Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Tegelijkertijd heeft de heer Van Hove een levensgrootte buste vervaardigd, welke mede spoedig voltooid zal zijn. De Londensche berichtgever der Leeds Mercury heeft een bericht »uit vertrouw- bare bron» (over een opstand op Cuba, Er zal, zegt de berichtgever, op Cuba spoedig een wapenstilstand worden ge' sloten. Spanje heeft genoeg van Jen oorlog, die haar noch nut, noch rjjkdom heeft gebracht. De Spaansche regeering weet niet, wat zij doen zal om den op stand te onderdrukken. Zij is ten einde raad. De oorlogskosten ruïneeren het land vandaar, dat de koningin-regentes al haar invloed gebruikt, om de Spaansche staats lieden van verschillende richtingen over te halen tot een verzoenende politiek. De Spanjaarden begrijpen, zegt de iLeeds Mercury», eveo weinig van het voortzet ten van den oorlog als alle anderen Langzamerhand komt het Spaansche volk in een meer gereserveerde stemming. De gulden middelweg zal ook in de quaestie tusschen Cuba en Spanje zeer zeker de beste zijn. Spanje wil haar kostbare kolonie niet kwijt rakendat is te begrijpen. Misschien willen de Cubanen zich geheel losrukken van Spanje, doch vermoedelijk zullen zij zich neerleggen bij het toestaan van een zekere zelfstandigheid, welke hun is be' loofd, doch die zij nog niet hebben out vangen. Aan beloften is Spanje vrijgevig geweest tegenover Cuba; het nakomen dier be loften is haar echter zeer moeilijk geval len; de Cubanen zijn ten minste reeds meer dan eens teleurgesteld. Wanneer hun thans weer een zekere autonomie wordt beloofd, zullen zij natuurlijk wan trouwend tegenover die belofte komen te staan, En het is te begrijpen, dat zij van de Vereenigde Staten, van wie zij nooit anders dan vriendschap en ge negenheid hebben ondervonden, den waar borg eischen dat Spanje ditmaal inderdaad niet ingebreke zal blijven» Het verhoor der Kroon-getuigen in het geding tegen Dr. Jameson is afgeloopen Jameson en de anderen zijn in vrijheid gesteld tegen een borgstelling van 2000 pd. st. en een persoonlijke garantie van nog eens 1000 pd. st. The Times is dankbaar voor de vrijla ting der vier «hoofden» te Johannesburg, prijst Piesident Krugers verstandig beleid en zegt niets van het hoog bediag der boeten. Ook de andere bladen het moet erkend worden! maken er geen aanmerkingen over en prijzen voor alles de grootmoedigheid en het doorzicht, waarvan President Kruger weer in deze blijk gat. Daily News alleen, het «roem rjjk succes» van den overwinnaar prij zend, zinspeelt even op het gemaakte •slaadje» een gezamenlijk boeten bedrag van 216.000 p.st. waarvoor gevoegelijk kanonnen gekocht en forten zoude kunnen gebouwd worden. Alle vier heeren hebben overigens de boeten reeds betaald en zjjn naar Johan nesburg vertrokken. Alleen «kolonel» Rhodes moet geweigerd hebben de poli tieke >onthoudings»-acte te teekenen en zal zich dus verbanning moeten laten welgevallen. De radicale Londensche Daily Chronicle dringt er op aan, dat, nu hier recht ge daan werd, de Britsche Regeering einde lijk ook het beloofde onderzoek instelle en Rhodes, Beit en de andere Com pony mannen ter verantwoording roepe. Toen de advocaat-generaal Bacci in het proces tegen den Italiaanschen generaal Baratieri zijn requisitor nam, eindigde schoonzuster in den vreemde reisde, werd Alsager door een vurig verlangen aange grepen om Ryvendale te zien. Het was thans zjjne bezitting. Hij zoude slechts vier dagen afwezig zijn, beloofde hij, op zijn eerewoord, en Viva, die zich droevig afvroeg, hoe hij het weggaan kon ver dragen, dat haar zulk een zielefoltering was, stemde er in toe om hem te laten gaan. Hjj ging immer bekoorlijk, zag het landgoed er thans op zjjn fraaist uit hij werd door heimwee aangegrepen het scheen hem niet langer onmogelijk toe dat Viva terug zoude keeren naar haar eigen graafschap: hjj weigerde zich te bekennen dat zulk een leven haar ellende geven zou. Voor hem zoude het de hemel wezen om bezit te nemen van al deze gronden; en daar de vrouw bij zich te hebben, die hij nog hartstochtelijk beminde. Hij zoude het graafschap uit tarten, bij gaf om geen zijner burenhij bezat een menigte vrienden, die slechts al te blijden zouden zijn, om hun zelfs wille tot hem te komen. Toen de sneltrein hem terug naar Viva voerde, was zijn hart vervuld van vroo- lijke plannen voor de toekomst; viel het hem niet in dat zij eene zaak, waarop hij zjjn wil had gezet, halstarng zoude weigeren. Maar voor Viva was dit het ■eenige, wat onmogelijk was; het trof hij uldus: >Ik vervul een heiligen plicht Als gjj, rechters, volgens uw geweten er kent dat Baratieri een fout heeft begaa en geen misdrijf, dan zal ik de eerste zijn, die zich neerlegt bij uw uitspraak en er zich in verheugt. Het vaderland het leger schaadt het minder, wanneer zij een ongelukkigen en onbekwamen, da wel een schuldigen generaal hebben.» Ongelukkig is generaal Baratiere zeker geweest; onbekwaam misschien; maar zijn gansche verleden komt op tegen •schuld.» Het is dan ook nagenoeg onbegrijpelijk, dat een generaal omdat hij een slag heeft verloren, die duizenden menschenlevens heeft gekost voor den rechter wordt gedaagd. Men kan hem ter verantwoording roepen; men eische rechtvaardiging van wat hij gedaan heeft maar men beschouwe hem niet als een misdadiger, die met opzet eenige duizen der. zijner landgenooten in het verderf heeft gestort. Dan zouden er dra weinig generaals meer over zijn I Baratieri heeft, om het ergste geval aan te nemen, een domheid begaau; doch wat eveneens zeer waarschijnlijk is. die domheid heeft der regeering van Crispi moeten dienen om de schuld voor den ongelukkigen afloop der expeditie van eigen schouders af te wentelen. Baratieri is vrijgesproken. En ofschoon die vrijspraak niet bijzonder eervol is ge schied, de stemmen staakten mag het oordeel der rechters eerder worden beschouwd als een veroordeeling van het optreden der vorige regeering, dan als een vrijpleiten van de handelingen van den generaal. >Alleen de vrienden van Crispi staan onststeld,» wordt uit Rome geseind, »omdot deze vrijspraak een stil zwijgende bekentenis is, dat de rechtbank generaal Baratieri niet heeft willen ver oordeelen, terwijl andere schuldigen on gestraft blijven.» Wie de andere schuldigen zijn, is vrij duidelijk I In het Britsche Hoogerhuis heeft Vrij dag de Minister-President, markies Van Salisbury, het een en ander medegedeeld omtrent de aanleiding tot de Dongola- expeditie. Vroeg of laat, zeide hij, zouden stap' pen noodzakelijk zjjn geworden, ter her winning voor Egypte van het verloren grondgebied. Het zau mogelijk nog wat zijn uitgesteld, ware Kassala niet bedreigd geworden. In het belang van Italië niet alleen, maar ook in dat van Egypte, werd het noodig te voorkomen, dat deze stad den Dervischen in hauden viel. Maar doel der expeditie is feitelijk Dougola, welks bezit voor Egypte uit een handels- oogpunt en voor de grensverdediging van groot belang is. De houding der Egyptische troepen, ging de markies voort, valt tot nu toe slechts te loven. Generaal Kitohener, de »Sirdai«, heeft instructies niet verder te gaan dan Dongola, maai tot Dongola heeft hjj de handen vrij. De regeering evenwel zeide Salis bury verder heeft voor het vervolg nog verder strekkende plannen. Een der grcotste voordeelen van Dongola is: dat het ligt aan den weg naar Khartoum, en hoewel de financiëele omstandigheden van Egypte het voorshands nog niet uitvoerbaar maken met Khartoum namen wjj Egypte tjjdelijk in bezit en wjj zullen derhalve niet hebben terug gegeven wat we ontvingen, zoolang, tot Egyptes veiligheid, de Egyptische vlag niet weder boven Karthoum wappert. (Toejuichingen). De verklaring des ministers had bljjk baar hoofdzakelijk ten doel, aan de wereld te toonen, dat Engeland niet voor nemen is haar taak in Egypte neer te leggen en dat de beslissing der Gemengde Rechtbank omtrent het geld uit de Caisse niet de minste wjjziging heeft gebracht in de politiek, welke tot nog toe door haar is gevolgd. Lord Salisbury liet zijn opmerkingen haar gemoed met een diepe smart, dat hij ook maar één oogenblik de gedachte kon voeden om haar aan zulk een bittere vernedering bloot te stellen. Lord Ryvendale liet het denkbeeld varen; Viva was nog steeds de eerste in zijn hart, maar de teleurstelling was hevig. Voor de eerste maal kwam er een wolk tusschen hen; zij was nog niet grooter dan eens menschen had, maar beiden waren zich pijnlijk bewust van hare aanwezigheid. Ten slotte besloot Alsager een huis voor haar te laten nemen in een der schoonste gedeelten van Surry. Het was zoo afgelegen, dat niemand gedroomd zoude hebben dat het nauwelijks meer dan eenige mijlen van Londen verwijderd lag. Hij omringde haar met alles, wat tot haar gemak kon bijdragen; zoo hare inrichting den staat van die der Hertogin de Lallière miste, dan was zij nogthans weelderig genoeg om voeldoening te schenken aan eer.e vrouw, die gewend was aan de rijkdommen des levens. Zij had haar paarden, haar rijtuigen, een bende welgeoefende bediendener was daar niet het minste om haar te herin neren dal zij geen recht had op den naam, dien zij droeg. Behalve dat zij alleen was. Behalve dat zjj, in Alsager's afwezigheid, nimmer een woord wisselde voorafgaan door een korte herinnering met betrekking tot de omstandigheden welke in 1882 hebben geleid tot het bezetten van Egypte. Deze omstandig heden worden door de critici in het bui tenland dikwijls over het hoofd gezien maar het kan niet dikwijls genoeg worden herhaald, zeide de minister, dat Engeland de bezetting van Egypte niet geheel uit eigen wil not entirely of our own will op zich heeft genomen. Frankrjjk werd verzocht, dringend verzocht zelfs, om die taak met Engeland te deelen, doch zij heeft geweigeid en Engeland alleen voor den plicht laten staan, om in Egypte orde en rust te herstellen, bij de bevolking eerbied in te boezemen voor de veiligheid van leven en eigendommen. Wij de Engelschen zouden oneerljjk zijn geweest, zoowel tegenover onze roeping als de grootste be-chaafde naiie der wereld, wanneer nadat Frankrjjk samenwerking geweigerd had, Egypte was overgelaten aan anarchie en verwoesting. Aan duidelykheid laat daarover zul len allen het zeker eens zjjn de ver klaring van Lord Salisbury weinig te wenschen over. Wat nu de Franschen zullen zeggen? De tGlobe» verwacht van hen een heftige critiek. Wjj moeten ons voorbereiden opeen vernieuwing der Fransche aanvallen op de Britsche politiek en de gewone hate Ijjkheden over de Britsche trouweloosheid, Wij zullen zulks betreuren, daar het, hiervan zjjn wjj overtuigd, de ernstige wensch is van alle Engelschen om de meest vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden met onzen naasten buur.» Zondag 21 Juni a. s. zullen in de kapel van het seminarie de heeren C Wijker en B. van der Steen de 4 kleine wijdingen en die van suldiaken en dé heer C. A. Mittelbeck die van diaken door den bisschop van Haarlem ontvangen J.l. Zaterdag is door Burgemeester en Wethouders ten Raadhuize bij enkele inschrjjving in het openbaar verpacht het jachtrecht op de bosch- en heide- gronden bestemd voor schiet- en oefe- ningsterrein voor het garnizoen, uitma kende een gedeelte van den Leusderberg, tot een uilgestrektheid van ongeveer 873 Hectaren, voor den tijd van drie jacht seizoenen, en wel in 1896,1897 en 1898. Twee biljetten waren ingekomen, nl. van de heeren J. H. Heijer, te Amster dam, voor f 67, en jhr. E. de Pesters, aldaar voor f51. De hoogste inschrijver is als pachter aangenomen. De heer W. A. van Zjjst is aan de Rjjks Universiteit te Utrecht gepromo veerd tot doctor in de Rechtswetenschap, op stellingen. Onze stadgenoot de heer G. Muys heeft met 59 punten den 4den prijs be haald in den nationialen schietwedstrijd met cylindergeweer, gedurende de maand Mei gehouden door de Utrechlsche Schut terij Kader Vereeniging iGraaf Jan van Nassau" te Utrecht. De eerste prijs werd gewonnen met 60 punten. Maandagmiddag geraakte het bjjna achtjarig zoontje van H. Elschot, bjj zjjn pogingen om zjjn hoepel te bemachtigen aan de Korte Gracht te water, gelukkig werd het ongeval opgemerkt door een der knechts van den slager v. G. die, zonder zich te bedenken, gekleed te water sprong en het genoegen mocht smaken het reeds zinkende knaapje te grijpen en op het drooge te brengen, en het daardoor van een wissen dood te redden. Zondag is door de wielrjjdersclub Amersfoort» een wegwedstrjjd gehouden met eenig sterreling, als Désirée, de huishoudster harer bedienden. De ge trouwe Désiiée onderwierp zich ter wille harer meesteres aan ballingschap uil haar eigen land, maar het was haar eene smait en droefheid. Hetcher, Lord Ryvendale's kamerdienaar, was haar getrouwe slaaf; hjj smeekte haar altijd om met hern te trouwen, maar zij schudde beslist het hoofd, Désirée was niet tegen hem, maar zij was begonnen veel kwaad van de mannen te denken. Alsager bracht herhaalde bezoeken aan Londen een man moet iets nilvoeren de vurigste minnaar kan niet altijd aan de voelen zijner geliefde zitten gij kunt u overtuigd houden dat Hercules poedig over zijn spin-liefhebherij heen kwam. Wanneer een man iets moede wordt of begint te vervelen, gaat hjj terstond verstrooiing zoeken. Als eene vrouw door dezelfde gevoelens wordt be nauwd, moet zij werkeloos neerzitten en haar lot betreuren; zij heeft de toevluch- ten van het ander geslacht niet, waardoor het lot eener werkelooze vrouw veel meer te beklagen is dan dat van een werke- loozen man. In vroeger dagen waren droefheid, verveling, gedwongen niets doen onbekende zaken voor Viva de wereld geeft haar bezoekers het benoo- digde werk de vrouwen der hoogste en j over een afstand van 10 Kilometer met één keerpunt. Aan den wedstrijd namen deel de heeren W. Illmann, die den af stand aflegde in 18 min. 2'/s sec., en den eersten prjjs behaalde. Den 2en prijs verwierf de heer J. Kle- ber in 19 min. 2% sec., en den 3en prijs de heer J. Ittman. De heer A. van Vol lenhoven, die het ongeluk had te vallen, legde den weg nog in 23 minuten af. Verleden Zaterdag had alhier in Amicitia de 49ste Jaarlijksche Vergade ring plaats van de Gewesteljjke Vereeni ging «Utrecht» (N. O. G.). Zij werd bijgewoond door een tachtigtal leden en belangstellenden. Onder deze laatsten merkten wij op den Districtsschoolopziener, den schoolopziener van het Arrondisse ment «Amersfoort», de beide Wethouders benevens een drietal leden van den Raad dezer gemeente. Na de opening der Vergadering, te half elf ure, kwamen vijf verslagen aan de orde. Daarna sprak de heer Th. M. v. d. Woude over de Drank bestrijding op tie lag. school. De spreker ontwikkelde de volgende stellingen: I. De drankbestrijding is in het belang van de school, van den onderwijzer en van het kind. II. Het is niet alleen wenschelijk, doch ook mogeljjk, de drankbestrijding in de school over te brengen. III. De bespreking geschiede niet in aparte lesuren, doch geheel occasioneel. De inleider sprak met den gloed dei- overtuiging en het was duidelijk, dat hij zijn onderwerp volkomen meester was. Trouwens de heer Van der Wonde is een der ijverigste leden van de Onder wijzersPropaganda Club en houdt her haaldelijk lezingen over «Geheel-onthou- ding» en wat daarmede in verband staat. Er werd dan ook zeer weinig tegen zjjne stellingen ingebracht. De spreker ver zocht zjjn gehoor het onderwerp •Drank bestrijding» eens in studie te nemen. Werd dit gedaan, dan twijfelde hij niet of zijne inleiding zou vruchten dragen. Na de pauze hield Dr. H. Blink eene improvisatie, eene causerie, over »Het onderwijs in de Wis- en Natuurkundige Aardrijkskunde op de lag. school. Aan gegeven werd welk deel van genoemd vak bedoeld werd en dat ook dit onderwjjs occasioneel diende gegeven te worden. Naar aanleiding van waarnemingen in de vrije natuur, waarover Dr. Blink ge sproken had, werd hem de vraag gesteld, hoe hij over schoolwandelingen dacht. Het antwoord hierop was, dat er tweeër lei schoolwandelingen bestonden nam. tcchten van uren ver met 40 of meer kinderen (misschien prettig en gezond, maai minder nuttig) en uitstapjes met 12 a 15 kinderen, ondernomen met het bepaalde doel enkele waarnemingen te doen (zeer leerrijk en nuttig, daarom ook zeer aan te bevelen). Dr. Blink was te bescheiden, toen hjj zijne rede eene causerie noemde. Eindelijk werd nog door den heer P. H. Mulder ingeleid: De vereenvoudigde spel ing. Dit punt werd op boeiende en vermakelijke wijze behandeld. Aan de verdiensten van De Vries en Te Winkel werd hulde gebracht, doch tevens werd op de talrijke inconsequenties van hun spellingssysteem gewezen. De regel der uitspraak streng toegepast, zou leiden tot eene zuiver phonetische spelling, doch wijl juist het afbeelden in schrift van wat men hoort en zooals men het hoort, orimogeljjk is, blijft elke spelling eene zaak voor contractie (conventie). Dit uitwerkende, besprak de heer Mulder eerst de bezwaren, die tegen de vereen voudigde spelling ingebracht werden en deelde daarna de regels mede, die door de Vereeniging tot vereenvoudiging van onze Schrijftaul als bindend aangenomen waren. Hel onderwerp werd niet uitge put, zooals bleek uit het verzoek aan den inleider om een volgende maal behalve de litteraire ook de paedagogische zijde van het vraagstuk eens te laten zien. Om den nieuwen maatregel in zake de post-borderellen op tijd te kunnen laagste standen hebben zelden veel tijd tot droevige gedachten. Wanneer Alsa ger afwezig was, gevoelde Viva zich ver loren; zij zwierf in den morgen door haar fraaie tuinen heen, reed des namid dags en zag duizendmaal op de pendule, en verbaasde zich, hoe de trage uren zoo langzaam voort konden kruipen. En toch, als hij kwam, hoe groot en innig hare vreugde ook ware van hem bij zich te hebben, had zjj hem slechts weinig te zeggen. En bijna oumeikbaar begon Alsager, hoewel hij haar steeds beminde, haar te vergelijken met de betooverende, aanvallige Hertogin, die iedereen gevierd had. Hij bedacht niet, en de mannen doen dat zelden, welke wezens der om standigheden de vrouwen zijn, en hoezeer zij, als de cameleon, haar schakeringen aan de omringende voorwerpen onlleenen. De vrouw, die onder haai genegen personen leeft, is bekoorlijk, vriendelijk, zonder moeite geestig; maar neem hare omgeving weg, veroordeel haar tot een zaamheid en droefgeestige gedachten en gjj zult haar met moeite herkennen zjj zal rusteloos, zwijgend, ellendig worden. Herfst en winter gingen voorbij; de lente bracht eene nieuwe reden lot on aangenaamheid, zoowel voor Lord Ryven dale als Viva mede. De band, die zoo hecht en zalig de liefde vastsnoert voor doen invoeren, zond de hoofdadministratie der poster jjen naar het kantoor.te Amers foort het enorme aantal van zes stuks. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort. L. Meijer Amsterdam. A. Bouten K. Hamburger W. Schoonderbeek A. de Ridder Arnhem. D. Dijkstra Eggen. Lageweg van Woudenberg. J. Jonker Haarlem. Buitenland. A. B. Hoefsloot Deutschland. Hoe Keesje zjju vacautie-opatel over geschiedenis schreef. Toen vóór 6000 jaren de wereld ge schapen werd, zag ons land er heel anders uit dan nu. Ze verbouwden toen veel koren dat verkocht Jozef aan zijn broers en Benjamin kreeg nog een beker op den koop toe. Er waren ook menschen, die van sprinkhanen en wilde honig leefden. En de jongens van de Batavieren behoef den 's avonds geen aardappelen te schillen, want die lustten ze toen nog niet. Dat kwam omdat Columbus Amerika nog niet uitgevonden had. Tubal en Kaïn waren ook uitvindeis, ze deden in jjzerwaren. Claudius Civilis was een Batavier. Hjj had maai één linkeroog, en de Romein- sche veldheer Julius Caesar had maar één rechteroog; daarom keken die beiden mekaar zoo raar aan, toen ze elkander voor het eerst zagen. Dat gebeurde op een afgebroken brug. Maar toen Karei de Groote hier kwam, toen ging alles veel beter. Die leende alles maar uit en die bouwde ook scholen maar daar gingen de kinderen eerst heen als ze 40 jaar oud waren, toen leerde Karei zelf ook nog schrijven. Bonifacius was een dominee; hij hakte in Duitschland de boomen om, en toen hebben ze hem in Friesland doodgeslagen. In die dagen liepen er ook veel men schen rond met een strop om den hals. Dan dansten ze op de markt om vrjjheids- boomen en de Franschen stonden er bij, ze hadden geen schoenen aan en geen knoopen meer aan de broek. Dal kwam allemaal van de vrjjheid, gelijkheid en broederschap. Alva is hier ook 6 jaar geweest; hij gaf altjjd 10 procent korting voor contante betaling. De bakkers en de slagers werden echter alt jjd opge hangen. In Leiden was heelemaal niets meer te koop, daar stierven de menschen allemaal van honger en dorst. En daarom kreeg Leiden ook een hoogeschool. Zoo gebeurde het ook eens, dat Jan van SchafTelaar uit den toren sprong boven op zijn spitsbroeders. De 80-jarige oorlog hield op het laatst ook weer op; hij had 80 jaar geduurd. De Spanjaarden hadden geen kruit en lood meer; daarom durfden ze niet uit de haven te komen. We hebben toen geen oorlog meer gehad alleen nog een keer of wat met de Engelschen en met de Franschen. Cromwell had een akte gemaakt dat elk in zijn eigen land moest blijven maar toen staken de Hollanders gauw de Theems in brand en een van ons sprong met zijn schip boven over de ketting. Van Spejjck vloog ook in de lucht; hjj had papier aan boord dat wou hjj niet overgeven. En bij Waterloo ging 'took raar. Welling ton riep: Als Bliicher niet komt, dan wordt het nacht in de kazerne en toen ging Napoleon op de vlucht en bjj St. Helena grepen ze hem en daar zetten ze hem vast. En toen was de geschiedenis uit, want naderhand is er nooit meer geschiedenis geweest. Keesje leest zjjn opstel voor aan moeder en vader en ziet nu met zegevierenden blik op, 't allereerst naar vader. Maar 't zij deze een betere tijdgeheugenis heeft van de aardappel-campagne, hetzjj hjj 't logisch verband in Keesje's opstel niet al te goed vat vader bljjfl strak voor zich zien. Maar moeder knikt haar jon gen minzaam toe zooals alleen een moe der dat kan. Zoo'n knappe jongen, die misschien nog eenmaal »prefester» zal worden. Och, er zijn er wel zoo. (Controleur.) Advertentie-kosten. Meermalen verneemt men hier en daar de opmerking, dat van adverteeren over het algemeen weinig heil is te wachten, hoewel het een vaak geconstateerd feit is, dat voor het welslagen van vele han- delsoperatiën de reclame een en alles is. Een Duitsch blad (Ulands Wochen- schrift) bevat een eigenaardige mededee- ling omtrent de kosten, die alzoo besteed worden ten behoeve der reclame. Voor het nieuwe welbekende vlekkenwater Opal, waarvan de prjjs per flesch 25, 40 en 70 cent is, werd aan reclame besteed in één maand de som van 10000 Mark. hen wier liefde wettig is, is een band van angst, van lijden, van wroeging voo» hen, die geen naam, geen maatschappe- lijken staal te geven hebben aan bet onschuldige wezen, welks bestaan zel£ een verwjjt voor hen is. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2