BUTËNLANDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. an na van oud-w«ezen vernam, heeft aan gehaald en eenige staaltjes meedeelt van hun gehechtheid ook aan den persoon des heeren Van 't Lindenhout. De heer Van 't Lindenhout deelt mede, dat bjj tot de volgende heeren het ver zoek heeft gericht zich te willen consti- tueeren als cummissie van onderzoek in zake Neerbosch. Mr. W. De Beaufort, te Leusden, J. der. Boer, te Almkerk. Mr. H. C. C. Cazius, te 's Hertogen bosch. VV. Elout, te's Gra- venhage. D. Engelberts, te Zutphen. A. Gildemeester, te Scheveningen. Prof. G. A. Van Himel, te Amsterdam. Ds. C. J. G. van Hoogstraten, te 's Gra- venhage. Dr. HermanideS, te Geldermal- sen. W. Hovy, te Amsterdam. Mr. M. J. Van Lennep, te 's Graveland. C. Van der Linden, te Rijnsaterwoude. F. W. J. Ba ron van Aylva Van Pallandt, te Putten. Jhr. Mr. C. C. G. de Pesters, te Groes beek. Ds. H. Pieison, te Zetten, Direc teur der Heldringgestichten. Mr. M. J. Pynappel, te Amsterdam. Jhr. J. Roëll, te 's Gravenhage. J. G. Sillem, te Am sterdam. Joh. Smit, te Amsterdam Voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur. E. graaf Van Limburg Stirum, te 's Gra venhage. J. J. Verbrugh Hzn., te Velp. Oud-Regent, Secr.-Penningm. van het Diac.-weeshuis te Utrecht. C.DeZwaan Jr., te Helvoirt, Oud regent van bel O. M. en V. Huis der N. H. Gem. te Amsterdam. In de hofkapel van het paleis Het Loo had Zondagochtend een godsdienst oefening plaats voor de beide koningin nen, de groothertogin van Saksen- Weimar en verschillende genoodigden. De voorganger, ds. Hoogenzeil van Amsterdam, had tot tekst gekozen Joh. 6 vers 115. Zondagmiddag maakte H. M. de Konin gin-regentes vergezeld van H. K. H. de grooiliei login van Saksen Weimar een rijtoer door het dorp en omstreken. De Dames-Vereeniging tNeêrlands Weldadigheid'' te Utrecht stelt zich voor aldaar eene tentoonstelling van kunst- voorweipen door dames vervaardigd te houden van 28 September tot en met 1 October a.s., met daaiaan verbonden wedstrijd en verloting. Daar de Ver- eeniging zich ten doel stelt andere Ver- eenigingen van Liefdadigheid te steunen, en zij door het vestigen van Afdeelingen in andere plaatsen van ons Vaderland eene nationale Vereeniging hoopt te worden, zal de opbrengst van deze ten toonstelling, hare eerste werkzaam heid, ten bate komen van de Vereeni ging «Trouw aan Koning en Vaderland," welke Vereeniging onder de hooge Bescher ming V8n H. M. de Koningin-Regentes de behoeftige oudstrijders van 183U/31 steunt. Tevens stelt deze tentoonstelling de Nedeilandsche vrouw in de gelegen heid te toonen wat zij op het gebied van kunst en vrouwelijke handwerken vermag te leveren. De tentoonstelling zal in 4 hoofdgroe pen verdeeld zijn A. Schilderijen, teeke- ningen en beschilderde voorwerpen; B. kunstbloemen en voorwerpen daarmede versierd; C. Kunstnaaldwerk; D. Alles wat buiten de drie genoemde afdeelin gen op liet gebied van kunst (letterkunde, muziek enz.) en vrouwelijke handwerken kan geleverd worden. Tevens zullen er aan verbonden zijn eene afdeehng ter opluistering en eerie historische afdeeling. Dames die wenschen in te zenden kun nen met duidelijke omsclinjving van het in te zenden voorwerp en opgave van de benoodigde plaatsruimte zich wenden aan de secretaresse der tentoonstellings-cc m- missie Mej. J. Vlamingh Kiebèit Witte- vrouwensingel, Utrecht. Programma's der tentoonstelling zijn aan hetzelfde adres kosteloos verkrijgbaar. Van het eiland Marken wordt ge meld, dat daar voldoende hooi gewonnen is, van beste hoedanigheid. Daar geen vee aldaar gehouden, en al het hooi verkocht wordt, komt deze oogst zeer het parlement zouden afzenden. Gelooft gij, dat dit gebeurd is, met wat gij be doelt, door uw kassieke vormen, wier inhoud bijzonder onbeduidend is? Niet om te redeneereu heb ik u naar het parlement doen gaan, maar om te han delen, om iemand onder de Whigs te hebben, op wien ik my verlaten kon, omdat zijn belangen met de mjjne gepaard gaan, en door wien ik de nauwkeuri, ste berichten kan bekomen van de stad der partijen, dewjjl men tegen u opper harti- ger zal zijn, dan tegen mij. IJdele hoop! Wel is waar woont gij eene zitting bij en brengt uw speech ook uit, wéar en zóó als gij het kunt, maar in plaats van de vriendschap der partijleiders te zoeken in plaats van met hen, om het met éen woord te zeggen, te leven, begraaft gij u in uw bibliotheek, of leest de Manizer uitgaaf van Cicero: over de plichten I" «Nu ja, vader!" antwoordde de jonge man flauw, ruk verraer, ik houd veel van dien grooten man en wenschte hem ook in een waardig uiterlijk te bezitten. Ook dunkt het mij doelmatiger, zijn diepzinnigen gedachtengang te volgen, dan het gezelschap van menschen te zoeken, zoo als Staat-sekretaris Guy, die het geld tot ondersteuning der armen be stemd, in zijne kist laat volgen, als spreker der gemeente, de punten van de Bills ten goeds aan de bevolking, by de zeer hooge prijzen, die nu besteed worden. Een groot geluk voordeellandbewoners, die sinds lang zoo weinig met de visschery verdienden. Men verneemd thans, in tegenstel ling met het bericht van de Amsterdam mer, det de heer Van 't Lindenhout, di- rectenr van de H'eezeninrichling te Neer- bossh, geen oproeping heeft ontvangen om voor den rechter-commissaris te Arn hem te verschijnen. Men maakt zich te Berlijn zeer bezorgd over de wending, die onderhandelingen over het handelsverdrag met Rusland hebben genomen. Altijd wordt nog ge hoopt, dat het uiet tot een tarieven-oorl g komen zal. Duitschland, dal ruim pet. van zijn invoer aan rogge, 50 pet. van zijn tarwe en 90 pet. van zijn haver van Rusland krijgt, heeft in geval van een slechten oogst dringend belang bij goed koop broodkoren. Daarom moet Duitsch land zijn eisch aan Rusland tol opheffing of vermindering der differentieele rechten handhaven. Tegelijk heeft Duitschland niet minder belang bij zijn uitvoer naar Rusland. De ijier- en steenkool-industrie van de Oostprovinciën kan bijna alleen naar Rusland uitvoeren. Rusland heeft dezen Achilleshiel ont dekt en poogt nu Duitschland daar te treffen. Men tracht te Berlijn wel te be wijzen, dat Rusland nog veel grooter belang heeft bij de verlaging zijner in voerrechten op de landbouwwerktuigen en zijner uitvoerrechten op graan, maar de regeering van den czaar denkt zeker, dat het volk met die werktuigen toch niet zou weten om te gaan en houdt hei graan liever binnen de grenzen. Welke belangen bij een handelsstrijd op het spel staan, blijkt o.a. hieruit, dat in 1891 Duitschland voor 262,000,000 M. aau handelsartikelen naar Rusland uitvoeide. Daarbij was o.a. voor bijna 30,000,000 M. aan ijzer en ijzeren werktuigen. Ook de uitvoer van overzeesche waren, o. u. van katoen uit Bremen, zou door de tariefverhooging zwaar getroffen,misschien onmogelijk gemaakt worden. Het officiëele verslag van admiiaal Markham, naar aanleiding van de ramp der Victoria, houdt in «Ten 3 u. 28 min. des namiddags van den 22sten Juni kruiste het eskader bij de kust van Tripoli, toen aan boord van de Victoria een signaal geheschen werd, waarbij het eskader last kreeg te wenden. De admiraal Markham, die zich aan boord van de Camperdown bevond, wa= van meening, dat de afstand tusschen de schepen niet voldoende was, en aarzelde het bevel uit te voeren, maar admiraal Tryon liet hierop signalen hijschen om te vragen, waarop men wachtte. Admiraal Markham voerde toen de order uit, maar toen hij zag, dat eene aanvaring waar schijnlijk was, liet hij de Camperdown achterwaarts stoomen, Toch raakte de voorsteven van de Camperdown tegen de Victoria. Admiraal Tryon gaf toen door signalen te kennen, dat het niet noodig was, dat de andare schepen booten uit zetten. De Victoria zonk echter in der tien minuten. Aan boord ontstond geen paniek. Er zijn 22 officieren eD 336 man van het scheepsvolk omgekomen. Reeds bij het optreden van het tegen woordige ministerie-Gladstone werd van verschillende zijden voorspeld, dat het nieuwe kabinet in vriendschappelijker betrekkingen dan het vorige zou komen met Frankrijk en Rusland. Nu heerscht in Frankrijk wel eenig wantrouwen jegens Engeland, voornamelijk op grond van de Egyptische quaestie en het geschil aan de Siameesche grens. Het zou echter niet tot de onmogelijkheden behooren, dat Frankrijk thans het voorbeeld van den oostelijken bondgenoot volgde en zijn wantrouwen liet varen. Daartoe zal waarschijnlijk zeer veel medewerken de lang verwachte voorzie- zoodanig laat volgen, al naarmate hij van deze of gene de grootste geldsommen ontvangt." «Die groote man, waar gij u mede bezig houdt en zoo als gij hem wilt noemen," lachte graaf Sunderland, «was een even slim advokaat als welsprekend redenaar. Daarom is het mij twijfel achtig of hg het gezelschap van Guy en Trevor wel versmaad zou hebben, indien het hem van nut kon geweest zijn. Buitendien zijn het juist niet die personen en hun aanhang, in wier ge zelschap ik u gaarne zag; die lieden ken rk al te goed en heb hun zoodanig in mijne hand, dat ik ze als marionetten- pappen kan laten dansen. Hun plannen behoef ik niet door een derde te laten uitvorschen. Neen, gy hadt u onder de Whig-partij moeten mengen, dat was mijne bedoeling. Ik hoopte, dat gij met de jongelieden zoudt meedoen, een vriend worden van den geestrijken Zwitser Montague en tusschenheide zoudt drinken en dobbelen met den vroolrjken Wharton. Dat was nuttig voor mij geweest. Doch genoeg daarover! De Hollanders hebben gelijk, als zij zeggen, dat men een werk paard geen schaatsenrijden kan leeren en evenmin kan men van een boeken worm een wereldling maken. C'est Cni. Nu over wat anders. Hebt gij de me ring in de vacature aan de ambassade te Londp De benoeming van den heer Decrais weid te Londen zeer aangenaam opgenomenen de persoon van den nieuwbenoemde schijnt uitstekend in staat te wezen om tusschen beide mogend heden weder een zekere entente cordiale te herstellen. Het Lagerhuis heeft met een meerder heid van 32 stemmen Gladstones voorstel tot beperking van de beraadslagingen over de Home-rule-wel aangenomen. De regeering hoopt nu dat de discussiën in het laatst van Juli zullen worden gesloten, zoodat het ontwerp, nadat de derde lezing heeft plaats gehad, in het raidden van Augustus bij het Hoogerhuis kon worden ingediend. In elk geval zal nu de zoolang tegen gehouden beslissing ten minste eenigs- zins worden bespoedigd. Indien het Hooger huis het ontwerp in Augustus in behan deling neemt en dan, gelijk te verwachten is, spoedig verwerpt, zal althans in het najaar het tweede en belangrijkste ge deelte van den strijd over de Home-rule- quaestie een aanvang kunnen nemen. Eerst dan zal het blijken, of Gladstones aanhangers inderdaad machtig genoeg zijn om den tegenstand der oppositie te overwinnen en de hervormingsplannnen betreffende Ierland te verwezenlyken. De Figaro heeft berichten veizameld over de uitzichten van den landbouwer in Frankrijk, nu er na drie maanden droogte eindelijk regen is gevallen. De antwoorden luiden voor het meereudeel zeer ongunstig. Eén berichtgever schrijft: «De Fransche landbouw verliest dit jaar meer geld dan de geheele oorlogsschat ting van 1870 (vjjf milliard francs) be dragen heeft." Alleen de wijngaarden staan prachtig, behalve in het Oosten en enkele deelen van het Rhónedal, waar hetzij late nachtvorsten, hetzy hagelbuie schade hebben aangericht. Maar in de streken, waar enkel voor plaatselijke be hoefte tarwe of rogge verbouwd wordt, dat is in nagenoeg gebeel midden-Fran krijk, is de toestand allertreurigst. Men moet de paarden en het vee verkoopen uit gebrek aan voeder. In Bretague en Normandië is nog eenig uitzicht op een matigen oogst, maar in de streken met steenachligen bodera ontbreekt schier alle gras. In de korenslreken slaat het graan slecht, met weinig stroo en mageie halmende beetwortels staan ook be droevend. Hooi, dat anders 2 a 3 francs per 50 kilo gold, kost in vele stre ken nu 1113 francs; de veeprijzen zijn met 65 pet. gedaald. De zomergewassen, als klaver, zijn niet opgeschoten. Zelfs ruime regen zal niet meer baten voor het eerste gewas. Het ergste is, dat de landlieden genoodzaakt zijn hun vee te verkoopen en dat later niet dan legen zeer hooge prijzen zulllen kunnen ver vangen. Parys is Zaterdag weer eenigszins in oproer gebracht. Er ontstond een botsing tusschen studenten en politieagenten, waarbij een persoon zoo gewond werd, dat hij aan de gevolgen is overleden. De zaak is zelfs in de Kamer ter sprake gebracht, waar de volgende motie is aan genomen «De Kamer rekent op de regeering om te onderzoeken, wie voor de treurige voorvallen van Zaterdag aansprakelijk zijn en gaat over tot de orde van den dag." De commissie, die zich heeft belast met de begrafenis van den overleden Parijze- naar, heeft gister doen weten, dat zij niet vóór de rust kan instaan, wanneer niet de piefect Lozé wordt ontslagen. De studenten hebben gister hun lusten nog eens bot gevierd en groote schade aangericht aar: het hoofdbureau van po litie. Hedenmiddag te 12 uur werd door de gezamenlijke troepen alhier in garni zoen eene parade gehouden op het ter rein der infanterie kazernes. De parade morie over de noodzakelijkheid van het staande leger voor den koning in orde gebracht De jonge man wilde nog iets daarte gen inbrengen, doch bedacht zich en haalde eeu manuscript uit zijn zak, het welk hij zjjn vader overhandigde. Deze begon het oniriiddelyk te doorbladeren. Maar ook dat werk van zijn zoon scheen hem niet te bevallen. Zijn voorhoofd werd bewolkt, hij schudde het hoofd, mompelde hij zich zelve en riep eindelijk uit «Hoe omslachtig is dat toch alles; veel te veel geredeneerd, en dan die voorbeelden uit Griekenland en Romel Geloof toch dal de koning de Grieksche en Romeinsche geschiedenis zoo goed niet kent als wij. De uitlegging is geheel en al vervelend, liet zou goed een redevoering kunnen zijn om bij de universiteit mede te pro- moveeren, maar het is geen memorie vooi een staatsman. Die verwenschte Oxforder welsprekendheidI Door die re deneerkunst hebt gij geheel en al het spreken vergeten." Nog gevoeliger scheen de jonge man te worden zoo het scheen, door het af keuren dier tabel, dan hij wel werd over die zijner levenswijs. Hoe ergernis en verdriet daarover in zijn binnenste woel- werd gecommandeerd door den luit.-kolo nel Pulman Cramer en geinspecteeid door den Kolonel garnizoenscommandant. In eene Maandagavond gehouden vergadering der Krcsveieeniging «Ameis- foort" werden voor de a.s. gemeenteraads- ver kiezing alle aftredende leden de heeren: VV. A. Croockewit, Mr. J. G. A. Van Zijst, G. J. baron Van llardenbioek van Ammerstol, H. VV. Van Esveld en M. VV. F. J. de Jong op nieuw candidaat gesteld. De heer A. M. Tromp van Holst en zijne rechtverkrijgenden is door Burgem. en Wetli. vergunning verleend tot het daarstellen eener schietinrichtiug, uitslui tend voor revolver, in het peiceelaande Dorresteinsche steeg, eertijds door ZEd. voor grooter schietbaan aangekocht. De directeur der Gasfabriek, jle heet G. M. van der Plank werd vergund eene stoomketel van 4 p. k. in zijne fabriek te plaatsen. De heeren II. E. van Sweden en J. C. van Eybergen werd bij hun 25-jarig jubilé als keikvoogd en diaken, waarvan wij in ons vorig nummer melding maak ten, namens den algemeenen keikeraad een met zilver gemonteerden inktkoker aangeboden van toepasselijke inscriptie voorzien. Gistermiddag te half zes had aan de Hoevelaker straatweg nabij de Tweede Steeg, tengevolge van drankmisbruik een hevige kloppartij plaats, waarbij een der deelnemers zoo deerlijk werd toege takeld, dat Dr. Schreuder, naar wien hij door deelnemende omstanders was getrans poneerd, geruimen tijd noodig had voor het liggen der verschillende verbanden. Morgenavond te 8 uur zal in den tuin van het café «de Arend" een con cert worden gegeven door muzikanten van het 5e reg. Infanter ie onder directie van den onderkapelmeester den heer Leop. E. Beers. Goede muziek in een fraaien lommer rijken tuin en consumptie prima kwali teit, waarvoor de heer Maters bekend is, daarbij een laag entree, wat wil men nog meer. Wij twijfeleD er dan ook niet aan of velen zullen van deze goede gaven willen genieten en daardoor ook den wakkeren ondernemer een goeden avond bezorgen. De le luitenant M. A. E. J. Meij- boom, die van het 4e regiment infant ene naar het 5e regiment van het wapen alhier is overgeplaatst, is voor onbepaal- den lijd werkzaam gesteld onder de be velen van den Chef van den Generalen Staf. Gisteren werd door de politie weder de hand gelegd op een diei gevaarlijke sujetten, die er hun werk van maken onzedelijke handelingen te plegen met kinderen. De volgende vermakelijke geschie denis doet in Moscou de ronde. De die rentemmer Pezon had een knecht noodig voor het schoonmaken van de kooien der wilde dieren en nam daartoe een kozak in dienst. Deze verstond geen woord Fransch, terwijl Pezon geen Russisch kende, zoodat het contract tusschen hen beiden door teekens en gebaren beklon ken werd. Om hem te laten zier, waarin zijn werk bestaan zou, hield Pezon een kleine pantomine-repetilie met bezem, spons en een grooten emmer met water. De kozak volgde de bewegingen vaD zijn meester oplettend en scheen volkomen op de hoogte gebracht. Den Volgenden ochtend verschijnt hij, gewapend met een tobbe, een groote spons en een bezem, opent de eerste de beste kooi, die hij ziet, en stapt er kalm in, evenals hij zijn meester den vorigen avond in de kooi van een niet-verscheu- rend beest had zien doen. Door het geweld, dat de deur maakt bij hel open en dichtslaan, wordt de prachtige onge- dresseerde koningstijger, die de kooi bewoont, wakker en kijkt met zijn groene oogen den indringer scherp aan, die onbewust van het gevaar dat hein dreigt, den, zag men wel aan het bloed, dat naar zijn hoofd steeg. Maar ook nu bleef hij zwijgen en uitte zijn gevoelen niet. De graaf ging voort met doorbladeren en brommen, terwijl zijn zoon zwijgend voor hem bleef staan. Nu werd er van buiten tegen de deur zacht getikt en kort daarop een weinigje geopend. Door die kier vraagde eene heldere vrouwen stem «Mag ik binnenkomen, vader «Zeker, Alice," antwoordde de graaf, de binnenkomende zijne rechterhandt oe- reikende, terwijl hij recht hartelijk ver volgde: «Goeden morgen, lief kind. Zijl gij reeds van uw wandelrit terug?" Het was, als of die teedere, lieftallige gestalte in de donkere kamer een straal van den zonnige voorjaarsdag, waaruit zij kwam, meebracht. Het zware rijkleed want zij was de rijdster uit hetpaik van Kensington had zij voor een lichte huisjurk van helder blauwe zijde verwisseld. Deze kleeding verhoogde haar nog in de donkere omgeving. Ook stond haar de uitdrukking van oprechte vriendelijkheid, waarmede zij de kaïner binnentrad, veel beter, dan die levensmoede droefgeestig heid of afwijzende trotschheid, die wij vroeger bij haar opmerkten. (Wordt vervolgd). kalm zjjn spons in den emmer doopt» Pezon, die juist het circus binnentreedt, verstomt van schrik. Wat le doen om den ongelukkige te waarschuwen? Een beweging, een gebaar en het geweldige dier werpt zich op den opgewapende kozak. Pezon staat onbewegelijk te wachten, gereed om, zoo noodig, hulp te verleenen. De kozak veegt op zijn ge mak het hok aan, boent het en gaat daarna met de spons in zijn hand naar den tijger, om ook hem schoon te maken, evenals een gehoorzaam oppasser de schoe nen van zijn kapitein poetst. Het koude water op zijn kop schynt den tijger te bevallen, hij begint van genoegen te brom men, strekt zijn poolen uit, rolt zich op den rug en laat zich het geheele lichaam door den kozak, die zijn werk met krach tige hand uitvoert, wrijven. Pezon slaat als aan den grond gena geld, met wijd opengesperde oogen dit vreemde schouwspel aan le staren. Als de kozak zyn werk gedaan heeft, gaat hij even kalm weg als hij gekomen is en er behoort een zeer lang en krachtig gebarenspel van den dierentemmer toe om hem te beletten de leeuwen en de andere wilde dieren een zelfde bewerking te doen ondergaan. Naar aanleiding van het aanstaande huwelijkvao de prinses May von Teek met den hertog van York, oudste zoon van den prins Wales, wordt de volgende legende van het kasteel von Teek ver- hanld. Het middengedeelte van Zwabenland is de rijkste aan geschiedkundige herin neringen en de schilderachtige streek van van geheel Duitschland. Van de laatste uitloopers der Jura, die aan de noord zijde plateau begrenzen, dat gelegen is tusschen den Donau, Neckar en het Scharzwald, is geen rots, waaraan niet de een of andere herinnering verbonden is. Daar hebben de Hohenslaufen hun vlucht genomen; maar hun kasteel is slechts een puinhoop; daar is het geluk der Hohenzollern begonnen, wier slot, voor weinige jaren geheel herbouwd, met zijn trotsche torens en borstweringen, den roem van het geslacht verkondigt. Op ongeveer gelijken afstand van de kasteelen der twee keizerlijke dynastiën bevinden zich de puinhoopen van hel oude slot dat zijn naam gegeven heeft aan de toekomstige koningin van Engeland, als hel nest tusschen dat van twee valken. Men stapt de Kirchheim uit, dat een der stations is van de lijn Straatsburg Ulm. Een prachtige weg loopt naar het doipje Owen, door de vallei van Lauter, langs heuvels bezet met vrucht- boomen. Boven het dorp bemerkt men den berg van Teek. De beklimming is vrij moeilijk en duurt niet minder dan een uur, maar de reiziger wordt meer dan schadeloos gesteld voor de doorstane vermoeinissen door het prachtige verge zicht, dat zich aan zijn oogen voordoet. Aan zyn voeten, de vallei van Lauter, meteen heerlijke plantengroei, een scherpe tegenstelling vormend met de groote vlakte der Rauhe Alpen, waar slechts eenige magere korenaren tieren, ter rechter-en linkerzijde begroeide heuvels en bergen, op wier toppen zich de puinhoopen van kasteelen verheffen, terwijl de verre horizon in het Oosten begrensd wordt door het Zwarte Woud en ir. het Zuiden door de Alpen van Zwitserland en Beieren. In 1525 stondeD de boeren legen hun landheeren op en verwoestten het meeren- deel van de oude kasteelen in Zwaben. Het oude stamslot van de hertogen van Teek werd in brand gestoken en vernield. Sinds een eeuw behoort het echter niet meer aan de familie Teek, die gesproten is uit een jongeren tak van het huis Zaehringen, dat tegenwoordig over het groothertogdom Baden regeert. Na den dood van den laatsten manlijken afstam meling ging het hertogdom Teek over in het huis van Wurtemberg. Een kasteel, dat iets Deteekenen wil, raoat zijn legende hebben, zoo ook de puinhoopen van Teek. Onder bet kasteel bevindt zich een onderaardscb gewelf, de spelonk van Sibylle genaamd. Sibylle was de moeder van drie zoons, drie dappere ridders, wier heldendaden door geheel Zwaben bezongen werden. Deze helden, gesproten uit een aanzienlijk, maar sinds langen tijd geruïneerd geslacht, wisten zich met het zwaard in de vuist een erfgoed te be machtigen. Machtig geworden, bouwden zij de toren van Wielandstein en deden op grooten afstand hun macht en invloed gevoelen. Hun onderlinge gehechtheid had hen niet minder beroemd gemaakt dan hun moed. De drie broeders waren nooit uit elkanders gezelschap en konden niet bui ten elkaar; in tijden van vrede regeerden zij samen, in den oorlog trokken zij naast elkaar ten strijde en sliepen onder één tent. Daar komt een vrouw het spel ver storen en de broedertwist is op hetzelfde oogenblik in vollen gang. De drie ridders worden tegelijk verliefd op de dochter van hun nabuur, de heer van Teek. Onder voorwendsel van het evenwicht te willen bewaren, wil het meisje niet kiezen en speelt met haar drie aanbidders ee» wreed spel. De hel ling is steil van de ijverzucht naar de haat. De broeders bevechten elkander en geen dar drie overleeft den strijd. Tot straf voor deze broedermoord wor-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2