NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. FEUILLETON. Bij flit nummer Behoort een Bijvoegsel. No. 29. Zaterdag 11 April 1903. Twee-en-dertigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Zijn laatste Toevlucht. Amersfoortsc ourant ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden f 1.Franco per post door het geheele Rijk Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. Bureau: Laugestraat 77. Tclephoomio. 69. Al) VERTENTIRN: Van 16 regels f 0.50; iedere regel meer 7'/j Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte PLAATSELIJKE BERICHTEN. Bij de verkiezing van een Hoofd ingeland voor het 2e District van het Heemraadschap »de Rivier de Eem, enz." werd de heer A. M. Tromp van Holst met algemeene stemmen her kozen. Bij de verkiezing voor het 3e District werd de heer Jobs. Knoppers even zeer met algemeene stemmen her kozen. Door het Bestuur der Ambachts school zijn aan liet einde van het cursusjaar 19021903, de volgende leerlingen tot de leseen in hoogere klassen bevoiderd: Tot het 3e studiejaar: Timmerlieden. J. B. van der Hoeven, J. Koene, P. G. van Nieuwkerk, H van de Vijzel, E. van Bekkum, C. Schreuder, A. van de Velde, H. van den Hoef, W. van Veenendaal. D. P. van den HoofT, G. Roodhart, P. van den Berg, M. Voskuylen, R Hop, R. vau Essen, W. van Kleef; niet-bevor- derd 2 leerlingen. Smeden. A. Jens, E. Velthuijsen, W. van Doorn, W. Kerkbod, C. Kuit, M. van Waarde, E. van 't Wel, D. Huisken, H. van Bekkum, W. Nieu- wenhuis J. Th. van Manen, H. van Gastel, D. van de Venne. Schilders. W H. C. Nieuwland, J. Kaspers, G. Kamer, J. van Keulen, H. Velthuijsen; niet-bevorderd 1 leerling. Tot het 2e studiejaar Timmerlieden. J. D. Michels, J. de Bruin, J. Reijden, M. Blom, H. Hen driks, G. van Essen, F. Ruitenberg, W. Heeren, P. Vredeling, C. B. Brits, S. Tibbesma, W. J. J. Cornelisse, E Arlar, G. Donselaar, J. W. Brouwer. J. Renes, H. van Achterbeigh, G. Gransma, M. van Rossum, J. van Kleef; niet-bevorderd 2 leerlingen. Smeden. L. Gransma. J A. J. Lorijn, G. van de Pol, D. Koelewijn, C. van Daatselaar, C. A. Quint, P. Hamwijk, W. Zijl, W. Gniirep, K. Kaljee. G. Velthuijsen, Th. de Folter, M. Hem- minga, J. J. Vahstal, J. H. Geyssen niet-bevorderd 1 leerling. Schilders. O. Nannenberg, L. Blom, E. van Druten, C J. Voortman, C. Zijl, J. M. Nieuwboer; niet-bevorderd 1 leerling. J 1 Donderdagavond werd onder staand tegen-manifest in deze gemeente verspreid Arbeiders! Gij hebt het vernomen, dat het «Comité van Verweer" de algemeene staking voor de Transportbedrijven heeft geproclameerd. Toont thans, hoe gering de invloed is van dit Comité. Toont, dat gij mannen zijt, die U niet door Anar chisten en Socialisten laat gebruiken, om revolutie te maken. Wie thans het werk staakt, brengt het Vadei land in gevaar, staat op tegen bet wettelijk gezag. Neen, wat het Comité van Verweer wil, dat is geen werkstaking meer maar dat is de georganiseerde opstand. Arbeiders! Moogt gij daaraan mee doen? Moeten de miliciens dan no( langer onder de wapenen blijven? Laat u niet opruien, door de leugens, welke in het Manifest van het Comité van Verweer voorkomen. Gij leest daarin: »Er zullen wetten «worden aangenomen, waardoor de «arbeider* geheel zullen worden onder- sworpen aan de patroons, waardoor «iedere krachtige toonbeweging on- «mogelijk zal worden gemaakt." Arbeiders Dit is een grove onwaarheid. Wat de Regeering wil, is alleen lo. de buitenspoiigheden bij het postenen 2o. Contractbreuk van ambtenaren en spoorwegpersoneel. Vooral om het eerste nu, wil men U opzweepen tot werkstaking. Doch bedenkt, dat in Engeland al sinds 1875 een veel sti enger wet op het posten bestaat. En is er éen land waar krachtiger vakorganisatie is, dan I De lieer J. R. van 't Hoff alhier, is, juist Engeland? bij de aanbesteding door de genie lo Daarom ziet gij, hoezeer men U bedreigt, wanneer /lien U ophitst door te zeggende Regeering pleegt een aanslag op de vakorganisatie. Niets is minder waar. Wat alleen zal ge beuren, wanneer deze wetten zijn aan genomen. is dit: dat gij bij werk stakingen onder den druk der anar chisten en sociaal-democraten uitkomt. Dat gij zelf. als vrije mannen, en niet door enkele oproerkraaiers gedwongen, zult kunnen beslissen, of gij een werk staking wilt, ja of neen! Ziedaar alles. Ziedaar, hoe men U door leugens thans tracht op te hitsen tegen de Regeering, tegen de Orde en het Gezag. Neen, nu moogt gij niet staken. Dat ware meedoen, om een zee van rampen over ons land uit te storten. Arbeiders Bedenkt, dat zelfs de Sociaal- Democraat Mr. Troelstra, in «Het Volk" van '17 Maart II. verklaarde, dat de algemeene werkstaking was een «onverantwoordelijke" daad, welke niet te verwachten was van mannen met «nuchteren zin." Daaromsteunt de Regeering, han- haaft de orde, eerbiedigt het gezag en doet thans niet mee aan welke werkstaking ook Katholiek Comité van Actie RECLAMES. Behalvede reeds bestaandedienst- regeling, die tot op heden uitstekend is kunnen worden volgehouden, heeft de directie der II. IJ. S. M. nog inge legd voor Rotterdam MaasAmers foort 4 treinen, te welen Heen Rotterdam Maas vertr. 9 13 en 2 20 Utrecht aankomst 10.14en3IG. Utrecht vertrek ll!.20en3 22. Amersfoort aankomst 10 43 en 3.45. Terug Amersfoort vertrek 12 26en6.24. Utrecht aankomst 12.47 en 6.48. Utrecht vertrek 12 58 en 7 Haalem gehouden minste inschrijver voor f873 van bestek no. 68. verving van militaire gehouwen te Haarlem. De raming was f 1000. Door den storm van Donderdag zijn de Eempolders bij Baarn grooten deels overstroomd. De heer Leop. E. Beers, onderka pelmeester bij het 5e regiment infante rie, is benoemd tot Directeur van het stedelijk muziekkorps en leeraar aan stedelijke muziekschool te Zwolle. De Amersfoortsche Sigarenfa- btikanlen-vereeniging besloot heden alle sigarenmakers die staking aan zegden te beschouwen als ontslagen Donderdagmiddag word te Oud- Leusden in allen eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk hulsel van mr. J. L. baron Nepveu, laatstelijk Kamer heer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, commandeur in de orde van de Eikenkroon. Twee rijtuigen volgden de lijkkoets, terwijl een ihietal kransen op de kist lagen. De burgemeester onzer gemeente, het bestuur van «Floralia" en tal van vrienden en bekenden van den ont slapene bevonden zich op de begraaf plaats. Aan het graf werd niet ge sproken. RotterdamMaas aarik. 2.2 en 8.07. marktbericht. AMERSFOORT, 8 April 1903. Tarwe f 0.Rogge l' 0.boekweit f 00 \ppelen f3a f5. Peren fö a f 0. Nieuwe aardapp. f 0. a f0 Zandaardapp. f2.af 2 40 Hoendereieren f3.a f3.50 per lOOst. Eenden f 0.a f 0.Boter fl.20 A f 1.40 per kilo Mar garine f0a f0.Zoetem kaas f Kippen fl.a fl.2o Kuikens f 0.a f0.Piep kuikens f0 a f 0.Ganzen f0.f0.Eenden f0.90 a f 1 25 p.st. Jonge fO.OO afOOO. Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f0 50 a f 0.60. Tamme f 0 60 a fl.Duiven f 0.60 af 0.70 paar. Magere varkens f a f Varkens voor expori f 0.a fZeugen f52.f 80.biggen f7a f 10.Schrammen (00.a f00Vette koeien 000a f 000.Guste koeien f 00. f000.Kalf koeien f 000, a f000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.— a f 000. liet heeft mij geholpen. Een ieder die dit artikel leest heeft zeker wel eens hoofdpijn gehad en is dus in staat het on draaglijk lijden te beseffen van diegenen die voort durend brhebt zijn rnet hoofdpijn en hoevele per sonen zijn er niet die aan de_zclt\vaal lijden. Vraagt hen eens onder Uwe kennissen^ wat zij al niet aangewend hebben, en.-zij zullen u zeggenik heb dit, ik heb dat gebruikt, doch, dfeze verlichting was slechts van tijdelijk en aard want den volgen den dag deed -zich dat zelfde lijden weder voor. De hoofdpijn hee/t verschillende oorzaken maar de hoofdoorzaak ,is zeker wel de slechte toestand van het bloed. De Heer s. Juurlink te Ommen prov Overijsel was ook met'Aie kwaal beheH en nadat hij alle aangeraden e middelen te vergeefs had beproefd heeft hij eindelijk de verlosser' van zijn lijden ge vonden dooi*, het gebruik dei^Pink Pillen van Dr. Williams. De Heer S,/JUUKLINK volgens portret. Hij schr^JV' ons fra. het volgende* «Meermalen was ik met zware/hoofdpijn en vermoeidheid ge kweld, nimmer heÉ> ik kosten noch moeite gespaard om mij van die érgerlijke kwaal te bevrijden en ik kan verklarerp.dat ik na het gebruik van drie doozen Pink Pill(*h er van bevrijd ben geworden. De eetlust die my vroeger ontbrak en tengevolge daarvan het vésrnge voedsel dat ik gebruikte, verzwakte mijn Vjichaamsgestel. Thans gevoel ik mij uiterst gezuld, het schijnt mg toe alsof de Pink Pillen mijden meuwe levenskracht gegeven hebben want ikTgevoel rnij veel opgeruimder dan ooit te voren. vMijne dankbaarheid kent geene grenz-n want ijen moet aan deze kwaal geleden hebben om te .Heseffeii hei goede dat deze Pillen op mijn gestel'rjiebben uitgeoefend. kunt van rnijn schrijven vrijelijk gebruik mafceti en ik ver klaar mij berei^.aan desverlangyiiflen het boven staande persoonlijk of schriftcl^ te bevestigen Prijs f 1.75 de*-d°os; f9.^-'per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Sna'hiij^^ïeiger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG, drogist, en DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. Oorspronkelijke Novelle DOOR P. TESSELHOFE JR. 1 I. Het was op een stormachtigen avond in de maand November, dat eenige jongelieden in een groepje bijeenzaten, in de tweede wacht kamer van het Centraal-Station te Amsterdam. Het waren allen vroolijke klanten, die, in eene naburige provincieplaats thuisbehoorende, dien avond gezellig in de hoofdstad hadden doorge bracht. Zij schenen nog niet de minste baast te hebben om te vertrekken, want ze zetten hun onderhoud, op half fluisterenden toon voort en dronken hun glaasje, of potje bier, met die kalmte, die het besef van genoegzaam tijd te hebben, volkomen aanduidde. Op eens evenwel, keek een van het zestal waaruit het gezelschap bestond, op zijn hor loge en merkte op, dat ze nog maar weinig tijd hadden en dat «hij" dus wel spoedig diende te komen. Men verwachte dus iemand. Het onderling gesprek werd intusschen met groote levendigheid voortgezet, met tal van onderbrekingen van deze en opmerkingen van genen. Men had het over een zeker iemand die met den naam van «de Pauw" werd aangeduid, deze persoon maakte bijna geheel het onder werp uit van het gesprek. «Hij zag er sjofeltjes uit," zei er een, «ik bedoel zoo lichtte die spreker nader toe, «al leen in zijn gezicht, want zijne kleeren waren nog in de puntjes." «Nu," sprak een ander, als de kleeren reeds zekere hardheid aanduiden, dan is het ook al heel erg, en zijn gezicht, nn, dat is dan ook geen wonder." «Wat ook een domheid, om naar Monte Carlo te gaan," vervolgde een ander. «Er was toch nog iets over en dht dan zoo maar in eens weg te gooien." «Hij zal nu wel een toontje lager zingen," meende een derde." «Daar zullen wij niet veel van merken," ant woordde weer een ander «dé Pauw moest de Pauw niet zijn, om te laten merken dat hij aan lager wal was, hij zal wel hier in Amster dam blijven, of in een andere plaats eene be trekking zoeken." Hier werd het gesprek gestoord, door de luide aankondiging van den beambte, die het vertrek van den trein aankondigde, allen ston den nu op, betaalden hunne vertering en be gaven zich langzaam naar het perron. Bij de deur trad hen iemand tegemoet, die met de uitroep van «eiridelijk" en «daar is hij" begroet werd. «Nu?" vroegen allen tegelijk, den pas aangekomene. «Stil jongens, in den trein," gaf deze ten antwoord, «hij gaat ook mee, kijk niet om" waarschuwde hij vervolgens, «want hij is vlak achter mij." Men stond nu voor een geopende coupé, die geheel ledig, dus plaats bood voor hen allen, doch niettegenstaande de op dringenden toon gegeven waarschuwing der laatst gekomene, keken allen ter sluiks ter zijde naar een nade rende jonkman van omstreeks zeven of acht entwintig jarigen leeftijd. Deze jonkman was net gekleed en dat in den volsten zin. Zijne kleedij, hoewel blijkbaar van de fijnste stof^ was stemmig van kleur en zonder eenige over drijving, keurig van snit. Mochten nu de klee ren alléén, deze persoon als wat men noemt den gentleman aanduideD, zijne houding des te meer. Rechtop, evenwel zonder eenige stijfheid met kalme schreden, naderde hij het compar timent, naast dat waar het zoo even vermelde clubje was ingestegen en stapte daar binnen; eenige seconden later vertrok de trein. «Vertel nu op Jan," riepen de jonge lieden op luiden toon, om het geluid van den voort- stooinenden trein te overstemmen. «Heb je hem goed in het oog kunnen houden en waar woont hij? «St. antwoorde de als Jan aangesprokene. «Wees jelui nu stil, dan zal ik een getrouw verslag doen vau mijne waarneming." «Even als gij allen, had ik geen flauw ver moeden dat hij ook naar 't station zou gaan, want dan was ik wel degelijk bij jelui gebleven. Ik heb intusschen de zekerheid gekregen, dat hij niet in Amsterdam woont, denkelijk is hij van avond pas teruggekomen en hij scheen iemand te zoeken, want alle café's liep hij binnen en kwam er bijna direct weer uit, hij heeft mij laten loopen, dat verzeker ik je. Eerst toen ik hem de richting van 't station zag uitgaan, gunde ik me zelf een beetje rust en ging een glas bier drinken. Op het perron liep ik hem strijkelings voorbij, toen hij uit de restauratie kwam, nu weet jului alles." - «Wat zou hij nu gaan doen, opnieuw een zaak beginnen," vroeg er een. «Dat kan hij niet," antwoordde hij die met de naam Jan werd toegesproken, «er is geen cent meer, zijn zwager zal hem ook niet helpen, die zijn toch ook al reeds heel wat veeren uitgetrok ken bovendien heeft deze zijne schoonmoeder en zuster tot zijn last." «Er is maar éen uit weg voor hem," zoo mengde zich nu een ander er tusschen, «een goed huwelijk." (Word! vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 1