I.EMENf.D NIEUWS. voorganger gewend waren aan een goede en onpartijdige leiding, wij het zeer waar- deeren, dat wij die ook bij u zullen vinden. Namens de leden van den Raad heet ik u hartelijk welkom als Voorzitter van onze vergadering. (Langdurige toejuichin gen.) De heer Van Asch van Wijck sprak daarop woordelijk het navolgende: Door H. M. de Koningin geplaatst aan het hoofd der gemeente, die mij door vroeger verblijf lief was geworden, is het mij op dit gewichtig oogenblik een behoefte mijn dankbaarheid vooral daarover uit te spreken, dat H. M. vrij heid gevonden heeft mij te roepen tot een ambt, waarin ik kan medewerken het welzijn te bevorderen van een deel van het Nederlandsche Volk, zoo innig verknocht aan het Huis van Oranje- Nassau, en waarvan de belangen door dat Huis reeds op eene wijze behartigd zijn, dat wij het ons ten plicht moeten stellen te trachten in dien zelfden zin werkzaam te zijn. Wanneer overeen komstig dat voorbeeld wordt gehandeld en het gezag niet begeerd wordt om te heerschen, maar om te dienen, dan zal, onder Gods zegen, het waarachtig belang bevorderd worden van hen wier belang men geroepen is te behartigen. Het is u bekend hoe ik getracht heb, in dien zin werkzaam te zijn gedurende mijn vorig verblijf in deze gemeente en daaraan dank ik het, dat door personen van alle richtingen en van verschillende positie de wensch is kenbaar gemaakt, dat andermaal deze plaats door mij zou worden ingenomeneen wensch die zeer zeker bij hen, die mij ter benoeming voordroegen, veel heeft bijgedragen om daartoe vrijheid te geven. Ware deze wensch een gevolg geweest van de om standigheid, die ik als Hoofd der Gemeente getracht had het eenieder naar den zin te maken, ik zou er geen woord over spreken; èn voor hen, die mijne benoe ming wenschten, èn voor mijzelven ware het dan beter, er over te zwijgen. Ik heb als Hoofd der Gemeeute nim mer heil gezocht in verflauwing der gren zen nöch waar het uitoefening van gezag, nüch waar het beginselen gold. Maar juist zij, die de grenzen scherp trekken, zullen het best met elkander kunnen samenwerken wanneer een ge meenschappelijk doel moet bereikt wor den; in deze: de bevordering van den bloei en de welvaart van Amersfoort. Die samenwerking heb ik steeds voorge staan en bevorderd; en dat zoowel zij die op staatkundig gebied een geheel ander standpunt innemen als zij die mijne geestverwanten zijn, te zamen op mijne wederbenoeming aandrongen, geeft mij vrijmoedigheid, de meening te koesteren, dat de juiste weg door mij was inge slagen en zal voor mij een prikkel zijn, dien weg andermaal te bewandelen. Ik gaf aan, dat de benoeming voor mij was de vervulling van een wensch, ander maal geroepen te worden tot een ambt waarin ik, in den geest van onze geliefde Koningin, het welzijn kon bevorderen van een deel van het Nederlandsche Volk. Zij, die mij hier kenden en die mij volgden in mijn werkkring in Suriname, zullen gevoeld hebben, hoe pijnlijk het mij was, een zóo gewichtig ambt te moeten neer leggen als dat van Gouverneur waaraan ik mij zóo geheel gaf en dat ik zóo gaarne had blijven bekleeden, óok omdat ik meende werkzaam te zijn in het welbe grepen belang dier schoone Kolonie en omdat ik voorzag dat eenmaal gebroken met het oude stelsel van afwachten die Kolonie niet langer zou behoeven genoemd te worden een „lastpost". Van verschillende zijden moest ik ver nemen, dat men het vreemd achtte, dat terugkeeren tot het Burgemeesterschap van Amersfoort door mij begeerd werd, na de waarneming van het zooveel be langrijker ambt van Gouverneur van Suriname Het is mij daarom een behoefte, het uit te spreken, dat de kleinere be langen door mij niet zullen gering geacht worden. Wanneer men weet, dat niets geschiedt bij geval eri dat 's mcnschen lot bestuurd wordt door Een die alléén weet wat goed voor ons is, dan ziet men nietophooger of lager geplaatst zijn, doch weet men, dat men ook in het kleine getrouw moet zijn. Moge het blijken, dat ik in de waar neming der belangen van Amersfoort getrouw worde bevonden. Dat de sociale nooden te Amersfoort zeer groot zijn, is mij niet onbekend. Reeds de omstandigheid, dat tijdens mijn vorig verblijf, van de 3300 hoofden van gezinnen, slechts 1100 waren aangeslagen in den hoofdelijken omslag niettegen staande ieder aangeslagen was die een perceel bewoonde van een huurwaarde van f40 geeft aan hoe ongunstig de verhouding was tusschen meer- en min- gegoeden; en al moge door de uitbreiding van het garnizoen die verhouding iets verbeterd zijn, de toestand blijft zeer zorgeischend. Bij de regeling der financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeente is, als gevolg van dien ongunstigen toestand, aan de Gemeente Amersfoort eene niet onbelangrijke meerdere uitkeering ten deel gevallen. Doch men meene niet door deze hoogere uitkeering ontlast te zijn voor financieele zorgen maar gevoele, dat zulk van Amersfoort alleen kan leiden tot voldoen aan noodzakelijke uitgaven en ontheffen van te zware lasten. Maakt men eene vergelijking tusschen Amersfoort en andere gemeenten van ons land, dan zeer zeker zijn er weinig gemeenten waar de financieele krachten zóo gering en waar door weinigen, voor velen moet worden gezorgd. Toch heeft Amersfoort onder die omstandigheid niet geleden omdat er niet gemakkelijk eene gemeente zal ziju aan te wijzen, waar allen die iets doen kunnen, zóó doordrongen zijn van hun plicht om de handen ineen te slaan als te dezer plaatse. Deden niet particulieren zooveel voor ondei wijs, voor voorkoming van armoede, voor armver zorging, als hier, de gemeente zou voor zooveel meer hebben te zorgen, dat zjj niet gemakkelijk zou ontgaan zijn te belmoren tot de gemeenten, die, op grond van art. 49 der onderwijswet, buitenge wone ondersteuning had moeten vragen. Het hoofd van het Kabinet gaf onlangs aan, dat goede wetten veel vermogen, maar dat zelfs volmaakte wetten de maatschappelijke ellende niet kunnen wegnemen. Ook de beste bestuurder zal weinig kunnen doen om de sociale noodcn te verminderen. Maar veel kan hij doen om de sociale verhoudingen te verbeteren. Wanneer hij voortgaat in het leveren van bewijs, dat gezag noodig is, doch ook alleen mag gebruikt worden om de be langen van anderen te behartigen, dan mag hij ook van alle ambtenaren, die geroepen zijn onder hem de belangen der gemeente te behartigen, verlangen, dat zij in dienzelfden zin hun taak opvatten, dan zal hij ook een geopend oor hebben voor allen, die meenen dat niet aldus gehandeld wordt en zal hij rechtmatige grieven tegen eigen of anderer optreden niet in hoogheid afwijzen, maar zich bereid betoonen eigen daden en die van anderen te toetsen aan het aangegeven beginsel. Dat het mijn streven steeds geweest is, dezen mij gestelden regel na te leven, is u bekend. Een ieder wist, dat het Hoofd der gemeente toegankelijk was voor allen en gevoele dat, wanneet- men gegronde reden van beklag heeft, verbetering alleen kan aangebracht wor den, wanneer het beklag ter kennis gebracht wordt van hem, die kan ingrijpen. Mochten er misstanden ontstaan in maatschappelijke kringen, waardoor de sociale banden zouden worden losgemaakt door het organisch leven te samen ge bracht, dan zal het Hoofd der gemeente voor alle partijen een vraagbaak zijn, wanneer hij in eigen werkkring toont aller belangen te willen behartigen. De waarneming van bestuursbetrekkingen is voor mij de weg geweest, waardoor mijn oogen geopend zijn voor den plicht om nauwkeurig acht te geven op de sociale toestanden en te doen wat in mijn ver mogen is, om goede verstandhouding tusschen de verschillende rangen en standen te bevorderen. De ledeu van den Raad met wie ik heb mogen samenwerken in een vroegere periode, weten, dat ik er steeds prijs op gesteld heb, dat er over en weer is vrij moedige uiting van meening, die ook bij verschil van opvatting, waardeering niet uitsluit. In den Raad der Residentie kwam ik steeds op voor ruime opvatting van de rechten van den Raad en geen uwer behoeft te vreezen, dat ik als Voorzitter een ander standpunt zal innemen. Samen werking, zonder prijs geven van rechten en verplichtingen, zal steeds ten zeerste door mij worden gewaardeerd. Steun van de ambtenaren mocht ik in mijn bestuursbetrekkingen ondervinden ooit thans zal ik dien noodig hebben. In de eerste plaats van hem, die door uwen Raad benoemd werd tot Secretaris dezer gemeente, in de plaats van den onvergetelijken Scheltus, den vertrouwden raadsman van een viertal Burgemeesters. Stemt het mij weemoedig hem niet meer naast mij te zien en was het mij een voorrecht een laatste hulde te mogen brengen aan een trouw ambtenaar, dat ook hij m den tegenwoordigen Secretaris zijn aangewezen opvolger zag en deze van mijn voorganger een warm woord van dank mocht ontvangen, moge de verwachting wettigen, dat ik denzelfden steun zal ontvangen, gedurende een achttal jaren van den heer Scheltus on dervonden. En achttal jaren gingen ook voorbij sedert ik van u afscheid nam en als Hoofd der Gemeente optrad graaf Schim- inelpenninek. wien namens Burgerij en Raad door den oudsten Wethouder mocht dank gezegd worden voor het vele door hern verricht in het belang van Amers foort en zijne ingezetenen. Hem verliest gij als uw Voorzitter en de Gemeente als haar Hoofd, doch èn Raad èn Ge meente verheugen er zich in, dat hij optreedt als Lid van Gedeputeerde Staten en dat nu in dat College zitting neemt de Oud-Burgemeester, een man, volko men op de hoogte van de behoeften dei- gemeente, in staat om voor hare belan gen op te komen, wanneer deze van Provinciaal belang kunnen geacht wor den te zijn. Van de welwillende gezindheid ten opzichte van Amersfoort, hebben Gede puteerde Staten meermalen blijk gegeven, maar de geïsoleerde ligging van Amers foort en omstreken ten opzichte van het grootste deel der Provincie deed weieens bij mij de vraag oprijzen of niet te weinig gevoeld werd, welk groot Provinciaal belang er bij betrokken is, dat Amers foort blijft een centraal punt en dat de handel zich niet verplaatse naar andere Provinciën, doch integendeel naar Amers foort worde getrokken. Nu de Oud-Burgemeester van Amers foort Lid is van het College van Ged. Staten, behoeft niet gevreesd te worden, dat niet voldoende op dat belang zal worden gewezen. Het verlies dat Amers foort lijdt door zijn aftreden als Burge meester, moge aldus worden vergoed. Heb ik behoefte aan aller steun, bovenal vraag ik die van Hem, Die m(j in hoogste instantie tot dit ambt heeft geroepen. Moge Hij mij bekwamen om met vaste en zachte hand de Gemeente te besturen. Bij verschil van inzicht en beginselen, is er een band die ons samenbindt, daar wij allen naast liefde voor de Koningin ons vereenigen in den wensch dat Amersfoort in gezonden zin moge bloeien. Ik verklaar het Voorzitterschap te hebben aanvaard. Aan de orde was nu de benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Met. algemeene (15) stemmen werd be noemd jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, die verklaarde de benoeming gaarne te aanvaarden. Niets meer te behandelen zijnde en geen vragen gedaan wordende, werd de vergadering hierna te 2.45 gesloten, waarna de Raadsleden en de Gemeente ambtenaren den Burgemeester en Mevrouw Van Asch van Wijck complimenteerden. Aan liet jaarverslag der veree- niging «Liefdadigheid" ontleenen wij liet volgende. Door de dames van kleeding werd aan een tiental weduwen naaiwerk verschaft, terwijl een groot aantal kleedingslukken aan behoeftigen werd uitgereikt. Het aantal uitgereikte spijsbriefjes klom tot 2430, die echter meest alle ter uitreiking door verschillende leden werden afgestaan, zoodat buiten be zwaar der kas velen van voedsel konden worden voorzien. Voor verschillende zieken en herstellenden werd door 15 dames beurtelings versterkende spijzen bereid, waardoor zij die zulk een ondersteuning genoten, spoediger dari anders het geval zou geweest zijn, hunne bezigheden konden her vatten. Dank zij de ruime opbrengst van het Liefdadigheidsconcert a f448,40 sluit het nutjaar 1899/1900 met een voordeelig saldo van f322,80. Aan onderkoming werd uitgegeven f779,13', aan brandstoffen f83,16 en aan het fonds van kleeding f 125. Aan het postkantoor Amersfoort en de. daaronder ressorteerende, hulp kantoren werd gedurende de maand December ingelegd f20957,73s; te rugbetaald f 18193,15. Het laatste, door dat kantoor uit gegeven. boekje draagt het nummer 6241. Over het geheele jaar is het bedrag der inlagen f249197,46 en dat der terugbetalingen f214114,84. Wij brengen onzen lezers in herinnering dat de kooriepetitiën voor «die Jahreszeiten" a.s. Maandag 8 Januari aanvangen. Zeer gewenscht is om zooveel mogelijk vóór acht uur aanwezig te zijn, opdat de repetitie klokslag 8 kan aanvangen. Wij vernemen, dat de nieuw benoemde Burgemeester de autori teiten, ambtenaren of commissiër., die bij de aanvaarding van zijn ambt hem wenschen té spreken, ontvangen zal Vrijdag en Zaterdag, 12 en 13 Januari a.s. 's voorm. tusschen 10 en 12 ure Terwijl hij in 't algemeen ten raad- huize zal te spieken zijn 's morgens tusschen 10 en 12 ure voor ieder, die zulks mocht verlangen. De oudheidkundige vereeniging «Fléhite" vergadert Dinsdag 9 Januari a.s. des avonds 8 uur ten stadhuize ter behandeling van Rekening en verantwoording over het gehouden geldelijk beheer gedu rende het afgeloopen jaar. Uitloting van een aandeel in de geldleening ten laste der Vereeniging. Verkiezing van een Bestuurslid, wegens periodieke aftreding. Jaarverslag. Herinnerd zij, dat de inschrijving voor de Nationale Militie op Maandag en Dinsdag 8 en 9 dezer, telkens des voormiddags, van 10 en 2 uur des namiddags, ten Raadhuize zal plaats hebben, voor de jongolieden, die in den loop van het jaar 1881 zijn ge boren. Verzuim, brengt een zware boete. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, heeft onze nieuwe burge meester, Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck een huis aan den Soester- weg, vroeger bewoond door de dames Van der Hoop, aangekocht. Dit per ceel zal nu geheel worden afgebroken en een nieuwe fraaie villa, volgens een door den architect H. Kroes ge maakt ontwerp, daar ter plaatse gebouwd worden. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3e Militaire arrondissement te Arnhem van den 2 Januari 1900, is T. van den Brink, milicien-korporaal groot verlofganger behoorende tot het 5e Regiment infanterie, schuldig ver klaard aan: Eerste desertie, in tijd van vrede door het als verlofganger der Nationale Militie niet voldoen aan eene oproeping tot de werkelijke dienst, zonder vrijwillige aangifte binnen vier weken, en veroordeeld tot eene mili taire detentie voor den tijd van drie maanden en in de proceskosten. Bij Koninklijk Besluit is aan den kapitein J. Stroeve van het 5e Regiment infanterie, op zijne aanvrage, ter zake van langdurigen dienst, met ingang van 1 Januari 1900, pensioen toegekend ten bedrage van f 2330. 's jaars. Bij het 5e Regiment infanterie zijn door den kolonel Regiments commandant bevorderd, tot sergeant- titulair de korporaal N. J. M. F. van Everdingentot korporaal de soldaten J. Knip en P. A. A. M. Ilafkemeijer; tot reserve-korporaal de adspirant- vaandrigs A. J. B. Crone en J. H. G. Carstens en tot milicien-korporaal wielrijder de milciens M. Palmbos en W. Werners. De jongelingen W. A. Halber- stadt, R. H. M. Geerdes, H. J. G. Schillemans, J. Haitsma Muiier en S. van der Schouw hebben eene ver bintenis aangegaan als adspirant- vaandrig voor het Reservekader bij het 5e Regiment infanterie. Op grond dat het vastgestelde cijfer der sterkte van het reserve kader bij hel 5e Regiment infanterie is bereikt, zoo is de werving voor die categorie van militairen bij ge noemd korps gesloten. De officier van gezondheid der le klasse A. P. G. F. Giese, van het 5e Regiment infanterie is aangewezen om de Militieraad in het le district der provincie Friesland te Leeuwarden bij te staan voor het geneeskundig onderzoek van de lotelingen der lich ting van 1900, in genoemd district. De sergeant if. II. G. van den Berghe van het 5e Regiment infanterie is gedetacheerd bij het vaste kader van het koloniaal werfdepot. 362e STAATSLOTERIJ. Vierde klasse. Trekking van 3 en 4 Jan. (850 loten.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 65. 2101 2124 2158 2271 2597 2612 2648 2651 2653 2669 6065 6093 9376 9391 9395 11173 11181 11222 11225 11228 11242 11249 13807 13821 13868 13869 14645 14658 14659 14693 14705 16764 16769 16784 16803 16809 20064 20069 en 20092. Te zamen 39 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 15—18, 23—26, 29—31 Jan., 1 en 59 Febr. De vijfde klasse bevat behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3.000 voor het laatst uitgetrokken lot de navolgende prijzen1 van f 100.000, 1 van f 50.000, 1 van f 25.000, 1 van f 15.000, 1 van f 10.000, 1 van f 5.000, 1 van f 2.000, 3 van f 1500, 55 van f 1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van f 100 en 3730 van f 70. Loten zijn ten voormelden kantore (Breedestraat, 22) nog verkrijgbaar k f 3.50 per '/io. Typisch Eagelscli. In een particuliere correspondentie aan het fietsblad Wheelingschrijft een Engelsch officier, dat hij in het gevecht bij Rietfontein twee dames zag, die op hun fiets de Engelsche troepen volgden. Zij hielden zich in den beginne, zoo verhaalt de officier, op een respectabelen afstand, maar werden overmoedig en drongen zóó ver door naar de gevechtslinie, dat een paar verdwaalde boerenkogels vlak bij haar neervielen. Dat was het teelten tot den terugtocht en achter een kopje sloegen ze het ver dere verloop van den slag gade. Hun eerbied voor de fluitende blauwe boonen was zóó groot, dat zij er bijna niet toe te bewegen waren, na het gevecht, hun schuilplaats te ver laten. Nu zitten de beide damesin Ladysmith, en zal hun wel de lust vergaan zijn. om weer een veldslag van dichterbij te bekijken. Een idylle, uit Griekenland. De beruchte rooverhoofdman Pala- wiolis, de geesel van de omstreken van Janina, heeft in een landelijk doipje bij Janina voor korten tijd vroolijk zijn bruiloft gevierd. Hij vrijde met een aardig en gegoed jong meisje. Nu heeft hij gebroken met zijn bloedig verleden en is Turksch onderdaan geworden. Thans is er geen vreedzamer burger en geluk kiger man dan de vroegere roover, die een koffiehuis heeft. 's Lands wijs, 's lands eer. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 28 Dec. 1899 tot en met 3 Jan. 1900. Geboren: Adriana, d. v. G. van Eijke- lenburg. - Gerard, z. van E. J. Boersen en T. A. Willigenburg- - Gerritje, d. van H- Priem en G- A. van 't Hof. Ger ritje, d. van A. 't Net en H. Hoenderdaal. Gonda en Leendert, d. en z. van H. Pot en G. Tesson. Gerard, z. van H. W. Lammerink. - Margaretha, d. v. G. Boshuizen en J. Kreikamp. Marinus, z. van J. van Dorssen en S. M. Groenink. Hendrik Johannes, z. van A. Buddingh en W. G. Jekel. Hendrik, z van H. J. Morre en R. van Ree. Hendrika Maria, d. van B. Volmer en M. A. Oos terwij k. Ondertrouwd: W. N. Schouten en "W. H. van Zuilen. Gehuwd: P. de Waal en G. de Vries. OverledenHendrika van Grol 2 j. - Johannes Wilhelmus Zwart 10 j. Ja- coba Groenhuizen 65 j. ongeh. Wil- helmina Kwint 14 d. Christina Morren 66 j. echtg. van H. Buddingh. Enge- lina van de Beekvierel 76 j. wed. van A. Withoos- Leendert Pot 18 uren. Gertje Kuijer 77 j. wed. van H. van Doorn. Anna Versteeg 11 m. Gerrit van den Hoeven 18 j. Jan van Binnendijk 7. m. - Margaretha Jahanna Hubers 86 j. wed. van Hendrik Bierman. Wou- terus van Esveld 90 j. wedr. van J. van Raait. Metje Veenendaal 63 j. wed. van L. Hagebeuk. Albertus Marinus Meijer 20 m. Hoogland. Geboren: 3 Jan. Jan z. van D. Dijk huizen en A. van den Brom. Ondertrouwd: 4 Jan. Simmen Eek en A. Schimmel. Gehuwd: 4 Jan. J. Smit en J. Midde laar. Overleden: 11 Dec. C. de Ruiter oud 67 jaren ongehuwd. 2 Jan. T. van 't Klooster oud 18 jaren ongehuwd. 2 Jan. A. M. van Daatselaar oud 75 jaar echtg. van E. van Valkengoed. KttCXAMES. Maagziekten. Men leest in 't .Algemeen Handelsblad van Amsterdam Onze verslaggever van Broek in Waterland in Amsterdam teruggekeerd zijnde, had hij vernomen dat zich te Roelofarendvcen. in de provincie Zuid- Holland, ook eenige bij$óndbfe gevallen van ge heele genezing hadden voorged&an. Alhoewel de reis niet zoo -gemakkelijk was, ontzag hij trouwens de moeite niet en begaf zich met het bootje, dat aan de Overtoom te Amster dam afvaart naar Roélofarendveén Onwillekeurig, zoo op die kahne' binnen vaarten voortvarende, kwam bij hem een,gedeelte van een oud hollansch gedicht in de gedafchte. n. 1 »,Hoe genoeglijk rolt het leven des gertysten landm&ns heen c Evenwel was het hem wel gebleken dat de landman ook altijd niet zoo ruatig is, en eyen als de stadslieden den strijd des levèns te striji^n heeft. Zoo was het ook met denyheer H. van Wierin- gen, kuiper te' Roelofarejidvecn, gesteld, een jongmensch die,'reeds te Iflden hal. Hij schreef ons dat hij volstrekt gepn eetlust meer had en geheel lusteloos tot werken, hetgeen hem ondra gelijk werd op den jeugdigen leeftijd van onge veer 22 jaren, terwijl dat zijne makkers opgeruimd en met pleizier. hun dagelijkschen arbeid verrich ten. Wat hij,al geprobeerd had mocht hem niet baten, zoo verklaarde hij aan onzen correspon dent, maar ^bodra ik begonnen was met een Naaf .ingezonden portret, regelmatig gebruik van de Pjfïk Pillen van Dr. Williams te mak^n was dat afles langzamerhand verdwenen en zo5\ U ziet. tfians in den vollen komkommertijd alsYwij hier .j«êel te doen hebben, kan ik zonder inspring «gf-jnet lust mijn werk verrichten. Thans gewui ik' mij. dank aan deze Pink Pillen, gelukkig en opgeruimd. Maakt mijne genezing in 't belang van de lijdende menschheid bekend en hij reikte te gelijker tijd zijn portret over waarvan hierboven de ^afbeelding. Het bloed zijne levenskracht terug te geren, ziedaar het middel om de ziekten te genezen voortspruitende uit zij nel verzwakkingBleek zucht bloedarmoede, maagziekte, algemeene ver zwakking, enzenz al deze ziekeen zullen door een regelmatig gebruik dér Pink Pillen bestreden worden. Prijs f. 1.75 de doos.r f. 9.per 6 doozen Verkrijgbaar bij J. H. j. Snabilié. Steiger 27 Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezfjjbding tegen postwissel. UAItKTlAttlOHT. AMERSFOORT, 5 Jan. 1900. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 3. \ppelen f3 a f6.Peren f0.afO. Nieuwe aardapp. f.a fZandaardapp. f 1.50 a f 1 80 Hoendereieren f6.50 a f7 50 per 100st. Eenden (O.— a f0.— Boter f 1.10 a f 1.35 per kilo. Mar- f0a f0.Zoetein. kaas f0.— f0.60 a fl.00 Kuikens f.1af 1.20 Piep kuikens fO.OO af000 Ganzen f00 f00.Eenden f0.60 a f 0.90 p. st. Jonge fO.OO afO OO Hazen 11.50 a f2Wilde konijnen f0 40 a f 0.50. Tamme fO.OO a fO.OO Duiten fO.OO a fO.OO paar. Magere varkens f 10 a f 16.— Varkens voor export fi fZeugen f30.f40.—. Biggen f5.a f8.00 Schrammen f 00.— a f00Vette koeien f 000.— a f 000— Guste koeien f 00.— a f000.— Kalfkoeien f 000 a f 000.— Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000.— Pinkstieren f 000,a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 50 heet Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len 200 heet. Zandaardappelen 6000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1200 kilo Hooibo- ter kilo Margarine; kilo Kaas: stuks Vee: 20 magere varkens, varkens voor exportslageryen 200 biggen en 8 zeugen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2