BUITENLANDSCH OVERZICHT. en JSr Gemengd Nieuws. n v Ook de Itallaanache politiek ontwaakt uit haar zomerrust. De Ministers z(jn samengekomen en hebben besloten den Koning voor te stellen, thans over te gaan tot de ontbinding der Kamer. Deze had, zooals men zich herrinneren zal, evengoed eenige maanden vroeger kunnen plaats hebben, maar de Regee ring vond het beter, de Columbus-fees ten te Genua niet te doen samenvallen met verkiezingsberoeringen. Ook zal zij gaarne wat tyd van voorbereiding gehad hebben, om haar invloed te versterken en de kansen van haar officiëele candi- daten te verbeteren. Nu is dan vastgesteld, dat de nieuwe verkiezingen den 6en November zullen geschieden; de 23e dier maand is voor de bijeenkomst der nieuwe Kamer be paald. Hoe die er uit zien, is met geen mogelijkheid te radennergens meer dan in Italië draagt de politiek een per soonlijk karakter, en hangt de uitslag van verkiezingen af van het samentref fen van partijgroepjes, die met elkander weinig uitstaande hebben en slechts voor een enkele keer broederschap sluiten. De Regeering blijft haar heil zoeken by het vooropstellen der bezuinigings leus, en heeft doen hekend maken dat zjj hoopt op de begrooting van 93 even wicht te brengen tusschen uitgaven en inkomsten, zonder de laatsten te ver meerderen door middel van leening of verzwaring van belastingdruk. Verder zal zij voornamelijk haar kracht zoeken in hervormingen op maatschappelijk ge bied, welke, dat zullen de belang stellenden vóór de verkiezingen nog vernemen. Het Kabinet blijft zoo ver mogelijk van het terrein der staatkunde af; het stelt zich tot taak, Italië finan- ciëel geheel onafhankelijk te maken, waarbij 2Ü ook meent te mogen rekenen op den steun der uiterste Linkerzijde. De Minister van 'Financiën, de heer Grimaldi, wil trachten te bezuinigen op de zeer hooge uitgaven voor pensioenen. De uitbetaling der bestaande pensioenen zou hy' opdragen aan de deposito-kas, tegen een vaste, jaarlijks door den Staat uit te keeren som; voor nieuwe pensi oenen zou een vast bedrag worden uit getrokken, dat in geen geval mag worden overschreden; jook zou het aan de pen sioneering voorafgaand geneeskundig on derzoek verscherpt worden. Grimaldi's voorganger in het Kabinet- Rudini, de heer Colombo heeft te Milaan in een verkiezingredevoering het staat kundig en vooral het financiëel beleid van de tegenwoordige Regeering scherp afgekeurd. Hy zag den geldelyken toe stand van het Koninkrijk donker in en voorspelde jaarlijks wederkeerende tekor ten van niet minder dan 147 millioen lire. Ook ijverde hy tegen de door Italië ten koste van alles gehandhaafde posi tie van „groote mogendheid," en wees op de dringende noodzakelijkheid van besparingen op het leger. De Minister vr - Generaal Pelloux, heeft van l *•--- L opdracht gekregen, de \rno t' n beant- li In; dV-j M.M. /V l'ee 'pel ff oord 'jr 'e J.^'jdsié ...u vdorh> 25 cj. gt «.Vie onder V <- ,n ja'eft,.*- '?i V "w J«' ,TÏ t 3^% oe i •".an io, rtv 1 ;00 •Tii gevoelens jegens my en mjjn huis ken nend, ben ik overtuigd, dat er geen be ter en geschikter persoon gekozen had kunnen worden." Aldus seinde de Keizer, voor de zooveelste maal het bewys leve rende, dat niemand vooraf kan zeggen, wat hy onder zekere omstandigheden doen zal. De President der Fransche Repu bliek heeft een uitstapje gedaan naar Rijsel, waar men feest vierde ter ge dachtenis van het opbreken van het be leg door de Oostenrijkers, nu honderd jaar geleden hy werd er met geestdrift ontvangen. Een der eersten, wien hij er audiëntie verleende, was de baron De Ruzette, met een speciale begroeting van den koning der Belgen belast. De baron hield een toespraak, waarin hy wees op de eeuwenoude vriendschap tusschen beide landen en verklaarde dat het doel van zijn koning was, die zoo mogelijk nog nader te bevestigen. President Car- not antwoordde voor deze daad van hof felijkheid des te gevoeliger te zijn, daar hy reeds te Kameryk gelyke vriend schapsbetuigingen mocht ontvangen bij monde van den graaf d'Oultremont. Daarop volgde een onderhoud, dat zich door bijzondere hartelijkheid kenmerkte. De berichten uit Dahomey blyven gunstig luiden. Den 9en jl. ontving de Minister van Marine een uitvoerig tele gram van kolonel Dodt uit Porto-Nuovo, meldende dat zijn kolonne een meer dan 5000 man sterk leger ontmoet had, het geen eerst kon geschieden nadat men zich twee dagen lang een weg had ge baand door een zwaar begroeid terrein. De vyand had zich verschanst achter vier liniën, die achtereenvolgens werden genomen; koning Behanzin was zelfbij zyn leger en gat het sein tot de vlucht. De Franschen hadden 8 dooden en 22 gewonden. Spauje viert sinds het eind der vo rige week Columbus-feesten, en wel te La Rabida, naby Palos, op de plaats alzoo waar de groote ontdekker, in een klooster een gastvrije ontvangst en by den prior warme sympathie voor zyn plannen vond. Deze prior was het ook, die bij de koningin wist te bewerken, dat aan Columbus vaartuigen werden toevertrouwd, voor welker aankoop zy haar kostbaarheden moest verpanden. Het een en ander werd door den President- Minister Canovas de Castillo in herinne ring gebracht op het Araericanisten- congres. De rivier by Rabida ligt vol schepen van allerlei natiën, welker schit terende verlichting des avonds een prach tig schouwspel oplevert. Eindelijk is dan de omwenteling in Venezuela tot een beslissing gekomen. Zondag rukte Generaal Crespo, het hoofd der revolutionairen, de hoofdstad Caracas binnen, nadat President Villegas en zyn Ministers de vlucht hadden genomen; een laatste gevecht tegen de Regeerings- troepen, te San Pedro, in de nabijheid der stad, was Vrjjdag voorafgegaan. In den tusschentyd, vóór Crespo's komst, had het gemeen reeds van de gelegen heid gebruik gemaakt om aan het plun deren te slaan, waarbij °°k de Spaan- sche gezant beleedigd was; hetgeen de bevelhebbers der vreemde oorlogssche pen had genoopt, troepen aan wal te brengen ter bescherming hunner land- ooten. Toen de overwinnaar binnen ad was gekomen, was die tusschen- njN V-vipf meer noodig. Crespo heeft 1.2 - .1~~ Ar.r.Ar. :it en ÜL6S- Cl) üg* klank. lrf ateerc het-' i roui<5unst,b't ;n vees t ej;j?en' l' crd het gest B ^.,1 wiï» -ti'iieeftjuist -.7' 'ikT i" goedkeuring -e-rbeiR' dit zelfs gedaan ^iq pr likelyken vorm van r-gVam aan den benoemde, m rug van den opperpresi- hoop u lang in deze he- jO en met u veel schoons ,—en ontwikkeling van Ber- te brengen. Uw trouwe <ie.ht ëeii.é.*-, vdag gelegd op de goede- he Tentooi.. wreeringspersonen, en ons I Op «keren 'rnióihnengesteld, aan welfc;'- Wl"''.raff* afwach ting eenef»T' F W' spoe dig uit te schrijven veYAi^KRIJ. De collectie ex-presidenti te weei, zuela te Parys zal dus wai, weer een vermeerdering ondergaat. dbouw o Ech mijn kind, dat is on welke reden gaf hij op s vaders." aangenr- ÓF" niets meer gehoord aden A r-^> - geschreven?" ölVu hij v ,ie vrouw I »z,eg dat niet; hij zal wederkomen; .lij zal zijne Sara tot zich nemen en bet mij verwijten, dat ik ooit aan hem twij felde." >Zoo spreekt ze altijd, het arme schep sel," zeide de oude dame, «maar wij die het wel weten, wat er alzoo in de we reld omgaat, begrijpen best hoe alles gegaan is. We hebben geschreven en onderzocht, maar niemand weet eenig spoor van Guido von Rhoden ons aan te wijzen. Heeft hij haar verlaten, of zoekt hij zelf naar haar, we weten het niel. Zeker is het, dat ook de oude vrouw, waar hij toenmaals verblijf hield, niets wist te zeggen dan dat het een hoogst aanzienlijk heer was, die geregeld be taalde, en dat de bezoeken die deze arme hem bracht meest des nachts geschiedden. O, hoever kwam ze dan loopen, om slechts enkele uren bij hem te kunnen ijjn! Hare voetjes waren vaak van blaren vol, en by bet «erste krieken van den dageraad ging ze terug naar haar huis, De peizik, de heerlijke vrucht, die in andere jaren in Nederland slechts voor zekere categorie van mensclien aan de boomen schijnt te groeien, wordt thans te Rotterdan in de straten voor één cent per stuk verkocht. Voor de derde maal ter dood te wot den veroordeelt is een twijfelachtig voorrecht, dat aan Hans Nielsen is te beurt gevullen. Nadut hij reeds tweemaal een dood vonnis over zich had hooren uitspreken maar beide keeren gratie had gekregen, is hij thans voor de derde maal door het hof te Kopenhage veroordeeld. Op zijn 8e jaar had deze veelhelovende knaap zijn talent het eerst getoond door eene hofstede in brand te steken; ook in deze hoedanigheid van brandstichter had hij veel succes; in 1877 stak hij de India-Llocks te Londen in brand en ver oorzaakte daardoor een schade van eeni ge miliuenen. Uit Terschelling schrijft men: Het heeft hier een veertien dagen geregend, afgewisseld door hevigen wind en storm. Met de kustvisschers is het treurig ge steld. Die menschen hebben al langer dan eene maand niets kunnen verdienen en de vooruitzichten zijn er niet naar, dat er spoedig verbetering komt. 't Is nu de tijd van de schelvischvangst, doch er is nog geen enkele van die visschen ont dekt. De boeren beginnen ook te klagen, want het vee staat op het land te kleumen en het gras wordr minder door den aanhoudenden regen; daarbij is te veel vee onverkocht gebleven, zoodat het vee voeder ook ontoereikend is. De geneesheeren in Nederland, die zich zooveel moeite geven om den triomf tocht van Sequah's vertegenwoordiger te sluiten.zullen inet belangtelling vernemen, dat op eene vergadering van aandeel houders van «Sequah Limited", dezer .lagen te Londen gehouden, de voorzitter geen goede berichten kori mededeelen. Ofschoon, naar hij zeide, de Sequah- geneesmiddelen gewild waren bij het volk van elk land, waar zij ingevoerd werden, hadden de verschillende autori teiten den vei koop vei boden. Genees heeren hebben hun invloed aangewend om den verkoop te verhinderen van de geneesmiddelen, die zulke verbazende re sultaten hadden bewerkt, en het gevolg was, dat de werkzaamheden over het jaar een verliespost aanwezen. Het blijkt, dat vooral in Amerika veel tegenwerking werd ondervonden. De za ken slaan zoo slecht, dat het kapitaal der Maatschappij zal verminderd worden en op eene volgende vergadering voorstellen zullen gedaan worden om eene geheele reconstuctie te beweiken. Tevens zal een onderzoek worden ingesteld naar de wijze waarop het beheer gevoerd werd. Ten bewijze, dat het drinkwater grooten invloed op de uitbreiding der cholera kan hebben, deelt de gep. dir. oflic. van gezondheid de heer B. G. van der Hegge Zijnen in het Haagsche Dag blad het volgende mede: Te Utrecht, waai ik in 1849 woonde, woedde in dat jaar de ziekte ontzettend. In de nabijheid mijner woning bevond zich een poort of hofje naar ik meen de «Jan Pompenpoorl" door een aan tal huisgezinnen bewoond. De bewoners dier poort stierven letterlijk uit. Van preventieve maatregelen, desinfectie enz., was toen ter tijde nog geen sprake. Maar de toestand dier poort was toch wat al te kras; de stedelijke Regeering bemoeide er zich mede. Het hleek toen, vial in dat hofje een gemeenschappelijke DezS stond, waaronder de potten enz., potpr e uitwerpselen der lijders bevatten, we en uitgespoeld, zoodat het besmette watér in den bodem drong en ook het welwater besmette. De pomp werd af gesloten en uit was het met de cho lera in die poort. Heeft men sterker bewijs noodig? waar niemand hare nachtelijke omzwer ving kende. Trouw als een hond ver pleegde ze hem, toen hij ziek was, trouw wachtte ze op hem toen ziekte en dood haar eenzaam in de wereld lieten, toen haar kind geboren werd en ze geen thuiskomen meer had, verstooten door de haren, verworpelinge der maatschappij. O, de maatschappij is vaak wieed in hare wetten, wreeder echter nog zijn zij, die de zuster vertreden durven wanneer ze in onschuld viel. En onschuldig is ze, dat erkent ook gij, niet waar «Gewis, juffrouw. Doch ik moet thans gaan. Ik wil ernstig over u en dit ver haal nadenken, wie weet of ik niet mis schien een lichtpunt in deze duisternis vinden kan." Hij stond op; groette vriendschappelijk den blinde en zijne gade, reikte de jonge vrouw de hand, en wilde gaan. De laatste merkte het nauwelijks op ver heen waren hare gedachten gesneld, en zacht fluis terden bare lippen «Guido kom I Guido kom I" Toen Van Burgstede deze woning ver liet, trad hy bij den ouderling Van Ze melen binnen. Weder zeide een warme handdruk, een vriendelijke glimlach, dat zyn bezeek hartelyk welkom was. «Wel dominé, dominé, het ziet er hier heel anders uit dan een tien of vijftien jaar geleden. Ja, dat was de goede, oude tijd 1 Nu wordt het een mensch vaak eng om het hart als men slechts hoort verkondigen dat we verdoemd zyn, ont vangen in zonde en ellende, schuldig in de oogen van den Eeuwigen Rechter. Ach dominé dat mag alles waar zijn, maar het is toch het Evangelie niet. Gij gaaft ons het Evangelie in het Evangelie, druk ik me zoo goed uit*' En dominé Hester bliksemt om zich heen met wet en hei en duivel. Het kan zoo niet lan ger gaan. Morgen avond zullen we een eerste samenkomst houden in de groote schuur bij Geert Klaus, en onze Evan gelist zal er prediken. We willen eens zien hoe dat opneemt." «Het is treurig, dat er zooveel ver deeldheid bestaat, vriend. Maar houd maar goeden moed, door den strijd gaat het lot vrede, en misschien is het wel zeer nuttig, dat veler geloof in den smeltkroes gelouterd wordt. Nu lang tijd om te praten heb ik niet, want ik moet van avond reeds weer naar huis. Maar als ik u soms eens met raad helpen kan, ge weet me altijd te vinden en de ge meente, mijne eerste, is me hartelijk lief gebleven". «Zoudt u nog niet eens voor ons pre- Voor een Loridensch rechter ston den dezer dagen twee mannen terecht, beschuldigd tabak te hebben verkocht zonder in het bezit te zijn der vereischte vergunning. In Engeland mag namelyk geen labuk, in welken vorm ook, worden verkocht zonder eene vergunning. De teelt van tabak is nog altijd op zware straffen verboden. De twee mannen hadden sigaren ver kocht, die gemaakt waren van wegge gooide eindjes. Een advocaat verdedigde hen met de bewerririg, dat eindjes siga ren wegwerpsels waren, iets dat in de wet niet genoemd werd, omdat het niet meer als bruikbare tabak beschouwd werd. Een vertegenwoordiger der be lasting-autoriteiten beweerde, dat tabak niets anders dan tabak was, in welken vorm ook. Een ambtenaar der tabaks- regie vertoonde eenige sigaren, die van opgei aapte eindjes waren gemaakt. Hij had die in brriag genomen in een ge heime sigarenfabriek in het Oosteinde van Londen, liet -.hut of rolblad was het eenige, dat goed was van deze si garen. Zij werden voor twee stuivers het stuk verkocht. Do magistraat prees de autori teiten, die deze vervolging hadden inge steld, omdat het publiek nu te weten kwam, wat het vuor twee stuivers kocht. Daar echter niet kon bewezen worden, dat de beschuldigden gewoon waren si garen te verkoopen, legde de rechter slechts boeten op van 2 shillings. Een Wetsontwerp tot wijziging van het artikel 469 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, dezer dagen bij de Tweede Kamer ingekomen, strekt om zooveel mogelijk te voorkomen, geval len, die zich dikwerf bij executorialen verkoop van roerende goederen voordoen, nl. dat die verkooping onmogelijk wordt gemaakt, doordat eenigen steeds voort gingen inet opbieden op hetzelfde ten verkoop aangeboden voorwerp, zoodat er geen einde aan kwam en de toewijzing aan den meestbiedende niet kon plaats hebben, waardoor de executie geheel verijdeld werd. Door de nu voorgestelde wyziging zal de deurwaarder de bevoegdheid erlangen bij elk bod depót van de geboden som te vorderen, welk depót onder zijn be rusting blijft tot de verkooping is afge- loopen. Wie niet aan dien eisch voldoet, wordt als kooper geweerd. In de Nes te Amsterdam had dezer dagen een zonderlinge jacht plaats. Een schutter uit de Bloemstraat, die nalatig was gebleven in het betalen vaD eenige boeten, zou door de boden van den schut tersraad, bijgestai n door de politie wor den gearresteerd. De man wist echter aan zijne vervol gers te ontkomen door in de Nes op het dak van een huis te klimmen. Toen men hem ook daarheen volgde, sprong hij van het eene dak op het andere en verwijderde zich op deze wijze. De boden moesten zonder arrestant aftrekken. De vorige week besloot de gemeen ie Alkemade (waartoe Roelofarendsveen be hoort) dat dit jaar de kermis aldaarjniet gehouden zou worden, met het oog op de Aziatische cholera. Een wijs besluit zouden wij denken, in het werkelijk belang der in- en omwo nenden. Niet aldus dachten de dorpelingen*er over. Cholera-gevaar of niet, wat kon hnn dat schelen, als zij maar pret kon den maken. Men ging mopperen, werd oproerig, sloeg lantaarns en ruiten stuk alsof die het helpen konden dat de vree- selijke cholera hel kerrnishouden belette. Toen de mindergoedgezinde dorpelingen flink wat jenever hadden gestouwd o, schande toen achtte de burgemeester het geraden militaire hulp uit Leiden te ontbieden. Daarvoor hadden de rumoerige lieden wel een beetje ontzag, maar de gemoe deren waren nu eenmaal in gisting, het had nog erger kunnen worden en om diken willen «Wel zeker. Als ge het van uw do miné gedaan kunt krijgen, dat hij me vraagt, graag. Maar uwe samenkomsten steunen, wil ik niet, boewei het beginsel misschien goed is. Nu, vaarwel, lieve vrienden, houd maar goeden moeddeze donkere tijden gaan ook voorbij." «Dag dominé." Toen van Zemelen hem uitliet, kwam juist Van Hoogendam langs. «Ik ging u zoeken." zeide hij, «ge onttrekt u den ganschen morgen aan mijn bijzijn, en toch wenschte ik nog wel eens rustig met u te praten." «Van harte gaarne," sprak van Burg stede, en gearmd wandelden ze langzaam naar het landhuis terug. Nog onder den indruk van de geschie denis der arme Sara, kon Frans niet nalaten deze aan zijn vriend te vertellen. «Ze is natuurlijk bedrogen," zeide hij. «Dat is nog niet zoo zeker. Wisten we den vader maar te vinden, dan zou l.ij misschien nog wel te dwingen zijn om haar in haar eer te herstellen. Arm trouw schepsel; hebt ge ooit mooier meisje gezien «Neen, dat geef ik u toe alleen het dwalende harer oogeo maakt haar min der aantrekkelijk Intusschen wordt zij zeer liefderyk verpleegd. dat te voorkomen begaven fenige perso nen zich tot den burgemeester, met het voorstel de kermis toch maar te laten doorgaan. Indien de soldateD dan weg gingen, stonden zij zelf in voor het be houd van de rust. Het gevolg was dat een, twee, drie de gemeenteraad vergaderde, die met 7 le gen 2 stemmen besloot om Maandag a. s. de kermis dan toch maar te laten doorgaan De exprestrein van Ostende naar Brussel, welke de Engelsche brievenmail vervoert, is te Denderleeuw, tusschen Brugge en Gent, door het breken van een as der locomotief ontspoord. De ma chinist en de stoker zijn, naar men zegt, gedood. De reizigers zijn met den Bchrik vrij gekomen. In de drie eerste waggons en de slaapwagens bevonden zich geen reizigers. Een echtscheidingsproces. De bladen in de Hongaarsche hoofdstad hou den zich op het oogenblik bezig met een zonderling e;htscheidingsproces, dat in kunst-kringen groot opzien wekt. De echtgenoote, die in de aanvraag tol echt scheiding van vervalsching van haar ge boortebewijs wordt beschuldigt, is eene zangeres die vroegerom haar schoonheid en glasheldere en zuivere colloratuur zeer geliefd was. De echtgenoot is Baron Walter, de echtgenoote Bianca Bianchi en de aanleiding tol de scheidingsaan- vraag is geen echtbreuk of haat, maar de ouderdom der kunstenares. De echtverbintenis was tot stand ge komen door middel van een advertentie. Baron N. Walter liet nl. voor drie jaar in een courant een advertentieplaatsen, waarin hij bekend maakte, dat hij een vrouw zocht, die echter 100,000 gulden rnee ten huwelijk moest brengen. Er melde zich ook een dame aan, Bianca Bianchi, die beweerde dat zij 300,000 gulden bezat er. bovendien, als lid van het Kon. Hongaarsche operagezelschap 15,000 gulden per jaar verdiende. Na korten tijd werd het huwelijk ge sloten. Na anderhalf jaar bemerkte de baron, dat zijn echtgenoote van de door haar opgenoemde goede eigenschappen slechts die bezat, lid te zijn van het operagezelschap. Hij droeg daarom zijn rechtsgeleerde vriend dr. Wilh. Bolink op een aanvraag tot echtscheiding in te dienen, waarin zijn vrouw van valschheid in geschrifte werd aangeklaagd, daar zij in haar geboortebewijs een kleine ver andering had aangebracht, waardoor zij vijftien jaar jonger scheen te zijn dan zij werkelijk was. Verder, heette het in de aanklacht, had zijn vrouw verzwegen, dat zij uil haar eerste huwelijk drie kinderen had. Een poging, om de echtgenooten te verzoenen, mislukte. Deze week zal New-York vol zijn van de feesten ter eere van Columbus. Zaterdag is in de synagogen de ontdek king van Amerika herdacht en Zondag geschiedde zulks in de kerken. Maandag werden optochten van twintig duizend schoolkinderen en studenten gehouden, 's avonds werden concerten gegeven en werd op de brug van Brooklyn, welke twee uur laog voor het verkeer gesloten was, vuurwerk afgestoken. Het fraaiste nummer was een voorstelling van den Niagaia-watervaleen vijftienhonderd voet breede vuur-cataract, ter hoogte van 110 voet in de rivier stortende. Gisteren te 12 uren begon een zee parade in de haven, waaraan 170stoom- booten en verscheidene oorlogschepen, ook Italiaansche, Fransche en Spaansche, deelnamen. De koopvaardij stooiners vormden twee escorte-colonnes, tusschen welke de oorlogschepen van «the Nar rows" af de Hudson opstevenden, om ter hoogte van het Oeverpark te ankeren. De andere stoomers volgden en voeeden allerlei schitterende manoeuvres uit. Nooit is iets dergelijks, beweert men, in de Amerikaausche wateren gezien. Des avonds wederom vuurwerk, benevens een optocht van Roomsche vereenigingeo, 25,000 man sterk, gevolgd door een bij eenkomst. Zoo bereikten ze het huis. «Ik heb u nog iets medetedeelen, sprak Walther, «iets wat u misschien grieven zal, ten minste indien ik me niet in u bedrogeD heb. Gisterenavond laat heeft Vemande een langen brief geschreven, en toen hij mij straks den inhoud vertelde, heb ik hem gevraagd of ik het u mede mocht dee- len. Daarom ben ik u legen gegaan, be vreesd, dat ge het door anderen hooren zoudt." «Welnu?" Kalm kwam de vraag over de lippen maar was het ook zoo kalm daarbinnen gesteld. Walther voelde een snellen druk op zijn arm, de hand, die er in rustte beefde. «Behoef ik verder te spreken," zeide hij, «gij wist dat de verloving reeds langen tijd hangende was gij zelf hebt ze goed gekeurd, toen uw toestemming gevraagd werd, en Ada heeft gisteren avond bij haars vaders brief het jawoord ingesloten." Sterker beefde Van Burgstedes hand neen, de vriend had zich niet bedrogen; dit teeder mannenhart was een wonde geslagen. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2