Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. geleid, nl. die te Rotterdam, waar geko zen is een liberaal, tegenstander van finale kiesrecht-uitbreiding. In de drie overige districten moet over veertien dagen herstemming plaats hebben. In 's Gravenhegen en in Katwijk zijn daarbij de beste kansen voor de caridi- daten, die als tegenstanders van finale kiesresht-uitbreiding gesteld zijn. In Sneek moet herstemd worden tusschen twee voorstanders, Van deze vier verkiezingen is, voor zoo ver dit zich thans laat voorzien, geen verandering te wachten in de partijver houdingen ten aanzien van de grootte vraag, waarover ditmaal de strijd bij de stembus loopt. Generaal van der Schrieck, oudste lid in jaren van de Tweede Kamer heeft gisteren te Soestdijk in handen van H. M. de Koningin Regentes de voor een afgevaardigde voorgeschreven eeden afge legd. De beide kamers der Staten-Generaal worden heden Woensdag, om I uur in vereenigde zitting geopendl Te drie uur vergaderen de Eerste en de Tweede Ka mer laatstgenoemde ter benoeming van commissiën van onderzoek der geloofs brieven. Het afgetreden ministerie. Het bericht dat de afgetreden ministers aan de Koningin-Regentes een afscheids- audièntie hebben aangevraagd, en daarop bericht zouden hebben ontvangen, dat H. M verhinderd was hen te ontvangen wordt thans door het «Haagsche Dagblad" tegengesproken als onjuist. De Koningin-Regentes heeft, volgens dal blad, den afgetreden ministers doen weten, dat H. M. hen later in Den Haag hoopte te ontvangen. Zulk een antwoord is niet ongewoon, daar aan personen, buiten de provincie Utrecht wonende, te Soestdijk nooit audiëntie wordt verleend. Daarenboven gaven enkelen der afgetre den ministers hun voornemen te kennen spoedig naar het buitenland te ver trekken. Op den 1. Pinksterdag woonden HH. MM. de Koninginnen met gevolg te Baarn de voormiddag-godsdienstoefening bij onder leiding van ds. Meulebelt. Tot tekst was gekozen Hand. 2 vers 4a. H.H. M.M. de Koningin en de Ko ningin-Regentes vertrekken 31 Mei a.s. naar Taras (Zwitserland) en keeren na het buitenlandsche verblijf te Soestdijk teruc. H. K. H. de Groothertogin van Sak sen wordt den 18den Mei des avonds te Docottlijlt vor-vroolat. Weer komt liet bericht nu van Belgische zijde van een bezoek van den Duitschen Keizer in Juni a s. aan het Nederlandsche Hof. Weer is er natuur lijk sprake van huwelijksplannen voor de toekomst. Van de Veluwsche bosschen wordt gemeld, dat zij reeds weder prachtig zijn en weder op eene «kerck van onghecorven hout" beginnen te gelijken. De dennen zijn hier en daar in bloei, en de beuken en eiken nemen gaandeweg hun verras send en verkwikkend zomercostuum aan. Een aantal vogels zijn weder aangekomen om er, ongevraagd ongeweigerd, hunne kwartieren te betrekken, voor instand houding van hunne soort te zorgen en mede door dat tijdelijke verblijf een nut tigen invloed te oefenen. Ook de aan den voet der beuken en eiken groeiende bosch- en blauwbes mag niet vergeten worden. Allerwege staan de nederige struikjes in vollen bloei en die wat vroeg waren, dragen dank hebbe het gunstige weder! reeds mil- lioenen vruchtjes. De opbrengst belooft over een paar maanden buitengewoon te zijn. Het vooruitzicht op een ongedacht voordeeltje voor de behoeftige plukkers maakt reeds nu vele grooten en kleinen gelukkig. neer te schrijven. «Hoor eens, mijnheer, ik wil rond met je spreken. Ik vind je een pleizierig mensch, en zou je dat genoegen graag willen doen. Maar dan moet mijn vrien din alleen loopen. «Wel, laat ze dan met Gevel wan delen." «Neen, dat doet ze niet, dat weet ik zeker. Ze is op dat punt heel stijfhoof dig. Zondagavond, dat kan ik je nu wel zeggen, hadden we heel goed mee kunnen gaan, want er was geen familie, maar zoodra ze dien mijheer zag, verklaarde ze, dat ze hem niet wilde. En daarom verzonnen we maar wat." «Ja, dat begreep ik well" «Zoo? Melia lachte er hartelijk om, dat die jongens, zooals ze zei, zulk een bonk voor zoetekoek opaten," «Wil haar vragen, of ze 't goedvindt, dat ze van avond alleen moet zijn?" «Neen, doe dat niet. Ik zal het wel met haar zien te schikken. Wacht me maar om zeven uur." «Wat? Zoo laat? Ik had gedacht, vijf uurl" «Neen, in 't minst nietl Zes uur dan en ge moet me wachten bij de Binnen- wegsche brug. Is dat goed?" «Zeker en ik zal zorgen, dat ik er ben I" De heer Gevel was zoo gelukkig niet, De gebouwen Eder-Oord en Ster- renberg van de Stichting Eder-Oord ter Chr. verpleging van krankzinnigen en zenuwlijders te Eede, zijn in publieke veiling verkocht. Kooper van Eder-oord en van het daarbij gelegen dennenbosch werd de heer L. van den Brink te Am sterdam, voor flü.600; van Sterrenberg de heer A. J. Moll, te Eede, ten behoeve der Johanna-stichling voor oude vrouwen, te Nieuwveen, voor f 13.200. Op verzoek van de justitie te Luik heeft de politie te Amsterdam een anar chist gearesteerd, die vermoed wordt betrokken te zijn bij den dynamietaun- slag op den wonning van dr. Renson te Luik. Reeds spoedig na den aanslag viel de verdenking op den Duitscher Schlebaeh, wiens herberg eene verzamelplaats was van anarchisten. De man werd in hech tenis genomen; bij de huiszoeking vond men, onder de brieven van de vrouw des kasteleins, het bewjjs dat zij in betrek king stond met eer, geheimzinnig perso nage, volgens sommigen een Russische l aron, volgens anderen een Franschman, die in den nacht van den aanslag uil Luik was verdwenen en naar Amsterdam de wijk zou hebben genomen. Onze politie begaf zich Zaterdagmorgen in de vroegte naar de kamer welke de vreemdeling sinds korten tijd betrokken had. Men vond den man slapende-, toen de commissaris hem wakker schudde en naar zijn naam vroeg, noemde hij den zelfden naam, welken de Belgische justi tie had opgegeven. Dezen naam wenscht de politie voor alsnog geheim te houden, totdat men zekerheid heeft omtrent 's mans identiteit. Hoewel zijne papieren denzelfden naam aangeven, verklaarde de arrestant later, in het verhoor voor den officier van justi tie mr. Ort, dat hij toch niet aldus heette en niet de man was dien men zocht. De papieren bevatten geen signalement, en het is dus mogelijk dat de verdachte die met een anderen anarchist geruild heeft. In hoeverre zijne bewering echter waar heid bevat zal wel spoedig blijken. Dat men hier met een anarchist te doen heeft lijdt geen twijfel. In zijn ka mer werd, behalve een aantal gewone buitenlandsche couranten, een geheele stapel anarchistische bladen gevonden en tegenover deze sprekende bewijsstuk ken schijnt de man dan ook geen moeite te doen om te ontkennen dat hij anar chist is. Ook werd in zijne zakker, het adres gevonden van den Haagschen anar chist Metthofer. In het huis van arrest op het Leid- scheplein, waar hij in ver.ekerde bewa- i "mg wordt goltouden, ic do vordar>htft gephotographeerd. Naar dit portret te oordeelen, is hjj een man van omstreeks 30 jaar, met een woest uiterlijk, een zwaren zwarten knevel en doordringende oogen. Naar men uit Luik aan de «Indèpen- dance" bericht, is de adjunct-commissaris Perrin, na ontvangst van het bericht der arrestatie, naar Amsterdam vertrokken om de identiteit van den vreemdeling vast te stellen. In tegenwoordigheid van den anarchist gebracht, heeft de heer Perrin bemerkt dat men zich in den persoon heeft vergist, en van deze zijne bevinding per telegram aan de autoritei ten te Luik kennis gegeven. Er bestaat echter reden aan de juistheid van dit bericht van den Luikschen correspondent te twijfelen, daar onze politie nog in het onzekere verkeert of de arrestant al of niet de persoon is, die door de Belgische justitie wordt gezocht. »Hbl." Het nieuwe distinctief voor scherp schutter, bij het wapen der Infanteiie en Cavalerie, zie ons No. van jl. Zater dag bestaat voor korporaals en manschap pen in een roode wollen geborduurde vjjfpuntige ster en voor de onderofficieren want hij verte de zijn vriend by het terugkeeren, dat juffrouw Melia niet alleen volstrekt de avondlucht niet ver dragen kon, maar ook erg tegen wan delen opzag, waarvan ze volstrekt niet hield. „Weetje wat," zei hij, «je had verleden week volkomen gelijk, en ze kan fijntjes naar de maan loopen. Ik geef er den brui van. Wat heeft dat creatuur een noten op haar zang, hè? Ga jij nog met de andere uit? Ja? Wel kerel, dat doet me genoegen voor je! Een pa tente meid. Wat kan ze dien van Dun prachtig in het zonnetje zetten." Beiden liepen eenigen tijd zwijgend voort, toen Gevel, die den heelen middag nog zooveel niet gesproken had, waarmee ik volstrekt niet zeggen wil, dat hij het niet kon, bij het omslaan van den hoek der Hoeheetiestraat plotseling zeide «En ik moet je mijn compli ment maken over dat kunstje met de kaart. Weet je wel keiel, dat de namen maar ingevuld behoeven te worden, om de liefdesverklaring compleet te doen zijn Je lacht er om! Maar ik meen het! Zou ze je begrepen hebben?" «Dat zullen we zien I" IV. Drie dagen later ontving Kamers met in een gouden dito ster, welk distinctief wordt gedragen op den linkerbovenarm. Aan de openbare meisjesschool en aan de openbare jongensschool le soort alhier zijn vacaturen. Aan de betrekking van onderwijzeres (met acte voor 2 vreemde talen) is eene jaarwedde van f800 aan die van onderwijzer eene van f500 ver bonden. Gegadigde worden bij adver tentie opgeroepen en verzocht hunne sol licitatie met de gevorderde bewijsstukken in te zenden aan den gemeente secretaris. Zaterdagavond had de zoon van den vrachtrijder, D. v. d. B. het ongeluk om onder aan den Berg, bij het afklimmen van den wagen waarbij het treeijzer brak, onder den zwaarbeladen wagen te gera ken. Deze ging hem eerst over het been en daarna, bij zijn pogingen om er onder uit te komen, dwars over het lichaam. Zijn toestand moet bedenkelijk zijn. De legerplaats bij Zeist, zal, tot het houden van schietoefeningen betrok ken worden, van 17 tot en met 25 Juli a. s. door het le en 3e Bat, van het 6e Reg. Inf. van 26 Juli tot en met 3 Augustus, door het 2e Bat. van het 6e en 2e Bat. van het 2 Reg. Inf. en van 6 Augustus tot en met 14 Augustus, door het 4e Bat. van het 6e en het le Bat. van het 2e Reg. Inf. De leiding dezer oefeningen, is opge dragen aan den kolonel C. O. van Kesteren, commandant van het 6e Reg. Inf. Aangezien gebleken is, dat de op leiding van miliciens, tot opzichter bij het Corps Genietroepen, weinig of geen resultaat oplevert, is deze bepaling buiten werkiDg gesteld, en zullen alzoo voortaan geen miliciens meer tot opzichter bij dat corps worden opgeleid. 345>te NTAAT^LOTKItlJ. Vijfde klasse. {Tweede week.) Trekking van 15 Mei. (950 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f200 op No. 18489. Prijzen van f 70. 5544 6688 6769 6768 18 423 18446 19824 en 20663. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs ziin uitgetrokken 5008 5013 5030 5035 50i9 5055 5572 5575 6703 7046 18443 18444 18453 18471 18479 1849- 18499 19856 19871 20377 20625 20033 20640 20670 en 20676. Internationale Wielerwedstrij den te Antwerpen. Het meeleerend der prijzen is door Nederlanderlanders be haald. (De Rotterdamsche wielrijdersvereeni- ging Thor verwierf nl. 14 van de 20 prijzen, die uigeloofd waren in de zes wedstrijden, waarvoor zij was inge schreven.) De volledige uitslag volgt hier: No. 1. Nieuwelingen 1 Eng. Mijl (1609 M.) ingeschreven 16, deelgenomen door 9, S. Jeekel Leiden wint onder hevig applaus 1sten prijs in 2 min. 39% sec.; 2e aankomende Podevyn in 2 min. 40 sec. 3e aankomende J. van Emme rik te Rotterdam in 2 min. 42 sec. No. 2. Handicap Eng. Mij' (-402*/» M). Deze wordt door het groote aantal inschrijvers in 5 afdeelingen gereden; de beslissing werd na no. 3 gereden en was als volgt: le Po tevyn in 34 sec.; 2e H. Gorter in 34sec.3e Tuycan (Mons) in 34% sec. No. 3 w .s van weinig belang, daai het een clubrace was der Union des Jeunes cyclistes; de eerst aankomende Hargot verdient vermelding daar hij uit- de eerste post twee brieven, waarvan hij de schrijvers niet kende voot het openbreken, want het handschrift der adressen was fièm onbekend. De een droeg het postmerk den Haag en kwam van den sergeant van Beemden. Omdat ik van oordeel ben, dat het hier te pas komt, ben ik zoo onbescheiden den in houd mee te deelen, hoewel ik tevens de vrijheid genomen heb hier en daar wat te veranderen, daar de sergeant somtijds heel wonderlijk met de Neder- landsch taal omsprong, hoewel het blijk baar niet uil gebrek aan kennis was, dat hij het verwaarloosde zijn gedachten in een netten vorm te steken. Hetgrooten- deels eensluidend afschrift volgt hier: Mijnheer! Mijn goede neef van Dun heeft Zon dagavond zeker geen raad met zijn tijd geweten, want ik ontving 's Maandags een brief van hem, zooals er nog nooit een hier in de kazerne aangeland is. Acht zjjdjes dicht in elkander geschreven. De vent is gek! Met grooten omhaal van woorden tracht hij mij aan het verstand te brengen, dat ik de weddenschap ver loren heb, die ik onlangs met u heb aangegaan. En daarvoor vertelt hij mjj tot zelfs het geringste van hetgeen er stekend reed. Het zou ons niet verwon deren wanneer wij hem later onder de grootste racers moesten noemen. No. 5. 2000 meter handicap werd on der daverend applaus gewonnen door Gorter (scratch) in 2 m. 58%, sec. (re cord), 2e Jeekel, 3e de Becker, beiden in 2 rn. 59% -ec. No.6.Safety tandem scratch 5000 meter, lste P. de Waatdt, M. Borrissowsky in 7 min. 53%, 2de Hautvast, Patout. In deze race werd prachtig gereden, de eerst aankomenden legden den laatsten kilom. in 1 min. 19% sec. en de laatste ronde in 30% sec. af. No. 7.10,000 meter Safety scratch; in dezen wedstrijd was behalve 4 prijzen een leidingsmedaille uitgeloofd. Leidingsmedaille Jeekel, eerst aanko mende Gorter in 17 min. 48 sec., 2e Hautvast in 17 min. 48% sec., 3e de Becker in 17 min. 49 sec., 4e Jeekel in 17 min. 49% sec. No. 8 Safety tandem Handicap 3000 meter, hoewel zwaar gehandicapt hualden Borrissowsky en de Waardt welke direct begonnen te spurten alle voorgiften reeds de eerste ronde in, zij kwamen eerste aan en maakten de volgende tijden 1 K.M. 1 m. 21 sec., 1 Eng. Mijl 2 m. 14% sec., 2 K.M. 2 m. 49sec., 3 K.M 4 m. 18% sec. Na afloop werden door den voorzitter der A. B. C., den heer E. de Beuklaar, de prijzen uitgereikt terwijl hij tevens vroeg of de rijders bereid waren Borrissowsky en De Waardt welke, door het prachtige weer daartoe verlokt, het Standing E. M. record wenschten te ver beteren, te pacen. Daar zich geen rijders aanboden, reden zij ongepaced de vol gende tijdenStanding E. M. 33 sec.. E. M. 1 min. 4% sec., E. M. 1 min. 37 sec., 1. E M. 2 min. 12% sec. Vrijdag morgen heeft men te New-York, in het Central Park, een kwaadaardigen oliphant, die reeds ver scheidene menschen gedood had en zich niet wilde laten temmen, vergiftigd. Men gaf hem eertt een wortel, waarin men drie oneen vergif had gedaan. Tip wierp hem echter weg. Een appel, op dezelfde wijze gereed gemaakt, onderging hetzelfde lot, maar eindelijk at hij een stuk brood op, dat een ons vergif be vatte. Het dier werd korten tijd later ziek en zal ongetwijfeld gestorven zijn. De vergiftiging weid bewoond door genees- heeren en reporters. Tip kwam van Hamburg. Voor enkele dagen zijn door een bewoner van de Molenstraat te 's Hage, aci.ter het behang van zijn woonveitrek, gobelins ontdekt. In het geheel zijn ont dekt 5 doeken. Met zorg schoon gemaakt en van de dikke stoflaag ontdaan, komen de fraaie kleuren volkomen tot haar recht. De verschillende gobelins hebben meeren- deels afmetingen van 4 M. lengte bij 3 M. hoogte. De zjjde is zeer goed gebleven. Om elk der teekeningen is een fraai gebor duurde rand. Volgens kenners en oud heidkundigen dagteekenen deze gobelins uit de 15e of 10e eeuw. De waarde van de geheele vondst wordt geschat op ruim f 3000 Alle geborduurde voorwerpen, als: boomen bladeren, huizen, herten, enz, enz,, zyn frisch van toon. De gobelins waren verborgen achter een dikke papierlaag, waaronder ook nog een courant uit het begin der vorige eeuw werd aangetroffen. Het hui», waar de gobelins werden ontdekt, is van zeer ouden datum, blijkens de thans nog voorradige koopacten. Deze documenten dateeren van uit de 16e eeuw en van lateie tijden. Onder de be woners uit vroeger tijd komen o. a. voor v. Hoogendorp en v. Sypestein. Over enkele dagen zullen de borduur sels worden ter bezichtiging gesteld. Reeds tal van oudheidkundigen en lief hebbers van kunstvoorwerpen, onder wie jhr. Victor de Stuers er. jhr. van Riems dijk, kwamen een kijkje nemen en allen zijn 't eens over de kunstwaarde. Onde munten. Eene ontdekking vangroot belang wordt uit Matabeleland gemeld. Acht geldstuk ken, alle in besten toestand werden eenige maanden geleden in de nabijheid van de beroemde ruïne bij Zimbabye gevonden. De geldstukken zijn ongetwijfeld van Ro- mijnschen oorsprong. Op de keerzijde van twee staat een vrouwenkop met de des middags ten zijnent is voorgevallen. Er ontbrak nog maar aan, dat hij uur en minuut van elke passage opgaf. Ik zal hem de ooren eens wasschen, wan neer ik weder in Rotterdam kom. Dat zal waarschijnlijk zeer spoedig geschieden, en dan zult gij mij wel willen toestaan, dat ik ook bij u een bezoek afleg. Wat die declaratie aangaat, ik moetu zeggen, dat ge mij daarmeede de loef hebt afgestoken. Ge herinnert u immers die geschiedenis van de telegraaf wel, die ik op den avond van onze kennisma king verteld heb? Dat was mooi ver zonnen, al zeg ik hel zelf, en waar gebeurd ook, maar ik neem voor u den hoed af, of, militairement gesproken, ik sla voor u aan. Wordt vervolgt woorden «Helena Augusta." en op den anderen kant is eveneens eene vrouwen gestalte te zien. Vier van de geldstukken dragen op de keerzijde de beeltenis van eenen man met de woorden «Constantius Caes" er onder. Eer, ander draagt op de keerzijde de afbeelding van Romulus en Remus, die door eene wolvin gezoogd worden. De munten zullen waarschijnlijk naai Engeland worden gezonden, om al- daai nauwkeurig ondetzocht te worden. Een eenwenonde kerk. Betreffende de te Geertruidenberg ont dekte overblijfselen eener kerk wordt nader het volgende medegedeeld: Het voormalige priesterkoor bevat zeven gemetselde grafkelders van ouden d 'tum. De heer C. van Seter, architect aldaar, wilde in dat koor eenige opgra vingen doen. Daardoor kwam een boog van turfsteen aan het licht, en toen besloot genoemde heer, in vereeniging met den heer Mollenberg, hoofd der school aldaar, tot een nader onderzoek. De uitkomst daarvan was de gedeelte lijke ontblooting eener crypte of onder- aardsche kerk, waarschijnlijk van zeer ouden datum. Wel is daarvan natuurlijk in den loop der eeuwen veel verwoest; doch lichtramen, kolommen en bogen zijn toch in zulk een graven toestand, dat ze aan een kenner een voldoenden indruk van het vroegere geheel kunnen verschaffen. De H. Geertrudes (zijnde de naam der Herv. kerk) heeft tijdens haar verblijf te Geei truiden berg een kapel of kerk doen bouwen, en nu doet zich de vraag voor of men hier wellicht de overblijfselen dier oorspronkelijke kapel gevonden heeft. Brand te New-Tork. De Tabernakel van den bekenden pre diker de Wilt Talmage, te Brooklijn, die dezer dagen zijn vijfentwintigjarig jubilee als voorganger zijner gemeente vierde, is door brand vernield. De brand ontstond op het orgel, juist nadat de dienst was geëindigd. De heer Talmage spoorde terstond de aanwezigen tot kalmte aan en zoo konden allen on gedeerd den Tabernakel verlaten. Dit is reeds de derde keer, dal de Tabernakel afbrandt. Telkens ontstond de brand op een kerkdag. Daar het geheele gebouw met het daaraan grenzende hotel geheel afbrandde, wordt de schade op 500.000 dollars geraamd. Ofschoon zich naar schutting ongeveer 50U0 personen in den Tabernakel be vonden, toen de brand ontstond, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De oorzaak van den brand wordt gezocht in den kabel ten behoeve van het electrisch licht, die onder den grond naar het spreekgestoelte loopt. Ondanks de spoe dige hulp der brandweer kon het aan grenzende Regent-hótel niet meer gered worden. Ook daar echter konden alle personen nog bij tijds het hotel verlaten. Het Regent-Hótel is een familie-hótel, waar negentig personen hun intrek hadden genomen en waar zich een even groot aant .l bedienden bevond. Het hotel werd door een pleintje gescheiden van den Tabernakel, maar toch sloegen de vlam men spoedig over. De Tabernakel kostte bij aanbouw 400.000 dollars en het hotel vertegenwoordigde eene even groote waarde. Indien de brand ware uitge broken tijdens den dienst, zouden de gevolgen zeker ernstiger zijn geweest. Als een bijzonderheid wordt nog gemeld, dat dr. Talmage juist gesproken had over sA Clieerfxdl Church". Dit was het onderwerp van zijn preek. Een paar uren later was zijne kerk geheel vernield. Pinksterblommen. Een Scbiedamsche mijnheer met een hoogen hoed op ging op tweeden Pink sterdag uit toeren in een tentwagen. In Delft kreeg meneer hooggaande ruzie met zijn koetsier over de betaling. De passagier scheen te meenen dat hij al genoeg betaald had in den vorm van consumptie van den koetsier, trouwens ze hadden gelijk opgedronken, maar daar nam de koetsier geen genoegen mee. Ze stapten uit den wagen en gingen op een heftige wijze aan 't vechten, de hooge hoed kreeg menige deuk en meneer nog meer klappen. Daar kwam een politie-agent, die koetsier en passa gier in het rijtuig liet stappen en als trait-d' union tusschen hen in ging zitten. Zoo reed het drietal naar het bureau van politie, waar aan de beide beschon- kenen gratis logies werd verleend. Een jongen die er wel komen zal. Een koopman kwam om zeven uur op zijn kantoor, en vijf minuten nadat hij aan zijn lessenaar was gaan zitten, kwam een jongen met opgeruimd, schrander gezicht, binnen. De koopman was aan het lezen, en de knaap stond, met zijn pet in de band bescheiden te wachten. Maar na verloop van twee minuten kuchte hij even en zei «Neem mij niet kwalijk, mijnheer, maar ik heb haast." De koopman keek op. «Wat is er van uw dienst?" vroeg hij. «Ik wilde graag werk hebben, mijnheer, als gij mij kunt gebruiken." «Zoo. Maar waarom heb je zoo'n haast? «Daar heb ik wel reden toe, mijnheer," was het antwoord, Ik ben gistenen vau de school afgekomen, om in een betrek-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2