Gemengd Nieuws. vin. BINNENLAND. Plaatselijke berichten een ander gedeelte kosteloos afgestaan aan den Hr. de Gruijter, om er neêr te zetten wat hij zou verkiezen. Daar vinden we nu zoowat van alles: mandjes voor pic-nics; kinderwagentjes, poicelein- en aardewerk, speelgoed en de lieve hemel weet wat niet al. Enfin dat vult toch; het is in elk geval heter dan niets I Het gevolg van het betrekkelijk gering getal inzendingen is dan ook, dat geen enkel land een voldoend overzicht te zien geeft over wat het vermag op industrieel of handelsgebied, of wel wat kunst en wetenschappen er kunnen voortbrengen. En ons eigen land, waar voor de deel neming toch zooveel gemakkelijker was, maakt daarop geene uitzondering. Eigen fabrikaten worden in onze af- deeling, zooals wij reeds zeiden, zeer weinig, builenlandsche daarentegen, zeer veel geëxposeerd. Dit moge al een gunstig getuigenis afleggen voor enkele vreemde landen, voor ons land doet hel dit niet. Wij kunnen toch waarlijk wel wat meer, dan groote uitstallingen te maken van vreemde goederen! Nu schijnt het alsof wij slechts bewonderaars zijn van wat vau buiten, van verre komt en zóó in die bewondering zijn opgegaan, dat we ons zelf op den achtergrond hebben ge drongen, dat we ons zelf niet meer zien I En dat is toch niet zoo. We zjjn toch nog niet zóó cosmopolitisch dat we onzen eigenaardigen hollandscben stempel door de wrijving met andere natiën hebben verloren. Het Koninklijk bezoek. Reeds weken lang werd op de Ten toonstelling de vraag geopperd of onze Koninginnen zouden komen. Was het bezoek van den beginne af aangekondigd, telkens vernam men dat het was uitge steld, zoodat in den laatsten tijd het ge voelen algemeen werd geduld dat dit herhaald uitstel wel tot afstel zou leiden. De exposanten betreurden dit in hooge mate. Den dag dat de Koninginnen zouden komen voorzagen zij een buiten gewone drukte en zij hielden er zich ver zekerd vau, dat dan wel goede zaken te maken zouden zijn. Dat zou ten minste één dag zyn waarop heel veel slechte dagen weer goed gemaakt zouden worden. Welnu de exposanten hebben ziel, dubbel vergist. De Koninginnen zijn verleden Vrijdag gekomenMaar die dag is een der slechtste geweest uit het oogpunt van zaken beschouwd. Het Comité had goedgevonden en ver staan den entréeprijs te bepalen op 3 tickets oftewel f 1.50. Nu, dat is op zich zelf al tamelijk duur. Bovendien was als maat regel van orde bepaald dat 'g middags ten 12 uur dus 3 uur vóór het be zoek van hare Majesteiten, het hoofdge bouw door al de bezoekers ontruimd moest worden. Van dat oogenblik af waren de hallen slechts toegankelijk voor de inzenders en hunne vertegenwoordi gers. Het entrée voor Oud-Holland was verder bepaald op f 1.en er was bij gezegd dat niet alleen op elke entreé- kaart zou aangeduid worden tot welke de 8 wijken waarin de stad voor deze gelegenheid verdeeld was, de bezitter uitsluitend toegang zou hebben, maar tevens dat de vroedschap zich voorbehield op een gegeven oogenblik geen entrées meer af te geven. Door al deze maatregelen heeft men een te grooten toeloop willen voorkomen en de Koninginnen de zekerheid verschaf fen dat nergens gedrang zou ontstaan. Nu, het Comité is daarin volkomen ge slaagd wij gelooven zelfs boven verwach tingwant er waren bijna geen bezoekers cp het terrein. De inzenders, hunne representanten en het bedienende perso neel, de beambten der tentoonstelling, de 150 man militairen, de 70 Rijksveldwach ters, het heirleger van rechercheurs, die steeds een dubbelen cordon om den Konink lijken stoet vormden, de leden van het Co mité met hunne genoodigden en de leden der Pers niet medegerekend, was er bijna lik geef hun te veel satisfactie," zeide ze eindelijk bij zich zelve, «ik toon dat ik geraakt ben; zoo de jonker juffrouw Vlier de voorkeur geeft, wat gaat mij dat aan? Is hij niet vrij, te doen wat hij verkiest? Welnu, ik ben het ook I «Maar dat zijne zuster en de notaris mij in dezen valstrik gelokt hebben, dat kan ik hun nooit vergeven. Want zij moesten den jonker beter kennen, en daar behoort weinig menschenkennis toe, om te zien dat hij geheel en al een man van de wereld is. «Doch ik zal mij bedwingen. Ik wil ten minste de genoegdoening hebben, nadat ik getoond heb dat ik niet de dupe ben, door vriendelijkheid en aangenaam gezelschap te bewijzen ook tot zelfver loochening in staat te zjjn zooals de fraaie term schijnt te zijn voor huiche larij en me niet langer, wat zacht moedigheid betreft laten overschaduwen door die juffrouw Vlier, die alle reden heeft om zachtmoedig te kunnen zijn." De jonker had zich op de partij zijner zuster kostelyk geamuseerd, maar de indruk, dien freule Marie op hem gemaakt had was lang zoo gunstig niet als zijne zuster wel gewenscht had. Bepaald had. geen sterveling op het uitgestrekte ter rein achter het Rijksmuseum. Men be grijpt echter dat wij zeggeu «bijna geen sterveling" bij manier van spreken. Maar wat beteekenen daar 1000, zelfs 2000 menschen? En de weinigen die er waren kwamen uitsluitend om de Koninginnen; aan be zichtiging der etalages dacht niemand; aan het doen van inkoopen nog minder. Waartoe voorts al dat machtvertoon van militairen, Rijksveldwachters en rechercheurs voor dienen moest, verklaren wij eerlijk niet te begrijpen. Op de Ten toonstelling waren de Koninginnen onge twijfeld veilig genoeg. Doch komen wij ter zake: Hare Majesteiten, te kwart voor 3 aan het station gekomen en daar afgewacht door den Burgemeester, kwamen in een open hofrijtuig bespannen la daumont en voorafgegaan door een voorrijder, een paar minuten over 3 aan het hoofdge bouw, waar het geheele hoofdcomité tot ^loogstdezelver ontvangst gereed stond, en waar een dochtertje van het Comité- lid den Hr. v. Nierop en een zoontje van den Hr. E. Breman een paar bouquetten aanboden. H. M. de Koningin-Regentes droeg een zwart kleed met zwarten hoed, gegar neerd met lilasbloeinen onze jeugdige Koningin droeg een half langen witten japon en opgestoken haar. Na een korte begroeting werd onmid- delijk de wandeling begonnen, in de eerste plaats door de Nederlandsche af- deeling, waar de kolossale inzending van de firma de Gruijter, zoo rijk in ver scheidenheid, door de hooge bezoekers met aandacht werd bezichtigd. Inzonder heid verwijlden HH. MM. eenige oogen- blikken bij de etalage der Parakan-Sulak thee. Daarna werd onze geheele afdeeling doorkruist waarbij de Koninginnen zich o.a. verschillende inlichtingen lieten geven in de Marine-afdeeling; ook de salon der Levensverzekeringmaatschappijen genoot de eer van een bezoek. Daarna werden de kleine Duitsche en Oostenrijksche afdeelingen doorwandeld en kwam de stoet aan de Italiaansche afdeeling, waar onze Vorslinnen werden ontvangen door den commissaris-generaal, den Ridder de Silombra, gepensioneerd kapitein der grenadiers van het Italiaan sche leger, die zich voor deze gelegen heid in uniform had gestoken. Een paar fraaie bloemenruikers met linten in de Italiaansche kleuren werden hier de door luchtige bezoeksters aangeboden. Na de verschillende inzendingen, vooral de beeld houwwerken onder geleide van den Hr. de Silombra te hebben bezichtigd, werd een bezoek gebracht aan hel fraaie model van de St. Pieterskerk te Roine. Hierna kwam de Fransche afdeeling aan de beurt, waar de Eere-Voorzitter het van Fransche Comité de honneurs waar nam en behalve een paar bouquetten ook namens den president der Republiek aan HH. MM. twee kostbare vazen van Sévres- porcelein aanbood als een blijvendeherinne- ring aan haar bezoek aan de Fransche afdeeling. Hier was het inzonderheid de wonderschoone verzameling poppen, ge kleed in verschillende stijlen welke blijk baar de aandacht trok van H. M. de Koningin. Na een oogenblik vertoefd te hebben in den eere salon werd tegen half 5 het hoofdgebouw verlaten en een bezoek ge bracht aan Oud-Holland. Op den weg daarheen merkten HH. MM. o.a. voor het taam van het paviljoen van Kindermar/s gasgloeilicht een prachtige gravure (uit gave der firma Buffa) op, van het por tret der Koningin, omlijst met een bree- den rand witte en paarsche seringen en theerozen, waarbij de natuur op hoogst bedriegelijke wijze is nagebootst. Zelden nog zagen wij zulk een verrukkelijke om lijsting als die de Hr. P. J. V. M. Moker, de eigenaar van het bekende magazijn op den hoek aan de Utrechtschestraat en het Rembrandsplein alhier, hier heeft weten aan te brengen. Op Oud-Holland werden de Vorstinnen plechtig door de Vroedschap ontvangen: Deze was dien dag voor het eerst gekleed in Oud-Hollandsch costuum en de heeren droegen dit op kranige wijze. Het vendel was geheel voltallig en defileerde voor Hare Majesteiten. Onnoodig te zeggen dat bij Haar binnentreden in Oud-Holland de Koninginnen alweer bouquetten ont vingen; bovendien bood «da Burgemees ter" haar de sleutels van de stad aan. Na eenige venerschingen te hebben gebruikt werd een wandeling gemaakt over het dek van het schip en vervolgens de belgische afdeeling en de Pays Divers bezocht, waarna HH. MM. door de Neder landsche afdeeling tegen half 6 Haar rijtuig weèr bestegen en het Tentoon stellingsterrein verlieten. hij zich aangetrokken gevoeld door hare heerlijke figuur, zooals ze beschenen werd door het licht van lieftalligheid en deug den in 'l welk mevrouw van Veenwijk haar aan hem vertoond had, maar de scherpheid tot welke zjj zich ter kwade ure had laten verlokken, had dat licht niet weinig verduisterd, of liever gezegd niet weinig van het effect der aanbeve ling weggenomen. Wordt vervolgd). Het gevolg der Koninginnen bij haar bezoek aan Overijsel en Drenthe in Sep tember zal bestaan uit: Baronnesse van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, geboren giavin van Lim burg Slirum, grootmeesteres van H. M. de Koningin-Regentes; jonkvrouw F. L. H. van de Poll, surintendante van de opvoeding van H M.; A. J. Juckema van Burmania, baronesse Rengers, hof dame van de Koningin-Re rentesmiss Saxton Winter, Engelsche gouvernante van H. M. de Koninginmevrouw Kreus- Ier, lectrice van H. M. de Koningin- Regentes; K. J. G. baron Van Harden broek van 's Heeraartsberg en Bergam bacht, opperkamerheer der Koningin jlir. mr. P. H. Gevers Deynoot, directeur van het kabinet der Koningin; J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, luit- kolonel. adjudant van H. M. de Koningin H. W. J. E. baron Taets van Amerongen, kamerheer der Koningin; Jlu. S. M. S. de Ranitz, kamerheer der Koningin, par ticulier secretaris van H. M. de Konin gin-Regentes; C. A. baron Bentick, adju dant in buitengewonen dienst, le stal meester der Koningin; Jhr. G. L van Suchtelen van de Haare, le luitenant ordonnance-oflicier der Koningin. Per gewonen trein van 4.56 zijn gisteren uit Duitschland te Apeldoorn aangekomen de hertogin van Albany met hare beide kinderen, benevens prinses Elisabeth van Waldeck-Pyrmont. De beide Koninginnen bevonden zich aan het Oosterspoor en verwelkomden hare fami lieleden. In een vijftal rijtuigen begaf men zich naar het paleis Het Loo. In verband met een door den minis ter van justitie benoemde commissie, aan welke is opgedragen te onderzoeken in ho ver door den arbeid in gevangenissen, rijks-opvoedingsgestichten en rijks-werk inrichtingen afbreuk wordt gedaan aan den arbeid in de vrije maatschappij en door welke maatregelen de aldus gevoerde concurrentie tot zoo gering mogelijke afmetingen zou kunnen worden beperkt, zal een of meer harer leden door middel van persoonlijk onderzoek aan de depar tementen van oorlog, marine en koloniën en zoo noodig aan de onder deze departementen ressorteerende établisse menten, administratiën, nagaan, welke leveringen door of vanwege genoemde departementen bij inschrijving worden aanbesteed. De in onze Staatscourant afgekon digde promotie bij het wapen der artil lerie heeft, zooals inen dat noemt, eenige sensatie verwekt. Geen wonder inderdaad, zegt de Arnh Ct. Ze heeft menige onaangename verrassing gebracht. Men zou bijna geneigd zjjn te gelooven dat de Minister van Oorlog het er op toege legd had om de grieven tegen zijn be stuur tot een zoodanigen omvang te doen toenemen, dat de Tweede Kamer hem naar onze ineening moeilijk zal kunnen blijven steunen. Wij schorten echter ons oordeel op, totdat ook de infanterie-pro- motie, die zeker ook nog vreemde dingen zal te zien geven, bekend is en de ove rige lanvullingsbenoemingen geschied zijn. Men deelt aan de Telegraaf uit goede bi on mede, dal binnen enkele dager, een wetsontwerp tot instelling van Kamers van Arbeid bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Naar men ons ver zekert, heeft het den Raad van State reeds verlaten. Een dnistere zaak. Onder dezen titel schrijft de heer M. de Ras, lid der Tweede Kamer, in den Limb. Koerier: Zooals bekend is, hebben zij, die han delend optraden namens het syndicaat, dat zich gevormd had tot oprichting eener nationale wapenfabriek, het aan den minister van oorlog gedane aanbod tot levering der nieuwe geweren plotseling in getrokken. Wat is de aanleiding tot deze spontane handeling geweesi? Hooge, te hooge eischen van den minister? Of is, bij hel vernemen dier eischen hun, die in deze zaak het woord en de pen voerden, de schrik om het hart geslagen? Of is er iets anders geschied, iets dat moei lijk het daglicht verdragen kan? Voorshands zal ik mijn oordeel nog opschorten. Later zal de waarheid wel blijken. Want 't laat zich voorzien, dat de staait dezer muis een onafzienbare zjjn zal. Oprecht leed doet het mij voor de talrijke werklieden, die in de op te rich ten fabriek jaren werk zouden gevonden hebben. Want niet alleen de 52,000 Manl. geweren en karabijnen zijn thans voor de nationale industrie verloren, ook de 4000 geweren der marine, waarvoor de gelden reeds zijn toegestaan, later vermoedelijk gevolgd door 24,000 geweren voor het Nederlandsch Indische leger, de reserve-geweren, ongeveer een 25,000 tal en vroeg of laat toch ook door een 50 a 60,000 geweren voor de al dan met gereorganiseerde schutterij. Och, aan deze laatste uitgave zal de Kamer ook wel ten slotte moeten gelooven I Eenmaal het benoodigd kapitaal ruim volteekend, was met eenigen goeden wil, zoowel van de zijde van den minister van oorlog, als van die van het syndicaat, de totstandkoming der Wapenfabriek verze kerd, en groot is daarom de verantwoor delijkheid van hem of hen, die deze zaak hebben doen mislukken. Ik zal er voorloopig niets meer van zeggen, omdat, zooals ik zeide, de tijd ook hier ongetwijfeld licht zal ontsteken. Van de hand des heeren Clockener Brousson,luitenant bij de koloniale reserve verscheen onder den titel «De Oranje- bloem" een bundel van 45 nationale liederen. Deze bundel in tegenstelling met de vroeger verschenen: «Voor Janmaat en soldaat" meer uitsluitend voor school en volk bestemd zal er veel toe kunnen bjjdragen onzen volkszang te verbeteren. Feestkomniissies, Hoofden van scholen en eenieder in eigen kring helpe daarom mede dit bundeltje zoo ruim mogelijk te verspreiden. De lage prijs vooral bij groote getallen, kan geen beletsel zijn. TANDARTS KAPLiMiUIE is voortaan op de Znldaliigel A. 273 b/d. Varkensmarkt Amers foort te consulteeren en uietiueer bij BI£D£RB££K Langeatraat. Zie Advertentie. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op 31 Augustus a.s. zal door de troepen alhier in earnizoen eene groote parade worden gehouden op de Vlasakkers. Na afloop der parade zullen op het ter rein nabij kazerne No 3, voor de infanterie Volkspelen plaats hebben om fraaie prijzen. De muziek zal zich daarbjj doen hooren. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. onze Koningin op Zateidag 31 dezer zal er in de sociëteit Amicilia na afloop der muziekuitvoering op dien avond ge legenheid tot dansen worden gegeven. Zaterdag 31 Aug. zal op het terras van de sociëteit «Amicilia" des avonds half acht, door de stafmuziek van het 5e Reg. Inf., Directeur G. K. G. van Aken, het volgende progiamma worden uitgevoerd I. Oranje en Nederland. Feestmarsch Markus. '2. Ouverture llongroise Kèler-Béla. 3. «Mein Trauin". Walzer Waluteuvel. 4. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra «la fille du régiment" Donizetti. 5. Jubel-Ouverture C.M. vonWeber. G. Ave-Maria. Lied Fr Sciiueert. 7. 3 Spanische Tauze Moszkowsky. 8. Potpourri aus der Oper «Der Lustige Krieg" Jo». Strauss. De escadrons van het 3e regiment huzaren uit 's Gravenhage en Amsterdam zijn gister vandaar vertrokken om tot eD met 2 September regimentsoefeningeu te houden onder leiding van den kolonel W. J. H Romer, in de omstreken van Ameiongen, Driebergen, Scherpenzeel, Soest en Zeist. Daarna zullen deze escadrons tot en met 10 September deelnemen aan de manoeuvres ondei leiding van den gene- raal-majoor W. G. Rompelman en den luit.-generaal W. K. L. van Helden. De reserve-onderofficier G. van der Zoo de Jong van het 5e Regiment Infan terie, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd voor toelating tot cadet hij de Koninklijke Militaire Academie. Hij is door den Minister van Oorlog opgeroepen om den 17 September a.s. bij die inrich ting geplaatst te worden ter opleiding voor het wapen der Cavalerie bij het leger in Oost-fndië. Maandag j.l. arriveerde alhier een detachement van de Koloniale Reserve uit Nijmegen, sterk 1 sergeant, 2 korpo raals en 14 soldaten, onder bevel van den le luitenant A. W. Brur.1, aan wie is toegevoegd als verplegingsofficier de le luit.-kwartiermeester van het O.-I. leger M. H. KioorienLurg, om het ten tenkamp in gereedheid t<- biengen, ach ter de infanteriekazerne No. 2, dat van 310 Septemter a.s. door de Koloniale Reserve zal worden betrokken. Gisterenmiddag (Dinsdag) is alhier aangekomen Generaal-Majoor F. C. C. Bloem, commandant der 2e divisie Infan terie, om de oefeningen op Woensdag en Donderdag bij te wonen die gehouden zal worden door het 5e Reg. Infanterie. De soldaat M. van Ee, van het 5e Reg. Inf., is wegens wangedrag met een briefje van ontslag uil den dienst ver wijderd. 16 adspirant-vaandrigs allen be- hoorende tot het 5e Reg. Inf., zijn door den koipscommandant bevorderd tot reserve-korporaal. De majoor K. F. A. van de Wall, is uit Utrecht alhier aangekomen om gedurende een viertal dagen deel te nemen aan de oefeningen van het 5e Regiment Infanterie. De Sergeant-majoor G. C. Brak, is afgekeurd voor den dienst wegens lichaams gebreken ontstaan in en door den dienst, en zal tot pensioen worden voorgedragen. In zijne plaats is de fourier G W. Mos- tert aangewezen om den dienst te doen van sergeant-majoor. Gisterenavond te 7 uren geraakte de V., die per vélocipède de brouwerij «de Phoenix" verliet, onder den naar het station rijdende omnibus. Gekneusd werd hij eerst naar de brouwerij en later per vigelant naar zijne woning overgebracht. Onze stadgenoot de heer M. Zadoks heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de acte middelbaar onderwijs in de Hebreeuwsche taal en aanverwante vakken. Door Burgemeester en Wethouders is aan S. Goes vergunning verleend tot de oprichting van eene hoefsmederij in het perceel staande aan de Vulkestraat wijk B, no. 112, kadastiaal bekend in Sectie E, no. 2025. De «Amersfoortsche vrijwillige brandweer" herdacht gister haar i2'/, jarig bestaan door het houden van eene rijtoer in de omstreken en een souper in het café «de Arend". Bij de j.l. Zondag gehouden weg wedstrijd om het Kampioenschap van de Wielrijdersclub U. D. I. was de eerst aankomende D. H. Eijsink in 50 min. 15 sec. 2e L. F. de Beaufort (zelfde tijd) 3e D. Ittmann, 4e W. lttmann. De afstand bedroeg 25 K.M. Onze vroegere stadgenoot, de inge nieur A. J. Krieger te Gouda heeft aan de regeering bericht, dat het tjjdstip door hem gunstig wordt geacht om op nieuw voor eene spoorwegverbinding door de Veluwe te gaan werken. Genoemde ingeneur is nu druk bezig aan een stoomtramontwel p Nijkerk BarneveldEde met norm aalspoor, waarbij de bebouwde kommen der betrokken dorpen en buurtschappen zullen worden aangedaan en op verschillende plaatsen met voordeel van bestaande wegen zal kunnen worden gebruik gemaakt. Het ligt in de bedoeling de hier aan vankelijk voor een locaalspoorweg ver leende concessie te laten wijzigen in eene voor een stoomtram. Het behouden der normale spoorwijdte wordt uit een oogpunt van goederenver voer wenschelijk geacht, en maakt, dat deze vernieuwde pogingen in belangrijk heid niet achterstaan bij de vroegere voor een locaalspoorweg. S49»te NTAATM-L.OTRRI.I. Vierde klasse. Trekking van 26 en 27 Aug. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 65. 735 737 738 5408 5409 5410 5413 5440 57'0 5722 5751 5757 5761 57( 5 5768 12693 12714 12716 12740 12743 139d4 13939 13941 13942 14230 14946 14256 14258 14262 14274 14282 17857 17862 17884 17896 en 17924. Te zamen 36 prijzen. Voornit betalen t De Germania is een blad, dat in de Duitsche taal te St. Paul verschijnt in Brazilië. De administratie van dit blad had zich reeds langen tijd beklaagd, en bittere woorden aan het hoofd van het blad neergeschreven over den weinigen ijver, welken de lezers toonen om aan hun verplichtingen te voldoen, hun abon nementsgelden nl. te betalen. Eindelijk verloor zij het geduld. Aan het hoofd van het blad verscheen dezer dagen de volgende aanteekening«Let op als het u belieft! Aangezien wij sedert tal van jaren groote sommen verloren hebben met ons blad door de slechte betalers, of liever nietbetalers, zien wij genoodzaakt het beginsel van vooruitbetaling aan te nemen, wijl er geen ander middel is om orde op onze zaken te stellen. Wij waar schuwen dus onzen abonné's, dat indien zij het blad eens op een dag niet langer ontvangen, zij dit moeten beschouwen als een waarschuwing van onzen kant en niet de schuld werpen op de posterij. Mocht deze vriendelijke vermaning niet helpen, dan zullen wij ons genoodzaakt zien de namen der niet-betalers te pu- bliceeren in onze rubliek«Correspon dentie". Aanslag tegen een miljonair. Een aanslag in Parijs baart zeer veel opzien. Hij was gericht tegen baron Adolphe Rothschild, doch miste zijn doel. Zaterdag-morgen werd een brief bezorgd door een besteller in de Rue Florentin en persoonlijk aan dezen geadresseerd. De brief bleef daar liggen tot des mid dags drie uur, toen hij geopend werd door den heer Jokovitsch belast met het beheer der landgoederen van baron Roth schild. Deze was, als de bankier uit de stad was, zooals nu, gewoon de brieven aan diens persoonlijk ardres te openen met die tot het bankiershuis gericht be moeide hij zich daarentegen niet.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2