Plaatselijk Nieuws. GNAC FINS BOIS LH ÓEAPEN. wijs op wil, krachtens haar oor- «sprong, niets te maken Het bestuur der vereeniging van oudleerlingen der Rijkslandbouwschool heeft een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht, waarin het als z(jn overtuiging uit spreekt, dat Z. Exc. op de Rijksland bouwschool onverdiend een smet heeft geworpen, waardoor ook geschaad worden de ambtenaren der regeering, die hunne opleiding aan deze inlich ting genoten, zoowel als de toekomst van vele oudleerlingen dier inrichting, om welke reden het den Minister verzoekt, die onverdiende smet weg te nemen. Het bestuur van genoemde vereeniging duift Z.Exc, de vorzeke- ring geven, dat een onbevoordeeld onderzoek tot geheel andere inzichten zal leiden ten aanzien van de be- teekenis der Rijkslandbouwschool. De Raad der gemeente Hilver sum heeft besloten aan te houden het voorstel van B. en W. lot het instellen van een verplichte keuring van geslacht vee, totdat het rapport van de Gezondheidscommissie in zake een Abattoir zal ingekomen zijn „Handel en Nijverheid". In de Donderdagavodd onder voorzitting van den heer S. J. van Duinen gehouden maand vergadering van öHandel on Nijverheid" waren 5 bestuurs- en 13 gewone leden tegenwoordig. De notulen werden zonder discussie gearres teerd. De secretaris bracht het jaarverslag uit dat hier in extenso volgt: Verslag van de werkzaamheden der veree niging wHandel en Nijverheid", gevestigd te Amersfoort, gedurende het derde boekjaar ein digende 31 Maart 1904. Mijne heeren! In het afgeloopen boekjaar heelt het bestuur geene wijziging ondergaan, het aantal leden klom van 138153, door bedanken is het nu gedaald 0|> 137. De in het vorige jaar begonnen Handels cursus kon wegens gebrek aan tijd van den leider, niet worden voortgezet, verschillende besprekingen werden door het bestuur gevoerd, om tot een degelijken handelscursus tc komen, o. a. met de Maatschappij tot Nul van't Algemeen, welke Maatschappij daarin financieel behulp zaam wilde zijn, evenwel, redenen buiten onze vereeniging gelegen, waren oorzaak, dat voor- loopig van deze zaak niets kan komen. De leerlingen konden verdere opleiding in liet boekhouden vinden bij het herhalings- onderwijs. In plaats van den Handelscursus werd het bestuur in de gelegenheid gesteld eene cursus in Stenographie te openen. De heer E. C. J. Kuyper stelde zich daarvoor belangeloos beschikbaar. De cursus is geopend met 11 leerlingen, het leergeld bedraagt 2 gulden. Dezelfde localiteit werd wederom gratis be schikbaar gesteld. Nadat de Amsterdamsche Kamer van Koop- hankel en Fabrieken bij den minister een adres had ingediend, waarin zij aandrong tot het invoeren van één wettige tijdsregeling, werd door onze vereeniging in alle hoofdbladen van - ons land een ingezonden stuk geplaatst met verzoek aan zusterverenigingen dit adres te willen steunen. Toen daarna door de Nederlandsche bond van horlogemakers een soortgelijk adres hg den minister is ingediend ter verkrijging van eenheid van tijd, is hieraan ook adhaesie be tuigd. 13ij de directie der Nederlandsche Bank heeft de vereeniging moeite gedaan ora voor Amers foort een agentschap te verkrijgen, in plaats van een correspondentschap; hierbij werd zij gesteund door de K. v. K. en Fabr. alhier en enkele particulieren. Van de Bank is een schrijven terug ont vangen, dat zij het nog niet geraden acht ingnjpende veranderingen aan te brengen en zij een agentschap voor Amersfoort niet noodig acht. Op verzoek van den Bond van vereenigingen van den Handeldrijvenden Middeustand werd ook in onze gemeente een onderzoek ingesteld in zake het wenschelijke van algemeene Zon dagssluiting; voor verschillende takken van bedrijf werden 500 formulieren verzonden; hiervan zijn 265 formulieren ingevuld en hier uit blijkt, dat de toestand thans is: Thans Wettelijke geopend, gesloten, bepaling. Voor. Teg. Kruidenierswaren 19 47 60 6 Bakkers waren 17 28 39 6 Manufacturen 14 25 33 6 Slagterijen 11 15 21 5 Huish. Artikelen 5 16 18 3 Sigaren 11 5 12 1 blanco 3. Naar aanleiding van verschillende berichten in de couranten over coöperatie van het per soneel der H. IJ. S. M., welke coöperatie bij tot standkoming grootendeels door de Maat schappij financieel zal worden gesteund, oor deelde de vereeniging, dat de houding van de Maatschappij in deze is af te keuren en werd dit punt door haar gebracht op het te Rot terdam gehouden congres van den Handel drijvenden Middenstand. Door onzen geachten voorzitter, de heer S. J. van Duinen, werd op dat congres daarover rap port uitgebracht, de conclusie werd in de afdee- ling met algemeene stemmen aangenomen. Wij hopen dat de pogingen, die het bestuur van den Bond van Middenstanchereeniging in het werk stelde, voorden middenstand vruchten af moge werpen. Op verzoek van den Bond werd door de ver eeniging aan den handel alhier" gevraagd of Ind. ambtenaren bij hun vertrek ook schulden achterlieten, van één persoon kwam bericht in, dat hij nog eene vordering had van circa f 40. Door de slagersvereeniging alhier werd aan de vereeniging verzocht adhaesie te betuigen aan een door haar ingediend bezwaar bij den gemeenteraad in zake de voorgestelde reorgani satie der vee- en vleeschkeuring alhier, waarin zij verzoekt 1. de kosten uit de algemeene kas te laten betalen en dus de keuring kosteloos te doen geschieden 2. de artikelen van het reglement, de keuring betreffende, zoodanig te wijzigen, dat met de bezwaren van adressant zooveel mogelijk reken schap worde gehouden. Besloten werd het le punt van het adres van de slagersvereeniging te steunen. Omtrent het 2e punt verklaart het bestuur zich incompetent, doch verzoekt den Raad, zonder afbreuk te doen aan een degelijke keuring, geen maatregelen te nemen, die noodeloos het slagersbedrijf be lemmeren. Naar aanleiding van een voorstel van twee raadsleden, ingediend in de raadszitting van 24 Nov. 1903, om in beginsel te besluiten tot afschaffing der kermis, ontving het bestuur vnn den algemeenen kerkeraad der Ned. herv. ge meente alhier eene circulaire, waarin 2 leden van het bestuur werden uitgenoodigd tot eene bijeenkomst om sympathie te betuigen aan dat voorstel. Als vereeniging, opgericht ora de »Handels- belangen" van hare leden en in 't algemeen die van den handel te bevorderen, meende het be stuur zich uitsluitend met het financieele punt te kunnen bemoeien. In de algemeene vergadering van 7 Jan. 1904 werd besloten eene enquête in te stellen zoo uitgebreid mogelijk, welke enquête omtrent dit financieele punt licht zoude verschaffen. Verzonden werden 453 circulaires, hiervan zijn ingekomen 357 billetten, ingevuld als volgt: Voordeel 138. Nadeel 72. Vóór noch nadeel 105. Blanco 34. Van onwaarde 8. In de algemeene vergadering van 7 Jan. 1904 hield onze voorzitter eene openingsrede, waarin gewezen werd o. a. op de twee schokkende gebeurtenissen in 1903 naar tijdsorde de spoorwegstaking met den aankleve van dien en de financieele crisis. Op verzoek van een der leden, werd met algemeen goedvinden besloten deze rede in druk te doen verschijnen en aan de leden rond te zenden. Art. 2b van het huishoudelijk reglement werd gewijzigd, in plaats den eersten Vrydag van iedere maand te vergaderen, werd besloten in de eerste helft van iedere maand te ver gaderen, zoodat het bestuur dus niet aan een bepaalden dag gebonden is. Indien er geen bijzondere onderwerpen moch ten zijn ter bespreking, verzoekt men aan het bestuur de vergaderingen evenwel te doen doorgaan en de overige tyd met eene lezing aan te vullen. Aan dit verzoek werd door den voorzitter reeds eenige malen voldaan met eene lezing over: lo. Het nadeel der coöperatie van maat schappelijk standpunt (lezing van den heer K. Citroen.) 2o. De groote magazijnen en de Yerbruiks- vereenigingen (lezing door den heer Fiedeldy Dop gehouden te Amsterdam). Voor de vereeniging werd aangeschaft het werkje: De Kleinhandel van mr. J. A. Leyy, en het officieel verslag van het Nationaal Con gres van den handeldrijvenden midnenstand, gehouden te Rotterdam, uitgebracht door den regeerings-commissaris mr. Tutein Nolthenius. Van wege den bond werd drie vergaderingen uitgeschreven, welke door den heer Berns wer den bijgewoond; op de vergadering van 28 October 1903 is de naam van den bond ver anderd in: Bond van Informatiën en schuld- vordingsbureau. Door onzen penningmeester werd 1 April 190331 Maart 1904 behandeld 80 vorderingen, tot een bedrag van f3392.49; hiervan zijn betaalt 19 vorderingen tot een bedrag van f 1580.9l'/j 21 vorderingen zijn nog in behandeling, terwijl 40 vorderingen bleken oninbaar te zijn; voorts werden in dit jaar verstrekt 60 informatiën: plaatselijk 34, 25 over 't geheele land en een vordering op West-Indië. De bode van de vereeniging vroeg 1 October j.l. ontslag, wegens drukke werkzaamheden, hetgeen hem door he.t bestuur eervol werd verleend. Toen in den loop van dit jaar zich alhier flesschentrekkers hadden gevestigd, heeft het bestuur gekleurde kaarten doen vervaardigen, om den leden ten spoedigste kennis te geven in dien zich dergelijke personen hier vestigen. Aan het eind van ons jaarverslag wenschen zij naar aanleiding van het woord gesproken door den minister van binnenlandsche zaken dr. jA. Kuyper op het j.l. gehouden congres van den Handeldrijvende Middenstand te Rotterdam, er nogmaals op te wijzen, dat ook de handeldrijvende middenstand, niet in de eerste plaats, door wettelijke regeling ver betering van toestand moet zoeken, doch wel, dat het daarvoor noodig is, dat z\j zich meer en meer aaneensluiten." De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitvoerig verslag en bracht hem hulde voor het vele wat hij voor de vereeniging doet, in 't bij zonder voor het beschikbaarstellen van localiteit voor de cursussen. Bij monde van den heer H. E. van Sweden wordt namens de commissie belast geweest met het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester verslag uitgebracht en op zijn voorstel wordt de penningmeester onder dankzegging van zyn gehouden beheer gedé- charcheerd. Bij de alstoen volgende periodieke verkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren I. van Hoogstraten, J. H. van der Meiden en F. M. Houbaer weder herkozen. Tot leden dèr vereeniging werden toegelaten de heeren: H. Reichman, A. de Vries, C. Stoové, L. Morsink, J. J. van Doorn, A. Stöcker, P. van Ooik, A. Maarschalkerwaard, C. de Jager, M. van den Bosch en J. A. Govers. Een kennisgeving van het bestuur van het nationaal kegelconcours raet circulaire, inhou dende het bericht van een concours. Voor kennisgeving aangenomen. Een maandlijst der Haarlemsche handels vereniging. Een verslag van de Kamer van Koophandel (beter Handelsvereniging) te Brussel. Een exemplaar van het Araersf. D., waarin een rede van dr. Bos, gehouden te Utrecht. Op bet kantoor van de vereeniging gedepo neerd, ter inzage voor de leden. Betreffende de herhalings-cursus werden door den voorzitter mededeelingen gedaan waaruit bleek dat de jongelui, zoowel als de oudera zeer te vreden zijn over de resultaten. In 't belang van het voortgezet onderwijs, dat de jongelui gaarne zouden genieten is een commissie in functie getreden, bestaande uit de heeren I. van Hoogstraten, F. M. Houbaer en S. J. van Duinen. Vervolgens kwam het credileeren aan mili tairen beneden den rang var. officier ter sprake Waarschijnlijk zijn er slechts weinigen, die weten dat aan die militairen geen crediet mag worden verleend. De heer Van Goor bracht de tarieven der N. C. S. AmersfoortBarneveld ter sprake. Ook werd de halte aan de Koppel nog weer ter sprake gebracht. Daar de heer Van Goor een voorstel heeft ingediend komt deze quaestie in de volgende vergadering ter sprake. Rond 10 uur werd de zeer geanimeerde vergadering gesloten. Ds O. Genoug uit Utrecht gaat Zondagavond half acht in tiet lokaal «De Zaaier" bij de Waalsche ge meente voor. Ds. J. D. de Lindt van Wijn gaarden, pred. te Utrecht gaat bij de godsdienstoefening Zondagmiddag le twee uur in de zeeppoederfabriek van de firma Pleines aan den Dolder- scheweg voor. Mej. H. M. Fortuin heeft met gunstig gevolg aan het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van de acte-onderwijzeres deelgenomen. Zondagavond houdt de plaatse lijke afdeeling van den «Zionisten bond" in «Amicitia" een vergadering. Hier ter stede worden pogingen in 't werk gesteld om tot een centrale vrijzinnige kiesvereeniging te geraken, meer uitsluitend voor de actie bij Provinciale Staten- en Kamerverkie zingen. Maandagavond wor.lt daartoe een vergadering van geestverwanten ge houden. Donderdag 14 April j 1. trad in de O. L. school in de Beekstraat, ten overstaan van den rijkstuinbouw- leeraar, den heer C. H. Claassen te Boskoop, en de commissie van toe zicht, bestaande uil de H.H. A. M. Tromp van Holst en jhr. mr. B. W. Th. Sandberg. het eind-examen plaats voor de leeilingen van den (tweejari gen) tuinbouw-wiiitei'ciiisus te Amers foort. (Hoofd de heer A- Bus.emaker te Soest; onderwijzer de heer K. Post te Lage Vuursehe.) Van 13 leerlingen waren 11 opge komen. waarvan 3 het diploma ver wierven, n.l. Hendrik van Beek, Cornells van Kolfschoten en Rut Timmerman, allen wonende te Ameis- loort. Het bestuur van de Maatschappij Arti et Amiciliae, in welker kunst zalen thans een tentoonstelling van schilderijen wordt gehouden, heeft uit het fonds «Willink van Collen" 3 piijzen aan kunstschilders geschon ken. Een dezer pi ijzen werd toege kend aan den heer H. J. Wol ter Jr, alhier. Aan den hoogsten inschrijver, den heer E J. Houpst, alhier, werd door B. en W. voor f50 gegund voor afbraak eene loods en 12 houten looikuipen, staande op de voormalige leerlooierij van wijlen den heer H. Overgoor. Door onzen voormaligen stadge noot den lieer H. A. Maas, thans kapelmeester bij het le regiment huzaren tè Deventer, is wederom een marsch gecomponeeid. Piano spelers en speelsters duiven wij eene kennismaking gerust aanbevelen. De melodie is opgewekt en het spel van linker- en rechterhand maakt een goed muzikaal geheel. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van liet postkantoor le Amersfoort, over de le helft der maand April. Brieven. 1. De Hoop, 2. J. Olthuis, 3. N. v. Koot, 4. Wed. De Graaf, 5. A. Kloosterhuis, G. I. Mestens, 7. J. Brouwer, 8. W. B Broens, 9. Wed. P. Carboot, Briefkaarten. Amsterdam, a Harderwijk. Mildam. Venendaal. Zutfen. 1. Mej. K. Mulder, Amsterdam. 2. J. B. Alles, 3. W. Smit, Arnhem. 4. J. Kuit, Bussurn. 5 H. v. d Hoef, Haarlem. 6. A. de Bruin, Rotterdam. 7. A. A. Balkerna, Schiedam 8. H. Welters, Sittard. 9 A Veen, Utrecht. 10. v. Boon. 11. A. Ruitenbeek, Wormerveer. Uit bet Buitenland terug ontvangen. Briefkaarten. P. Sluickse, Brussel. T. de Leeuw, Neuchatel Men verzocht ons om opname van het volgende: Men zal zich misschien wel her inneren gelezen te hebben, dat in .'e maand Juli van het jaar 1903 te Bunschoteu eene ergelijke mishan deling van een paard geploegd is door H. H.. wonende te N. Deze nu handeling bestond in het doen trekken van een beladen hooi wagen door bovengenoemd paard, hetwelk zich aan beide borsten erg verwond had De wonde aan de rechterborst was 7 c.M. lang en 4 c.M. breed en dezelve aan de linker horst 5 cM. lang en 2 c.M. breed. Op den 11 den dezer werd ge noemde H. II. voor dit feit door het Kantongerecht te Amersfoort veroordeeld tot 3 dagen gevange nisstraf of f5 boete, Gai-nizoensnieuws. Aan den schoenmaker Welters, van het 5e reg. inf, is de zilveren medaillo voor 24 jaren trouwen dienst toegekend. Aan den Sergeant Majoor Schol te van het 5e reg. inf., is do zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst toegekend. Aan don Adjudant Onderofficier schrijver Straling, van het 5o reg inf., is wegens lichaamsgebreken een voortdurend pensioen toegekend van f484.'sjaars. De 1o Luitenant A M, Mol, van het 5e rog Infop zijn verzoek eervol ontheven van detacheering bij de Militaire verkenningen en van het 2e reg. inf. overgeplaatst naar het 5e reg inf., is op heden alhier aan gekomen en Ingedeeld bij het 4e bataljon. De Adjudant Onderofficier Lis- sone, van het 5e reg. inf., is onge schikt bevonden voor de verdere waarneming van den militairen dienst en in verband daaimede voorgedragen voor pensioen. De schietoefeningen tot verhoo ging van 's Land weerkracht zullen den 7 Mei a.s. een aanvang nemen en gehouden woiden eiken Zatoidag van 125 nam. op de Leusderheide. 375e STA AISJLOTK1MJ. Derde klasse. Trekking van 13 en 14 April 1904. (600 loten). Ten kaDtore van den Collecteur A. C. B. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 45. 3216 3233 3730 3740 4022 4038 8492 10925 13972 139831530415861 18664 en 18668. Te zamen 14- prijzen. De vierde klasse trekt van 2528 April 1904. Belangrijk is de geluksaankondiging van Samuel Hecksclier senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede naam ver worven, dat wij al onze lezers aan bevelen op deze advertentie acht te geven. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 7 tot en met 13 April 1904. Geboren: Alyda, d. van C. Fontijn en A. Gerth. Gysbertus, z. van G. de Vink en W. E. C. Groen. Leonardus en Ge- rardus, twee z. van T. Schinnij en A. M. B. van den Akker. Gerrit, z. van W. Heetveld en H. Booms. Hermanus Adolf Arnoldus, z. van A. ter Beek en A. Uding. Jansje, d. van M. van Bar- reveld en B. Langras. Egbert Johan, z. van W. F. Woudenberg en W. M. Jens. Herman Johan, z. van H. Pauw en M. M. Laterveer. Cornells, z. van J. S. J. de Jongh en G. van de Stadt. Matthijs, z. van H. Priem en C. Meijer. Catharina Cornelia, d. van B. van den Hazel en J. Hermans. Willem, z. van G. Schut en N. Dufournée. Hendrik, z. van H. te Kulve en G. J- Soerink. Hendrientje, d. van A. Brouwer en H. Malestein. Bernardina Josephina, d. van J. van der Voort en H. Cornelisse. Jan, z. van A. van Eys en C. van den Brink. OndertrouwdH. Oudeman en T. Look horst. J. van der Veer en C. L. Reu sing. A. H. Vissers en H. van Wage- ningen. H. de Vries en L. Boer. Gehuwd: J. C. Deeleman en A. W. D. Juta. H. J. Schwitzner en A. van Vinken. H. J. Jouai en G. A. Verhaar. E. H. ter Braake en A. G. vanEijber- gen. G. Smit en J. van Daal. H. Haselaar en S. van 'tEnd. Overleden: Isaac Zadoks, 19 j. ongeh. Maria Cornelia Rutten, 3 m. - Een lev. aangeg. kind m. gesl. van J. W. G. Bakker en A. Jagers. Johanna Geer- truida van Bronkhorst, 10 d. Wilhel- mina Johanna Langras, 6 m. Jacob Norden, 19 j. ongeh. Johannes Loman, 77 J. eek tg. van A. van Yalkengoed. - Wilhelmina Belgraver, 42 j. echtg. van J. L. Wiertz. Leusden. Geboren: 13 April. Albertus, z. van Evert Jan Schreuder en Alyda Geertruida van de Vuurst. Overleden: 9 April. Lev. aangeg. kind van Jan van den Broek en Geertje van Donselaar. Peter van Barreveld, 5 m. 13 April. Cornelis Polboom, 76 j. wedr. van Maria Huurdeman. Stoutenburg. Overleden13 April. Lev. aangeg. kind van Cornelis van Veluw en Aaltje Hof land. Woudenberg. Gehuwd14 April. Hendrik Lodewijk van Amerongen, 27 j. en Gerdina Cor nelia van den Broek, 26 j. MAHKTbKUICHT. AMERSFOORT, 15 April 1904. Tarwe f 0.Rogge f 0.— Boekweit f 0—0 Appelen f 5.a f 8. Peren f 0.a f00. Nieuwe aardapp. f 0. a 10 Zandaardapp. f'2.80 af 3.50 Uoendereieren f2.80 a f 3.30 per 100 st. Eenden r u.a f O.Boter f0.95 a f 1.10 per kilo. Mar. garinc f0.a f0.Zoetem. kaas f kippen f0 80 a fl.40 Kuikens f0.00af0.00 Piep. kuikens f 0 70 a f 4.20 Ganieu f0,f0.Eenden fO.SO a 120 p. at. Jonge fO.OO af 0 00. Halen t 0.-- a f 0.Wilde konijnen f 0.40 a f 0.50. Tamme f 0.80 af 1.50 Duiven (0.60 a f 0.70 paar. Magere varkens f14 a f48. Varkens voor export fO.A fZeugen f40.(60.Biggen f7.a (11.Schrammen (00.a f00Vet;, koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00,--. a f000.Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO - Kalf. vaarzen f 00.a f 00.Os 000.A f 000. Pinkstieren f 000.— A f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heot. Roggeheet. Boekweit: 00 heet, Appelen00 heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 150 heet Zandaardappelen80000 stuks Hoen. dereieren-, stuks Eendene eren1400 kilo Hnoibo-. ter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 20 magere varken;, varkens voor eiportslagerijen 400 biggen en 20 zeugen. Reclames. Men verlieze den moed niet. Hoevele personen zijn er niet die het leven met neerslagtigheid en moedeloosheid aanzien omdat zij het een en ander hebben in hun lichaamsgestel dat niet in orde is. Wie Uwer heeft niet bij zich zelf gezegd, ter duivel, ik ben des morgens nog veel moeier dan des avond bij het naar bed gaan. Die vermoeidheid komt voort uit den slechten toesUad van Uw bloed en de onzuiverheid Uwer ingewanden. Ieder machine moet van tjjd tot tijd gereinigd en gesmeerd worden ep gelooft gij niet waarde lezer of lezeres datyÜwe lichaam Yeel overeen komst heeft met sfen gewoone machine I Wel zeker, het menstJfelijk lichaamsgestel is niet an ders dan eene machine die van dag tot dag moet onderhoujfen worden. Zoo'gy Uw lichaams gestel niet onderhoudt zal hetzelve in een slechten toestand verkeeren./Zeer zeker hebt gij reeds zpovele raaien op fleze zelfde plaats de talrijke, wondervolle genezingen gelezen die door de Pink Pillen van-Dr. Williams ver kregen zijn geworden, Hiéronder laten wy weder do genezing volgen /van Mej. Christina Rijnhout, wonende op denjtorten dijk te Gorin- chera. I Mej. Rijnhout volgens portret. lïet een gevoel van zelf voldoening, zoo vangt zij aan, bericht ik U mijne algeheele herjtelling door ^Jwe Pink Pillen. Sedert vijf maanden was ik lijdende aan hevige maagpijnen die %iij op bijzondere wyze teisterden. Ik had hoegenaamd gc^ji eetlust meer, de spijsvertering f was ipoeilijk, ik h^4 voortdurend hevige kram- pen, ^teken ia de '^yde, was kortademig, had dikwijs flauwten, 'gedurende drie of vier maan- 1 den kfcn i^v niet ^meer lospen en de weinige* nachtrust^-Hie ik.'nog had werd door akelig^ droomen 'gestoord^ Ziehier in korte trekke/l mijn benarden toestand en ik begon werkeljK aan den toekomst te wanhopen. Na het lezen van de atte$l.en in de couranten besloot ik tot de Pink Pjlien over te gaan en U thans naar waarheid betuigen dat jfct de behandeling gedufende eenigen tijd te lebben voortgezet ik thatëi met smaak alles/eet en mij veel sterker én opgeruimder gefoel dan voorheen. In het gelang van anderaTlydende personen kunt U ?mijn attest bekeijfl maken, want het is op wakheid gegrond, jj* De zoo krachtige werking dle"^pïïiuPHiri op het bloed uitoeripen dat zijIjfernlsuwen en verrijken, maken ze tflovertreffwjk tegen bloed armoede, algemeene "gwakte^cheele hoofdpijn, zenuwpijnen, zenuwziekten^wfrbllsdlngen, duize ligheden, hartkloppingen^ onregelmatigheden. Prijs f. 1.75 de doos f. 9.— per 6 doozea Verkrijgbaar bij Snabiliè, Steiger, 27, Rotterdam hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort sn om streken bij A. VAN DE WEG, drogist on A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. >iété~ Anonyms- 1.40 de Liter verzegelde bemande flcach 5 Liter, vooTzïoa van het attdnt van Dr E#F. van HAMEL ROOSivproefdeéeh a f 1.30. verkrijgbaar bij: AMERSFOORT,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2