SCBAAKAFDEEI* Plaatselijke berichten. Probleem No. 81. Door den hof-fotograaf Kameke in den Haag, zijn thans ook in verschillend formaat portretten van H. M. de Koningin Regentes in den handel gebracht. Er zijn portretten in buste, er zijn er ook ten voeten uit, staand en zittend genomen Naar men meldt, zal aan de conduc teurs der posterijen, alsmede aan de postloopers en brievenbestellers een nieuw zomercostuum worden verstrekt bestaande uit grijslinnen pet, jas en broek. Woensdag is door den Raad der gemeente Garneveld behandeld eene aan vraag van de «Naamlooze Vennootschap Spoorweg-maatschappij «de Veluwe» tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal groot f 100,000 voor den aanleg der onl worpen stoomtram EdeBarueveldNij kerk, voor een bedrag van f22.000 aan aarideelen, of op een andere wijze de zaak finantieel te willen steunen. Besloten werd deze aanvraag in handen te stellen eener commissie van vjjf raads leden, die hierover zoo spoedig mogelijk rapport zullen uitbrengen. Tot leden dezer commissie zijn benoemd de heerenD. van Heuven, W. van de Bleek, H. van Spriel, G. B. van Katten broek en R. Seldenrijk. Sedert Zondag j.l. zijn drie jongelui uit Nijmegen een uitstapje gaan doen zonder daarvoor aan hunne familie verlof te hebben gevraagd. Een van hen had eene vaste betrekking, welke nu door zijn willekeurig wegblijven waarschijnlijk door een ander zal vervuld worden, terwijl een van dit drietal thans voor de tweede maal dergelyk tochtje onderneemt en den eersten keer niet dan na verstrekte hulp door den Hollandschen consul in den vreemde zijne terugreis kon aanvaarden. Deze laatste wordt voor den ontwerper van het reisplan gehouden. De repetitien van het onlangs te Amsterdam opgericht Vocaal Kwaitetzijn reeds in vollen gang. Het programma saamgesteld door den meesterzanger Messchaert biedt een keur uit de werken van de beste componisten op kerkelijk gebied. De concertreis door ons land begint 6 September (eerste uitvoering te Am sterdam). Achtereenvolgens worden de voornaamste plaatsen in ons land be zocht. De datum waarop het Kwartet zich hier zal laten hooren, zullen wij nader mededeelen. Te Utrecht werd Woensdag een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van den Oranjebond van Orde. Medegedeeld werd dat door den jong- sten storm, die van Zondag op Maandag, juist op de Veluwe, zulke schrikbarende verwoestingen aanrichtte, noch op het Hattemsche veld, noch op de Erica-stich ting aan arbeiderswoningen of boerde rijen de geringste schade is toegebracht. Ook de oogstberichten luiden gunstig. De lezingen, dezen winter in Ons Huis gehouden over bijenteelt, hebben ten ge volge gehad, dat ook op dat gebied met nieuwe, houten korven proeven genomen zijn, met dit gevolg, dat de honig in deze verzameld, zoowel in qualiteit als quan- titeit de andere verre overtreft. Op Tes sel zelfs heeft men het verlangen kenbaar gemaakt, om met deze nieuwe methode van bijenteelt in kennis te worden ge steld, om ook daar proeven in die rich ting te nemen. De heer J van 't Lindenhout, direc teur der Weesinrichting te Neerbosch schrijft Wij verblijden ons zeer over het prach tige weder der laatste dagen. Zeer druk is het op onze boerderij. De rogge is bijna geheel geoogst en zeer goed. Stroo en koren hebben wij in de laatste jaren aan de Weesinrichting niet zoo goed ge had. 't Is een heerlijk gezicht, de vol geladen karren te zien lossen en de schooven te zien stapelen op de schelven, die worden gezet. Onze schuur is te klein HOOFDSTUK XXVI. Slechts een vrouwenhart. «Bij mijne ziel, ik begrijp u niet zegt Lord Ryvendale, en er ligt een klank van toorn in zijne stem: »Van hetoogenblik af dat ik u leerde kennen, hebt gij mij gesmeekt, de Hertogin op te geven, en nu plotseling, zonder dat ik er de reden van kan gissen, plaatst gij u aan hare zijde tegen mij. En (hierbij wordt zijne stem hartstochtelijk): «toen ik u sprak van mijne toekomst en hoe het in de handen var, eene goede vrouw berustte, mij an ders te maken dan ik was, wist gij zeer goed dat gij de vrouw waart, van wie ik sprak, aan wie ik dacht. En kunt gij zeggen dat gij mij niet aanmoedigdet Welnu, indien datgene, wat ik in uw oogen las, geene liefde was in antwoord op de mijne; indien gij de laatste maal dat wij bijeen waren, mij niet wildet doen geloo- ven dat gij in mijne bede toestemdet, welnu dan, in plaats van het lieve, leine wezen te zijn dat ik u geloofde, moet gij de meest volslagen coquette ter wereld wezen I Wordt vervolgd om den grooten voorraad te kunnen ber gen. Ook de tarwe is reeds rijp en we zijn druk bezig deze te maaien. De aard appels, nl. de vroege soorten, die gerooid worden, worden hoe langer hoe beter. Ook de latere soorten ontwikkelen zich gunstig en geven hoop op een goeden oogst. Door den gevallen regen is er overvloedig gras voor de koeien. Onze veestapel is zeer gezond. Atjek. Uit Batavia werd gister aan het N. v. d. D. geseind De kolonne Stemfoort is teruggekeerd van een tweedaagschen tocht naar Blang- Bintang. De vijand vluchtte. Zestien manschappen gewond. Luite nant Centil licht gewond. Drie minderen gesneuveld. Aan de N. R. Ct. werd gisteren uit Batavia geseind De troepen zijn teruggekeerd. Pieng is in brand gestoken. Gedood zijn 7 militairen beneden den rang van ofGcier, en gewond 32; licht gewond is luitenant Centil. In een correspondentie uil de Z.-A. Republiek, voorkomende in het Haagsche Dagblad, troffen wjj onderstaande opmer kingen aan, die ook voor onze lezers van belang zijn te achten. Een voor het Nederlandsche publiek interessant verschijnsel is de uitbreiding, welke te Pretoria en Johannesbuig de Hollsndsche winkelnering heeft gekregen. Toen ik voor het eerst in de Transvaal kwam, waren er bijna geen winkels, die door Hollanders werden gedreven pn was de kleine, evenals de groote nering bijna uitsluitend in handen van Engelschen en Duitschers. Doch naarmate de Nederlanders sterker in aantal werden en er dus opening kwam voor speciaal Hollandsche waren, spron gen er allerhande ambachten en bedrij ven op, welke door Hollanders gedreven en gesteund worden. Een blik in de plaatselijke Volksstem is genoeg om deze blijde mededeeling te staven. De ongemeen uitgebreide handelsbewe ging op Zuid-Afrika heeft zich niet alleen doen merken in de schatkist, maar ook op de drie spoorweglijnen, welke de zee kust met het achterland verbinden. Het vervoer is, in doorsnede genomen, sedert het laatste jaar verdubbeld, op een der lijnen zelfs verdriedubbeld. Waar de ver meerdering van het transport zoo snel in zijn werk gaat, kan een desorganisatie van den dienst haast niet uitblijven. En zoowel in de Kaapkolonie als in de Z.-A. Republiek hoort men alleiwege klachten over het gebrekkige van den dienst, over de traagheid van het vervoer en over honderd andere dingen meer. Daarbij komt nog dat de Ned. Z.- Afrikaansche Spoorwegmaatschappij te worstelen heeft met een plotselinge en pijnlijke epidemie van spoorwegongeluk ken, die natuurlijk het groote publiek niet ten onrechte tot luide klachten heeft genoopt, welke klachten zelfs in de Volks raadzaal zijn doorgedrongen. Het is zeer wel mogelijk, dat de be stuurders van de Z. A. S. M geen schuld hebben aan den ongunsligen stand van zaken en dat zij te worstelen hebben met een periode van buitengewone dé- veine, zooals elke groote onderneming kan ontmoetendaarbij komt dat het geen gemakkelijke zaak is om bij steeds ingewikkelder exploitatie een geroutineerd personeel tot zijn beschikking te houden. Maar de omstandigheid, dat ook onder het personeel sinds geruimen tijd klach ten zijn gerezen, hetzij over gebrekkige regeling der salarissen, hetzij over zware dienstverplichtingen, doet vermoeden dat in dit opzicht nog wel wat te verbeteren valt. Gelukkig dat de heer Middelberg, de Transvaalsche directeur der maal- schuppij niet alleen een man van groote technische bekwaamheid is, maar ook een bestuurder van rijpe ervaring op spoor weggebied, die het vertrouwen zijner on dergeschikten alleszins verdient. Ds. S. J. Pekema, Doopsgezind pre dikant te Hilversum, hoopt aanstaanden Zondag de godsdienstoefening in de Re- monstrantsche kerk hier te leiden. Op Zondag 2 Augustus zal op het terrein de Vlasakkers een groote parade worden gehouden door het garnizoen al hier, ter eere van de verjaardag van H. M. de Koningin-Weduwe Regentes. De troepen zullen daartoe om i'/t uur m. moeten zijn opgesteld ter hoogte van den Kogelvanger. De Infanterie op den rechtervleugel, daarna de Veld-Ai tillerie en het Eskadron Ordonnansen. De parade zal worden gecommandeerd door den Majoor ter Beek van het 5e Regiment Infanterie, terwijl de honneurs zullen worden bewezen aan den Heer Kolonel Garnizoens commandant F. Ypey. Vrijdagnacht te 2 uur werd brand ontdekt b.j van Doornik achter de Heilige Geest, in een scb turtje achter het door hem bewoonde perceel gelegen. Door vereend optreden der buren werd het vuur spoedig gebluscht Een hoop honts kool dat men in een hoekje tegen hel schuurtje had neergeworpen, en smeulend bleek te zijn, schijnt de oorzaak te zijn geweest, 't Schuurtje brandde gedeeltelijk uit. Spuit No. 3 die inmiddels kvam opdagen behoefde geen hulp te verleenen. Bij het eind examen der Hoogere Burgerschool in de provincie Utrecht zijn geslaagd de heeren: C. J. Baart de la Faille, V. J. P. van der Meer van Kuf- feler (A), G. van Beek (A), H. C. Boll, J. J. Wefers Bettink, A. J. M. Garjeanne (A), F. A. Steensma (A), H. C. Bonhof, H. W. C. Soeterik, M. J. Pos (A), J. de Ruiter, J. W. M. Kamp, M. van der Horst, N. P. A. du Quesne van Bruchem, I. Brevée, A. K. Nauning, J. A. Vreeswijk H. M. J. F. Niks, S. H. Tjabring, F. YV C. de Haas, A. W. van der Haai, A. N. Ch. Beck, P. Geerke, W. van Warmelo (A), J. E. Brouwer, D. C. Geluk, P. Vos. D. H. L. J. van Diggelen, H. van Zijll (A), L. H. van Nierop, P. H. van der Leeuw, D. S. Erenkel (A), C. A. W. van Rooijen, P. E. Volker, H. W. Soutendijk, J. L. Heijl en H. Ch. Eenhuizen. De uilslag in de volgorde der behaalde punten. Afgewezen 2 van de 39 candidaten. De leerlingen van de H. B. S. te Amers foort zijn aangeduid door (A). De tot kapt. bevorderde le luit. L. J. L. Schas, van het regement grena diers en jagers, is in zijn nieuwen rang ingedeeld bij het 5e reg. inf. en bestemd om op te treden als commandant eener compagnie van het 4e batailjon alhier. Bij vonnis van den krijgsraad in het 5e Militaire arrondissement te Leeuwar den van den 24. Juli 1896, is Klaas Bal last, milicien verlofganger der lichting van 1891, bij het 5e Reg. Inf., schuldig ver klaard aan le. Het in kennelijken staat van dron kenschap op den openbaren weg ver storen van de orde. 2e. Wederspannigheid gepaard met feitelijkheden die eenig lichamelijk letsel tengevolge hebben gehad. 3e. Opzettelijke en wederrechtelijke vernieling van eens anders goed; en ver oordeeld tot eene hechtenis van drie dagen en tot eene gevangenisstraf van twee maanden alsmede in de kosten. Aan het overgangsexamen van het le naar het 2e Studiejaar van den Cur sus bij het 5e Regiment infanterie heb ben de navolgende Sergeanten voldaan C. C. Schmoulziquer, H. A. Ephriiim, W. Meijer Timmerman Thijssen, J. J. de Kroes, W. A. L. Soetbrood Piccardt en H. A. Fisscher. De reserve-korporaal G. J. Fabius, van het 5e Regiment infanterie is bevoi- derd tot Reserve-onderofficier en de adspi- raut vaandrigs H. L. Pieterse, S. P. Nicolai en W. A. P. van Dijk tot reserve korporaals. Programma der muziekuitvoering op morgen Zondagavond half acht, te geven door het Stafmuziekkorps van het 5e regiment infanterie, onder directie van den heer G. K. G. van Aken, op het terras van Amicitia. 1. .Tubel-Ouverture 2. Donau-Wellen Walzer Ik. uTraumereci" aus der Russischen Suite B, «L'inauguratioiqV Ga votte 4. Grosze Fantaisie aus e Lo hengrin" C. M. von YVeber. Ivanovici. YVuërst. Van Aken. Rich. Wagner. 5. Ouverture e Franz Schu bert" Von Suppé. Abendlied Schumann. b. La Czarina. Mazurque Russe Ganne. 7. Grande caprice héroique De Kontsky. 8. Grande potpouri populaire Renaud. (le uitvoering). Na afloop bal, aangeboden door 11 H. Officieren van het 5e regiment infanterie. Door de Amersfoortsche Wielrijders- vereeniging iW. C. A." is tegen Zondag 9 Augustus een wedstrijd in verschil lende afdeelingen uitgeschieven, waai voor talrijke prijzen zijn aangekocht, die voor belangstellenden in het Magazijn «De Moor" ter bezichtiging zijn gesteld. Voor de verschillende wedstrijden zijn do navolgende prijzen bestemd: Wedstrijd over 25 K. M. le prjjs groote zilveren medaille; 2e prijs kleine zilveren medaille; 3e prijs bronzen me daille. Voor dezen wedstrijd is door den Heer Schulman tevens nog een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld. Wedstrijd in het langzaam rijden. 3 prijzen, bestaande in kunstvoorwerpen. Wedstrijd 500 M. loopen, 500 M. rijden. 3 prijzen, eveneens kunstvooi werpen. Door het Magazijn «De Moor" is mede een prijs beschikbaar gesteld, bestaande uit een kastje met sigaren. In eene gisterenavond door eeriige heeren, in een der localen van het café «de Arend" gehouden bijeenkomst werd besloten tot het opiichteu eener Burger- schietvereeniging. In eene volgende yergadeiing zullen Statuten enz. worden vastgesteld. Aan den voormalige» assistent ten postkanlore alhier J. van den Akker is een jaarlijks pensioen verleend van f440. De Officier van gezondheid le klasse Dr. J. J. Kinkel alhier wordt met 1 Oc tober a.s. gedetacheerd bij het Militair Hospitaal te Utrecht en is door den In specteur van den Geneeskundigen Dienst der Landmacht aangewezen om den Hoogleeraar in de Heelkunde bij de Rijks Universiteit te Utrecht van 1 October a s. tot aan de Kerstmisvacantie bij diens werkzaamheden bjj te staan. RIJKS-POSTSPA A RB A NK. Inlage in zegels. De directeur van het post- en tele graafkantoor alhier, maakt bekend dat inlagen in frankeeizegels, of gedeel telijk in frankeerzegels en gedeeltelijk in spaarbankzegels, nog tot uiterlijk 31 Juli '96 zjjn toegelaten. Na dien tijd behooren de formulieren IV en Vla (inlage in zegels) uitsluitend voorzien te zijn van spaarbankzegels. De Directeur v. li. Postkantoor. BRANDT. Amersfoort, 23 Juli '96. Namen. Het adresboek van Amsterdam vermeldt 184 Meijer's (in soorten), 164 Jansen's (ook in soorten), 208-maal De Vries, 107- maal Muller en 70-maal Mulder, daaren tegen 1 aal, 3 palingen, 21 snoeken, 14 baarzen, 1 botje éér, inug, één rot, twee muizen, 3 Maandagen,2 Vrijdagen, 51 hanen, 3 hennen, 1 duif, 6 pauwen 3 nachtegalen en 44 hazen. Een goed schutter. Een grappig voorval, dat een eigenaar dig licht werpt op het karakter van den hertog van Orléans wordt door het Hon- gaarsche blad »Pesi Naplon medegedeeld Te Mariënbad, waar de hertog ieder jaar eenige weken doorbrengt, zjjn schiet tenten, waar de vreemdelingen proeven hunner vaardigheid in het schieten kun nen afleggen. Eens op een dag gingen twee jonge Pruisen, die als goede schut ters bekend stonden, een weddenschap aan wie hunner in een zeker aantal scho ten de meeste treffers zou hebben. Wel dra waren ze omringd door een menigte nieuwsgierigen. De schutters waren van gelijke kracht en de wedstrijd bleef zonder resultaat. Zeer tevreden over zich zeiven, gaven de heeren elkander de hand, terwijl een hun ner luid zeide»Wij Pruisen zijn toch maar de beste schutters ter wereld! Op hetzelfde oogenblik trad een net ge kleed heer uit de menigte naar voren, vroeg aan den eigenaar van de tent een geweer en schoot eenmaal, tweemaal tol vijftigmaal toe met de meest mogeljjke snelheid, zonder eén schot te missen. Na het vijftigste schot scheen hij het genoeg te vinden, betaalde en vertrok zonder een woord le hebben gezegd. «Wie is die jonge man?» vroegen de twee verbaasde Piuisen. «De hertog van Orléaus», antwoordde men hun. Vrienden tot in den dood! George Law is dood. Wie kende hem niet in New York? Hij was clubman, sportman, tramwaybestuurder, rnillionair. Vóór 54 jaren werd hij geboren als zoon van den eigenaar der overhaal- schuitjes op Sialen Island hij is op de openbare school gevormd en kwam, vol wassen, in het bestuur der tramwaylijuen van de achtste en negenden avenue, waarvan hij, als opvolger van zijn vader, president werd Hij was goed voor de beambten, maar nu. bij zijn dood, wonit hij alleen herdacht als de rnillionair, de meneer die nooit wandelde dan met een stoet «vrienden" en «aanhangers" en schitterend het bewijs h-verde dat de ware aard van den wijndrinker boven komt, want zijn hart liep even gemakke lijk over als zijn beurs. Toen George Law een paar jaar geleden zijn huwelijk aan kondigde, zijn de vrienden lievig geschrikt, want nu zou de goede tijd wel voorbij zijn, vreesden ze. Maar Law is Law ge bleven. Hij bleef zijn gewoonte trouw om Empire Garden of andere plaatsen van vermaak, te begunstigen met zijn bezoe ken en nu en dan aan alle aanwezigen champagne te schenken; niet zelden ging er een duizend dollar op één avond aan wij a op. Hij was een sportman, dat wil zeggen hij hield er veel van, vooral van wedden, en dan leende hij i echts en links aan de vrienden; tien tot twintig duizend dollar per week. Veel vrienden had hjj, die tot barstens toe lachten om zijn moppen en nooit hebben zij zoo gelachen als dien avond in het Grand Union hotel, toen Law een juwelier ontbood met rin gen en diamanten spelden, voor de heeren, om uit te zoeken; dienzelfden avond leenden zij geld van hein en dronken ze zijn champagne. Ze hadden twee-com missie gevormd: eeu commit ee of escort, dat hem overal en altijd vergezelde, en een commitee of appreciation ofte wel een commissie van hoogachting, die zijn roem bazuinde. Nu is George Law dood en begraven. Aan zijn sterfbed stond, behalve zijn vrouw, één vriend. De commissies. BVRGEEIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 22 Juli. Jacobus Josephus Murtiuus, z. van losephus Petrus Cornelissen eu Mina llaincrs. 23 Juli. Dirk, z van Pieter Mulder en Maria Meerveld. Geer- truida d. van Frederik Brandsen en Anna Carolina Longepee 24 Juli. Dirk Teunis, z van Jan Hofland en Cornelia van Doorn. 25 Juli. Cornelis. z. van Aalt van Gin- kei en Autouia Geertruida Pothoven. Jo- kan Frederik, z. van Jacobus Cornelis Veenen- daal en Clara Reijtrse. Clara Susauna, d. van Arie Cornelis Brasem en Johanna Maria Antoinette Savereiu. 26 Juli. Theo dorus Louis, z. van Cornelis Verschuur en Martha Heudrica Bosman 27 Juli. Hen- drika, d. van Evert Jan Pegman en Heudje van de Pol. Petrus, z. van Ltonardus Franciskus Zeiss en Johanna Jonker. ONDERTROUWD23 Juli. Cornelis Langgras en Johanna Yeeueudual Willem Rottenburg en Jannigje Martha Kleiojan. Adolf Aruoldiis ter Beek en Aaltje Florijn. Wrssel Priem eu Alijda ven Douverden. Petrus Wilhelm van den Hamuien cu Wilhelmina Jacoba van den Bosch. GETROUWD: 28 Juli. Gijsbertus van Yalkënkoef en Mechtehna Alijda Gijsberta Ramselaar. 29 Juli. Cornelis van Minnen en Margrietha Gijsberta Ekkeveld. Augusti nus Zevenboom en Geertruida Cornelia de Vos. OY'ERLEDEN22 Juli Johannes van der Liuden 3 m. Johaunes Autonius van Groenestijn 4 m. Coruelia Elbarta van Ee 25 j. ongeh. 24 Juli. Petronella Kolfschooten 20 j. ongeh. Cornelis van Barreveld 5 6 j echtg. van Willemina Kaal. Jacoba Phillippina Pijpers 21 m. Cornelis Peters 6 m. Maria Kraak 69 j. wed. van Dirk van der Eide. 25 Juli. Een levcnl. aang. kd. v. g. van Hendrika Meijer. 26 Juli. Johannes Mertz 11 j. 27 Juli Cornelis Priem, 5 m - Wil helmina van Meeteren 6 m. Alijda Co- busse Ver he ij 80 j. echtg van Jacobus Y'ivié. Gerrit VYouterse 62 j rchlg van Jacoba van den Brink. Hoogland. GEBOREN: 2 5 Juli, Frans, van Wil lem de Bruin en Jentje Broun er. OYER LEDEN: 27 Juli, Heintje Brou wer, 77 j., wed. van Jan Parker. I.viiHdeu. GEBOREN: 23 Juli Mariuus Johaunes, z. van Johannos van Asselt en Jannetje de Kruiff. 25 Juli. Maria, d.van Elbert Gijten- beek en Hendrica Polman. 27 Juli. Hen drika, d. van Johannes van Drie en Cornelia Jausen. Stoute ii burg. GEBOREN: 29 Juli. Roelof, z. van Ge- rardus van Druten en Jacoba van Laar. Woudenberg. GEBOREN: 26 Juli Johan Gerrit, z. van Evert Jan Vermeulen en Gerritje ter Maten. 27 Juli. Heudrik, z. van Pieter Wagens- veld en Dirkje Heij. GETROUWD: 30 Juli. Jan van den Broek, 26 j eu Geurtje van Donselaar, 25 j Onder redactie van J. W. TE KOLSTÉ. Van E SCHÜLER te Oranje. Zwart. a b ede f g h Wit. Wit geeft in 2 zetten mat. Stand der stukken. Wit: K. f 4, D. c 1, R. e 7, R. e 4, P. a 5, b 2. Zw.K. d 4, L. f 2, L. d 7, P. e 3, P. d 6, a4, b 4, c 6, g 3. Oplossingen, inzendingen enz. worden inge wacht aan het bureau van dit blad of aan het adres van den redacteur: Damlust te Utrecht. Probleem No. 80 heeft meerdere oplos singen en is daarom foutief. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 31 Juli 1896. Tarwe f0.Rogge f0.Boekweit f0.— Appelen f 0 00 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f 0.a f 0 00. Zandaardapp. f 1.40 k f 1.90 Hoendereieren f3.30 a f4.00 per lOOst. Eenden f0.a f0.Boter fl.15 a f 1.30 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetem. kaas 0.f0. Kippen f0.60 a fl.10 Kuikens f 1.00 a f 1.25 Piep kuikens 0.30 a f 0.60 Ganzen f0. f0.Eenden f0.60 a f 1.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0 Tamme f0 30 a f 1.Duiven f0.40 a f0.60 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f30. Biggen f2.a f5.Schrammen f 12.a f 14. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; 200 heet. Zandaardappelen 25000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 27 zeugen300 biggen en 8 schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2