BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Gemengd Nieuws. 1 optreden, van een doortastend handelen bij de eerste verschijning, op welke men zich behoort x'oor te bereiden. Blijft het gevaar afwezig, des te beter veel van wat gedaan is om het te voorkomen, zal van duur zaam nut zijn. In elk geval, als de bevolking weet, dat de over heid waakt, dan zal zij kalm blij ven, en dat is van het hoog ste gewicht. Naar de H. Ct. verneemt, heeft H. M. de Koningin Regentes eene uitnoodiging, door den gemeenteraad tot HD. gericht, aangenomen. De gemeente Haarlem zal in de eerste helft der maand September (doch na den vierden dier maand) de eer genieten van een voormiddagbezoek van HM. de Koningin-Regentes en van H. M. de Koningin. Wederom reizen in Friesland een tweetal Spaansche veekoopers rond, die fokstieren opknopen. 'Zij besteden f300 a f350 per stuk. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belangheb benden,dat de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor het mid delbaar onderwijs, met uilzondering van die voor het hand- en rechtlijnig teekenen, de gymnastiek, de Engelsche taal de landbouwkunde, da tuinbouw en de houtteelt, en die voor het lager onder wijs in de wiskunde, bedoeld in art. 65 der wet op het lager onderwijs, dit jaar inde maanden November en December zullen worden gehouden. Zij, die zich aan deze exames wenschen te ontwerpen, moeten zich voor 10 Sep tember e k. aanmelden bij hetDepartement van Ginuenlandsche Zaken. Bij de herstemming voor de Pro vinciale Staten zijn te Breukelen uitge bracht 1985 stemmen. De heer J. H. de Waal Maiefijt is gekozen met 1059 stemmen. De lieei J. G. de Voogt ver kreeg 908 stemmen, terwijl 17 briefjes blanco en 1 ongeldig waren. Men schrijft ons hel volgende: „Meermalen komt het voor, dat het per spoor reizend publiek aan de con ducteurs fooien geeft voor bewezen dien sten, zooals het overbrengen van baga ge, het nemen van plaatskaarten, enz. Het aannemen van dergeljjke belooning door de treinbeamten der Staatsspoorweg- Maatschappij wordt door den directeur- generaal met straffe van degradeering, ja zelfs ontslag, bedreigd, tenzij de conduc teur het geld aan den stationchef, ter storting in de kas van het zieken-en on dersteuningsfonds, afdraagt. Niet altijd geeft die beambte aan bedoeld bevel ge hoor, maar wendt de fooi ten eigen ba te aan. Zoo is thans weder de hoofdcon- ducteui B. te Amsterdam, te dier zake tot gewoon conducteur teruggesteld. Voor waar een zeer harde les, maar beter wa re het, dat het publiek, aan wien het verbod van den directeur-generaal na- tuuilijk niet bekend kon zijn, de eene of andere wijze, b.v. dooi annonceeiing in de coupé's, daarmede in kennis werd ge steld. Hierdoor zou de verleiding voor den conducteur niet meer bestaan en diens huisgezin niet meer op eene zoo gevoe lige wijze worden getroffen. Bij beschikking van den Minister van binnenlandsche zaken, dd. 5. Augus tus j.l., no. 3752, zijn de studenten D. ten Bokkel Iluinink, L. A. J. Burgersdijk Jr. (letteren en wijsbegeerte), G. A. Wumkes (godgeleerdheid), M. Van der Noorda (rechtsgeleerdheid) en N. G. Van HuOel (wis-en natuurkunde) aan de iijks-uni- versiteit te Utrecht, voorloupig gedurende het tijdvak van den 1. September 1892 tot en met 31. Augustus 1893, gerechtigd verklaard tot het genot van een vijfde gedeelte der ter beschikking van de Koningin staande inkomsten der Vicariën gevestigd in de St. Joriskerk te Amersfoort. De 2e luit. der genie R. Panthalon baron van Eek is overgeplaatst bij den staf der genie te Amsteidam en gedeta cheerd te Muiden. De toestaid van luitenant Meteler- kamp is eenigszins vooruilgaaude. De patient wordt nog steeds op de buitenplaats van baron van Brienen verpleegd, aangezien hij wegens de bekomen hersenschudding niet mag worden vervoerd. Het bewustzijn is geheel teruggekeerd, doch de heer Melelerkamp lijdt aan voortdurende zware hoofdpijnen. hebben op den straatweg Amersfoort-Ede, afstand 50 KM. In den eersten wedstrijd, een met voorgift, moeten cushionbanden 4, clincher 6 en andere pneumatic-banden 8 minuten aan de solid banden vóór geven. Er wordt gereden om een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille. Naar wij vernemen, zijn velen voor dien wedstrijd ingeschreven. Verleden jaar werd de 50 KM. afgelegd op denzelfden weg in 2 uur 1 min. 19 ®/s sec. Tegelijkertijd zal gereden worden om het kampioenschap van afd. II. Zij, die aan dien wedstrijd deelnemen, krijgen geen voorgift. De afrit zal plaats hebben op Zondagmorgen kwart over elf uur aan de Hertekop bij Amersfoort. De leden van den Bond zullen zich ie 9 uur op het Hoogeland vereenigen, ten einde gezamenlijk naar de plaats van afrit te rijden. Ter vergadering van den gemeen teraad, Donderdagmiddag gehouden, wa ren tegenwoordig 13 leden, terwijl afwe zig waren met kennisgeving de heeren de Koningh, Tengbergen en Kleber en verder de heer V. d. Wall Bake. Bij de behandeling der gemeente-reke ning over 1891, wees de heer Vun Lan- schot Hubrecht er op, dat in de couran ten was vermeld geworden, dat die sloot met een voordeclig saldo van ruim f16000, zonder daarbij optenemen, dat daaronder f 10000 begrepen is, die als buitengewone ontvangst, uit vroeger aan gegane geldleer.ingen, nog in kas is, zoodat de rekening voor het dienstjaar feitelijk sluit met een voordeelig saldo van f6000. Spr. meende dit te moeten rele- veeren, orn de zaak toe te lichten, ten einde te voorkomen, dat de belastingschul digen zich eene te rooskleurige meening zouden vormen omtrent den staat der gemeente-financiën. De rekening werd daarna voorloopig vastgesteld op een be drag van f 194856.7014 a3n ontvangsten, f 1 8293.35 aan uitgaven, en alzoo met een batig slot van f16563.351/,. Verder werden goedgekeurd de rekeningen over 1891 van de dienstdoende schutterij tot een bedrai van f2140.09 zoo aan ont vangsten als uitgaven; die van het bur ger-weeshuisopeen bedrag van I 21626.91 aan ontvangsten, f18116.981/, aan uit gaven, en dus met een batig saldo van f3509.921/,, die van het burgerlijk arm bestuur op een bedrag van f7094.90, zoo aan inkomsten als uitgaven; en die der kamer van koophandel en fabrieken op een bedrag van f 150, zoo aan ont vangsten als uitgaven. De gemeenteraad vereenigde zich met de conclusie door de commissie, uit zijn midden benoemd, voorgesteld om het aan gedeputeerde Staten uittehrerigen rapport opzichtens de door dat college voorgestelde grensveran- dering tusschen Amersfoort en Leusden, in gunstigen zin optemaken. Het tot deze vergadering aangehouden verzoek van den heer H. Italië, heraar in de Hebreeuwsche taal aan het gym nasium, om verhooging van jaarwedde, werd, nadat door den heer Celosse eenige inlichtingen waren verstrekt, met al- gemeene stemmen afgewezen. De omstan digheid, dat eene uitgelote en in 1891 aflosbaar gestelde obligatie van f 1000 in de geldleening dd. 29 October 1889 niet ter aflossing werd aangeboden, maakte eene wijziging der gemeente-begiootirig over 1892 noodig, omdat die som beschik baar behoort te blijven voor het dienstjaar 1892, teneinde hij eene evenlueele aan bieding van de daartoe betrekkelijke schuldbekentenis, die te kunnen betalen. Zonder hoofdelijke omvraag nam de raad een daartoe strekkend besluit. (Het saldo der tekening van 1891, is dus slechts f 5563.35'/,omdat de vorenbedoelde f 1000 ook in het saldo van f16000 was begrepen.) Een voorstel van burgemeester en wethouders tot het bestrijden der kosten van aankoop van grond aan de Beekstraat, van Jhr. mr. Rutgers Van Rozenburg, ten behoeve van den schoolbouw uit de be- giooting voor 1892, werd mede zonder hoofdelijke omvraag aangenomen. Tot leeraar in wiskunde aan het gymnasium werd met 12 van de 13 stemmen benoemd de heer G. F. G. de Bruyn, te Arnhem. Op den heer N. J. Van der Lee te Zutfen werd 1 stem uitgebracht. Ten slotte vroeg en verkreeg het dagelijksch bestuur een crediet van f60 om daaruit op den ver jaardag van H. M. de Koningin eene muziekuitvoering te doen geven door het een of ander muziekcorps. Het programma van bet concert, a.s. Zondag 21 Aug., 's middags om tivee uur, op het tarras van Amicitia te geveu door het Stafmuziekcorps van het Be Reg. Infan terie, directeur de heer G. K. G, van Aken, luidt als volgt: 1. „L'Anniversaire" marchc H. Hendriks. 2. Ouverture „Atlmlia" (M°"delssohn. Bartholdy. 3. Andante aus „Sonate Pathëtiquc v. Beethoven. 4. Faulaisie do l'opéra »L Etoile du Nord" Meijerbeer. De heer O. Tissing, onderwijzer aan de Openbare school le soort voor jongens heeft Woensdag te Zwolle de acte als hoofdonderwijzer vei v.orven. Zondag a. s. 2ullen van wege afd. 11 (Utrecht) van den Alg. Ned. Wielrijders- bond een tweetal wielei wedstiijden plaats 5. Ouverture „La muotte de Portici" Auber. 6. „Les Patmeurs'' Valse de ConcertWaldteufel. 7. Erinnerung au Rich. Wagner's Tannhiiuscr Val. Hamrn. 8. Musikalische Tausehun- gen, Grosses Potpourri Conradi. Gister werd op de weekmarkt alhier een partij vet, door den Rijksveeaits afgekeurd, en voor de consumptie onscha delijk gemaakt. 340ste STA A T8-LOTE1U .1 Dei de klasse. Trekking van 17 en 18 Aug. (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur le Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f35,000 op No. 4733 Prljg rail flOO op No. 15583 Prijzeu van f45 4749 4757 4772 5949 5959 5973 6930 6944 '7683 7695 13494 14609 14687 15525 en 19554. Te zamen 17 pi ijzen. Volgende trekkingen geschieden Vierde klasse 2931 Aug. en 1 Sept. vijlde klasse 1215, 2023, 2730 Sept. en 48 Oct. De vierde klasse beval de navolgende prijzen: 1 van f25.000, 1 van f 5000, 1 vanl'2000,2 van f1500, 5 van f 1000, 5 van f400, 5 van f200, 15 van f 100 en 1565 van f65. Loten zijn nog verkrijgbaar: Doorge fourneerde a f3.50 en klassikale a f2.85 per V20. I.ciisdcii. Op 22 Aug. a. s. te 8.30 wordt aan hel station alhier gelegenheid gegeven om deel te nemen aan de Amersfoor tsehe processie naar Kevelaar. Tegen legitimatiebewijs wordt reductie op den vrachtprijs gegeven. Sclierpeiizeel. Het buiten «Lambal- gen", dat sinds lange jaren onbewoond is geweest en geheel vervallen was, is een jaar geleden geheel gerestaureerd. De tegenwoordige bewoner, de heer S., heefter op groote schaal een pension in gericht, waar reeds zeer velen dezen zo mer gebruik van inaken, en dat zeker het volgend jaar zal vermeerderen. Voor menschen.die zich voor eenigen tijd nan het drukke stadsleven willen onttrekken en een stil, rustig oord zoeken 0111 uit te rusten, voor schilders,voor herstellen den, voor allen is hier wal zij zoeken te vinden, zoowel de heerlijke, landelijke stilte, als natuurschoon en de gezonde Gelderschc berglucht. Op de heden gehouden vierde scha- penmaikt waren aangevoerd 670 stuks. Bij redelijken handel besteedde men voor hamels (9 all ooijeu /8 a 9 en lamme ren f 7 a 8 per stuk. Om een idee te hebben van de vreem delingen, die Antwerpen gedurende de drie afgeloopen feestdagen hebben bezocht, leze men de volgende opgave In de «Ooststatie" stapten Zondag II. 42,800 personen af. Maandag bedroeg het aantal 52,000 en Dinsdag 75,000. In de «Zuidstatie" gedurende de drie dagen 60.000, in de statie van Stuiven- berg 8,000, en het station van Pays de Waes bracht bracht 28,000 bezoekers al leen uit de Vlaanderen. De dierentuin verkocht deze dagen ruim 40,000 entréekaarten. In België zal binnenkort een electrische spoorweg voor het verkeer tusschen Brussel en Antwerpen in gebruik genomen warden. De afstand tusschen de beide steden 44 Kttr. zal in 20 minuten afgelegd worden, zoodat dus de electrische trein met eene snelheid loopt van 132 Km. in het uur, eene snelheid die op verre 11a niet door onze sneltreinen bereikt wordt, daar deze niet meer dan 70 of hoogstens 72 Km. per uur afleggen. Tusschen Antweipen en Brussel zullen de ti einen niet sloppen te Mechelen. Zij zul len slechts bestaan uit twee salonwagens (zoo genaamde doorgaande wagons) die voor 60 personen ruimte aanbieden. Te Domburg vertoeft thans ook de graaf d'Eu, de gemaal van prinses Isabella, dochter van wijlen dom Pedro, ex-keizer van Brazilië. Graaf d'Eu zelf, prins Gaston van Orleans, is de oudste zoon van den hertog van Nemours en werd den 29 April 1842 te Ncuilly geboren. Den 16 October 1864 huwde hij te Rio Janeiro kroonprinses Isabella, gebo ren 29 luli 1846. Volgens de Figaro heeft na tweejarig onderzoekingen een jong «biologist", de heer Hairkine een Rus, sedert driejaren aan helinstituut-Pasteurals «preparateur" verbonden, het middel gevonden welks inenting onvatbaar zou maken voor de cholera. Hij acht de talrijke proeven, door hem op allerlei konijnen, marmotten enz. genomen, afdoende en stelt zich voor in zijn vaderland het middel toe te passen. Zijn vriend dr. Remeshoff is reeds met de stof van Moskou vertrokken> waar hij zich zeiven en ettelijke collega's, evenals de heer H. zelf en drie anderen te Parijs reeds deden, heeft ingeënt. Men gevoelt na de operatie een dag of twee minaangename gewaarwordingen, geheel als die van een lichten influenza-aanval, maar meer ook niet. De heer lladkine veitrouwt, dal men, de cholera in Indië met zijn middel bestrijdende, ten slotte aan de cpidemiën een einde zal maken. Van de Cliicago-teutooiistelliiig. 't Wordt een ware stad, ons Jackson Park zegt de Nederlander. Bij het openen der wereldtentoonstelling moeten er 125 gebouwen onder dak zijn. Diel25 gebouwen beslaan een oppervlakte van 200 acres. Juli-maand zag van 50 der 60 geprojec teerde gebouwen een begin gemaakt. Acht duizend werklieden arbeiden er lustig op voort. Wonder genoeg, dat de vreese- lijke hitte op hen weinig invloed had. Niet meer dan 14 weiden dientengevolge ongesteld. Eere dien die eere toekomt! Allereerst aan onzen diiecteur-gcneraal Davis, wiens voorzichtige voortvarendheid en voortva rende voorzichtigheid kwalijk hoog genoeg is aan te slaanmaar dan ook eere aan mrs. Potter Palmer, de presidente der dames-comissie. Zij ontving dezer dagen het bezoek van aartsbisschop Ireland en heeft zij van Paus Leo toezegging, van krachtige hulp ontvangen, de aartsbisschop heeft haar zijn niet geringen invloed be loofd om hier van al de schoone borduur werken, enz, door vrome katholieke vrou wen in vroegeren en lateren tijd der kerk geschonken het schoonste bijeen te ver gaderen. Bovendien heeft mr. Palmer een brief van den Paus gekregen, waarin hij schriftelijk het dooi hein gesprokene herhaalt. Terwijl wij dit schrijven hangt er nog steeds een donkere wolk boven onze Fair. Het congres heeft ul. nog maar altijd de 5,000,000 doll, rijkssubsidie niet toegekend. Intusschen is het een feit, dat behalve die 5.000,000 doll.,de «Fair" nog 3.000,000 doll, meer behoeft. «Een verduiveld duur olifantje I" zouden wij met onzen wakkeren admiraal Cor. Tromp zeggen, ware het niet dat die Jumbo-tentoonstelling dubbel en dwars de kosten goed zou maken. Reeds nu bespeurt Chicago den weldadigen invloed der Fair. Dal hier loridom onze stad als een keten van nieuwe fabiieken wordt gelegd, die aan duizenden handen werk en aan tienduizende monden brood verschaffen; dat dit nog maar het voor spel is van wat er geschieden zal, als Chicago's eenige ligging bij heel de wereld bekend is, dat kan niemand ontkennen. Alles wat Chicago behoeft om koninginne der sleden te zijn is adverteeren. En geen advertentie kiachtiger en werkzamer dan die der Wereldtentoonstelling. Nederland doet mee! Dat is het groote, goede nieuws, dat wij voor kort eerst u biengeii konden. Heeft Uncle Sam de Amsterdarnsche wereldtentoonstelling links laten liggen, Nederlandscb gouvernement vergeef dat. Hel doel mee. Onze Concul Mr. Geo BirkhofT is Commissaris-generaal. Zoodra hij van zijn welverdiende vacantie, te Holland, Mich: bij de zijnen doorgebracht, terug is, zullen hier wel spoedig zulke maatregelen genomen werden als dienstig zijn om het goede doel te bevorderen. Tot zoo lang geduld." Wij herinneren onze lezers er aan, dat, ter gelegenheid van de Internationale Tentoonstelling van Gezondheidsleer, Voe dingsmiddelen en Kookkunst, ingericht door de Vereeuiging tot bevordering der Hygiëne, en thans in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage geopend, wordt een Wedstrijd uit geschreven tusschen al de Brood-, Be- schuit-. Koek-en Bankethakkers (Con- fiseurs) er, Koks van Nederland. Deze Wedstrijd zal plaats hebben op 25 en 26 Augustus. Toetredingen worden tot 24 Augustus a.s. aangenomen, aan het adresM. de Vriese, Administrateur der Tentoonstel ling, Buitenhof 2, Den Haag. De gemeenteraad van Deventer heeft eene verordring vastgesteld op het beheer en gebruik van den ontsmettengsoven. Daatin is o.a. bepaald, dat de burgemeester ook gelegenheid kan geven tot ontsmetting van goederen uit woningen, gelegen in andere gemeenten, doch in de onmiddel lijke nabijheid van de stad. liet einde van een liefdesroman. P. de J., 25 jaren oud, deserteerde in den loop van 1891 als milicien van het 4de regiment infanterie, en kreeg kennis aan Marie T., oud 27 jaar, wonende te Zierikzee. Zij sloten vriendschap met elkaar en zochten hunne broodwinning op de kermissen, waarbij hij als hardiooper fungeerde. Zijn gezelin werd echter dit leventje op den duur moede en wilde hem verlaten, maar hij had daarin weinig lustzij stelde hem echter voor een kwade keus, indien hij niet toestemdezij zou hem verraden. Hij was evenwel ook niet zonder verweermiddel, want zijne tijdelijke be minde stond nog wegens diefstal bij de Zierikzeesche justitie voor drie maanden in 't krijt. Goede raad was duur; zij be sloten eindelijk te zamen naar het politie bureau te Dordrecht te gaan en daar hunne wederzjjdsche pekelzonden te be kennen. Alzoo geschiedde. Het gevolg was, dat zij naar de gevangenis overgebracht, en hij aan de militaire macht overgeleverd werd. Over het v.eeselijk ongelvk, dat in Duitschland dezer dagen hij een militaire zwemoefening in de Neisze plaats vond en waarbij 8 man omkwp.men, bevatten de Silezische bladen de volgende bijzonder heden. Honderdzestig man moesten, in twee pat tijen verdeeld, een soort van waterge vecht leveren. Het waren uitsluitend rekru ten gekleed in broek, mouwvest en muts en bewapend met het geweer met bajo net, dat hun over den rug hing. Tol het midden der Neisze ging alles goed en de soldaten zwommen in de ge lederen, op bepaalde afstanden. Door den stroom echter werd er langzamei hand minder goed afstand gehouden, tie man schappen kwamen te dicht bij eikaar en eenigen, die bang waren, dat zij verdrongen zouden worden, klampten zich aan de anderen vast. Toen volgde een tooueel van de vreeselijksle verwarring; in doods angst greep men elkaar vast, en toen eindelijk alles aan land was en er appèl werd gehouden, ontbraken er verscheidene nummers. Er werd terstond gedregd en 7 lijken werden opgehaald, terwijl een achtste man weldra bezweek. Het tweede gelid, dat in een andere richting zwom, had door zijn eigen hoera geroep niets begrepen van het gebeurde en had daarbij dwars door het eerste been gezwommen, aldus de verwarring nog vermeerderende. Een groot verzuim was begaan er was niet gezorgd voor booten, die 3cbler de zwemmers hadden moeten varen, om hen zoo noodig op te nemen. Voorzorgen tegen cholera Op verzoek van den Oostenrijkschen Minister van onderwijs hebben de hoogleeraren Noth- nagel en Kahler eenige voorzorgmaat regelen tegen decholeraopenbaargemaakt. De hoogleeraren nemen aan, dat de door prof. Koch gevonden komma-bacil de oorzaak van de cholera is en het menschelijk lichaam besmet, daarbjj door den mond in het lichaam komende. Daarom bevelen zij aan: 1". geen uit werpselen van choleralijders aan te ra ken 2". de handeo te reinigen voor men eet of drinkt; 3°. het water voor huise lijk gebruik bestemd goed te koken4°. alles te vermijden wat een geregelde werking van de maag belet5°. bij slechte spijsverteering na den maaltijd 8 of 10 droppels hydrochoorzuur te gebruiken in een kwart glas gekoekt water; 6e ge vallen van cholerine onmiddellijk le be handelen met opium-middelen, roode wijn, cognac of arakrhum in gekookt water. Eveneens is aan te bevelen een onder- huidsche inspuiting met een mengsel van koolzuurzoute soda en sodium-chloraat. De hoogleeraren verklaren verder, dat de onmiddelijke oorzaak van den dood bij cholera is verstikking, als gevolg van verdikking van het bloed. Een kassierslooper te Amsterdam, een 45-jarig man, heeft uit zijn porte feuille, waarin zich ruim f10.000 bevonden, een bedrag van f600 of f700 aan bank papier ontvreemd, en tot verberging van zijn misdaad, het verhaal van een aan randing verzonnen. Verschillende omstandigheden deden de politie aan de waarheid van dat verhaal twijfelen, te meer daar niemand van hen die het voorval hadden kunnen ga deslaan, iets gezien had. De man werd daarop naar het politiebureau geleid, waar zijn kleeren werden onderzocht. Dit had ten gevolge dat de vermiste bankbiljetten tusschen de voering van den hoed werden gevonden- De man is oogenblikkelijk in arrest genomen. De onlangs door een arbeider der inundatiewerken bij Aalsmeer gevonden gouden munten hebben opgebracht f 614; hiervan vervalt de helft aan het rijk, f200 ontvangt de vinder, terwijl het overige wordt verdeeld onder de arbei ders, die bij het vinden tegenwoordig waren. Te Rukfen, tusschen Breda en Rozen- daal, zijn wederom eenige smokkelaars op heeterdaad door de ambtenaren be trapt en aangehouden. In deze streek, het brandpunt dei smokkelarij, treft men zelfs verscheidene gezinnen aan, die uit sluitend van den smokkelhandel leven. De vermindering van zoutaccijns zal een ontzaglijken invloed oefenen op het leven dier personenvelen hunner hebben zich nu reeds voorgenomen zich in België te vestigen, waar zij eene nieuwe bron van bestaan hopen te vinden in tabak smok kelen. Johanna de Honte Kapelle a/d IJsel, hoopt Zondag 101 jaar oud te worden. Het oudje heeft nog goede geestvermo gens, maar verkeert in behoeftige om standigheden. Een merkwaardig ongeval heeft in Bóne (Tunis) plaats gehad. Sedert geruimen tijd is men daar bezig, met de havenwerken te verbeteren en te vergrooten. Daartoe is het noodig, rotsblokken te doen sprin gen, waarbij het kort geleden gebeurde, dat twee gioote rotsblokken op het dak

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2