Officieele Publicatie. BINNENLAND. BUITENLAND. Plaatselijke berichten den geleden ontving een jong meisje van Fossadello di Caorso van een knaap een appel, dien zjj spoedig op at. Sedert kan zij geen voedsel meer lot zich nemen. Zij verklaart dat zjj niet zal eten, voor het kleine broertje het haar beveelt. De wetenschap staat machteloos tegenover dit buitengewone feit." Iemand die voor zijn nachtrust wat over heeft. In de smederjj van de firma Wilton te Rotterdam zijn Zaterdag 16 werk lieden bedankt moeten worden, door toe doen van een naast de smederij, aan de Baan wonende sigarenwinkelier. De heer W. had namelijk toestemming om met machines te werken, maar alleen over dag. Nu was er in den laatsten tijd veel werk, zoodat er ook 's nachts werd gearbeid. Hiertegen verzette zich de siga renwinkelier; dat gesnor der machines hield hem uit den slaap en het gevolg was dat den heer W. het werken 's nachts werd verboden en hij daarom 16 werk lieden moest gedaan geven. De mannen, die van hun baas vernamen, wie hen broodeloos maakte, uitten ernstige be dreigingen tegen den winkelier, maar dank zjj de tijdige maatregelen der po litie is Zaterdagavond alles vrij rustig gebleven. JDle telefoonjuffrouweu Dit is een verzuchting van de Figaro, waarvan een medewerker aansluiting had gevraagd met de militairen-club te Parijs. Jawel, na 50 minuten werden we einde- Ijjk verbonden, en niet omdat bedoelde club in dien tijd elders besproken was, maar eenvoudig wijl de juffrouwen niet verkozen de gevraagde verbinding te be werken. Het blad beweert alles te kun nen staven met tal van getuigen, en vraagt, of men zich nog langer door die jonge dames moet laten uitlachen. Hare Majesteit heeft den 6en Juli 1895 in plechtig gehoor ontvangen: graaf Von Rantzau, ter overhandiging zijner terugroepingsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Zijne Majesteit den Keizer van Duitschland, Koning van Pruisen, bij het Nederlandsche Hof; en den heer Georges Bihourd, ter overhandiging zijner geloofsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister der Fransche Republiek bjj het Nederlandsche Hof. (Sf.-Cf.) Maandag-avond kwam met een extra-trein op het paleis Het Loo de groot hertogin van Sakeen Weimar aan, om aldaar eenige dagen te vertoeven. Op het perron waren de beide Konin ginnen bij de aankomst aanwezig. De Koningin-Regentes vertrok met de Groot hertogin per rijtuig naar 't paleis, ter wijl de Koningin met een hofdame te voet daarheen wandelde. Brand te Oeneiuniden. Genemuiden is door een vreeselijke ramp getroffen. Dertien huizen, bewoond door negentien huisgezinnen, zijn Maan dagnacht verbrand. De schade is ontzaglijk groot, maar valt nog niet bij benadering op te geven. Vier stieren, die aan de stad toebe- hooren, zijn omgekomen. Eerst 's nachts te drie uur was het vuur in zijne vernieling gestuit. De brandspuiten bleven nog op het terrein. Dit is nu de tweede maal, dat Gene muiden door zulk een groote ramp ge troffen wordt. In 1868 verbrandden 140 huizen en 39 hooibergen de schade be droeg destijds omstreeks f 350,000. Uit de jongst verschenen naamlijst der Nederlandsche Reederijen en Haring schepen bljjkt dat de haringvloot bestaat uit: 557 visscherschepen waaronder 237 loggers en 320 bommen. Hiervan waren van Vlaardingen 92 er voor," was het slot van alle discussie over dit punt. >Ik zal zorgen, dat het dak in orde blijft, dat ge wind- en watervrij woont, dat alles behoorlijk in stand gehouden worde; begrijp me wel dominé, ik zal alles in stand houden, maar voor de rest kan ik u verklaren dat ge me niet aan het breken en slo pen zult krijgen. Ik kan me met dat licht en dicht van tegenwoordig niet ophouden. Ik bedank er voor, me met knoeierij in te laten. Wat; zou ik me ook al met aannemers, ja, dat is juist het woord: aannemers inlaten? Nog eens, daar dank ik voor! De pastorie is goed in orde. Roept niet iedereen, die haar ziet, er over dat ze zoo lief ligt? 't Is eene schilderij haar te zien daar naast onze kerk; de mooiste dorpskerk uit de provincie, misschien zoudt ge ook wel willen, dat ik de kerk afbrak en zoo'n nieuw ding, dat nergens naar geljjkt, in de plaats zette? Neen dominé, ik breek niets af. Ik ben geen afbreker en hoop, dat ook nooit te worden, en verder zult gij me een plezier doen niet meer over deze zaak te spreken." Na zulken of dergeljjken uitval van den jonker stelde de predikant dan ook geregeld verdere poging uit. Zoodra iemand gaat overdrijven, is niets meer met hem aan te vangen, en daar ge- loggers, Maassluis 69 loggers, 's-Grave - liage 8 loggers, Scheveningen 51 loggers en 232 bommen, Katwijk a/z 7 loggers en 72 bommen, Noordwjjk a/z 1 logger en 16 bommen, Schiedam 4 loggers en Amsterdam 5 loggers. Bovendien wordt de kabeljauwvissche- rij in de Noordzee uitgeoefend door 50 sloepen, waaronder van Vlaardingen 3, Pernis 16, Zwartewanl 5, Middelharnis 21, Hellevoetsluis 1, Amsterdam 2, Helder 2 sloepen. In Duitschland wordt de haringvissche- rij uitgeoefend door 50 schepen, waarvan 39 uit Emden, 8 uit Glüchstadt en 4 uit Vegesack. Een gevaarlijke vreemdeling. Een in zjjo eigen land veroordeelde Duitscher loste Maandagmorgen te Utrecht zonder dat daarvoor eenige aanleiding was te vinden, revolverschoten op de voorbijgangers. De heer van der Kamp, wonende in de Spoorstraat, werd daardoor in den arm getroffen. Toen de omstanders een weinig van den schrik bekomen waren, zétten zij den inmiddels gevluchten Duitscher achterna. Deze stortte zich in het water en zwom over de Kruisvaart en den Rijn in de richting van Houten. Hij werd achter volgd door politieagenten en artilleristen. De toestand van den gewonde, die in het Academisch ziekenhuis werd opgeno men, is bevredigend. Begrijpelijkerwijs wekte het geval groote opschudding. In de provincie Utrecht circuleert een adres aan de Provinciale Staten, waarin verzocht wordt afwijzend te be schikken op het verzoek der afdeeling Utrecht van de aVereeniging tot bescher ming van Dieren", om hel gebruik van honden als trekkracht geheel te verbieden. De adressanten zeggen, dat door de invoering van zulk een verbodsbepaling een aantal mingegoeden geheel of gedeel telijk broodeloos zouden gemaakt worden, en een aantal gebrekkigen niet meer in staat zouden zijn, om in hun onderhoud te voorzien. Na de uitvaardiging van het besluit tot ontbinding van het Parlement, is de veikiezingsstrijd in Groot-Britannië offi cieel geopend. De eerste verkiezingen zullen reeds Zaterdag a.s. worden ge houden, die te Londen Maandag a.s. In de volgende week zal men derhalve reeds met eenige zekerheid over den politieken toestand kunnen oordeelen. Het Engelsch Lagerhuis telt 670 leden, nl. 465 afgevaardigden voor Engeland, 30 voor Wales, 72 voor Schotland en 103 voor Ierland. In het nu ontbonden Lagerhuis telden de liberalen, met in- begiip van de vier vertegenwoordigers der werkliedenpartij, 267 leden terwijl het aantal der conservatieven insgelijks 267 bedroeg. De beide hoofdpartijen stonden derhalve, wat getalsterkte betrof, geljjk. De doorslag werd echter gegeven door de boudgenooten. De liberale unionisten, de fraclie-Chamberlain, die zich, nadat de Homerule-quaestie door de liberalen aan de orde werd gesteld, van Gladstone afscheidden, telden niet meer dan 50 le den, terwijl daarentegen de Iersche af gevaardigden, voor zoover dezen met de liberalen meegingen, 72 stemmen konden uitbrengen.Vandaar dat lord Rose bery op eene meerderheid kon rekenen, maar deze meerderheid was te gering, dan dal de regeering, daarop steunende, haar hervormingsplannen kon voortzetten, want op de hulp van de minderheid der Ieren, de aanhangers van Parnell, die negen zetels bezaten, viel doorgaans niet te tekenen. Derhalve, zoodra slechts eene quaestie asn de orde kwam, waarover verschil van meening bestoud tusschen de libe ralen en de radicalen, die, onder leiding van den heer Labouchère, zich bij Lord Rosebery aansloten, dreigde het minis- woonlijk ieder dispuut ontaard in over drijving, eerst van een en dan van beide kanten, levert discussie in den regel niet het minste nut op. Ds. Hanszen had, hoe vredelievend hjj ook was, al een heel slecht waarnemer moeten zijn op den theologischen strijd, die toch ook tol zijn vak als godgeleerde behoorde, al hield hij van vrede, en als herder en leeraar zich er buiten, zoo hjj dit niet wist. Het »du choc des opinions jaillit la vérité", is dan ook niets meer dan een Fransche phrase. Niet uit de wrijving der opiniën wordt de waarheid bij den mensch geboren, maar uit »vas- ten, water en geest I" Behalve de pastorie-quaestie bestond tusschen beiden geen twistappel, en zoo het van den eenen kant voor den dominé niet aangenaam kon zijn, dat de kerk voogd ongenegen was de wenschen van zijne huisvrouw in te willigen, van den anderen kant is het ook waar, dat de edelman hem, waar hjj konde, blijken gaf van hartelijken genegenheid en door zijne zorgen diens predikantsplaats tot de beste in de buurt gemaakt had. De dominé begon zeer vriendeljjk en meéwarig den jonker te beklagen. Hij had in den loop van den dag toevallig vernomen, dat de jonker eenigszins on gesteld wus, trouwens, hjj had zulks ver- terie in de minderheid te komen. Dit gevaar werd telkens, dikwijls niet zonder moeite, door de regeering afgewend, maar toch was de regeerings-meerderheid te gering, om een duurzaam bewind op liberalen grondslag mogelijk te maken. Dit bleek duidelijk uit de aanneming bij verrassing van de inotie Biodrick over eene zaak van ondergeschikt belang in strijd met de wenschen van het mi nisterie. Lord Rosebery en de andere leiders der liberale partij maakten van dit besluit gebruik, om het veld te rui men en lieten het aan Lord Salisbury over, een beroep te doen op de kiezers. Alle partijleiders zijn reeds aan den arbeid. De heer Balfour lichtte te Man chester het program der unionisten toe de heer Moiley voerde het woord voor zijne kiezers te New-Castel en Sir W.l- liam Harcourt trad te Derby op in eene vergadering van liberale kiezers. De sprekers bepaalden zich in hoofd zaak tot het toelichten der beide hoofd leuzen, die van weerszijden bij dezen verkiezing-strijd zijn gesteld, door de liberalen: Tegen het Hoogerhuis endoor de comei vatieven en unionisten: Tegen Home-rule. Aan de ;kiezers zal nu hel woord worden gegeven, ten einde te beslissen, of zjj, wat de definitieve rege ling betreft, van den toestand in Ierland, met Lord Rosebery dan wel met Lord Salisbury willen medegaan. De Fransche Kamer is nog bezig met de behandeling der begrooting. De heer De Cavaignac wenschte, dat het voorste), door hem ingediend tot in voering eener inkomstenbelasting, op an deren grondslag dan de heer Ribot wil, tegelijkertijd met de begrooting zou wor den behandeld. De minister-president Ribot en de heer Cochéry, namens de commissie, verzetten zich daartegen. Ten slotte werd met 298 tegen 236 stemmen besloten, de behandeling van het voor- stel-Cavaignac lot later orde uit te stellen. De heer De Cavaignac opperde tevens de vraag, of het niet mogelijk zou we zen, de verkiezing voor de departementale raden uit te stellen, ten einde de Kamer gelegenheid te geven de zitting te ver lengen en nog zijn voorstel af te doen. De heer Ribot verklaarde, dat zoo iets r.iet mogelijk is, want de dag voor deze verkiezingen is bij de wet bepaald op 28 Juli. Derhalve zullen de afgevaardigden zich moeten haasten, willen zij althans, geljjk het voornemen is, nog voor den 14den Juli gereed komen. Blijkens een telegram, door de regee ring uit Havana ontvangen, zijn de Spaan- sche troepen weer slaags geweest met de opstandelingen. De Spaansche troepen, ondei bevel van majoor Sanchez, 360 man sterk, werden aangevallen door 800 Cubanen, onder commando van Robi. Het gevecht, dat zeer hevig was, duurde tot 8 uur in den avond. De Spanjaarden leden einstige verliezen aan dooden en gewonden, maar ten Jslotte moesten de Cubanen terug trekken. Het Italiaansche eskader, dat van de feesten te Kiel terugkeert, is te Portsmouth met groote feestelijkheden ontvangen. De Daily News wijdt een hoofdartikel aan het bezoek, dat de Italiaansche vloot in Engeland brengt en betoogt vooral, dat de komst der Italianen niet ma; be schouwd worden alseene soort van demon stratie, die moet dienen als tegenhanger tegen de betooging der Russisch-Fransche vloten te Kiel. Engeland", zegt de Daily News, heeft geen verbond gesloten met Italië, maar wenschl alleen zijne gasten goed te ont halen". Onze stadgenoot de beer H. Pomes is benoemd tot ondei wijzer te Utrecht, en heeft die benoeming aangenomen. moed, omdat hij hem eergister niet in de kerk gezien had, en kwam hem nu eens opzoeken, wel wat laat, maar hij had onmogelijk vroeger kunnen komen. Met belangstelling luisterde hij naar het verhaal der kuur die de jonker thans onderging en voegde vriendelijk zijne op en aanmerkingen bij diens geneeskundig relaas. Eva bood zijn WelEerw. een kopje thee en eene goudsclie pijp aan. De jonker schoof hem zijn zilveren tabaks doos en komfoor toe. De lange magere predikant vlijde zich welbehageljjk aan de andure zijde van den haaid, tegeno ver den jonker, in den breeden oude stoel, betuigde, dat hjj ieder oogenblik verandering van weder verwachtte en verklaarde op welke gronden, zeide dut de weg hem erg mede gevallen was, dat de jonker in het najaar hem eens be hoorlijk had laten in orde brengen, en stak zijne pijp op. Dominé Hanszen was lang genoeg pre dikant en wat veel meer beteekent, had verstBnd genoeg om met al zijne dor pelingen (dorpers, zeggen thans som mige dichters tamelijk dorpelijk) vreed zaam om te kunnen gaan. Hij wist te geven en te nemen, en was zoo geleerd, dat zjjne pedanterie niet meer vervelend was. Hij sprak met ieder naar de mate Uitslag der Overgangs-examens. Gymnasium te Amersfoort Bevorderd van kl. I tot kl. II: onvoor waardelijk: L. Calisch, J. A. Hoch, H. Hyzen, H. A. Kievits, E. Lagerweij. W. T. van Mechelen, A. Mercier, J. E. H. van Nagell, G. van Ramshorst, L. Rinkel, F. Zuur. voorw lardelijk C. V. Gerritsen, A. J. Heijnen, M. F. Middelburg. Van kl. II tot kl. III: onvoorwaarde lijk J. E. Dijkstra, A. A. J. Gelderman, L. G. Gelderman, A. J. Hoek, J. E. W. Ihle, E. E G. Joakim, J. J. van Leeu wen, N. P. C. van Wijk. voorwaardelijk: H. W. L. de Beaufort, G. J. G. de Bel. niet bevorderd 3. Van kl. UI tot kl. IV: onvoorwaarde lijk: 'I. W. C. van Esveld, W. Nevens, A. J. de Niet, G. D. Rasch, H. M. Roe- lofrz, G. A. Scheltus, voorwaardelyk: J.C. Helders, D. H. Mid delburg. r.iet bevorderd: 2. Van kl. IV tot kl. V: onvoorwaarde lijk I. J. Dermout, H. M. Moll, A. Sneth- lage, J. W. van der Valk, J. A. van der Veer, E. Warmolts. voorwaardelijk: J. Eyma. Van kl. V tot kl. VI: onvoorwaardelijk: P. N. P. Knijff, P. H. Schepers, voorwaardelijk: F. Kyftenbelt, D. Horse- ling. niet bevorderd2. De uitslag van het Toelatingsexamen aan het Gymnasium alhier op 8 en 9 Juli II. gehouden luidt als volgt Toegelaten tot kl. I: Onvoorwaardelijk: P. Cramer te Edam, H. S. J. v. d. Flier, Nijkerk. W. T. van Gigch en H. C. W. E. Mathon, Amers foort. J. J. van Melle en G. van Montfran, Nijkeik. M. J. L. Taels van Amerongen, Renswoude H. A. van der Wal, Hilver sum. A. J. Wensinck, Njjkerk. Voorwaardelijk: J. van der Oord en A. P. Stroeve, Amersfoort. J. P. L. de Vos, Middelburg. Tot kl. II voorwaardelijk: J. van Heusde te Hiarlem. L. Mool- huizen te Weesp. W. P. Vis te Bussum. Tot kl. V onvoorwaardelijk: W. B. M. Malherbe te Doetinchem. Te Utrecht is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: »Werkinrichtingen voor behoeftigen," onze voormalige stadgenoot de heer Henri Wil'em Methorst. Onze voormalige stadgenoote mej. H. H. Blaauw slaagde Vrijdag 28 Juni voor het huishoud-examen en behaalde Vrijdag 5 Juli het eerste Nederlandsche diploma als kookschoolleerares. Bij het sloopen van het Latjjnlje, vroeger het Gymnasium en lang daar voor het St. Barbara-klooster, is Don derdag op den bodem van een der pri vaatpuiten gevonden een volkomen gaaf plateel, waarop een voorstelling van de H. Barbara. Het vermoeden ligt voor de hand, dat hel tijdens den Beeldenstorm op deze vreemde plaats in veiligheid is gebracht. Het beeldje is kennelijk uit de hand geboetseerd en daarna gebakken. Het is gedekt door een Baldakijn; de plooien van het gewaad, de alliibulen en de trekken van het gelaat wijzen op een meestei hand. Het plateel zelf is 40 c.M. hoog. 23 c.M. breed en op de dikste plaatsen 3 c.M. dikaan de achterzijde is de steen in het midden eenigszins uitgehold. Naar wij vernemen, wordt de precieuse vondst niet verkocht en zal hij mettertijd óf in den gevel of in de vestibule van de R. K. Meisjesschool in eere worden hersteld. Door de R. K. Kiesvereeniging «Recht en Orde" heeft in eene gisteren avond gehouden vergadering tot hare candidaten bij de ophanden verkiezing voor de gemeenteraad gesteld de heeren C. T. van Beek, P. van der Want, M. L. Celosse en A. van Kolken. Heden avond om half acht zal het muziekkorps van hel 5e regiment infan- van kennis die hjj bij hem vond, zonder dat hij zich ooit scheen te vervelen. Even opgeruimd, gelijkmoedig sprak hij met Trijn de halfsimpele waschvrouw, ais met Raaf den geleerden schoolmees ter, die tegenover den dominé den mond vol had van allerhande fijne taal- en rekenkundige quaesties. Met den jonker sprak de dominé ge woonlijk over koetjes en kalfjes en het edele weispel. Aan alles komt een einde, tenzij aan het spreken over stokpaardjes. De do miné kende alle paarden der gemeente, en daarin zat de helft van het geheim zijner aangename conversatie; de andere helft zat, we wezen het reeds aan, in zijn beminnelijk voegzaam karakter. Toen de jonker volkomen op zijn ge mak in den zadel van zijn landbouw- stokpaardje zat, en onder heftige tabaks wolken betoogde, dat het schande was dat men deze streek zoozeei verwaar loosde en noch van rijks- noch van pro- vincie-wege een kanaal wilde graven om den aanvc er van mestspecie gemakke lijker te maken, moest hel theegoed plaats maken voor een flesch «rijnschen wijn", terwjjl de jonker, als een groot bewijs dat hij aan de betere hand was, even zoude meeproeven. Intusschen had de dominé gedurig naar het boek met scha. terie, onder directie van den heer Van Aken, op het terras van Amicitia een muziekuitvoering geven. Het programma luidt als volgt: 1. »En route," Marche militaire Van Aken. 2. Ouverture nLeichte Cavallerie" Von Suppé. 3. «Sirenenzaubrr," Walzer Waldteufel. 4. Grande fantaisie de l'opéra »Les Huguenots" Meijerbeer. 5. Ouverture nFriedensfeier" Reinecke. 6. Ballet de Sylvia". L. Délibes. a. Les Chasserc ssen, b. Inter mezzo et valse Lente, c. Pizzicati. d. Cortège de Bac chus. (a. Abendlied R. Schumann, "(b. Petit oiseau, Polka voor Picolo H. Hendriks. 8. Grande fantaisie sur des motifs de l'opéra vLes dragons de Villars." de Maillart Van Aken. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen te weteD, dat de raad dier gemeente de navolgende verordenin gen heeft vastgesteld, luidende: VERORDENING tot heffing van schoolgeld voor het genot van onderwijs aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cur sus en de burger-avondschool te Amers foort. De Raad der gemeente Amersfoort, Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50); Besluit: Artikel 1. Voor iederen leerling aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Amersfoort wordt ter gemoet- koming in de kosten der scholen voor middelbaar onderwijs aldaar, gevorderd een schoolgeld van f 60 in het jaar. Art. 2. Voor iederen leerling die slechts de lessen in enkele vakken aan de hoogere burgerschool hi|woonl, wordt daartoe ge vorderd, voor elk vak f 6,'s jaars indien eenmaal 's weeks - 9,tweemaal - 12,n driemaal -15,vier- of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak wordt ge geven. Art. 3. Voor iederen leerling aan de burger-avondschool wordt daartoe ge vorderd f2 per jaar. Art. 4. De voormelde schoolgelden zijn verschuldigd door de ouders of voogden der leerlingen; zoo die ouders of voogden niet in de gemeente Amersfoort wonen, door de verzorgers der leerlingen. Voor de toepassing dezer bepaling zijn de leerlingen van elders verplicht een binnen deze gemeente wonenden verzor ger, die zulks op zich neemt, aantewijzen. Art. 5. De schoolgelden zijn verschul digd bij vooruitbetaling in drie vier- maandelijksche termijnen, aanvang ne mende 1 September, 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, voorzooveel de hoogere burgerschool belieft, en in twee termij nen, vervallende op den 1. October en 1 Januari van elk jaar, ten aanzien van de burger-avondschool. De leerling die in den loop van het tjjdvak wordt toegezaten, of de school verlaat, betaalt den geheelen loopenden termijn. Art. 6. Leerlingen van bjjzonderen aan leg, die en wier ouders of voogden on vermogend zijn, kunnen op voordracht van den Directeur, de Commissie van toezicht gehoord, door Burgemeester en Wethouders van het schoolgeld worden vrijgesteld. Art. 7. Deze verordening treedt in werking op den 1. September 1895, met welk tijdstip die van 18 April/17 Juni 1879 wordt ingetrokken. Gedaan te Amersfoort ter openbare verg dering van den 1. April 1895. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het koninklijk besluit van den 17. Juni 1895, no. 72. VERORDENING op de invordering van het schoolgeld voor het genot van onderwjji aan de hoogere burgerschool met vijf jarigen cursus, en aan de burgeravond school te Amersfoort. De Raad der Gemeente Amersfoort, Gezien zijn besluit tot heffing van schoolgelden aan de hoogere burgerschool met vjjfjarigeD cursus en de burger avondschool te Amersfoort van heden; Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50); Besluit: Art. 1. De Directeur der hoogere burgerschool zendt bij den aanvang van den cursus aan de hoogere burgerschool, en voorts met 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, aan Burgemeester en Wethou ders eene lijst van de leerlingen die als zoodanig aan de hoogere burgerschool zijn ingeschreven, met aanwijzing van de namen en woonplaatsen der ouders, voogden of verzorgers, welke die leer lingen hebben aangegeven, en met op- penleeren band getuurd, dat op tafel lag, en eindeljjk hield hij het niet langer uit, om, bibliomaan als hij was, want ook de dominé had, evenals ieder ander men- schenkind zijn stokpaardjen, naar dien onbekende te informeeren. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2