mr STALHOUDERIJ mmrnm Genie- erlospit Zie étalage. Van ASCH Tan WÉK ea C°. BINNENLAND. Officieele Publicatiën. IER LEEUW, ONTVANGEN eene practice collectie G. J. SLOTHOUWER. Lombard Inveslment Company. De Notaris A. N. VOS Staten-Generaal. Plaatselijke berichten. Ingezonden. ADVERTENTIËN. CHIMMEL. ter beschildering, datonverschillig of zij uit Beieren of uit Holstein komen, een zeker aantal liedjes kunnen zij allen. Dat is óók een band, die hen vereenigt, óók een uiting, die hen doet gevoelen, dat zij zonen zijn van eenge meenschappelijk vader land. boven gaan. Hoogere inkomers betalen f148 plus f8,20 voor elke f100 meer, De Tweede Kamer zette Dinsdag de beraadslaging voort over het ontwerp der bedrijfsbelasting, bij art. 5, regelende de belastingplichtigheid van vennootschappen enz. naar het bedrag harer gewone en buitengewone uitdeelingen. Nog kwam daarbij in behandeling een amendement van de Commissie van Rapporteurs, be palende dat voor stichtingen, die belas tingplichtig zjjn naar het zuiver bedrag van de som der inkomsten uit de door haar uitgeoefende bedrijven en beroepen geen aftrek wordt toegestaan van renten van eigen kapitalen. De heer Van Gijn lichtte het toe namens de meerderheid de heer Van Velzeo bestreed bet namens de minderheid der Commissie. De heeren De Metjier, Hintzen, Van Houten en Van der Kaay waren bet met de meerderheid eens, de heer Van Karnebeek en de Mi nister bestreden het amendement, dat vervolgens weid aangenomen met 41 tegen 23 stemmen, nadat ook was goed gekeurd het vroeger vermelde amende ment-Borgesius, waarmede is uitgemaakt dat winstuitkeeringen voor verzekerden, behalve als dezen onderstand genieten, ook belastbaar zijn. Op art. 6, (aftrek van beroepskosten, en, voor buitenlandsche vennooleri en Ned. Vennootschappen enz. van 4 pCt. van het daarin gestoken kapitaal,) is met 49 legen 17 stemmer, aangenomen een amendement der commissie om aftrek van kapitaalrente niet te vergunnen voor buitenlandsche vennooten en buitenlan ders, die hier te lande in persoon of door een gemachtigde een beroep uitoefenen. Alvorens over te gaan tot art. 9, dat de schaal van heffing der belasting bevat, gaf de Minister te kennen dat het denk beeld eener eventueele heffing van opeen ten door hem is prijsgegeven. Op het artikel waren onderscheiden amendementen aangeboden, meestal de strekking hebbende, de lagere inkomsten minder aan te slaan dan is voorgesteld en de opklimming anders te regelen. De Minister bestreed al die voorstellen tot verandering; alleen het amendement- Borgesius, om het vrijgestelde minimum tot f700 te verhoogen, van f700 tot f750 te heffen f2 en voorts van elke f50 meer tot f8200 een bedrag van f0.75 meer, achtte de Min. het minst bezwaarlijk ofschoon het op een be langrijk offer zou te staan komen, daar volgens dit voorstel het tarief bijna door loopend met f 4 wordt verlaagd. Woensdag nam de Kamer een paar spoedeischende wetsontwerpen in behan deling: ten eerste de voorziening betref fende het ingezetenschap voor de toepas sing der militiewet. In verband hier mede werd gehouden de interpellatie van den heer Beelaerts over de niet-onder- teekening, door den Min. v. Binnenland- sche Zaken van het ingediende wetsont werp op de nationale militie. In zijn toelichting drukte de Spr. daarover zijn verwondering uit: de verantwoordelijk heid voor de nieuwe regeling rust toch ook op genoemden Minister. De Min. Van Tienhoven, als tijdelijk Voorzitter van den Ministeraad, antwoordde dat het hier de technische regeling geldt; de onderteekeuing van den Minister van Oorlog, met de uitvoering belast, is vol doende. De Min. van Oorlog deelde mede, dat het ontwerp tot regeling van den dienst bij de schutterij reeds den Hen Febr. aan den Raad van Stute is toege zonden. Het bovenvermeld wetsontwerp werd bestreden door den heer Veegens, en aan genomen met 62 tegen 18 stemmen. Bij de behandeling van het wetsvoor stel tot afschaffing der heffing van kanail- en havengelden op het Noordzeekanaal drongen de heeren Smeenge, Conrad en Van Beuningen aan op opheffing van tol len waarbij de Staat alleen is betrokken. Het ontwerp werd aangenomen met 71 tegen 3 stemmen. De behandeling der bedrijfsbelasting vorderde weinig. Alleen kwam er nog een Sub-amendement van de heeren Van Vlijmen en De Ras, ter nadere aandui ding van het begrip «kinderen" is het amendement van den heer Van der Oye. In de vergadering van Donderdag viel de beslissing over de tarieven. De Mi nister had het zijne nog eenigszins ge wijzigd, doch de Kamer verklaarde zich, na verwerping van al de overige amen dementen, vóór dat van den heei Borge- sius, met 49 tegen 31 stemmen, gewij zigd doordien op voorstel van den heer Heldt het vrijgesteld minimum of f 650 was gebracht. Derhalve is de regeling als volgt: Van f650 tot beneden 700 betaalt fl; f700 betaalt f2, daarna ge schiedt de opklimming niet f0,75 voor elke 50 gulden, tot en met de f 1500. Daarboven tot f8200 is verschuldigd een vaste som van f145, benevens f2 voor elke geheele som van f lOO, waarmede de inkomsten het bedrag van f 1500 te De sergeant R., die in de legerplaats te Oldebroek zoo zwaar gewond werd gaat goed vooruit: de brandwonden aan het hoofd en de overige kleine verwon dingen genezen goed, de koorts is afne mend, zoodat men alle hoop heeft, wan neer niets anders tusschenbeide komt, hem te behouden. Men schrijft aan de Standaard »Het is in Friesland een rage op het punt van hooilandvei huringen, lie her bergen, waarin de publieke verpachtingen plaats hebben, zijn vóór den aanvang reeds stampvol; men staat als haringen in een ton gepakt. Er wo.-dt maai op los geboden, want iedere boer moet l.u ren, wil hij zijn vee houden. Er worden fabelachtig hooge prijzen besteed. Wij zullen enkele voorbeelden noemen: Bij Heerenveen ligt een stuk land, dat verleden jaar 25 huur op bi acht. Zaterdag jl. weid het publiek verpacht tegen de som van 189, zonder de kosten. Een ander stuk, dat verle den jaar f 271 deed, is nu gegund voor f 527. Zoo gaat bet aldoor, letwjjl bo vendien hel gewas wel 1/3, misschien de helft slechter is dan velleden jaar. Een deskundige rekende uit, dat het hooi, als het in de schuur zal zijn, f 160 zal kos ten, terwijl het met f50 meer dan be taaid is. Huurtoeren kunnen dan ook niet hui en dit past alleen aan eigen boeren, waarvan sommigen voor meer dan i 20u0 al ge huurd hebben." -- Een jaar of twaalf geleden werd heel ons land in beroering gebracht door de even brutale als veelvuldige diefstallen met braak, die toen werden gepleegd. Heden was het in het noorden, te Leeuwarden, waar op zekeren dag in eene villa al het goud- en zilverwerk werd ontvreemd, morgen geschiedde het zelfde in het zuiden, te Maastricht. Wat stoutheid betreft, daarvan getuigt liet meest de indertijd in de bladen breed voerig omschreven inbraak, enz. te Heem slede. De dief, Fiiedrich Mohuie, weid gavat den 31 Mei 1881 en veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf. Den 29sten September daaraanvolgende kreeg hij er nog 2 jaar bij, wegens een, sedert aan het licht gekomen, ook door hem ge- pleegden roof. Bijna een dozijn jaren waren van zijn langen straftijd verstre ken, toen de man zoodanig ziek werd, dat de geneesheer aan het tuchthuis te Leeuwardenhier was hij ingesloten geen hoop meer had op zijn hei stel. Toen volgden herhaalde smeekschriften van zijne in Duitschland wonende moe dei, om haar kind in vrijheid te stellen en hem ten harent te laten sterven Op 16 Maart j. I. werd daaiaan eindelijk toegegeven, nadat de dokter had ver klaard, dat de paiiënl indien hij dadelijk werd ontslagen, nog zou mogen worden vervoerd, maar eene week later niet meer. Zoo bekwam de man dan ontheffing van zijn verderen straftijd, en bracht men hem in den gemakkelijksten biancaid en et de grootste zorg per Staatsspoorweg maatschappij over de Hannoversche grenzen, in den schoot zijner bedroefde familie. Dezelfde man nu, die bijna drie maan den geleden als ongeneeslijke zieke werd ontslagen, is den 7den j.l. te Amsterdam n preventieve hechtenis gebracht, als verdacht van diefstal met braak, enz., op dien datum te Nieuwer-Amstel gepleegd. De batterijen van het le reg. veld- Artillerie hier in garnizoen vertrokken heden naar de legerplaats bij Oldebroek oin daar met de batterijen uit Utrecht oefeningen te houden en den 29n Juli hier terug te keeren. Morgen, Zondag hooptDs. H. W. Kalff, Remonstrantsch predikant te Alkmaar, voor te gaan bij de godsdienstoefening in de Remontrandsche kerk alhier. Programma van het Conceit op Zondag 18 Juni des avonds te half acht te geven op het terras der sociëteit Amicitia door de stafmuziek van het 5e regt. Inf. 1. »Le petit Mineur," marche, Canivez 2. Ouverture «Pique Dame," Von Suppé 3. »Donau-Wellen," walzer, Ivanovici 4. «Souvenir de Verdi," grande fantaisie, Van Aken. -— 5. Ouverture «Plièdre," Massénet; 6. Erinnerung an Rich. Wag- ners's «Tannhauier", Vall Hamin; 7. a Ave Maria, Lied, Schuberc, b «Die wilde Jagd," Michaëlis; 8. Ungarische Rhapsodie n». II, Fr. Liszt. - Aan den heer C. C. M. Vermolen is op zijn verzoek bij kon. besluit eervol ntslag verleend als kapitein bij de d. d. Schutterij alhier. De le luit. W. A. Versteegh van het 5e regement infanterie is met ingang van 1 October benoemd tot leeiaar in de letterkundige vakken. 16 Onderofficieren van het 5e rege ment infanterie zullen deelnemen aan het de volgende maand te houden toelatings examen voor du hoof du in - u> te Kampen. 25 hadden zich aangemeld. Naar de Amersf. Court, mededeelt zoude de mogelijkheid bestaan, dal het a capelle koor van den heer Dan. de Lange zich binnen korten of langen tijd in de Groote Herv. kerk alhier zoude doen hooren. Wij kunnen dit bepaald tegenspieken daar ons door den Voorzitter van het college van Kerkvoogden weid verzekerd dat deze vergadering niet op het een maal genomen besluit: de keik voor geenerlei uitvoering beschikbaar te stel len, tenzij deze voor een liefdadig doel worde gegeven: wenscht terug te koinen De le luit. der veld.-ai till. G. F. Bui on van Till, te Amersfoort, zal 28 Juni as. woiden belast met het bevel van het detachement trein in de legerplaats bij Oldenbroek, ter vervanging «an den len luit. \an gemeld wapen U. J. N Doorn bos die op dien datum naar zijn garnizoen te Amersfoort zal terugkeeren. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfooit op Dinsdag, den 20. Juni 1893, des namiddags ten één ure. Punten van behandeling: 1. Rekesten inzake het toezicht op de prostitutie, met de rapporten der afdee- lingen. 2. Outwerp-instructie van den gemeente ontvanger. 3. Ontwerp-adres aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid inzake de plaatsing van het spoorwegstation. 4. Voorstel lot het afstaan in biuikleen van eenige voorweipen aan de veieeniging «Flehité" voor het tnu-eutn. 5. Verzoek van den heer A. Zeiler om eervol ontslag als leeraar aan het gym nasium en de Hoogere burgerschool. 6. Staten van oninbare posten inzakt den hoofdelijken omslag, dienst 1892. 7. Ontwei p-l esluit tot af- en overschrij ving van posten op de begiooting der dienstdoende Schulterg voor 1892. Naar wij uit goede bron veuiemeri, zal de zaak betreffende eene nadere rege ling van hef sanitair toezicht op rJe prostitutie door den gemeenteraad in eene veigadeiing met gesloten deuren woiden behandeld. Hooglaud. Tot voorzitter van de Waterschappen de Malesluis en de drie Sluizen is in plaats van den heer Dr. M. C. Veiloren van Then aat, die als zoodanig had bedankt, door Gedeputeei de Staten benoemd de heer G. J. baron van Boetzelaer. Geachte Redacteur. Ik behoef u zeker niet te zeggen, dat ik met genoegen gisteren het uitgebreid opstel over Drankmisbruik in uw blad aantrof. Ik verblijdde mij daarover al ware 't alleen omdat daardoor de aandacht van het publiek weer eens op dit kwaad gevestigd werd. Het is onbegrijpelijk, dat er nog zoo groote onverschilligheid bestaat om trent den poel van verkeerdheid wellende, te mid den waarvan wij leven en waarop ook nu weer, zeker zonder overdrijving, in dit opstel gewezen werd. Velen schijnen er niet van te weten: som migen waarschijnlijk, omdat zij het kwaad niet willen zien en er met opzet de oogen voor sluiten: rnaar zeker toch ook anderen, omdat zij het niet kunnen zien, daar het hun of uit den aard der zaak verborgen blijft of ook verborgen gehouden wordt. Voor deze is het noodig al het mogelijke te doen, opdat hem de oogen geopend worden Voorts verheugde het mij, dat in bedoeld op stel rnet waardeering gesproken werd van hen, die, door afschaffing van sterkendrank of door geheel-onthouding van alle bedwelmende dranken eenige verbetering pogen aan te brengen, en dat de spoternstig werd afgekeurd, waaraan Afschaf fers en Geheel-Onthouders nog maar al te dikwerf zijn blootgesteld. Insgelijks dat er ook op nog andere, trouwens niet geheel onbekende middelen gewezen werd, waardoor verbetering in den toe stand zou kunnen worden aangebracht. Nochthans zult gij het mij wel met ten kwade duiden, dat ik ook eene enkele bedenking tegen het opstel in het midden breng, die hoofdzake lijk daarop neerkomt, dat de schrijver nog te zeer aan de oppervlakte is blijven hangen en niet diep genoeg in de zaak doordringt. Vuoreerst de zachte, maar toch werkelijke af keuring van het aandringen op volstrekte afschaf fing of geheel-onthouding, terwijl de voorkeur gegeven wordt aan het behoud van »een enkel glaasje." Maar zou het u onbekend zijn, geachte Redacteur, aan hoeveel gevaar dat nenkele glaasje" blootstelt. Ik weet het wel, een man in de kracht, des levens, gewikkeld in velerlei ernstige zaken, zal als hij een enkel uur in gezelligen kring of in de Sociëteit door brengt, zich wel altijd genoeg weten te beheerschen om eene zekere maat niet te buiten te gaan. Maar, zelfs zoodanig een man laat het hem eens tegenloopen in zijn zaken, laat hij eens in moeielijkheden komen, waaruit hij zich niet weet te redden en die hem met onder gang bedreigen, laat hij eéïis verdriet hebben, linnen- of buitenhuis, hoe licht zal hij zijn leed zoeken te verzetten door toenemend gebruik van het vervroolijkend vocht! Hoe licht wordt hem dat de ondervinding heeft het maar al te vaak bewezen een hellend vlak, waai- langs hij af glijdt en waarop niets hem tegenhouden kan! En dan «vooral, de jongeling, die den ernst des levens nog niet kent, hoe licht geeft hij toe aan den trek naar 't geen hem zoo goed smaakt, en dat hem immers geen kwaad, neen, veeleer goed schijnt te doen. Matig! Oja, voorzeker, altijd ma tig Maar komt er ooit een oogènblik. waarop hij tot zich zelf zegt: »Nu ben ik niet matig meer." Ik spreek nu niet eens van den eigenaardigen invloed, dien de alcohol op het lichaam van den mensch oefent en waardoor eene oorspronkelijk niet bestaande behoefte wordt te voorschijn ge roepen waaraan geen weerstand meer kan gebo den worden; eene behoefte, die steeds mept: «Geef! geef!en die, wat men ook geve, nooit wordt voldaan; eene behoefte, waarbij geene sprake meer fcis van onmatigheid, maar waardoor het leven eene aaneenschakeling van dronkenschap wordt. Maar wat het ergste van dit alles is, dat zijn de heerschende drinkgewoonten. Waar het op aankomt, is niet het gebruik van dezen of genen gevaarlijken drank, het zijn -niet deze 'of gene individuen, hoe talrijk zij ook mogen zijn, die tot dronkenschap vervallen en waarop gewoonlijk met afkeer en verachting waarom niet liever met medelijden? wordt neer gezien. Neen het groote kwaad ligt t daarin, dat onder allerlei invloeden, waarover de ruimte mij verbied uit te weiden, het gebruik van bedwelmende dranken in de maatschappij als iets noodzakelijks, iets onont beerlijks worde beschouwd, dat op alle tijden bij alle gelegenheden te pas komt, en waar aan ieder als iets, dat van zelf spreekt, deelneemt. Wat allen doen, kan immers niemand laten. Daaraan moet men mee doen, zoo denkt men, bewust of onbewust; zoo spreekt men somtijds. Het zou zijn alsof wij hier in Nederland ons op zijn Chineescli of op zijn Papoeasch gingen klee- den, zoo men van die heerschende drinkgewoonten afweek. Daar, en daar alleen ligt de bron van wat rnen misbruik of onmatigheid noemt. Daar mee moet een ieder breken en dit kan niet anders dan door volstrekte geheel-onthou ding van alles wat bedwelmt een ieder die het wel meent met de maatschappij, die het heil wenscht te bevorderen van volk en vader land. Geachte Redacteur, wilt gij aan deze regelen in uw blad eene plaats verleunen, dan zult gij er mij door verplichten en betuig ik er u bij vour- baat mijnen dank voor. Met de meeste hoogach ting noem ik mij UEd. Dw. Dienaar J. J. P VALE ION. lU KGIiKLlJIti: ST.4 M)K\. Amersfoort. GEBOREN8 Juni Heintje, d. van Gerrit Ge- i-ardus Tombroek en Dina van Niekerk. 9 Juni 'ohonnes, z. van Jan Bakkenes en Johanna Giliks. 10 Juni Berdiüa Johanna, d. van Jo hannes Arend Stoopendaal en Catharina Jacoba van de Water. Hendrika Cornelia Tanna Johanna, d. van Carel Cristian Morién en Toontje Cornelia van As. 11 Juni Elisabeth Johanna Antonia d. van Engele Bouwmeester en Cornelia Pothoven. 12 Juni Cecila Jacoba, d. van Gerrit Wouterse en Jacoba van den Brink. Naatje, d. van Paulus Michon en Peternella Buijs, l3 Juni Jacoba, d. van Hendrik Simon Valkenburg en Catharina Elisabeth Pauweline Giesen. Jannetje, d. van Drees Zoeten en Trijntje de Jong. Hartog, d. van Meyer Schreuders en Mietje Hilversum. 14 Juni Adranus Nicolaas, z. van Adrianus Nicolaas de Folter en Hendrika de Haan. Willem, z. van Hendrik Jan Harmsen en Johanna Berendina Visscher. ONDERTROUWD10 Juni Roelof Schoen man en Mietje Buddingh. GETROUWD: 13 Juni Petrus Hendncus Antonius Lohman en Arnolda Maria Gerardina Brom. 14 Juni Rijk van Putten en Elisabeth Yeenendaal. Cornelis Karnmeijer en Maria Roelof Blom. Evert kooi en Everada Langras. OVERLEDEN 8 Juni Allette Catharina Johanna van Vuren, 17 d. 9 Juni Adriana Hendrika van kool 26 j. wed. van Jacob van Gelder. Evert van Maanen, 64 j. echtg. van Jacoba van Bregten. Pieter Wagensveld, 33 j. ongehuwd. Wilhelmus van Wessum, 2 m. 10 Juni Johanna Suitbertha de Jager, 15 m. Een levenl. aang. kd. m.g. van Willem van der Reijden en Grietje Vaneveld. 11 Juni Een levenl. aang. kd. m.g. van Evert Ruizendaal en Hendrika Wels. 12 Juni Marinus Elzenaar, 13 j. 13 Juni Helena Maria Elzenaar, 14 m. GEBOREN9 Juni Janna, d. van Hendrikus van de Vis en van Aaltje van 't Land. OVERLEDEN: 11 Juni Cornelia Schoonder- beek, oud 2 j. Stoiii 4'itlMirg. GFBOREN14 Juni Teunisje, d. van Gerrit van Zoeren en Antje van den Berkt. Wou denberg. ONDERTROUWD: 15 Juni Arie Oostenrijk, wedr. van Anna Frederika de Wit, 34 j. en Mechdelina Herdina Juriana Boelhouwer 23 j. GEHUWD Aart van de Weerd, wedr. van Gerritje van Ginke',3.1 j.' n NelletjeVersteeg,26j. OVERLEDEN y Juni Frank Druif, wedr. van Maria Meerveld 50 j. 14 Juni Maria Pull, 86 j. ongeh. 14 Juni Levenl. aang. kd. m.g. van Gerrit Henderiksen en Johanna Christiana van Lunteren. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 16 Juni 1893. Tarwe f Rogge Boekweit - - per Appelen - 0.- 0.kecto- Peren - - lit«r. kleiaardapp. Zand - 0.80 Hoendereieren - 3. Eenden Boter - 1.10 - 1.30 kilo Margarine - - Zoetem. kaas - - 50 Kippen - 0 80 - 1.20 Kuikens 0.- 0. Piepkuikens - 0.30 - 0.70 Ganzen - - Oude eenden - 0.- 0. Jonge - 0.- 0. Hazen - 0.- 0. Wilde konijnen - 0.- 0. Tamme - 0.20 - 1 Duiven - 0.40 - 0.60 per paar. Vette varkens - - Zeugen - 40.- 60. Biggen - 10 - 14. Schraiumeu - 18.- 26. Vette koeien - - Guste - - Per Kalf - - Kalfvaarzeu Pinken Pinkstieren Vette kalveren - 1.25 3.50 per 100 st. per stuk. De Buigemeester van Amersfoort, Biengt ter kennis van de ingezetenen lezer gemeente, dat het door den provin cialen Inspecteur van 's rijks directe be lastingen, enz. in Noord-Holland en Utrecht executooi verklaard kohier No. 1 van de peisoneele belasting over het dienstjaar 1893/94 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Gednaii en op de daarvooi gebiuike- lijke pla tsen aangeplakt te Ameisfooit, den 15 Juni 1893. De Burgemeester voornoemd. F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dal de Raad dezer gemeente zal verga deren op Dinsdag, den 20. Juni aanstaande, des namiddags te één ure. Amersfoort, den 15. Juni i893. De Buigemeester voornoemd, F. L). SCHIMMELPENNINCK. Muurliffizen viaagt, gloor het vertrek van bate tegenwoordige wegens familie omstandigheden, tegeir A®,OffSTtIS a.s of terder eene die goed liefst P. ©7 ill gokeu en werken. De ondergeteekende beveelt zijn gei vnreerde beleefd aan," zullend/ zorg dragen voor eeu nettg en syfiedq bedjjuiing. /At n be ^eleAfcL De ONTVANGER der REGI- STRATIE en DOMEINEN te Amersfoort zal op Woensdag den SI Juni I89S^, de; morgens om lO unr, in de kazerne sliet Werkhuisaldaar publiek tegeu contant geld ver knopen eene party als: Bedlakens. oud Linnen,f Kachels, Koper en Zink, Ramen, DöUren enz., onraad 10°/o. Te bezichtigen x>p den dag van den verkoop 's morgens J> lö unr. in den Kunsthandel van De halfjaarlijksche Coupon der door deze Maatschappij uitgegeven 5°/o le Hy potheek Pandbrieven series A.E. ver vallende 1" Juli 1893, is van af dien datum betaalbaar, voor die van Dl. 25,met 62.50 12,50 -31.25 10,- 25. v 5,-12.50 ten kantore van - BOON HARTSINCK y*N TUCïC Hooïdagenleo vvoor Nederland en België. Amsterdam, 15 Juni 1893. te Amersfoortzal op^j-üdag 33 Juni 1893, des voormj^ffag lik nur in het Koffiehuis de 4?rend lejfAmersfoort te Velde ondW .ImerstoorTf^Ts: 1Tfr op Groot Schutterhoef, 1 perceel achter Luiaard nabij Beekestein. Alles breeder bij biljetten. Commissionnair Langestra, Ontvangen gelde; flOA en veelvou volgende rente met 2 dagen 15 voor 3 maand, «6 1 j n Effecten. F. 5. deposito van af ot de- opvragens 2'/j 3 vast 3Vi 3'/. «4 koopeu en verknopen effecten, iueusseeren wissels enz., koopen coupons tegen voordeelige koer sen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2