Plaatselijke berichten. .Gemengd Nieuws. Uit goede bron verneemt het Hbl., dat generaal Karei van der Heijden, commandant van Bronbeek, zich verloofd heeft met een dame uit Dordrecht. Men schrijft ons uit 's Hage De minister van oorlog heeft bepaald dat de milicieo-korporaals der lichting van 1897 tot hel regiment grenadiers en jagers, de overige regimenten infanterie, de vesting-artillerie, de pantserfort-artil- lerie of de genietroepen behoorende, die tot onderofficier worden bevorderd, daar door aanspraak verkrijgen op een premie van f 75, terwijl zij, die niet tot een der voormelde korpsen behooren, bij bevor dering tot onderofficier aanspraak op 2 maanden verlof met behoud van soldij verkrijgen. Vooits worden bedoelde miliciens-on derofficieren evenals de vrijwillig dienenden van fijn lakensche kleeding voorzien, en, voor zooveel betreft de vergoeding voor eerste uitrusting en de dagelijksche toe lage op de uitrusting- en reserverekening, geheel gelijk gesteld met de laatst vermelde categorie van militairen. Maandag 28 dezer zal te Utrecht de tweede algemeene vergadering gehou den worden van de Vereeniging tot be vordering van de vakopleiding voor hand werkslieden in Nederland. Blijkens deze beschrijvingsbrief wordt, met het oog op de Juni-vergadering, een keuze van verschillende onderwerpen aan bevolen om daarvoor inleiders te benoe- ,men. Onder die onderwerpen vinden wij de drie volgende: »Er wordt gevraagd eene uiteenzetting van het verschil tusschen het gewone en vakteekenonderwijs" !»Wat is de tegenwoordige burgeravond school en wat zou zij binnen de wet op het M. O. kunnen worden?'' en aWelke middelen moeten worden aangewend om aan hen, die de ambachtsscholen niet kunnen bezoeken, een practische en the oretische opleiding in hun vak te ver zekeren 1" Amsterdam is nu ofDcieel aange wezen als de plaats waar hel kampioen schap van Europa in het schaatsenrijden zal verreden worden. IJs en weder die nende, zal dit plaats hebben 9 en 10 Jan. a.s. op de banen der Amsterdamsche IJsclub, De wedstrijden beginnen 's mid dags 2 uur; den eersten dag wordt ge reden over afstanden van 500 en 5000 M. den tweeden dag over 1500 en 10.000 M. De wedstrijden worden gehouden op tijd. Meesterrijder van Europa over 1896 is de heer P. J. Seyler van München. Zaterdag-avond gaf de Baarnsche Gymnastiek-Vereeniging» in het Amalia- hotel een openbate turnavond voor een talrijke schare genoodigden. De voorzitter, de heer Pluym, deelda mede, dat deze bijeenkomst niet den naam van uitvoering 1 mocht dragen, maar georganiseerd was voor het bestuur van het Middengetvest van het »N. G. V.» en de afgevaardigden, die den volgenden dag de jaarvergadering van dat gewest zouden bijwonen. De volksklasse dezer vereeniging had wel het leeuwen aandeel van dezen avond en over het algemeen werd er flink ge werkt. De voorzitter van het gewest, de heer de Vries uit Enschedé, dankte aan hel einde van den avond voor het genoe gen, aan allen verschaft. Zondagmorgen ten ruim 11'/, uur werd eveneens in het Amalia-hotel de jaarvergadering van het Middengewest geopend. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. Donkers uit Utrecht, bleek dat 15 vereenigingen aan het gewest verbonden zijn met 32C werkende en in totaal 848 leden. De finantieele toestand is vooruitgaande, ook al sluit de rekening dit jaar nog met een nadeelig saldo. Tot voorzitter werd herkozen de heer K. de Vries, uit Enschedé; tot bestuurs leden de heeren C. J. G. Mieremet en J. Dronkers, uit Utrecht; terwijl in twee ontstane vacatures zal worden voorzien het grommen van de gendarmen te sto ren, welke echter hunne gewaarwordingen niet mochten lucht geven uit respect voor Kamutschin, die wel tijdelijk hun arrestant was, maar toch hun meerdere bleef. De reis bood allerlei moeielijkheden aan; want aan het eerste station, waar van postpaarden verwisseld moest worden, waren noch paarden noch postillons ge reed; de kamerdienaar, die vooruitgezon den was, moest dronken of niet wijs geweest zijn. In 't kort, het eerste gedeelte van den nacht was een onafge broken reeks van lasten en bezwaren van allerlei aard, waaronder vooral het gemis aan een goed souper zich levendig deed gevoelen. Tegen middernacht kwam er echter een eind aan al de rampen; de kibitke vloog, met twee kloeke paarden bespan nen, over den weg en bereikte spoedig het voornaamste tusschen-station, waar de gelegenheid bestond om eindelijk wat te eten te krijgen. Kamutschin deed zich daar danig te goed met zijn gewone goedhartigheid bood hij zijn bewakers een stevige teug brandewyn aan puren alcohol en ongeveer twintig minuten daarna lagen de drie gewapende sbirren te ronken; de temperatuursverandering, bet lange vasten en de verraderlijke jirank hadden die werking onvermijdelijk door de heeren J. Usurer te Zutfen en G. R. Kruss te Enschede. De volgende jaarvergadering zal te Zutfen worden gehouden. Plannen wor den aanhangig gemaakt tot het organi- seeren van eene gewestelijke uitvoering of van een of twee turndngen in het jaar 1897. Telegraaf. Op het sportterrein onder Leusden, nabij deze gemeente, had Zondagmiddag een belangwekkende Footbal-match plaats tusschen de V. V. •Victoria'*, van Wage- ningen en de F. C. »Quick«, van Amers foort. Na een hardnekkigen strijd, be langwekkend omdat beide vereenigingen vrijwel even sterk zijn, op het met fijne sneeuwbedekte en daardoor gladde terrein, behaalde »Quick* met 2 goals tegen 0 de overwinning. De Amersfoorters hielden zich thans kianig. Bravo. Zondagavond hield ds. H. Teerink, predikant bij de gereformeerde gemeente B zijne intree-rede, na 's morgens door ds. dr. Van Goor, van Bunschoten te zijn bevestigd. De bevestigende leeraar sprak naar aanleiding van Handelingen IV 29, laatste gedeelteen de nieuwe predikant had tot tekst gekozen Jesaia XL 1 en 2. In de kerk der Ned. Hervormde gemeente hield ds. J. L. van Mansvelt zijne intree- predikatie, na 's morgens door zijn be- huwd-grootvader ds. H. C. Voorhoeve, die vroeger alhier predikant was, bevestigd te zijn. Beide plechtigheden werden door een groot getal belangstellende gemeente leden bijgewoond. Door den notaris A. N. J. Vos zijn Zaterdagavond in het koffiehuis »de Arende geveild No. 4. Een winkelhuis en erf aan de Langestraat wijk A. No. 22, waarin sedert onheugelijke jaren de brood-, koek en banketbakkers-affaire met succes wordt uitgeoefend, groot 1 Are. In eigen gebruik bij den heer H. Bilder- beek. In bod gebracht op f 7700 en opge houden op die som. No. 2. Een huis en erf met annex pakhuis en tuin, even buiten de voorma lige Groote Koppelpoort, aan de rivier de Eem, wijk H No. 13, groot 4 Aren, 64 centiaren. In eigen gebruik bij den heer H. Hulst. In bod gebracht op f 4500 en opge houden voor de som van f 4550. De inschrijving voor de nationale militie van jongelingen, die in de loop van het jaar 1878 geboren en alzoo in 1897 aan de loting onderworpen zal in deze gemeente plaats hebben op Woens dag 20 en Donderdag 21 Januari lö97. Men denke er aan, dat verzuim van aangifte wordt gestraft met een boete van hoogstens f 100 subsidinair tien maanden hechtenis. Bij vonnis van den krijgaraad in het 3e Militaire Arrondissement te Am- hem van den 19 December 1896, is F. Rotman, milicien hij het 5e Reg. Inf. schuldig verklaard aan le, vier misdrijven, daarstellende het plegen van gewelddadigheden tegen zijne meerderen in rang in tijd van vrede 2e, acht misdrijven daarstellende, het beleedigen en dreigen met woorden en gebaren van zijne meerderen in rang, en veroordeeld le tot eene militaire gevangenisstraf voor den tyd van negen maanden en 2e tot eene militaire detentie voor den tijd van drie maanden, alsmede in de proceskosten. De heeren J. M. van Asch van Wyck en F. W. C. de Haas, beiden wonende te Utrecht hebben eene verbintenis aan gegaan als adspirant-vaandrig voor het Reserve-kader bij het 5e Reg. Inf. alhiei. tengevolge gehad. Kamutschin, de royale gastheer, be- moeielijkte de in diepe rust verzonkenen niet, maar nam zijn pelsjas en valies, ging in de slede zitten, nam zelf de teugels in de hand en had voor acht uur in den morgen goed en wel de hoofdstad weer bereikt, die hem op zoo,n ongele gen tijdstip verbannen had. Regelrecht reed hij naar het eiland St. Peter en St. Paul en de vesting bin nen, alwaar het paleis van den gouver* ueur-generaal zich bevond. Hel dienstpersoneel sloof uit, alsof er iemand kwam dier. men verwacht had. Meld zijn Excellentie, dat zijn neef aangekomen is,« sprak Kamutschin kalm, die zijn uniform met een keurig reistoilet verwisseld had. Langzaam volgde hij den bediende; de nieuwe gouverneur-generaal kwam hem reeds te gemoet, en riep, de armen wijd openende: •Zijt gij daar, waarde neef? Van harte welkom I Ik heb je al acht dagen vroe ger verwacht.* •Pardon, beste oom, dat ik niet eer komen kom; ik zal u later wel eens ver halen •Ja, ik begrijp Maar wat ben je geducht veranderd. Ik zou je waarlijk niet herkend hebben. Zeker erg ver- Alhier is Maandagavond aangekomen de Generaal-Majoor C. O. van Kesteren, Commandant der 2e Divisie Inf., verge zeld van den luit.-kol. J. M. Campbell, Chef van den Staf der Divisie, tot het houden van eene tactische oefening op de kaart gedurende twee dagen. Aan deze oefening wordt door alle Hoofdofficieren, alsmede door de kapiteins Bekkers en Chériex, van het 5e Reg. Inf. deelgenomen. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat de miliciens van de lichting 1896, ingedeeld bij het 5e Reg. Inf., in het genot van groot verlof zullen worden gesteld, te weten het eerste gedeelte op 27 Februari, het tweede op 15 Juli en het laatste gedeelte op 15 Augustus 1897. Aan den sergeant dienstdoend luit. te velde C. Bruens, van het 5e Reg. Inf., is de bronzen medaille voor 12 jaren Houwen dienst toegekend. Het versiersel werd gisteren op de gebruikelijke wijze aan den belanghebbende uitgereikt. De off. van gez. le kl. Dr J.J. Rinkel, is van zijne detacheering bij het Militair Hospitaal te Utrecht, in het garnizoen tei uggekeerd, en heeft zijn dienst bij voornoemd korps weder hervat. De waarn. Directeur van het Post en Telegraafkantoor Amersfoort maakt bekend, dat op Zaterdag 26 December (2e kerstdag) het kantoor geopend zal zijn Voor den Telegraafdienst 7% 8% 12% -4% 6% —7% VoorjdenPostdienst810enl2% 4% Evenals op werkdagen zullen gedurende dien tijd, postwissels, postpakketten en spaarbankzaken behandeld worden, op de uien die daarvoor bepaald zyn. De waarn. Directeur voornoemd, B. KRAMER. Kostelooze waarschuwing. Inkomsten-belaad iig. De Gemeente-Qntvanger van Amersfoort brengt ter kennis van de belastingschul digen, die hunnen aanslag over het dienst jaar 1896 nog niet hebben aangezuiverd, dat na verloop van de eerste helft der volgende maand tot eene vervolging moet worden overgegaan. Amersfoort, den 23. December 1896. De ontvanger voornoemd, J. C. LEINWEBER. Sigaren puntjes. De brave oudjes in de Prins Hendrik Stichting moeten rooken, dat zal ieder toegeven aan den Heer W. H. van Zan ten Jr., te Leidendorp, die zich belange loos tot taak heeft gesteld hur. van tabak te voorzien. Sedert Maart van dit jaar heeft hij puntjes van sigaren veazameld en werd in staat gesteld om in het ge heel reeds 5015 pakjes rooktabak, elk van één ons, op te zenden. Wanneer men bedenkt, dat, om zulk een ons le verkrijgen, ongeveer 1833 puntjes noodig zijn, dan lijkt dat al een heele massa, maar toch is het zoo weinig tegenover de duizende, die achteloos weggegooid worden in dit land van rookers. In Duitschland is het verzamelen van siga- renpuntjes bijna een zedelijke plicht ge worden van den rooker. Ze worden ver werkt voor het groote Kriegeifechtar.stalt te Berlijn, en bovendien worden nog verschillende groote stichtingen door de opbrengst geholpen. Evenals daar te lande heeft de Heer Van Zanten nu een soort van spaar- doosje doen maken, een zoogenaamde zakguillotine, waarin men de puntjes kan bewaren. Ze zullenjin sigaren winkels vei - krijgbaar worden gesteld. Maar boven dien hebben zich, om het toch maar ge makkelijk te maken, 29 groote onder nemingen bereid verklaard om de ver zamelde puntjes kosteloos aan het adres moeid.c Ik heb drie dagen achtereen doorge reisd, om eerder te kunnen aankomen.* Arme jongen! Kom, gauw een kop thee; ik was juist van plan, aan het ontbijt te gaan. Je tante slaapt nog. Je weet immers dat we van avond een groot bal geven?* Een bal? Dat wist ik niet. Maar in reistoilet kan ik toch niet Heb je dan geen rok meegebracht?* •Ja, maar in mijn koffer *t is de vraag of die tijdig arriveeren zal.* •Nu, daar is spoedig in te voorzien. We zijn niet meer in de provincie: men kan je hier wel aan een voegzaam toilet helpen.* De gouverneur-generaal nam zijn pseudo-neef mee naar de eetzaal, en ter wijl hij hem een goed dejeuner voorzette, vroeg hij hem wel honderdmaal naar familie, vrienden en naar Odessa, waar de neef eigenlijk vandaan komen moest. Kamutschin beantwoordde dien stoit- vloed van vragen met een zielsrust en koelbloedigheid zonder weerga; hij ver sprak zich geen enkelen keer. Bij deze gelegenheid kwam zijn zeldzame tegen woordigheid van geest hem bij uitne mendheid te stade. Lieve hemel, wat ben jij veranderd,* riep de generaal op nieuw uit. »En van den Heer Van Zanten te bezorgen. Meer bijzonderheden daarover zijn trou wens vermeld in een boekje, dat in de bedoelde zakguillotine is besloten Men zegge nu niet, dat zoo'n paar puntjes niet kunnen helpen. Wanneer maar velen meewerken kunnen niet alleen de 171 oude zeelieden re Egmond aan Zee worden geholpen, maar zeker nog wel rneer in andere instellingen. Dat is de groote macht van het kleine, zooals de Heer Vsn Zanten trouwens, bij be trekkelijk geringe medewerking, nu reeds heeft bewezen. I>e levend-doode beid vau de Niagara. Blondin, de bekende koorddanser, die o. a. over de Niagara liep met een man op zijn rug, heeft zijn gedenkschriften geschreven. Men verneemt in een deel daarvan het volgende verhaal van den waaghalzigen kunstenaar: •Eens las ik tot mijn groote verbazing, dat ik dood was en dat den volgenden dag mijn begrafenis zou plaats hebben. Nu, daar ga je zelf eens naar kijken, dacht ik bij mij zelf, en juist op het bepaalde uur komt voor mijn huis een lijkwagen met zes schimmels bespannen. Een menigte van eenige duizenden men- schen verdrong zich voor het huis, van alle huizen wapperdeo rouwvlaggen, en de openbare gebouwen hadden hun vlag gen halfstok geheschen. Het was bijna ongeloofelijk. Plotseling wordt er aan de deur geklopt en mijn irnpressario treedt binnen. «Pardon, een oogenblik», zegt hij, opent mijn venster en roept naar buiten: «Dames en heeren!» Doodsche stille opeens daarbuiten. En toen mijn irnpres sario weer «Dames en heeren I Zooals ik zoo pas tot mijn groote vreugde ontdek, is meneer Blondin niet dood. Hij leeft Ja, hy leeft zelfs zoo goed, dat hij binnen drie dagen een nieuwen tocht over de Niagara zal doen En toen begon men beneden te juichen en te schreeuwen «Zien, zien Mijn irnpressario trekt mij naar het venster, de menigte herkent mij en aan het gejubel komt geen einde».... Münchhausen mag zich schamen I Een goede vangst. In den laatsten tijd werden van uit Rozendaal groote partijen tabak in België gesmokkeld. Zondag trachtte men een met twee paarden bespannen \vagen, waarop 1250 kilo tubak, in België binnen te brengen. De douanebeambten hielden echter de wacht; zij hebben de lading tabak, benevens paarden en wagen, in beslag genomen en alles is verbeurd vei- klaard. De smokkelaars hebben de vlucht kun nen nemen. Overstelpt door boeken. Wat zal men ten slotte beginnen met den overstelpenden overvloed vragen vele menschen, die vooral bezorgd zijn over het wel en wee der toekomstige generaties. Gladstone sloeg voor eenige jaren de oprichting van kafacomben voor, onderaardsche bibliotheken waar de overbodige boekenmassa's ter eeuwige rust wordt besteld Maar wat is over bodig voor den bibliofiel Voor de Parijsche Nationale Bibliotheek eischt de vraag aan het begin van dit stukje steeds dringender antwoord plaats is daar nauwelijks meer voorhanden de toestroomende menigte boeken is zoo groot, dat, volgens een matige berekening, vóór er een eeuw verloopen is, de biblio theek de geheele ruimte van de Rue Colbert tot aan de Place de la Bourse zal heb ben ingenomen. Staatsleeiiiug eu huwelijken. De jongste Spaansche leening heeft tot een groot getal huwelijksaanvragen geleid. Zooals men weet, is die leening vooral voor de kosten op Cuba noodig geworden in het binnenland geplaatst, en om dit patriotisme helder te doen nakomen, heeft de regeeiing in de Staatscourant de namen der schrijvers openbaar gemaakt. Daaronder nu komen niet minder dan toch lijk je sprekend op je moeder. Zoo zegt men ten minste,antwoordde de jonge man. Ik kon dat niet beoor- deelen." •Je was ook zoo hoog als die tafel pas vijf jaar oud, toen zij stierf.® Vier jaar en acht maanden, beste oom.* •Ja juist; wat weet je alles je nog te herinneren. Zeg me nu eens, hoe maakt tante Elisabeth het.* Vergeef me, waarde oom, maar ik ben half dood van vermoeidheid. Ik meen u reeds meegedeeld te hebben, dat ik drie dagen lang onafgebroken gereisd heb.* Dat is waar ook. Ga gerust naar je kamer en ga een uurtje slapen ik zal je wel bij tante exuseeren.* En als ik eens niet voor den avond wakker werd?* Nu, ik hoop je toch voor het bal gè- reed te vinden.* En mijn toilet Wees maar niet bezorgd; geef je kleeien aan den knecht, die zal wel voor het noodige zorgen. Je zult alles kant en klaar vinden Kamutschin liet zich naar zijne kamei geleiden en haalde uit zijn bnevenlasch een brief, dien hij twee dagen geleden ontvangen had; die brief luidde: Wij hebben ons gisteren halfdood ongeveer 3000 vrouwen voor, grootelijks ongehuwd of weduwen, die voor 5000 tot 3 millioen pesetas toe hebben geiee- kend. Geen lectuur is ooit gretiger door trouwlustige heeren verslonden.Niet alleen hebben vele [dames een stortvloed van aanzoeken ontvangen, maar men verze kert, dat ook al menig huwelijk van deze openbaarmaking het gevolg is geweest. De sigarenfabriek van den heer W. G. Boele Senior, te Kampen, in Neder land, is een oud-gevestigde zaak, welke, thans vooral, de aandacht onzer lezers moet trekken nu de heer Boele, tenge volge van den steeds toeuemenden om zet van zijn fabrikaat in Groot-Brittanje en in de koloniën, het noodig heeft ge acht om te Londen een agentschap voor zijne waren te vestigen. De heeren H. van Salk Co., Fenchurch, Station Chambers, 66, Fenchurchstreet, London E. C., zijn de generale vertegenwoor digers van den heer Boele hier te lande. De fabriek van den heer Boele te Kam pen is door den tegenwoordigen chef reeds vóór het jaar 1847 opgericht, zoo dat zij langer dan een halve eeuw be staat. Aanvankelijk op bescheiden wijze begonnen, is zij voor en na zoodanig uitgebreid, dat zij geworden is wat zij thans is: een groot etablissement, om vattende fabriek, magazijnen en kantoren. Het is gelegen in de Hofstraat van de oude stad Kampen, welke hoofdzakelyk in de sigarenindustrie een bestaan vindt. De onderneming van den heer Boele is de aanzienlijkste daar ter plaatse, of beter gezegd de aanzienlijkste in geheel Neder land. Om een voorbeeld te geven van de uitgebreidheid derzelve, zij vermeld dat niet minder dan 600 geëmploiëerden in verschillende betrekking aan deze fabriek zijr» verbonden en dat a.'daar 200 merken sigaren worden vervaardigd. Van deze merken worden niet minder dan 500000 stuks per week, of meer dan 25 millioen sigaren gefabriceerd; Deze zijn gemaakt van de uitgezochtsie tabak ken van Sumatra, Java en Borneo (uit de Oost), en van Cuba, Brazilië en Mexico (uit de West); en veel van dit fabrikaat gaat weder terug naar de landen van waar de grondstoffën werden geïmpor teerd. Terwijl hij aan zijn eigen belangen denkt, verzuimt de heer Boele niet om voor die van zijn ondergeschikten te zorgen. In de fabriek zijn al de nieuwste verbeteringen, zoo op sanitair gebied, als wat verlichting, enz. betreft, toege past. Er zijn aan verbonden zieken-en ondersteuningsfondsen, welke door de firma worden beheerd, alsook een be grafenisfonds waaraan de firma op milde wijze i ydraagt. Ouden van dagen worder nimmer af gedankt op grond van hun leeftijd, doch krijgen de eene of andere passende be trekking in «Ie fabriek, zooals bijv. het strippen van de tabak en andere lichte werkzaamheden; bygevolg is de verhou ding tusschen de leden der firma en het personeel in elk opzicht hartelijk. Dit bleek tijdens de jongste werkstaking der sigarenmakers in Nederland, toen de werklieden van den heer Boele weiger den daaraan mede te doen. De erkende superioriteit van de Hol- landsche sigaren in het hijzonder, boven de sigaren van het Vasteland in het al gemeen, doet de merken van den heer Boele van een gunstig onthaal verze kerd zijn. Amsterdam is in de laatste jaren de hoofdmarkt van de geheele wereld ge worden wat de dek-tabakken betreft niet alleen voor Europa, doch ook voor Amerika. De Regiefabrieken van Frank- ryk, Oostenrijk, Italië, enz. zijn derhalve verplicht naar Amsterdam te gaan om aldaar hun inkoopen van dekblad te doen. Het behoeft alzoo geen betoog, dat de Nederlandsche sigarenfabrikanten gele genheid hebben om zich van de beste tabakken te voorzien en dientengevolge in staat zijn om een uitetekende sigaar tegen buitengewoon matigen prijs te leveren. gelachen,* schreef een xijner kameraden uit een ander garnizoen, »de neef van onzen gouverneur-generaal kwam van Odessa, en den eersten avond al, werd hy aan de écarté-tafel danig onder han den genomen. Daar hij meer verloor dan hij bij zich had, had hy de dwaas heid te verklaren, niet eerder te zullen vertrekken, voordat hij geld uit Odessa zou ontvangen hebben, hoewel hij door zijn oom te St. Petersburg gewacht wordt. Wij komen hem allemaal bezoeken en condoleeren en houden hem braaf voor •len gek; maar dit is hy nog niel eens gewaar geworden. Het mooiste van de zaak is, dat hij voor dien oom te St. Petersburg, den gouverneur-generaal, doodelyk benauwd is; de duivel weet waarom, want hij heeft hem sedert zijne kindsheid niet meer gezien; maar hij zou liever sterven dan hem zijn verlies mee- deelen. De merkwaardige vlugheid van onze posterijen in aanmerking genomen, kan hy minstens zeven of acht dagen hier brommen en hij is gek genoeg om het lied tot het laatste toe uit te zingen.* Dus een paar dagen ben ik hier wis ®n Zeker veilig... Waar dan echter.. H'n, misschien wel op weg naar Siberië.. Bah I 'k zal beginnen met een uurtje te slapen.* (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2