BflITENLAMSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. jon 7e regiment infanterie uit Naarden, één escadron huzaren, één afdeeling veld artillerie en de drie bataljons infanterie alhier. Laatstgenoemde bataljons kieren den zelfden dag alhier terug. De officier van gezondheid le klasse, dr. Plantenga, wordt dien dag aan die bataljons toegevoegd voor de waarneming van den genees kundigen dienst. Prof. Allard Pierson zal de Neder- landsche regeering vertegenwoordigen op het in October te Fuente, in Spanje, te houden Americanisten-Congres. Te Amsterdam zijn, naar men meldt verscheiden gevallen van cholera nostras voorgekomen, waaronder met doodelijk verloop. Eergister morgen is zekere J. van S. op de Wijnhaven N.Z. te Rotterdam ineengezakt. Naar de barak op het exer citieveld overgebracht, bleek het dat de man aan cholera nostras lijdende was. De belangrijkste politieke gebeurtenis van de laatste dagen is de groote sche pen-samenkomst in de golf van Genua ter viering van de Colniiibns feesten Wat de hoogere staatkunde daar eigenlijk mee te maken heeft, springt niet dadelijk in het oog: dat de zeemogendheden zich bij de hei denking eener wereldgebeurte nis, die voor zeevaart en handel van zoo onberekenbaar belang is geweest, doen vertegenwoordigen ter plaatse waar de wiegstond van den ontdekkervan Amerika is toch zeer natuurlijk. Maar de zaak is, dat Frankrijk bij deze gelegenheid bijzonder beleefd is geweest, en dat zulks door de Italianen bijzonder is gewaar deerd. Het zond vier prachtige bodems onder bevel van den admiraal Rieunier, die tevens brenger was van een eigen handigen brief van gelukwensching, van President Carnot aan Koning Humbert. Ook alweer een simpele beleefdheidsvorm, te meer daar het schrijven van Carnot zeer kort is en slechts het allernoodigste bevat. Er is echter in Italië een machtige partij, die van de zegeningen van het drievoudig vei bond den buik vol Degint te krijgen; die met weerzin jaarlijks de militaire uitgaven ziet stijgen, de belas tingen vermeerderen, alles ter wille van een eventueele samenwerking met Duitsch- land, dat, tusschen twee haakjes zij het gezegd, slechts één schip zond, even als Nederland, en Oostenrijk, en die een betere verstandhouding inet Frankrijk, zoowel op politiek als op économisch gebied, zeer gaarne zou bevorderen. Of de Fransche vriendschap op den duur goedkooper zou uitkomen dan de Duitsche, wat niet waarschijnlijk is, daar vraagt men eenvoudig niet naar. Wan neer men nu weet, dat de Fianschen door de gastvrouw, de stad Genua, met de meeste onderscheiding zijn behandeld, en dat bij menige gelegenheid de her innering werd opgeroepen van het jaar '59, toen de Fransche wapenen zulk een ruim aandeel hadden in den strijd, waar- uii het Koninkrijk Italië is geboren, dan zoo vreemd niet klinken, dat de In c hier ook een woordje meepraatte d) feesten te Genua zijn schitterend V;est, en de golf bood een schouw- aan, van enbeschrijfelijke groolsch- lir 'id. Donderdag aankomst van het Ko ninklijk paar en verwelkomen door de '^iternationale vloot; 's avonds gala-voor- 1 telling in den schouwburg, waar alles 'schitterde van prachtige uniformen. Vrij- 'dag bezoek aan de tentoonstelling, die hoofdzakelijk is gewijd aan de ontdekking en de beschaving van Amerika. In de afdeeling Zending werden de Koning en de Koningin rondgeleid dour den aarts bisschop van Genua, die in de feestviering een zeer werkzaam aandeel heeft geno men. Vrijdagavond groot bal op hetiaad- liuis; er kon bijna niet gedanst worden „Ja waarlijk, mania, toe vertel me dal eens. Ik dacht niet, dat oom ooit iets auuers ge weest was als de vriendelijke hartelijke predikant, dien ik ken. 't Is prettig oui eens over oom Frans te praten, want eigeulijk ken ik niemand dien ik liever beb, en hooger acht, dan mijn voogd, behalve natuurlijk mijn vader." Hare stiefmoeder sloeg een half ernstige, half luimige blik op haar en vroeg: „en Berlhold dun „O, mama, dat is heel iets anderszoodra ik toestem om Von Ellerslebens vrouw tje te worden, beschouw ik hem als een deel van mij zelf en dus uit een heel auder oogpunt dan mijn vader of oom Frans. Doch kom, lieve moeder, verhaal me eens de liefdesge schiedenis van mijn ernstigen voogd I" „Wel, we waren beiden jong en vroolijk oom had destijds een warme neiging opge vat voor een allerliefst schepseltje. Ada heette ze, even als gij, en de alom bekende men zeide reeds, dat bij met haar verloofd was." „Wel dat is al heel toevallig, mama," en 't jonge meisje bloosde. „Op zekeren dag werd er door twee vrien dinnen van Ada heel leolijk gehandeld ik wil liever maar geen namen noemen, want de eene is dood en de andere-kent gij,'t is dus beter.dat ge dit van haar niet weet, daaranders allicht eeoigc minachting ia uw omgang tot baar zo.t kunnen ontstaan. Ook geloof ik, dat f zoo vol was het met de ongeveer drie duizend genoodigden; tevens was dien avond de stad schitterend verlicht. Zater dag werd een luistervollen en om haar historische juistheid zeer geroemden op tocht gehouden, den terugkeer van Colum bus voorstellende. Maandag heeft Koning Humbert een aanvang gemaakt met be zoeken te brengen aan boord, van de bevelhebbers der voor Genua liggende schepen, te beginnen met de «Formidable" van admiraal Rieunier. Deze heeft, vódr zijn vertrek, nog een adres te wachten van de democratische vereenigingen, «waarin het Fransche vaandel zal begroet en de roemrijke herinneringen van 1859 in 't geheugen zullen teruggeroepen wor den." Niet overal in Italië is het pret en feestvreugde; hier en daar worden nog altijd kleine stoutigheden bedreven. Zon der nog te spreken van Sicilië, waar de heeren roovers zorgen dat zij niet door gebrek aan oefening hun nuttig handwerk zullen verleenen, melden de Couranten een moedwillige ontploffing in het post kantoor te Bologne, door middel van een bom, waarbij alle ruiten gebroken en nog andere verwoestingen aangericht werden; een journalist bekwam levens gevaarlijke kwetsuren, Te Intra heeft een bende werkstakers den boel opee- schept, van het stadhuis, van de volks bank en eenige particuliere woningen de glazen ingegooid en nog verdere schade veroorzaakt, zondat om militaire hulp geseind moest worden. Te Vicovaro heb ben zeven gemaskerden op klaarlichten dag op het kantoor eener maatschappij, waar men bezig was loonen uit te be talen, zich met een som van tienduizend francs uit de voeten gemaakt. De berichten van de Fransche ex peditie in Dahomey blijven voortdurend gunstig luiden, ook wat den gezondheids toestand der troepen aangaat. Aan koning Behanzin zijn onderscheiden nederlagen toegebracht, zoodat hij steeds verder is moeten terugtrekken; zelfs moet in zijn hoofdstad Abomey een opstand zijn uit gebroken, uit ontevredenheid dat het hem zoo tegenloopt. Hij is nu daarheen ge togen. om den opstand te onderdrukken. Als hem dat gelukt zullen de lui, die het verzet pleegden, hun pleizier wel op kunnen. In de Fransche uiijndistrlcten van het Noorden blijft de toestand onveran derd. Te Carmaux organiseerden de werk stakers formeele patrouilles, die den omtrek doorkruisen om van elders ont boden werklieden te weren, en tot nog toe is de prefect niet verder gegaan dan deze colonnes tot terugtrekken te som- meeren, waaraan geen gevolg wordt ge geven. Klaarblijkelijk is de Regeering bevreesd voor politieke moeielijkheden, als zij haar gezag doet gelden. Te Lens en te Liévin willen de weiklieden volstrekt geen Belgen meer toelaten, waardoor onophoudelijk vechtpartijen ontstaan; reeds heeft de Belgische gezant te Parijs namens zijn Regeering vertoogen ingediend wegens de mishandelingen, die zijn land- genooten te verduren bebben, maar tot eenig resultaat heeft die stap nog niet geleid. Een congres van Britsche werklieden- vereenigingen, te Glasgow in Schotland gehouden, nam resoluties aan ten gunste van den achturigen werkdag voor alle bedrijven, behoudens het recht van elk bedrijf, dat der mijnwerkers alleen uitge zonden, om zelf een gepasten arbeidsduur te bepalen, ook worden door het Congres de Parlementsleden, die tot de werklieden partij behooren, uitgenoodigd om het initiatief te nemen tot het bijeenroepen van een Congres der verschillende Mo gendheden ten einde door internationale regeling een werkdag van acht uren te verkrijgen. Ook besloot het congres zich tot de regeering te wenden met het ver zoek, nooit eenig voorwerp te koopen dat in het buitenland is vervaardigd, en sprak het de wenschelijkheid uil van maatregelen tegen den verderen invoer in Engeland van vreemdelingen zonder middel van bestaan. ze bitter, oprecht berouw- heeft gehad, en de jaren hebben de schanddaad bedekt. Welnu, die twee vriendinnen spanden tegen het jonge paartje samen, omdat de eeue zelve mijn broeder liefhad en hem voor zich begeerde. Door lage handelingen, laat er me niet ge heel over uitweiden, wisten ze het meisje te overtuigen van zijn ontrouw, en hem van hare onwaardigheid. Helaas ze slaagden al te zeer en de scheiding was volkomen. Doch uwe lieve moeder ontdekte het complot, en ze rustte niet eer ze 't aan het licht had ge bracht. Ze was een edel schepsel, onze Hedwig, de liefste en trouwste vriendin, die ik ooit bezat. Welnu, gij begrijpt, dat toen Frans inzicht in de dingen kreeg, hij geen rust had eer hij zich met Ada zou hebben ver zoend. Ik beloofde hem mijne hulp Uw vader stond ons ook ter zijde. Wij zouden een roeitochtje maken, en ik, die wist, waarheeu we gaan zouden, beloofde aan Frans, dat we bij 't Veerhuis even aan wal zouden gaan. Hij zou daar wachten en dan Ada ontmoetten. Mij was opgedragen haar zachter voor hem te stemmen, eu acb, alles zou goed gekomen zijn, want ze hadden elkander hartelijk lief, en liefde ver geeft en vergeet. ,'t Bootje zou aan wal gaan; doch een toe vallige gebeurtenis, een schok ik weet zelf niet hoe 't kwam, en Ada glipte in 't water. Uw vader sprong haar dadelijk achterna. Go Eenige berichten zijn gekomen omtrent den toestand in Veneznela, die nog erg verward is. Generaal Crespo is meester in eenige provinciën en bedreigt de hoofd stad Caracas, waar Mendoza zich als dic tator heeft opgeworpen. In het nabijge legen La Guayra heeft, op zijn bevel, de gouverneur dier plaats de vrijheid geno men, een aantal kooplieden bij zich le ontbieden, waarop hij hun mededeelde, dat zij gevangen zouden blijven totdat zjj een borgstelling zouden hebben be taald. Daar onder deze handelaars ook de consuls van verschillende staten waren, o. a. de Nederlandsche, drongen die van Amerika, ondersteund door de Fransche en de Spaansche consul, op hun invrij heidstelling aan. De gouverneur aarzelde maar toen de Hollandsche, Fransche, Spaansche en Duitsche oorlogschepen stoom opmaakten om hem die bandieten- manieren af te leeren, liet hij de gevan genen op last van Mendoza los, en ver klaarde vervolgens, dat de belangen der vreemdelingen voortaan geëerbiedigd zou den worden. Decholera-berlchteu uit Hamburg beginnen een weinig gunstiger te luiden er is eenige vermindering in het cijfer der aangetasten. Nu is in de ongeluk kige stad gebrek aan levensbehoeften, zoodat van alle kanten hulp wordt gezon den om hongersnood te voorkomen. Elders in Duitschland doen zich slechts enkele gevallen voor. Te Havre waren de cijfers stijgende: Zondag 13 gevallen en 8 doo- den. De kermis is daar verboden. Aanstaanden Zondag, 18 dezer, zal de godsdienstoefening in de Rem. kerk alhier geleid worden door Ds. W. J. Manssen, predikant bij de Luth. gemeente te Zaandam. De gymnastiek- en schermvereeni- ging «Ontwikkeling" is voor vele onzer stadgenoolen geen vreemde.Menige jongen, die hare uilvoeringen bijwoonde, zal de lust bekropen hebben, eenmaal te kunnen mede turnen. Daartoe is nu volgens eene in dit nummer voorkomende advertentie de gelegenheid opengesteld. Wij twijfelen niet of ei zal een ruim gebruik van worden gemaakt. Door den burgemeester is de heer Dr. A. H. C. van Driel aangewezen als geneeskundige belast met het onderzoek van personen uit door Aziatische Cholera besmette plaatsen herkomstig. Het bericht in de Amersfoortsche courant voorkomende, dat het tooneel- gezelschap van Gebr. Van Lier uit Am sterdam, gedurende de aanstaande ker- misweek iederen avond in de vergroote en nieuw gerestaureerde comediezaal van «Amicitia" alhier tooneelvoorstellingen zal geven, heeft zeker velen met ons ver baasd, nadat kennis was genomen van het verhandelde in de gemeenteraadszit ting van jongstleden Zaterdag. Daaruit toch blijkt duidelijk dat het ernstig voornemen bestaat de kermis dit jaar niet te houden, met het oog op de tijdsomstandigheden. En wanneer wer kelijk de kermis wordt geschorst, heeft, naar men ons mededeelt, de burge meester het bepaalde voornemen om elke aanvraag tol het hebben van amuse menten, in welke inrichting ook te houden gedurende do week voor de kermis be stemd, beslist aftewijzen. Is dit werkelijk zóó dan kunnen wij dal voornemen niet anders dan ten zeerste toejuichen. In den nacht van Zondag op Maan dag omstreeks 1 ure ontstond eeu hevige uitslaande brand in eene door twee ge zinnen bewoonde woning; gelegen aan den Leusderweg nabij de Infanterie- Kazerne. Militaire hulp was spoedig aanwezig; met behulp der waterleiding van de kazerne kon het overslaan van den brand op de achterstaande schuren belet worden, terwijl de aanzienlijke hoeveelheid droog hout, daarin aanwezig, bijtijds verwijderd begrijpt uriju kind, hoe groot onze onlstelt-nis was I Uw vader zocht en zocht, maar 't duurde lang eer hij haar had. Er was daar ter plaatse eeu draaikolk, zeidc men, en dat moet wel waar geweest zijn, want anders zou de afloop niet zoo hebben kunnen zijn." „Hetft papa haar gered?" „Met groot gevaar voor zijn eigen leven, slaagde hij er in haar aan wal te brengen waar alle gedienstige handen bereid waren haar te helpenmen bracht haar in 't Veer huis, en daar o, kind, dat was vreeselijk, een schoone doode." „Mama I" De lippen van 't jonge meisje waren witbe- storven toen ze dezen kreet uitstiet, en 't was haar langen tijd onmogelijk om verder te spreken. Toen ging Adelbeid voort„de jeugd van mijn broeder was beên; sedert was hij oud vóór zijn tijd diepe rouw vervulde zijn hart. Maar in zija studie zocht hij troost en op beuring. Als gij onzen Frans voor dien tijd gekend had, zoo vol ernst en luim, bijwijlen jongensachtig plaagziek en dartel, ge zoudt hem niet herkennen. Er zijn zware dagen en uren voor hem voorbij gegaan, uren, waarin hij twijfelde aan die Vaderlijke hand, die zijn leven bestuurt en leidt, uren waarin hij wor stelde om toch te mogen gelooven aan de Eeuwige Liefde, die dit lot juist voor hem als noodig gekozen had. Ik heb die dagen met kon worden. Het vuur was men spoedig meester en een woord van lof komt toe aan de flinke houding der militairen, die onder leiding van den luitenant Crena Uilerwijk, bijgestaan door den sergeant Carstens, hulp verleenden. De Kolonel garnizoens-commandant met eenige officieren en de commissaris van politie waren op het terrein aanwezig. Van gemeentewege is aan de militairen eene premie van f20 geschonken. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de le helft der maand Augustus 1892. 1 L. J. Hamers Amsterdam. 2 N. de Boer 3 Aaltje Boekhout Baarn. 4 H. Kas 's Gravenhage. 5 D. Lindeman Nieuwesluis. 6 T. Sjoers Leiden. 7 H. van den Bosch Zwolle. Briefkaarten 1 J. Bonte Amsterdam. Brieven, verzonden naar 't Buitenland Duitschland. 1 Mej. M. Duiver Bad Nassau. 2 J. Lipers Krein. 3 G. Jansen 340ste ST.IATS-LO'FEUIJ. Vijfde klasse. Trekking van 12 en 13 Sept. (1400 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 100 op No. 6958. Prijzen van f70. 4676 4682 4761 5980 6952 en 7678. Te zamen 7 prijzen Zonder prjjs zijn uitgetrokken: 4681 4689 4705 4706 4722 4728 4736 5944 5960 5961 5964 5981 6965 7698 7714 7722 7726 1350613515 14608 14613 14615 14683 15504 15513 15526 15527 15595 19529 19582 19592 19594 19597 en 19598. Twee jongelieden waren per velo- cipède uil Luik naar Aken gegaan, om die stad eens te bezien. Daar den weg niet kennende, hadden zij, om de stad te doorwandelen, een gids genomen, met wien zij om eene geldquaestie twist kregen. Zij scheidden van elkaar, en de Luikenaars zochten hun logement op. Hoe groot was hunne verwondering, toen zij 's morgens door de politie van hun bed werden gehaald. Dat was eene poets, die de gids hen speelde. Deze had, om zich te wreken, aan de politie verteld, dat de twee be zoekers Fransche officieren waren, die majesteitschennis gepleegd hadden, door op het portret van keizer Wilhelm te spuwen. Het heeft den Luikenaars veel moeite gekost om uit de handen der po litie verlost te- worden. Een hunner heeft niettemin een nacht achter de tralies moeten doorbrengen. Zoo verhaalt het Handelsbl. vqn Antwerpen. Een jongmensch van 17 jaar te Riga heeft een broeder, die te Londen woont. De wensch kwam bij hem op om dien broeder eens op te zoeken, maar bij ge brek aan geld, ging hij aan boord van de stoomboot Senior, verstopte zich tus schen de lading en kwam na een paar dagen aan 't daglicht. De kapitein nam hem maar mee en zette hem te Harlin- gen aan wal. Hier wist hij op do kolen boot Paradox te sluipen en zich weder te verschuilenmaar door gebrek aan de machine bleef die boot een paar dagen aan het hoofd liggen en nu was onze maat wel genoodzaakt, door den honger gedreven, zich te vertoonen. De kapitein leverde hem over aan de politie en deze liet hein, voorzien van een geleibiljet, over de oostelijke grenzen zetten, zoodat hem doorgemaakt, Ada, eu ik heb me soms erustig ontmoedigd gevoeld, als ik hem met louter twijfel in 't hart den kansel beklimmeu zag om zijne gemeente van geloof en vertrou wen te spreken." „Maar moeder dat was huichelen Dat kon oom Frans toch nooit doen?" „Neen, maar niemand dan ik kende den strijd van die voorafgegane uron, en ik wist dat waar aldus om geloof en geloofsoverlui ging geworsteld en gebeden werd, de eindelijke bekrooaing niet achterwege kon blijven. En, ze is gekomen, die heerlijke uitkomst." „O, mama hoe dank ik u voor dit verhaal. Nu begrijp ik het, dat ik me altijd zoozeer tot oom voelde aangetrokken, waarin hij 't was, die, toen mijn lieve moeder stierf, 't best ver mocht mij te troosten. Wie zooveel leed ge dragen heeft als hij, kan niet blind zijn bij het gezicht van auderer verdriet, eu is 't best in staat om te troosten. Ik kan me ook best be grijpen, dat oom ongehuwd gebleven is, en eigenlijk mama zoudt u ook deuken, dat het beter is, dat een geestelijke ongehuwd blijft? Elizubetli zegt altijd, dat zoo iemand alsdan beter geschikt is om zich aan zijne gemeente te wijden, terwijl huiselijke banden zoo ligt hem daarvan aftrekken." „Vergeet niet lieve, dat Elizabeth een groo- tendeels Katholieke opvoeding genoten heeft ge weet dat deze godsdienst 't celibaat voor schrijft, en hoewel hier zeer veel voor is te van zijn Engelsche reis voorloopig niets komt. Omtrent het onderzoek in de zaak van de spoorwegramp te Mönchenstein, in Zwitserland, op 14 Juni des vorigen jaais, is bekend gemaakt: dat noch bij het onderzoek, uoch in de technische rappor ten, eenige aanwjjzing is gevonden dat aan iemand hetzij van de zijde der Spoorwegmaatschappij, hetzij van de zijde der organen van staatstoezicht bij den bouw der ingestorte brug of tijdens de spoorweg-exploitatie eenige handeling of eenig verzuim kan worden ten laste ge legd, waardoor rechtstreeks of indirect de instorting der brug veroorzaakt is; dat er mitsdien geene termen zijn van veroorzaking van gevaar in den zin van art. 67 van het strafwetboek, en dat alzoo het onderzoek is gestaakt en aan de zaak strafrechtelijk geen veider ge volg wordt gegeven. De Londenaars beginnen le vreezen, dat hun geld niet meer veilig is bjj de bankiers. Aanleiding tot die vrees is gele gen in 'l staken van hun betalingen door verschillende geldmannen. Gisteren was bij de locaalbank voor kleine dépots vau de Birkbeck-Bank groote aandrang van depositarissen die hunne stortingen kwa men opvragen ;allen werden echter dade lijk bevredigd. Bijna dood gedesinfecteerd. Door het overmatig desinfecteeren van een kamer, is te Berlijn bijna een menschen- leven verloren gegaan. De weduwe C., die bjj de familie een gemeubileerde kamer bewoont, is uiterst bevreesd voor de cholera en had daarom een groote hoeveelheid chloorkalk gekocht en dit desinfectiemiddel in een kist onder haar bed gezet. Des morgens merkten de huisgenooten op, dat de weduwe niet, zooals gewoonlijk bij hen kwam, en daar de weduwe Op bet herhaald geroep en geklop geen antwoord gaf, werd haar kamer met geweld geo pend. Hier vond men haar bewusteloos in bed liggen, en de chloorkalklucht was zoo verdoovend, dal men het er slechts zeer korten tijd in kon uithouden. Dadelijk werd een dokter gehaald, die de bewuslelooze dadelijk in een andere kamer tiet brengen, waar zij met veel moeite weer werd bijgebracht. De dokter verklaarde, dat de verdooving ontstaan was door de hoeveelheid chloorkalk, die, in verhouding tot de kleine kamer, veel te groot was. De onvoorzichtige zou, wanneer zij slechts een uur later gevonden was geworden, zonder twijfel dood gede- infecteerd zijn. Door den heer Tourlel is een electri- sche leeslamp in spoorwegrijtuigen uit gevonden, die voorzeker te gemoet komt aan de aanhoudende klachten der passa- gieis, dat het daklicht niet voldoende is, reeds door enkele Engelsche Spoorweg maatschappijen ingevoerd en moet uitste kend voldoen. Deze electrische leeslampjes worden echter thans nog niet gebruikt om hel gas- of oüelicht der wagens te vervangen, doch alleen om den reiziger afzonderlijk licht te geven voor zijne lectuur. Het voorwerp, waarmee dit geschiedt, is zeer eenvoudig en besloten in een kastje van 12% bij 7% cM. Wanneer men een Engelsch stuiversstuk doet in de gleuf boven in dit kastje en dan op een knopje drukt, krijgt men een elec- trisch licht, dat ongeveer een half uur brandt: is dat half uur om, dan gaat het licht uit, doch blijft wederom een half uur branden wanneer men opnieuw een stuiver in de gleuf doet. Het licht, ongeveer ter sterkte van drie kaarsen, wordt geconcentreerd door een overscha duwden leflector, die in zekere richtingen kan gedraaid worden, zoodat de passa gier het volle licht kan laten vallen in de verlangde richting. Een der eige naardigheden van het voorwerp is, dat het eerlijk werkt, name lijk zoo, dat wanneer er iets hapert, de ma chine zelf het geofferde geldstuk terug geeft: een tweede eigenaardigheid is, dat wanneer het slot van het toestel bewogen wordt, een automatische bel in den conducteurswagen in beweging wordt gebracht. Het plan is, deze lampjes aan te bren gen onder het bagagenel in spoorweg coupés, zoodat de passagiers in een hoek gezeten, dus hetverst verwijderd van het daklicht, voldoende licht zullen kun nen krijgen om te lezen. Al de lampen in één coupé worden gevoed uit een accumulatur onder een der banken van zeggen, dunkt mij tocb, dat een waarlijk chris telijke vrouw een zegen is voor een predikaat ze kan hem helpen en steunen in zijn vaak moeielijk werk." «Dat heeft u zeker oom Frans niet zelden gedaangij waart immers lange jaren zijn huishoudstertje." „Ons leven was zoo geheel eu al één ge worden omdat we bijna gelijktijdig ons leed te dragen hadden, dat we werkelijk niet meer gescheiden van elkander konden leven." Dus sprekend waren de dames langzaam voortgewaudeld, hadden eeu boschje bereikt eu dwaalden door de groen belommerde kron kelpaadjes, die hier en daar door eene opening in het bout een aardig vergezicht over de akkers aanboden. Wordt vervolg

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2