Officieele Publicatiën. Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten ASTHMA KAB &MRH WORDEN. De Koninginnen zullen Vrijdag a.s. per Staatsspoor van Amsterdam over Utrecht, Bokstel Breda naar Vlissingen vertrekken. Na het bezoek aan Engeland keeren de Koninginnen per Hol!, spoor van Vlissingen naar de residentie terug. De moordenaar van Haarlem. Uit Haarlem wordt ons gemeld, dat onder geleide van twee rijksveldwachters uit Rotterdam is aangebracht een per soon die verdacht wordt schuldig te zijn aan den moord gepleegd op de beide vrouwen. De verdachte heeft wegens diefstal te Rotterdam gevangen gezeten en zich tijdens zijn gevangenschap ver raden. Men meldt aan het D.Naar wij vernemen, is de verwijdering tusschen de heeren dr. A. Kuijper en mr. A. F. de Savomin Lohman bijgelegd. De vorst van lombok. In de laatste dagen is in den toestand van den vorst van Lombok een gunstige wending gekomen, zegt het Bat. Nieuwsbl. De zieke voelt zich veel beter dan sedert geruimen tijd het geval is geweest. Het tooneel te Rotterdam. Uit Rotterdam wordt aan het Utrechtsch Dagblad geschreven, dat er, nu de Ti- volischouwburg vacant komt, verschillende geruchten loopen over een aanstaande exploitatie. Men spreekt van een nieuw gezelschap door den heer De Vos bijeen te brengen, met behoud van de kern van het tegenwoordig gezelschap; men spreekt ook van een nieuw optreden als diiecteur van den heer Willem van Zuijlen iets wat de heer Van Zuijlen na zijn vorige ondervinding op dit gebied, o. i. wel niet weer probeeren zal. Ook de Kleine Schouwburg komt open, nu de Gebr. Van Lier de huur er van hebben opgezeid. De heeren Van Lier hebben dezen Schouwburg al evenmin met voordeel kunnen exploiteeren als hunne voorgangers. De correspondent van het U. D. meent dat er voor èèn gezelschap, in den Grooten Schouwburg spelende, te Rotterdam met zyn klein schouwburgpubliek wel plaats is, niet voor meer. Ook daar dus, als hier, versnippering van het publiek over te veel publieke vermakelijkheden. Naar wij vernemen, zal bij den Uilgever W. Hilarius Wzn. te Almelo, onder den naam Excelsior een nieuw maandschrift verschijnen onder redactie van Titia van der Tuuk. Het is bestemd voor den huiselyken kring in 't algemeen en voor jonge dames in 't bijzonder. Het is ontegenzeggelijk waar, dat bij den overgang van de school in het leven, eenige leiding wel gewenscht is voor onze meisjes. Bjj een ruime en milde opvatting, kan zulk een tijdschrift stellig een zegenrjjken invloed op 't komende geslacht uitoefenen. Sedert eenige dagen is van Zwolle uit een aanvang gemaakt met de langge- wenschte begrinding van den Nederland- schen Centraalspoorweg. Het werk wordt met kracht aangevat, zooals blijkt uit de omstandigheid dat dagelyks een drietal treinen ieder met twint g wagens grind van daar vertrekken. Men mag dus ver trouwen dat in korten tijd de geheele weg tot Utrecht met grind zal bedekt zijn. Kolonel Oliphant, leider van het Leger des Heils in Nederland, werd gisteren bij gelegenheid van de particuliere audiëntie ten paleize te Amsterdam allervriendelijkst ontvangen door Hare Majesteit de Regen tes, die in de minzame woorden, welke zij den kolonel toesprak, de duidelijkste blijken gaf niet alleen met het maat schappelijk werk van het Leger des Heils bekend, maar tevens er mede ingenomen te zijn. De kolonel overhandigde Hare Majesteit een verzoekschrift in verband met de te stichten landkolonie »Ik moest hem nu," vervolgde Klara, «van de laatste levensjaren mijner moeder, van mijn eigene lotgevallen verhalen. Gretig, als iemand die van dorst ver smachtend eiken druppel van den ver koelende drank opdrinkt, zoo nam hij ieder mijner woorden in zich op. Meer en meer verdween de hardheid, de starre, sombere trek uit zijn gezicht, eene zalige rust scheen terug gekeerd in zijn gemoed, waarin eertijds zulke vreeselijke harts tochten hadden gewoed. Meer dan eens streek hij mij met de bevende hand langs het voorhoofd en volgde ieder mijner be wegingen met de blijkbare voornemens om zich het evenbeeld van haar, die eenmaal zijne gade was, diep in het ge heugen te prenten. Zyn uren waren geteld! De veldpre diker verscheen om hem door zyn troos tende toespraak tot de eeuwigheid voor te bereiden I Toen de avond viel, om klemde ik de steeds kouder wordende hand van den stervende met de myne. Zacht ontsliep hij, terwijl hij het brekend oog op mij gevestigd hield. Tegen de sterke aandoeningen van de laatste dagen was mijne natuur, hoe gehard overigens ook, met bestand. Een hevige koort- gaf mijn pleegvader genoeg aan my te doen. Onze zending op Frankrijks gi ond- gebied was afgeloopen. In kleine dag- Gasprijzen en Gagverbrnlk. Indertijd werd dojr den Raad van Zaltbommel besloten, dat de gasprijs ver minderd zou worden van 13 op 8 cent. Velen vreesden destijds, dat dit Raadsbe sluit een groot tekort zou opleveren in verband met verbeteringen aan fabriek en gasbuizen. Het toenemend gasverbruik heeft echter bewezen, dat de fabriek in tegendeel meer en meer winst gaat op leveren. Door de commissie van beheer der Sted. Gasfabriek is thans besloten, juist om het verbruik nog meer te doen toenemen, den Raad voor te stellen om den prijs van kook- en drijfgas nogmaals te verlagen en met ingang van 1 Juli a. s. te brengen op 5 cent per kub. meter. In de e. k. vergadering zal dit voorstel worden behandeld. Arbeid in gevangeniggen. De minister van justitie heeft een com missie ingesteld om te onderzoeken, in hoever door den arbeid in gevangenissen en rijkswerkinrichtingen afbreuk wordt gedaan aan den arbeid in de vrije maat schappij, en door welke maatregelen de aldus gevoerde concurrentie tot zoo ge ring mogelijke afmelin -en zou kunnen worden beperkt. Tot lid en voorzitter dier commissie is benoemd de heer mr A. Kerdijk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal; tot lid: de heeren mr M. J. C. M. Kolkman, lid van de Tweede Kamer der Stater.-Geneiaaldr J. Th. Mouton. wet houder der gemeente 's Gravenhage en B. P. Huurman, architect te 'sUraven- hage; tot lid en secretaris mr J. Simon van der Aa, hoofdcommies aan het de partement van justitie. De Duitsche keizer wil, zoosls men weet, de opening van het Noord Oost zeekanaal met veel feestelijkheid en pracht doen plaats hebben. Aan de in ternationale vlotenparade zullen ongeveer negentig oorlogsschepen van alle zeeva rende natiën deelnemen daaronder vjjf- en-dertig Duitsche met ongeveer 10,000 man aan boord. Als gasten van den keizer worden 2500 personen verwacht en te Hamburg zal in den Binnen-Alster een eiland op palen gemaakt worden, waar in grotten en tenten de stad de duizende gasten zal verwelkommen. De oevers der Elbe en het geheele kanaal zullen bij de nachtelijke doorvaart worden verlicht. Te Brussel wordt veiteld,dat keizer Wilhelm in dezen zomer een bezoek zal brengen te Ostende en daar een samen komst zal hebben met koning Leopold. De volledige inhoud der bepalingen van het Japansch-Chineesche vredes- tractaat is, gelijk de Engelsche minister Sir Edward Grey in het Lagerhuis ver klaarde, nog niet officieel aan de Euro- peesche regeeringen medegedeeld. Het zal derhalve nog eenige dagen moeten duren, voordat eene beslissing zal worden genomen. Gelijk uit Berlijn wordt geseint, blijft de Duitsche regeering wel is waar bij haar vooi nemen, om krachtig op te treden tot handhaving van Europa's belangen in Oost-Azië, maar toch denkt Duitschland er niet aan eene vijandige houding tegen over Japan aan te nemen. De vrees, dat de Chineesch-Japansche oorlog nog aanleiding zal geven tot inter nationale verwikkelingen, wordt daardoor geringer. In de eerste plaats komt natuur lijk in aanmerking, wat Rusland zal doen, maar waarschijnlijk zijn de Europeesche regeeringen, vooral Rusland, Frankrijk en Engeland het reeds eens geworden. Indien derhalve de Duitscho regeering verklaart, dat zy geen vijandige bedoe lingen heeft tegen Japan, zullen waar schijnlijk ook Frankrijk en Rusland zich daarbij wel aansluiten. reizen keerden wij naar Duitschland terug. Otto's moeder, eene oude vriendin van mijn voogd, was, door hem na Otto's terugkeer uit Boheme, in het vertrouwen genomen. Nu opende zij mij haar moe derarmen en nam de uitveikorene baars zoons liefderijk in haar huis op- Daar Otto mij trouw was gebleven, volgde op ons eeiste wederzien, dat misschien wel wat onstuimig uitviel, de veiloving, en nu laat ik het aan mijnheer mijn gemaal over om u te zeggen, of hij de prijs van dien langen proeftijd van vijf jaren voor het geluk, waarnaar hij zoo verlangde, niet te hoog gevonden heeft!" Een kus van Otto sloot de lippen der schoone twijfelaarster. «Neen I en dui zendmaal neen! Een geheel menschen- leven, doorgebracht in éen verlangen naar ii, dat mij verteerde, ware mij nog zelfs geen te hoogen prijs geweest!" Bij deze ontboezeming der liefde, die het jonggehuwde paar elkaar toedroeg, gevoelde ik mij min of meer overcompleet en maakte mij gereed om heen te gaan, toen de beme echtgenooten mij metzach- ten dwang noodzaakten om te blijven. En juist op dit oogenblik keerde de dokter met Otto's moeder van hunne wandeling door de straten der residentie terug, door welke zich eene dichte, gol vende meuscbenmassa bewoog. Met welk Met een enkel woord is reeds melding gemaakt van de proclamatie, welke de Mikado heeft uitgevaardigd. De Japansche vorst betuigt zijn leed wezen, dat hij in de noodzakelijkheid werd gebracht, om den Chineezeti den ooi log te verklaren. De Mikado verzekert dat hij China's voornemen om den vre de te bewaren als oprecht beschouwt. Ook Japan zal er naar streven den vrede te handhaven en vooial alles te vermijden, wat kan dienen om de andere staten te kwetsen. Intusschen blijft het echter de plicht der Japansche regeering voort te gaan met de voltom- ing van de organisatie harer strijdkrach ten, ten einde Japans veiligheid te waur- borgen. De strekking der proclamatie van den Mikado,, die, gelijk uit Tokio wordt gemeld, daar een goede indruk heeft gemaakt, is derhalve zeer vredelievend. De kans, dat de Europeesche l egeeringen en Japan het ten slotte nog eens zullen worden, blijft derhalve gunstig. Te Rome zijn weer gunstige lijdingen ontvangen van generaal Baralieri, den bevelhebber der Italiaansche troepen in Abessinie. In de nabijheid van Kassala geraakte een Italiaansch detachement sla8gs met 300 Derwischen, die, met verlies van 12 dooden, uiteen gedreven werden. Overigens is alles rustig. Ras Mangascha, de leider van de geheele beweging, wa rvan het doel is, de Italianen uit Abessinie te ver- dryven, bevindt zich met een klein gevolg te Tembien. Voorloopig verwacht gene raal Baratieri niet, dat dit opperhoofd weer den aanval zal kunnen hervatten. Morgen (Donderdag) middag zal van 3 tot 5 uur door de stafmuziek van het 5e regiment Infanterie, op het terias der sociëteit sAmicitia" eene matinée worden gegeven, door H.H. Officieren van het regiment den leden aangeboden. De tot le luit. benoemde 2e luit. van het 3e reg. huzaien bij het le reg. te Deventer Jhr. H. F. van Kinschol, blijft tot 1 Nov. gedetacheerd aan de rijschool te Amersfoort. De Minister van Oorlog heeft goed gevonden te benoemen in de commissie door welke in de maanden JulienAugs. e.k. het examen voor toelating van jonge lieden als cadet bij de cadettenschool zal worden afgenomen: 1. tot lid en Voor zitter de Luit.-Kolonel J. F. Meijer van het 6e Reg. inf. 2. tot leden den kapi tein C. A. Engelbregt van hel 8e Reg. irif; den kapitein R Schefier van het Korps Genietroepen de eerste luitenants W. A. Buekers van het le R-g. inf. en P. J. H. van der Palm van den staf der infanterie; zoomede den Heer J. Cock, allen leeraar bij den cadettenschool, den Heer R. Luijten, leeraar aan de Rijks kweekschool voor Onderwijzers te Haar lem, den Heer van Sandick, civiel- ingenieur, Oud-leeraar aan de H. B. S. met vijfjarigen cursus te Amsterdam, den Heer E. M. van Soest, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Alkmaar, den Heer L. V. Baale, leeraar aan de He gemeen telijke H. B. S. met 3-jarigen cursus te Amsterdam, den Heer R. F. Modderman, directeur der Rijks H. B. S. te Meppel, den Heer H. M. Leopold leeraar aan de Rijks H. B. S. te Groningen, en 3. tot secretaris de eerste luitenant C. van 't Sant, van de staf der infanterie, werk zaam aan de cadettenschool. Door den Minister van Oorlog is benoemd, om met intang van 1 October e.k. op te treden als leeraar bij den cur sus van het 5e Regiment Infanterie, de le luitenant A. C. de Vos van dat Korps. De Majoor J. A. van Eijbergen, die bij het 6e Regiment infanterie is over geplaatst, heeft het commando over hel eene teederheid, met welk een bevredigd gevoel van trots rustte het oog der moeder op het jonge paBr, als wilde zij zeggen: de schoonheid, die eenmaal de kunste naarsziel des vaders verrukt nn in het rijk der idealen opgevoerd had, ter wier wille hij leed en streed en ontbering zich getroostte, zij is weer nederge daald en is nu het sieraad van de levens- dagtn des zoons. Van uit den hemel ziet een zalig ouderenpaar op ons neer en ze; ent ons, omdat wij den weg der deugd bewandelen in onze kinderen. Toen ik vertrok moest ik plechtig be loven om in het aanstaand voorjaar weer een bezoek in Thuringen te brengen. Sedert dien tijd ben ik daar verscheidene malen geweest. Otto's vrouw heerscht in het slot als eene geboren vorstin. Men zegt, dat de dames van het hof tegen woordig meer dan eens een uitstapje naar het slot maken. Ik heb daar dan ook vaak een groot en voornaam gezel schap aangetroffen. Maar met welk eene volmaakte bevalligheid Klara ook de hon neurs waarnemen moge, zij komt mij toch nimmer schooner en bekoorlijker voor, dan wanneer zij mij in haar een voudig negligé tegemoet komt, met haar zoontje op den arm, dat met zijn git zwarte oogen, de oogen van zijn groot papa, vroolyk en nieuwsgierig om zich 4e bataljon 5e Regiment overgegeven aan den kapitein J. Langenbach, en zal den 25. April a.s. naar Breda vertrekken om zijne nieuwe functie te aanvaarden. Bij Koninklijk Besluit van 20 April 1895 No 37, is in zijnen rang overge plaatst bij den Generalen Staf, de Majoor J. M. Campbell, van het 5e Regiment infanterie. Genoemde Hoofdofficier zal optreden als Chef van den Staf der 2e Divisie infanterie. Tot Rijks-schatters voor de perso- neele belasting in de controle Amers foort (gemeenten Amerongen, Amersfoort, Baarn, De Bilt, Bunnik, Bunschoten, Cothen, Doorn, Driebergen, Eemnes, Hoog land, Langbroek, Leersum, Leusden, Maarn, Odijk, Renswoude, Rhenen, Rij- sen burg, Soest, Stoutenburg. Veenendaal, Werkhoven, Woudenberg, Wijk bij Duur stede en Zeist) zijn herbenoemd de hee ren: J. van Bottenburg, C. J. Jacobs, J. A. Hoksbergen, G. Prins er. T. van Daal, allen te Amersfoort, A. A. Wildbergh en A. W. Wildbergh, le Bunnik, en W. A. Boesclioten te Doom. Bij de, de vorige week te Utrecht gehouden examens voor de acte Lager onderwijs zijn geslaagd de dames W. A. Bauling, J. Overbosch, H. Wilinans, P. M. Harzing, M. C. H. Sax, W. G. H. Hendriks, W. G. J. Greeven en B. G. M. Tolboom, allen van Amersfoort. Generaal-majoor Benschop en alle hoofdofficieren uil dit garnizoen, behalve majoor Van Eyborgen, maakten j.l. Maan dag hun opwachting bij HU. MiVJ. onze geëerbiedigde Koninginnen ten paleize te Amsterdam. De adjudant-onderofficier C. W. Bauling, van het 5e Regiment infanteiie die verzocht heeft om bij eventueele va catures in aanmerking te mogen komen voor eene betrekking als administrateur bij een der garnizoens Nachtleger- of Kledingmagazijnen of in eene Militaire brood bakkerij, is door den Minister var. Oorlog op de lijst geplaatst van Sollici tanten naar die betrekking. 348ste STAATS-EOTEKI.I. Vierde klasse. Trekking van 22 en 23 April. (1000 loten.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen P r ij z e n van f 65. 207 220 227 248 263 265 275 289 2674 2678 8307 9456 9468 9498 12600 12619 12630 12669 12085 15311 15894 15948 10755 16708 16826 en 16842!. Te zamen 26 prijzen. Loten zijn nog verkrijgbaar De zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst is uitgereikt aan fourier Wyaida van het depot-escadron le regi ment huzaren te Amersfoort. De Bnrgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat zij voor nemens zijn aan den gemeenteraad voor te stellen aan den openbaren dienst te onttrekken een gedeelte van de Straat ter groote van 8.25 MJ langs bet open terrein van de voormal-ge bierbrouwerij aan de Westsingel en 13.57 M1 van de Singelgracht langs de achterzijde van gemeld terrein. De ingezetenen die tegen zoodanige onttrekking bezwaren wenschen in te brengen, worden uitgenoodigd die voor of op Zaterdag den 27n. dezer ter gemeen te-Secretarie schriftelijk in le dienen. Amersfoort, 20 April 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kenuis, dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen heen kijkt, en gewoonlijk het overige vae den dag niet meer van mij af te slaan is, dat aaidige, kleine, blonde ventje. Grootmama, die er nog altijd even goed uitziet, en over haar doorgaans zoo ernstig gelaat, het geluk der kinderen eene stille zaligheid verspreidt, ontmoet ik daar dan ook in gezelschap van eenige bevallige jonge dames uit de stad. Er scheen hier in dezen kring een samenzwering op touw gezet te zijn, zoo iets als een aanslag tegen de vrijheid van alle jong gezellen in den omtrek. Wie kan dan ook het beeld van een huiselijk geluk, zooals vriend Otto dit smaakt, aanschou wen, wie kan een vrouwtje als Klara zien huishouden zonder zelfs doch hierover later. is ingekomen van P. Gouw, weduwe van M. van Dijk, in het perceel wijk A, no. 82 J. van Hamersveld, in het perceel wijk E, no 2G. Dirksen, in het perceel wjjk F. No. 288; het bestuur der sociëteit «Amicitia" in het perceel wijk A. No. 119; het I esluur der sociëteit «de Amers- foortsche berg" in het perceel wijk G. No. 156. Amersfoort, den 22 April 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort. Gelet op eene mededeeling van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht dd 22 April 1895, No. 1 Az; Brengt ter kennis van belanghebbenden dat de Belgische grens, met ingang van '27. April a.s. voor den invoer Tan Tee en schapen uit Nederland ge sloten is. Amersfoort, 23 April 1895. De Burgemeester van Amersfoort, F. D. SCHIMMELPENNINCK. au. i nn sim i Dr. R. SCHIFFMANN'S Middel tegen Asthma geeft onmiddelyke verlichting in de ernstigste gevallen en geneest waar andere middelen falen. Verkrijgbaar bij ALPHONSE ANNEGARN, te Amersfoort, in pakjes van fl 1.50 en fl 2.75. Een derde Tolksstain op Lombok. Op de noordkust van Lombok is een op zichzelf staande volksstam ontdekt. Het zijn heidenen, welke geheel afgezon derd leven. De resident veronderstelt, dal deze lieden afkomstig zijn van ge roofde Dnjaks. Ze moeten daarbij er veel op lijken. Nadere bijzonderheden omtrent deze ontdekking zullen zoo spoedig doen lijk volgen. Een bedelaar. Te Veenendaal werd voor enkele weken een bedelend, zoogenaamd reizend koop- man, zekere G. v. L., in het oude lieden huis opgenomen. Hij stortte toen f200 en dit was volgens zijn zeggen al wat hij had. Thans, na zijn sterven, vond men bij hem een portemonnaie met on geveer f 10 en in een jas verstopt f230 aan papiei, terwijl niet zonder grond het vermoeden bestaat, dat hy nog gel den uit had staan ter verkrijging van meerdere inlichtingen zijn nu oproepingen in verschillende bladen geplaatst. Weer een werkstaking te Par(js. De beambten aan de Partjsche omni bus- en trammaatschappij hebben wegens een geschil over de loonen en den werk tijd met de directie, gister hel werk ge staakt. Het verkeer is daardoor natuurlijk weer aanmerkelijk vertraagd. Voor de kantoren en stations zijn politieagenten geplaats, Reeds zijn er ongeregeldheden voorgevallen en hebben er eenige arresta- tiën plaats gehad. Een zonderlinge genezing. In een artikel over plattelandsche geneesmiddelen vertelt ds. S. Baring Gould in de Sundy Magazine het volgende: Een arme vrouw kwam bij haar dominé en zei: «Och, domeniel in'n ouwe zeug heeft het zoo leelijk te pakken. Zou u niet asjeblieft eens willen komen en voor het beest bidden?" Bidden. De hemel beware me. Ik kan niet voor een varken komen bidden, een varken, mijn beste Sally! Neen, dat is onmogelijk." «Ze heeft het zoo leelijk le pakken en kreunt maar en wil niet eten. Als ze dood gaat, domenie, wat zullen wij dan van de win ter zonder spek en ham? Och, lieve do- menie, kom nou toch en doe een gebed voor mijn ouwe zeug." «Ik kan wer kelijk mijn heilig ambt niet vernederen, Sally. Heusch, dat mag ik niet." «Ocb, domenie, doe het toch," en het goede schepsel begon te huilen. De dominé was een teerhartig man; tegen tranen kon hij niet. Hij beloofde naar het var ken le komen zien en te doen wat hy kon. Zoouls hij beloofd had, bezocht hij de patient, die in haar kol lag te knorren. De vrouw keek in afwachting den domi né aan. De dominé hief eindelijk zijn rechterhand op, wees met een vinger naar de zeug en zeide plechtig: «Als gij leeft, o varkendan leeft gij. Als gij sterft, o varken I dan sterft gij." Vreemd ge noeg, denzelfden avond was de zeug iets beter en at ze wat spoeling. Den volgen den dag was zij geheel hersteld en bad zij haar ouden eetlust terug. Nu gebeurde het, dat de dominé een paar maanden later ernstig ziek werd: een gezwel in de keel, dat hem bijna smoorde. Hij kon niet slikken en nau welijks ademen. Zijn leven liep gevaar. Sally kwam eiken dag aan de pastorie en wilde den zieken man zien. Het werd haar geweigerd, maar zij drong er zoo sterk op aan, dat zij eindelijk verlof kreeg hem te zien, maar spreken mocht zij niet

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2