NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. FEUILLETON. Gemeenteraad. BARON MONTEZ iMo. 94. Woensdag 23 November 1904. l)rie-en-dertigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Amersfoortsche Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1.Franco per post door het geheele Rijk Met gratis Zondagsblad voor binnen de stad (naar buiten tegen vergoeding van port Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. Bureau: Langcstraat 77. Telephoning. 09. ADVERTENTIËN: Van 16 regels 0.50; iedere regel meer Tl, Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte Vergadering van den Raad dezer ge meente gehouden Maandag 21 Novem ber, des namiddags van kwart voor acht tot half tien. Afwezig was (met kennisgeving) de heer van Eekverder één vacature (mr. Prikken). De notulen der vergadering van 25 October j.l werden na lezing onge wijzigd goedgekeurd. Ingekomen waren Missive van mr. Prikken, waarbij deze ontslag neemt als lid van den Raad. De heer Piikken dankt in ge noemd schrijven den voorzitter, de leden van het D. B. en van den Raad voor de welwillendheid die hij gedu rende zijn lidmaatschap (van af 10 Juni 1896) heeft mogen omvangen en spreekt daarin den wenscli uit dat Amersfoort meer en meer in bloei moge toenemen. De voorzitter stelt voor dit ontslag eervol te verleenen, onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige dien sten door mr. Prikken den gemeente als raadslid bewezen, aangezien de heer Prikken steeds met belangstelling en opgewektheid aan de beraadslagin gen deelnam en met ijver zijn mandaat heeft vervuld. Onder applaus werd z. h. st dit orit«lag verleend. Verder van den minister van Binnen- landsche Zaken de mededeeling dat Z. Ex. geen vrijheid vindt het subsidie van de II. B. S. voor 1905 op f 14000 te blijven bepalen. Voor kennisgeving aangenomen. Van B. en W. eene missive waarbij wordt medegedeeld, dat, ter voldoening aan het door een der raadsleden uit gesproken verlangen, om overlegging der bescheiden der gasfabriek, voortaan elke maand aan den Raad de rnaar.d- lijrten van inkomsten en uitgaven zuilen worden overgelegd. De heer Kleber, het lid dat om over legging der bescheiden heeft gevraagd, zeide dat daarmee niet voldaan werd aan zijn verzoek. Gevraagd was om ovei legging van alle bescheiden op het beheer betrekking hebbend, dus ook de correspondentie, betredende aankoop van de artikelen enz. Aan de maandstaten zal men weinig hebben om een beeld te krijgen van het ge heele beheer. Spr. hoopt dat B. en \V. alsnog er toe zullen overgaan de raads leden in de gelegenheid te stellen het geheele beheer te kunnen beoordeelen De wethouder Pisser merkte op dat het niet aangaat de geheele stapel bescheiden naar het stadhuis te trans porteeren, doch de raadsleden hebben toch toegang tot het kantoor, waar de directeur hen alle gewenschte in lichtingen kan geven. De heer Kleber zal zich er bij neer leggen, als de leden zich toch op de hoogte kunnen stellen, doch had gaarne gezien dal de bescheiden mei een ver slag eens per jaar bijv. aan den Raad ter inzage werden verstrekt. De heer Gerritsen kan zich daarbij niet neerleggen. Het komt hem èn voor de leden èn voor den directeur onaangenaam voor, om zoo nu en dan de bescheiden te komen lezen. Spr. gelooft dat de leden er zelfs het-recht toe missen nu en dan maar zoo to konten inloopenwas de heer Gerritsen directeur, hij zou zich daai tegen ver zetten Daarom werischt hij jaarlijksche overlegging van alle bescheiden, dan kunnen de leden zich daarin vergasten. De wethouder Fisserantwoordde dat niet alles in het vei slag kan worden gezet. De maandstaten zijn ook voor de leden. Alle correspondenties in het verslag te plaatsen, gebeurt nergens. Wil ieder voor zich op de hoogte komen, dan vrage hij inlichtingen aan den directeur of anders aan B. en W. De voorzitter wil het verzoek van den heer Kleber nader in de vergade ring Van B. en W. ter sprake brengen De heer Kleber zegt nog dat het niet in zijn bedoeling ligt die beschei den alle in het verslag op te nemen, doch de stukken, al is het maar voor 8 dagen, maar na voorafgaande kennis geving ter visie te leggen op het kan- 1 toor of op de secretarie. Verder zijn nog ingekomen, ver schillende berichten van dankbetui gingen voor salarisver hoogingen, goedkeuringen van raadsbesluiten, en aanvaarding van subsidie en ontslag aanvrage van mevr. SandbergGeis- weit van der Netten als lid der Commissie van Toezicht op het L. O.; Commissie «Kindervoeding" ver slag over 1903—4 en aanvrage om f300.subsidie voor 19045; van gehuwde onderwijzers beneden 28 jaar om vergoeding van huishuur; van do lantaarnopstekers om tractements- verhooging; van de plaatselijke .ver- eeniging vat) smedenpatroons om het smeedwerk binnen de gemeente te doen verrichten. De laatste vijf stukken zijn in handen van B. en W. gesteld om pre-advies. De Agenda. 1. Ontwerp verordeningen op de helling en invoideririg van Straatbe lasting met nadere wijziging. Zonder discussie werden de artike len alsook het geheele ontwerp goed gekeurd. 2. Voorstel tot het aangaan van eene onderhandsche geldleemng groot f125 000.ad 3'/»°/o met het Pen sioenfonds voor weduwen en weezen van Burgerlijke ambtenaren. Zonder discussie of hoofdelijke stemming dien overeenkomstig be sloten. 3. Request van het Bestuur v./d. Bond van inspecteurs van gemeente lijke Politie in Nederland in zake pensioensregeling voor weduwen en weezen met adviezen. Overeenkomstig de adviezen werd zonder discussie of stemming besloten alsnu daaromtrent geene beslissing te nemen. Het advies van den commissaris van Politie, waarmee B. en W. zich vereenigen, luidt «Onder toezending der bijlagen, mij geworden bij Uwe missive d.d. 13 October j I no. 5205, heb ik de eer UEd.Achtbare mede te deelen; dat ik, hoewel in principe voor pensionneering zijnde, in verband met de omstandigheden, waarin èn de Inspecteur èn de adjunct-inspecteur alhier verkeeren, thans nog niet den tijd gekomen acht om tot een pen sioenregeling voor weduwen en weezen van Inspecteurs van politie over te gaan; dat, aangezien beide ambtenaren ongehuwd zijn en deze reeds storten voor hun eigen pensioen, het m i. wel eenigszins bezwaarlijk voor hen zoude zijn, bij eene eventueele vast stelling dier pensioens-regeling, nog maals een gedeelte van hun tracte- nrent te moeten missen, te meer nog omdat zij er beiden naar streven, promotie te maken en dus allicht hunne gestorte gelden vrijwel als verloren zouden kunnen beschouwd worden dat, naar mijne bescheiden meening bedoelde pensionneering meer doel zoude treffen voor Inspecteurs in grootere plaatsen, die een Hink salaris genieten en wier doel het is, niet meer van standplaats te verwisselen; dat mij bij onderzoek gebleken is, dat de beide ambtenaren, alhier er dan ook direct niet op gesteld zouden zijn, dat tot eene dusdanige peri- sioens-regeling werd overgegaan; dat ik alzoo, in verband met bovenstaande, UEdelAchtbaren vei- meen in overweging ie moeien geven, voorloopig niet in te gaan op het verzoek van den «Bond van Inspec teurs van Gemeentelijke Politie in Nederland." Request van G. van Eist Hz. met advies strekkende om aan requestrant onderhands te verhuren de Directeurs woning der voormalige gasfabriek. Zonder discussie of persoonlijke stem ming werd besloten aan requeslrant it ingang van den dag, door Bur gemeester en Wethouders te bepalen, tot uiterlijk 1 Juli 1905 ondeihands, te verhuren, uitsluitend tot het exploi-1 teeien eener fabriek van zeeppoeder, het huis, kadastraal bekend gemeente Amersfoort in sectie E. No. 4078 benevens 100 M* grond, onmiddelijk daarachter gelegen, kadastraal bekend zelfde sectie no. 4077 gedeeltelijk, zulks: le. voor de som van f20 per maand, telkens vóór 't einde der loopende maand te voldoen ter. kan tore van den Gemeenteontvanger; 2e. met het recht zoowel aan d6 zijde van den verhuurder als van den huurder om de huur tusschentijds te doen eindigen mits minstons twee maanden te voren daarvan opzegging doende 3e. onder verplichting van den huurder om bij het aangaan der huur aan Burgemeester en Wethouders ter hand testellen een waarborgsom groot f 500 onder bepaling, dat daarvan zooveel ten bate der Gemeente kan worden afgehouden als noodig mocht zijn om de eventueele schade, welke ten gevolge van deze verhuring aan het gehuurde mocht worden of zijn toegebracht, te herstellen; terwijl het bedrag dier schade door Burgemeester en Wethouders wordt vastgesteld en het eventueele overschot niet eerder dan 4 maanden na de geheele ont ruiming van het gehuurde behoeft te worden gerestitueerd. 5. Id. van den ieeraar aan het Gymnasium Dr. Ph. II. Peyrot om vergunning tot liet geven van privaat lessen met adviezen. Overeenkomstig de adviezen toe gestaan. 6. Voorstel tot verkoop van hoornen op stam. B. en W. stellen voor ovei te gaan tot verkoop in het openbaar op stam van 41 linden in do Beekstraat, 17 kastarijeboomen op den Wevers singel, 1 beuk in de Beukenlaan, 1 iep op Davidshof, 5 eiken bij de Utrechtsche brug. 2 eiken bij de Heerenstraat, ARCHIBALD CLAVERING GUNTER. 110. «Vervloekt zij hijIk geloof niet, dat hij dien trouwdag ooit zal vergeten 1" Tranen schie ten hem in de oogen «Anne Prankzucht hij. HOOFDSTUK XXV. Harry krijst nog een pupil. Harry Larchmont ziet op zijn horloge. Hij heeft nog juist den tijd. Hij vliegt de trap op, naar de deur van Louise's kamer, en wil naar binnen stormen en haar toeroepen«Victorie 1Het meisj e heeft echter zijn stap herkendzij staat voor hem. Zijn gelaat spreekt duidelijk. «Gij hebt gewonnen roept zij uit. «Goddank 1 Ik ik ben zoo gelukkig om uwentwille." «Ja, wij hebben gewonnen!" antwoordt Earry «met eere gewonnenDoch om voor goed de vlag te kunnen hijschen, moet ik da delijk gaan. Ons onderhoud van avond!» Zijn drukt haar hand eu Dat alles is door u stem klinkt teeder, hij fluistert: God zegene u gedaan Hij ijlt weer de trap afbeneden roept hij haar nog toe «Ik zal even bij den kleermaker aanloopen gooit de deur open, springt de stoep af en neemt plaatsin het rijtuig van zijn broeder, dat reeds een uur op hem staat te wachten. Hij rijdt, met meer dan gewone Parijsche roekeloosheid, naar zijn Amerikaanschen rechts geleerde, mr. Evarts Barlow, neemt dezen mede in het rijtuig en beiden jagen naar de Parijsche agenten van de New-Yorksche bankiers, die de Amerikaansche fondsen van Fernando Montez in bezit hebben. Op hun verzoek seinen de agenten naar New-York, dat al de aandeelen en fondsen van baron Montez, die zich in hun bezit bevinden, zijn overgedragen aan Harry Sturgis Larchmont, bij persoonlijke overdracht van den eigenaar, naar behooren geteekend en geregistreerd, thans zijnde onder de berusting van de agenten, dat al de verdere dividenden, reeds vervallen of nog te vervallen, moeten worden afgedragen aan genoemden Larchmont, ten kantore van diens bankier te New-York. Dit is geschied. Harry herinnert zich nu, dat hij nog een andere boodschap heeft, die hij zijn rechtsgeleerde mededeelt. Lachend vraagt dezeWat Een Parijsche modiste Zoo spoe dig reeds?» «Zeker! Zij draagt nu al drie dagen haar wandeltoilet! antwoordt Harry. Zoo geschiedt het, dat des middags tegen een uur of vijf een der eerste dames van een grooten, Parijschen kleermaker naar miss Hin turn vraagt en haar het volgende brief j e over handigt Mijn waarde Miss Mint urn! Hierbij zend ik u eenige japonnen om er een keuze uit te doen. Gij behoeft geen kosten te ontzien. Wanneer gij ze alle neemt, blijven zij nog vrijwel beneden uw inkomen. Het financieele gedeelte zal ik u van avond uitleggen. Uw onderdanige Harry Larchmont. P. S. Kleed u, om mijnentwille, zoo goed mogelijk. De groote rechtsgeleerde, waarvan ik u gesproken heb, komt mee om onze zaken af te doen.» Het meisje duizelt bijna van dit briefje. De japónnen worden voor haar uitgespreid zij vindt alles prachtig, maar toch zou zij, in do stemming, waarin zij nu is, liever hebben gezegd «Morgen later!» Als er echter niet in het briefje stond: Om mijnentwille?» Louise laat haar blik over de japonnen gaan; nu komt de nagelaten erfenis van Moeder Eva weer in het spel. De japonnen bevelen zich zelf aan, want zij zijn kunststukjes van tulle en gaas, meesterlijk samengewerkt en gerang schikt. Jessie komt binnen. «Heerlijk, prachtig! Hoe lief!» roept zijmet bewonderende blikken ziet zij alles aan, doch van wangunst is geen sprake want vroolijk lacht zij: «Wat zult gij er van avond mooi uitzien.» «Van avond! Heeft mr. Larchmont u dan ook geschreven «Ja dit onduidelijke briefje een half uur geleden,» pruilt Jessie, Er staat alleen: Zorg voor van avond acht uur voor een flink diner. Ik breng mr. Evarts Barlow mee" Evarts Barlow dat is een van de grootste advocaten van Manhattan. Ik heb hem verleden jaar gezien. Hij is nog niet zoo oudik geloof, dat ik mijn beste beentje zal voorzetten. Ik heb eenige japonnen uit de trousseau ik ga gauw eens zien en haal het mooiste er uit, voor het weer aan een ander word weggegeven. Zij zal geen tweemaal dienst doen!» IF«n/l v^rvolgdl.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1