Gemengd Nieuws^ BUITENLAND. Plaatselijke berichten. van genoemden soldaat, die dus het voor nemen scheen te hebben om te gaan deserteeren. Zij zyn beide onder geleide naar Har derwijk overgebracht, waar de aspirant- deserteur aan de militaire antoriteit, en de andere aan de politie is overgegeven, om, zoo mogelijk ook tegen den laatste een rechisvervolgtng in te stellen wegens het bevorderen van desertie. In 't geheel zjjn nu 400 a 50li Duitscbe hannekemaaiers in Friesland aangekomen. Vergeleken met vorigejaren is dit cijfer bijzonder laag, want er zijn tjjden geweest, dal wel 4000 dezer vreem delingen gedurende enkele weken naar Friesland kwamen. Thans is du geheel anders, eensdeels omdat er zoo weinig valt te maaien, anderdeels omdat (vooral op initiatief van vereenigingen, particu lieren enz.), de boeren nu eigen volk gebruiken voor het maaien. Dat is een doeltreffende maatregel, waarbij de Frie- sche arbeiders baal vinden. Men schrijft ons uit Wouw Met de oprichting eener coöperatieve stoomzuivelfabriek is het alhier ernst ge wei den. lie labiiek, ontwerpen naar hel plan van de heer H. Dalslra, zal een der grootste worden van ons land en ruim f20.000 kosten. Gisteren heeft de aan besteding van het gebouw (zonder levering van steen) plaats gehad. Eenigste inschrij vers waren gebrs. Verbraak te Wouw voor f7489, aan wien het werk is gegund. Uit 38 voorname veehouders, tevens aandeelhouders, die de melk zullen leveren, is een bestuur gekozen, hetwelk in bestaande inrichtingen de werking der machineriën van verschillende fabrieken heeft nage gaan. Na een grondig onderzoek is gebleken, dat de machineriën geleverd door de ürma wed. J. C. Massee Zoon te Goes, verre weg boven de anderen de voorkeur verdien den, zoodat dan ook aan genoemde firma, die eene specialiteit op dit gebied mag genoemd worden, de geheele levering als minste inschrijver is opgedragen. Niet minder dan een zestigtal fabrieken werden dan ook door haar reeds ingericht. De fabriek, die vlak naast het spoor wegstation Wouw-Heerle zal verrijzen, moet 1 October in werking zijn. De Duitsche „Landwirth-Bund" heeft het plan ontworpen tot vestiging van een Staatsmonopolie voor de bereiding en den verkoop van alcohol. Volgens de agrariërs kan het Duitsche Rijk zich op deze wyze een jaarlyksche ontvangst verzekeren van 24d,000,000 mark, ter wijl daardoor tevens een einde zou wor den gemaakt aan de klachten der distil lateurs. De ministeriëele crisis in Italië is nog niet geëindigd. Te Rome is de heer Crispi nog steeds in onderhandeling met den oud-voorzit ter der kamer Zanardelli, wiens steun in de eerste plaats noodig is tot het vor men vau een ministerie, dat wil rekenen op eene liberale meerderheid in de ka mer. De geavanceerd liberale Tribuna, welke op de hoogte kan wezen van Za- nardelli's plannen, verzekert, dat deze liberale leider alleen tot samenwerking met den heer Crispi bereid is, indien de beraamde vermindering der rente wordt opgegeven en tevens tot het invoeren van meerdere bezuinigingen op de be grooting voor oorlog en marine wordt besloten. De heer Crispi is echter nog niet genegen in deze beide opzichten toe te geven. Indien de heer Crispi inderdaad blijft weigeren deze commissie toe te staan, is het zeker niet waarschynlyk, dat het hem zal gelukken een ministerie te vor men, hetwelk weer met eenige kans op succes de regeering zal kunnen aanvaar den, want ook de markies Di Rudini, de leider der conservatieven, heeft ge weigerd deel te nemen aan een nieuw ministerie, onder leiding van den heer Crispi. Het eenige, waartoe de heer Di Rudini zich bereid verklaarde, was het ministerie in de kamer te zullen steu nen, indien het bereid is tot het wijzi gen der ingediende financiëele hervor mingsplannen en tot het invoeren van meerdere bezuinigingen. Den heer Crispi blyft derhalve geen andere keus over, dan te pogen tot over eenstemming te geraken met den heer Zanardelli en zyne tinanciëele voorstellen te wijzigen in den geest van Zanardelli's partjjgenooten, wier steun voor hem on misbaar is. Mocht deze poging om een schikking te treffen, mislukken, dan zal Crispi waarschijnlijk de opdracht, hem door koning Humbert tot het vormen van een kabinet verleend, moeten neer leggen. Reeds heeft de koning den oud-minis- verscheide jaren. Zijne beide andere kinderen, Barbara en Anne, werden kun stenaressen van naarn, en nog is een prachtig sonnet van Picinardi aanwezig, dat aan Barbara Sirani gewijd is, die het portret van de overleden Elisabetta uit haar geheugen geschilderd heeft. Van Ginerra Cantafoli laat zirh anders mets zeggen, dan dat zij ellendig leefde en even ellendig stierf. ter van buitenlandsche zaken, admiraal Brin, weer naar Rome ontboden. Waar schijnlijk staat ook dit besluit des konings in verband met de onderhandelingen, welke nog steeds door den heer Crispi worden gevoerd met de toongevende partij-leiders, ten einde een kabinet te vormen dat in staat zal wezen de nala tenschap van het vorige ministerie Crispi te aanvaarden. De Independence Beige geeft eenige cijfers betreffende het nieuwe kie zerskorps dat door den nu aange nomen kieswet in België in het leven wordt geroepen. Het aantal kiezers voor de kamer in het geheele land bedraagt 1.356.029, waarvan 857.057 slechts ééne stem hebben, maar die in het geheel, dank zy het meervoudig stemrecht. 2.067.665 stemmen kunnen uitbrengen. Dit kiezerskorps telt 206 897 kiezers van 25 tot 30 jaren. Daarvan hebben 193,324 één stem en 2.573 twee of drie stemmen Voor den senaat zyn er 1.149.732 kie zers, waarvan 662.735 met ééne stem. Het geheele aantal stemmen bedraagt 1.842.344. Bij de gisteren gehouden stem ming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad zijn var. de Kiezers 561 opgekomen. Van de 5èl uitgebrachte stemmen waren 4 in blanco en 1 van onwaarde, zoodat de volstrekte meerderheid 279 bedroeg; de heer J. G. Kleber verkieeg 275, de heer A. Herschel Bz. 269 stem men terwijl de heeren Sinnige, Lensing en van Wessum mede eenige stemmen bekwamen. Herstemming moet dus plaats heb ben tusschen de heeren J. Gerd. Kleber en A. Herschel Bz. De herstemming zal plaats hebbeD op Dinsdag den 26 Juni a.s. Onze voormalige stadgenoot de heer A. E. Visser heeft met gunstig gevolg het le natuurkundig examen afgelegd aun de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam. Jl. Maandag herdacht de heer G. A. Kamp den dag waarop hij voor 25 jaren benoemd werd tot lid van het R. K. parochiaal armbestuur alhier, waarin hij sedert 13 Juni 1884 het even moeielijke als gewichtige ambt van Penningmeester vervult. Dat het den geachten jubelaris niet aan belangstelling ontbrak, behoeft wel niet gezegd. Zondag a. s. 17 Juni zal er bij de Hertenkop alhier, een wedstrijd plaats hebben van de Amersfoortsche Wielr. club U. D I. lste nummer. Nieuwelingenwedstrijd over 10 K. M. 2de nummer. Clubkampioenschap 1000 M. 3de nummer. Clubkampioenschap 500 M. De start heeft plaats des namiddags ten 1 ure. Na afloop prijsuitdeeling te Bavoort. Het Departement Amersfoort der maatschappij tot Nut van't Algemeen zal op Donderdag, den 14. Juni 1894, des avonds te 8 uren, in: «Amicilia" (Lees- kamprj vergaderen ter behandeling der navolgende punten: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Benoeming vim een lid voor het Be stuur (Vacature door het vertrek van den Heer Doyer, en voortdurende door het bedanken van den Heer Van Lan- schot Hubrecht. 3. Benoeming van een lid voor de Commissie der Wetsherziening (Art. 67 en 68 Alg. Wet). 4. Nagekomen verslagenFröbelsch. Huisvlijtsch. Het Kiescollege bij de Hervormde gemeente alhier zal op Vrydatr den 15 Juni a.s. vergaderen ter verkiezing van een ouderling en een diaken. Het tegen gisteren avond aange kondigde concert van het muziekcorps van het 5e Regt. Infanterie op het ter ras der Sociëteit «Amicitia," moest om het ongunstige weder nogmaals worden uitgesteld. Bij goed weèr zal het nu a.s. Vrijdagavond gegeven worden. De dader van den in de Kazerne ge- pleegden diefstal is nog altijd onbekend. Men verzekert ons dat er echter volstrekt geen kans voor hem was, een groote som te bemachtigen, daar in de door hem ontvreemde kistjes, door den kapi tein kwartiermeester immer slechts een klein bedrag in pasmunt wordt bewaard. Het in ons vorig nummer voor komende berichtje omtrent de sociëteit «Burgerlust" was in zooverre onjuist, dat de Koninklijke goedkeuring op haar Statuten reeds was verktegen en de sociëteit daardoor tevens als rechtsper soon is erkend. Wij rectificeeren dit be richtje, daar andere alhier verschijnende bladen het in zijn geheel van ons over namen. Bunschoten, 12 Juni. Aan de chr. school alhier is tot onderwijzer benoemd de heer B. Wilemsen, onderwijzer aan de chr. school te Zaandam. Naar men meldt, is het zoo goed als zeker, dat een eskader, bestaande uit Hr. Ms. Guinea, Stier, Wilhelmina en Reinier Claeszen, onder bevel van den kapt. ter zee K. A. Stokman Bosse, om streeks einde Juli naar Antwerpen ver trekt, tot vertoon der Nederlandsche vlag ter eere van de internationale tentoon stelling aldaar. Naar men verneemt, is dezer da gen te St. Jansteen in hechtenis geno men zekere V., als verdacht van moord op de onlangs onder zonderlinge omstan digheden te Kuitaart (gem. Honlenisse) overleden oude vrouw. jDe inhechtenis neming van V. moet het gevolg zijn van eene inin of meer toevallige bekentenis. Intusschen zij vei meld, dat bij de gehou den lijkschouwing, kort na hel overlijden der vrouw, geen sporen van geweld door den geneeskundige zijn waargenomen. De peisoon W. uit Venloo, die eenige dagen geleden bij eene ongeoor loofde drijfjacht gehouden te Horst, de volle lading van een jachtgeweer in de linker heup bekwam, is aan de gevolgen van die verwonding bezweken. De dader X uit Roermond, is nog altijd voort vluchtig. Iets voor huisvrouwen. Onder dit motto bevat de Enkh. Ct. het volgende Ik hoor het mijn buurvrouw nog zeg gen Al dat gemaal met olie en loog om de wasch te beredderen, 't is alle maal gekheid. Ik heb al langer dan 25 jaren de wasch altijd met beste groene zeep behandeld, en het linnengoed kan ik gerust gaar. bekijken, 't is alles even helder en schoon." Wat zou dat goede mensch wel zeg gen als men haar de petroleum aanprees als een voortreffelijk middel om de wasch te behandelen? Zonder twijfel zou zij zeggen: «Mensch, ben je mal? Denk je dat ik dat stinkende goed in de wasch- tobbe wil hebben? Nooit hoor!" 't Klinkt dan ook wel wat vreemd. Toch willen we eens vernemen, wat een Duitsche huisvrouw omtrent die zaak mededeelt. Zij zegt: «De huisvrouwen, die bij uwe talrijke famielje, de wasch aan huis hebben, zullen zeker met vreugde een nieuwe wijze van wasschen begroe ten, waardoor zij in staat gesteld wor den om in de helft van den tijd met veel minder personeel, het dubbele werk te verrichten, zonder dat het waschgoed beschadigd wordt. Ik bedoel het was schen met petroleum, dat in den laatstee tijd meer in gebruik is gekomen. Ik besloot er een proef van te nemen, en ik moet zeggen, dat die goed is gelukt. Eerst nam ik keukendoeken der kindei en, die weieens tot andere zaken gebezigd worden dan om de neus schoon te hou den, en dit alles werd zonder stampen en wrijven helder wit en schoon, zoodat nu de geheele wasch met petroleum wordt behandeld, waarbij ik op de vol gende wijze le werk gaIk leg het waschgoed droog in een ketel, giet er een emmer koud water, ongeveer 20 liter, op, voeg er voor elke emmer z50 gram fijngesneden witte zeep en 2 lepels petroleum bij, en laat alles een halfuur zacht koken. Ik laat dan enkele stuk ken nog eens nazien of de vlekken ver dwenen zijn, doch meestal is de wasch geheel gereinigd, dit dan nog in een zwak zeepwater overgebracht, dat echter niet altijd noodig is. Andere dames gaan op de volgende wijze te werk: Zij zetten liet waschgoed den avond te voren in koud water, brengen op den waschdag het mengsel, zooals dat boven is opge geven, aan het koken en doen het uit gewrongen waschgoed daar in, om een half uur te laten koken. De dames beweren, dat de wasch op deze wijze schooner wordt en dat de geur der petroleum meer verdwijnt. Uit erva ring kan ik echter verklaren, dat de geur der petroleum mij nooit last heeft ver oorzaakt, en kan dus deze wijze van wasschen aan alle huisvrouwen aanbeve len. Zij zullen geen geur van petroleum aan het goed ontdekken, dat even reuk loos is als vroeger, dat zij helderder en schooner in de kast kunnen bergen en nog het voordeel genieten dat zij met meer kalmte aan den anders zoo gevreesden waschdag kunnen denken. Men moet er echter op bedacht zijn, om de petroleum eerst goed met water te vermengen, voordat dit op het goed wordt gegoten. Bij zeer vuile stukken, kleedingstukken van ai beiders b.v. moet men een lepel petroleum meer op 20 liter water nemen. De hoeveelheid zeep blijft dezelfde. Het dusgenaamde bonte goed kan ook met dit waschmiddel behandeld worden, daar men niet bevreesd behoeft te zijn dat de kleuren er door lijden. Weg dus met alle soda en chloor, met wasphnk en borstel, in de petroleum bezit gij een middel van den eersten rang, om de wasch spoedig en goed te reinigen en voor vele jaren te behouden, daar al dat wrijven, borste len, en stampen geheel vervalt, en de draden dus niet beschadigd worden. Zoo verkrijgt men een schoone en hel dere wasch, de trots en de vreugde van iedere degelijke huisvrouw, 't Zal mis schien bekend zijn, dat de groote dichter Schiller het sneeuwwitte linnengoed eens in eeD gedicht verheerlijkte en dat de Groote Frits de vrouw van een geheim raad eene voortreffelijke vrouw noemde omdat haar linnen altijd zoo helder wil en smetteloos was." Tot zoover de Duitsche dame. Als mijn buurvrouw nog leefde, dan zou zij mis schien zeggen: Allemaal gekheid die nieuwigheden: 'tis net goed om den heelen boel te bederven. Ik geloof dus niet, dat zij er toe te bewegen zou geweest zijn, om er de proef van te nemen. Mis schien denken andere dames er anders over. Zij zeggen wellicht: Men kan 't probeerenI Gedeeltelijk naar het Duitsch. B. München wacht in gespannen ver wachting op de aankomst van 49 wiel rijders, die Maandag een afstandsrit van Milaan naar de Beijersche hoofdstad be gonnen hebben. Maandag-ochtend ten 7 ure zijn n'e verschillende Duitsche, Oostenrijksche en Zwitsersche deelnemers van het dorpje Rogoredo hij Milaan afgereden. Op het lange traject, dat verschillend, op 590 a 610 K.M. geschat wordt, zijn vele stations voor controle ingericht, waar ieder wielrijder den lijd van aankomst in zijn boek moet laten inschrijven. Wie den weg binnen 35 uren aflegt, ontvangt behalve verschillende extra-geld prijzen een gouden medaille, terwijl daarentegen, wie langpr dan 55 uren onderweg blijft, voor geen enkelen prijs meer in aanmerking komt. Men vermoedt echter, dat de eerste winner reeds lieden middag ten 3 ure le München zou kun nen aankomen, hetgeen alzoo een reis van 32 uren zou geven. Dit zou dan eene buitengewone inspanning vorderen, wan neer men bedenkt, dat de vlugste snel trein 17 uren en 35 minuten voor dit traject gebruikt. De grootste moeilijkheden bij dezen wegwedstrijd liggen in den overtocht over de Alpen en bij Innsbrück. Milaan ligt 123 Meter, de Brenner-pas 1325 en München 505 M. boven den zeespiegel, zoodat het hoogteverschil bij het stijgen 1202 en bij het dalen 820 M. bedraagt. De rit zal gemakkelijk gemaakt mogen worden door de gelegenheid tot verwis seling van machines in de Alpen, terwijl ook verschillende ververschings-stations ingericht zijn. Ook zullen enkele gevaar lijke plaatsen in een brug, die in aan bouw is, des nachts verlicht worden. Natuurlijk zullen ook de noodige «gang makers" veel leven aan een rit bijbrengen. Woensdag en Donderdag zullen dan onder groote feestelijkheden de verschillende prijzen uitgereikt worden. Een nieuwe ontdekking op genees kundig gebied wordt in Duitschland veel besproken. Prof. Freund, van de univer siteit van Straatsburg, geeft in de Rund schau een voorbeeld van genezing van kanker door middel van inspuiting. Deze inspuiting heeft ten doel in weinig tijds de bacillen te dooden. Op den Uden Juni wees de ther mometer te New-York tegen den middag in de schaduw 90 gr. Fahrenheit. Dit was de warmste dag, dien men in dezen zomer te New-York heeft gehad. De hitte was zoo drukkend, dat weer vele personen in de straten flauw vielen. Volgens de oEGcieele opgaven dei- Russische regeering overleden van 20 Mei lot 2 Juni te Waischau aan cholera 13 personen. Ook in vele andere pro vinciën van Polen blijft de epidemi lieer- schen, maar nergens breidt zij zich op onrustwekkende wijze uit. Men verwacht daarom, dat de ziekte weldra geheel hedwongen zal wezen. l>e toestand in Marokko. Het bericht wordt bevestigd, dat de Sultan van Marokko den 7<len Juni in den namiddag plotseling is overleden, te Tadla, tusschen Marakesch en Casa Blanca. Men is beducht, dat te Fez (de hoofdstad van Marokko en de residentie des Sultans) ongeregeldheden zullen uit breken. Te Tanger zijn door de autori teiten de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, ten einde daar de orde te handhaven. Gedurende vier dagen leed de Sultan aan koorts. Hij overleed plotseling, juist op het oogenblik, dat hij eenige tevelen gaf. Men beweert, dat de Sultan door veri if om het leven is gebracht, vooral, omdat hij plotseling werd aangetast door hevige brakingen, welke aanhielden tot dat hij stierf. Het stoffelijk overschot van den over leden Sultan Muley Hassan is naar Pabat overgebracht, ten einde daar met de ge bruikelijke plechtigheden ter aarde te worden besteld. Blijkens een telegram uit Tanger heeft de bevolking te Casa Blanca de troonsbestijging van den jongen sul tan Abdoel Azis met ingenomenheid be groet. Hoe echter de verandering in de regeering in de hoofdsteden Fez en Mara kesch is opgenomen, is nog niet bekend. De Spaansche ministers hebben natuur lijk onmiddellijk maarschalk Martinez Campos, die onlangs uit Marokko terug keerde, geraadpleegd. De maarschalk was van meening, dat de meerderheid der Marokkanen den jongen sultan wel zou erkennen, vooral omdat deze steeds als de troonopvolger werd beschouwd. Daarbij wordt Abdoel Azis gesteund door het leger, dat 15,000 strijdbare manschappen heeft, terwijl hij ook kan rekenen op de hulp zijner ooms, de broeders van den overleden sultan, die liever den jongen prins dan zijn ouderen broeder op den troon zien. Dat de oudere broeder van den Sultan prins Mohammed, tegen hem in verzet zal komen, wordt als zeer waarschijnlijk beschouwd. Uit voorzorg zijn daarom door de Engelsche, Fransche en Spaan sche regeeringen reeds maatregelen ge- nomeD, om door het zenden van oorlogs schepen te zorgen dat bij eventueele ongeregeldheden tenminste de Europeanen, die in de Marokkaansche havens geves tigd zijn, tegen overlast kunnen beschermd worden. De Engelsche stoomboot Zeus, die van Casa Blanca te Tanger is aangekomen, bevestigt de mededeelingen. welke reeds over den dood des Sultans zijn gemeld. Te Casa Blanca (Dar-el-heida, de haven op Marokko's westkust) heerscht groote ongerustheid. De vertegenwoordigers der Europeesche staten hebben tot hun regeeringen het verzoek gericht om oorlogschepen te zenden tot bescherming der Europeanen. Reeds zijn eenige karavanen, welke zich op weg bevonden naar Rabat (de haven ten noorden van Casa Blanca) geplunderd. Te Tanger is tot dusver alles rustig gebleven. Een lief mannetje. Voor de Rechtbank te Berlijn stond Donderdag eene zekere Baurn terecht, wegens mishandeling van zijne vrouw. Hij was nogal dikwijls dronken, en dan zeer vechtlustig zoodat hij al meermalen wegens zijn strijdlustigheid, achter slot was gezet. Bij een dier buien sloeg hij zijn vrouw met de pook op het hoofd, en gaf haar een vuistslag, dal de tanden haar uit den mond sprongen. Een andermaal gooide hij haar het eene of andere scherpe voor werp naar het hoofd, zoodat zij een diepe wonde aan de slapen kreeg, welker ge nezing acht weken duurde. Hij stond nu weer voor een nieuwe mishandeling te recht. Hij had n.l. twist gehad met zijn vrouw over geld, en had in zijn drift haar tegen den muur aangegooid, dat zij bewusteloos bleef liggen. De inmiddels gehaalde geneeskundige hielp de vrouw direct naar bed en verbond hare wonden. Dit mocht echter niet baten, en enkele dagen daarna stierf de vrouw. Bij het lijkonderzoek is gebleken, dat de vrouw niet tengevolge van de mishandelingen gestorven is, doch dat zij haar natuurlijk geen goed gedaan hebben. Zij was aan een hartverlamming overleden. De man werd echter toch door de Rechtbank wegens mishandeling tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld. Er in geloopen. Mijnheer V., te Brussel is een harts tochtelijk lezer. Onnoodig dus te zeggen dat hij een mooie bibliotheek bezit en nog steeds zijn best doet om ze te ver rijken. Woensdagmorgen stond V., op de Balspelplaats en zag aldaar een der boe ken na. Nevens hen plaatste zich een mooie jonge vrouw, die met allen ernst naar een boek scheen te zoeken. Groot was de aantrekkingskracht tusschen bei den, er toevallig raakten zij elkaar met de ellebogen, waarna een gesprek ont stond, en dat weldra over boeken liep. De schoone verzekerde dat ook |zij veel van boeken hield, dat haar man zij was dus getrouwd, een boekerjj bezat, zonder weerga enz. enz. V. was in den hoogster, hemel en verzocht haar zijn boeken in oogenschouw te komen nemen. Dit aanbod werd gretig aange nomen. Toen de jonge dame weder ver trok, drukte de liefhebber den wensch uil, haar nog dikwijls bij zich te zien, en de schoone antwoordde: Ik heet Octavie Lambert en woon in de Victo- riastraat no, 36. Zij sprak een hartelijk «tot weerziens" en vertrok. Toen de schoone Octavie weg was, bemerkte V., weldra dat een portefeuille uit den binnenzak van een frak, welke naast de bibliotheek hing en verscheidene hondeiden francs bevatte, was verdwe nen. V., snelde naar het politiebureau en kreeg achterdocht op de schoone Octavie. Na ingesteld onderzoek bleek dat aan het opgegeven adres niemand van dien naam bekend was. Onze boekliefhebber zal zich nog wel eens over dat gezellige «boekeuuurtje" beklagen. Ongeval te Antwerpen. Te Antwerpen is, naar men weet, het internationaal congres der brandweer be gonnen. Op het St. Jansplein hielden de ver tegenwoordigers der verschillende brand weercorpsen openbare oefeningen, ten einde hun bedrevenheid te toonen. Voor de toeschouwers was eene tribune op geslagen. Even nadat de Engelsche brandweermannen waren opgetreden, stortte plotseling een gedeelte der estrade onder het gewicht der talrijke toeschou wers ineen. Onder de menigte ontstond toen eene ernstige paniek. Ondanks de pogingen der politie, welke tot kalmte aanspoorde, drongen allen met groot geweld naar het tweede gedeelte, het welk toen ook instortte. Het ongeluk liep betrekkelijk nog vrij goed af. Vele personnen liepen min of meer ernstige kwetsuren op, maar, voor zoover bekend, verloor geen der toe.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2