Landhouwerswoaing EENE WOKING IET TDIN HEERENHUIS BUITENLAND. ii BOÜWIATMALEN. A. N. J. Y O S DRIE WONINGEN Een Winkelhuis A d v e r te n 1 i n. Te looi) aanboden: PIANINO, METSELAAR HANDELAAR Corr. RUITENBERG, openbaar verkoopen EENE WONING MET GROND EEN WINKELHUIS overtuigd, dat, zoo van eenig rnen- scheriwerk mag gezegd worden, dat het uit God is, het wel hier is. Wij zaaien, en wat wij uitstrooien zinkt weg in de diepte; maar Hij zal was dom schenken en vruchten doen rijpen, te Zijner tijd. In den Franschen Senaat is het wetsontwerp, strekkende om de eind beslissing in revisiezaken aan de straf kamer van het Hof van Cassatie te onttrekken en aan het geheele Hof op te dragen, gelijk verwacht werd, aangenomen, en wel met 158 tegen 113 stemmen. Alle bladen, zelfs de gematigde Temps en Journal des Débals zijn met deze beslissing ingenomen, omdat er nu verdere moeilijkheden als ministerieele crisis of conflict tusschen Kamer en Senaat zijn voorkomen. Gister nog schreef de Temps: »Het kan zijn dat de meerderheid van den Senaat, na de meerderheid welke het wetsontwerp in de Kamer heeft ge kregen, van oordeel is, dat dit oller van beginselen noodig is. De premier zal niet nalaten er heden op te wijzen, dat de quaeslie niet geheel zuiver meer is: en om de waarheid te zeg gen, zijn sedert het advies van den eerste-presideut Mazeau en do twee oudste leden, noch de Kamer noch de Senaat absoluut vrij in hun be slissing geweest. Maar als de Senaat zich naar de meening van de Kamer voegt, zal het land hel geweldige olfer moeten begrijpen en waardeeren, dat het parlement gaat brengen aan de misschien buitenspoi ige en bovenal illusoire zorg voor de bevrediging en de rust." En als zoodanig is de beslissing van den Senaat zeker op te vatten. Of dit offer op prijs zal worden gesteld, zal de toekomst moeten leeren. Overigens zal er nu voldoende licht opgaan over de Dreyfus-zaak daar alle stukken betredende de enquête van de strafkamer zullen worden gedrukt en ter kennis van het publiek gebracht en de behandeling voor de gezamenlijke drie kamers van het Hof van Cassatie openbaar zal zijn en contradictoir debat worden toege staan. Waarschijnlijk zal er nu wel spoed gemaakt worden en kan weldra de eindbeslissing worden verwacht. Door de verschillende huiszoekingen bij monarchisten en antisemieten moet rnen, volgens de Ind. Beige, gisteren op het spoor zijn gekomen van een formeel royalistisch complot. Onder de papieren toch die bij den heer Buiïet, den vertegenwoordiger van den hertog van Orleans, te Parijs zijn in beslag genomen, heeft men o.a. gevonden een plan van organi satie van geheel Frankiijk, volledige lijsten met de namen van prefecten, onderprefecten, ja zelfs van rijksbe taalmeesters, kortom een uitgelezen korps ambtenaren, van te voren reeds in gereedheid gehouden om in functie te treden, zoodra het noodig zou zijn Ook zijn talrijke brochures voor de propaganda niet beslag belegd. Mede werd gevonden een uitgebreide cor respondentie. waarin wordt meege deeld, dat de royalisten gereed waren om een coup d'état te wagen en dat zij slechts wachtten op een ministerie, waarin een generaal als minister van oorlog zitting had, die hun sympathie bezat en bereid was, hen te helpen De huiszoekingen worden nog voortdurend voortgezet; gister is opnieuw last gegeven voor 10 buis- zoekingen bij de voorzitters of secre tarissen der Ligue pour la dèfense des droits de l'hommeder Ligue de la prairie Franeaise en van het Comité plébiscilaire de la Seine. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De '2e luit. R. F C. baron Bentink van het 3e reg. huz., thans tot het volgen van een cursus bij de rijschool alhier, wordt 1 April van die detacheering ontheven en keert dan bij zijn korps te 's-11 age terug. Bij het 5e Regiment infanterie zijn door den Kolonel Regiments commandant bevorderd tot milicien sergeant de milicien korporaals P. van Nieuwenhoven, A. van Deelen, J. M. A. Busqnet, A. van Vliet en J A Vermaas, tot milicien korporaal P. J. Hazeloop en G. K. van Halen. De tweede-luitenant M. G. Labree van het 5e bataljon 5e regiment infan terie is aangewezen tot bet bij-vonen van de oefeningen, die met het per soneel behoorende tot de vesting bataljons van de korpsen infanterie, van 31 Juli e.k. tot den 30 September d.a.v. bij het korps genietroepen zullen worden gehouden. Luitenants J. A. baron Van Heeckeren van Molecaten van het le regiment huzaren, en M. A. C. Goester, van de cavalerie O.I. leger, worden met 1 April eervol ontheven van hun detacheering bij de Rijschool hier. Bij Kon. besluit is den len luit. J. Woudstra, van het wapen der inf., thans op non-activiteit, op zijn ver zoek, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend, en is deze officier voor den tijd van vijf jaren, benoemd tot reserve le luit. bij heL waperi der inf. en wel bij het 5e reg. van het wapen. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat de miliciens van de lich ting van 1899, welke in het bezit zijn van het getuigschrift dat zij rnet voldoende uitslag het voorbereidend militair onder wijs hebben bijgewoond, bij de korpsen zooveel mogelijk met elkander bij eene compagnie gehuis vest zullen worden en dat bij de regeling hunner verdere opleiding, met de verkregen geoefendheid reke ning behoort gehouden te worden. Gisterenmiddag werd voor bet front van den troep aan den adjudant- onderofficier C. L. Brederode van het 4e bataljon 5e Regement infanterie op eene plechtige wijze, de zilveren medaille voor- 24jaren trouwen dienst uitgereikt. De uitslag van het gehouden examen van onderofficieren en korpo raals van het 5e Regiment infanterie die gedurende deze winter de ver schillende opleidingsklassen tot be vordering hebben bijgewoond is als volgt Geslaagd zijn a. Voor bevordering tot den graad van adjudant-onderofficier: Sergeant majoor J Kuijntjes, R. Meijer; Ser geant majoor-titulair C Bruens, C. A. van der Horst, J. W. Harthoorn en W. F. BrinkmanSergeanten J. C. Bruns en J. J. van Dormolen alsmede sergeant-onderwijzer II Graansma. b. Voor bevordering tot sergant- majoor-administrateur: Sergeant-ma- joor-titulair H J. Ruijsen de sergeanten C. A. van Doorn en P. de Jong. c. Voor bevordering tot sergeant dienstdoende luitenant te velde: Ser geanten H. van der Weide, W. van Goinga, D. J. van Kuik, J. P. K. Courbois, H. Koopman en A. A. Jansen, alsmede de fouriers B. Heeren. J. A. F. van Geelkerken, W. J Naarding, H. C Onderstal en C. H. de Jager. d. Voor bevordering tot sergeant of fonrier: Milicien-sergeant F. W. Hageman en G. Gieteling, alsmede de korporaals W. S Bokhorst, II. J C. Wolft, J H. van der Vegt, G. G. P. de Reuver, J. Oosterdijk, G. Holwerda, D. Huisman, P. Keg, P. G. J. Brilt, A. Alberda. L II. Hartman. Ch F. G Lorenz, J.W. Oudegeest, W. F.Wiru kel A. Bos, W. J. Vaatstra, W. P. J. E M. Campen, S. Bruinsma, A J. Kramer, E. Ch. H. Mezger, T. P. van Riesseu, K. Kok, K. W. Broekveldt, H. N. Landsaat en P. Mellesma. Burgemeester en Wethouders herinneren per publicatie de ingeze tenen aan hunne verplichting om bij verhuizing binnen do gemeente of vertrek naar elders daarvan binnen een maand aangifte te doen ter Bur gerlijke Stand. Bij niet nakoming waarvan men zich blootstelt aan hot beloopen eener boete van hoogstens zeven gulden. - Op den eersten en tweeden Maandag van de maanden Januari, April, Juli en October telkens des namiddags te drie ure, zal in het daarvoor bestemde lokaal aan de Breedeslraat, een ieder de gelegen heid worden gegeven tot Kostelooze inenting. Uit den regenmeter hier is in Februari afgetapt 42.4 m. M. neerslag. Er waren slechts 6 regendagen en wel tusschen 8 en 16. «Naar w ij vernemen zal de heer Mr. P. J. Troelstra, lid der 2e Kamer van de Stato-n-Generaal, op Zaterdag 11 Maait a.s. als spreker optreden voor een openbare volksvergadering in de groote zaal van «Amicitia." In het belang van het goede doel brengen wij onze lezers nog maals in herinnering de Kunstavond a.s. Dinsdag ten voordeele der Ver- eeniging Liefdadigheidte geven. Met het in ons vorig nummer opge nomen programma bleek welk een verscheidenheid geboden wordt, ter wijl de namen der cxecatanten ons eene kunstvolle vertolking daarvan waarborgen. En dan daarbij, luiste rende haar wat instrument en men- schelijke stem vermogen, te weten dat men ook iets heeft bijgedragen tol steun der Vereeniging, die zoo menige stille huiszittende arme het lot verzachte en het leven dragelijk maakt, moet liet genot van den avond nog verhoogen. Men verschafle zich dus nog tijdig een bewijs van toegang, terwijl voor hen die eene goede gereserveerde plaats willen hebben de gelegenheid wordt geboden die a.s. Dinsdagmiddag te half één in Amicitia te bespreken. Wij meenen in hot belang onzer lezers te handelen door hunne aan dacht te vestigen op de te Amster dam gevestigde «Amslcrdamsche Hypotheek-Waarborg Maatschappij. De Obhgatiën dier Maatschappij toch moeten niet verward worden met pandbrieven door hypotheekbanken uitgegeven. Zij hebben met deze alleen gemeen dat het onderpand bij beiden in hypothecaire inschrijvingen op vaste goederen bestaat, doch ver der ook gaat de overeenkomst niet. Immeis alhoewel pandbrieven wor den uitgegeven, al naar mate de emitteerende Bank hypotheken sluit, zoo is toch alleen en niemand anders dan de Bank de debit lice van den pafhfhrief houder, en bij voorkomende moeielijkheden zou deze slechts blij ken een concurrente vordering op de Bank te bezitten, terwijl het actief de hypothecaire vorderingen voor hem geen speciale» waarborg op levert De Hypothecaiie Obligatien der Amsterdam-serie Hypotheek Waarborg Maatschappij ten bedrage van f500,000 evenwel zijn uitgegeven op grond eener sppciale hypotheek, door deze Mij. gesloten op een aantal panden, dat onder vei baud eener leéning groot f500,000 is gebracht, waarvan de hedendaagsche verkoopwaarde door 3 beëedigde taxateurs is geschat op f663,750 en waarvan de hum op brengst f57,115 bedraagt. De Amst. Hypotheek Waarborg Mij handelt in deze als trustee voor de gezamenlijke houders dezer hyp. obligatien eri bovendien stelt deze Mij. zich borg voor jde nakoming der- bij ile acte aangegane verbintenissen. Bij deze acte is' ook nog bepaald, dat de debitricejaarlijks I f5,000 van de leening moet allossen, waar voor evenwel geen deel van de inge schreven panden wordt viijgemaakt, maar voor welk bedrag vaste goederen worden gekocht, die onbezwaard onder het verband der Ieening worden ge bracht. Door deze schikking wordt telken jare het onderpand sterker, en boven dien zijn de houders der hyp. obh gatiën gevrijwaard, voor de veelal lastige eri verliesgevende uitlotingen, die usantiecl zijn bij pandbrieven. Ftplaats daarvan heeft de gelijk tijdige allossing van de geheele leening, resp. van alle daarvoor uitstaande hyp obligatien plaats na 27 jaren, dus op 1 April 1925. Zooals uit het vorenstaande blijkt, leveren de hyp. obligation van de Amst. Hypotheek Waarborg Mij. veel meer waarborgen op dan de pand brieven, waarvan de soliditeit hoofd zakelijk afhangt van het voorzichtig beheer der directie. De loop van het faillissement der North Western Pacific hypotheek bank, heeft trouwens het bewijs ge leverd dat de pandbrief houders slechts als concurrente crediteuren zijn aan te merken. Zij hebben geen ander onder pand, dan de kredietwaardigheid van de emiteërende bank, en alhoewel wij gaarne willen erkennen, dat de meeste hier te lande gevestigde instellingen op goede en sohede wijze worden beheerd, zoo kan toch bij geen dezer voor de houders van pand brieven een speciaal onderpand worden aangewezen, zooals voor die van hyp. obligatiëri der Amst. Hypotheek Waarborg Maatschappij. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 26 Februari tot en met 1 Maart. GeborenHendrik Johannes, z. van H. van Bekkum en J. van de Lodijk. Peter, z. van G. van der Wart en C. ten Hoove. Willemyntje, d. van N. Hijmering en R. Kas. Maria, d. van J. Buijs en W. Hoefsloot. Elisabeth Adriana, d. van W. A. Polleman en E. van Bijnen. Jan, z. van H. Hendriks en J. Valkenburg. Willempje, d. van N. Maten en G. van de Vis. Carel, z. van J. Hendriks en J. H. Peeman. Geertruida Antonia Cecilia, d. van A. de Vrij en A. C. Wieten. Albertus, z. van A. Brondijk en M. W. Hendriks. Hendrika, Johanna Alijda, d. van L. Krijnen en H. M. de Gooijer. Tonia, d. van G. van Bijnen en G. Veenendaal. Arie, z. van A. van Viegen en M. van Ruiswijk. Willem, z. van T. van Laar en N. van Laar. Overleden: Johannes de Bree 56 j. ongeh. Jan Cornells Sijen 55 j. echtg. van W. Hoevers. Pieter Elve 73 j. wedr. van C. Steketee. Een levenl. aang. kd. m. g. van W. Jansen en G. van Bennekom. Martha Ouwerkerk 70 j. echtge. van A. Buijs. Susanna Alijda van Keulen 5 d. Pieter van den Berg 44 j. echtg. van P. Kamminga. Arnoldus Wilhelmus Bosman 59 j. echtg. van S. van Hamersveld. Hendrina Geerdina Geertruida Renes 19 d. Johanna An tonia Bartelman 3 m. Hoogland. Geboren: 23 Febr. Helena dochter van P. Smink en J. Beyer. 24 Cornelia, dochter van L. Rooke en J. M. Stoové 28 Lambertus zoon van W. van den Heuvel en K. Brouwer. 2 Mt. Teunisje dochter van A. van Zoeren en W. van den Brink. Overleden- 25 Febr. H. Smink oud 70 jaren wed. A. van Achteveld. 26 J. van Moorselaar oud 62 jaren echtg. van A. van den Tweel. Lensden. Geboren28 Febr. Antonia dochter van Richardus van Eijden en Johanna van den Hengel. Gehuwd2 Maart Rijk Ederveen, wedr. van Bartha Vlastuin met Theresia Vlastuin. Overleden: 2 Maart Nicolaas Johannes de Jong, oud 20 d. Stoutenhurg. Geboren28 Febr. Hermanus, zoon van Gerrit van Bekkum en Hendrika van de Wetering. Overleden: 1 Mrt. Willemijntje van de Bunt oud 6 m. Woudenberg. Geboren: 24 Febr. Albertus, z. van Goosen Geijtenbeek en Aartje van Dijk. 26 Febr. Frans, z. van Cornelis Koudijs en Hendrika Bakkernes. 27 Febr. Gijs- bert, z. van Willem Bruggink en Rijkje Vlastuin. Overleden25 Febr. Hendrika Meerbeek, 1 j. - 1 Mrt. Cornelia van de Glind, 19 maanden. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 Maart 1809. Tarwe f 0.Rogge f 0Boekweit f 0. Appelen 16a 19.Peren f0.af00.Nieuwe aardapp. f0.a f0Zandaantapp. f 2.af'2 25 Hoendereieren f2 50 a 13per lOOst. Eenden 10.a f0Boter I'1 35 a f 1.45 per kilo. Mar garine fü.a f0.Zoetein kaas 0.f 0. Kippen fOGO a f0.80 Kuikens f0.afO Piep kuikens f 0.00 a f 0.00 Ganzen f0fö.Eenden 0 60a f 0.90p. st. Jonge f 0.a f 0 Hazen f0.a f 0.Wilde konijnen f0 40 a f 0.50. Tamme f 4.00 a f 1 40 Duiven f 0.50 a f0.70 paar. Magere *ai kens f 12 f 18 Zeugen f 40.f 50. Biggen f5a f8.Schrammen f 00.a f00 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 00.a f 000 Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a fOOO— Pmkstieren f 000,— a fOOO Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe, heet. Rogge; liecl. Boekweit; 20 heet. Appelen; 00 heet. Peren; 0 heet. KlelaarJappe- len; 50 heet. Zandaurdappeien 40000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren1200 kilo Huoibo- ter- kilo Margarine; kilo Kaas: stuks Vee: 20 magere oarkens, 300 blagen en 8 zeugen. RECLAMES. Gevaren van het Rheumati9mu3. Het rheumatismus ris eene zeer verspreide ziekte, het doel zich onder verschillende gedaan ten voor. Er bestaan verscheidene vormen welke zich onderscheiden naar dé-plaats waar zij zich voordoen en naarmate den hovigen of chronischen aard. De kenmerken van hel rheumatismus in de gewrichten, een der meest voorkomende, zijn roodheid, opzwelling, hevig'stekende pijn, welke elke beweging verhinderd en welke op het zieke gedeelte ah een brandwond zich voordoet. De pijn en de opzwelling verdwenen zijnde, laten ondapks alles, storingen in de voeding achter die blijven voortduren. Het hart is zeer dikwijls even als de gewrichten aangedaan en zeer ernstige onge vallen bunnen zich voordoen, welke de hersenen zelve kunnen aantasten-en een te vroegtijdigen dood veroorzaken. De hoofdoorzaak van liet rheumatismus komt voor uit de armoede en verzwakking van het bloed. Men moet het hernieuwen door het echte geneesmiddel te gébruiken en de meest bekende hersteller is die. hekend onder den naam van Pink Pillen, welke zoovele gelukkige uitkomsten hebben-gegeven. Zoo schrijft ons Mejufvrouw De Bie, Oudkerk hof iihii, Ötreclit: "Met dankbaarheid kan ik U meldèn door ÜWI- Pink Pillen geheel hersteld te zijn, f* zelfs, na hel gebruik van het eersle doosje was ik 'bijna geheel vrij van pijn, maar aangezien het steeds' eene langdurige pijn geweest is ga ik met hel gebruik nog eenigen tijd voort oin zeker te zijn dat het kwaad geheel en al is uitgeroeid, daar ik -vrees liet weder eens terug mocht komen. »Vele malen hqil men mij aangeraden Uwe Pink Pillen te gefruiken, maar ik kon nooit gclooven dat ze zulk eene uitwerking zouden hebben. Maai- door eigene ondervinding van de werkdadigtieid overtuigd zijnde, zoo kan ik ze een ieder die lijdknde is aanbevelen." Trijs fA.lt) de doos; f. 9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bijjgJ. 11. I. Snabilik. Steiger *27, Rotterdam, eeuig depothouder voor Nederland en apotheken. J-Yanco toezending tegen post wissel. Daar het doof- dezer geneeswijze is de her nieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hjp-e werking zich op vele ziek ten uitbloedarmoede, rheumatiek, hcupjicht, zenuwpijn, verlamming, ruggemergszickte, St. V itus dans, hoofdpijn, zenuwachtigheid, klieren, enz. De Pink Pillen hei-geven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekjerf veroor zaakt door lichamelijke, en geestelylfe overspan ning en door buitensporighaienv' Een 'goed onderhouden prijs f 150. Te bevsageii onder letter H. aan het Bureau dezer Courant. eSIÜ!?0* Ottdeng-eteekende heeft 3e eer, door deze te berichten, dat hij zich heeft gevestigd als' en Hopende dpor vlugge en prompte- bediening en door billijke prij«en ieders gunst tèaaj-dig^ tgjwtJrden. Aanbevelend, Weveresingel D 50. DE NOTARIS te Amersfoort zal op Zaterdag U Maart 1899 des avonds 7 uur, in het koffiehuis »HET YALKJE" te Amersfoort in het In de gemeente Amersfoort. No 1. EENE met ruim Achterhuis en 3 annexe Ka mers in de Bolderstraat nabij Bloemendal wijk D nos. 275 tot en met 278 met Groeten Tuin waarin vele Vruchtboomen, groot ongeveer 18 aren en 7 centiaren. De landbouwerswoning wijk D no. 275 met den tuin is in eigen gebruik bij den Heer A. Yan Nimwegen en wijk D nos. 267, 277 en 278 zijn samen ver huurd voor f 1.50 per week. No. 2. in eene Steeg nabij Bloemendal wijk D no. 258a grenzende aan het vorig perceel, groot ongeveer 3 aren, 11 centiaren. Verhuurd aan J. Van Keulen voor f 1.50 per week tot 1 No vember 1899. No. .3. met Grond in de Bolderstraat wijk D nos. 279, 280 en 281 naast perceel 1, groot ongeveer 1 are, 18 centiaren; verhuurd aan diversen voor f 2.05 p. week. No. 4. in de Bolderstraat wijk D no. 282, naast het vorig perceel, groot 1 are, 31 centiaren. Verhuurd voor f 1,p. week. No. 5. met Schuur, Erf en Grond aan het Bloemendal wijk D no. 259, groot ongeveer 1 are, 6 cen tiaren. Verhuurd aan P. P. Koops voor f 1.50 per week tot 1 No vember 1899. Nó. 6. met Erf en Grond aan het Bloemendal wijk D no. 2.61 groot ongeveer 2 aren, 44 centiaren. Verhuurd aan H. Markhorst voor f 2.25 per week No. 7. Een hecht en sterk weldoor timmerd aan den Heiligenbergerweg wijk I no. 39bis, met Grooten Tuin, groot 7 aren, 15 centiaren. Gedeeltelijk verhuurd aan den Heer P. Van Gelder voor f 325 'sjaars tot 1 November 1899 en gedeeltelijk in eigen gebruik bij den Heer S. van Heulen. Afzonderlijk en in massa's. De pereeelen zijn te bezich tigen Dinsdag en Donderdag van elke week van *24 ure en nos. 16 mede op den verkoopdag. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 11 Juni 1899. Breeder bij biljetten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2