GEMENGD NIEUWS. Cognac fins bois fifiG.BRAlDSEN niet som niet te derven hst inkomen van haar commanderie". «Zoo bleef de Balije van Utrecht, buiten elk verband met de overige- Duitsche orden, in het genot der goederen, door een vroom voorgeslacht voor weldadige religieuze doeleinden geschonken, totdat een Keizerlijk decreet van 27 Februari 1811 aan dien toestand een einde maakte." Na de komst van den Souvereinen Vorst 1815 deden de leden der opge heven kapittelen en die der Balije dadelijk stappen om op de suppressie van 1811 te doen terugkomen. De ex kanunniken der kapittelen.slaagden niet, wél de groote heeren, die leden der Utrechtsche Balije waren geweest. De Utrechtsche Balije liet toen tot 1822 na, de benoemingen door de orde, door den Koning te laten be krachtigen. Zij bleven na dien tijd nog in gebreke een reglement te maken en aan den Koning verslag te doen. De Heer De Stuers komt, na dit alles in bijzonderheden te hebben aan getoond, tot deze conclusie: «De volgende feiten schijnen als vaststaand te mogen worden gesteld. Bij de wet van 8 Augustus 1815 No. 43 is ile in 1811 gesupprimeerde Duitsche orde van Balije van Utrecht hersteld. «Daarbij is aan den Koning de be voegdheid voorbehouden om aan deze orde na lijd en wijle zoodanige andere en meer doelmatige inrichting te geven, als de Koning zal goedvinden. »In werkelijk lie d heelt de Koning geëischt, dat de benoemingen lang- schikking van de leden der orde aan zijn goedkeuring werd onderworpen, dat hetzelfde geschiedde ten aanzien van onderscheidene daden van beheer, dat hem deswege verslagen zouden worden overgelegd en eindelijk dat hem voorstellen zouden worden ge daan tot vaststelling van een regle ment, opdat de aangelegenheden der orde op een vasten voet konden worden geregeld. «Het hierbij door den Koning in genomen standpunt heeft van de zijde der orde geenerlei tegenspraak ont moet. Maar tot vaststelling van zoo danig reglement door den Koning is het nooit gekomen en het beheer is sinds geruimen tijd aan de bemoei ingen van den Koning onthouden". De Heer De Stuers stelt nu den Minister van Justitie de volgende vragen, waarop wij met verlangen het antwoord tegemoet zien aio. welke vorm wordt door den Minister gevolgd bij het doen van voordrachten aan de Kroon en het contra signeeren van Koninklijke be sluiten tot agreatie van benoemingen en opklimmingen in de orde? 2°. woidt bij het agreëeren van titularissen tot de waardigheid van deze op de wet gegronde orde door den Minister direct of indirect mede gewerkt tot handhaving van den eisch dat die titularissen behooren over te leggen eene kerkelijke attes tatie, inhoudende bewijs, dat de can- didaat is professie doende van den waren Hervormden Christelijken gods dienst en acht de Minister zoodanigen eisch vereenigbaar met art. 169 der Grondwet? »3°. is de Minister niet van meening, dat er behoudens de handhaving van verkregen rechten een eind behoort te worden gemaakt aan de admissie van vreemdelingen in deze door eene Nederlandsche wet in het leven geroepen instelling, gedoteerd met Nederlandsche goederen? »4o. kan de Minister op het einde lijk vaststellen door de Koningin van een reglement het uitzicht openen »5o. acht ten slotte de Minister den tijd niet gekomen, om te over wegen, of niet aan dit lichaam, krach tens het voorbehoud in art. 1 der wet van 1815 gemaakt, »eene zoo danige andere en meer doelmatige inrichting te geven ware", dat de in komsten, welke grootendeels afkom stig zijn van ad pias causas geschon ken goederen, eindelijk wederom tot liefdadige doeleinden bestemd worden, behoudens de verkregen rechten der tegenwoordige titularissen »Tot toelichting van de vraag sub 2 vermelden wij nog, dat, nadat in 1827 de rentmeester op de vlucht sloeg met f108,000, de Koning ver lof gaf «aan de Edel-Expectanten, die er f 525 voor over hadden, het recht te verleenen om een klein kruis aan een zwart gewaterd lint te dragen." De Koning verwachtte hiervan o.a., dat de belanghebbenden daardoor zouden worden aangemoedigd zich als expectant te doen inschrijven, vooral wanneer het onderscheid van godsdienstige gezindheid zal op houden." Er blijkt hieruit, zegt de Heer De Stuers, «lat het allerminst in 's Ko- nings intentie lag. om het bestaande godsdienstige exclusivisme te hand haven, maar integendeel de Koning er op bedacht was, daaraan een einde te maken. Maatschappelijk opvoeding door den krijgsdienst. Omtrent de zeer gunstige vooruit zichten, die in den laatsten voor het vrijwillig kader, speciaal bij de korp sen der Infanterie, zijn ontstaan, wordt ons van welingelichte zijde het volgende mededeeld. De nieuwe pensioenwetten, welke sedert ongeveer een jaar in werking zijn getreden en die onder meer de gelegenheid boden om, na een kor- leren diensttijd dan voorheen, den dienst met pensioen te vei laten, waren oorzaak, dat reeds in den loop van dit jaar in de verschillende onder officiers-graden tal van vacatures zijn ontstaan Gestennd door het pensioen, waarop zij ingevolge die nieuwe wet, op be trekkelijk jeugdigen leeftijd aanspraak konden maken, vonden bedoelde onder officieren achtereenvolgend do ge legenheid, hunne maatschappelijke positie te verbeteren, door het aan vaarden van betrekkingen van allerei aard, o. a. ook bij de onlangs opge richte Rijksverzekeringbank. Uil den aard der zaak had dit feit noodwendig tengevolge een betrekke lijk snelle opschuiving van het j n- gere kader. Neemt men nu daarbij nog in aanmerking dat tengevolge van het besluit tot het oprichten van nieuwe regimenten Infanterie waar mede door de oplichting van het 9e Regiment dit jaar reeds een aanvang werd gemaakt de behoefte aan deugdelijk kader in de tookomst nog zal toenemen, dan ligt het voor de hand, dat vooral thans eene vrijwil lige dienstverbintenis bij het wapen der Infanterie aan energieke jonge lieden zeer goede vooruitzichten belooft. Wanneer men voorts bedenkt, hoe moeilijk het soms valt, voor onbe middelde jongelieden een eenigszins bevredigende toekomst te openen, daar moet het dikwijls verwondering ba ren, dat men bij het pogen daartoe geen oog schijnt te hebben voor de voordeelen, die zouden kunnen voor spruiten uit eene verbintenis als hier boven bedoeld. Onbekendheid met die voordeelen moet daarvan wel de oorzaak zijn. Behalve toch, dat iedere vrijwilli ger der Infanterie den nagenoeg kosteloozen weg tol den officiers rang open staat, zijn bovendien de vooruitzichten voor den onderofficier tengevolge van de hierboven op gesomde redenen thans zoodanig verbeterd, dat zij eene vergelijking mol tal van burgerbetrekkingen met glans zouden kunnen doorstaan. Doch nog afgescheiden daarvan, opent de onderofiicierspositie op lateren leeftijd dikwijls den weg tot burgerbelrekkin- gen, waarbij het bezit van eigenschap pen, die bij het leger in hooge mate worden aangekweekt (orde, tucht, tact om met minderen om te gaan, enz.) van den adspirant worden ge ëischt. En dat die eigenschappen in de burgermaatschappij op hoogen prijs worden gesteld, bleek nog onlangs uit het feit, dat een groot industrieel den zoon, waarop hij later het be heer zijner zaken wilde overdragen, met voordacht eene dienstverbintenis bij het Instructie-Bataljon deed aan gaan in de overtuiging, dat juist dat dienstverband zeer heilzaam zou werken op de karaktervorming van zijn aanstaanden opvolger. Moge het vorenstaande ernstig worden overwogen door jongelieden, die bij het kiezen eener carrière op veel bezwaren stuiten en zien zij daarbij niet over het hoofd, dat het bezit van kennis, gepaard aan ijver en goed gedrag, zeer zeker ook in de militaire maatschappij tot hun recht komen en een zeer bevredigende toekomst waarborgen. Wat de finantieele zijde van het vraagstuk betreft, teekenen wij hier bij nog aan, dat volgens de nieuwe Pensioenwet reeds pensioen kan wor den verkregen, na een werkelijker) dienst van 15 jaren, terwijl die dienst tijd vanaf het 16de levensjaar (vroe ger 18de levensjaar) telt. De laagst gegradueerde onderofficier kari dus reeds op 31-jarigen leeftijd aannem-nde dat hij alsdan zes jaren in dien graad heeft gediend een pensioen erlangen van f198 per jaar, d.i ongeveer f4 's weeks. Hierdoor wordt heni een overgang naar de burgermaatschappij zeer ze ker belangrijk vergemakkelijkt en be houdt hij levenslang een niet onaan- zienlijken steun. Daar tegenover staat slechts de verplichting, om tot zijn 50ste levens jaar voor den dienst bij het reser vekader beschikbaar te blijven. Koningin Emma. Er heeft zich te 's-Gravenhage een comité gevormd hetwelk zich ten doel stelt, in Januari a.s. het tijd stip te herdenken waarop vóór 25 jaren H. M de Koningin Moeder als Koningin der Nederlanden haren intocht deed hier te lande. Dit comité stelt pogingen in hel werk om op die dagen groote wel dadigheidsfeesten over het geheele land te organiseeren en doet dit in de verwachting te worden gesteund door allen die dankbaar de toewijding gedenken waarmede H. M. de Konin gin-Moeder gedurende 25 jaren heeft gewaakt voor de hoogste belangen van het Nederlandsche volk Verhuizing naar 'Zuid-Af'rika. Uit de berichten van den Consul- Generaal te Kaapstad blijkt, dat, ter wijl daar steeds immigranten m groo- ten getale aankomen, het aanbod van werkkrachten de vraag bereids be langrijk overtielt Wie de zekerheid niet heeft, spoedig vaste werkzaam heden to vinden, behoort er op be dacht te zijn, dat in Zuid-Afrika tegenwoordig alle levensbehoeften zeer duur zijn. Nog steeds wordt in Transvaal en Oranje-Rivier-Kolonie niemand toege laten zonder permit. Tusschen de aanvraag en de afgifte daarvan ver- loopen, wegens de vele aanvragen, verscheidene maanden, De permitten worden afgegeven naar volgorde der aanvrage. Wie zonder permit landde en dus in de Kaap-kolonie of in Natal op de afgifte moet wachten, stelt er zich aan bloot, dat zijne middelen intus- sciieu uiigeput raken, terwijl door de Nederlandsche consulaten geen onder stand wordt verleend voor terugreis naar Nederland. Opnieuw worden de belangheb bende mitsdien dringend gewaar schuwd, zich niet naar Transvaal of Oranje-Rivier-Kolonie op reis te be geven. zoolang zij niet in het bezit zijn van een permit. Formulieren en volledige inlichlin gen ter verkrijging van een permit worden, op schriftelijke aanvrage, onverwijld verstrekt door het Depai- tement van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Vervalschingen door Margarine. Men schrijft uit Brussel aan de N. R. Cl De Monileur heeft Vrijdag den tekst bekend gemaakt van het nieuwe regle ment op «Ie margarine en de vette voedingsgrondstollen, reglement voort spruilend uil de aanneming der wet van 12 Augustus 1903 tot onderdruk king der vervalschingen, bedreven door middel van margarine en voe- dingsvetten. Deze wet zal den 'len November in werking treden Daar ik denk, dat het nieuwe reglement den talrijken margarinefabrieken van Nederland belang zal inboezemen, vermeld ik hieronder de voornaamste beschikkingen ervan. De nieuwe wet eischt de toevoe ging van ontdekkende zelfstandigheden niet alleen voor de margarine, doch door alle vetmengels onderling met olie of met water, en voor alle vetten andere behandelingen hebbende onder gaan dan degene, welke noodig zijn voor uithaling of zuivering. De wet machtigt voorts de regeering deze toevoeging verplicht te maken voor elke vetsoort, die in de toekomst zal worden aangewend om boter te ver- valschen De botersoorten van abnor male samenstelling kunnen zelfs niet meer worden getiansporteerd, doch achtergehouden worden voor verkoop of levering. Overtredens worden gestraft met geldboete of gevangenissti af. De eischen van boter-zuiverheid blijven dezelfde als voorheen, doch de surveillancedienst zal nog worden verscherpt. Ook zullen in de toekomst zuiverheids certificaten afgegeven worden door de officieele. conti öle-in richtingen, gelijk de Hollandsche af gevaardigden dit voorstelden op het internationaal melkerij congres, eenige jaren geledei^ te Brussel gehouden. Het reglement bestrijdt nog eene amlere vervalschingnl. de toevoeging van boter van een overdreven hoe veelheid water. Boter aldus bchan- ileld kan slechts vei kocht en gele- ver«i worden onder etiket of omslag dragende voor opschrift: «boter ver mengt) met water.", ter vervanging van het huidige opschrift: stnelk- boter." Eclit Anierikaansch. In de omstreken van Orlando in den staat Florida werd een kleine negerjongen door een 4 meter langei aligalor vervolgd, die dwars den weg overstak op 't oogenblik dat kolonel Josiah Schal in volle vaart met een groote automobiel kwam aanrijden. Het zware voertuig ging het ondier over den nek en brak het den rug- gegraat, waarna 't dier na enkele oogenbhkken den geest gaf. De scherpe tanden van het gediei le hadden ii:- tu>scheu duidelijke sporen in «Ie ban den achtergelaten. Daar het de eerste maal is «lat een dergelijk voorval op automobielen ge bied plaats had en het ook vfel bij dit eene zal blijven, zal kolonel Schalk het gedierte laten opzetten en het als curiosum aan de Arnei ikaansche Automobiel-Club ten geschenke geven. Op goeden Zandgrond. Op vele plaatsen ziet men op goede zandgronden proeven nemen en ook ge lukken met kleicultures, met kleigewas- sen. Zoo ziet men op dergelijke gronden bieten verbouwen, suikerbieten, die al hoewel nu niet absoluut een gewas der klei, daaï toch meer eigenaardig thuis- hooren. Zoo wordt hier en daar op der gelijke gronden tarwe verbouwd, ja zelfs koolzaad en vlas. 't Is duidelijk, dat men, om dergelijke proeven te doen slagen, bijzondere maatregelen moet nemen. De zandgrond onderscheidt zich van den kleibodem o. a. ook door zijn samenstel ling, door zijn inhoud. Zoo bevat de zand grond, vergeleken bij den kleibodem heel wat minder kaliverbingen, die als voedsel kunnen dienen voor de planten. Wil men daarom op bedoelde gronden gewassen gaan telen, die op kleigronden groeien en zich daar thuis gevoelen, dan moet men beginnen met die zandgronden door een uitstekende bemesting-voor dat doel gereed te maken. Behalve stalmest, die aan den bodem o. a- den noodigen humus moet geven, zal er een rijkelijk gebruik gemaakt moeten worden van kunstmest, zooals dan ook inderdaad gedaan wordt, in die streken, waar men op goede zand gronden dergelijke gewassen, als de bo vengenoemde teelt. Deze gewassen, suiker bieten, tarwe, koolzaad, vlas e. a, nemen alle een betrekkelijk groote hoeveelheid kali uit den grond; sommige ervan zyn bepaald kaliplanten. Behalve stalmest en in het voorjaar chilisalpeter en super- phoshaat, zal deze zandgrond in de eerste plaats moeten hebben een kalibemesting. Daaraan heeft hij, met het oog op de in te cultuur in de allereerste plaats be hoefte. Betreft het een wintergewas, dan worde de kalibemesting reeds zoo vroeg mogelijk in het najaar gegeven en kan men daarvoor het best kaïniet gebruiken. Het mislukken van de gansche proef zou het gevolg zijn van het niet gebruiken van eenige kalihoudende meststof. Betreft het een voorjaarsgewas dan kan men vroeg in het voorjaar chloorkalium ge bruiken of anders gedurende den winter kaïniet. Het is duidelijk, dat daar, waar zulke gewassen op zandgronden geluk ken, de opbrengst heel wat grooter is dan van de gewone zandproducten. Dat men dus in die richting werkzaam is, is vrij natuurlijk. Men verzuime dan echter ook niet zich uitstekend op de hoogte te stel len van de eischen, die bovengenoemde gewassen aan den bodem stellen. BURGERLIJKE STAXDEX. Amersfoort. van 29 October tot en met 4 Nov. 1903. Geboren: Hargrietha, d. van P. van Dijk en J. Pampus. Jacob Henri, z. van W. R. van Goor en T. Zijlstra. Marinus Franciscus, z. van J. de Wilde en H. P. van der Raaf. Gijsbertus, z. van J. J. van Plateringen en W. van Veluw. Wouterus Albertus, z. W. Salomons en E. M. Engelen. Philippus, z. van A. S. Muller. Theodoras, z. van P. Zeg waard en J. Blommestein. Cecilia, d. van J. Palland en A. Hartogsveld. Jo hanna, d. van A. J. Jansen en A. Hen- driksen. Johanna Maria, d. van J. Evers en M. G. Slekking. Grietje d. van F. M. Diesbergen en H. Pruijm. Jacob Remko Everardus, z. van W. Kraan en N. W. Petten. Jan Willem, z. van J. Bast en N, L. Boshuizen. Hendrika, d. van H. A. de Vries en H. van Lavierer. OndertrouwdT. P. P. Knuivers en M. G. Koelman. J. van Munster en M. A. Oosterwijk. F. A. M. Kurvers en C. M. Kraaikamp. G. Blombergen en R. Jekel. A. A. Damen en T. J- Werk hoven. Gehuwd: H. Pomes en J. Overbosch. H. van Veen en B. Gfitenbeek. J. de Valk en M. IJzerman. C. van Door nik C. Herlijn- Schoonderbeek en T. van der Geer. OverledenGerritje Arends, 4 m. Johannes Brits, 70 j., echtg. van J. M. van den Berg. Johan Louis Faber, 9 m. Augusta Blom, 2 m. Klaas Ekkeveld, 80 j-, echtg. van B. Gravel. Antonius Hanegraaf, 67 j. ongeh. Gerrit Hooft, 24 j., ongeh. Een levenl. aangeg. kind vr. gesl. van P. J. Wijnen en G- Koe koek. Woutera Geertruida Buddingh, 7 m. Gerardus Smink, 12 m. Hoogland. Ondertrouwd: D. Sas en W. van de Vlasakker. W. Dreuning en H. Mor sing. J. van de Biezen en E. van de Biezen en E. van de Veen. GehuwdG. van de Grift en H. van den Tweel. C- van Moorselaar en T. van Dijk. J. H. Vermeulen en A. M. Groen. G. van Valkengoed en M. van Brakel. OverledenC. van de Coterlet, 20 j., ongehuwd. Leusden. Geboren: 2 Nov. Adriana Hendrica, d. van Arie de Sain en Rikje Voskuilen. Ondertrouwd6 Nov. Eduard Knoppers met Elbertje Puik. Gehuwd: 5 Nov. Hermanus van de Hengel met Christina van Daatselaar. Lambertus Smink, wedr. van Cornelia de Groot, met Wilhelmina van Maaren. Cornelis Arie van Zwol, met Gerritje Haverkamp. Overleden: 6 Nov. Franciscus Filippus Middelman, 6 m. Stouteiiburg. Geboren: 30 Oct. Margrietha, d. van Kornelis van den Heuvel en Heintje de Leeuw. Woudenberg. Geboren4 Nov. Martha, d. van Aart van Ginkel en Maatje Blaauwendraad. MARKTBERICHT. AMKRSFOORT, 6 Nov. 1903. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 00 \ppelen f4a f8. Peren f5.a f 10. Nieuwe ïardapp. f 0. a 10. Zanduanlapp. f2.50 a f 3 iloenderc-ieren f7.00 a f8(J0 per lOOst. Kenden Ua 10.boter 1.30 a f 1.40 per kilo. Mar garine 10a f0.Zoetem. kaas f kippen f080 a f 1.00 Kuikens fl.00afl50 Piep kuikens f 0 30 f0 60 Ganzen f0.f0.Eenden f0 90 a f 1 10 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen 11.50 a f2Wilde konijnen fO.OO a fO.OO. Tumuie f0 80 a fl.50 Duiven f 0.40 a f 0.60 paar. Magere >arkens fa fVarkens voor export f 0.a fZeugen f50.f60.Biggen f5a f7.Schrammen f 00.a f00Vette koeien 000 iif 000.Guste koeien f 00 a f000.Kalf koeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.— a fUO.— Os f000.— a fOÖO.— Pinkstieren f U00.— a f000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet Roggeheet. Boekweit: 60 heet. Appelen 10 heet. Peren: heet. Kleiaardappe- len; 400 heet. Zandaardappelen20000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendene eren 1400 kilo Grasbo- ter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 5 zeugen. ItECLASI ICS. De eetlust van een vogel. »Gij hebt een eetlust van een vogel" zegt men aan iemand die geen eer aan de maaltijd van zijn gast bewijst Zij diardeze uitdrukking gebruiken denken er nier bij na dat zij iets vreeselijks zeggen, iets -zoo als de volgende zin: Dliij hebt dus dertien koligram voedsel per dag noodig'?" De waarnemingen van een duitsch geleerde hebben inderdaad'aangetoond dat hoe kleiner een vogel is hoe meer hij eet dat een vogel gemiddeld een gewicht aan voed sel verbruikt gelijk staande aan het vijfde ge deelte van lichaam. Een man van gemiddelde gestalte, d. w. i. wegende zeventig kilogram men, die oeen eetlust zou hébben van een vogel" zou in de zelfde verhouding dertien kilogram voedsel verteeren. De magen Uwer misschien hebben misschien' moeite om ge braden vleéschen, of eierery te verteeren. Het oogenblik is dus voor U gunstig te weten hoe men de maagziekten geneest. Gij houdt van geene woorden in de lucht en feiten zijn beter voor U. Leest dus dit: het is een attest eener genezing van een maagziekte door de Pink Pillen. Mej. Xh. Kooit, Tentweg, te Stolwijk deelde aan onzè verslaggever bij zijn bezoek 't volgende mede »Ik was sedert drie jaren aan een maagziekte lijdende, zulks was van lieverlede begonnen, de eetlust weid al slechter en slechter, van tijd tot tijd ik maagkrampen, steken in den rug, duizeligheden, slapeloosheid en ik had ook veel last van scheele-, hoofdpijn, steeds koude handen en zoo lijdende werd ik bepaald wanhopig. Na allevesgeefsche pogingen aan gewend te hebben, ndra toevlucht tot de Pink Pillen van Dr Williams. Zij hebben mij geheel en al herstel d-*n' ik heb mij over niets meer te beklagen. De lijders aan slechte spijsvertering verkeeren in den zelfden toestand als de personen die van lieverlede honger sterven. Vermijdt dat de slechte spijsvertering chronisch worde, want uw lichaamsgestel zou verwoest zijn. Geneest u met de Pink Pillen te nemen. Met het bloed te verrijken, de spijsverterings overganen van de onzuiver heden te bevrijden die hen zwak en werkeloos maken .zullen de Pink Pillen aan deze organen hui kracht en leven/terug geven. De Pink Pillen ondersteunen d£ maag zoo danig dat het voedsel zonder püjrverteerd wordt en op volkomehe wijze^wordt op ge nomen en bij gevolgd lichaam pro fiteert. DE PINK PILLEN genezen alle ziekten die tot oorsprong hebben de armte van het bloed, de zwakte der zenuwen, d. w. z. bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, rheumatiek, zenuwpijnen, algemeene zwakte, oorsuizingen, duizeligheid, verblindingen, hart kloppingen, gevolgen van Influenza. Prijs f. I.75 de doos f. 9. der 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissels. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG, drogist en A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. Société Anonyme. f Liter raffikin verzegelac bemando flesch fjHüa van 5 Liter, voorzien van hot gÜH attest van Dr P F. van HAMEL raf ROOS. f 1.30. pjf üitslmidtfd verkrijgbaar bij: y AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2