BUITENLAND. Plaatselijke berichten Naar men verneemt is voorloopig de 3e September aangenomen, als de dag waarop de Tweede Kamer na het a. s. zomer-reces zou bijeenkomen om in de daaropvolgende veertien dagen,' zoo noo- dig, tot kort vódr de sluiting van hel zittirgjaar, de afdeelingsvergaderingen te houden tot onderzoek van de inmiddels ingekomen kieswet. 24 milltoen peseta's clrea 13,000,000 gnlden voorwaar geen kleinigheid! En dat werd zoo in eens van de maat schappij «Nederland" te Amsteidam ge vorderd. Welke was de quaestie? Zooals bekend is, moest de «Conrad", een der booten der maatschappij, de Spaansche haven Carthagena aandoen De boot had een ongeval op reis gehad en moest repareeren. De «Koningin- Regentes" die na eenige dagen volgde, kreeg bevel ook Carthagena aan te doen en aldaar de passagiers van de «Conrad" over te nemen. Zulks geschiedde dan ook. De «Koningin-Regentes" kwam te Carthagena, maar zij was zwaar bevracht met tabak. Tabak is iu Spanje aan zware belasting onderworpen, die zoowel den invoer als den uitvoer betreft. Een be rekening van invoer werd opgemaakt, evenzoo van uitvoer n.b. van tabak die nooit het schip verlaten had en men kwam tot de niet onbelangrijke som van 24 millioen peseta's. De gezagvoerder had zooveel geld niet in zijn portemonnaie en ook niet aan boord. De Spaansche douanen waren evenwel zoo welwillend het stoomschip te laten vertrekken, indien drie bekende Carlhageners zich borg stelden. De ge zagvoerder der «Koningin-Regentes" had daartegen bezwaar, want door borg te stellen erker.de men schuld. Er werd getelegrafeerd naar Madrid, naar den Haag en per slot van rekening liet men de vordering der 24 millioen varen en kon de «Koningin-Regentes" zonder eenige betaling rustig en wel vertrekken. Jammer voor de Spaansche schatkist, die het zoo goed gebruiken kan I Een grappige vergissing. Bij de jongste Staten-verkiezing in het district Meppel, is een vermakelijke ver gissing voorgekomen. Een rijtuig, be stemd om een gebrekkig liberaal kiezer op te halen, is door een naamsverwarring bij een anti-revolutionair vooigckomen, die zoo dringend werd uilgenoodigd ter stembus te lijden, dat de man gevolg gaf aan het verzoek. Twee dagen later bevatte de N. Mepp. Ct. de volgende advertentie: «Ondergeteekende zeer gevoelig voor de eer door of vanwege de Liberale kiesvereetiiging op 1.1. Dinsdag hem be wezen, door hem per extra rijtuig te laten afhalen om aan de herstemming deel te nemen, fetuigt langs dezen weg daarvoor zijn hartelijken dank. Meppel, R. de Vries Antirevolutionair." Spoedig verscheen hierop het volgende antwoord «Vele leden der Liberale Kiesvereeni- ging, getroffen door den hartelijken dank door den heer Reinier de Vlies aan hun vereeniging gebracht, in de Meppeler Courant van gisteren, voor het hem per extra rijtuig afhalen om aan de herslem- deel te nemen, verheugen er zich oprecht in, dal hem hierdoor een prettige dag is bezorgd en zullen zich zijner, als I et weder voor mocht komen, gaarne ge denken. Een dergelijk gratis verzetje schijnt wel van zijn gading te zijn." Inbrekers aan bet werk. Te Rotterdam zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag een tweetal, naar alle waarschijnlijkheid gevaarlijke inbre kers in hechtenis genomen. De N. Rott. Ct. verhaalt omtrent de omstandigheden, onder welke zij gearresteerd zjjn, het volgende: verklaring afvragen wil. Het eenige gunstige teeken, dat zijne hoop nog le vendig hield, was de onverwelkelijke roos, die na een vol jaar nog zoo frisch bloeide, als op den avond, toen hij haar uit de hand van de schoone Libussa ont ving. Een bloem uit de hand van een mooi meisje, een ruiker, een lint of een haarlok is altijd meer waard dan een uitgevallen tand, maar al die fraaiigheden zijn toch maar dubbelzinnige liefdepan den, wanneer zij geen bepaald etellige beteekenis krijgen door meer vertrouw bare woorden of daden. Wladimir speelde dus in het geheim aan het hof van zijne godin de rol van een zuchtende minnaar en wachtte geduldig af, wat de lijd en de omstandigheden in de toekomst ten zijnen voordeele zouden geven. De on stuimige ridder Miska dreef zijne vrijerij veel drukker; hij stelde zich -leeds op den voorgrond, omdat hij gezien wilde worden. Op den huldigingsdawas hij de eerste leenman, die aan de nieuwe vorstin den eed van trouwe zwoer; hij volgde haar even trouw als ue maan de aarde volgt, want hij wilde door onge vraagde dienstvaardigheid bewijzen, hoe zeer hij haar beminde. Bij openbaie feesten en optochten liet hij zijn zwaard in haar oogen schitteren, omdat hij haar steeds wilde herinneren aan zjjne ver- «De agenten van politie W. van Arkel en J. Brouwers waren in den afgeloopen nacht op surveillance en zagen, omstreeks half drie uit de Bergstraat op den Noord singel komende, aan de overzijde van dien Singel twee mannen op verdachte wijze rondsluipen. Zij stelden zich verdekt op nauwkeurig de bewegingen der verdach ten bespiedende. Weldra werden zij ge waar, dat een dezer lieden beproefde in te breken in de woning van den heer F. A, Coucke, makelaar in tabak, woner.de Noordsingel no. 116. De pogingen van den dief om hel slot open te breken, bleven echter vruchteloos. Inmiddels lag zijn medeplichtige in het gras aan deD Singel op den uitkijk. Ten slotte gaf de inbreker zijne po gingen om het slot te forceeren op, en nu werd op de deuren van andere woningen aan dien Singel hetzelfde be proefd. De beide politie-agenten, die dit werk aan de overzijde van den Singel nauwkeurig waarnamen, wisten, sluipende van boom tot boom, om niet gezien te worden, de brug tegenover de Zomer hofstraat te bereiken, die brug te pas- seeren en de Almondestraai in te gaan. Bijna aar, het einde dier straat gekomen, kwamen zij de verdachten tegen, die natuurlijk terstond ingerekend en naar den politiepost aan de Galerij overge bracht werden. In hun bezit werden tal van valsche sleutels en inbrekerswerktui- gen gevonden, waaruil maar al te zeker bleek, dat men hier mei een paar gerou tineerde dieven te doen had. De aangehoudenen zijn een schilder en een timmerman en genaamd B. Brink man en J. D. A. Timmer. Laatstge noemde, een recidivist, wiens portret in het geheim register der politie figureert, onderging reeds verschillende malen we gens diefstal en inbraak gevangenisstraf en werd in het voorjaar van 1890 uit de gevangenis te Leeuwarden ontslagen, waar hij voor gelijk misdrijf 6 jaren tuchthuisstraf had ondergaan. Beiden zijn thans aan het politiebureau in de Pau- wensteeg te Rotterdam in bewaring. Een derde medeplichtige, die de agen ten opgemerkt had, ontkwam door de vlucht, doch is gisteren middag door de politie in zijne woning aangehouden. Ook deze iseen oude bekende der politie en moet als het eigenlijke hoofd der bende beschouwd worden. Zijne vrouw had bij den heer Coucke gewerkt en daardoor kende hij de inrichting van het huis. Wetende, dat de heer Coucke uit de stad was, moet hij het geweest zijn, die de aandacht der gauwdieven op diens woning vestigde. Ook Jhij zit nu in de Pauwensteeg. Het Handelsblad deelt mede dat zeer waarschijnlijk op het laatst der m: and Juli een bezoek aan de tentoon stelling is te wachten van keizer Wilhelm en tegelijkertijd van den prins van Wa les. Officieus deelt de Temps het volgende mede als definitief bepaald omtrent de deelneming der Fransche schepen aan de feesten van Kiel: Den 19den Juni, den openingsdag, zal de aviso Surcouf met de anderen vreemde schepen, aan gewezen om het jacht van den Duitschen keizer te volgen, het kanaal aan de west zijde binnenstoomen en doorvaren en in de golf van Kiel samentreffen met de pantserscbepen Hoche en Dupuy-de-Lome welke intusschen door het Skageriak ge varen zijn en zich met de pantserschepen der andere mogendheden vereenigd heb ben. Den 21sten Juni, des avonds, zullen de Fiansche schepen Kiel verlaten en naar huis terugkeeren. Zij zullen dos bij wonen de doorvaart door het kanaal met de schepen van weinig waterverplaat sing, de fegging van den sluitsteen en het diner, door den keizer aangeboden. Voor dat diner zal de parade in de golf van Kiel plaats hebben, welke beslaat in het rondvaren van ieder vreemd schip dienstelijkheid. Maar Libussa scheen volgens den ge wonen loop van wereldsche zaken de grondleggers van haar geluk zeer spoedig te vergeten; de mededingers naar haar hart moesten zich ten minste hare koel heid aldus verklaren. Intusschen dwaal den zij beiden in hunne meening, want de edele troonbekleedster was ongevoe lig noch ondankbaar, maar haar hart was geen vrij eigendom meer, waarmede zij naar believen koD handelen. De mach tige liefde had reeds ten voordeele van den slanken schutter beslist. De eerste indruk, dien zijn aanblik op hasr hart gemaakt had, werkte zoo machtig, dal niets die werking kon vernietigen. In een tijdsverloop van drie jaren was van de kleuren, waarmede haar verbeelding het beeld van den bekoorlijken jongeling versierd had, niets verbleekt of uitge- wischt, zoodat haar liefde volkomen on geschonden was gebleven. Want de hartstocht van het schoone geslacht is zoodanig en van zulk een aard, dat wan neer zij drie maanden lang steek houdt, dan ook driemaal drie jaar en langer I lijft duren volgens getuigenis en bewijs van dagelijks nog voorkomende voor beelden. Daarom was het ook geen won der, dat onder deze omstandigheden Li bussa weerstand kon bieden aan de door het jacht, dat den keizer aan boord heeft. De directeur der politieke afdeeling van de politie te Petersburg, Lerche, is plotseling verdwenen. Den 28sten Mei heeft hij zijn huis verlaten en is niet te ruggekomen. Toen hij drie dageri weg was is men aan het zoeken gegaan, maar te vergeefs. Of hij vermoord is door ni hilisten, of zichzelf van kant heeft ge maakt is een raadsel. Sommige denken het laatste, omdat bij zijn portefeuillle met geld, zijn horloge en zijn juweelen thuis heeft gelaten toen hij Dinsdag voor acht dagen uitging. De Weener correspondent der Daily News heeft vernomen, dal het bezoek van den zoon des emirs van Afghanistan te Londen, in Petersburg kwaad bloed heeft gezet. De Russische partij te Kaboel had zich groote moeite gegeven om den emir te overtuigen, dat het zijn plicht was, zijn zoon naar Petersburg te zenden, om den czaar geluk te wenschen met de aanvaarding der regeering, daar hij dank baarheid schuldig was aan Rusland, dat hem, toen hjj een vluchteling was, onder stand en bescherming had verleend. De emir had dezen raad kwalijk genomen en besloten, dat zijn zoon, niet naar Rus land zou gaan, ofschoon hij, na zijn ver blijf te Londen, nog andere Eui opeesche hoven zal bezoeken. Aan den Afghaanschen Schahzadavierd Donderdag in de Londensche Guildhall plechtiglijk het eereburgerschap der Lon- der.sche City verleend. Zijn vader, de Emir,heeft, blijkbaar zeer verheugd over de goede ontvangst zjjns zoons, Daar Londen getelegrafeerd, dat hij den En- gelschen voortaan steeds een trouw bond genoot wezen zal. Aan den feest-lunch in de Guildhall, hij deze gelegenheid door den Lord-Mayor den Schahzada aangeboden, sprak deze eenige woorden van hartelijken dank, daarbij op de vriendschappelijke betrek kingen tusschen Engeland en Afghanistan veel nadruk leggend. Naar Reuters Agentschap te Londen thans uit goede bron verklaart te verne men is het antwooid der Porte op het Britsch-Fransch-Russische vertoog in zake de Armenische aangelegenheden toch geen volslagen weigering geweest van al de voorstellen. Alleenlijk wordt daarin ver klaard, dat men zich niet met een bij zonder hervormings plan voor Armenië kan inlaten, maar dan de noodige her vormingen algemeen zou willen maken voor het geheele Rijk. Er is evenwel weinig twijfel aan of de Porte zal ook daarbij alle denkbeeld van Europeesche conlióle over de aangelegenheden des Ottomanischen Rijks afwijzen. Het antwoord is zoo gesteld, dat waar schijnlijk eene veidere discussie zal moe ten volgen er, dus vanzelf hel door de Porte verlangde uitstel zal worden ver kregen. De wegens den moordaanslag op de consuls gevangen genomen personen men nam ze waarschijnlijk «op de gis" zijn onschuldig bevonden en weer op vrije voeten gesteld. Men meent nu de ware schuldigen in handen te hebben. Bij Djeddah is nu weer door de Be- dou'inen een hospitaal verwoest. Het Turksche garnizoen zal er versterkt wor den. Behalve Frankrijk zou ook Nederland van plan wezen er een kannonneerboot heen te zenden. De Times bespreekt den toestand der Japanners op Formosa. Het eerste optre den der keizerlijke garde, de vlucht der Chineesche troepen, de val van de repu bliek, de aftocht van den president dat alles was te voorzien. Maar heel anders, vreest het blad, zal het worden als de Japanners zich verder op bet eiland wagen. De bergbewoners zijn van een geheel ander ras dan de Chineezen. Het met blikken, gebaren of woorden, zoolang zjj den boogschutter moest missen. Dat stelsel beviel haar beiden minnaars zoo weinig, dat zij de verrukkende koelheid van hunne gebiedster niet konden ver klaren. De gezellen der liefde, de ijver zucht blies hun pijnlijke argwaan inde eene meende, dat de andere werd be voorrecht en zij waren er sleeds op uit om dit te ontdekken, hoewel zij beiden die ontdekking schuwden. Maar Lihussa woog voorzichtig en sluw den heiden braven ridders haar karige gunstbewijzen af met zulk een gelijke male, dat geen van beiden eenig overwicht kon hebben. Beiden werden hun vruchteloos wachten moede, verlieten de hofhouding van hunne vorstin en gingen ontevieden naar hun goederen, die zij van hertog Krokus in leen hadden gekregen. Vorst Wladimir maakte het nu al zijn vasallen en buren lastig, terwijl ridder Miska niets deed dan jagen, waai bij hij reeën en vossen nazette over de velden van zijn onder danen en dikwijls om een enkelen haas met zijn gevolg geheele korenakkers plat reed. Daarover rezen alom klachten, maar er was geen rechter, die er iets aan verbeteren kon; want wie richt gaarne een machtiger man? En zoo kwamen de klachten van het bedrukte volk nooit voor den troon van de her zijn krachtige msnoen, gehard in den strijd, onbeschaafd en wreed, waarschijn lijk kanibalen. Men schat hun aantal niet gering. De Chineezen hebben hun steeds ontzien en daardoor zijn zij er in geslaagd in vrede met hen te leven. Doch het is niet waarschijnlijk, dat de Japanners deze traditie zullen volgen. De hervorminsgeest, die hen bezielt, zal hen er toe brengen ook in het bin nenland van Formosa de beschaving te verbreiden. En daarbij zouden zij wellicht op groote moeilijkheden kunnen stuiten. De Times zou het wenschelijk vinden als zij zich daarbij niet overhaastten. Er is nog heel wat te doen in het laagland, en als de bergbewoners eerst kennis hebben gemaakt met de macht van den nieuwen heerscher en met de beginselen van zijn bestuur, dan zal waarschijnlijk de onderwerping van de eilanders aan het gezag van Japan veel gemakkelijker gaan. Zeer ten gerieve van het publiek treedt met 15 Juni a. s. aan het kantoor den Ned Bell Telephoon Mij. een door- loopende dagdienst in werking. Van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uur is er derhalve dan gelegenheid tot aan sluiting zoowel in de stad als met de plaatsen aan het intercommunale net verbonden. De groote ijveraar voor de dieren bescherming Jhr. Quarles van Ufford van 's-Hage zal binnen kort eene lezing in onze stad houden over het onderwerp: Dierenbeschermingen dierenmishandeling. Er heeft zich reeds een afdeeling Amers foort geconstateerd bestaande uit de hee- ren H. Crookewit, C. H. van Beek en J. M. Brands, zoodal de dierenbescher ming in Gooi- en Eemland in eenige maanden talrijke aanhangers verkregen heeft, 't Zjjn voornamelijk de honden gespannen voor hondenkarren, die hel in onze streken hard te verantwoorden heb ben en waarop derhalve een nauwlettend toezicht ten zeerste vereischt wordt. 't Is te hopen daarom, dat de heer Quarles van Ufford ook hier bij zijne lezing op een talrijk auditorium, die de goede zaak zijn toegedaan, zal mogen rekenen. Bij de Zaterdagochtend ten Raad- huize gehouden aanbesteding werd inge schreven voor: 1. het verven van deu buitenomtrek van het woonhuis en voormalig school gebouw aan de Koestraat en van de wo ningen aan de Kamp- en St. Andries- poorten, door de volgende suogenooten Ph. Smit, f 179; H. M. Verheij, f 148.50 J. M. J. Marlet, f145: H. van 't Hof, f14444; R- van 't Hof, f 108; N. van 't Hof, f96; en A. van der Muls f80. 2. Verf-, stukadoor- en schoonmaak werken, alsmede de levering van 33 stel nieuwe gordijnen in het gebouw der Iloogere Burgerschool, door Ph. Smit, f 864; A. van Daal, 760; R. van 't Hof, f597.50; en N. van 't Hof. f593. 3. Stukadoor- en schoonmaakwerken aan de gebouwen van vier openbare La gere scholen, door: Ph. Smit, f235; eti D. A. Stöver, f 188. 4. het vernieuwen van een stuk weif- muur aan den Westsingel tegenover liet St. Pieters- en Bloklandsgasthuis, door J. van Keulen, f808; J. Diters, 790; L. Ruitenberg, (789; VV. van der Kooy, f725; en T. van Daal, f646 De werken zijn den minsten inschrij vers gegund. De classiale vergadeiing zal 22 Juni e. k. gehouden worden in de St. Joriskerk hier. Er zal dooi benoeming moeten voor zien worden in de vacaturen, die zullen ontstaan door de gewone aftreding aan het einde des jaars bij het provinciaal kerkbestuur van den primus ds. Th. H. Nahuijs, te Zei it: den secundus ds. A. bloeiende ridderschap, die om haar hart vrijde. Maar rang en geboorte hadden toch de vorstin en haar hartsgeliefde zoo vet van elkander verwijderd, dat er bijna geen hoop op een huweljjk kan gekoes terd worden. Hoewel enen in die ouden lijd zeer weinig de menschen rangschikte volgens hun perkamentenstamboom, even min als men de kevers naar hun voel horens en vleugelschilden, of de bloemen naar hun meeldraden en kelken rang schikte, toch wist men toen reeds, dat zich met een hoogen boom slechts de kostbare druif paart en geen laag, bjj den grond kruipend onkruid. Een huwelijk beneden den stand van een duimbreed kon toenmaals ongemerkt voorbijgaan; maar eene ruimte van een el breed viel toen reeds zeer in het oog, vooral wan neer er vrijers waren, die tusschenbeideu kwamen en zoo duidelijk maakten, hoe ver de uiteinden van elkander waren. Dat alles en nog veel meer overwoog Libussa rijpelijk in baar wijzen geest en daarom gaf zij aan haar hartstocht, een bedriegelijken gids, geen gehoor, al spra ken die ook zeer luid voor den jongeling, dien cupido zoo zeer begunstigde. Zij legde eene onherroepelijke belofte af, dat zij haar hatt, zoolang als zij leefde, maagdelijk gesloten zou houden en dat zjj op geenerlei aanzoek zou antwoorden Couvêe Az., te Zeist, en den tertius dr. H. H. Meulenhelt, te Baarn. En bij het classicaal bestuur van den ptaeses ds. A. Couvèe Azii en zijn secundus ds. H. Th. Barbas, te Vreeland; van het lid ds. B. Ch. Ledehoer, te Loenen aan de Vecht, en zijn secundus ds. A. Gelderman te Bunschoten; van het lid dr. tl. H. Meulen- belt en zijn secundus dr. G. van der Geesen, te Leusdenen van het lid-ou- derling G van Gheel Gildemeester en zijn secundu- mr. J. H. barori van Boet- selaer van Oosterhout. In de vergadering van het kiescol lege der Ned. Hervormde gemeente zijn tot ouderlingen benoemd de heeren D. van der Werf, J. Blom Gz., mr. F. D. graaf Schimmelpenninck en J. A. Brons- dijk, die aan de beurt van aftreding waren, alsmede dr. H. A. Middelburg, in plaats van den heer F. Wesseling, die bedankt heeft, en dr. H. J. Reijnders, in plaats van den heer A. J. Krieger, naar elders vertrokken. De heeren W. van Es'eld Rz. en T. van Daal werden als diaken heikozen. Bij Kon. besluit zjjn benoemd in het bestuur van hei hoogheemraadschip de Bunschoter Veen- en Veldendijk lot dijk graaf de heer M. van Beek, en lot hoog heemraden voor het le district de heer W. Beukers en voor het 2e district dr. M. C. Verloren van Themaat. Ook de bij het 5e reg. inf. benoemde kapiteins F. van Laaren en W. Puffius zijn bestemo voor de bataljons in garni zoen le Amersfooti. De tot kapitein bevorderde le lui tenant, ördonnance-officier der Koningin, graaf Schimmelpenninck, komt te Amers foort in garnizoen. De le luitenant jhr. L. R. Ram, van het le regiment veld-artillerie, ge detacheerd bij de Rijschool hier, wordt 1 November gedetacheerd bij den trek- cursus te Bergen-op-Zoom. De le luitenant J. A. F. Keetell, van het 5e regiment infanterie hier, is benoemd tot kapitein bjj het 2e regiment en komt te 's-Hertogenbosch in garnizoen. De 2e luitenant J. van Rinkhuijzen van het 2e regiment huzaren,gedetacheerd bij de Rijschool hier, is bevorderd tot le luitenant bij het 3e regiment. De fouriers C. A. van der Horst en G. Veldman van het 5e Regiment infan terie, zijn aangewezen om als tijdelijk schrijver bij het Departement van Oorlog le worden gedetacheerd. De Sergeant A. de Beer en de mili cien plaatsvervanger A. N. de Ruijter, van het 5e Regiment infanterie, die bij hel leger 111 Oost-Indië gedetacheerd zijn geweest en deel uitgemaakt hebben van de expeditie tegen Lombok, zijn voor gedragen tot toekenning van het Lombok- kruis, ingesteld bij Koninklijk Besluit van 13 April 1895 (Staatsblad No 42.) Hedenavond halfachtzal het muziek korps van het 5e regiment infanterie, on der directie van den heer Van Aken, op het terras van Amicitia een muziekuit voering geven, waarvan het programma is saamgesteld als volgt I. Tr iumph-Marsch C. Reinecke. 2. Ouverture zur Oper «Martha" Von Flotow. 3. «Hochzeitsreigen," Walzer Bilse. 4. Fantaisie aus der Oper «Die Zauberflote" Mozart. 5. Ouverture «Der Haideschacht" Von Holstein. 6. Grand ballet (Divertissement) de l'opéra «Faust" en 7 par ties Ch. Gounod. 7. «Aubade Printanière" La Combe. 8. Grande fantaisie de l'opéra «Car men" Bizet. Zondag 23 Juni a.s. 's avonds ten 7 ure, zal Dr. Ariëns eene lezing houden, op de bovenzaal van «de Keizerskroon" togin. Maar door hun voorzienenden blik bleef haar reen enkel onrecht verborgen binnen de wijde grenzen van haar ge bied en omdat haar gemoed overeenstemde met de zachte trekken van haar liefelijk gelaat, zoo werd zij innig bedroefd over de gruweldaden van haar leenmannen en over des grooten geweld. Zij raadpleegde met zichzelf, hoe dit onheil afge weerd kon worden en haar verstand zeide haar, dat zij de wijze goden moest navolgen, die, wanneer zij gerechtigheid plegen, geen misdadigers op heeterdaad straffen, hoewel de langzaamvolgende wrauk ze toch vroeger of later bereikt. De jonge vorstin riep de ridderschap en de standen op tot een gemeenschappe- Ijjken landdag en liet alom bekend ma ken, dat ieder, die te klagen had over onrecht of verongelijking, vrij en onbe schroomd onder vrijgeleide kon komen. Toen kwamen uit alle oorden des rijk» de verdrukten en geplaagden met twist zieken en lasligen en allen, die eenig recht zochten. Libussa zat op haar troon en sprak recht zonder aanzien des per- soons in onfeilbare oordeelen, omdat haar geen doolhof van wetten kon doen dwa len en iedereen stond verbaasd over de wijsheid, waarmede zij zelfs de ingewik keldste zaken besliste en over het on uitputtelijk geduld, waarmede zij de meest verholen en verwarde zaken wist te vinden en te schikken. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 4