Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. deelingen gedaan oratrentongeregeldheden op Nieuw-Guinea. Na aanneming van dat Hoofdstuk scheidde de Kamer tot nadere bijeenroeping. De toestand van H. M. de Konin gin-Regentes is vooruitgaande. De lichte ongesteldheid is nagenoeg geweken. Maandag zal het uitgestelde gastmaal aan de hoofdofficieren van land- en zee macht plaats hebben. Luitenant von Schmid breekt in het Sociaal Weekblad een lans voor den vrjjdom van briefport voor miliciens, zooals dat in Zwitserland reeds bestaat waar de milicien vrij brievenverkeer heeft met familieleden en betrekkingen en omgekeerd. >Het is toch niet noodig in de reken kunde ver gevorderd te zijn, om te be grijpen welke plaats een vijfcents post zegel inneemt op de begrooling van een milicien met een dagelijkscb zakgeld van zeven centen. Bij die weinig bedeelden zijn ook in de ouderlijke woning de fran- keerkosten van brieven uitgaven, waar over niet dikwijls en niet gemakkelijk kan worden heengestapt. Vraagt men dan ook aan de miliciens, of zij van tijd tot tijd iets van hun be trekkingen vernemen, dan blijkt, dat het aantal brieven, dat in het oefeningsjaar gewisseld wordt, zich voor de meesten tot twee a drie bepaalt en dat de kosten een meer geregelde correspondentie veelal ongeraden maken. Hieruit volgt, tweeër lei: Ten eerste, dat de schade, die de staat zich zou moeten getroosten, indien hij het brievenverkeer voor en met mili ciens wilde vrijstellen, waarschijnlijk niet groot zou zijn ten anderen, dat het thans verschuldigde briefport er niet toe bij draagt om den band tusschen de miliciens en hun familiën de hechtheid te doen behouden, welke deze voor de indienst- stelling had." Ter voorkoming van bezwaren acht de heer von Schmid het eenvoudigste te informeeren hoe dit in Zwitserland ge schiedt. Er is eene vereeniging opgericht, die zich voorstelt, op het voetspoor van de in Duitschland door graaf von Bodelsch- wingh opgerichte christelijke landbouw koloniën, aan bedelaars en landloopers, na christelijke verpleging in een toe vluchtsoord, door hen weder aan werken te gewennen, de gelegenheid te geven in de maatschappij terug te keeren. Voor het stichtingsfonds is minstens f70.000 noodig. Wie voor dat fonds eene gift in eens van minstens flüOO geeft, wordt beschouwd te zijn mede-oprichter der vereeniging kleinere gaven voor dat fonds zullen ook met dankbaarheid worden aan vaard. Ook kan men lid worden tegen een jaarlijksche contributie van f3. In alle plaatsen zeekt de vereeniging cor respondentschappen op te richten en wanneer er veertig leden zijn, vormt zich een afdeeling. Het bestuur der nieuwe vereeniging is aldus samengesteldJ. van 't Lindenhout te Neerbosch. Voorzitter; J. J. Verbrugh Hzn. te Velp 1. Secretaris; Mr. J. P. A. Graaf van Limburg Stirum te Oosterbeek, 2. Secretaris. Jhr. Dr. L. de Geer te Velp, Penningmeester; L. R. J. A. Roos- male Nepveu te Doorn, H. J. Koper te Hees. Ds. E. A. G. van Hoogenhuyze te Nijmegen, H. J. A. Leembruggen te Zwolle, C. W. Graaf van Limburg Sti rum te Arnhem, M. J. Chevallier te Schoonhoven, J. G. Sillem te Amsterdam, J. L. Zegers te Heemstede. Door den generaal-majoor inspecteur van het wapen der infanterie is per circulaire aan de korpskommandanten bekend gemaakt, dat het leger in Oost- Indiè dit jaar, zoo doenlijk, moet worden versterkt met pl. m. 1700 man, alsmede een 40tal onderofficieren en een GOlal korporaals, terwijl eene afdeeling voor West-Indië uit 100 man zal moeten be staan, nl. een 60tal voor Suriname en een 40 tal voor Curasao. De chefs der verschillende korpsen zijn dringend ver zocht zooveel mogelijk tot deze aanvul lingen mede te werken. Men meldt uit Barneveld van 1 Februari. Heden werd alhier eene vergadering gehouden van landbouwers met het doel eene onderafdeeling van de afdeeling Over-Veluwe der Geldersche Overijselsclie Maatschappij van Landbouw op te richten. Door den burgemeester, baron van Nogell daartoe uitgenoodigd, waren een 70-tal landbouwers en belangstellenden opge komen. Het getal leden der afdeeling bedroeg tot heden slechts 18 en vermeerderde dezen avond tot ruim 70. Dientengevolge behoefde geen onderafdeeling te worden opgericht. Een voorloopig besiuur werd gekozen, bestaande uit de heeren VV. baron van Nagel!, C. J. Schimmel en B. van Essen. In een volgende vergadering zal een concept-reglement worden ter tafel gebracht. Donderdagavond was te Velzen de locomotief Haaf uit IJmuiden, bezig te rangeeren. De machinist Kloos uit Haarlem d« rangeerdei J. de Nij9 uit Beverwijk, tn de machinist-leerliag Oesteraan ait 's Hertogenbosch, die dienst deed als stoker, waren er op. De brug bij Velzen over het kanaal stond open, en juist te 6 uur 10 min. reed de machine achteruit het water in. De brugwachter hoorde den verschrikkelijken plons, sissen, een paar kreten en toen was alles weer stil; de machine was in het 10 Meter diepe kanaal verdwenen en drie mannen waar schijnlijk verbrijzeld onder de zwaarte. Zij, die bet ongeluk zagen, zijn ver pletterd. De brugwachter is als half razend van schrik. Kloos moet gehuwd en omstreeks 27 jaar oud zijn. Oosterman ongeveer 20 jaar en de Nijs ongeveer 25 jaar. De lijken der ongelukkigen zijn nog niet gevonden. Terstond werd naar de firma Goedkoop te Amsterdam geseind om hulp. De vaait door het kanaal is natuurlijk gestremd. De heer B. L. Tijdens, het radicale Kamerlid voor Winschoten, schrijft aan de Amsterdammer omtrent de vergade ring die door notaris Koning te Win schoten is bijeengeroepen, om te komen tot de samenstelling van eene partij van orde in het Oldambt, dat daar uit alle dorpen personen zullen samen komen, die, den toestand blootleggende, in de eerste plaats willen trachten verbetering te brengen zóó, dat er in geen geval den volgenden winter gebrek is aan werk, en indien dan toch wat de schr. voorspelt dat gebeuren zal omdat niet werkeloosheid, maar opruierij met verre gaande brutaliteit en verdachtmaking de hoofdoorzaak der troebelen zijn het den revolutionairen gelukt, hun zaakje voort te zetten, daartegen inet kracht te ageeren en het voor goed den kop in te slaan. Verder schryft de hr. T.«Van deze gelegenheid maak ik gebiuik u ter weerlegging van allerlei prailjes te be richten, dat ik mij even veilig gevoel als altijd dat ik herhaaldelijk met vrienden, met twee mijner kinderen en ook alleen op schaatsen naar Winschoten en Bel- lingwolde ben gereden; dat ik meer dan eens bij avond en zelfs midden in den nacht, nu eens te voet, een anderen keer te paard, geheel alleen, zonder ooit de politie te hebben gewaarschuwd, van Beerta, Finsterwold en Nieuwe Schans ben gekomen, en mij daarbij niet het geringste is overkomen, ofschoon de eenzame, niet verlichte wegen gelegen heid genoeg tot aanranding bieden. Ik geloof dan ook niet, dat de revolutionairen in gansch Oldambt een voldoend aantal bandieten zullen vinden, bereid om te volvoeren waartoe men hen aanspoort, er. mocht dit wel het geval zijn, dan ben ik er, Goddank zelf bij." Uit Eindhoven wordt bericht, dat bij het optreden van Sequah aldaar op Woensdag avond zijne behandeling in het openbaar werd geprezen door den heer Van der Stok, eeistaanwezend offi cier van gezondheid te Venloo. Met den heer Van der Stok hadden op het tooneel plaats genomen eenige officieren van het garnizoen te Venloo en de kapitein der maréchaussée te Eind hoven. Sequah had aan die heeren 's middags een diner aangeboden. De vermaarde St. Pietersberg bij Maastricht heeft weder eens van zich doen spreken. Zondagmiddag waren 5 jongens van 12 tot 16 jaren zonder gids in die onderaardsche gangen afgedaald en daaiin verdwaald geraakt. Den geheelen nacht werd tevergeefs naar hen gezocht, tot het eindelijk Maandagmorgen een bewo ner van St. Pieter, den heer Ferdinand Schols, mocht gelukken, de vermisten op te sporen en van een wissen dood te redden. Er zullen thans maatregelen worden genomen, om dien onderaard- schen doolhof niet meer zoo gemakkelijk toegankelijk te maken. In antwoord op het ingezonden stuk van C. M., omtrent het al of niet wonen van Cartesius te dezer stede, in ons nummer van 28 Jan. 1.1. door den heer Fredeiiks in ons vorig nummer reeds voorloopig beantwoord deelt genoemde heer in het laatste nummer der Amersfoortsche courant alsnog mede «Dat hij te Amersfoort gewoond zou hebben, wordt door geen zijner biogra- phen vermeld; bij zijn uitgegeven brieven werden plaats noch datum afgedrukt; de aan hem gerichte hebben, naar het gebruik, alleen de aanduiding snaar buiten," waarheen ze gemeenlijk uit de meest naburige universiteits-stad bezorgd werden. Alleen in de Cyclopaedia Brittannica wordt gewag gemaakt van het verblijf van Cartesius hier ter stede en wel ouder deze bewooidingen Amersfoortwhere he also lived, seems to be connected with a love affair the only one in his lifeat least it was there that his daughter Francine died in 1640, at the age of five. Het overlijden van dat onechte kind bewijst nog geenszins, dat de vader hier woonde. We trachtten echter het be- graafboek der R.-K. kerk van 1640 te riadplegea, emdat daarin zeer waarichljn- lijk de woonplaats van den vader ver meld zou wezen. De heer griffier van den Burgeljjken Stand moest ons echter al aanstonds te leur stellenhet register is niet meer aanwezig. Cartesius had echter de goede ge woonte in zijn vele brieven in den breede uit te weiden over zijn woonplaats; wellicht dat daarin iets vermeld is om trent zijn vestiging hier ter stede. Wie heeft den moed dien berg te doorwor stelen 't Is zeer licht mogelijk, dat Fiancina op «de buitenplaats in de provincie Utrecht" (waar? tusschen Utrecht en Amersfoort?) gestorven en te Amersfoort begraven is; de stad Utrecht was te rechtzinnig om een begraven aldaar maar zoo voetstoots toe te staan. En wat zijn wonen in het huisje naast de oude Latijnsche school in de Heeren- slraat betreft, dat is al zeer onwaar schijnlijk. Op het fraaie gevelsteen tje toch staat: In 't Hoff van Cleef, 1646. Het huisje is dus iu 1646 gebouwd en toen woonde Cartesius onbetwistbaar te Egmond op den Hoef. Blijkens achterstaande advertentie zal de Bazar, ten behoeve van een ver waarloosd meisje, dat in Thalitha Kumi zou worden opgenomen, den 14en en 15en dezer gehouden worden. Mochten velen onzer lezers zich opge wekt gevoelen, om mej. Fruitier de Talma in haar menschlievend pogen te onder steunen. Het bouwen van een voor 600 kinderen in te richten openbare school voor Lager Onderwiis aan de Beekstraat alhier, is door het Gemeentebestuur ge gund aan den laagsten inschrijver, den Heer H. Schouten, alhier, voor f29.550. De agent van politie 2e klasse A. Verwey alhier, is benoemd tol gemeente veldwachter te Zeist. Aanstaanden Zondag zal, op het sportterrein bij Leusden, een wedstrijd plaats hebben tusschen de Amersfoortsche foolhbal-club en «Quick" uit Amsterdam. De strijd belooft hevig te worden. Zondag den 12en speelt de Amers foortsche club te Utrecht een return match legen het le elftal van «Hercules." Zondag 5 Fehr. a. s. zal de gods dienstoefening in de Rem. Kerk alhier worden geleid door dr. H. IJ. Groene- wegen, predikant bij de Rern. Gemeente te Utrecht. De le Luit. der cavalerie Jhr. A. G. Druyvesteyn te Amsterdam wordt voor drie jaar gedetacheerd bij het le ger in Oost-Indie. Donderdag 2 Febr. des avonds ten half acht uur had er in het gebouw Volksheil alhier eene eenvoudige plech tigheid plaats. Mej. Vernois, gewezen directrice van «Beth-san" in de War moesstraat te Amsterdam, die zich hier is komen vestigen om deel te nemen aan het werk der Inwendige Zending, uitgaande van het gebouw Volksheil werd door het bestuur van die inrichting tot liaien arbeid ingeleid. Prof. Valeton, voorzitter dier Vereeni ging, opende de bijeenkomst met een korte toespraak, waarin hij de taak en de ioeping der Inwendige Zending in het licht stelde. Daarop heette ZHG. als voorzitter der Vereeniging mej Veruois welkom als medearbeidster en terwijl hij haar den zegen Gods toebad in haren arbeid, wekte hij alle aanwezigen die belang stelden in den arbeid voor het Koninkrijk Gods op, om Mej. Vernois en haar werk te steunen en te dragen door hun gebed. Hierop sprak Mej. Vernois de aan wezigen toe. Plannen zeide spr., wilde zij niet ontvouwen. Zij had geleerd, geen plannen te maken, maar zich vari dag lot dag, ja van uur tot uur te laten leiden door den Geest des Heeien Zij wenschte zich te geven aan liet werk van den Heere Christus en aan her,, die als door hem gezonden, op haren weg zouden worden gebracht. Met een op wekking tot alle aanwezigen, om eerst zich zelf aan hun Verlosser over te geven, en dan elk in zijn kring, te arbei den voor Zijn rijk, besloot spr. haar eenvoudig doch treffend woord. De heer Hoogewerfl dankte Mej. Ver nois, namens de aanwezigen voor hare hartelijke woorden; ook daarvoor, dat zij aan de roepstem van het bestuur ge hoor had gegeven, om te Amersfoort te komen arbeiden. Had mej. V. een werk, dat haar lief was geworden, moeten neerleggen, spr. dankte God, dat haar thans als mede-arbeidster mocht begroe ten, hier, waar h-.t arbeidsveld zoo ruim inaar zoo dor was, en bad haar bij haren arbeid moed, liefde en geloof toe. De vergadeiing werd inet gebed en toepasselijk gezang geopend en gesloten. Uit de naamlijst van de leden der colleges van bestuur in de Ned. Iierv. kerk blijkt, dat het provinciaal kerkbe stuur van Utrecht voor het jaar 1893 is samengesteld uit de heeren J. C. Verhoed, pred. te Utrecht, presi dent; sec. dr. A. W. Bronsveld, pred. Utrecht; tertuis J. Quast Hzn., pr. Utrecht. Th. H. Nahuye, pr. Zeist, vice-presi dent; sec. A. Couvée, pr. Zeist;"|tert. dr. H. H. Meulenbelt, pr. Baarn. H. A. E. Heinecken, pr. Amerongen sec. G. B. Boomer, pr. Diiebergen; tert W. Koelman, pr. RheDen. Jhr. W. von Wrange] auf Lindenberg, ouderling Utrecht; sec. G. van Gheel Gildemeester, oud. Amersfoort. M. A. Adriani, emer. pr. Utrecht, sec retarie; sec. J. Quast Hzn. pr. Utrecht. Het class, bestuur van Amersfoort be staat uit: A. Couvée, pr. Zeist, praeses; sec. H. Th. Barbas, pr. Vreeland. Dr. G. J. Weijland, pr. Austerlilz, As sessor,; sec. dr. H. H. Meulenbelt, pr. Baarn. G. van Kernpen, pr. Westbroek, scriba en quaestor, sec. vacant. L. H. F. Creutzberg pr. Hoogland sec. vacant. W. J. Immink, pr. Amersfoort; secr. W. H. Stegenga, pr. Oud-Loosdrecht. B. Ch. Ledeboer, pr. Loenen a/d Vecht; sec. G. Verrijn Stuart Jr. pr. Soesterberg. J. J. Kleber, oud ouderl. Amersfoort; sec. C. Maas, oud-ouderl. Amersfoort. J. B. de Beaufort, oud-ouderl. Wouden berg; sec. C. L. Mense, ouderl. Zeist. G. van Gheel Gildemeester, oud-ouderl. Amersfoort; sec. nil. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, oud-ouderl. Amersfoort. Donderdag namiddag omstreeks 4 uur geraakte aan de Singel bij de St. Andriesstraat, door het breken van het lemoen het rijtuig te water van den heer T. v. H. In het rijtuig bevonden zich mevrouw T. v. H. en op den bok de koetsier en het zoontje van den tuinman. Laatstgenoemden werden bij den val uit het rijtuig in het water geslingerd. Het rijtuig, een omnibusbreack, viel op de zijde en door het portier drong al dadelijk een massa water binnen. Door spoedige en doelmatig aangebrachte hulp der om wonenden, mocht men er in slagen, na het verbrijzelen van den glazen zijwand van het rijtuig, mevrouw T. uit haar netelige gevaarvolle toestand te verlossen. Na een oogenblik ten huize van den heer B. te hebben vertoefd werd zij per huurrijtuig naar den huize «Ran denbroek" gebracht en heeft HEd. naar wy vernemen tot dusverre geen nadee- lige gevolgen van dit ongeval ondervonden. Het paard, dat door achteruitslaan schuld had aan het breken van het lemoen en dus oorzaak was van het ongeval, werd gisteren op last van den heer T. v. H. afgemaakt. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Woensdag, den 8 Februari 189o, des namiddags ten Een ure. Punten van behandeling: I. Advies van Burg en Weth op de requesten tot afschaffing van de kermis. 2. Ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting voor 1892. 3. Ontwerp-besluit tot het aangaan eener geldleening ter. bedrage van f 40000 ad 3% °/o. 4. Voorstel van Burg. en Weth. ten aanzien tot aansluiting aan het tele- phoonnet, krachtens ait. 2 der acte van overeenkomst met de Bell-telephoon- maatschappij aangegaan. 5. Missive van Heeren Ged. Staten van Utrecht ten aanzien der grensscheiding tusschen Leusden en Amersfoort. 6. Advies van Burg. en Weth. op het rekest van eigenaren van den Vlasakker- weg tot hardmaking van dien weg. 341ste UTAATM-LOTtlKlJ. Vijfde klasse. (Vierde of laatste week.) Trekking van 13 Febr. (3000 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 100 op No. 1456. Prijzen van I" 7« 1004 1430 1437 1452 4614 4616 4617 14324 14337 14354 14363 14368 14369 14379 15808 19935 20726 20739 20748 20768 20814 en 20826. Te zamen 23 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1002 1034 1048 1408 1426 1427 1432 1440 1444 1451 U79 1481 1485 1506 1507 4603 4605 4611 4615 4619 4633 4634 4646 7361 7362 7370 7376 7378 74( 10 7402 7403 14293 143061432814341 14342 14343 14355 14365 14377 14380 14389 14396 15810 15818 15831 15839 15848 15864 15868 15876 19892 19806 19902 19906 19916 19919 19925 19931 19934 20731 20732 20736 20745 20749 20751 20780 20781 20789 20805 20809 20819 20823 en 20827. Trekking van de laatste 100 nummers geschiedt 4 Febr. Ingebleven is een prijs van f 1000, waaraan de premie van f30 000 wordt toegekend, terwijl die van f 3000 aan het laatst uitgetrokken lot ten deel valt. Scberpeuzeel 2 Febr. De raad dezer Gemeente heeft in zijne vergade ring van heden tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier benoemd Mej. Kreeft thans in gelijke betrekking weikzaam te Hantumhuizen Gemeente Ternoord Friesland. De markies de Panisse-Passis, te Parijs, die op een zeer handige wijze door drie boeven werd opgelicht, welke zich uitgaven voor leden van de Panama- enquête-commissie, en in die hoedanig heid beslag legden op den inboedel van den markies en een gedeelte van de kostbaarste voorwerpen wegvoerden, is op het bericht van den diefstal onmid dellijk naar Parijs teruggekeerd en heeft nu een lijst van de gestolen voorwerpen opgemaakt. Er komen niet minder dan 245 stukken tafelzilver op voor, zooals lepels, messen, vorken, enz., allen ge merkt met het wapen van den markies. Verder talrijke vooiwerpen van weelde, o. a. een gouden tabaksdoos, een gouden horloge, gouden armbanden, enz. Onder de gestolen schilderijen, die alle van aroote waarde zijn, bevinden zich een Wouwermans, een Peter Neefs, twee stukken van Tenieis, een Ruysdael en een Van Mieris. Een verzameling hand- -chrilten, met portretten van alle Fran- sche koningen, van Hendrik III af, wordt eveneens vermist. «Een waggonlading jonge vrouwen gevraagd." Met deze vreemde kennisgeving begon een advertentie, onlangs voorkomende in een der New-Yorksche bladen, en blijkbaar werden onder «jonge vrouwen »ulke verstaan, die het wenschten te worden. Waar, wanneer, door wien werden ze gevraagd? In Huron, Zuid- Dakota. Terstond! Door den eigenaar van een hotel, en door zijn vrienden en buren I Hij deelde mede dat onder de inwoners der kleine stad een groote menigte jongen mannen zijn, die er goed in zitten huis en hof, akkers en vee, geld en goed hebben. Slechts zulke schepsels ontbreken hun, die zij gaarne medebezittenden van alle hun goederen zouden wenscheo te maken. Een derge lijke noodkreet kwam niet voor de eerste maal uit Britsch-Columbia, evenals uit het Eden, aan den overzijde van den Oceaan gelegen uit Kootenay-dal. In vele gedeelten van de Nieuwe Wereld vindt men op de honderd huwbare en, wat nog meer zegt, trouwlustige mannen, nauwelijks twintig vrouwelijke wezens, wien ze hun liefde kunnen verklaren, en daarna met haar huwen kunnen. Zulke treurige toestanden behoeven slechts be kend te zijn, om tot een uitstekende op lossing te geraken. Wel is de reis groot, doch bij vele vrouweu is ook het mede lijden groot, en het zou ons niet verwon deren, als zich eerlang groote menigten vrouwen naar Amerika gingen inschepen, om daar in Canada, of wel in Australië haar levensideaal te vinden. In de aan kondigingen kwamen geen beperkende bepalingen voor omtrent de nationaliteit I Zoodat.1 BURGERLIJKE STANOEN. Amersfoort. GEBOREN: 25 Jan. Karei Koenraad, z. van Karei Koenraad Abelman en Ja- coba Alijda Verhoef. 26 Jan Hendri- kus Gerardus, z. van Anthonie Ma- chielse en Gerarda Meijers. 27 Jan. Louis Jean Babtist, z. van Louis Jean Babtist Posthouwer en Johanna Wilhelmina Ruijters. Bernardus Jaco bus, z. van Bernardus Jacobus Windsaul en Johanna Gerarda Mater. 28 Jan. Nicolaas Johannes, z. van Nicolaas van Meeleren en Francina van Leuverden. Johannes, z. van Johannes Arnoldus Jekel en Margaietha Engel. 29 Jan. Hen driks, d. van Peter van Leeuwenkamp en Bartje van Hoeijen. Maria Hester, d. \an Jacob Klazinus de Lijster en Jo hanna Dorothea Blankenburg. 30 Jan. Rnlgerus, z. van Wouteius Rijn en Ge rarda van 't Wel. 1 Febr. Gijsberta Johanna d. van Wilhelmus van den Be- dem en Gijsberta Staal Abraham, z. van Cornell- van Asch en Johanna Al- berdine Jacoba Loui a Bonnier. San- der, z. van Leeman van der Ziel en Johanna van Dijk. GETROUWD: 1 Febr. Hendrik Snij ders en Margaretha van Dijk. OVERLEDEN: 26 Jan. Johannes Jaco bus Hendrikus van Santen, 54 j. wedr. van Johanna Sophia Hol. Franziska Heselhaus, 28 j. ongeh. 28 Jan. Jo hanna Cornelia Mulder, 82 j. ongeh. 29 Jan. Lambertus Johannes Smit, 19j. ongeh. - Heiurich van der Kuhlen, 75 j. ongeh. Cornells van Spengen, 69 j echtg. van Antonette Maria Wilkens. 31 Jan. Willemijntje Nieuwenhuizen, 76 j. wed. van Johannes van Kampen. Klaas Dekker 8 m. 1 Febr. Bernar dus van Keulen, 82 j. wedr. van Barbara Voortman. Hooglaud. OVERLEDEN' 31 Jan Adrianus Vos kuilen, 11 m. 2 Febr. Hannes Wolfs winkel 75 jaren wedr. van. H. Blankers. Lensdeu. GEBOREN 27 Jan. Gerrit z, van Cor nells van Ginkel en Jannigje Brink. OVERLEDEN: 27 Jan. Cornelis Mar- tinus Cornelissen 4 m. Stonteiiburg. GEBOREN31 Jan. Geurtje, d. van Cornelis Walet en van Geertje van Beek.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2