BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Slnit vrede met ow maag. pGNAC FINS BOIS MOEANDSEN. in Tokio gesteenigd zouden worden. Des avouds was de toeslaud wel het kritiekst. Maar de geheele politie macht was op de been en nam kracht dadig maatregelen om plundering op particuliere eigendommen te voorko men. Speciaal bewaakte zij de wonin gen der ministers, de gezantschapsge bouwen en het bureau van de Kokoe- min. Dat de bewaking van de gebouwen der vreemde gezantschappen niet over bodig was, laat zich begrijpen met het oog op de oorzaak van de on lusten. Hot Jap tnsche volk zal zeker bij het tot stand komen van den door hen smadelijk genoemde vrede, een groot aandeel toeschrijven aan enkele vreemde mogendheden en in 't alge meen richt zich de volkswoede in het Oosten tegen de Europeanen, zooals men in Ctnna bij herhaling heelt kun nen zien. Er is in Tokio trouwens al een begin gemaakt met een klopjacht op de Westerlingen, want een Reu- tertelegram spreekt ervan, dat 10 Chiislenkeiken in brand zijn gestoken en een school van een zendingsgenoot schap. De stad is in staat van beleg ver klaard. De nKokoemin" was het eenige dag blad, dat de vredesvoorwaarden goed keurt en zegt, dat het doel van den oorlog is bereikt. Japan ging geen oorlog aan om geldelijke winsten te maken. Rusland werd beroofd van de heerschappij in Marisjoerije en naar het noorden teruggedrongen. Wij heb ben de heerschappij in Korea ver overd. meer dan het doel van den oorlog. De «Nisji Nisji" daarentegen heet den vrede een schande voor Japan. De »Jiji Sjimpo" zegt, dat hij reeds zijn misnoegen deed kennen, en dat het niet noodig is verder te morren. De gesloten vrede blijft de bitterste pil, die het Japansche volk ooit te slikken kreeg, liet blad raadt het volk aan, voor de toekomst wijsheid en kracht te vergaderen en zich op gelijke gobeuitemssen in de toekomst voor te bereiden Graaf Okoema schrijft dat de toe stand blijft als vóór den oorlog. De gestelde voorwaarden zijn onvoldoende om te vrijwaren tegen nieuwe onder nemingen van Rusland tegen Mant- sjoerije en Korea. RECLAME. Men wordt verzocht dit te onderzotken. Do volgende getuigenis werd ons gegeven door een bewoner van Amersfoort en daar zij veel personen van hun lijden verlossen kan in deze stad zullen zij, die hieromtrent meer willen weten, goed doen zich daarnaar te inforrneeren. De Heer J. van Doorn, wonende Buiten de Kleine Koppel 21, le Amersfoort, deelt ons mede Vóór het gebruik van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen beu ik ruirn zeven jaren lang op gescheept geweest jmet een nierkwaal. Steeds had ik hevige pijn in den rug en in de rechterzij, daarbij kwatfien verschrikkelijke duizelingen en somtijds léék het rnij toe, alsof het bloed stil stond, ik moest mij;dan vasthouden om riet neer te vallenjrHet kwajfti dikwijls voor dat ik totaal ongeschift was om liet min-te werk te ver richten .én het bejï moest houden. Wat ik hier ook tegén aangewend had, alles was te vergeefs en ik Jacht dat ik mijn geheele leven op deze wijze Jtou moetejh voortsukkelen Men maakte mij aftent op pw Pillen, die ik dadelijk liet kornefi en ik waS werkelijk ten zeerste verwon- derdj'over de stelle wijze waarop deze werkten. Na ^|en paar dsgen gevoelde ik mij enorm veel beter en nadat ik één doosje geledigd had, was ik geheel Hersteld. Ik had nooit kunnen denken datj' er zulk een afdoend middel bestond, daar alle andere medicijnen toch te vergeefs geweest waren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij dénkt dat het een lichte ongesteldheid is, maar in'Svei ke^jKheid zijn het Uwe nieren. De natuur waarschuwt "U op deze wijze dat Uwe niereij.. ^de^elangiïjkste Uwer organen zwnjf^yn en btnlp vragen, /ij zijn overladen gemorden en kunnen hun werk niet meer voleindigen. Daar de nieren-,, de verzarnelplaats/n van het lichaam zijn, isVhct hun werk £Êt bloed le filtreeren en schelden zij dO gram tfuuiverhetien af per 24 uur. Indien zij hiertq# niet in staat zijn. hoopen zich^deze onreinjpden op in het gestel, doordringenMiet geheeW 1 chaam en ver oorzaken rhcurnatie» neural», heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwaktW schelp hoofdpijn, flauw ten enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Van Doorn gehad heeft. Zij zijn te Amers foort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. Maandagmiddag zal Z. K. H. de Prins der Nederlanden zich naar Maas tricht begeven, teneinde op 12 en 13 September de manoeuvres in Limburg te kunnnen bijwonen. Z. K. H. zal zijn intrek nemen in de woning van den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg en zal vergezeld zijn van zijn adjudant, den kapitein jhr. Van Suchlelen van de Haare. H. M. de Koningin zal Woens dag 13 September des ochtends onge veer 8 uur, met den Koninklijken trein aan het station Maastricht aankomen en onmiddellijk van daar naar liet manoeuvreterrein in de gemeente Cadier en Keer rijden. Na afloop der manoeuvres van dien dag zullen de troepen voor Hare Ma jesteit op den Akener steenweg in de gemeente Heer defileeren. Daarna begeeft Hare Majesteit zich naar het gouvernementshotol te Maas tricht. Ongeveer vier uren in den namid dag zal Hare Majesteit per extratrein naar Het Loo terugkeeren. Dc drankwet. Volgens art. 20 der drankwet, kan de akte van vergunning (met uitzon dering van een slijtvergunning) op schriftelijk verzoek en met toestem ming der Koningin worden overge schreven ten name van een persoon, die het bed i ij f zal uitoefenen in een localiteit, welke deel uitmaakt van een inrichting voor maatschappepelijk verkeer. Deze bepaling is eerst in het ontwerp der nieuwe Drankwet opgenomen na aandrang deswege in het voorloopig verslag. De regeering schreef daarom trent in de Memorie van Antwoord het volgende «Ten einde zooveel mogelijk het gemeen overleg te bevorderen, is als nog een bepaling opgenomen, die de gelegenheid opent, om met machtiging van de Kroon, in bijzondere gevallen een vergunning over te sclnijven ten name van een ander persoon. Met het oog op groote inrichtingen als Krasriapolsky scheen dit raadzaam, doch deze alleen zullen er profijl van kunnen trekken, niet de gewone koffie huizen en tapperyen;" vandaar dat we dan ook in art. 26 lezen: locali teit, die deel uitmaakt van een inrich ting voor maatschappelijk verkeer. In een gewone tapperij of een gewoon koffiehuis is de localiteit tevens de inrichting. Van belang is nu echter een Konink lijk besluit, nog genomen onder den minister Kuyper, waarbij toestemming wordt verleend tot overschrijving te Berkhout (N-H.) 't Betieft hier een gewoon koffiehuis, weliswaar de zgn. hoofdbeiberg in de gemeente, doch geenszins een inrichting als waarop in de Memorie van Antwoord werd gedoeld. De vergunning geldt voor alle localiteiten der inrichting, zoo dat dus deze daarvan geen deel uit maken, doch de geheele inrichting vormen. Stellig is dpze vrijgevige uitlegging voor vele vergunninghouders van groot belang. KAMERVERKIEZINGEN. Arnhem. Uitgebracht 5017 geldige stemmen, waarvan op de heeren K. Eland (lib.)2198 st. Mr. S. de Vries Cz. (antir.) 1859 W. P. G. Helsdingen (s.-d.) 960 Herstemming tusschen: K. ELAND en Mr. S. DE VRIES Cz. Rotterdam I Uitgebracht 5750 geldige stemmen, waarvan op de heeren S. van den Bergh (lib.). 1899 st. Prof mr. D.P. D. Fabius (antir.) 2331 H. Spiekman (soc.-dem.) 1520 Herstemming tusschen S. VAN DEN BERGH en Prof. mr. D. P. D. FABIUS. Rotterdam V Uitgebracht 3693 geldige stemmen, waarvan op de heeren P. R. Mees (vrijz. dem.) 1827 st. Jac. P. G. van Terin (kath.) 1372 a W. P. G. Helsdingen (s.-d.) 40i a Herstemming tusschen: P. R. MEES en JAC'. P. VAN TERM. Door de kiesvereeniging aAmers- foort" is besloten den op 4 dezer gestelden, eenigen liberalen candi- daat A. M. Tromp v. Holst bij de a.s. verkiezing van een lid voor de Provinciale staten, zooveel mogelijk te stemmen en bij de Centrale Kies vereeniging «Amersfoort" er op aan te dringen ook die candidatuur te aanvaarden. Eindelijk zal er dan toch een begin van uitvoering worden gegeven aan het oprichten eener vereeniging om op Koninginnedag feest te vieren. Men leze de daarop betrekking heb bende annonce op pagina 3 dtzsr courant en bezoeke de daarin uitge schreven vergadering dan, wij twijfelen daaraan niet «zal alles nog recli kom." Bij de Donderdag ten Raadhuize gehouden aanbesteding van turf, ten behoeve van de gemeente gebouwen, het gasthuis en het weeshuis, werd ingeschieven door de volgende stads- genooten Aug. de Steenhuyzen lange turf38 cent korte 58 cent; J. v. d. Heuvel lange turf 32 cent korte 57 cent; E. v. Eijken lange turf 30 cent korte 50 cent; R. Heeren lange tuil 29 cent korte 49'/i centF. Bakker lange turf 29 cent korte 49Vi cent; H. G. Put man lange tuil 17 cent koite 46'/» cent; Ph. M. Putman lange turf24Vi korte 44'/i cent. Den minsten inschrijver isdeleve- vering gegund. Op beleefd verzoek van den Keikeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet meer door ons opge nomen. De overige predikbeurten bij de kerkgenootschappen zijn op Zondag 10 Sept. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, l)s. de Meijero. Reinonstrantsche kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. llooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/» uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, de heei Eigeman, van Achterberg bij Rhenen. 's Avond 5 uur, de beer Eigeman. :i7t>ste VTl ITSI.OTr.ItlJ. Vierde klasse. Trekking van 6 en 7 Sept. 1905. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEmwEBEre te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prij zen van f 65. 2016 2213 2263 2832 4486 5913 10355 10387 11389 11393 11406 11539 15347 15354 en 20910. Te zamen 15 prijzen. De vijfde klasse, welke trekt 18, 20—22, 26—29 SfptC,2—5 en 10—14 Oct. 1905, bevat "belötlve de premie van f 30.000 voor <lè§ laatst uitko menden prijs van f 1Ó00 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende prijzen: 1 van f lOO.OOO, 1 van f50.000, 1 van f25.000, 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f 5000, 1 van f 2000, 3 van f 1500, 55 van f 1000, 65 van f 400, 70 van f 200, 170 van f 100 en 3730 van f 70. Loten zijn ten kantore (Breede straat 22) nog verkrijgbaar f 3.50 per 'lio- 370ste STAATSLOTERIJ. 4de Klasse. Trekking van 47 September 1905. Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort, Oldenbarneveldlaan 30, zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen. f 5000.— No. 17807. f 1000.— No. 17794. Prijzen van f 65. 2219 2224 2228 2684 2690 2812 2818 2832 2834 3266 3269 3276 3279 5381 5387 5904 5913 5940 9456 9468 11539 11545 11562 13280 13281 15312 17277 17279 17282 17745 en 17750. Scherpenzeel, 5 Sept. De Raad dezer gemeente heeft in zijne ver gadering van heden met 6 stemmen tot wethouder benoemd den heer J Heinen, terwijl een biljet blanco was ingeleverd. Tot predikant bij de Geref. gemeente alhier is beroepen Ds. Tho- len te Zaamslag (Zeeland). De zonsverduistering op zee. De enkele passagiers uit Indië en het groote aantal pleizierieizigers, die van Genua uit per s. s. «Koningin Wilhelmina" der Mij. Nederland naai Holland terugkeerden, hebben, schrijft «Het Vaderland", het voorrecht gehad de totale zonsverduistering, onder bij zonder gunstige omstandigheden te kunnen waarnemen. 's Morgens vroeg was de lucht wat bedekt, maar tegen den middag trok ken de wolken grootendeels weg, en scheen de zon uit den blauwen hemel boven de Middellandsche Zee. We waren op 39 gr. 50 m. 30 s. N.-Breedte en '2 gr. 3 m. 48 s. O - Lengte en hadden ons gewapend met kijkglazen, om in de zon te kunnen zien, toen om 12 u. 10 min. (ware tijd a.ui boord) de eerste rands-aan- raking plaats bad, die zicli uitbreidde totdat om 1 u. 26 min. de zon totaal bedekt was. De indruk was toen overweldigend De kleuien van lucht en water waren geheel anders dan wij ooit gezien had den, alle vergelijkingen, die gemaakt werden, met maanlicht, electri-cli licht enz., faalden. Het waren tinten van ongekende fijnheid en het was volgens sommigen ook, alsof alles om ons heen stiller geworden was, alle gelui den gedemter klonken. De totale verduistering duurde van 1 uur 26 min. tot 1 uui 30 min. Men kon toen rustig met het bloote oog in de grijs-donkere bol zien, die omgoven was met de goudglanzende, de schitte rende corona, waarin duidelijk de pro tuberansen zichtbaar waren. Opeens brak een straal der zon door en werden zee en lucht aan stuurboordzijde weerlichter, verander den de tuiten weer, werden de kleuren helderder en voller, totdat om 2 uur 20 inin. de laatste randsaanraking verdwenen was en de zon weer vol over schip en zee heen scheen. Bij de tol ale verduistering was het op het dek niet zoo donker, ol men kon een met duidelijke letters geschre ven brief nog lezen, maar, zooals gezegd, alles had een ander aanzien Hel licht was niet te vergelijken met vroegen morgen of met avond na zonsonder gang. liet nas iets geheel anders en het maakte op ons allen een onver- getelijken indruk. Salomo's eerste recht I In een logement te Suameer (Fries land) is een wonderlijk mechaniek, dat de koning Salomo's eerste recht voorstelt, te zien. De bekende geschie denis wordt door een 7-tal in hout uitgesneden poppetjes gespeeld, waar bij een kleine dynamo de beweeg kracht levert. Spelen is het rechte woord, daar toch als het ware de poppen gewaar wordingen, uitdrukken. Als hetoogen- blik is gekomen, dat de schei pi ech ter zijn zwaard opheft, om het kind te klieven, dan schokt en schudt de ware moeder over haar geheele lichaam. Het kunststuk is circa '1 meterlang, drie kwart breed en een halven meter hoog en lijkt voor den leek een wir war van assen, raadjes, staafjes, rails, wissels katrollen, gewichten enz., waar ir.en geen mouw aan te passen weet. De maker ervan is een jonge man van 23 jaar, Elzinga geheeten, die, na de ambachtsschool te Leeuwarden doorloopen te hebben, nog niets anders gedaan heeft dan prakkizeeren, uit denken, uitvinden. Hij is thans weer aan een nieuwe uitvinding bezig, waarvan hij veel verwacht ook voor do practijk. Elzinga ontving de vereerende uit- noodiging Salomo's eerste lecht op de einde September te Leeuwarden te houden tentoonstelling, die ook door II. M. de Koningin wordt be zocht, in te zenden. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Elzinga, die 3 jaren aan 't kunst stukje werkte, is de zoon van een arme weduwe. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 31 Aug. tot 7 Sept. GeborenPaulus Johannes, z. van P. J. Wjjnen en G. Koekoek. Adriana Anna, d. van W. Heinz en M. van Gemert. Catharina Louise Maria, d. van J. Schreu- der en A. M. de Rooy. Maria Johanna d. van M. E. J. C. Heilijgers en J. M. Wolf. Pelegrinus Hermanus, z. van P. van den Hoven en N. Bitter. Jannetje, d. van W. van de Hoef en M. van den Bor. Nellie, d. van W. IJfs en A. J. Hoogerbeets Lena Maria, d. van N. van den Bos en M. H. van Gent. Nathan, z. van H. Hilversum en A. Rood- veldt. Antonia Wilhelmina, d. van H. J. Gerritsen en M. J- L. Bettonville. Wiebren Gysbertus Gerardus Antonius, z. van L. J. Koekoek en W. Dorresteijn. Hendrika, d. van P. Lobel en W. F. van Duinen. Everada Wichertdina d. van W. Timmer en E. de Winter. Johan Wilhelm, z. van G. Berns en P. G. Cirkel. Clasina Wilhelmina, d. van W. Mos- tertman en W. C. Kranen. Ondertrouwd: Johannes Setteur en Willemyntje Hendriksen. Hendrikus van Hardeveld en Hendrika Hoksbergen. Christiaan Engelbert Hollender en Janna Hendrika Palm. Antonius Fredrikus Al- phonsus Tillemans en Maria Anna Vorster- manns. GetrouwdJohannes Beijer en Johanna van Kollen. Emil Brückner en Oltman- dina Smeins. Overleden: Jacobus Meyer, 71 j.,echtg. van Gysbert Kraaikamp. Levenloos aangegev. kind, vr. gesl. van W. Houtveen en M. van Hamersveld. mr. Jan van der Leeuw, 72 j., wedr. van Henrietta Jakoba van Druynen. Hendrik Jan van Barreveld, 1 mnd. Evert Manten, 1 j. Evert Wallet, 71 j., ongeh. Levenloos aangeg. kind m. gesl. van Jac. de Wit en M. Koot. Marinus van Dijkhuizen, 1 mnd. Leusden. Van 1 tot 8 Sept. 1905. Geboren: Francisca. d. van A. A. Boers- sen en F. van Duimelen. Wilhelmina Bastiana Elisabeth, d. van A. van Doorn en J. M. B. Heijman. Gijsbertus, z. van G. Apeldoorn en D. van de Lage- maat. Grietje, d. van H. van Drie en M. Visser. Sophia Antonia, d. van G. Tollenaar en S. A. de Gooyer. OndertrouwdArend van Putten en Janna van Egdom. Overleden: Wilhelmina Bastiana Elisa beth van Doorn, 8 dagen. Stoutcnburg. Van 1 tot 8 Sept. 1905. GeborenBerend, z. van Berend Schreu- der en Anna Clasina van Surksum. Overleden: Maria Kleinveld, 12 j. Woudenberg. Geboren: 1 Sept. Christiaan Theodoor, z. van Louis Schaaf en Catharina Drijf hout. 2 Sept, Cornelia, d. van Gerrit van Ginkel en Aaltje van Veluw. MARKTBERICHT. AMEHSEOORT, 8 Sept. 1905. Tarwe f 0.Ropee f 0.Boekweit f 0—0 Appelen f4a 16. Peren f5.a f7. Nieuwe rardapp. f O.OU a 0Zanilaarijapp. f2 00 af 2 30 Hoendereieren f4 25 a f 4 80 per 100 st. Eenden r O.a f 0,Boter l'i.15 a f 1.40 per kilo. Mar garine f0.A fO.OO Zoetein. kaas f Kippon f0.60 a f0.90 Kuikens f 1.00 a fi.20 Piep kuikens f 0.30 a f 0 60 Ganzen f0.f0.Eenden f0 90 af 1.20 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen I 0.00 a f 0.Wilde konijnen f 0 00 a f 0.00. Tamme f 0.40 af 0.60 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere tarkens f 10 a f25. Varkens voor export f 00.A f 00.Zeugen f 50.f 70.Biggen f8.af12.Schrammen f 00.a f00Vette koeien 000.a f 000.— Guste koeien f 00.— a fOOO.— Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a f00.Os f000.a f000. Pinkstieren f000.- a f000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Roggeheet. Boekweit: 60 heet. Appelen30 heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 150 heet. Zandaardappelen60000 stuks Hoen dereieren: stuks Eendeneieren; 1200 kilo Gras- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 30 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 20 zeugen. RECLAME. De Pink Pillen zullen deze vrede bekomen. Verklaring van een schoenmaker. Het is tyd dat gij vrede met uw maag sluit. Als de tweedracht voortduurt zullen er zich de grootste onaangenaamheden voordoen zon der te spreken over het lydeji dat gij zult te doorstaan hebben, zullen uwe zaken er erg door lijden. Als gij niet eet, of gij weinig eet. zult gij niet werken, gij zult slecht gestema zijn, gij zult niet meor zöo vol lust zijn als wel noodzakelijk is voor het doen uwer zaken, deze helderheid van' geest die U tot op hel oogenblik dat gij ziele kwaamt te vallen U de beste zaken deden ontdekken. De ruïne Yan Uw maag zal de ruïne van Uwe gezondheid en van Uw beurs aijn. Eonige doozen Pink Pillen voor bleeke personen, genomen zooveel moge lijk overeenkomstig de kostbare aanwijzingen welke den prospectus bevat die elke doos om hult zullen ti terstond vréde met Uwe maag doen sluiten/ Bij de particulieren gelijk bij de volkeren zijn de vredeperioden perioden van voorspoed. Wij geyéh nimmer verklaringen zonder ter stond het bewijs te leveren van wat wij voor geven. Wij zeggen dat $e Pink Pillen genezen en wij g^ven steeds bewijzen van genezing. Wij geven u heden dp' waardeering van den Heer A.J. van Bred£, schoenmaker te Uien, gem. Dódewaard proy.'Gelderland. Ik verklaar zoo schrijft hij ons dat ik sedert een jaar aan eene hêyige maagaandoening heb geleden, het geringsje voedsel kon ik niet verdragen, ik had geen eetlust meer? had slechte spijsvertering, was benauwd, akelige droomen stoorden mijn nachtrust, en bovendien had ik van tijd tot tijd zenuwpijnen, meestal koude handen en voeten: Wat ik voor had aangewend niets mocht.baten en ten slotte was ik niet in staat mijn werk te verrichten, zoo zwak was ik ge- wordeh. Deze ziekte had zich verklaard nadat ik de ^Influenza/-had gehad. Op zekeren dag raadde uien mij" aan dé Pink Pülen te gebrui ken, datheb ik gedaan, en thans ben ik de zelfde niet rheer, want zij hebben mij bepaald genezen; en ik werk tfians met opgeruimdheid. Schaft U dus vanaf heden de Pink Pillen voor bleeke personen aan, en neemt ze nog heden in. Gij zult Alsdan vanaf heden vrede met Uw maag sluitep. De uitwerking der Pink Pillen voor bleeke parsonen is onmiddellijk^om- dat zy met iedere dosis bloed geven. Wver oorzaakt uwe maa^twalen, uwe slechta'spijs vertering? De zwalfle der organen van 4e maag en de ingewand. £Wat is de oorz^rfk dezer zwakte? De armtj van het bloedt De Pink Pillen voor bleeke pfrsonen genezeryfloor hunne werking op het $oed, de bloedarmoede, de bleekzucht, de algefbeene zwaktqf rheumatiek, onregelmatigheden.-v-Door huntó werking op het zenuwgestel, gei^ezen zij: Neurasthenie, ze nuwzwakte, schele Jioofdnjjfh, zenuwpijnen, heupjicht, St. Vitus Prys f 1.75 de doos, f9.per zes doozen. verkrijgbaar bij Snabiliè, Steiger 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar by A. van de Weg drogist, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. SqpiétS'Aoonyme. f 1.4:0 de Liter iin verzegelde bemande flesch van 5 Liter,/voorzien van hot attest van Dr/P. F. van HAMEL roos. Proyfiescb k f 1.30. ^itsluüAiuC^yerknjgbaar bij: AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2