Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Waarom zich te verwonderen. En de boom, dien de Koningin zeil had fielpen tooien, stond daar nu kaal, maar zeker als een symbool der dankbaarheid eri vreugde in de harten van zoovelen, ou leren en kin deren, gewekt jegens Haar, die hun weer deze herinnering aan het Kerst feest bezorgde. (üblj In de Zaterdag 23 December te 's Gravenhage door den Raad van Commissarissen der Nedeilandsche Heidemaatschappij gehouden vergade ring welke werd bijgewoond door Z. K. II. den Prins der Nederlanden als Eere voorzitter der Maatschappij werd de begrooting voor 1996 vastgesteld met een bedrag van f3.834S8.27 in ontvangst en uitgaaf. Voorts werd besloten een Rappoi t aan het Dagelijksch bestuur der Zui derzee-Vereeniging in te dienen om trent de waarde van do Zoetwater- visscherij in het toekomstige IJselmeer en werd in beginsel aangenomen de bemoeiingen in zake Zoetwatervis schei ij ook uit te breiden tot de teelt van vischsoorten voor stroomende wateren. Tot Technisch Ambtenaar werd aan gesteld de Ambtenaar J. G. llessem en tot opzichter van duinbebossching de leerling-opzichter J. Koel. RECLAME. VERTELD TE BAARN. Eeu inwoner van Baarn vertelt hier vrij en openhartig hoe hij beterschap heeft bekomen van een bedroevende huidziekte. Amersfoortsche inwoners, die een geneesmiddel zoeken voor aambeien, prikkelende huiduitslag of andere huidziekten, zulleniiet de moeite waard vinden om van den gogaen raad van hun buurman nut te trekken. s j De Heer A. /van den Biezenbos, wonende Johannalaan 2^6 te Baarn,/meldt ons: Het is thans reeds anderhalf jaar «jat ik het slachtoffer ben geweest jfan drooge a^nbeien. Het is mij niet mogelijjf U de ellendp te beschrijven, die ik hierdoor-5had moeten ifoorstaan, ik kon soms door de hdfige rjeukina/niet eens zitten en bij de ontlasting had ik Veelal erge pijn. Ik wist niet wat/ ik Wuréi gaan beginnen, toen men mijjiot mijn geluk wees op Foster' s Zalf, ik zeg t«5j mijn geluk, want nadat ik één doos gebruiktfhad, bekwam ik reeds een groote ver lichting ien kon ik weinig of niets meer van mijn vccyelende kwaal bemerken. Ik zal echter nog ee.nigen tjjd met Uw geneesmiddel door gaan; t<3i einde geheel en al te herstellen. Ik owlergeteekend^verklaar dat het boven- staande^waar is^Jn ntechtig U het publiek te maken lp elke^vijze, cfte U goeddunkt. Verzefier Uroat men de échte Foster's Zalf geeft, déiwiéoe die de Hoer van den Biezenbos gehad heeft. WIJ WAARSCHUWEN TEG&tf NAMAAK en maken koofers er op attentat op ierdere doos de handtekening van 4ames Foster voorkomt. Ze is te Snersfooi^ verkrijg baar bij den Heer A. van dew«f^Toezending geschi'edt franco na ontvangst van postwissel a f 1, 75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Donderdag deii 28 December 1903, des namid dags ten balf 2 ure Punten van behandeling: 1. Vaststelling 2de suppletoir kohier Inkomstenbelasting dienst 1905. 2.' Vaststelling 1ste suppletoir kohier straatbelasling dienst 1905. 3. Voorstellen van Burg en Weth. toe wijziging jaarwedden personeel Lager Onderwijs (met adviezen). 4. Voorstel van Burg. en \Veth. tot vaststelling verordeningen rege lende de heffing en invordering van rechten wegens diensten bewezen door de gemeenle-reinigmg (met adviezen). 5. Voorstel van de Commissie van wetgeving tot wijziging der verorde ning, houdende bepalingen omtrent openbare orde. 6. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende de pensioneering van leeraren bij het Hooger- en Middel baar onderwijs (met adviezen). 7. Voorstel van Burg. en Weth. betredende de bestrating en vei lich ting van den Bisschopsweg en achter Luiaard (met adviezen). 8. Voorstel van Burg. en Wetb. betredende de gaslevering buiten de gemeente (met adviezen). 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot ontbinding der huurovereenkomst aangegaan met A. Kraan. 10. Voorstel van Burg en Weth. betredende de inlichting en exploi tatie der barok vo;r besmettelijke ziekten (met adviezen). 11. Voorstel van Burg en Weth. tot onderhandsclie verhuring en in gebruik geven van gerneente-eigen- domraen. 12. Benoeming van een leeraar in Nederlandsche taal, ge-clliedeni.; en aardrijkskunde en Ergelsche taal (vacature Dr. Bruins) met adviezen. 13. Benoeming van een onder wijzer aan de openbare lagere school in de Koningstraat (met adviezen). Voorgedragen worden: No. 1 T. Boei te Barendrecht. No. 2. A. Wildschut te Wageningen No. 3. C. van Ascli t.e Opheusden. No. 4. D. G. Doornik te Sctierpenzeel. 1 i. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur wpgens periodieke aftroding van de heeren C. Th. van Beek en I ter Schuur. 15. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Gemeente- reinigingsdienst wegens aftreding van de heeren C. Th. van Beek en H. W. van Esveld. 16. Benoeming van twee advisee rende leden van de Commissie voor den gemeente-reinigingsdienst wegens aftreden van N. Wolfswinkel en T. van Daal. 17 Benoeming van drie leden der Commissie van fabricage wegens aftreding van de heeren C. Th van Beek, C. J. D van Eek en A M. Tromp van Holst. 18. Benoeming van vier leden der Gas-commissie wegens afireding van de heeren: C. Th. van Beek. A. A Hamers, N. Vels-lleijn en C J Plomp 19. Benoeming van een lid vooi de commissie van bijstand bij aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen (vacature C B Kok) 20. Benoeming van vijf leden van de reclameconunissie in zake aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar bet inkomen dienst 1906. 21 Benoeming van 1 lid van het College van cuiatoren wegens perio dieke aftreding van Prof. Dr. J J. van Tl.iel. _2. Benoeming van 1 lid van de Commissie van toezicht op het Middel baar Onderwijs wegens periodieke al- treding van den heer J. C. Rolandus Hagedoorn. 23. Benoeming van 3 leden van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftreding van de heeren: Dr. II. J. Reijnders, D. Gerritsen en E. G. Drenth. In eene j.l. Zaterdag te Amster dam gehouden vergadering der Maat schappij tot Opvoeding van Weezen in het Huisgezin werd op advies der indertijd benoemde commissie van onderzoek besloten de heer J. Woud stra, onder zekere bepalingen, als directeur te handhaven. De voorzitter de heer J. H. A. A. KallT deelde daarop mede, dat het bestuur, bezwaar ziende in langer samenwerken met dien directeur, collectief ontslag nam. Gisteren 2e Kerstdag speelde te Hilversum liet Ainérsfo'orlscb elftal legen Victoria" 'aldaar. De Amers- loorlers wonnen inel 2I. Met rust was de stand nog 0—0. Door de Kegelclub tUDl" een der jongste clubs te dezer slede werd j.l. Zondag te Haarlem in het Internationale Kegelconcours dc eerste prijs, een zilveren lauwerkrans, ge wonnen met 308 bouten. De club bracht levens den negenprijs mede naar buis Te Bergen is een moor I gepleegd op het dienstmeisje eener oude dame, Marie \V au tl er. Er werd s avonds gebeld aau de woning der dame. Marid gmg open doen, en een oogenblik later hoorde de oude dame iri de gang een hai l- verscheurenden kreet. Zij snelde naar den tuin, luide om hulp roepend, en toen er buren kwamen toesnellen, von den zij Mai ie Wauiier doud in de gang liggen mei dolksteken en kogulwon- den in liet lichaam. Van den moordenaar was tol dus verre geen spoot te ontdekken. Zijn doel moet waarschijnlijk diefstal zijn geweest, en als de oude dame niet naar den tuin was geloopen, dan zou zij zeker ook zijn slaehtoller gewoiden zijn. In eene Zondag te Brugge ge houden vergadeiing der nLiberale Vereeniging", is met algemeene stem men een motie aangenomen ten gunste van een tolverbond tusschen Nederland en België en de loenade ringsplannen, welke door Engène Baie al zoo lang in »le Petit Bleu" worden bepleit. De twee arbeiders te Rijssel, die te zamen bij de jongste trekking der Pers loterij te Parijs den prijs van I milhonh frai.es trokken hebben Zon dag aan hunne medearbeiders 180 in getal een feestmaal cegeven in een bótel der »Rue Solferino", waarbij het lustig is toegegaan. Op het te Rotterdam in de Koningshaven liggende stoomschip »Diisseldorf" (uit Bremen) hebben Zondagnacht twee matrozen eene poging gedaan om een zwaren manilla- tros in het water Ie laten zakken. De stuuunan G. L. H., die dit ont dekte, loste terstond vijf revolver schoten op hen, waardoor een van de twee een kogel in den rug kreeg; de andere werd niet geraakt. Het bleken twee matrozen van de bemanning van hel schip, zelf te zijn, die den tros ter lengte van 90 vaam touw, in liet water lieten zakken, waaruit het dan vermoedelijk later door gedienstig" uhelers" zou worden opgedregd. Ofschoon op heeterdaad betrapt, bleven de mannen den dief stal ontkennen. De gewonde matroos, de 32 jarige C. R. G.. uit Bremen, werd naar het ziekenhuis vervoerd, zijn toestand is niet zonder gevaar. De andere matioos en de stuur man, die het schol gelost heeft, werden in hechtenis genomen, doch de stuur man is, na verhoor, in overleg met de Justitie, op vrije voeten gesteld De besturen der Gezond heidskolo- niën te Schiedam en te Delft zijn overeengekomen voor gezamenlijke rekening een eigen gebouw te stich ten, en wel te Voorthuizen, gemeen te Baruevéld op de Veluwe. Men hoopt deze inrichting aan liet eind van den zomer van J906 in gebruik te kunnen nemen. Is men bij ons ook zoover? Het hoofdbestuur van de Zwitser- sche sBundesbalmen" (staatsspoor wegen) beeft aan de vei eemging van ge- lieelonlliouders-spoorwegbeambleneen vaste jaai lijksche subsidie van 300 fr. toegekend; van bel bestuur van an dere spoorwegmaatschappijen kreeg de veieenigiiig ook subsidie. Van de Zwitsersclie smalspooi banen b.v. reeds vooi tien tweeden keer 500 fr.tie Riialiscbe Balm gal 200 fr. en de Golbardt Balin 100 fr. Ook ui Duitschlaml begint rnen ile waaide der geheelonthouding on der de spoorwegbeambten in te zien ofschoon nog liet vorige jaar de voorvechiei op dat gebied, De Teira naar een algelegen plaatsje werd ge stopt. De Oidenburgsche spoorwegdirectie zond n.I. aan de vereeniging van Oldenb. spooi wegbeambten een schi ij- ven, waarin de aandacht werd ge vestigd op de anti alcoholbeweging en het personeel werd aangespoord in de eerstvolgende samenkomst van besturen der verschillende vakgroe pen deze zaak le bespreken. Eu in ons land Storm en leeuwin. Op de nachtboot nPallanza" der Hamburg-Ameiika lijn werden bij de jongste reis naar New-York ook eenige wilde dieren vervoerd, die op beldek in bokken waren opgesloten Diiedagen na het vei trek uit Hamburg werd het schip door een zwaren storm overval len, die het vree-elijk deed slingeren en de hokken dieigde los te slaan. Dit gebeurde inderdaad met een hok waarin een leeuwin was opgesloten, welke reeds moeite had gedaan de trahes te verbreken. De bemanning vluchtte naar berieden en bracht hoogst angstige uien door onder het loeien van den storm en het gebrul van het woedende dier Toen dit eindelijk naai het achterdek was gevlucht, kwamen eenige moedige zeelui met een grooi net en lange stangen naar boven en daar gelukte het hun de leeuwin in bet net te drijven, en daarna in het bok weer op te sluiten. Uit Utrecht schi ijft men aan het (V v. d. D Het oude huis sZoudenbalch", in de Dorikerstraat, dat in 1903 afbrandde, is thans geheel heibouwd enbehooit nu tot de fraaiste gebouwen dezer stad, misschien wel de mooiste antiquiteit van Utrecht. Vóór den brand was het gebouw langzamei band verworden tot eene verzameling van pakhuizen het ver keerde in vervallen staat en niemand dacht er aan om iets daaraan te doen. Doch toen bet geheel vernield was. kwam men op het denkbeeld om het te herstellen in zijn oorspronkelijken vorm Eene teekening van den Heer De Hoogli die ook de ontwerpen heelt geleverd voor de herstelling van den Domtoren gemaakt naar gegevens van Mr. S. Muller Fzn en Dr. P. J. H. Cuypers, stelde de oude buizinge voor in den oorspronkelijken slaat. Het Rijk gaf eene subsidie voor den her bouw, zoodat liet werk kon onder nomen worden. Thans is het uitwen dige geheel gereed. In hardsteen opgetrokken, steekt het monumentale gebouw eigenaardig af bij zijne omgeving; bovendien is de Donkerstraat, dagteekenend van om streeks 1300, zeer nauw, zo idat het prachtwerk niet op voldoenden afstand is te bewonderen. Toch kan men er zeker van zijn, dat hel fraaie gebouw steeds de aandacht zal trekken van belangstellenden in oude bouwkunst. RECLAME. Genezing van een zeer ernstig geval door de Pink Pillen. In eene te Gouda zeer bekende familie n. 1. de familie de Pater, hebben de Pink Pillen eene meikwaardige genezing bewerkt. Het geval was zeer ernstig, al de vrienden der familie Pater wisten het en deze genezing heeft eene werkelijke verwondering te weeg gebracht. Waarom zich evenwel te verwondeien? De Pink Pillen genezen dagelijks zeer ernstige gevallen. Men kan zelfs zeggen dat zij daar genezen waar alle andere middelen schipbreuk hebben geleden. Zie hier overigens wal blijkt uit de brieven van Mej. de Pater die wij voor ons hebben. Haar zoon, de Heer Lukus de Pater, 18 jaar oud, waarvan hierbij het portret, heeft gedurende De Heer de Pater. Portret Broekhaiien Gouda. langen tijd,jian eene zeer gevorderde staat van verzwakking geleden. Zijne beenen konden hem niet meer dragen, zoo waren zijne spieren ver zwakt. Bovendien had hij eene zenuwachtige beving, die het geheele lichaam, in beweging bracht, vooral de handen. Op zekeren dag kon hij niet meer spreken en zoo bleef hij 13 dagen. De Heer Lukas de Paler nam vele geneesmid delen om deie groote storing van het zenuw gestel te geliezen, alsmede deze groote spier zwakte. Ongelukkigerwijze deden deze middelen niets. Men Jaad de gelukkige ingeving hem de Pink Pillen/ te doen gebruiken en weldra was hij geheel fen al genezen. De verrassing wa« groot gelijk|wij het gezegd hebben in de familie de Pater enjjonder zijne kennissen. Men geloofde niet aan d« mogelijkheid dezer genezing, men dacht dat |<e zieke weder zou instorten. Dit is e$nwel niet het geval geweest, deze wondervolle genezing is volkomen van duur geweest. Daar eeft weldaad niet alleen komt, heeft Mej. de Eöter, de moeder van hetjgenezen jongmensc», die sedert langen tijd aan de maag leed ook fcens de Pink Pillen willeh nemen en zij is snelle wijze genezen geworden." De familre de Pater woont te Gcftda, Boom- gaard?traatji5. Weest ov&tuigd dat de Pink Pilkfen een weten schappelijk geneesmiddel zijn v$n de grootste waarae, dat-zij in zeer ernstige gevallen gene zingen beweHcen en dat zij des£e gemakkelijker en te sneller -<le gewone geva/en genezen. Alles wat over de Pifck Pillen gesteven is geworden, is altijd vergêzgld van tastbare bewijzen, de getuigschriften \an de dfenezene personen en ait zijn geene gelutgsefcriften zonder handteeke- ning, de namen, voornamen en adressen der genezene personen worden steeds vermeld. Het is overigens op hun aanvraag, dat hunne attesten gepubliceerd worden, met een zeer prijzenswaar dig doel van menschlievendheid. De Pink Pillen genezen de bloedarmoede, bleekzucht, maag kwalen, neurasthenie onder alle gedaanten, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatische pijnen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per zes doozen, verkrijgbaar b\j Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. lichtte, tevens zich zelf als een bal van het paard liet vallen. In hetzelfde oogenblik vloog, begeleid door het geknal van een buksschot een kogel over hen heen. Met de snelheid der gedachte bracht Puck die naast zijn paard en daardoor gedekt, in het ondiepe water stond, zijn buks. tegen den schouder en schoot af. Toen riep hij Paul toe: "voorwaarts! Zwem naast je paard," trok zijn paard met zich en beiden doken in het water. Instinctief volgde Paul Puck en stortte zich achter hem in de rivier. Puck, die zwom als een dolfijn, was reeds aan den oever, terwijl zijn paard nog in het water was, en verdween in de struiken Paul volgde hem snel, toen hij aan land was, onrustig rond ziende naar deD vijand. Hij liet zijn paard staan en zich neervallen achter een boom, zijn buks, die hij droog door het water heen had gekregen, tot schieten gereed houdend, doorzocht hij met een blik het bosch. Terwijl hij met kloppend hart daar zoo lag, bemerkte hij voor zich eenige beweging in de struiken hij greep zijn buks krampachtig vast de takken bogen zich uit elkaar, en het bloed stolde hem in de aderen hij zag het bruine gelaat van een Indiaan, wiens fonkelende oogen rondloerden, terwijl hij zich langzaam voortbewoog naar de rivier. Hij was goed onder schot, maar ofschoon een moord dadige kogel over hem was heen gevlogen Paul huiverde er voor terug, zijn buks op een mensch af te schieteD. De wilde stond in eens stil en hief zijn buks op had hij hem gezien "Voor de jongeling in staat was een besluit te nemen, en deze besluitenloosheid kon hem gemakkelijk zijn leven kosten, zag hij hoe achter dien Indiaan de lange armen van Puck zich uitstrekten, een greep der gespierde armen handen om nek en arm van den overvallen wilde die met een aDgstkreet neerzonk, weerloos in Puck's macht. Het kind der prairie was gewoon den panther in zijn leger te overvallen en wa9, zonder eenig leven te maken, als een slang, den Indiaan genaderd. Nu sprong Paul op en naar Puck toe. De wilde lag op zijn gezicht en de dwerg snoerde hem met een riem de armen boven den elleboog op zijn rug vast. De Indiaan wiens hem ontvallen buks naast hem lag en die me9 en tomehauwk (strijdbijl) in zijn gordel droeg, was onschadelijk gemaakt. "Zoo kerel," sprak Puck, "jou hebben wij, laten wij je nu eens bekijken." j Hij keerde zijn lichaam om, welks boven gedeelte naakt j was, en waarvan de beenen met lederen slobkousen bekleed j waren. De gevangene bleek een nog jonge man te zijn, en op zijn gelaat lag ontzettende angst toen hij het grimmig j gezicht van den dwerg aanschouwde. Zijn donkere oogen j richtten zich even op Paul en bleven daarna weer op Puck gevestigd. Deze rich te hem op tot dat hij zat. "Paul, neem hem bijl en me9 af." De jongeling, nieuwsgierig den zwijgende gevangene aanstarend, deed dat, beurde ook de buks op en bracht die wapenen een eindje ter zijde. Toen trok Puck ziju breed, blinkend mes uit en bracht het vlak voor het gezicht van den Kiowa. "Spreek je Engelsch, roodhuid?" De wilde antwoordde niet. "Spreekt ge de taal der Cheijennes?" vroeg hij in die taal. Ook nu weer geen antwoord. "Best, de kiowa's schijnen stom. Zijn hart verlangde naar onze skalpen en nu zal hij de zijne verliezen. Wij zullen dezen knaap skalpeeren en dan zijn makkers nasturen, zijn bloedige 9chedel zal hun zeggen dat de medicijnman van den grijzen beer hem op 't spoor is." Toen greep hij met een boosaardig gelaat, de skalplok van den wihle en bracht zijn hand met het mes omhoog. "Wat wil de medicijnman doen?" riep de Indiaan nu in verstaanbaar Engelsch uit, terwijl hij over zijn heele lichaam beefde. "Ha! heeft de Kiowa een tong? goed." Puck liet zijn hand zakken. "Kerel, als ge je skalp behouden wilt, beantwoord dan mijne vragen. Ik zal hooren of je de waarheid spreekt en zoodra je liegt, pak ik je bij je haar." "Dat de medicijnman vrage." "Is de Kiowa hier alleen of kruipen er nog anderen van zijn stam door het bosch rond?" "Hij is alleen." "Best, waar is Kraaien veer Het gezicht van den Kiowa toonde eenige verbazing en hij antwoordde: "hij rijdt door de prairie." (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2