Aanbesteding. Advertentie n. y V LR U U I S D HOOfilANDSCHESTRAATWÏS J. ft. BIANCHI, de Nataur-V/ollen Ondergoederen fl m DE REITVES. COGNAC FINS BOIS hier te lande en eenige Surinamers ginder de handen ineenslaan, dan vertrouw ik, dat de vereeniging spoe dig zou zijn tot stand gebracht. Zij zou m. i. voornamelijk moeten dienen om advies te verstrekken voor eventueele emigratie; daartoe is het dringend noodig, dat zij Surinamers onder haar leden telt, die advies ver strekken. Zoo mogelijk, zou zij ook moeten steunen met de daad, al zou dit misschien niet terstond kunnen geschieden. Derhalve een informatiebureau; dat in connectie staat met een comité in Suriname; een bureau, hetwelk zich bij voorbaat voorziet van alle mogelijke ofliciëele en officieuse ge gevens, welke noodig zijn om op alle aanvragen onmiddellijk te kunnen antwoorden en dat op flinke wijze propaganda maakt onder de leus «Naar Suriname!" Wie nemen het initiatief? Het lystervangen is weder in Friesland begonnen. In degemeenten Gaasterland, Weststellingwerf enz was de buit groot, daar in de drie laatste dagen enkel in Friesland 50.000 lijsters gevangen zijn. De poeliers bosteden per stuk 11 a 12 cent. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Donderdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder presidium van den Burgemeester. De heer Garjeanne was met kennisgeving afwezig. Alvorens over te gaan tot de op de agenda vermelde punten verhief de voorzitter zich van zijn zetel en deeldo der vergadering mede, dat het Dagel. Best. namens de gemeente H. M. de Koningin geluk had gewenscht met H. D. verloving er zich van overtuigd houdend daarbij de tolk te zijn geweest van geheel de bevolking, op welke felicitatie namens H. M. dankzeggend was geantwoord. De gelukwensch en het antwoord werden door de raadsleden staande aangehoord en met levendige bijvals betuigingen begroet. De voorzitter deeldo daarop mede dat waren ingekomen De goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de Raads besluiten nopens het verhuren van het huis bij de voormalige Gasfabriek aan den heer G. M. van der Plank, omtrent het Werkhuis, en nopens de regeling der jaarwedde van den onder wijzer Van Drie alle voor kennis geving; het proces-verbaal der kas- opneming bij den Gemeente ontvanger gedeponeerd ter Secretarieeen dankbetuiging van het Bestuur van den Cursus voor de hoofd-acte voor het besluit omtrent de beschikbaar stelling van een lókaal voor kennis geving; een nader voorstel omtrent het verleenen der definitieve concessie aan de Naamlooze Vennootschap «Amersfoortsche Tramweg-Maat- schappij" met advies van B. en W ter behandeling in de eerstvolgende vergadering; van den Minister van Bmnenlandsche zaken de goedkeuring van het Raadsbesluit omtrent den leeraar in Natuur lijke historie vooi kennisgeving; een verzoek van dezen om zijn toelage niet gedurende tien maanden, doch tot 31 Augustus te rekenen om prte-advies aan B. en W.een verzoek van zes agenten van politie 3e klasse om hooger salaris, met adviezen van den Commissaris van Politie en van B. en W. de Secretaris doet voorlezing van die adviezen, waaruit blijkt, dat deze nacht-agenten 's winters van 10 tot 7, 's zomers van 10 tot 6 dienst hebben, van welken tijd zij 6 uur op straat zijn terwijl zij om de vier nachten éen vrijen nacht hebbenallen hebben bijverdiensten en kunnen, nu hun tractement f325 bedraagt, er goed komen. Onbillijk tegenover de agenten 2e klasse zou het zijn, op hun verzoek in te gaan en het advies van B. en W. luidt dan ook afwijzend gedeponeerd ter Secretarie ter behandeling in de eerstvolgende vergadering. Aan de orde komen de op de agenda vermelde punten. Op de reclames tegen aanslagen in de inkomstenbelasting wordt z.h. omvraag conform het advies der Com missie Geschikt. Het voorstel tot onderhandsche verhuring van de woning wijk B. Kampei binnenpoort aan de heer S. Bloemink werd eveneens z.h.st. goed gekeurd. Eveneens werdt z. h. st. aan genomen het voorstel tot uitgave in eripacht, gedurende 75 jaar van 1200 M». tegen f GO per jaar met recht van koop voor 1' 1800, van een ge deelte van het terrein van het Werk huis aan de Ambachtsschool, waarbij een gedeelte terrein aan den open baren dienst moet worden onttrokken Daar hiertegen geen bezwaren zijn ingekomen werd tot die onttrekking besloten. Ook werd z. h. st. besloten tot het rooien.nog in dit jaar van de 35 iepen tusschen Koppel en Bloe rnendal. De opbrengst dezer boomen die op bederf staan, wordt geraamd op f2275. Tot leden der Commissie in zake de Hoogere Burgerschool werden benoemd de heerenmr. Van Voorst Vader, Van Esveld, mr. Prikken, rnr Heyligers, Van Beek en Van Eclc. De Voorzitter, uit het college van B. en W. zal nader worden aangewezen Tol onderwijzeres aan de openbare lagere school 2e soort aan de Hel lingstraat werd alsnu benoemd mej J. F. Buijtenhuis te Doornspijk. Tot Regent van het Burgerweeshuis werd benoemd de heer J. Bolk notaris alhier. Aan mej. N. Meinesz werd hierna op haar verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de Meis jesschool, zulks onder dankbetuiging voor de in die betrekking aan de ge meente bewezen diensten. Aan de orde kwam een voorstel tot aanstelling van een 7de Ambtenaar ter Gemeente-secretarie, meer in 't bijzonder belast met den dienst voor den Burgelijken stand en het Bevol kingsregister. De heer van Beekzeide bij het door bladeren der gemeente-begrooting op een post gestuit te zijn, uitgetrokken voor het doen rondbrengen der aan slagbiljetten in de plaatsel. belasting en zou uit hoofde van bezuiniging deze werkzaamheden aan bedoelden ambtenaar willen zien opgedragen, wien dan tevens een hooger salaris zou kunnen worden toegekend. Nadat de Voorzitter heeft opge merkt dat een en ander bij de be handeling in de afdeelingen niet was ter sprake gebracht en zijns inziens de bezuiniging die de heer Van Beek zich voorstelt niet van belang zal zijn, wordt conform het voorstel \au B. en W. besloten. De ontwerp-verordening regelende de inrichting der plaatselijke politie, waarin de tractementen der agenten 2e klasse van f 500 tot f 550. zijn verhoogd, werd z. h. st. vastge steld. Eene verhooging van do trac tementen der agenten 3e kl. werd niet noodig geacht daar volgens het advies van de commissaris de meeste hunner in andere betrekkingen er nog bij verdienen, of daartoe althans in de gelegenheid zijn. z. b. st. werd daarna aangenomen het voorstel tot toekenning van een jaarlijksche toe lage van f 100 aan elk der drie Ge- tneentespuiten en tot salarieering van den adjunct-opperbrandmeestei met f 50. In behandeling komt het ontwerp besluit regelende de periodieke ver hooging der jaarwedden van eenige leeraien aan de inrichting van Hoo ger- en Middelbaar onderwijs. De heer Prikken heeft eenige bemer kingen tegen denvormvan het ontwerp. De heer Van Esveld stelt voor het tractement van den directeur vast te stellen op f 3200. welk voorstel met 12 tegen 4 stemmen wordt ver worpen, waarna de geheele verorde ning z. h. st. wordt vastgesteld. Op dezelfde wijze wordt daarop, conform het gunstig prae-advies van B. en W., aan de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer" ook voor 1901 een subsidie van f 100 toegekend. Het ontwerp-besluit tot heffing van 50% van het tarief voor vuur-, haven en tongeld in 1901 werd goedgekeurd en de Begrooting der dienstdoende Schutterij voor 1901, die voor het Burgerlijk Armbestuur en die van het Burger Weeshuis werden hierop z. h. o. vastgesteld. Aan de orde kornt de gemeente- begrooting voor 1901, bedragende in ontvangst en uitgaaf f397599,met een post voor onvoorzien van f3247,89. De meeste artikelen werden stil zwijgend voorbijgegaan, slechts enke len lokten bespreking uit. Zoo wilde o. a de heer van Beek de fraaie plafonds en muren van het Raadhuis niet langer doen witten doch loen schilderen, wat door den wet houder van openbare werken zoo uit een artistique als ook uit een finan- tieel oogpunt werd bestreden. Mr. Heyligers gaf in overweging het oprichten van een gemeentelijk abattoir. De heer Gerritsen vroeg voorziening in de onhoudbare toestand van de kademuren aan de Groote en Kleine Koppel. Wel worden, zooals de wet houder Visser zegt op T oogenblik proeven genomen doch spr. wenschl eene afdoende verbetering. De heer van Esveld wenscht het bruggelje over de Beek bij de Heeren straat, dat dringend verbetering be hoeft voor het verkeer met hand wagentjes te behouden (B. en W. stellen n. 1. voor in de plaats van het bestaande een ijzeren loopbruggetje te stellen) doch zag zijn amendement met 13 tegen 3 stemmen afgestemd, nadat door den we-thouder van openbare werken met'cijfers was aangetoond, dat het onderhoud van houten bruggen oneindig duurder was dan van ijzeren. De heeren Mr. Heyligers en J. Ger. Kleber braken een lans voor de ver betering en verfraaiing van het plant soen en het oordeelkundig snoeien dor boomen. De heer van Esveld acht het minder gewenscht dat de agenten van politie worden belast met het opvangen der honden waarvoor geen belasting is betaald, doch de voorzitter antwoord dat dit bezwaarlijk zal gaan ook met het oog op de groote kosten. De begrooting wordt daarop in zijn geheel met algemeene stemmen vast gesteld. De heer Gerritsen doet daarop met het oog op de onhoudbare toestand ten raadhuize het voorstel het kantoor van den gemeente-ontvanger tijdelijk over te brengen naar het kantoor voor armenzorg om het later te vestigen in het dan verbouwde werkhuis, het tegenwoordige kantoor in te richten voor Burgemeesterkamer en daarvoor respectievelijk bedragen van f 150, en f180,toe te staan. Nadat dit voorstel, op verlangen van den voorzitter urgent verklaard, door de heeren van Kalken en Esveld is ondersteund wordt z h st. tot aanneming besloten. De heer Gerritsen erlangt nogmaals het woord tot hel doen eener mededee- ing en het stellen van eenige vragen aan B. en W. Spr. herinnert hoe de proef met minimumloon en maximalen arbeids tijd hier genomen en naar zijn meening volkomen gelukt is en hoopt, dat deze bepalingen voortaan steeds voor ge meente-werken zullen worden ge troffen. Hierna herinnert spr. aan het gebeurde met een werkman bij het werk aan de Knrtegracht. Omdat de zaak toen goed werd beëindigd, behoefde spr. er niet in t openbaar op te wijzen; nu echter aan het Politie-bureau een veel ern stiger feit heeft plaats gehad, rnag spr. niet zwijgen. De hoofd-aannemer, de heer J. C. van Eijbergen, staat geheel buiten de zaak, doch de onder-aannemer van het schilderwerk, de heer A. van Daal, heeft de loonsbepalingen overtreden en terwijl het loon bepaald was op 15 cent slechts 14 cent uitbetaald, doch doen teekenen voor 15 cent. De verdienstelijke Gemeente-architect heeft de fraude aanstonds ontdekt en toen is behoorlijk 15 cent uitbetaald en is in de Schildersgezellen-vereeni ging hierover gereclameerd. Spr. biengt dit in het openbaar, omdat het zoo verschrikkelijk is, dat op die wijze de arbeider wordt bena deeld en óok omdat het geval vol komen gtconstateerd is. Spr. doet het evenzeer ter waarschuwing van anderen. Spr. vraagt thans aan B. en W. le den bedoelden onder-aannemer voortaan uit te sluiten; 2e het vóór de ontdekking te weinig betaalde alsnog te doen uitbetalen; 3e zoo dit niet geschiedt, maatregelen te nemen die genoemden onderaannemer daar toe noodzaken. De benadeelden willen onder eede verklaren, dat zij te kort gedaan zijn Spr. zou wenschen, dat de namen dezer werklieden zoo mogelijk werden verzwegen, opdat zij nimmer de slacht offers kunnen worden van mogelijke weerwraak. Spr. vindt het vreeselijk, dat zulke arme lieden zóo kunnen worden uitgebuit. Nadat de Voorzitter heeft meege deeld, dat de bij-betaling reeds heeft plaats gehad, doch dat dit bepaalde feit nader zal worden onderzocht, sluit hij de vergadering. Mijndert, z. van "VV. Bottenburg en J. M. Kleinjan. Elisabeth, d. van H. Niezen en W. Kleuver. Cornelis, z, van J. Mijnten en L Berkloo. Everart Pieter, z. van Cf. J. Boode en M. L. Jacot, Gerardus Wouterus, z. van J. van Goor en H. A. Maters. Jantje, d. van F. Rijnberg en G. Mulder. Jacob Cor nelis, z. van J. Muller en C. A. van Os. Gerritje, d. van J. Groenewoud en W, van de Klashorst. Susanna, d. van J. van Dijkhuizen en S. Polhout. Maria Elisabeth, d. van J. van Burgsteeden en C. H. Voortman. Lamberta, d. van L. Houtveen en S. F. Belle. Wilhel mina Jacoba Johanna, d. van G. J. Reij mers en J. van Pampus. Hendrik, z, van L. van Dommelen en G. Hendriks. Ondertrouwd: T. Brandsen en J. de Bakker. J. H. Wolters en T. Visser, O. Akkerman en W. Bakker. GetrouwdP. Lobel en W. F. Van Dui nen. G. J. ten Hoven en C. M. van Oven. Overleden: Johannes Petrus Gerardus Kok, 69 j. wedr. van E. M. Hens. Een lev. aangeg. k. m. g. van G. Groenhuijzen en M. H. Honthuyzen. Jan van Oosten 77 j. wedr. van Cf. van Leur. Jan Derk Rolandus Hagedoorn, 54 j. echtg. van M. G. Schutte. Karei van Daal, 3 m. Hoogland. GeborenJohanna Aleida, d. van Teu- nis Kok en N. van Dijk. Ondertrouwd: R. van de Koog en M. Kroon. W. Tolboom en N. Voskuilen. Leusdcn. Ondertrouwd26 Oct. Arie de Sain en Rikje Voskuilen. Gehuwd25 Oct. Teunis van 't End met Rijkje van de Lodijk. Stoutcnburg. Gehuwd25 Oct. Adrianus van Houten met Johanna van den Bedem. Woudenberg. Geboren19 Oct. Adriana, d. van Aart van den Berg en Reijertje Pater. 20. Albert, z. van Evert Jan Schimmel en Arnesta Wilhelraina Harthoorn. 22, Evert, z. van Evert Druijff en Neeltje Bloemendaal. ItECLAMES. De ondervinding is de beste leer meesteres. Dc lieer C. Overbeek te Damespolder, bij Hoogeheide, prov. Noordbrabant, had zelf de werkdadigheid der Pink Pillen ondervonden en had ze deswege aan A ersclieidene personen even eens aangeraden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 18 tot en met 24 October. GeborenPieter Berend, z. van G. Mertz. Evert en Martinus, twee z. van H. Malestein en R. van de Pol. Cornelia Wilhelmina, d. van W. Priem en B. Blie- kendaal. Margaretha, d. van C. Zwager, ïïuir. Joh. v. d. Busdh, volgens portret. Natuurlijk konden dié personen niet nalaten eveneens hunne dankbaarheid te betuigen en deswege schreef hij'ons 't volgende. Juffrouw Johanna van den Bfisch te Hoogerheide, 21 jaar. val zwaar lijdend^ aan de maag, meer dan 2 a 3 jaren leed zijqjelijk eene martelares, het ge ringste voedsel kon zij niet verdragen, zij heeft opinujn aanraden de Pink Pillen gebruikt en is Hians na 't gebruik van 4 doosjes geheel genezen. Zij- is u ten hoogste dankbaar, maakt het in de dagbladen bekend gelijk u zulks van mij gedaan hept. )nze verslaggever heeft zich daarop tot ge noemde juffrouw persoonlijk gewend en mocht het genoegen smaken dezelfde verklaring als hiej-boven te vernemen, men kon het haar aan zie* dat zij zich veel opgeruimder gevoelde en uit f dankbaarheid gaf zij aan onze verslaggever haarportret waar hiepboven de afbeelding. Gaarne hadtonze verslaggever- nog een bezoek gebracht aan "'den Heer Ovèrbpek om hem mondelings vuor iijne medeelihg be bedanken -doch daar hij nog ïoo vele perflbnenfte bezoeken had om zich lie wonderolie genezingen te overtuigen ontbrak hem hiêrtue den lijd. Verfcrïjgbaarjfbij J. A- I- SNABIL1É, Steiger, 27 Rotlerdam/hoofddépothouder voor Nederland i ApothpkeotF ranco toezending tegen postwissel. Prijs fr/fo de doosjf'J.per 6 doozen. Zeer werkdadig voor bloedarmoede rheumaliek, zenuwpijn, neurasthenie, heupjicht, verlamming, ataxie locomotrice, zenuwziekte, klierziekte, enz. enz. Zij hergeven schoone kleuren en handelen in atle gevallen van verzwakking bij de vrouw en hebben op den man 4cne werkdadige werking tegen alle ziekten veroorzaakt door overdreven: arbeid en buitensporigheden. Wacht U evenwel vm] schaft u de echte Pink de numaakselsgier- Pillen alleen b'ir. den houders die onder de attesten in dece&'anten zijn aangegeven. Alle andere personen vcr- koopen goedkoope zoogenaamd Pink Puien,zvlks is slechts om liet publiek bedmegen. Onze verslaggever vernam op verschittfnae plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen dat dczepcrsonenspoedig,rnet het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. liet namaaksel der Pink 4'VTY\u\.xs VVS Afbeelding der doos: Belangrijk is de geluksaankondiging van Samuel llecksclier senr. in Hamburg, welke zicli in het huidige nummer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den om trek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aaubevelen op zijn huidige advertentie acht te geven. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 26 Oct. 1900. Tarwe f 0.— Rogge f 0.Boekweit f 0.— \ppelen f3.a f5.Peren f3.af6. Nieuwe Aardapp. f 0. afO Zandaardapp. fl.80 a f 2 25 Hoendereieren f5.50 a f G.per 100st. Eenden f 0.a f 0.Boter fl.10 a f 1.30 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetem. kaas f 0. Kippen fü.GO a f0.90 Kuikens fl.a f1 20 Piep kuikens f0 25 a f 0.40 Ganzen f00 f00.Eenden f 0.60 a f 0.90 p. st. Jonge fO.OO afOOO Hazen I 1.50 a f 2 Wilde konijnen f 0 00 a f 0.00. Tamme f 0.30 a f 1.00 Duiven f 0.40 a f0.50 paar. Magere rarkens f 12.a f 18 Varkens voor export f a fZeugen f40.f CO.Biggen f5a f9 00 Scliramrnen f 00.*— a f00Vette koeien f 001».a f 000.Guste koeien f 00. a f 000.Kalf koeien f 000 a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000.— Pinkstieren f 000,a f 000. foor de dahjelijksche bezorging eener cou rant an ineasseering van gelden, wordt A'oor Amersfoort een oufrd qRspON. gevraagd. Franco brieven m^bpgave van positie, referggtien enz. onder No": -Aft-swfffliet bureau van dit blad. Cf'E. /BH A i\ D-OOSTEIIHOUjL- SÖM-(pH§. Arnlieiysrffewcg 20. v'NAfR DEN ."Agent der Bi-JmdwaarboTg- .naatschij voor het Koninkrijk der Nederljut'den. Gevestigde!» 's Boscb. ano 1838. De architect UÉR1I. KROES te Amersfoort .fzal namens, bet bestuur der jtereeniging //De Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken" te Amersfoort, op Donderdag.415 November 1900, 's morgens £e 11 uur, in het hotel «Scliwenymer" aldaar aanbesteden jflct bouweu van een Schoolgebouw op een fèrreiir- gelegen aan het Klantsheu,- tusschen de |Ielli)(gst raat en Davids- liols/rAat te Amersfoort. Teekeiiihg en bestek liggen van 5 November. 1900 af ter inzage in voornoemd hotel en zijn üf 1. per stel verkrijgbaar ten kantore van den voornoemden architect, alwaar tevenk inlichtingen wor den verstrekt. f Aanwijzing' zal worden^ehou- den aan het'.terrein op Maandag 12 Novembei'. 1900, 's oforgens te 11 uur. filM% Fabrieks- Merk II li 0) zyn rknja yabaar jby Société ^nonyme. de Liter vcrzegfldo bemande flesch :r, voorzien van het Dr.P. F. van HAMEL ROOS. Procfflcsch a f 1 30. Cognac op flcsschen in diverse jprij zen. Uitsluitend^trkrijgbaar bij: BRANDSEN, AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2