Gemengd Nieuws. Eenvoudige en verwikkelde verkoudhede Advertentiën. Arrondissements Rechtbank te Utrecht heeft appèl aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis dier Rechtbank, geslagon tegen de schrijfster van brie ven van lasterlijken en beleedigenden inhoud. In de vergadering der Liberale kiesvereeniging «Zeist" werd tot can- didaat voor de Tweede Kamer in het hoofd-kiesdistiict Amersfoort gekozen mr. W. H. de Beaufort, oud-minister van Buitenlandsche Zaken, te Leusden. lieden vergadert de Centrale liberale kiesvereeniging alhier om een defini tieve keuze te doen. De min. van Waterstaat brengt ter kennis, dat het examen om als leerling aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht te worden toegelaten, zal plaats hebben in de eerste helft der maand Juli e.k., en dat zij, die dat examen willen afleggen, zich schrifte lijk, mits portvrij, vóór 1 Mei e.k., bij den directeur der school moeten aan melden, met overlegging van stukken, nader vermeld in de St. Ct. no. 71. Met ingang van 16 Juni a.s. treedt een nieuwe regeling betredende de bevelvoering in de landweerdistricten in werking. De majoor D. J Ueinsius, comman dant in het XVIIIe landweerdistrict alhier, zal tevens optreden als plaats- verv. commandant in district XIX. Do nieuwe Kiezerslijst, die 15 Mei a s. van kracht wordt, ligt voor ieder ter inzage op de Secietarie der Gemeente. Tot en met 15 April is ieder be voegd bij het Gemeentebestuur ver betering van die Kiezerslijst te vragen, op grond, dat hij zelf, of een ander, in strijd met de wet daarop al of niet vocikomt flet is dus geraden, de lijst eens na te zien. Zij bevat 2510 namen, tegen 1985 velleden jaar. Het aantal kiezers vermeerderde dus met 529. Naar wij vernemen zal Jhr. Smis saert 14 April as. voor de Vrijz.- Piop. Club alhier het ontwerp Ziekte verzekering behandelen. De heer Chr. Kok, leeraar aan de H. B. S. alhier, is benoemd tot leeraar in het Engelsch aan het gymnasium en aan de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leiden. Hoogland. Mej. E. C. Oudraad, onderwijzeres aan de openbare school al uer heeft j. 1. Woensdag te Breda de akte van bekwaamheid verkregen voor liet onderwijs in de nuttige hand wei ken voor meisjes. UAR.VIZOEASMEIine. Bij beschikking van Z. E. den minister van staat, minister van oor log, is de leverantie van boter ten behoeve van de troepen, alhier in gar nizoen, geduieude liet 2e kwartaal 1905 opgedragen aan de Stooinzuivel- fabiieken Nijkerk en Dutten teNijkerk directeur de heer S. v. d. Meij. De 1 e.-luit. der inf. G. Voute, die voor 5 jaren gedetacheerd wordt bij het O.-I. leger, zal 8 April a. s. zijne bestemming volgen. Kapitein O. L. G. F. Aberson en luitenant F. W. Dieiriont, van het le regiment veldartillerie, zullen onderscheidenlijk van 27 April tot 20 Mei en van 13 Juli tot 8 Juni bij do aitillene-schielsrhool een practischen schietcursus volgen in de Legerplaats bij de Oldebroek. Aan het examen voor den rang van Militie-Luitenant hebben voldaan de adspirant Militie-Luitenants Bos, de Kruyfi en Mulder van het 5e Reg. Infanterie, die vooreen benoeming als zoodanig in aanmerking zijn gebracht. Bij het 5e Reg. Inf. hebben een verbintenis als adspirant militie-officier gesloten de miliciens Taets van Ame- iongen, Greven en Engeler van de Veer terwijl de adspiiant militie-officier Meyer van het 7e Reg. Inf. als zoodanig is overgeplaatst bij het 5e Reg. Inf. Bij liet 5e Reg. Inf. hebben alsnog een verbintenis als adspirant militic- odicier aangegaan de miliciens de Jong en Galesloot, beiden bestemd voor het 9e Reg. Infanterie. Bij beslissing vau den Comman dant der 2e Div. Inf. d d. 18 Maart 1905 is de zilver en gesp voor 30 jaren trouwen dienst toegekend aan den muzikant Kradolfer. Door deri Comm. van het 5e Reg. Inf. zijn met ingang van I April as. bevorderd iot Ka ju lu.testcr dc oude - kapelmeester G. Bikkers, tot onder- kapelmeester de muzikant A. van Hedel, tot muzikant de élèvemuzikant P. Smeels. Ingevolge beslissing van den I. d. 1. is de Serg. tit. Broekhuyzen van het 4e Reg. Inf. overgeplaatst bij het 5e Reg. Inf. Ingevolge Kon. Besluit van 11 Maart j 1. No. 35 is benoemd en aan gesteld tot Majoor bij het 9e Reg. Inf. de Kapitein J D. Grevinck van het 5e Reg. Inf. Genoemden Majoor heeft op 23 Maart zijne nieuwe bestemming gevolgd naar Leeuwarden en is belast met het bevel over hel 2e Bataljon. Ingevolge Kon. Besluit van 11 Maart j.l. No. 35 is bij het 5e Reg. Inf. benoemd en aangesteld tot Kapitein de Ie Luitenant J M. M. Mulder van het Reg. Grenadiers en Jagers en belast met het bevel ovor do 2e Coinp. Ie Bat. 378ste CTAATSLOTJJKIJ. Eerste klasse. Trekking van 22 en 23 Maart 1905. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 20. 1988 1991 1992 1998 2286 7024 8731 8748 13827 15535 20426 en 20430. Te zamen 12 prijzen. De tweede klasse trekt van 36 April 1905. 378ste STAATSLOTERIJ. lste Klasse. Trekking van 2023 Maart. Ten kantore van den collecteur te Amersfoort, Groote Bergstraat 15, zijn op de volgende nummers prijzen ge vallen No. 16356 flOOO.— No. 10184 f400.—. Prijzen van f 20. 787 794 808 2286 2307 2308 2313 2965 6437 6613 6615 8754 8775 10078 12704 13827 15335 15338 15347 15360 15361 15763 15770 1577415785 16373 16364 20426 20430 20458 20466. RECLAME. EEMGE WOORDEN vau een iiiwouer^Vffll Ilattuin. De heer Jaspers te Hattum heeft, iets te zeg gen betreffende Foster's zalf, het bekende mid del tegen huidziekten, zooals aambeien, ecze ma, huiduitslag, j^kingen enz. De Heer G. J. Jaspers, te Hattiim, schrijft ons: sedert ruinytwee jaren heb ik onophou delijk veel pijn moeten lijden, daas* mijn vin gers en hsndeiPopengesprongen vmren. Ik kon mijn vingers skiros heetemaal niejnneer buigen. Ze werden Bard on vol barstgfl en kerven en ik was niet Aneer in staat jtujn bezigheden naar behooron te doeiy-eiwfe onophoudelijke jeuking was:' niet om uit te houden. Toen ik van de wonderlijke genezingen door hosier's Zalf verkregen, hoorde, ontbood, ik onmiddelijk een doosje en toea-vk--dg zalf toepaste, had ik reeds den eersten" dag een aanmerkelijke ver lichting en den morgen 'tan den derden dag was ik volkomen genezen. Ik weet niet hoe ik U mijn dank zal betuigen en ik zal dit wel dadige middel gaarne aan--iedereen bekei maken. Verzeker U dat het de frlit~T«il<w'rïTilfi', die men U aanbiedt, dezelfde die de Heer Jaspers gehad heeft. Ze is te Amersfoort ver krijgbaar bij den heer A. van de Weg. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. Naar wij van betrouwbare zijrle vernemen, zijn de predikbeurten bij de verschillende kel kgenootschappen op Zondag 26 Maart geregeld als volgt Ned. Ilerv. Gemeente. St. Joriskerk. Voorm. 10 nur. Ds. Ter Haar Rotneny. Lijdenstekst 22. Joh. 19: 15. Namiddag 2 uur, Ds. Meiners. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Van Aalst. Lijdenstekst 24. Luc. 23 2731. Gasthuiskerk. Voorm. 10 uur, K. Teeling, Godsdienstonderwijzer. Evnng. Luth. kerk. Doopsgezinde Kri-ig. Voorm. 10'/i uur, Ds. Boeke van Amsterdam. Reiiionstrniitschc kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds G. J Heering te Oude Wetering. Gcreform. kerk (Langegracht). Voormidd. 10 uur, Ds. Douner. 's Avonds 5'/i uur. Ds. Donner. Gereforui. kerk (Zuidsingel). Vooim. 10 uur, Ds. Middelkoop van Nijkerk. 's Avonds 5'/i uur, Ds Middelkoop van Nijkerk. Vrfje Gerefonn. Gemeente. Voormi ld. 9'/z uur, do lieer 's Aioiuls 5 uur, Eigeinan. De Doopsgezinde Kring houdt Zondagvoormiddag, te half ell, een godsdienstoefening in de Luthersche kerk. Spreker: Ds. L. H. Boeke, van Am sterdam. De geheimzinnige moord te Amsterdam. Meer en meer blijkt welk een piacht van een slag do Amsterdamscbo politie heeft geslagen door de arrestatie van de dieven-, inbrekers- en waarschijnlijk ook moordenaarsbende uit de Drie hoekstraat. Nog nooit, verklaarde een in den dienst vergrijsd politieman, werd een stel misdadigeis gevangen genomen, die zóóveel op hun ge weten hebben en die tegelijk zóó weinig bij de politie in verdenking stonden als de beide Wagenaars en De Haan met hun respectieve vrouwen. Men weet, dat de bende zich voor de bureri arm hield een middel, dat deugdelijk is gebleken, want zoo doende gelukte liet hun zoo langrond te loopen, zonder dal zij de aandacht trokken. Nu zij eenmaal gearresteerd zijn komt het geld vun alle plaatsen voor den dag Tot zelfs in de Zondagsche hoeden der vrouwen is bankpapier gevonden I Bij al hun slimheid hebben ze echter tocli weer domme dingen gedaan, die ben waarschijnlijk voor verschillende misdrijven in de gevangenis zullen brengen. Voorwerpen van niet de minste waarde, doch die juist in menig opzicht het bewijs van hun schuld zullen kunnen voltooien, bewaarden zij, in plaats van zoo voorzichtig te zijn om die te vernietigen. Thans zijn die natuui lijk in handen der politie gevallen, voor wie zij goud waard zijn. Het onderzoek, dat steeds uitge breider omvang aanneemt, wordt ijverig voortgezet De geariesteerden zitten op verschillende bureaux van politie in voorloopige hechtenis, waar door hun de gelegenheid is afgesneden om met elkaar op de eene of andere wijze in contact te kotnen. In het algemeen kan men een proces te gemoet zien, zoo omvangrijk en zoo sensationeel als nog zelden de Amsterdamsche justitie le berechten kreeg. Dat zal echter nog wel een paar maanden duren, want er zijn uiteraaid nog tal van nasporingen le doen. Ecu gevangene ontsnapt. Donderdagnamiddag wist oen pre ventief gevangene uit het Huis van Bewaring te Dordrecht te ontsnappen, maar zonder veel succes, want reeds na een halfuur was hij weer gevangen en achter slot en grendel gebracht. De milicien-pontonnier, J H. de K., thuis behoorende te Rotterdam, verdacht van desertie gevanke- fjk naar Dordrecht overgebracht en ter beschikking gesteld van den gar nizoenscommandant, die den verdachte voorluopig in een der bewaarplaatsen in de kazerne liet opsluiten, waaruit hij echter spoedig wist te ontvluch ten. Opnieuw gearresteerd, werd hij in afwachting van zijne terechtstel ling voor den krijgsraad, naar het Huis van Bewaring gebracht. Gisteren werd hij, zooals dat met preventiefgevarigenen gebruikelijke is, voor de tweede maal van half 2 tot 2 uur gelucht. Elke gevangene wordt daartoe in een behoorlijk afgesloten cel gebracht, welke door traliewerk gemeenschap heeft met de buitenlucht en welke cellen straalsgewijze uitkomen in een observatiepost, waar eene be waarder oog op hen houdt. Na het verlaten dier cel moest de gevangene buiten om de cellen been naar het gevangenisgebouw terug- keeren, maar De K. voelde zich aange trokken door de loodrechte spijlen, onderling verbonden door dwarsstan- gen Hij klauterde met de vaardigheid van zijn beroep als zeeman daartegen op en kwam zoodoende op den ring muur, van daar op bet dakje van den observatiepost en waagde toen een sprong van twee meters op den ringmuur der binnenplaats, om ver volgens op het platte dak van liet gebouw «De Toekomst" te stappen. Daar liet bij zich afvallen in den tuin, liep de gang door en was weldra in de Steegoversloot in vrijheid. In dolle vaart snelde de vluchteling gekleed in zijn wit-Iinnen werkpak en blootshoofds, daar zijn kwartier muts bij den sprong ttisschen twee muren was gevallen de Linder- graclit op, waar hij de Lastigoendstraat inliep en veidween. De gevangenbewaarder had hem zien ontsnappen en, hem niet meer kunnende inhalen, terstond den cipiei gewaarschuwd, die dadelijk per tele- phoon kennis gaf aan politie en kazerne, zoodat onverwijld maatregelen werden genomen om den vluchting weer te pakken. Rijksveldwachteis en politie vonden hem na eenig zoeken op den zoldei der woning van den stucadoor Wouters aan de Lastigeendstaat waar hij zich onder een ledikant had ver scholen. Toevallig hooide men hem daar zuchten, zoodat hij werd uitge- noodigd te voorschijn te komen. Ge makkelijk ging dat echter niet, want hij zat geheel in de klem. Hij vroeg daarom, liet ledikant op te lichten en kwam toen le voorschijn en gaf zich gevangen. Onder behoor lijk geleide werd hij weer in de gevangenis afgeleverd, waar men thans wel maatregelen zal nemen om hem vast te houden. CD. Cl.) Vit den duim I Uit Zeist schrijft men aan het N. v. d. D. Het verhaal uit De Standaard over een nabij de «Piramide" aan den Wou denhei gschen straatweg door don wegwerker K. gevonden zuigeling met in elk handje een bankbiljet van f 1000 moet van het begin tot bet einde door den beiiehtgever ge- phantaseerd zijn. Noch justitie noch politie, die zeker met het geval in kennis zouden gesteld zijn, hebben iets vernomen van eene gebeurtenis die daarop gelijkt. Door de kermis. Aan den directeur van ons Rijks museum te Amsterdam moet dezer dagen liet volgende zijn overkomen. In een plattelandsgemeente waren eenige munten opgegraven en jonkheer Van Riemsdijk begaf zich daarheen om zich van een en ander op de hoogte te stellen. Hij trof liet slecht: de kermis nas aanstaande en de burgemeester was niet thuis; hij had het tc druk met het aanwijzen der plaatsen aan de tenten en kramen, waarvan er zich een groot aantal had aangemeld. E ndelijk vond tie diiecteur den burgemeester druk doende te midden van liet matktgeXvoël en hij stelde zich voor ais «directeur van hel Rijks museum", ten einde nader het doel van zijn komst uiteen te zetten. Maar de burgemeester sneed verder onderhoud af met liet onverwachte antwoord «Mijn goede man, maak nu asjeblieft, dat je wegkomt We hebben bier al polfertjeskrainen en wafelkramen en kijkspullen genoeg. Wat wou je met je museum hier nog bij doen?" Vad.) BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 16 Maart tot en met 22 Maart. GeborenAlijda Dina d. v. A. H. Gerth en A. van Apeldoorn. Jaeoba Aaltje d. v. J. D. van Gelder en C. J. Dooije- waardt Lambertus z. v. B. C. van de Bor en W. A. G. Bijvank' Hillegonda Johanna d. v. M. .A Leinweber en H. Wes- terhoff. Paulus Hendrikus z. v. J. Hui- zinga en P. Arts. Albertus z. v. H. Oude man en T. Lockhorat. Antonia Magda- lena Jozephina d. v. E. B. M. Kaspers en R. van den Berg. Frans Johannes z. v H. Zwan en A. Veenendaal. Johanna Hermina d. v. J. C- G. Mulder en H. A. M. Clemens. Hendrika d. v. A. van Doornik en A. van der Geld. Johanna Gerardina Josephina d. v. P. W. P. M. Smolders en M. J. Luijkx. Elisabeth d. v. G Kaal en G. van de Kooij. Leo Jozef z. v. J. Vial en A. Wolfswinkel- Ondertrouwd: R. van Deventer en N. Broekhuizen. GetrouwdG. Voüte en G. M. W. Celosse. S. Groot en A. Krielen. OverledenJantina Marchiene Bosscher 28 j. echtgen. van H. Ritsma. Judith Wilhelmina de Groot 66 j., ongh. Jan netje Zwart 3 w. Levenl. aangeg. kind van het vr. gesl. van K. Koudijs en C. Jette. Isidorus de Bakker 55 j., echtg. van G. Vonno. Bartus van Soeren 7 m. Antonia Binneveld 73 j. wed. van H. Ruitenberg. Christina van der Grift 83 j., wed. van J. A. W. Jens. Wil helmina Clasina Mostertman 7 m. Leusden. 17—24 Maart. GeborenHendrika Wilhelmina, dochter van N. W. Geertsma en A. Lagemaat. Nicolaas, zoon van K. van Maanen en J. Lagerweij. Wilhelmina, dochter van C. de Gans en M. L. Jaquet. Gehuwd: G. J. Buijs en A. G. van Mee- teren. Overleden: Levenloos aangegeven kind van W. van der Pol en A. van Dijk. Lubbartus Muis oud 2j. Wouter Barten, oud 2 j. Aaltje van Veldhuizen, oud 63 j. echtgenoote van Martinus Hendrikus van Ede. Maria Peterse, oud 58 j. ongeh. Stouteiiburg. 17 24 Maart. GeborenGerarda, dochter van W. van der Heiden en A. Kuier. Anna Antonia, dochter van G. Hartman en K. van den Hengel. Woudenberg. Geboren: 17 Maarts Gijsberta, d van Albertus Veldhuizen en Dirkje van Veld huizen. 18. Abraham, z. van Gerard van Voskuilen en Dirkje van Donselaar. Ondertrouwd: 20 Maart. Wijtze Gerrits Boonstra, 35 j. en Johanna van de Wate ring, 25 j, Gehuwd: 18 Maart. Theimen Cornelis van Roekei, 26 j. en Geertje van Ede, 22 j. 21. Gerrit van de Lagemaat, 41 j. en Willempje Aarsen, wed. Peter v. d. Lage maat, 37 j. 22. Gerrit de Jong, 27 j. en Johanna van de Wetering, 21 j. 23. Evert van Egdom, 26 j. en Jannetta Maria van Wolfswinkel, 24 j. Overleden: 20 Maart. Petronella Stil- sting, 23 j. ongehuwd. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 24 Maart 1905 Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 00 Appelen 16 a f9. Peren f 0.a 10. Poot- taniapp. f2.5l)af3Zandaardapp. M.50afl80 Hoendereieren f3 20 a f 3.40 per 100 st. Eenden r U.a I U.Boter 11.10 a f 1.25 per kilo. Mar garine f0a f000 Zoetem. kaas f Kippen f0 90 a f4.40 Kuikens f0.afOOO Piep kuikens f 0 00 a f 0 00 Ganzen f0.f0.Eenden f 0.90 a f 1 20 p. st. Jonge f 0.00 a f 0.00. Hazen I 0.00 a f 0 Wilde konijnen f 0 00 a f 0.00. Tamme f 0.80 a fl.20 Duiven f0.70 a f 0.80 paar. Magere varkens f 14 a f20. Varkens voor export f 0.a f Zeugen f 40.t 60.Biggen f8a f 13.Schrammen f 00.a f00Vette koeien OOO.a f 000.Guste koeien f 00. a fOOO.— Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f 00.a f U0.Os f 000.a f 000. Pinkstieren fOOO.— a f000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 15 heet. Appelen 000 heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 300 heet. Zandaardappelen80000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneeren; 1200 kilo Hooi- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 20 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 8 zeugen. RECLAME. Het is eene eenvoudige^^rkoudheid, hoort men tot de lieden zegge;? en zij voegen er bij sliet is niets". Maar bestaan er dan eenvoudige verkoudheden, die niets te beteekenen hebben en verwikkelde verkoudheden die wel iets te beteekenen hebbén? Voor velen inderdaad, is eene verkoudheid eene noodlottige ziekte. Zoo wij dus de t^nvoudige verkoudheid konden onderscheidenAan die, die het niet is, zouden wij zeer rustig kunnen zijn, ongelukkiger wijze, erkent menfdat de verkondheid niet éénvoudig is, als de jongen reeds zijn aangetast en als de eerste-vei scbijnselen der tering/ich hebben voorgedaan. Met het bloed te ^hernieuwen, zijn lichaamgestel te versterken, moor eene be handeling met de Pink Pillen, jfestaat er kans dat m£h geene verkoudheid z'A oploopen. Als gij niet verkoudheid zal oplopfen. Als gij niet vei kQÜdan zijt neemt de PLrfk Pillen, zij zullen U verhinderen ijiet te jforden. Als gij ver houden zijt, neefft4-.de'Tink Pillen, zy zullen U voor de gevolgen der verkoudheid behoeden n.l.«bronchitus en longontsteking. Juffrouw Carolina, Frederika, Schijf, 40 jaren outi wonende te Oost en West Souburg by Middelburg had eene verkoudheid veronacht zaamd, welke haar van lieverlede ondermijnde en werzwakte^iÉtJtfs w^rd van dag tot dag ergere^ v^p- tifa tot tijd had zij bloedspuwingen. Juffrouw Schijffvolgens portret. Op aanraden ben Sk tot het gebruik der Pink Pillen over gegajn, na verloop van apm dagen, gevoelde ik mijfslerker, de eetlust Wfam terug en van bloedspuwingen is hoea^naamd geen sprake meer geweest. Mijneyferklaring kunt U in alle courante^en d.^ffaden bekend maken. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apothe ken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG drogist, en A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. C.V. GERRITSEN EN I C. H. TEENÓS. PcaHeer en Aft vrouw C. V. GERRRpSEN^Peengs betuigen, o^k namensjj^tlgrzijdsche familie, litKA—IwrftclijkiuKilaiik vooyme vele bewijzen van ttelangstefling, bij bun huwelijk onüervcuKlen. Amersfoort, 23 liarfrt 1905.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2