Staten-Generaal. Plaatselijke berichten. meen, niet zoo onrechtvaardig als het wel lijkt, tenminste niet als wij ons het huwelijk zoo voorstel len als wij hierboven gedaan heb ben. Dan verliest zij weliswaar dat recht, maar zij krijgt er een ander voor in de plaats, het recht om haar zedelijken invloed te doen gelden, en dat weegt ruimschoots tegen het verlies van het eerste op. BLNNENLAim Naar de IV. R. Cl. meldt, is de heer Havelaar benoemd tot hoofddirecteur der posterijen en telegraphie. Volgens den regenmeter der Rijks landbouwschool te Wageningen bedraagt de gevallen regen over de maand April 2 mil., tegen 21m 1, over dezelfde maand van 1892. Ter gelegenheid van het lOOjang bestaan van het korps rijdende artillerie, is uit kaaonbrons een gedenkpenning geslagen, die met eene oorkonde is aan geboden aan de overige korpsen, die bij die gelegenheid blijken van belang stelling gaven. Dezer dagen genoot Nuland (N.-B.) het bezoek van een paar «flesschentrek- kers". In een open landauer kwamen een paar heeren aan en bezochten de ver schillende winkels. Allereerst ging de eene, maakte een praatje en haalde een handdoek uit zijn zak van pl. m. een kwartje, dien hij voor 3 cent te koop aanbood. Wanneer hij zag, dat men kooplust kreeg, ging hij weer naar zijn rijtuig en kwam met zijn kameraad en een pak terug. Het pak werd openge- maukt en nu kwam daaruit te voorschijn 1 tafellaken, te koop voor 25 cent, 5 handdoeken gelijk aan den getoonden, te koop voor 3 cent. Verder een stuk kamgaren, een stuk marineblauwe slof •n nog zoo iets, ter oorspronkelijke waarde van wel 5 gulden de el; maar nu moest alles weg voor een koopje. Met tianen in de oogen weid het sterven van een broeder, die in die zaken deed, als de oorzaak van die liquidatie opgegeven. Men kon dan ook het heele pak koopen voor ƒ46. Bij aarzeliDg van de zijde des koopers fluisterde de tweede heer dezen in 't oor: «bied f30 dan krijgt gij het ook, wed ik." Een waagde een bod vanJ 15, doch toen hij niet meer geven wou, wa ren de heeren gauw bij hem verdwenen. Op andere plaatsen loog men«die en die heeft voor 200 of voor ƒ150 van ons gekocht", enz. Men meldt uit Rotterdam: Ook hier nemen, zoolang de werksta king le Huil duurt, de op die haven va rende stoombooten Rotteidainsclie sjou werlieden daarheen mede, om de lading dier booten te lossen en de nieuwe lading aan boord te brengen. Hoewel dit weik goed beloond wordt, weigerden de meeste bootwerkers daartoe hunne diensten te verleenen, en dit niet alleen, maar zy nemen ook eene vijandelijke houding aan tegen de sjouwers, die er zich wel toe bereid verklaren. Zooals vroeger reeds medegedeeld werd, behoort een groot deel van dit werkvolk tot een internationale vereeniging, wier leden zich verbonden hebben om over en weer elkanders belangen te bevorderen en bij het uitbreken van eene werksta king, de werkstakenden niet te vervan gen. Van daar, dat sedert het uitbreken van de werkstaking te Huil ook hier on der het werkvolk op onzen bodem eene sterke gisting heerscht. Trok al dit werk volk hier ééne lijn, stellig zouden wij ook hier door eene werkstaking bedreigd zijn geworden. Dank zij echter den in vloed van de vereeaiging „De Neder- landsche vlag," begrijpen de kwaadwilli- ïn de ooren, en toen ik een blik op de zee wierp en de witgekuifde golven zag schuimen, werd het my bang om het hart en vroeg ik een naast mij staanden broeder matroos met bevende lippen: «Vau da8g zullen wij natuurlijk niet uitzeilen «Niet uitzeilen?" hernam hij; «wel wis en waarachtig: dat is juist de wind, dien wij noodig hebben." Het was te laat om terug te trekken. My stond wel voor, dat ik van den ad miraal eenige orders betreffende de reis en den tijd van ons afzeilen ontvangen had, maar dat ging mij thans geheel door liet hoofd, ik had aan mijne manschap het bestuur-over het schip overgedragen, en nu was het oogenblik gekomen, dat ik mij met mijne vrouw en onzen neef aan boord begeven moest. De wind blies wezenlijk vrij fel, en dat niet alleen naar mijn ooi deel, want alle toeschouwers op het strand k*ken bedenkelijk naar de lucht en schenen ons, gelijk het mij in mijne angstige opgewondenheid voor kwam, voor verloren schapen le houden. Bij den trap tegenover hel clubgebouw gekomen, zagen wij de kleine boot die ons aan boord inoest brengen, als dol en razend op de golven op en neer dansen. »'t Is met de Voorzienigheid spotten, zich zoo te wagen I" zuchte ik, en ook gen, dat elke poging daartoe hier zou mislukken. Hieruit laten zich ook verklaren de vijandelijkheden tegen de bestuurders dezer vereeniging, waarvan onlangs werd melding gemaakt; blijkbaar was men destijds hier reeds onderricht van de plannen, die er in Engeland bestonden, en werden er met de Union, de vereeni ging van dok wei kers en sjouwers daar te lande, reeds onderhandelingen gevoerd. Tusschen de beide partijen onder onze bootwerkers bleef sedert eene zeer ge spannen verhouding bestaan. De interna tionaal verbondenen dreigden, dat zij het medevoeren van werkvolk naar Huil zouden wetan te beletten, en hunnen beter ge zinden kameraads zochten zij schrik aan te jagen. In de laatste dagen is de onrust op onze kaden, waar de bootwerkers steeds bij talrijke troepen bijeen zijn, zeer toe genomen, en de politie heeft daar eene buitengewone macht moeten ontwikkelen om wanordelijkheden tegen te gaan. Bij aankomst van de stoomboot Seagull uit Hull, die Hollandsche sjouwerlieden aan boord had genomen, was er eene talrijke samenscholing van kwaadgezinden, die deze sjoawerlieden te lijf wilden en met geweld hen wilden beletten om hunne diensten te beschikking van de cargadoors te stellen. Zonder de krachtige houding der politie zouden er zeker ernstige ge welddadigheden hebben plaats gehad. De toestand blijft echter nog altijd zeer dreigend. In de vergadering der Tweede Kamer van Vrijdag j. I. werd mededeeling ge daan, dat de opnieuw samengestelde af- deeling tot Voorzitters hadden benoemd de heeren Bahlmann, Haffmans, Van Al phen, De Beaufort ;Amsterdam) en Rut gers tot ondervoorzitters de heeren A. Van Dedem, Keuchenius, Brantsen, Royaards en Van der Kaay. Vervolgens werde» eenige kleinere wets voorstellen en andere onderwerpen be handeld, o. a. tot opheffing van de bui tengewone rechtspraak voor leden van het Koninklijk Huis. Ten aanzien van het adres van den gewezen tijdelijk gepen sioneerden eersten luitenant Arntzenius weid door de heeren Land en Van Löben Seis de wenschelijkheid betoogd om te maken dat tijdelijke pensioenen, toege kend aan hen die wegens invaliditeit vóór het doorloopen van een twintigjari gen diensttijd eervol worden ontslagen, verlengd kunnen woiden. De Min. van Oorlog deelde mede, dat toekenning van een tweede of derde pensioen afhangt van de vraag, of de gewezen officier in zijn onderhoud kan voorzien. Hel wetsontwerp betreffende een over eenkomst met spoorwegmaatschappijen door den lokaal-spoorweg Sittard-Herzo- genrath werd bestreden door den heer Vrolik, die minder rooskleurige verwach tingen heeft van de geldelijke resultaten dezer lijn dan de Minister van Water staat en zijn voorganger de heer Have laar. De heer Vrolik wos de eenige tegenstemmer. De faillissementwet werd, na goedkeu ring van eenigt redactiewijzigingen, aan genomen met 56 tegen 12 stemmen Daarna scheidde de Kamer tot nadere byeenroeping. BUITËMDSCH OVERZICHT. Alle wereldsche dingen komen ten slotte terecht, zelfs de Fransche staats- begrooting voor 1893, al is het ook op het oogenblik, dal reeds vier maanden van liet jaar voor hetwelk zij dienen moet, verstreken zijn. De Kamer is in 't eind zoo verstandig geweest, om op de laatste betwist* punten toe le geven, al ontbrak het niet aan voorstellen, zelfs van de begrootingscommissie, om vast op het eenmaal ingenomen standpunt te blijven mijne vrouw klemde zich aan mijn arm vast en vroeg of wij niet liever om zou den keer*n. Neef Lomai niettemin, schoon zelfs geen zeeheld, scheen thans van een onverzettelijken mo*d bezield en trok mij met behulp van een paar matrozen half tegen mijn wil in de ongelukkige note- dop neer. De bootslieden grepen naar de riemen en daar gingen wij! De kust verdween en het gelukkige volk, al op den onbe- wegelijken grond stond, werd al kleiner en kleiner. Ik verlangde nu vurig het dek van mijn niew gekocht jacht te be treden, daar bij de keuze tusschen twee kwaden het grooter schip mij toch nog verreweg de voorkeur scheen te verdienen. Spoedig kwamen wij in vreeselijk woelig water, de door den wind gezweepte gol ven verhieven zich en deden ons gewel dig slingeren. Mijne vrouw kermde en hield zich aan mij vast, terwijl Lomax mij den linkerarm bont en blauw kneep. «Loef op! loef op" riep de man, die het roer hield, en daar van mij waarschijnlijk alles afhing, dat ik oogenblikkelijk deed, wat hij verlangde, riep ik heel verbijsterd «In 's hemels naam, wat beduid dat: loef op!? Maria, schat, loef opl Lomax, ik bid u, loef op! als ge weet, hoe men d*t doet." De stuurman verbeet zijn lachen en staan. Zoo is dan, overeenkomstig den wensch van den Senaat, de drankbelas ting van de begrooting afgevoerd en vereenigde de Kamer zich met de gewij zigde redactie der beursbelasling, terwijl ook ten aanzien van het patent voor de groote magazijnen het gevoelen van den Senaat werd aanvaard. Op politiek gebied is men, ook door deze beslissing, een tijdperk van rust in getreden, die niet is verstoord geworden door manifestaties van werklieden op 30 April op 1 Mei; want waar deze voorvielen, droegen zij een onschadelijk karakter, al had de Regeering het niet laten ontbreken aan maatregelen van voorzorg. Te Roubaio deed zich zelfs het zonderlinge geval voor dat de fabri kanten Maandag hun inrichtingen sloten, terwijl de meeste arbeiders dien dag liever hadden willen werken. Dergelijke besluiten zyn zeer geschikt om de op- schroeverij van 1 Mei een zachten dood te bereiden. Ook uit andere landen komen weinig of geen berichten van rustverstoringen. In België was het zelfs bijzonder kalm nu ook de Senaat het kiesrecht-voorstel van den heer Nijssens heeft aangenomen, laat men deze quaestie vooreerst rusten, en voor het overige hebben de werklie den, na zooveel werkverzuim, er behoefte aan, de geleden schade in te halen. In Engeland is het met de arbeiders beweging nog niet in 't reine. De Lon- densche dok werklieden vergaderden Zon dag, en besloten de werkstaking te Huil indirect te steunen door eveneens het ontslag le eischen van de lieden, die niet tot hun bond behooren. Natuurlijk komt daar niets van, en dat begrepen ook de moesten, daar zij ondanks dit besluit toch Maandag aan den arbeid trokken. Ook schijnt men daar ontevreden gewor den te zijn op de leiders, die wel op vergaderingen een groot woord voeren, maar van verre blijven, als het er op aankomt den weerstand te organiseeren en zich bioot te stellen aan het ontvan gen van klappen. Uit Huil verneemt men. dat nieuwe besprekingen met de putroons plaats hebben, die waarschijnlijk zullen eindigen met de onderwerping der werk stakers, waarvan velen echter door vrij willigers zijn vervangen, die men nu niet maar zoo kan wegzenden. Voor niet wei nigen zal dus een gedrongen werkeloos heid de vrucht zijn van hun onredelijke eisclien en van de wijze waarop zij die in vervulling trachten te brengen. Het Lagerhuis heeft het met de be grooting heel gauw klaar gespeeld. Het debat duurde vijf uren, daarna werden alle uitgaven en inkomsten en bloc goed gekeurd. Niet altijd toonen de Engelschen op parlementair gebied zoo practisch t* zijn. In de nabijheid van Gladstone's woning te Londen is een man gearresteerd, die er twee schoten heeft gelost, na zich min of meer dreigend over den premier en minachtend over home-rule te hebben uitgelaten. De stumper is naar alle waar schijnlijkheid meer dan driekwart gek; in zijn zakboekje vond men eenige ver warde volzinnen over Ierland en home- rule, 't Is te hopen voor de Regeerings- partij, dat haar organen over dezen «aan slag" niet te veel drukte maken, want zoo het publiek bemerkte dat men met het gebeurde reclame ging beproeven voor het Kabinet an zijn Iersche voor stellen, dan kon die bespreking weieens een precies omgekeerde uitwerking heb ben. Dat men van een enkelen gek veel last kan hebben, ondervindt de Duitsche Rijksdag, en het is zeker wel een ern stige schaduwzijde van het algemeen stemrecht, dat het den lieden mogelijk maakt zoo iemand als Ahlwardt met een mandaat van volksvertegenwoordiger nog bespottelijker te maken. De onge lukkige is lijdende aan monomanie: hij ziet in eiken Israëliet zijn bittersten vijand. Zijn zoogenaamde «bewijsstukken" zijn in de commissie onderzocht, en ble ken gebrekkige afschriften van gefingeerde zeide tot mijne vrouw «Recht in de sloep, mevrouw «Maria," zeide ik, «de man zegt u wat." «Wat moet ik?" riep myne vrouw, over haar gansche lichaam bevende. «Recht in de sloep I" herhaalde de kerel met verheffing van stem. «De hemel helpe ons!" stamelde ik, «de man spreekt en ik weet niet wat." «Ga zitten dan, voor den donder!" brulde de matroos nu, en dankbaar, dat hij toch eindelyk verstaanbaar gesproker, had, pakte ik, zonder een woord te spreken, mijne vrouw bij de schouders en drukte haar op de ons aangeduide plaats neer. Wij waien nu dicht bij den kotter en dansten op en neer op de golven. Men wierp ons eene lijn toe die mij tegen het rechter oog vloog; de boot stiet tegen de zijde van hel schip en de schok deed Lomax languit neertuimelen. Mijne vrouw viel in onmacht en werd in een staat van bewusteloosheid aan boord geheschen ik volgde, mij aan twee glibberige touwen vastgrijpende, en dacht hals en beenen te breken. Wordt vervolgd.J brieven te zijn of dergelijk spul. Toch verbeuzelen nog sommige menschen hun tijd met op volksvergaderingen naar zijn praatjes te hooren. Is het misschien aan den invloed van den slechten toon, door Ahlwardt in den Rijksdag gebracht, toe te schrijven, dat het ook op een tijd, als hij niet in de zaak gemengd is, zoo rumoerig kan zijn? Vrijdag heeft het er, bij de behandeling der woekerwet, danig gespooktde heeren stonden elkander uit te schelden voor schavuit en voor lafaard, of het zoo maar niets was, terwijl het den voorzitter on- mogelyk bleek de orde te handhaven. Waarlijk, de bekend* uitdrukking «par lementaire vormen" begint e*n eigen aardige beteekenis te krijgen. Over de* Keizers verblijf te Rom* en zijn ontmoeting met sommige personen wordt in de pers sterk geredeneerd. Dat hij een bijzonder vriendelijke houding aannam tegenover kardinaal Ledochowski, den bekenden gewezen aartsbisschop van Posen, die tijdens den iculturkampf" wegens zijn verzet tegen de kerkelijke wetten uit zijn bisdom werd ontzet, vindt in vele bladen sterke afkeuring. De woorden, welke men den keizer bij die gelegenheid in den mond legt: «Niet waar, al het gebeurde is immers verge ten?" worden wel officieel tegengespro ken, maar een feit is het toch, dat de Keizer den Kardinaal een gouden snuif doos cadeau gaf, en ook schynt het waar te zijn, dat deze van Z. M. de verzekering ontving, dat niets zijn terugkeer in Duitschland in den weg staat. De Reichsanzeiger heeft mede ontkend, dat over de legerwet met een deel van het centrum onderhandelingen hebben plaats gehad, waarbij toezeggingen ge daan zouden zijn in zaken, vreemd aan dat onderwerp zegge op kerkelijk ge bied. De openbare meening is wantrou wend geworden omtrent dergelijke ont kenningen en men houdt het er algemeen voor, dat de onderhandelingen wel ge voerd zijn, maar niet tot de gewenschte uitkomst hebben geleid. Het wordt dan ook vrij zeker geacht, dat die wet, die weldra in de vollen Rijksdag in behandeling zal komen, ver worpen wordt. Dan volgt er een ontbin ding van den Rijksdag, en wat de nieuwe verkiezingen zullen opleveren, weet niemand. Een nader bericht meldt evenwel, dat de kansen der legerwet aanmerkelijk ge rezen zijn, doordien Zondag de Rijks kanselier Von Caprivi een conferentie gehad heeft met leden van alle groote partijen uit den Rijksdag, ook van het centrum en de vrijzinnigen. Me» werd het eens over een schikking, waarbij de, eisch der Regeering voor het eerste jaar met ongeveer 10.000 man werd vermin derd. Daarvoor wil ook een deel van het centrum en van de vrijzinnigen stemmen; het is echter nog de vraag, of hiervoor de meerderheid verzekerd is. Maandag hield de vrijzinnige partij een vergadering, welke vijf uren duurde. De meerderheid besloot, bij haar afwijzende houding te volhaiden; de minderheid, vooiloopig 10 leden, verklaarde zich voor een schikking. De zaken van Egypte zijn Maandag in het Britsch Lagerhuis ter sprake geko men. Sir Charles Dilke vestigde de aan dacht op de tegenover dat land gevolgde politiek en vroeg of nu de lijd gekomen was om de beloften, achtereenvolgens door verschillende regeeringen ten op zichte van het bestuur van Egypte gedaan, na te komen. Gladstone verklaarde, dat een voortdurende bezetting van Egypte in strijd zou zijn met de goede trouw jegens Turkije en Europa, Engeland zou in zijn recht zijn als het over de Egyp tische quaestie een conferentie bijeenriep Het Lagerhuis mag echter de Regeering de handen niet binden door vooraf een verklaring te eischen. Het vooratel-Dilke werd onder toejuichingen verworpen. Maandag had de plechtige opening der tentoonstelling van Chicago plaats. Het was een indrukwekkend feest, en groot was de geestdrift toen President Cleve land, na het uitspreken eener krachtige redevoering, met klokslag vau twaalf uren op den knop eener electrische ge leiding drukte, waardoor op eenmaal alle machines in gang en alle fonteinen aan het springen geraakten. De godsdienstoefening in de Re- monstr. kerk alhier, zal op aanstaande Zondag, 7 dezer geleid worden door Ds. Verwey, predikant bij de Herv. ge meente te Rijswijk. Naar de Oud-Katholiek vermeldt, is door mgr. de aartsbisschop van Utrecht, den hooggeleerden heer prof. J. J. van Thiel, president van het O. Katb. Semi narium alhier het voorloopig bestuur op gedragen van de Oud-Katholieke kerk te Parijs. Bij de gisteren plaats gehad heb bende stemming van 13. leden voor het Kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente te Amersfoort zijn gekozen de HH. C. Maas, J. J. Berends, E. S. Bijtelgar, H. W. Valewink, Jhr. Mr. A. M. C. Sand- berg, C. Bauer, J. Zandijk, W. Kraai- kamp Wz., J. van Haselen, J. J. Kleber, P. van der Want, C. de Jongh, G. J. Slothouwer. Maandagmorgen te 10 uur arriveerde alhier het 4e bataillon 5e regemenl Infan terie, sterk 18 officieren en 399 minderen per extra trein uil Nijmegen. Ter ver welkoming waren aan het station aan wezig de koloDel kommandaut van het regiment, hoofd en subalterne officieren der verschillende wapens alhier in gar nizoen, kommandaut en officieren der d d schutterij en last nol least der slaf- muziek van het regiment. Van den toren en vele particuliere woningen wapperde de driekleur. Des avonds werd door de reeds hier in garnizoen zijnde officieren van het 5e regiment aan hun pas aan gekomen kameraden een diner aangebo den in de localen d*r Sociëteit «de Ver eeniging," daartoe welwillend door H. H. leden dier sociëteit afgestaan. Met het 4e bataljon kwamen de navol gende officieren medede majoor S. S P. de Lang Evertsen kommandant, le luit. adj. W. Puffing; le luit. kwartiermeester S. J. Rienks; A. v. d. Mo*r arts, off. van gezondheid leklasse; kapiteins J.L.Fumée, jhr. A. H. M. M. Pabst van Bingerden, C. J. Ouwerling en J. Langenbach1 luite nants H. J. Indewey, W. N. A. de Vos, F. T. van der Staay en A. W. Bach- man 2e luitenants J. Reyers, M. J. G. Stroot- man, C. M. de Kanter, J. E. Gleysteen, H. de Haan Hugenholtz en J. P. M. Soer. De 1. luitenant-kwartiermeester 11. L. C. Mulder van de Graaf van het I. regiment veld-axtillerie, is overgeplaatst bij het 5. regiment infanterie alhier. De le luit. W. A. Versteegh, van het 5e regiment infanterie is benoemd tot leeraur in de Nederlandsche taal, de geschiedenis en de aardrijkskunde op den cursus van dat korps alhier. Dezer dagen wordt hier het examen gehouden voor onderofficieren, dingende naar den graad van adjudant-onderoffi cier dienstdoend officier bij de bereden artillerie. Aan dit examen zal worden deelgenomen door 3 onderofficieren van het le, 1 van het 2e en 2 van het 3e regi ment veld-artillerie. De griffier bij het kantongeteebt, de gezamenlijke procureurs hier ter stede en de notarissen in het kanton Araers- foui t hebben Zaterdag, bij monde van mi. J. van der Leeuw, den oud-ontvanger der regislialie jhr. rnr. A. M. C. Sand- berg een aandenken veieerd als blijk van hun gioule erkentelijkheid voor de uit nemende wijze waarop de waaidige man hen te allen tijde ter zijde stond en hun soms moeilijke taak door zijn voorlichting en groote humaniteit aanmerkelijk ver lichtte. Het geschenk bestond uit de nieuwste uitgave van Meyer's Conversatioos-Lexi- con, in regaal en was vergezeld van een door Antonie Grovensluk fraai gecalli- grafeerde oorkonde. Met den hem eigen eenvoud aanvaardde jhr. mr. Sandberg het geschenk, onder hartelyke dankbetuiging aan de gevers; omioodig te zeggen, dal hij den lof, hem in woord en schrift gebracht, terugwees en verklaarde slechts zijn plicht gedaan te hebben ofschoon de hem betoonde waardeering hem hoogst aangenaam aan deed. Moge het den waardigen man gegeven zijn nog in lengte van jaren zijn welver diende rust te genieten. Jhr. mr. B. W. Th. Sandbeig leg de j.l. Maandag in handen van B. en VV. den eed af als Griffier der Gemeente- Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort hebben eervol ontslag ver leend aan den heer J. C. Leinweber als Griffier der gemeente-secretarie, onder dunkbetuiging voor de gewichtige en langdurige diensten door hem in die betrekking aan de Gemeente bewezen. Bij het ruimen van een beerput op het erf van den heer M., die veel afwisselend dienstpersoneel houdt, is daarin het in vergevordeiden staat van ontbinding verkeerende lfik van een pasgeboren kind gevonden. De politie, met de zaak bekend gemaakt, heeft een onderzoek ingesteld. Ter gisterenmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad, die, on- dei, voorzitterschap van den burgemees ter, den heer Mr. F. D. graaf Schimmel- penninck, door twaalf leden werd bijge woond, is de heer J. C. Leinweber als gemeente-ontvanger beëedigd.. Door den Voorzitter werd hem daarna geluk ge- wenscht met het door den gemeenteraad in hem gesteld vertrouwen, terwijl hij rneende zich te moeten onthouden om de hoop uitlespreken, dat de betrekking trouw en ijverig zou worden waargeno men, doordien hij daardoor zou meenen te kort te doen aan de antecedenten van den heer Leinweber als gemeente-ambte naar. Door der, raad werd bepaald, dat het kantoor van den gemeente-ontvanger voortaan in een der localen van het raadhuis zal worden gehouden, in verband waarmede hij aan burgemeester en wet houders een crediet van f 425 verleende tot inrichting van eene bodenkamer en van een brandvrij kluis tot berging van de gemeentekas. De bodenkamer zal wor den gemaakt in een gedeelte van de tegenwoordige keuken, welke localiteit

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2