BUITEi\LAl\DSCH OVERZICHT. Plaatselijke berichten. en hield in Felix eene reeks voordrach ten over de Ned. Staatsschuld, die zeer de aandacht trokken. Kort nadat bij zijne studiën voltooid had en in de rechten gepromoveerd wae, werd hij den 9 Mei 1862 aan het Am- sterdamich Athenaeni lllustre tot hoog- leeranr benoemd, welke betrekking hij aanvaardde inet eene redevoering over «het wezen van den constitutioneelen re- geeringsvorm." In den tijd dat hij te Amsterdam werk zaam was, kwam door zijn toedoen eene belangrijke reorganisatie van het Lees- museurn lot stand. Den 25. Mrt. 1864 werd hij benoemd tot Hoogleeraar aan de Leidsche hooge- school, waar hij den leerstoel voor staats recht, administratief rechten volkenrecht bezette. Niet alleen als hoogleeraar maar ook buiten de collegezaal was hij den studen ten een vriendelijke, welwillende leidsman bij hunne studiën en als voorzitter der »Studenten-Debating-Club" gaf hij zich veel moeite om de vrije ontwikkeling der studenten te bevorderen. Hoewel Buys, zooals gezegd is, aan het staatkundig leven zijns volks een warm deel nam heeft hij nooit een zetel in de Kamer noch een in eenig ministerie wil len aanvaarden. Daarentegen heeft hij een invloedrijk» rol gespeeld in de Staats commissie, die 12 Mei 1883 ter voorbe reiding der grondwetsherziening benoemd werd en waai van hij ondervoorzitter was. Als secretaris va» het college voor zee- visscherijen welke betrekking hij van 18571891 met veel yver en belangstel ling waarnam, h«eft hij dien tak van volkswelvaart belangrijke diensten bewe zen, terwijl hij sedert 1891 als lid dat college met zyne rijpe ervaiing terzijde stond. Reeds sedert 16 Februari 1864. was hij buitendien Staatsraad in buitengewone dienst. Zijne groote diensten voor land en volk werden erkend door zijne benoeming tot ridder van den Ned. Leeuw en tot officier van de Eiken kroon. Zelden is een geleerde als hij zoo algemeen bekend en gewaardeerd gewor den en dat wel omdat hij door zijne heldere, vaderlandslievende opstellen, meestal in de Gids opgenomen, over de gewichtigst» staatkundige vragen van den dag een diepen indruk maakte op allen die het wel meenden met land en volk, ook al behoorde men niet tot de vrijzinnige richting, die hij van ganscher harte en uit volle overtuiging krachtig voorstond. Eenigen tijd geleden werd in de N. R. Ct. de volgende advertentie aan getroffen i «Naar Italië van uit Utrecht via Keulen, Straatsburg, Bazel, Lucern, St. Gothard, Milaan, Gauua, Menton, Monte Carlo en Nizza en terug over Turin naar Holland, per 2e klass* spoor, 1. klasse hotels, 14 dagen uit en thuis, voor f 100. Alle onkosten van reis- en verblijfkosten zijn in dezen prijs begrepen. Vraag uit voerig prospectus. Iemand, die op drze advertentie schreef, ontving daarop twee gedrukte circulaires zonder onderteekening. In de circulaire A. waarin nadere bijzonderheden over de reis voorkomen, weid o a. vermeld: «Verder is het ten strengste verboden, te Monte Carlo te spelen zonder mede weten of goedkeuring van de onderne mer. De prijs is voor de geheele reis uit en thuis f250, waarvan zal teruggegeven worden de behaalde winst te Monte Carlo. Zie circulaire B." Die circulaire bevatte inlichtingen, waarin die winst zou kun nen bestaan. Onder directie van den on dernemer zou te Monte Carlo worden ge speeld naar een systetm, waarbij per hoofd in 4 a 5 dagen de geheele f250 worden teruggehaald. Echter wordt »na- tuurlijk" niets gegarandeerd en zou men bij verlies niet hel recht hebbe» terug gave te vragen van de betaalde f250. De N. R. Ct. vroegt hieraan het vol gende toe: «De toeleg is duidelijk. Door het noe men van de geringe som van f 100 in de advertentie moest de reis aanlokkelijk ge maakt en het publiek overgehaald wor den zich daarvoor aan te melden. Daarna volgt dan w»l de mededeeling, dat de reis f250 moet kosten, dus dat de adverten tie eene onwaarheid behelsde, maar dan wordt de zaak weer aanlokkelijk gemaakt door de voorspiegeling van eene door spelen te behalen winst, als een door den ondernemer aangegeven systeem wordt toegepast. Hoeveel of hoe weinig van de f250 aan het spel zal worden besteed, wordt niet eens medegedeeld. Daarente gen wordt er wel gezegd, dat het spelen zonder medeweten of goedkeuring van den ondernemer ten strengste verboden is. Onder den schijn van de reizigers voor de nadeelen van het spel te behoeden, wordt inderdaad op hunne speelzucht ge speculeerd, die eenmaal aan de speelbank geprikkeld, natuurlijk zich aan het in de circulaire vermelde verbod van den on dernemer weinig zal storen." Een scherpe tegenstelling met het vroeger oordeel der Amerikaansche bladen over het Nederlandsche schip Van Speyk, dat in de haven van N»w-York aan de marine-revue deelnam, is de volgende, door de Prov. Zwolsche Crt. uit een Amerikaansch blad vertaalde uitlating: Niet alle vaartuigen konden in de voorgeschreven rij hun plaats behouden. De Brazilianen zakten af. En de admiraal Gherardi, die aan boord van het vlagge- schip de Philadelphia de revue comman deerde, zond bericht aan den comman dant van de Duitsche Keizerin Augusta, die op het onze volgde, dat hij met zijn drie schepen de Van Speyk mocht pas- seeren als deze niet in slaat was in de rij te blijven. Maar hetgeen volgde bewees, dat de Hollander best in staat was voor zich zelf te zorgen. Met zijn vaartuig van hout en ijz»r en verouderde constructie wist de kommandant Arriens steeds op één lijn met de Keizerin Augusta te blijven, terwijl hij den voorgeschreven afstand van de Concordia die zich vóór hem be vond, bleef onderhouden. Geen enkele maal behoefden de Duitschers, die zich achtei hem bevonden, hunnen tocht te vertragen. Toen de dag ten einde spoedde en de wind naar het zuiden omsloeg, heesch de kommandant het zeil en met behulp van stoom en zeil gelukte het hem, toen bij het invallen van de duisternis de volg orde niet langer behoefde gehandhaafd te worden, om naast de schepen, die de leiding hadden, te komen. En zoodra het begon te schemeren, bleek het dat de Hollander al de anderen had achterge laten. Van de brug der Philadelphia kon hij worden waargenomen met zijn rood- wit-blauwe Nederlandsche kleuren, de schepen in de achterhoede zijn groet toewapperende. Het was kranig van den Hollander, die allen den loef afstak en te wiens eer het eerste schot van Fort Monroe, het punt van aankomst, werd gelost. Hij had geloond, dat hij best voor zichzelf kon zorgen." Over het wetsontwerp tot bekrach tiging van de overeenkomst met de Ne derlandsche Handel-maatschappjj is door de comm. van rapporteurs uit de Tweede Kamer het eindverslag vastgesteld, zoodat die zaak voor de openbare behandeling gereed is. Door de regeering is aan de leden der Tweede Kamer toegezonden het ver slag van de bevindingen en handelingen van het geneeskundig staatstoezicht over 1890. Wegens het aangroeien van de ben den flesschentrekkers en derhalve van de oplichterjjen en bedriegerijen door hen gepleegd, is door de «Vereeniging van Handel en Nijverheid" te 's Gravenhage aan den minister van justitie een adres gericht, waarin den minister verzocht wordt, ook met voldoening aan den wensch, van verschillende zijden in de Tweede Kamer luid geworden, de mazen der strafwet nauwer toe te halen voor geheele categoriën van bedriegers, oplich ters en zwendelaars, welke thans straffe loos blijven tot bederf der maatschappij De Keizer van Duitschland heeft het plan van zijn Noorweegsche reis opge geven, om in persoon den nieuwen Rijks dag te kunnen openen. Hoe die er even wel zal uitzien, is op geen stukken na te gissen; en hoe nadrukkelijk de Keizer ook, in zijn toespraak tot de officieren na een wapenschouwing op het Tempel- hoferveld verzekerd heeft, dat hij al het mogelijke zal doen om de legerwel te doen aannemen, het is meer dan twijfelachtig, dat de thans in volle voor bereiding zijnde verkiezingen voor die wet een meerderheid zullen opleveren. Deze twijfel rust op niet minder dan officiëele gronden. De Reichsanzeiger heeft namelijk de lijst gegeven van de leder., die over het voorstel-Huene stem den, waaruit blijkt, dal de oppositie het grootst is in het westen, maar vooral in het zuiden. Uit de Rijnprovincie stem den 28 leden tegen; van de Pruisische leden stemden 413 voor, 110 tegen, Sak sen bracht 16 stemmen voor, 7 tegen. Maar in de Zuidduitsche Staten waren de voorstemmers ver in de minderheid; alzoo hebben de niet-Pruisen, met uit zondering van Saksen, een beslissenden doorslag van 48 stemmen gegeven. Dat teekent meer dan lange redeneeringen; er blijkt uit, dat met toenemenden tegen zin de zware offers worden gebracht, die dePruisische militaire politiek den overigen Duitschers oplegt. Het socialistische blad «Vorwarts", dat wel eens meer dingen heeft medegedeeld, niet voor publicatie bestemd, maakt een vertrouwelijk schrijven openbaar, door Prins Albert van Pruisen gericht tot »een hooggeplaatst persoon", waarin gewaagd wordt van de onmogelijkheid om bij de aanstaande onthulling van het monument ter eere van Keizer Wilhelm I te Görlitz dea Keizer en Von Bismarck te zamen te brengen en aldus een verzoening te bewerkstelligen. Of de brief »cht is, moet nog blijkenmaar in elk geval kan de openbaarmaking geen ander re sultaat hebben, dan het plan, zoo het bestaan heeft, onuitvoerbaar te maken. En dat z»u dan ook juist het doel van het socialistisch orgaan zijn. Voor het overige bevatten de Duitsche couranten weinig anders dan voor niet- Duitschers ongenietbare lectuur, over de verkiezingen. Dat zal nog lang duren, want er zullen ditmaal veel meer her stemmingen zijn dan ooit te voren. Elke party, al is zij in eenig district ook volkomen machteloos, zal m»t eigen candidaten voor den dag komen; voor de herstemmingen kan dan onderhandeld worden. Zoo bereikt het politiek gekon kel een bedenkelijke hoogte. In Spanje is het een rare winkel daar heeft de Kamer van Afgevaardigden een vergadering gehouden van liefst zestig uren aan één stuk. Oorzaak van deze zeker niet alledaagsche volharding was een voorstel van den premier Sagasta, om de gemeenteraadsverkiezingen, die Zondag hadden moet»n plaats hebben, tot in November uit te stellen. De Minis ter beweert, dat bij de samenstelling der kiezerslijsten ergerlijke knoeierijen zijn geschied, die eerst onderzocht en hersteld moeten worden, voor men verder kan gaan: de oppositie geeft voor, dat dit slechte een voorwendsel is, om de zege praal der republikeinen, die vooral te Madrid goed georganiseerd zijn, te ver hinderen. De republikeinen hebben al het mogelijke gedaan om, door het indienen ea in langwijligen trant verdadigen van tal van amendementen, dien toeleg te verijdelen, maar ten slotte heeft de Minister, door een daad van geweld, een einde aan hel verz»t gemaakt. Een van zijn aanhangers stelde namelijk voor, dat de Kamer het debat gesloten verklaren en de Regeering machtigen zou, bij decreet de verkiezingen uit te stellen. Alzoo geschiedde het: het voorstel werd Vrijdag-avond aangenomen met 213 tegen 21 stemmen. Daar enkele der Ministers deze houding van den premier af keuren, zal er wel een crisis volgen. Den geheelen tijd, dat de vergadering duurde, was het Paleis der Cortes omringd door tal van nieuwsgierigen, meest republikeinen, die luide kreten van instemming met het g»drag hunner partijgenooten deden booren en het nu en dan zoo maakten, dat de politie met de wapens de orde moest herstellen. Toen in de Kamer de beslissing viel, verlieten de republikeinsche afgevaardigden onder protest de zaal. In Griekeland ie een ministeriëele crisis ontstaan, veroorzaakt door Cnanciëele moeielijkheden. De premier Tricoupis kon het met een Engelsch bankiers-syndicaat, dat een nieuwe leening voor zijn reke ning zou nemen, niet eens worden over de voorwaarden en werd zekere controle over de inkomsten des lands geëischt ter waarborging van de rechten der schuld- eischers, een niet overbodige voorzorg in onzen tijd, nu de soliditeit van som mige Staten minder vast staat dan het belang van den fondsenhouder mede brengt, maar daarin kon of wilde de Regeering niet treden. De Koning be lastte nu rnet de samenstelling van een nieuw Kabinet een vroegeren Minister van Financiën, den heer Sotiro Poulos, die spoedig een stel collega's bijeen had. Hun namen zullen we maar achterwege latenvan hen wordt verklaard dat het allen, zonder uitzondering, mannen zijn van groote bekwaamheid. De overwinnaar van Dahomey, generaal Dodds, is Vrijdag te Marseille aangeko men, en zoowel door de bevolking als door het gemeentebestuur met veel har telijkheid ontvangen. Hij had een acht jarig pikzwart meisje bij zich een cadeautje voor moeder de vrouw. Des avonds te 11 uren kwam hij te Parijs aande Minister van Oorlog en van Marine en vele afgevaardigden, benevens «en talrijke volksmenigte, waren aan het station om hem te verwelkomen. Zater dag bezocht hij den president der Re publiek en den voorzitter van den Mi nisterraad, den heer Dupuy. Waarschijnlijk zal hij binnen drie maanden het opper bevel in Dahomey heraemen. Dodds heeft aan een joarnalist verklaard, dat de wapenen van de strijders van Koning Behanzin door Duitsche firma's geleverd waren. De vorst en de vorstin van Boelgarije zijn van hun kort huwelijksreisje te Sistovo aan den Donau op vaderlandsch grondgebied gekomen. De ontvaagst aldaar droeg een zeer aangenaam karak ter, zonder eenigen vormelijken drang. Men had eenigen vrees gekoesterd, dat de geestelijkheid zich niet zou onthouden van manifestaliën, daar Sistovo afhanke lijk is van den melropolitaan van Tirnova, Mgr. Clement, wiens gevoelens tegenover vorst Ferdinand men kent. De bisschop van Sistovo heeft evenwel, toen hij een zeer welwillende toespraak richtte tot de jonggehuwden, gehandeld op bevel van het hoofd der Boelgaarsche kerk, den exarch Jozef. Het verwekte veel geest drift, dat de vorstin die toespraak in de landstaal beantwoordde. Maandag opende de vorst de zitting van de groote Sobranje met een rede, waarin hij o.a. zeide, dal door zijn huwelijk de grondslag is gel»gd vooi een nationale dynastie, welke de toekomst en de belangen des lands ver zekert. De pas geopende tentoonstelling te Chicago werd door een gevaar bedreigd te Buffalo is in het huis van een anar chist een brief gevonden, waarin een plan werd uiteengezet om de waterwerken van Chieago te doen springen en de gebou wen in brand te steken. Aanwijzingen werden gegeven tot uitvoering van dit plan. De ontwerper is een een Pool, met name Vrombloski: twee andere anarchis- de bankbilletten in zijne portefeulle gelegd had en deze onder zijn kussen geborgen, legde hij zich ter ruste, maar, hij kon niet slapen, daar zijn geweten hem al door verweet: «Ellendige, gij handelt verkeerd l" Op dit zelfde tijdstip was de arme Ellen ten prooi der wanhoop en terwijl zij haar verwoeste toekomst beweende, meende Charles gelukkig te zijn, zonder dat hij het in werkelijkheid was. Het is natuurlijk onnoodig te zeggen dat hij niet kon vermoeden datdebank- bilelten aan Ellen behoorden en niets had hem ook kunnen doen geloven dat zij in het bezit van eene zoo aanzienlijke som gelds zou zijn. Laat ons hier nog tot zijne eer bij voeger, dat hij vast be sloten was den volgenden morgen vroeg tijdig naar mevrouw Leshe te gaan, en de beide beide dames deelgenoot te ma ken zijner onverwachte vonds. Toen evenwel de morgen gekomen was begon hij na te denken. Hij bedacht dat de weduwe en hare dochter beide zeer streng van beginselen waren »n niet zouden nalaten, het voor zich behou den der geldswaarde, die hem zoo stellig niet toekwam, ten zeerste af te keuren. Daar hij echter weinig lust gevoelde tot een gesprek dat niet zeer aangenaam zou zijn en hij genoodzaakt was eene schuld van eer af te doen, vond hij be ter, gedurende eenige dagen Ellen en hare moeder niet te bezoeken. Om later een voorwendsel te hebben voor dit plotseling wegblijven, besloot hij voor eene week uit de stad te gaan. Hij vatte het plan op oin een oom van moeders zijde te gaan bezoeken, de eerwaarde Frederik Harrison, predikant bij eene plattelands-gemeente, ongeveer dertig mij len van Londen verwijderd. Hij had altoos veel welwillendheid en toegenegenheid van dien grijsaard ondervonden, die slechts een middelmatig inkomen had. Charles had hem nooit om eenige geldelijke on dersteuning willen vragen, zelfs niet toen hij door den dood zijns vaders in groote verlegenheid was, en was dus bij gevolg ook niet gehouden hem op de hoogte zijner geldzaken te stellen. Door bij d«n predikant te gaan logeeren hoopte hy tevens gelegenheid te hebben de kennis met eenige familieleden te vernieuwen, van wie de omstandigheden hem eenigs- zins vervreemd hadden, en hoopte den predikant, al zeide hij hem niet de waar heid, toch eene aanzienlijke verklaring te geven hoe hij op eens in het bezit eener zoo aanzienlijke som als die welke hij zich toegeëigend had, was gekomen. Hij was niet gewoon zich lang op iets te bedenken. Weldra had hij van zjjn pa troon verlof gevraagd en gekregen, zijn reistasch gepakt en bevond hij zich op weg. Zijn oom verwelkomde hem op d» hartelijkste wyze en gaf zijn leedwezen te kennen dat hij hem in zoolang niet gezien had. Gelijk licht te denken is gaf Charles de schuld hiervan aan drukke bezigheden en vooral aan den studieën voor advokaat. De goede, niet ergden- kende grijsaard nam dit alles voorgang- bare munt aan. «Hoewel ik u altijd gaarne bij mij zie," zeide de heer Harrison, «is het mij nu toch bijzonder aangenaam u bij mjj te hebben; dair ik eene verrassing voor u heb, die ik hoop dat u niet onaange naam zal zijn." «Waarde oom, wees verzekerd dat niets, dat van u komt my onaangenaam zou kunnen zijn," hernam Ripley m»t eene hoffelijkheid, die den ouden man in een goeden luim scheen te brengea. «Nu, wij zullen zien," zeide de predi kant glimlachende. «Gij zult nu weldra in staat zijn den man wiens naam gij draagt en wiens eerlijkheid ook de uwe is, eer aan te doen Toen Charles den grijsaard op deze wijze hoorde spreked, rilde hij van schaam te, want hij dacht plotseling aan de banknoten. «Dus zult gij behoefte krijgen aan eene vrouw," vervolgde de heer Harrison «begrijpt gij nu wat ik meen?" Ripley rilde opnieuw, want Ellens beeld rees voor zijne verbeelding op. «Hoe heb ik het met u," riep de predikant uit, verwonderd dat zijn neef hem niet scheen te begrijpen, «gj staart mij aan alsof ik u de vreeselijkste dingen vertelde. Ik dacht waarlijk niet dat gij een zoo slecht verstaander waart. Maar ik zal duidelijker spreken. Gij moet weten dat we eene jonge dame bij ons hebben, die ik vreezen moet, dat mijn huis tame lijk vervelend vindt. Zij is voor veertien dagen hier, en is een nichtje van uwe tante. Gij hebt toch zeker wel hooren spreken van Caroline Parker?" En zonder af te wachten geleidde hij hem in het vertrek en stelde hem voor aan de zoo even genoemde dame. Miss Parker was schoon en bevallig. Zij had juist bare meerderjarigheid bereikt en was nu bij den heer Harrison, die haar voogd was, gelogeerd om zelve haar fortuin in handen te nemen. Het be droeg niet minder dan zestigduizend pond sterling en de heer Harrison vond de aanzienlijke som, gevoegd bij de schoon heid van het meisje, lang niet te verwer pen voor zijn neef. Zoodra zij aan elkander waren voor ten, een Duitscher en een Engelschman, zijn er in betrokken. Na onderzoek en goedkeuring van zijn verkiezing legde Vrijdag Paul Kriiger den eed af als President der Zuid- Afi ïkaansche republiek. In zijn toe spraak spoorde hij de in het land geves tigde vreemdelingen aan, tot de alge- meene welvaart mede te werken. Verder sprak hij de verwachting uit, dat de moedertaal in eere zou blijven. Aan het eind drukte hij zijn tegenstander Joubert met warmte de hand. Zondag 21 Mei a.s. wordt in de Rem. Kerk alhier geen godsdienstoefening gehouden, terwijl die van Maandag 22 Mei zal worden geleid door Dr. H. IJ. Groene- wegen, pred. bij de Rem. gemeente te Utrecht, die dan tevens de nieuwe leden zal bevestigen. In de Zaterdag hier gehouden ver gadering van Hoofdingelanden j van het Heemraadschap der rivier de Eem is herkozen tot Heemraad voor het 2e Dis trict de heer A. Lagemaat te Leusden en gekozen tot Heemraad voor hel 4e District de heer W. van de Kuinder te Eemnes. Bij Koninkl. besluit is aan jhr. Mr. A. M. C. Sandberg, oud-ontvanger der registratie en domeinen alhier een pen sioen toegekend van f2077. Alle bij de jongste verkiezing ge kozen leden van het Kiescollege bij de Hervormde gemeente alhier, hebben zich bereid verklaard de benoeming te aan vaarden. In de Baarnsche bosschen wandelt sinds eenige dagen een struisvogel rond. Hetdier is by den heer BI. te 's-Graveland losgebroken en hoewel de boeren naar hem gejaagd hebben, is het nog niet gelukt den vluggen looper te vangen. Daar het niet tot de onmogelijkheden behoort dat de vogel zich ook in onze gemeente vertoont, doen wij namens den eigenaar het verzoek het dier niet te jagen, doch wordt hij opgemerkt, dit dan liefst onmiddellijk naar 's Graveland t» telegra- feeren. Zijn gewone verzorger kar, dan overkomen en zal er allicht in slagen hem te vatten. Kan de V"gel met brood in eene omheinde ruimte worden gelokt des te beter. De Inspecteur der Registratie en Domeinen alhier zal tot het geven van inlichtingen omtrent de vermogensbelas ting op d» navolgende dagen in bijge melde gemeenten zitting houden: 1. Barneveld en Hoevelaken: op Don derdag 25 Mei 1893 ten raadhuize te Barneveld van 'svoorm. 912; 's nam. 1-4. 2. Harderwijk en Putten op Vrijdag 26 Mei 1893 ten raadhuize te Harderwijk van 's voorm. 912; 's nam. 14. 3. Nijkerkop Maandag 29 Mei 1893 ten raadhuize aldaai van 's voorm. 912 's nam. 1—4. 4. Elburg en Doornspijkop Dinsdag 30 Mei 1893 ten raadhuize te Elburg van 's voorm. 1012; 's nam. 14. 5. Ermelo, Elspeet, Nunspeet, Olde- broekop Woensdag 31 Mei 1893 ten raadhuize te Nunspeet van 's voorm. 9—12; 's nam. 14. 6. Amersfoort, Bunschoten, Hoogland, Leusdenop Donderdag en Vrijdag 1 en 2 Juni 1893 in het gebouw der voor malige rechtbank (Zuidsingel) van 's voorm. 9 - 12 's nam. 15. 7. Heerde en Hattemop Maandag 5 Juni 1893 ten raadhuize te Heerde van 's voorm. 11 tot 's nam. 5. 8. Baarn, Eemnes, Soest: op Dinsdag en Woensdag 6 en 7 Juni 1893 ten raadhuize te Baarn van 's voorm. 912, 's nam. 14. 9. Woudenberg en Sloutenburg: op Donderdag 8 Juni 1893 ten raadhuize te Woudenberg van 's voorm. 912; 's nam. 14. Belastingschuldigen, dat zijn zij die f 13000.of meer bezitten, wordt her- gesteld, knoopten de jongelieden een gesprek aan en schenen elkander zeer goed bevallen. De hartelijke ontvangst van zijn oom, had Charles reeds op zijn gemak gezet en hij verzuimde dan ook niets om zich op zijn voordeeligst te doen kennen. Het gevolg hiervan was dat de dag zeer spoedig ten einde liep. Nadat de jonge dame zich naar hare kamer had begeven, bleef Ripley nog eenige oogeeblikken met zyn oom en tante praten. Mevrouw Harrison had met blyschap de goede verstandhonding opgemerkt, di» er reeds tusschen de jongelieden bastond en zij liet niet na Charles herhaaldelijk opmerkzaam te maken op het groote fortuin van het meisje; ja, ging zelfs zoover haren wensch te kennen te geven dat hare nicht de vrouw mocht worden vari den neef van haren echtgenoot. Deze zoo duidelijke woorden maakten een diepen indruk op den jongen man, te meer daar hij re»ds geheel onder den indruk was van degeestigheid van de jonge weeze en hoewel het hem diep griefde dat men hem zou verdenken van rijkdom in aanmerking te nemen bij het aangaan van een hu welijk, wist hij toch sedert den vorigen avond maar al te goed, welk een groote rol het geld op deze wereld speelt. (Wordt vervolgd.J

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2