GEMENGD NIEUWS. Het Yerleflene! liet tepwooröjp! ie toekomst! GNAC Fp BOIS Til. Hi. BRANDSEN Tegen een Kamervoorzitterschap van den heer De Savornin Lohman bestaan voor de hand liggende be zwaren en buiten de beide genoem den is er onder de anti-revolutionaire en christelijk historische Kamerleden niemand te vinden, die in staat ge acht wordt om bij het karakter dat de Kamerdebatten allengs verkiegen hebben de beraadslagingen naar be- hooren te leiden. Men heeft ook aan een roomsch- katholiek gedacht en zoo tot de keuze van een lid van die partij tot voorzitter werd overgegaan, zou daar voor mr. Kolkman, eerder nog dan baron Michiels van Verduynen, in aanmerking zijn gekomen. Evenwel z et men er onder de Kamermeerderheid tegen op, van de traditie af te wijken welke lot nog toe nooit een roornsch-katholiek als voorzitter van de Tweede-Kamer kende. Onder die omstandigheden woidt bet zeer mogelijk geacht, dat wegens de bier vermelde redenen baron Mackay niet tot het vice-president- scliap van den Raad van State zal worden geroepen. (N. Cl.) De N. R. Cl. verneemt, dat de Spoorwegmaatschappij »De Veluwe" heeft voorgesteld de opening van het gedeelte NijkeikBarneveld van den spoorweg NijkeikEde te bepalen op I December a.s. PU tl NFXIJKE BEK1CHTE.V Onze Brandweer. Evenals in alle oude steden, met hare dicht op een gebouwde huizen, hare steegjes en slobjes, pakhuizen, doch vooral hare oude gebouwen met den ingewik- kelden, alles behalve brandvrijen bouw, verdient hier in Amersfoort het brand- wezen bijzondere zorg. En 't is dan ook een verblijdend ver schijnsel, dat de Amersf. brandweer den naam, doch, gelukkig, ook de daad heeft, van er wat men noemt gauw bij te zijn. Doch wat nog meer reden tot geruststelling geeft, is het feit, dat het bestuur onzer gemeente, zoowel het D. B. als den Raad, zoo'n open oog voor deze zaak hebben en jaarlijks niet onbelang rijke sommen voor dezen tak van dienst beschikbaar stellen. Zoo werd in 1901 voor het brandwezen f 2745.545 en het volgende jaar f3732.055 uitgegeven, terwijl voor dit jaar de des betreffende kosten op f3500 en voor 1904 op f 3700 zijn begroot. Ook het brandweerkorps is numeriek van voldoende sterkte. Volgens het „Reglement tot regeling van de brandweer" en het „Reglement van dienst voor de brandweer" (beide vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Mei 1886 en gewijzigd bij besluit van 18 Nov. 1902) is er een opperbrandmeester, een adjunct-opperbrandmeester, een 4 tal brandmeesters, evenveel onderbrandmee sters en een 16-tal commandeurs. Bo vendien ruim 150 bezoldigde manschappen en ongeveer 50 leden der vrijwillige brandweer. Blijkens de memorie van toelichting der gemeente-begrooting ook nog een opzichter over de bluschmiddelen. Dit corps kost aan de gemeente jaarlijks, met het subsidie van de A. V. B. ad f200, ongeveer f2000, terwijl bovendien een f 400 wordt uitgegeven van het plaat sen der brandwacht, het maken van brandbijten en het onderzoek vau hooi bergen. Blijkens het bovenstaande mogen wij dus tot het gemeentebestuur niet het verwijt richten, zich aan het brandwezen weinig gelegen te laten liggen, want ook voor onderhoudskosten, verbeteringen en vernieuwingen wordt voldoende geld be schikbaar gesteld. Zoo komen op de begrooting voor 1904 voor: Onderhoud aan brandblusch- middelen f 300.— Herstel en vernieuwing van slangen f 100.— Schadeloosstelling aan het per soneel bij brand en beproevingen, herstellingen, tengevolge van brand, premiën ter beoordeeling van B. en W. en kleine uitgaven f 700. Onverziene uitgaven ingeval van brand f 774.— Totaal f1874.- Ondanks dit alles, en dat kan een ieder weten, die zich voor het brandwezen interresseert en een weinig van nabij de zaken waarneemt, is de toestand lang zoo rooskleurnig niet als zij zijn kon. Het bovenstaande zou de meening wet tigen, dat onze brandweer flink op pooten stond, edoch, die dat meent heeft het glad mis, en we willen maar hopen, dat niet een of ander betreurings- waardig onheil dit aan het licht moet komen brengen. Wij hebben bovenstaande regelen neer geschreven om oordeelen mogelijk te maken; thans willen wij de wonde plek openleggen. Het brandweercorps is numeriek sterk genoeg, of 't daarom voor zijn taak vol doende berekend is, moet men maar uit het volgende concludeeren. Volgens art. 1 van het reglement van dienst is de opperbrandmeester belast met bet toezicht op het materiaal, zoowel der vrijwillige als der bezoldigde brandweer. Hij zal zich zoo veel mogelijk moeten overtuigen van den voldoenden toestand van alle brandbluschmiddelen en ander materiaal. Volgens hetzelfde artikel is hij bovendien verplicht by het ontdekken van gebreken aan het materiaal, die dringend herstel behoeven, daarin spoedig voor ziening te doen aanbrengen of, wanneer de tijd zulks toelaat, daartoe machtiging te vragen aan B. en W. Van de werkzaamheden of verplich tingen van den opzichter van het materieel spreekt het reglement van dienst niet, doch deze heeft natuurlijk eene instructie, die toch op haar minst een behoorlijk, oordeelkundig toezicht vergt. Waar B. en W. dus twee (bezoldigde) ambtenaren en één plaatsvervanger aan stellen, kan men B. en W. of zoo men wil, den wethouder van publieke werken er geen grief van maken, dat juist het oordeelkundige van het toezicht niet te vinden is, tenminste als zij nu ook toonen, dat wanneer men hen zulks onder het oog brengt, maatregelen te willen nemen, om aan een dergelijken toestand een einde te maken. Zij mogen vertrouwen op hun ambtenaren, zoolang hen niet gebleken is, dat die ambtenaren dit vertrouwen niet verdienen. Dat deze ambtenaren alles behalve oordeelkundig te werk gaan, behoeven wij hier niet te constateeren, daar de lezers naar de volgende staaltjes voldoende kunnen oordeelen. De A. V. B. heeft er steeds naar ge streefd haar materiaal zoo dienstig moge lijk gereed te hebben. Verbeteringen op andere plaatsen met succes aangebracht, tracht zjj ook hier in te voeren. Zoo heeft zij onlangs met groote kosten uit eigen kas, één harer twee slangen wagens van de geroemde Storz-koppelin- gen doen vourzien, om toch maar in geval van brand, weer eenige minuten te kunnen uitwinnen. Om die verbetering aan te brengen moest die brandkraanwagen naar Rotterdam. En wat gingen toen de leepers die met het toezicht op het materieel en het schoonmaken ervan zijn belast, doen de andere wagen schoonmaken en de slangen uiteenhangen. Toen dan ook brand uitbrak in de koffiebranderij van de firma Greve en Co., zaten de vrijwilligers onyioodig zonder materiaal en konden zij, die zich vrij willig hebben beschikbaar gesteld behulp zaam te zyn als de evenmensch door een onheil wordt getroffen, met de handen in den zak naar den brand gaan staan kijken. Nog erger werd het bij den brand van j.l. Maandag bij den heer van Ee op de Kampstraat. Daar gaven de vrijwilligers, als gewoonlijk het eerst water. Doch toen zij enkele seconden gespoten hadden, kwam er geen water meer. Aanvankelijk dacht men, dat de slangen waren stuk gereden, doch spoedig bleek, dat een der slangen van den pas, met zulke groote geldelijke offers door de vereeniging ver beterde slangenwagen, aan de persing geen weerstand kon bieden, doordat zij totaal vergaan was. Men kon de rotte stukken er zoo maar afscheuren. Nu kan men zeggen dat die mensehen ook niet in de slangen zitten, en er dus niets aan kunnen doen, maar men zal toch moeten toegeven, dat waar de ver eeniging, de A. V. B. zich zulke offers getroost, het personeel met toezicht en onderhoud belast, wel die medewerking had mogen betoonen om beproefde slangen naar Rotterdam te zenden. Een eenvoudige beproeving, desnoods na terugkeer, ware voldoende. Men zal ons bovendien toch moeten toegeven, dat het niet te pas komt, de beproeving van de bluschmiddelen, die op bepaalden tijd en bij bijzondere aan gelegenheden moet plaats hebben, om welke reden ook niet te doen geschieden. Wat baat het al de A. V. B. moeite nog kosten te ontzien om tijd uit te winnen, als dank zij het oordeelkundig toezicht, zij bij twee achtereetivolgende branden werkloos moet blij ven- Eigenaardig is het in het verslag over den toestand der gemeente gedurende 1902 te lezen„De beproeving der brand spuiten, bedoelt in art. 14 van het re glement bleef achterwege, omdat het materiaal in goeden staat verkeerde en het personeel voldoende geoefend werd geacht." Wij willen ook hier liever niet quali- fisceeren, doch de geoefendheid van het personeel blijkt bij iederen brand, waarbij het eerste optreden telkens, een juist beeld geeft van een aanval der boeren op een verstrekt huis in den Boerenkrijg. Men schreeuwt, rent en doetzoo was schrijver dezer regelen tot tweemaal toe getuige van het feit dat onze stadsspuit no. 3 zonder straalpijp water gaf, wat nog al hilariteit verwekte, niettegen staande het zoo treurig is. Wij meenen thans genoeg openbaar gemaakt te hebben over het brandwezen. Wij stellen er prijs op te verklaren, dat de leidenden gedachte bij ons geen andere was dan in het belang der goederen en van het leven onzer medeburgers een toestand te helpen doen verdwijnen, die niet langer mag en kan voortduren. Men heeft den wedren om het eerst bij een brand te zijn een edelen wedren ge noemd, doch dit is slechts waar, als het doel iszoo spoedig mogelijk helpen. Maar waar het motief echter blijkt te zijn, een premie, moeten wij er op aan dringen, dat art. 18 van het reglement tot regeling der brandweer zoo spoedig mogelijk, vervalle, want nu is het eenig gevolg vernieling van elkanders materiaal. Wij zouden niet gaarne de feiten wil len openbaar maken waarvan de premie de schuld draagt, maar als van nabij met het Amersfoortsche brandwezen be kend moeten wy verklarende premie werkt slecht. Wij willen eindigen met den wensch uit te spreken, dat met bekwamen spoed verbeteringen worden doorgevoerd, opdat het niet kunne gebeuren, dat na een betreurenswaardig accident, de put ge dempt worde, als het kalf verdronken is. K. Ds. J. J. van Noort, Ned. Her vormd predikant te Amsterdam, hoopt Zondagavond te G uur in de Sint Joris- kerk hier een opwekkende rede te houden voor de plaatselijke af- deeling van het Nederlandsch Bijbel genootschap. In de Remoiislrantsche kerk zal Zondag 1 Nov. a.s des ochtens ten 9'/j uur een godsdienstoefening voor jongelieden en ten 11 uur de gewone godsdienstoefening worden gehouden. De Kermis. De kermis staat nog op één been, zeg gen de oude luidjes, en heel lang zal het niet meer duren of zy wordt uitgeleid. Zy heeft dit jaar een opvallend kalm verloop gehad, zelfs de dolle Vrijdag, waarvoor altijd gevreesd werd, is vrij kalm voorbijgegaan. Wel zag men nog het hossen en vele walgelijke dronkenmanspartijen, maar ge lukkig niet in die mate als anders het geval is. Een zeer groot gedeelte kon ook door de talrijkheid der gepaste vermakelijk heden zich wat men noemt een heelen avond opbergen. Vandaar dat Amicitia, Arend, de Schouw burg op de Beestenmarkt en Princelli op de Varkensmarkt goed bezette zalen hadden. Princelli hadden wy de vorige maal werkelijk vergeten, maar die heeft hier ook zoo'n goede naam, dat aanbeveling noodig is. Eiken avond was de ruime tent veel te klein, wat niemand verwon derd, die gezien heeft wat de directie het publiek weet aan te biedeu. In Amicitia trad het gezelschap van Henri ter Hall op, natuurlijk met een enorm succes. Eiken avond uitverkochte zalen. Ook wat daar werd te zien ge geven, werd buitengewoon goed uitge voerd. Alleen vonden wij het jammer, dat vele nummers, voor hen die geregeld zelfs de Amersfoortsche vermakelijkheden zien, wel wat oud waren. De revue heeft het publiek doen lachen en nog eens lachen. Henri ter Hall roe pen wij een tot weerziens toe. In de Arend werd door het gezelschap Bigot en Delmonte opgevoerd Papageno Frou-Frou, en Maria Stuart, (ten Kate's bewerking van Schiller's drama). Mevr. Kiehl vervulde hier de hoofdrol len. Zij deed dit met veel succes. Ook het spel van Mevr. Bigot Eggers en de heeren Delmonte en Bigot was lofwaardig. Heden avond gaat daar Janus Tulp, wat veel succes beloofd. Het gezelschap van den heer Hart heeft ons zulke bijzondere mooie avonden be zorgd. dat wij niet kunnen nalaten, over dit gezelschap wat meer uit te wijden, 't Is voor hen, die in de tooneelwereld wat thuis zijn een bekende zaak, dat onze sterren in de artistenwereld, vooral zijn gesproten uit die artistenwereld zelf. Nu treft men vaak bij kleinere men noemt ze wel zooveelste rang theaters krachten aan, die in een ander milieu geplaatst, werkelijk overvliegers zouden worden. Dergelijke krachten telt het ge zeischap Hart, met dien verstande, dat hier de goede krachten reeds tot vollen wasdom zijn gekomen. Van den heer F. Hart en van Mej. Jeannette Hart hebben wy spel gezien, dat zelfs personen, die op dit gebied heel wat gezien, ja zelfs de noodige vakkennis, door eigen ervaring onder de knie hebben, eenvoudig in ver rukking bracht. Nooit zagen wij dien eenvoud van spel, als bij de opvoering op gisterenavond van „Teun de Nachtwacht." Nimmer hoorden wij woorden mooier zeggen en talentvoller spel als toen Mej. Hart uitte: „Ach vadertje, vadertje, wees niet zoo goed voor mij, dat houd ik niet uit." Ook de tweede opvoering van „Mottige Janus" en de herhaling van „De Fabrieks baas" gaven ons momenten met enorm goed spel te zien. Van avond gaat daar „Op hoop van Zegen", spel van de zee door Herm. Heyermans. Het aantal opvoeringen van dit stuk gaat naar de 300. Wie genieten wil gaat daarheen. Mej. Jeannette Hart heeft met de mooie rol van Jo, waarvan zoo veel te maken is, hetgeen zij ook zal doen, met Louis Bouwmeester's gezelschap te Brussel een enorm succes gehad. Wij wenschen het gezelschap een uit verkochte zaal. De andere vermakelijkheden hadden hun gewoon verloop. We hopen nu maar, dat dezen dag even rustig voorbij moge gaan als de overige. Wij hebben echter nog iets op het hart. 't Is ons deze week meermalen opgevallen hoe hinderlijk een zeker gedeelte van het publiek, niet het eerste rangs- doch even min het vierde rangspubliek bij tooneel- voorstellingen kan zijn. Zoo moest de heer Hart zelfs tot enkele uit het publiek het verzoek richten ten minste voor zich zelf zooveel achting te hebben, om niet zulke grove blijken van onopgevoedheid te geven. Elders zagen wij, wat „jongelui" uit voornaamheid met alles den spot drijven en hinderlijk gichelen. Dat vinden wij op z'n zachtst uitgedrukt ongepast. Door ilen trein van 4 48 uit Amsterdam, word gisterenmiddag aan liet centraal station te Utrecht een wegwerker aangere-len en gedood. De tiein ging juist over het hoofd van den ongelukkige. Het lijk werd loorloopig een der goederenloodsen binnengedragen tot dat de politie het per brancard naar het hoofd bureau vervoerde. (U. Een Fransch soldaat van het 145e linieregiment, Dumorlier ge naamd, heeft een nieuwe snelvuur mitrailleuse uitgevonden, welke, be diend door 3 mannen, onder leiding van een brigadier, 480 Lebelpatronen in twee minuten afschiet, op een willekeurig te regelen afstand van 400 a 2000 meter, verscheidene uren achtereen. Knïniet in den winter. Onder de verschillende Kalimeststoffen is het Kainiet zeker wel het meest ge bruikte. Inderdaad is het door zijn eigen aardige samenstelling ook voor zeer veel gewassen de aangewezen Kalibemesting. Wie op niet al te zware gronden vlas wil verbouwen, mag in geen geval nalaten, tenminste een proef te nemen met het gebruik van Kainiet en in den winter een perceel van zyn land met deze meststof bezaaien. Zooals bekend is, zijn de pas ingedijkte polders door de vlaskweekers zeer gewild. Waarschijnlijk staat dit feit in verband met de aanwezigheid van de verschillende nabron- en Kalizouten in het water, dat in deze nieuwe polders nog aanwezig is: Het is reeds zeer vaak opgemerkt o-a. door Fleischman en Nessier dat het keukenzout het hou terig worden der vlasstengels tegengaat en men bij het gebruik van dergelijke zouten een grootere hoeveelheid en fijnere bastvezels verkrijgt. Onze Vlaamsche buren, die op het ge bied der vlasserij nog al thuis zijn, zijn gewoon, den bodem, die voor het vlas bestemd is, met Kali te bemesten. Kaïniet bevat verschillende soorten Kalizouten en daarenboven keukenzout. Het vertoont in samenstelling een treffende overeenkomst met de in het zeewater aanwezige zou ten. Ziedaar redenen genoeg, waarom de vlasboer een gedeelte van zijn land ter vergelijking moet bemesten met Kainiet. Nog voor andere doeleinden moet het Kainiet gebruikt worden- Alle vlinderbloemige gewassen, zooals erwten, boonen, wikken, klaver, enz. ver- toonen de merkwaardige gewoonte, om na een Kalibemesting meer zaad en een eenigszins grooteren -stengel te geven. In sommige streken worden, als ondergewas, in het graan verschillende klaversoorten gezaaid en is het bij velen ook de ge woonte reeds dit land Kainiet- te geven. Het is toch van algemeene bekendheid, dat alle peulgewassen in de eerste plaats behoefte hebben aan Kali en Phosphor- zuur en dat zij dan alleen den bodem van stikstof voorzien, wanneer de grond de genoemde stoffen in voldoende hoe veelheid bevat. Ook het aardappelland kan in den winter reeds verzorgd worden. De aardappel haalt, zooals bekend is, zeer veel Kali uit den grond- Meer dan 60% van hare asch bestaat uit Kali. Toch zou ik enkel, met het oog op den smaak der aardappelen niet. aanraden, dit gewas een versche Kalibemesting te geven. En het is daarom, dat het aardappelland nood zakelijk in den winter van Kaïniet moet voorzien worden. Men geve deze bemes ting zoo vroeg mogelijk, omdat mogelijke invloeden op den smaak en het uitzicht der knollen, niet meer gelden, wanneer het Kaïniet eenigen tyd in den bodem aanwezig is- HIJRGERMJIiE NTA.VDEJV'. Amersfoort. van 22 tot en met 2S October 1903. GeborenAntoon, z. van W. Mets en A. Pampus. Dirkje Teunisje, d. van H. Arbon en H. Hofland. Hicke Caroline, d. van H. W. van den Brink en J. C. Smid. Maria Lusine, d. van G. J. Boode en M. L. Jacot. Gijsbertus, d. van G. van Loenen en G. van de Haar. Wil helmus Bernardus, z. van B. Leeuwen kamp en H. J. Ruisenaars. Hendrika Gosewina, d. van F. Teuthof en J. C. Brinkman. Albertus, z. van M. van Duinen en A. H. van Nimwegen. Everarda, d. van H. van Bekkum en J. van de Lodijk. Teunis Gijsbertus, z. van J. van de Ridder en J. Verschuur. Carolus Johannes Gustav Bernard, z. van J. Alles en M. Zernits. Jacob Hendrik, z. van M. H. M. Vierdag. Antonius, z. van D. van 't Hoenderdaal en II. Brandsen. Ondertrouwd J. de Valk en M. IJzer man. W. P. Bronsveld en M. Binne- kamp. H. Volp en J. Draaijer. L. H- Smit en T. Stomphorst. B. J. van der Fliet en W. J. Massa. K. Peere boom en M. G. van der Put. GehuwdD. H. van Zanten en C. M. Hannessen. OverledenBrunis Veldhuisen, 77 j., echtg. van A. van Pluren. - Hendrik Mossink, 75 j., wedr. van A. Mossink. - Marrigje van Dijk, 73 j., echtg. van R. Lockhorst. Een levenl. aang. kind m. gesl. van A. de Wit en W. van Groene- stein. - Jacob van Essen, 21 j., ongeh. Lambertus Everardus Langras, 4j. Stijntje de Wit, 17 j. ongeh. Hoogland. OndertrouwdGijsbert van de Grift en H. van den Tweel. C. van Moorselaar en T. van Dijk. J. H. Vermeulen en A. M. Groen. Gehuwd: J. de Wit en M. Koot. W. van Valkengoed en A. van Hamers- veld. J. van den Tweel en E. Maasen. G. Baas en J. Kuyer. Overleden Maria Voskuilen, oud 64 j. echtg. van G. van 't Klooster. Leusden. Geboren: 25 Oct. Johanna Theodora, d. van Johanna Margaretha Martha van Ake. 27 Oct. Reijer en Peter, zoons van Peter van Barreveld en Gijsje van Putten. Ondertrouwd: 29 Oct. Ruth van den Hoofdakker en Rijkje Buitenhuis. Gehuwd: 29 Oct. Jan Albertus Renes en Aalbarta Schreuder. Antonie van Beek en Gijsbertha van den Bongaard. Stoutciiburg. Gehuwd: 28 Oct.. Antonius Theodorus van Lierop en Maria Jacoba Visser. Anthonius van Huik, wedr. van Geertje Hoefsloot en Lambert-ha Koller. Woudenberg. Geboren25 Oct. Jannetje, d. van Wil lem van der Wiel en Aaltje Puik. Ondertrouwd 29 Oct. Melis van Raven horst, 26 j. en Woutertje Vreekamp, 20 j. Gehuwd: 29 Oct- Gerrit Aalbertsen, 40 j. en Antje van Ginkel, wed. van Wijnand van Ree, 34 j. Overleden: 28 Oct. Maatje Ploeg, geh. met Rijk Ryksen, 75 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 30 Oct. 1903. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 00 vppelen I 4.a f 8. Peren f5.a f 10. Nieuwe lardapp. f 0. a f0. Zrmdaardapp. f2.50 a f o lioemlereieren f7.00 a f 7 50 per 100 st. Eenden f a 10.Boter fl.25 a f 1.40 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetein. kaas f Kippen f 0.30 a f0.60 Kuikens f 1.00 af 4.20 Piep kuikens f 1.a f 1.20 Ganzen f0.f0.Eenden f 0.90 a f 4 10 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen 11.50 a f2Wilde konijnen f0.00 a fO.OO. Tamme f 0.80 a f 4.20 Duiven (0.30 a s 0.40 paar. Magere ar kens fa fVarkens voor export 0.a fZengen f50.f60.Biggen f4a f8Schrammen f 00.a f00Vette koeien 000.i f 000.Guste koeien f 00 a f000.— Kalf koeien fO.OOafOOO Kalf- vaarzen fOO.— a fOO.— Os fOOO.— f000.— Pmkstieren fÖOO.- a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet Roggeheet. Boekweit: 60 heet. Appelen30 heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 200 heet. Zandaardappelen25000 stuks Hoen derei eren; stuks Eendeue eren900 kilo Grasbo- ter; kilo Margarine; kilo Kaas. stuks Vee magere varkens, varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 10 zeugen. KK< I.A.ME8. De beste waarborg voor de toekomst is de onderyinding van het verledene. (PresidenUfToosÈvfiLT). Werpt een terugblik op het verledene. her innert U! Gij zult U zekerlijk herinneren,1 dat sedert vele jaren U injtfe dagbladen attesten van genezingen hebt gezien die door de Pink Pillen verkregen zijn^eworden en de portretten der genezene persoden. Deze attesten zijn steeds nieuw, niet een wordt twee maal gepubliceerd. De bereiders der Pink Pillen ontvangen alle dagen honderdgb attesten die bevestigen wat gij reeds wcet^/B. w. z. dat de Pink^Pillen de hernieuwer van liet bloed, de versterker der zenuwen bij uitnemendheid zijn cif zij over de geheele wereld verspreid zijn. Eèn bewijs te voegen aan/ae tallooze bewijzenjdie reeds ge geven zijn,, is de genezing va/f den Heer G. Kerkhof, sipid tc Raalte, (Ovejijsel). Aan onze verslaggever deelde hij dez^ zomer bij zijn bezoek mede, dat hij sedert» i0 jaren aan eene maagziekte geleden had, geringste voedsel kon hij.niet in den rnaafg houden, de eetlust was van geene beteekenis, de spijsverteering lastig, "maagkrampen, "oorsuizingen en door dit alles tfès hij geheel en al lusteloos geworden. Op janraden van een mijner kennissen ben ik ook< eens aan de Pink Pillen begonnen en zij hebben mij bepaald van al die ongemakken verlosV! Vooral voor de vrouwen is zulks eene raad geving,^. er zijn weitfig welvarende vrouwen. De een, lijdt aan onregelmatigheden, de anderen zijn zeguvvachtig^'geen e Azijn op den kritieken leeftijd-gekomtytPen begipnen al de ongemakken Ie ondervip^fi die de Vrouw op dit gevaarlijk tijdstip aanvallen. In 'olie gevallen zuUfc'n de Pink Pillen heilzaam 3jjn, want zij zijn^nover- trefTelijk. Waarborgen van weldadigheid zijn door de Pink Pillen jSïgeven. In heWverledene hebben zij dikwijls genezen, gij hebi/net gezien. Tegenwoordig fgenezgB zij, gij ziet Wiet, in den toekomst zullen zij Snezen, gij ijprt het zien, want daar zij gencz^p hebben, n&eten zij nog genezen. DE PINK PILy-N zijn onovertreffelijk%gen yóedarmoede, bleek zucht, neurasthénlej" maagziekten, rheumatiek, algemeene zwakte. f Prijs f. 1.75 de f. 9. der 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar vcor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG, drogist en A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hiiversum. ^Sóciété Anosyme. f 1.4y de Liter rerzeffetfo bcmaude flesch - Likt. voorzien van hot BDr P. F. van HAMEL icfflc-sch i'i f 1.30. iluitonaf verkrijgbaar bij: -SFOOJ

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2