Gemengd Nieuws. SCHAAKAFDEELM. m ioa Provinciale berichten. Ingezonden. Probleem No. 15. iitis.jÉi-id Vrijdagmorgen werd door den keur meester van visch eene aan de visch- markt uit Bunschoten aangevoerde partij schelvisch afgekeurd en door de politie voor het gebruik ongeschikt gemaakt. In het afgeloopen jaar werden door den keurmeester van visch aan de visch- markt voor den afslag gekeurd 192 par tijen visch. Aan de buitenuiarkt aan de Koppel werden gekeurd 14 schuiten.,'12 partyen werden afgekeurd en aan de vischventers 3826 keurbiljetten afgegeven. De kennismaking met »de Nieuwe Jongen", die door Albion's zonen als een modeljongen werd uitgekreten, heeft ons en zeker allen, die Donderdagavond op gingen naar Amicitia, slechts teleurstel ling gebaard. Het werkelyk goede spel der verschillende artisten, vermocht niet het stuk te redden. Akelig, flauw was er doodeenvoudig niets van te maken. Hoe een dergelijke draak ruim 300 malen achtereen te Londen telkens een volle schouwburg kon trekken is ons een raadsel. Het bestuur der garanten-vereeniging heeft met dit stuk geen gelukkige keus gedaan. Wij zeggen dit allerminst om er haar een verwijt van te maken, doch enkel omdat wij den uitslag betreuren daar by een volgende voorstelling een minder goed gevulde zaal er wellicht het gevolg van zal zyn. Programma van het 3e symphonie-concert, te geven op 29 Januari in Arnicitia", door het symphonie-orkest onder leiding van den Heer Van Aken, met medewerking van Mej. Amanda Eberle (zang), en den Heer Eugène Stokvis (Violoncel). 1. Ouverture s I):e Zauberüöte" Mozart. 2. ïlrmgard's Flucht". Arie für Mezzo Sopran und Orchester Jou. C. Visser. 3. Adagio voor violoncel met bege leiding van orkestW. Bargiel. 4. »Drei Lieder im Schwabischen Volkston" met viool, violoncel en piano-begeleiding Max Zenger. /a. Entr'acte no. 2 aus sQosa- 5. A munde" (b. Pizzicati du Ballet »Sylvia" /a. Andacht 6. )b. Herbstblume (c. Mazurka voor violoncel met begeleiding voor piano. ra. Liebestreue 1 J-b. Spielmannslied 'c. Wiegenlied I d. Op Schaatsen 8. Hochzeitsmarscb aus »Ein Som- mernachtstraum" Fr. Schubert, L. Délibes. 1). Popper Joh. Brahhs. Nicola i. F. Ries. J. Morks. Mendelssohn- Bartholbt. 347ste SÏAATS-LOTKKI.I. Vijfde of laatste klasse. Derde week. Trekking van 2325 Jan. (2925 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f 400 op No. 18322. Prijzen van f 70. 4643 4659 4664 6740 6741 6744 7013 7103 11136 11171 11174 11178 11196 15895 15984 18283 18289 18314 18324 20857 20861 20ö67 20889 en 20892. Te zamen 25 pryzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 3642 3653 3655 3674 3679 4661 4669 4671 4677 6727 6731 6736 6750 7006 7014 7054 7070 7072 7081 7101 11132 11138 11148 11157 15898 15900 15923 15928 15946 15963 15964 1597815988 15992 18277 18.93 18304 18310 18312 20819 20821 20822 20833 20839 20845 20853 20858 20859 20875 20895 20903 20904 en 20924. Volgende trekkingen geschieden 29 31 Jan., 1 en 2 Febr. Behalve de premie van f30.009 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie vrn f3000 voor het laatst uitgetrokken lot zijn de navol gende prijzen ingebleven: 1 van f1500, 9 van f1000, 17 van f 400, 22 van f200, 44 van f 100 en 1036 van f70. Alma ging naar het venster en opende het. Ongetwijfeld trok dit geluid de aan dacht van den onbekende, want nauwe lijks had hij Alma aan hel venster be merkt of hij uitte op zijne beurt een vreugdekieet. Dadelijk mat hij de diepte van den sloot der vesting en daalde nu af. De helling was steil, het gias kort en de grond vochtig. Hij daalde af met behulp van zijn dolk, maar beneden gekomen, vond hjj een muur van twintig voet lengte in zulk een staat van bouwval ligheid dat hy dreigde omver te stor ten. De onbekende waagde zijn leven, maar niets schrikte hem af. Einde lijk kwam hij zonder ongeval op den grond. Alma volgde hem met toenemenden angst en richtte van tijd tot tijd den blik naar den schildwacht, die nog sliep, en zeker van een tal van biuine en blonde boerinnetjes droomde. De onbe kende liep snel voort en stapte zonder aarzelen in het moerassig gedeelte van de gracht. Het water kwam hem tot bet midden en zyn voeten drongen diep ir. den modder, maar hij zegevierde over dezen hinderpaal, zooals hy over anderen had gezegevierd, en toen hij den tegen- overgesteldcn kant had bereikt liep hy i Lensden. Door den rijksveearts is geconstateerd, dat op twee stallen in deze gemeente zich vee bevond, lijdende aan miltvuur. De voorgeschreven maatregelen zijn genomen om de verspreiding der ziekte zoo mogelyk te voorkomen. Scherpenzeel. Als leden van den raad zyn dit jaar aan de beurt van af treding de heeren D. Pool en G. van Leersum. Woudenberg. Door den Raad alhier is benoemd als onderwijzer aan de school in de Kom de heer C. van Brenen te Doorn. De Perzische stad Kushan is door een aardbeving verwoest. De eerste aardbeving, waarvan deze stad zoo te lijden heeft gehad, had plaats op 27 No vember 1892. Daarbij zijn toen meer dan 14000 menschen of een derde deel der bevolking, om het leven gekomen. Kushan werd omstreeks het jaar 800 gebouwd door Zobelde, de vrouw van den bekenden kalief van Bagdad Haroen al Ranhid. Zij ligt in de provincie Irac- Adjeiï, 125 kilometer ten Noord-Westen van Ispahan; de stad is het centrum ge worden van de industrie; bekend zijnde fabrieken van chales, degen en damas cener klingen. Een preek over de matigheid. De Schotten zijn sterk aan den drank verslaafd, waarom menschenvrienden alle pogingen in het werk stellen om hen van deze kwade gewoonte te genezer,, de ge matigdheids genootschappen spelen daarbij een belangrijke rol. Ook op de burger- meetings wordt de zaak behandeld en soms zoo orgineel dat zelfs een Hollander er zich geen begrip van maken kan. Mijn broeders, zeide een redenaar, uwe uitspattingen worden hoe langer lioeon- verdrageiyker. Betracht toch iri allez ken de matigheid en wacht u voor steiken drank. Als pij opstaat, moogt gij wel een glaasje brandewijn drinken om de maag te versterken, een ander voor het ontbijt en ook een glaasje, als gij ontbeten hebt, maar gewent u niet onophoudelijk aan het drinken. Als gij des morgens uitgaat moogt gij wel een glaasje voor de kwade dampen nemen, ook nog wel een voor het middagmaal, want daarvan kan niemand iets zeggen; maar laat men u niet voortdurend met de flesch in de hand zien. Niemand zal u kwalijk nemen als gij by hel nagerecht een glaasje drinkt, en bij het veriaten van de tafel nog eens met uw vrienden klinkt. Door zoo te handelen doet gij verstandig, zelfs als gij nog, alvorens den arbeid weer te beginnen er nog eentje neemt om lust en kracht te krijgen. Maar hoogst laakbaar is het om meer te nemen. Daarentegen mag men, a's het dagwerk volbracht is, weder een glaasje tot versterking nemen, en bij het naar bed gaan, zou men er den dag mede kunnen besluiten. Menigmaal voelt gij u na het theedrinken zeer flauw en dan zoudt gij desnoods ook een glaasje kunnen nemen. Ook zijn er menschen, die des nachts met een zeer onaangenamen smaak in den mond ont waken en dan zou in gemoede het ge bruik van een paar glaasjes niet afgeraden mogen worden. Uit een en ander, dat ik gezegd heb, zult gij bemerken, wanneer gij gevaar loopt de grenzen der matigheid te overschrijden, en gij zult weldra tot de gevolgtrekking komen hoe gelukkig de mensch is, die zich niet aan den drank verslaaft. Storm en sneeuw van alle kan ten I Op de Oost- en Zuid- Oostkust van het vasteland van Engeland heeft een hevige sneeuwstorm gewoed en te Londen sneeuwde het eergisteren van negen uur 's moigens tot laat in den middag onaf gebroken door. In het centrum der stad veranderde de dooi daarna de straten in modderpoelen, doch in de buitenwijken bleef de grond met een voet dik sneeuw bedekt. In Duitschland heeft het twee dagen bijna onafgebroken geregend. Eergister avond begon het plotseling te vriezen, zoodat de gladheid der straten oorzaak was van een menigte ongelukken. In de Duitsche rivieren drijft een massa ijs de laan gelegen landerijen staan onder water, doch van onheilen heeft men ge lukkig nog niet gehoord. Oost-Pruisen ligt diep onder de sneeuw. In de groote bosscheo zijn de wolven talrijker dan ooit; zij vertoouen zich zelfs in de bewoonde streken. onder Alma's venster. Alma!" riep hij uit. Maiiol" zeide zij met eene aandoe ning, onmogeiyk te schetsen. 01 hemel!" riep Marina, uit het bed springende, en met een sprong was zij bij het venster, «ik heb hooren spreken, ik ben er zeker van. Zij boog zich naar beneden voor dat Alma haar dit kon verhinderen. Een man!" riep zij uit. Wordt vervolgd.) De Vereenigde Staten hebben ook hun deel gehad en langs de geheele Central Pacific Railway, op de sieria's ligt de sneenw twee en twintig voet, terwijl er sneeuwheuvels, zoogenaamde duinen, zijn van veertig voet. De bewoners van som mige streken onderhouden het verkeer onderling door tunnels, die ir. de sneeuw zijn uitgegraven. De treinen lijden tus- schen twee noope wallen van vasigestamp- te sneeuw. En nog altijd duurt de sneeuw storm voort, zoodat de telegraafpalen spoedig geheel onzichtbaar zullen zijn. Een Cliineescli oorlogsbulletin. De Chineezen willen maar niet gelooven, dat zij overwonnen zijn door de Japan- neezen. In een ingezonden stuk in de »N. R. Crt." geeft de heer Henri Borel daaromtrent eenige mededeelingen. Zoo spreken de Chineesche couianten van niets dan van overwinningen. In het Zuiden van de provincie Tsjili heeft een hoog mandarijn een proclamatie doen aanplakken, waarin hij den volke verkondigt, dat China met alle buiten- landsehe rijken in oorlog ia, en de Europeesche legers zóó heeft verslagen, dat de Europeanen allen uit Peking vluchten. Houdt men een beschaafd Chinees, die Engelsch kent, een Engelsche courant voor, dan heet het: »Nu ja, die is omge kocht door Japan." Toen ik een schrijver vertelde dat Foelsjou genomen was, zeide hij mei een glimlach: »Is u er soms bij geweest? Neen? Hoe kunt .u dal dan weten?'' En ik: «Ja maar, hier in de courant Waarop hij een schuivende, veelbeteekenende beweging met de vingers maakte. Ten slotte geelt de heer Borel een vertaling van een Cliineescli bulletin, dat te merkwaaidig is om het niet hier te laten volgen. Onzen lezers wordt verzocht zich daarbij de werkelijke oorlogsfeiten te herinneren. Vreugdetelegram van groote overwin ningen der Chineesche troepen. Gistermorgen om acht uur heeft ons bureel uit Hongkong een vreugdevollen brief ontvangen, waaruit blijkt dat op den zevenden dag van deze maand de dwergmenschen (Japanneezen) in Hoen Sioe Nia onze troepen hebben aangevallen, die onder den nieuwbenoemden generaal uit Tsjilli Lieh Kong Fing, de wegen bewaakten. Op den tienden dag in den morgen hebben wij overwonnen en Hoen Sioe Nia hernomen De Japanneezen vluchtten over de bergen. Onze soldaten veivolgden hen tot Vóao Ho K'ad, en schoten niet weinigen van die Japansche loeders dood. Verder hoorden wij, dat op den negen en twintigsten dag van den vorige maand generaal Lieh Kong Fing weder een groote overwinning heeft behaald bij Hong Fieri. De dwergen vluchtten naar den gevaarlijken pas van Lien Lan. De Japansche generaal sneuvelde, eu allen Japanners weid het hoofd afgehakt. Verder hebben wij uit Sjanghai bericht gekregen, dat generaal Lieh Kong Fing bij Bo T'ien Nia weder eene groote over winning heeft behaald, en zooveel Japan sche loeders heeft vernietigd dat ze niet te tellen waren. Omdat er ma?r vier tot vijfduizend man in onze gelederen waren, konden we ze echter niet allemaél doodslaan, daar er vijftienduizend Japan neezen waren, zoodat er nog velen hebben kunnen ontsnappen. Maar er waren niet meer dan tusschen een a tweeduizend dcode en gewonde dweigen (op het slagveld). Generaals Lieh Soe Sing en Lu Poen Goan hebben op den deitigste dag dezer maand bij Keizerlijk besluit een belooning in taels ontvangen. Niettegenstaande de felle koude hebben onze troepen de Ja panneezen tot Lien San achtervolgd en er duizenden van gedood. •Toen wij de vreugdevolle berichten lazen hebben wij we! driehonderd dans sprongen gedaan. Nu èn uit Sjanghai èn uit Hongkong die berichten zijn geko men, zyn ze natuurlyk waar. Hoera! Van dat de oorlog is uitgebroken tot nu toe zeggen de Chineezen dat het de Chineezen zijn (die gewonnen hebben), de Japanneezen, de Japanneezen, dal is niet te verwonderen. Daar de buitenlanders (Europeanen) toch niets met ons aan de hand hebben, moesten zij ook alles naar waarheid be richten. Zoodra echter de Japaneezen maar een klein overwinriirikje behaald hebben maken zij er overal ophef van; ze zijn zeker bang dat de Chineezen het anders niet hooien zullen. Maar als de Chineezen telkens winnen, verbergen ze het, bang d. t hel anders niet verborgen zal blijven. Ik weet niet wat voor hart en ingewanden die menschen hebben,dat ze tot de Japanneezen opzien als een kind tot den vader, een onderdaan tot den voisl, ja zóó ver is het met hen geloopen. Als z" onze overwinningen niet meer kunnen verbergen, maken ze ons vuil met leugen en laster. Maar al verbergen ze onze overwinningen, toch is dat niet zoo diep of later moet het uitkomen. Ze zijn kleine (gemeene) menschen, zdó doen duivels en wormen. Maar nu heden het keizerlijk bevel (van belooning) is gekomen wordt de vreugdevolle ovei winningstijding oveial verbre'd, en wij, bloemrijke menschen (Chineezen), behooren diepe vreugde te gevoelen en haar overal uit te diukken en verspreiden, opdat ons groote geluk over de zeeën aan de onderdanen verspreid worde. Hooggeachte Heer Redacteur. Telken male hoor ik klachten over het lang wegblijven der sneeuwploeg op den Utrechtschen straatweg, en als zy komt, over het slechte ploegen. Niet alleen door de aan dien straatweg wonende dorpsbewoners, maar veel meer nog van de voerlieden welke hem berijden. En die klachten zijn niet zonder reden. Woensdag j.l. is er heel wat sneeuw op den aardbodem neêrgevallen en de Utrechlscheweg heeft ruim zijn deel ont vangen, voornl op sommige plaatsen, waar de sneeuw pl- m. 25 c. M. dik lag. 't Spreekt van zelf dat door die sneeuw massa de weg slecht begaanbaar was voor den voetganger niet alleen, maar meer nog voor de arme paarden welke men met medelijden nastaarde, als zij met alle krachten de zwaar beladen wa gens achter zich voorttrokken en toch slechts langzaam vorderden. Men moet geen oogen hebben om dit zonder eenig gevoel te kunnen aanschouwen; geen hart bezitten om deze trouwe dieren, te verwijten, zouden we zeggen, dat zij hun werk niet verrichten; maar men moet ook geen mensch zijn om zonder eenige opmerking dit voorbij te laten gaan. De voerman laat menigen vloek hooren, aan 't adres van hen die hun plicht ver geten, en helaas menig zweepslag valt er ineer door op den bezochten rug van het paard. En zoo ook Woensdag. Geen ploeg kwam den weg banen en eenige ver lichting brengen aan mensch en dier. Ook Donderdag zag men tevergeefs uit naar hare komst. Doch hoor ('t is vyf uur Donder dagmiddag) het gerinkel van bellen en in vollen vaart snort een arreslede voorbij o vergeef mij 't is de ploeg. De beide vossen draven lustig voort en de ploeg glija over de sneeuwmassa heen, aan belde zyden van den weg een dunne streep, een kleine hoeveelheid sneeuw achter latende, welk aantoond, dat «de ploeg er is geweest." Eenigen tijd daarna hoort men weder gerinkel. De ploeg snort weer voorbij en heeft den weg van Soesterberg naar Vollenhoven, reeds afgelegd in 3/t uur. »De paarden moeten nu rusten" zeggen voerman en geleiders, en de paarden op stal gezet hebbei de gaat men zelf den herberg in. 't Is juist 6 uur en gaai nu eens zien om half 9! Onder een «verwarmer" zit men hier kaart te spelen; terwijl de voerlieden, die den wen passeeren, knorren, brommen, vloeken, schelden en razen op die menschen die den weg overgaan voor hun pleizier en in plaatst van beter nog slechter maken." M. d. R., rnoet en mag dit zoo blijven Kan hierin geen verandering worden gebracht? Moet de voerman die zijn tol recht betaald, rijden over een weg die met één paard niet berijdbaar is? Of moet hij, ten pleiziere van den aannemer van den weg, zijn verdiensten gebruiken tot het aannemen van één paard en voer man die hem huiswaarts brengt? De verdiensten van de voerlieden zijn waar lijk klein en gering genoeg. Is het de aannemer van oen weg, of de man die de ploeg is toevertrouwd, die de or ders geeft om in vollen draf over de wegen te gaan en er een pleiziertochtje van te maken? Waarom niet stapvoets gegaan? Waarom niet vóór op de ploeg een zwaar voorwerp gelegd zoodat zij op de straat blijft en niet 15 a 20 c. M. omhoog gaat. Waarom, waneer 2 paarden het niet trekken kunnen er niet 2 of 3 voor ge spannen? Waarom niet vroeger gekomen en niet wanneer de wagens reeds lang den weg hebben bereden en hem hard hebben gemaakt? Geloof mij zooals het nu gaat, late men de paar,en maar op stal, de ploez op hare plaats en voer man en wegwerker maar bij de kachel, want voetgangers en voerlieden zullen dan niet meer ontstemd zijn over het slechte banen der ploeg, en men weet dan dat de ploeg niet komt en zich dar, troosten kan met de gedachte, Jat er wel verbetering zal komen als de zonnestra len door de wolken breken en de sneeuw zal wegnemen. M. de R., ontvang mijn hartelijken dank voor de opname dezer regelen. Achtend Een bewoner van den Utrechtschen weg. BILROELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 16 Jan. Tennis Plulippus, z. van Jannetje Klok. Clasina Alijda, d. van Aarije van Loenen. Arthur, z. van Maurits Klasser en Klara Simons 17 Jan. Barbara Johanna, d. vau Jacobus van Nim- wegen en Maria Veenendaal. Berta Catrina, d. van Hermauus van Bekkum en Catrina Pot. Woutera Johanna Maria Cornelia Geortruida, d. van Wouterus Menso Vink en Johanna Martina Schoenmakers. 18 Jan. Maria Elisabeth, d. van Johannes Wilhelmus Ising en Maria Johanna Blommers. Hendrik, z. van Frederik Meijer en Cathariua van Hoey. 19 Jan. Hendrikus, z. van Gerrit van Nieuwenhuizen en Wille- mina Zevenboom. SO JanJoseph Désiré, z. van Joseph Désiré Wery en Albertina Hendrika Zernilz 21 Jan Hendrik, z. van Gerrit Vonno en Jacoba Polman. Karei Jacobus, z. van Karei Jacobus Kerling en Grada Christiana van der Heiden. Hendrik, z. van Aaltje van de Meen. 22 Jan. Peter, z. van Wichert Buitenkamp en Marie van Dijk. Maria Elisabeth, d. van Peter Kuyt en Elisabeth van Es. 23 Jan. Bernardus Mattheus, z. van Ber- nardns Zwart en Johanna Elisabeth Seegers. ONDERTROUWD: 17 Jan Pauius Koore man en Maria Meijer. Teunis Geurtsen en Janna Fredrika Wevers. ECHTSCHEIDING: 19 Jan. Hendrik Westhof eu Theunisje van Vulpen. OVERLEDEN: 16 Jan. Maria Fontein, 70 j. wed. van Willem Willemse Polhout. Willemiua Moro, 69 j ougeh Hein Doornekamp, 2d. 17 Jan. Egbert Bijker, 20 j. ongeb. 18 Jan. Maria Cornelia van Beek, 66 j. wed. van Ernst Carel Antonius Asmus. 19 Jan. Jan Wijbrens Rleeker Bouwmeester, 74 j. wedr. van Elisabeth Gerritsma. Teuntje Willemijntje Schouten, 30 j echtg. van Rijk Pothoven. Hendrika Bouman, 32 j. echtg. van Gerrit Hendriks. Catharina Frederika Hartmaan, 60 i. ongeh. 23 Jan. Johannes Hubertus Flos, 2 j. Bunschoten. GEBOREN 17 Jan. Trijntje, d. van Jan van der Goot en Teuntje Veldhuizen. 19 Jan. Hendrikje, d. vau Klaas vanTwillert en Rijkje van nolteren. 20 Jan. Gerritje, d. van Willem Varenkamp en Aaltje van den Hoogen. 22 Jan. Peter, z van Peter Koelewijn en Everlje Roos. GEHUWD 19 Jan. Jan van Boeijen en Metje Pijpers. Hoogland. GEBOREN20 Jan. Dirkje, d. van Jan van den Heuvel en Johanna ter Maten. Jordanus, z. van Jan van Dijk en Jaantje Brouwer. ONDERTROUWD: 18 Jan. Willem Koller en Maria ter Plaat. OVERLEDEN 16 Jan Willem Hartman, 69 j. echtg. van Gerritje Hooft. Woudenberg. GEBOREN20 Jan. Marinus, z. van Dirk Duinsbergen en Jacoba Bakkenes. 21 Jan. Maria, d, van Erris van Voskuilen en Jannetje van Donkelaar. Onder redactie van J. W. TE KOLSTÊ. Van Mej. GASSRAU te Schmiedeberg. Zwart. Wit: K. 6 2, D. 6 3, T. 8, L. f5, P. 6 8, a 6, c 5, e 4, h 6. Zw.K. e 7, L. g 8, L. b 8, a 7, e 6, e 5. Wit geeft in 2 zetten mat. We verzoeken onzen schaakvrienden bij hunne oplossingen van deze opgave eene beoordeeling er van in te zenden. De meest juiste daarvan zullen wy bij de oplossing vermelden. Oplossing van Probleem No. 14. I Dh 2. Tg 3. D—h 8 4= T. anders. Pf 3 4= g 4. Df i 4= P. onv. P^c2 4= De witte koning dient in dit probleem om een z.g. »dual", d i. een andere dan de auteurs- oplossing, na zwarts, zet. Th 8 -f- te vermijden. Stond namelijk de witte koning niet op a 8 dan zouden er na genoemde zet van zwart 2 ver schillende matzetten mogelijk zijn, DX^ 8 en P3, hetgeen door de meeste probleemken ners uit onzen tijd als een grove constructie fout wordt aangemerkt. Slechts één goede oplossing ontvangen van v. E. Amersfoort8che Schaakvereniging. Maandagavond j.l. begon de huishoudelijke wedstrijd. Er werd met recht veel animo ge speeld en menige brillante combinatie gemaakt. De heer Boersema won een Italiaansche partij van Verkerk, terwijl een tweede partij tnsschen de beide heeren, een afgeslagen Damegambiet eveneens door Boersema werd gewonnen. De heer Jonker verloor een Damegambiet tegen v. Eek en won met de zwarte stukken een onregelmatige opening van Slothouwer. Deze maakte zijn verlies weer goed door van Nijland een fiauchetto in de voorhand te winnen. De partijen, Zwagade Flines; v. EekSchrij ver en JonkerStruve werden als niet be ëindigd afgebroken. In de eerste klasse werd door den heer Faure een Loopergambiet gespeeld te-gen te Kolsté. Deze partij, die wij in een volgend nummer hopen te plaatsen is als niet beëindigd afge broken. MARKTBERICHT, AMERSFOORT, 25 Jan. 1895. Tarwe f0.Rogge f0.Boekweit f0.— appelen f *2 <t f 4.Peren f 2.a f 3.Klei- aardapp. f 0.a f 0.Zandaardapp. f2.f2.20 Hoendereieren f6.f7.per 100 st. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1.20 f 1.40 per kilo Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.f0.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2