieren daags voldoende. En het is niet alleen medicijn, maar ook vriendschap gesloten, steunende op hun ge- zamelijko geestdrift voor eeu kaartje of 't triktrak-spel. Grootsch over ziju overwin ning bij 't spel van den vorigen avond in Turlington's huis, had Sir Jozeph beloofd dezen avond op de pastorie te koir.en en deu predikant gelegenheid tot revanche te geven. Toen Turlington merkte, dat hij be gon te wankelen, wist hij hem listig op te winden, door hem te plagen, dat hij werkelijk geloofde, dat hij bang in den donker was. „Ik zal u veilig tot over het kerkhof brengen," zeide hij, „en de bediende van den predikant zal u veilig teruggeleiden." De toon waarop hij dit zeide, deed Sir Jozeph in eens oprijzen. „Ik beu niet kindseh geworden Richard," zei hij knorrig. „Ik kan zelf mijn weg wel vinden." Hij drukte eeu kus op zijn dochters voorhoofd. „Wees gerust, Nathalie. Ik zal zorgen bijtijds terug te komeu voor den warmen wijn. Neen Richard, ik wil u niet lastig vallen." Hij maakte een kushand tot zijne zuster, en ging naar voren om zijn hoed te krijgen. Turlington volgdo hem, en eenige ruwe verontschuldigingeu prevelende, vroeg hij als een gunst, hem dau maar een gedeelte van den weg te mogen vergezellen. De dames, die in de zaal waren gebleven, hoorden dat die verontschuldigingen door den goedhartigen Sir Jozeph werden aange nomen. De mannen gingen samen de deur uit. Wordt vervolgd f)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2