fiS II Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. genomen, den beer Tak van Poortvliet namens de Nederlandsche werklieden een nationaal huldeblijk aan te bieden, waar voor de medewerking der werkliedenver- eenigingen zal worden ingeroepen. Het nieuwe ministerie. Omtrent de loopbaan der nieuwe ministers geeft de Telegraaf het volgend beknopt overzicht: Jbr. Mr. J. RoëlI, 50 jaren oud samensteller en hoofd van het kabinet; minister van buitenlandsche zaken, be woog zich na volbrachte studiën aan de toenmalige hoogeschool te Utrecht, tot dusver meer op het gebied van binnen- landsche bestuursadministratie, eerst als commies ter prov. griffie te Utrecbt, daarna als griffier der Staten van Zuid Holland. In zyne studieplaats werd hy tot lid der Tweede Kamer gekozen en herhaaldelijk herkozen; ook nog onlangs na de ontbinding toen tegelykertyd Haar- em zyn geboorteplaats hem een zetel schonk, waarvoor hy bedankte om zynen Utrechtschen kiezers getrouw te blyven. De heer Roëll was korten tijd lid van de Eerste Kamer en lid der staats commissie voor de grondwetsherziening van 1889 en secretaris van den voogdij raad der koningin. In de Tweede Kamer behoorde hy tot de sprekers, wien de onverdeelde aan dacht verzekerd was. Tot zyne open bare betrekkingen behoort de functie van commissaris der staatsspoorweg- maatschappij. Mr. W. van der Kaay, 62 jaar, minister van justitie. Deze portefeuille ligt geheel in de richting van zijn ver leden, dat grootendeels werd ingenomen door rechterlijke betrekkingen en wel die van kantonrechter te Alkmaar en daarna te Leiden. Van daar werd hy laatstelijk naar 's-Gravenhage verplaatst als raadsheer in het gerechtshof, waartoe hy benoemd werd onder den minister, welken hy onmiddellijk opvolgt, buiten de aanbeveling van het rechtscollege zelf. Alkmaar vaardigde hem steeds naar de Tweede Kamer af, waar hij tot ver leden jaar de leider was van de liberale Kamerclub. In zyne voormalige woon plaats te Alkmaar gaf hy ook leiding aan bet politieke leven en schreef hy geruimen tyd artikelen in de Alkmaar- sche Courant. Bekwaam jurist werkte hy als Kamer lid mede aan de voorbereiding van het nationale strafwetboek. Mr. S. van Houten, 59 jaren, mi nister van binnenlandsche zaken. Zyn 2ö-jarige parlementaire loopbaan, gedu rende welke h(j tot aan de jongste ont binding, voor Groningen, zyn geboorte stad, zitting bad, is voldoende bekend. De rechtspraktijk, welke hy als advo caat te Groningen uitoefende, zette hy te 's Gravenhage voort, zoomede te Botterdam, doch daar meer in het by zonder als dispacheur. Door zyne arti kelen in de Vragen des Hjds en zyne ktaatkundige brieven deed hy zich als publicist kennen. Ilij nam het initiatief tot de wetgeving op den kinderarbeid en onder de onafgedane werkzaamheden der vorige Kamer bevond zich zyn voor stel tot uitbreiding van het onteigenings recht. Jhr. H. M. van der Wyck, oud circa 51 jaar, min. van marine, secretaris generaal van dat departement sinds 1 October 1883, nadat by als officier by de zeemacht gediend heeft, en in dien tijd adjudant is geweest van verschillende ministers van marine. Door zijn werk kring aan het departement kan hy ge acht worden op de hoogte te zyn van de taak, die hem wacht. Mr. J. P. Sprenger van Eyk, 52 jaar. min. van financiën, studeerde aan vankelijk in de rechten, maar moest door een samenloop van omstandigheden zyn studiën laten varen en ging toen werken in de aanverwante vakken: notariaat en registratie. Hy was ambtenaar by het ministerie van financiën en werd hij zichzelven afvragen, of datgene, wat hij tot nog toe voor eene fictie gehouden had, geen waarheid zijn kon. En iemand, die begint te twijfelen, en hard twijfelt ook, behoeft maar een klein stootje om geheel van gevoelen te verdaneren. Van Dun had in zijn onnoozelheid de goedheid dat kleine stootje te geven. En voor de avond om was, bezat Kramers den moed om in het diepste zijns harten te belijden, dat hij kom aan, trachons Ie mot dat hij verliefd was op het bevallige nichtje van den boekhouder. Daarby kwam nog dat de heer Gevel in den loop van den dag, bij het ont moeten van den candidaat-notaris, dezen gevraagd had, of hij den volgenden Zon dag niet van de party zou kunnen zijn. Het gezegde van zijn vriend, de herin nering aan de bekende fabel van den ouden? de la Fontaine scheen hem toch gevoeliger getioden te hebben, dan hij uiterlijk had doen blijken. Kramers, die dit begreep, wilde er echter niets over zeggen, en beloofde, dat hij den boek houder tot eene invitatie van zijn persoon zou weten te bepraten. «En wal zou je er van zeggen, als ik Zondagmiddag een goeie kennis van me meebracht?" vroeg hij. «Dal zou ik heel aardig vinden. De vrienden van myn vriend zjjn ook de toen uitgezonden naar Oost-Indië, alwaar hy optrad tot organisatie van het be lastingwezen. In Indië bekleedde hij de betrekkingen van inspecteur en directeur van financiën, werd lid van den Raad van Indië en in deze waardigheid in 1884 naar Nederland geroepen, om als minister van koloniën plaats nemen in het derde ministerie-Heemskerk dat in 1887 de grondwetsherziening gaf, die ook het contraseign van minister Sprenger van Eyk draagt. In 1888 teruggekeerd tot het ambte loos leven, schreef hy een handboek voor de belastingen en belastte hy zich met de redactie van het weekblad Nederland dat de belastingpolitiek van zyn ambts voorganger van financiën krachtig be streed. Vóór twee jaren kreeg hy zit ting in den Haagschen gemeenteraad. Hy voert den titel van doctor in de rechtswetenschap honoris causa. Luitenant-generaal C. D. H, Schneider, 61 j., min. van oorlog, adjudant der Koningin in buitengewonen dienst, is eerst eenige maanden geleden gepensioneerd als inspecteur van het wapen der artillerie. Hy staat bekend als een kundig op perofficier, vroeger kapitein by den generalen staf in het veelbewogen jaar 1870. Ph. W. v. d. S1 e y den, minister van w., h, en n., behoort tot het corps inge nieurs van rijkswaterstaat en was laat stelijk hoofdingenieur 2e kl. te Maastricht Toen hy ingenieur was by het rivier beheer te Arnhem werd hy voor die stad gekozen tot lid van de Tweede Kamer, alwaar hy aan de behandeling van zui ver technische zaken de voorkeur gaf boven het vervullen eener politieke rol. Mr. J. H. Bergsma, 56 j., minister van Koloniën, oud-lid van den Raad van Indië, was na in lb62 te zyn uitgezon den als ambtenaar le kl. by den burger lijken dienst, werkzaam by de rechter lijke macht in Indië, o. a. als auditeur militair, offic. van justitie, subst. officier by den Raad van Samarang, lid van dit rechtscollege, rondgaand rechter, voor zitter van de landraden in Batavia secretaris van het departement van justi tie en korten tyd waarnemend directeur van dat departement, raadsheer in het Hooggerechtshof, algem. secretaris van het gouvernement en lid van den Raad van Indië, uit welke betrekking hy op zyn verzoek in Juni 1893 werd ontsla gen. Sedert dien tyd was hy hier te :ande lid van de centrale commissie voor de statistiek. Alle leden van het kabinet, behalve de min. van waterstaat, zyn ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw. Ai hel bericht omtrent de samenstel ling van het nieuwe Kabinetop de ie pagina dezer Courant zijn eenige on juistheden geslopen. De verschillende ministerieele zetels zijn verdeeld als hier boven is aangegeven. Te Amsterdam hebben zich tot dus verre zes gevallen van pokken voorgedaan. De besmetting werd oorspronkelijk door iemand uil Rotterdam overgebracht. Te 's-Gravezande kwamen in de laatste dagen weer 13 nieuwe gevallen van pok ken voor. Te Alkmaar kwamen eenige gevallen van pokken voor, zoowel in het gasthuis als in de gevangenis. Niet alleen de retourkaarten der Exploitatie-maatschappy, uittegeven ge durende den duur der wereldtentoonstel ling te Antwerpen (tot ultinrm September e.k.), maar ook die der Nederl. Centraal en Noord-Brabantsch-Duitsche spoorwegen zullen een geldigheidsduur hebben van 8 dagen. Andermaal heeft vorst Bismarck op Friedrichsruhe eene deputatie van dames ontvangen, ditmaal uit Bergen, in Pom- meren. De vorst bedankte haar met een aardig toespraakje, waarin hij verklaarde eene dergelijke onderbreking zijner een zaamheid hoogst genoeglijk te vinden. Zoo heel eenzaam had hij het overigens niet. In dit eenzame bosch sprak de mijne!" zei van Dun plechtstatig, en Kramers liet het zich in 's hemels naam welgevallen, dat hij tot den rang van vriend van den boekhouder opgevoerd werd, al zou hij van zijnen kant hem nog niet eens met den naam van «goede kennis" bestempeld hebben. «Dat is mijn eerste opoffering," dacht hij. Alles was dus naar behooren geregeld, en moest als van een leien dakje gaan. Ik durf u echter verzekeren, dat wan neer mijne vertelling niet op historische gronden berustte, de diie heeren op den bepaalden dag voor niets by elkander zouden gekomen zijn. 't Is zoo rnoeielijk niet om 't een of ander uit te denken, dat de ontmoeting onmogelijk gemaakt had. Omdat ik evenwel vóór alles waar wil zijn, besteed ik er geen hoofdstuk aan om het een of ander ongeval te be schrijven. Er gebeurde integendeel niets, of men moest het der moeite waard achten dat Kramers dikwijls en met welgevallen aan Marie dacht, wat ik zeer natuurlijk vind, en wat gij, waaide lezer, in zijne plaats ook zoudt gedaan hebben. (Wortft vervolgd). vorst ben ik lang zoo verlaten niet als ik soms geweest ben in de laatste dertig jaren. Dat gaat meest altijd zo in groote steden, aan het hof, in h parlement, onder collega's. Men komt zich daar vaak voor als het eenige levend wezen te midden van schimverschijning Hier in mijn bosch evenwel, voel ik mij nooit eenzaam, wat waarschijnlijk aan den aard zelf van het bosch liggen zal Ik weet niet, vervolgde de vorst, of d dames in haar leven veel met houtves ters in aanraking zijn geweest. Ik wel En ik heb er nooit anders dan tevreden mensehen onder ontmoet. Een tevicde collega evenwel of een voldaan parle mentslid heb ik nog nimmer aangetrof fen, en toen ik nog in functie was, heb ik er altijd op gehoopt, dat God mij nog een tiental jaren zou schenken, om mijn hart nog eens op te halen aan het land leven. Ook heb ik altijd verlangd luiten te sterven. Sedert den aanvang van mijn loopbaan heeft mijne gezondheid altijd geleden onder voortdurende tegenkanting wat ik wilde ondernemen. Te strijden had ik met onophoudelijke intrigues van hoog en van laag, en daarom heb ik in allen ernst in 1677 den ouden keizer om ontslag ge vraagd Toen kwam in 1678 de aanslag van Nobeling, en toen ik mijn ouden kei zer daar zag liggen, badend in zijn bloed en met windsels omwonden als een kind zei ik tot mijzell: «Ge moogt niet heen gaan, ge moet blijven I" Toen, altijd door weer strijd, altijd vechten, altijd muizenissen, altijd weer intrigues, tot de arme keizer Friedrich aan de regeering kwam. Hij vroeg mij om te blijven, en ik bleef weer. Nu, uit dat alles, sprak de vorst, zult gij kunnen nagaan, hoe blij ik was, toen ik, zondi-r tekort te doen aan mijn plicht mijn neiging kon volgen en rustig bui ten gaan wonen. Daarmee wil ik niet zeggen, dal men mij links laat liggen en dat ik hier in eenzaamheid achterblijf Neen, ik heb veel vrienden in Duitsch land en, wat nog beter, nog solieder is, vele vriendinnen. Vrouwen, als zij zich eens iets of iemand in het hoofd hebben gezet, houden daaraan vast, blijven dien getrouw, en het is r.iet gr makkelijk haar eene meening op staatkundig gebied te doen prij>geven Van ganscher harte dank ik dus, d it gij mij door uw vrien delijk bezoek en het adres, dat gij mij gebracht hebt, er weer eens aan hebt herinnerd, dat ik in Duitschland nog vele vrienden tel. Het schijnt, dat de heer Crispi lang zamerhand kan beginnen te rekenen op uen steun eener meerderheid in de ltali- aansche Kamer. Bij de begrooting van oorlog zal wel de grootste slag geleverd worden, waarschijnlijk in de eerste da gen dezer week; maar zij die den toe stand goed doorzien, beweren, dat Crispi voor de derde maal een votum van vei- trouwen zal krygen. De heeren Di Rndini en Giolitti zullen voor het kabinet stem men, zoodat dit meer kracht zal hebben om de discussie over de financieele maat regelen te doorstaan. In de parlementaire kringen wordt di uk gesproken over een feit, dat in de kamer voorgevallen. Gedurende een geheele zitting was ged.scussieerd over een ont werp tot hervorming van het grondciediei, dat door den minister Bocelli verdedigd werd. Reeds waren de eerste arjikelen aangenomen, toen de heer Crispi opstond en aan de kamer verzocht de debatten te staken, daar hij voornemens aan den koning machtiging te vragen het ontwerp in te trekken. Men meende, dat de positie van den heer Bosselli daardoor onmoge lijk was geworden; maar men kan zich niet voorstellen, dat de premier een mi nisterieele crisis zal uitlokken, kort voor e behandeling der financieele wetten en der volmachten. Door Burgemeester en Wethouders vergunning tot verkoop van sterken- drank in het klein verleend aan J. D. Lammerts van Bueren, in het perceel wijk I. no. 90; A Dijkhuijs in het perceel wijk F. no. 335; R. J. Schoenman in het per ceel wijk C. no. 114/115; W. A. Kleher in het perceel wijk C. no. 90; W. C. van Beek in het «Paviljoen"; Wed. G. Coe- nen in het perceel wijk F. no' 74; de Nederlandsche Bufletmaatschappij in hel perceel wijk G. no. 281. Aan F. Wijnands is door het ge meentebestuur vergunning verleend tot de oprichting van eene brood en koek- bakkerij in hel perceel wijk F. no. 407, aan de Lavendelstraat. Volgens loopende geruchten, zal de Heer Mr. P. J. Troelstra uit Utrecht a.s. Maandag ten 2 ure op «den Berg" alhier eene redevoering houden. De exploitatie-rekening der ge meente-reiniging alhier over 1893 wijst aan ontvangsten aan f4831.06, aan uit gaven f7263.64, en sluit alzoo met een nadeelig saldo van f2432.68. Paspoorten zijn ter secretarie aanwe- j ten behoeve van W. Arlar, L.Biandse, B. van Dijkhuizen, J. Gijtenbeek, J. Hel- levoort, B. Hofland, C. Kammeijer. A. van Nits en R. Willemse. Heden Woensdag bevind zich alhier de kolonel dirigeerend officier van gezond» held, in het 2e militaire geneeskundig district tot het houden eener inspectie over de kazernes en het hospitaal. Bij het Departement van Oorlog is eene nieuwe regeling in bewerking om trent de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, welke regeling tijdig voor den aanvang dezer oefeningen, gereed zal zijn. De officieren die gedurende het ■ifgeloopen tijdperk belast zijn geweest met het onderricht bij de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, en zich daartoe buiten hunne garnizoenen moesten begeven, is bij besluit van Hare Majesteit op voordracht van den Minister van Oor log voor elke oefening een toelage van fl.50 toegekend. Bij het 5e reg. infanterie alhier is de le luit. I. H. Boeije bestemd tot lee raar op den cursus, ter vervanging van den len luit. W. A. Versteegh, die October op zal treden als leeraar aan den hoofdcursus te Kampen. De sergeant-titulair A. C. Dekker en de korporaal J. W. Th. Daniels van het 5e Reg. Inf. werden op den 7en dezer bevorderd tot sergeant effectief terwijl de soldaat J. Mulder op den lOen dezer bevorderd wordt tot korporaal. Bij het gehouden examen voor ser geant bij het 5e Reg. Inf. zijn de navolgende korporaals geslaagd. F. Feenstra, J. P. Nikkels, W. Eijmaal, J. P. K. Courbois, W. A. P. L. F. Zui derhoek, W. Meijer Timmerman Thijssen en J. J. G. Henkelman De alhier op 1 April jl. opgerichte Gymnastiek-enSchermvereenigtng «Olym- pia", heeft op 1 Mei jl. met haar repe- titiën een aanvang genomen onder leiding van den heer H. Dumoulin, gymnastiek en Schermor.derwijzer te dezer stede. De Repetitiën vinden plaats iederen Dinsdagavond van 9-11 uur in de zaal van den onderwijzer. Zij die nog als lid van deze vereeni- ging wenschen toe te treden, kunnen zich daartoe bij het Bestuur of bij dei directeur aanmelden. De heer D. H. van de Werk, sedert ruim zeven jaren werkzaam ten Pon- kantore alhier, wordt 16 Mei in zijn ram; overgeplaatst naar het Postkantoor te 's-Gravei-hage. In zijn plaats komt hier de c mmies 2e klasse der posterijen de heer W. Hovens Greven, thatrs non-actief. Bij de door de firma H. Gpi ritsen rehouden aanbesteding voor den bouw van een pakhuis buiten den Kleinen Koppel, waren ingekomen 14 biljetten, als van de heeren Te Amersfoort: Aannemingssom It. Prins f C. de Froe J. Diters W. van der Kooij - H, Schouten -10.5101 L. Ruitenberg - 9999 f H. lleilijgers \V. van Achterbergh - G. "Wassink J. Klaarenbeek -10.0301 H J Fijnenberg -10.3b8l J. H. Boks -11.6301 van Achterbergh. Te Hoogland F. de Bruin - 11.500 Het werk is den laatsten inschrijver, den heer L. Ruitenberg, voor f 10.279 gegund. f 11.875 1 -11 800 I I 3 •—3 -10.600 I f'5 -12 900/ I -10 740 -10.2791 1 03 1 3 -11.499 Vs-i -12 000 I -12.889/ 1) 3 -10.900 i o C -10.488 l-o -11.995 -11.800 c N -11.6991 345ste STA A TS>LOT E tt 6.1 Vijfde klasse. Eerste week.) Trekking van 7 en 8 Mei. (1400 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 400 op No. 5060. Prijzen van f 70. 5050 5056 505/ 5059 6704 6705 6728 7064 19783 19815 19852 20366 en 20621. Te tarnen 14 prijzen. Zonder prijs ziin uitgetrokken 5027 5031 50u8 5040 5558 6672 6709 6719 6153 u774 7032 7049 70o0 184l2 19s26 19831 19845 19877 20336 2036J 20365 20368 20629 20679 en 20693. Loten zijn nog verkrijgbaar a f 3.50 per V»o - Te Weenen duurt de werkstaking onder de timmerlieden en metselaars voort. Na afloop eener bijeenkomst, welke zij in de voorstad Favoriten hielden, vie len er eenige ongeregeldheden voor. De politie was genoodzaakt een charge te maken en de menigte met de sabel uit een te jagen. Een vijftigtal der werksta kers, die poogden andere werklieden bij hun arbeid te belemmeren, werd in hech tenis genomen. Te Maarssen had Hemelvaartsdag een droevig ongeluk plaats. Een rijtuig, waarin vijf personen waten gezeten, die aldaar een bloedverwant wilden bezoeken, liep, even voorbij de klapbrug aan de sluizen, doordien het lemoen brak van den steilen kant af het Merwede-kanaal in. Vier van de drenkelingen werden spoe dig gered. De vijfde, een meisje van 16 jaren, kwam eerst na tien minuten boven, doch alle pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefsch. Een der leden van het gezelschap vertrok dadelijk om de ouders van het verdron ken meisje met de verschrikkelijke ge beurtenis in kennis te stellen; De aardschokken iri Griekenland houden nog aan. Zondag werden in de Noord-Oostelijke provinciën weer een paar vrij hevige schgkken gevoeld, voor al te Thebe, Livadia en Atalia. Ernstige verwoestingen werden door deze aard beving niet aangericht, maar natuurlijk is dientengevolge de ongerustheid onder de inwoners weer vermeerderd. Koning George, die een bezoek brengt aan de geteisterde streken, bevindt zich te Lamia. Een Poitugeesche vrek is dezer dagen het slachtoffer van zijn verregaande gierigheid geworden De mao was van eene zware ziekte bijna geheel hersteld en ontving van zijnen geneesheer de geruststellende verzekering, dat het niet lang meer duren zou. Hij legde dit ech ter veikeerd uit en meende, dat hij niet lang meer te leven had. Hij kon evenwel van zijn geld niet st heiden nam het on der zijn kussen waar hij het verborgen had, weg en slikte de geldstukken in met het noodlottig gevolg, dal, hij binnen weinige minuten stikte. Een train in brand. Dezer dagen ontstond plotseling brand iu een wagen van de electrische tram te Brussel op den Boulevard van Water loo. Onder de personen, die in den wa ren zaten, ontstond natuurlijk eene alge- meene paniek en in een paar minuten tij/Is was de biandende wagen ontruimd. Het vuur werd gebluschl. Men weet niet hoe de brand is ontstaan. Volgens den een is deze veroorzaakt door den elec trische» stroom, waarmede de wagen wordt voortbewogen, doch anderen zijn van meening, dat daardoor geen brand kan ontstaan en schrijven de ooi zaak toe aan het warmloopen der assen. In elk geval ontstond de brand beneden in den wagen, vanwaar de vlammen aan weers zijden uitsloegen. Oplichting. Te Wittenberg is een koopman opeen brutale wijze opgelicht geworden. Hij ontving op zekeren dag een telegram onderteekendTreya en van den volgen den inhoud «Is de heer Runge (een der lnmariten) heden avond te spreken? Te- legraphisch antwooid aan het Central- Hotel." Er werd geseind dat de heer Runge aan het Central-Hotel zou komen. Deze ging en inmiddels ontving zijn firmant een telegram: Zend onmiddelijk 900 MarkRunge. De firmant zond en deze werden door Treya in ontvangst ge nomen. De heer Runge, die Treya niet zag, daar hij zich met de 900 Mark direct verwijderd had, begon argwaan te koes teren cn ging naar huis- Wie schetst zijn verbazing toen hy hoorde, dat er op zijn verzoek 900 Mark gezonden waren, die hij natuurlijk niet ontvangen had. 't Gelukte de politie, die inmiddels met de zaak op de hoogte ge- gebracht was, den heer Treya nog te snappen en deze werd wegens oplichting tot 1'/, jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Begrafenis niet hindernissen. Gister-morgen was in eene wooing aan de Boorstraat te Utrecht het oogenblik daar, dat een lijk in de kist ter laatste rustplaats naar het kerkhof aan de Bild- straat zou worden uitgedragen, toen plot seling de vloer der lykkamer inzakte en de lijkkist met bidder en dragers en familieleden naar beneden stortte. Alle meubelen vielen omver, sommige geheel verpletterd. De aanwezigen kwamen ove rigens gelukkig met den schrik vrijalleen de bidder B. werd licht aan het hoofd gewond. Een vreemd gevecht. Om de aantrekkingskracht naar de tentoonstelling te St. Francisco nog aan lokkelijker te maken, heeft men naar een eigenaardig middel uitgezien. Het nieuw ste plan tot opluistering der festiveiten is het gevecht tusschen een leeuw en een beer. De voorbereidende maatregelen zijn al genomen en niets zal het schoon-treu- rige schouwspel meer in den weg staan: het is gelukt een jury samen le stellen, die in dezen eigenaardigen strijd een beslissende stem heeft. Naar men zegt. moeten er op het oogen blik 600 entreekaarten tot 20 dollars per stuk verkocht zijn. De dag, waarop de wedstrijd zal plaats hebben, is nog niet bepaald. Men hoopt, dat deze vreemde kamp een oorzaak zal zijn, waarom vele men- schen met nog meer pleizier de tentoon stelling zullen bezoeken. Wij kunnen echter niet nalaten het een wreed schouwspel te noemen en wanneer deze kamp plaats heeft, pleit het niet voor den vooruitgang onzer zoo hoog geroemde 19 eeuwsche beschaving. Medelijden of wraak? Een wonderlijk voorval wordt uit Post- land, in den staat Oregon (Noord-Amerika) gemeld. Eene zekere mevr. Ward heeft hemel en aarde bewogen om van den gouverneur Pennoyer, den man, die zich grooter beschouwt dan een president der Ver-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2