NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad rfj voor de Provincie Utrecht. |H FEUILLETON. BUITENLAND. BINNENLAND. No. 45. Woensdag 6 Juni 1906. Vijt-en-dertigste jaargang. HET KIND DER PRAIRIE. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Amersfoortsche Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden met Zondagsblad 0.75; Franco per post door het geheele Rijk f 1. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. DOOR FRANZ TRELLER. 69) De trapper had ran den Indiaan gehoord wat hij weten wilde. Het was voor hen van belaDg te weten dat de Kaws van het Zuiden kwamen en dat de Cheyennes in het Oosten stonden. «De jonge krijger heeft de waarheid gesproken, het is goed. Wij zijn geen vijanden der Kaws, maar wij weten niet, hoe zij over ons denken en daarom moeten wij Sneeuwvlok gevangen houden. Hem zal geen kwaad geschieden als hij zich rustig houdt." Men boeide de jonge man en legde hem in het boschje neer. «Nu, Puck, mijn jongen, ga jij slapen, Sam Walker en ik zullen de wacht houden, En jij Paul, let een weinig op den gevangene." Puck zocht zich een rustplaatsje, terwijl de beide prairiejagers het boschje eens wilden rondgaan. HOOFDSTUK VIII. Ongeveer zestig mijlen Oostwaarts van het boschje waarin de Grijze Beer en zijn gezelschap was, lagen Sn een geringe bodem verlaging Ben en Jim met den don- Uitgever G. J. SLOTHOUWER. BureauLangestraat 77. Telephoon no. 69. kerziende Mr. James Osborne. Na een poos stilzwijgen zeide Ben. de man met het lid- teeken en het adelaarsprofiel: «Gij zijt verdrietig, mis ter Osborne, ik begrijp dat wel, doch het maakt de zaak niet beter." «Vervloekt," riep Osborne uit met een boosaardig ge zicht, «dat die schurken ons zoo ver naar het Noorden gedreven hebben, ik zal langen tijd noodig hebben om thuis te komen." «Het is altijd toch beter dan dat zij ons ingehaald en met de lasso gestrikt hadden," bromde Jim, de waakzaam heidscommissie maakt niet veel complimenten! «Wat zouden ze mij dan doen!" viel Osborne heftig uit. «Het was groote dwaasheid dat ik met julie op de vlucht sloeg, ik liet mij overbluffen." «Nu sprak Ben lachend «ge moet daar toch niet te veel op vertrouwd hebben, eerwaarde heer, ge haastet u toch zeer om te vluchten." «Ik wilde natuurlijk met dat gespuisniets te doen hebben, zij zouden mij misschien geteerd en met veeren bestrooid hebben, wijl ik twee brave mannen uit de gevangenis gehol pen had." «Het was ellendig, dat Johnson daar niet meer was, dat was een rechter naar ons hart," zei Ben. «Ja, erg genoeg," sprak Osborne, het maakte mij ook een streep door de rekening dat de eerlijke Johnson er niet meer was." Na eenig stilzwijgen voer hij voort; wij zijn thans hier dus veilig voor verdere vervolging." «Ik geloof het wel," zei Ben, «zij waren ons kort op de ADVERTENTIÊN: Van 16 regels f 0.50; iedere regel meer 7Cent. Advertentiên viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte Moeder, o. m. onder de oud-officieren die voor een groot deel onder II. M. of onder de regeering van wijlen II. Ms. Koninklijken gemaal gediend hebben, terwijl de prijs van Z. K. H. o. ra. verschoten wordt onder de actief dienende officieren geen leden der Vereeniging. Wanneer het weder zich nu op beide dagen van 22 en 23 Juni maar goed houdt beloven zij voor de deel nemers recht gezellige aangename dagen te zullen worden, en zal dit laatste feest voor alle schutter-offi- cieren nog tot in lengte van dagen een goede herinnering levendig houden aan hun schutterlijke loopbaan. De algemeene ledenvergadering zal plaats hebb.en op Vrijdag 22 Juni a.s. in het paviljoen van het Vondelpark te Amsterdam. Na afloop heelt daar een ontvangst en voorstelling plaats van officieren en oud-oflicieren reünisten, terwijl daarna een gezamelijk bezoek ge bracht wordt aan de historische ver zameling der schutterij in het Stedelijk Museum. Voorts slaan op een programma te 6'/i u. een kameraadschappelijke maal tijd in het American-Hotel; te 8 uur een concert in de tuinen van »Artis" aangeboden door de officieren van het regiment schutterij te Amsterdam te 10 uur, recoplie ten huize van den voorzitter van de regerings commissie den luit-kolonel Joan H. Schmitz Plantage Middenlaan 15. Op Zaterdag 23 Juni te 9'/» uur 's ochtends: Opening van den schiet wedstrijd op de schietbanen in de vlakte nabij Laren, die zal worden bijgewoond door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Vertrek van het Centraal Station 's ochtends 7.24 spoortijd. Te 12 uur, gemeenschappelijk tweede ontbijt in het restaurant Crailoo Te l'/tuur voortzetting van de wed strijden tot 2'/> Te 6'/» u. officieel diner in Maison Couturier, bijgewoond door Prins Hendrik Uitreiking der prijzen. hielen, die jongens van Garfield, maar het was een geluk dat wij de sporen der Indianen vonden en die konden kruisen Nu kunnen zij lang zoeken voor zij de hoeven onzer paarden van die der Cheyennes kunnen onderscheiden." «Nu sprak Osborne voor zich kijkend, «er is er een bij die niet zoo gauw iets opgeeft. Maar mannen," vroeg hij en met merkbare onrust, «hoe en in welke tijd, wilt gij mij naar Arkansas brengen?" Als die van Garfield ons spoor verloren of de vervolging opgegeven hebben," sprak Jim, «dan slaan we af naar het Oosten en dan kunt gij iD acht it tien dagen in uw county zijn. Maar ik veronderstel Sir, dat de rechter daar u ook in 't verhoor zal nemendie iui van Garfield kennen u en zullen niet stil blijven zitten, «het verdwijnen van den jongen heeft groot opzien verwekt." «Bah," riep Osborne uit, «ik wilde wel eens weten wat men mij kon doen? Mijn neef is in de prairie gedood. De rechter van Garfield heeft als coroner uitspraak gedaan, het doodbewijs gegeven, wat wil men meer? Ge tuigen bijbrengen die wat anders berichten? Vanwaar die te krijgen? Noch Johnson noch de beide kerels die ik bij mij had, toen gij ons overvielt, zijn ergens te vinden. Zij hebben ook bezworen het lijk van den jongen gezien te hebben. Neen, zij kunnen mij niets maken. Men vangt James Osborne zoo gemakkelijk niet. En dat ik jullie uit de gevangenis geholpen heb? Laat zij dat eens bewijzen als zij kunnen. Als ik maar eerst weer op mijn landgoed ben, dan ben ik veilig genoeg en het zal u geen schade zijn, mij, zoo snel mogelijk daar heen te brengen." Ben had met donker gelaat voor zich uit gekeken, tocD De bruiloftsfeesten in Spanje Ioopen ten einde. Gisteren zouden de gasten nog een uitstapje naar Aranjuez doen en daarna zou een fakkeloptocht plaats hebben. Heden zullen de meeste vorstelijke personen weder vertrekken en dan begeeft het koninklijk paar zich naar La Granja. Intusschen duren de inhechtenis nemingen van verdachte personen voort. O. a. is het hoofd van de moderne school te Barcelona, de heer Ferrer, gevangen genomen. De anarchistische aanslag. De graaf van Romanones, de Spaan- sche minister van binnenlandsche zaken, heeft in een onderhoud met den verslaggever vaD den Matin het volgende verklaard over Morales, den pleger van den aanslag op den koning van Spanje. «Morales ging niet door voor een anarchist. Hij bezocht de «moderne school", waar republikeinen van het slag van Odon de Bulo en Valles Ribot lezingen houden. Plotseling brak hij de relaties af, die bij op deze school bad gemaakt en onttrok by zich aan de menschen, als ware hij een menschenhater geworden. De indruk, dien ik van hem heb gekre gen, is dat hij nooit met anarchisten in verbinding heeft gestaan, daar hij nooit hunne bijeenkomsten bezocht en dat het opsnijderij is van de anar chisten te Londen, te zeggen, dat zij van het complot afwisten". Zooals reeds gemeld is, is Morales van gegoede familie hij heeft een uitstekende opvoeding genoten en had te beschikken over ruime geldmid delen. Dit stelde hem o.a. in staat eenige maanden geleden, een anti militaristische brochure op groote schaal in verschillende garnizoens plaatsen te doen verspreiden. In de woning van den moordenaar te Madrid zijn zeer compromitteerende papieren gevonden. Ook is er aan dit adres een brief uit Lissabon ge komen, die geheimzinnige aanduidin gen bevat, waaruit, volgens het oordeel der politie, het bestaan van een inter nationaal complot zou blijken. De bovengenoemde «moderne school" schijnt toch ten slotte nog niet zoo betrekkelijk onschuldig te zijn als minister Romanones wel meende. In een der kamers van deze inrichting althans zijn anarchistische documen ten in groote hoeveelheden gevonden, benevens een koffer met kleederen, met de letters van Morales eu hot schijnt tevens gebleken te zijn, dat deze laatste daar vergaderingen hield en dat de concierge mede in het complot was. In Amerika loopt het gerucht, dat er ook een anarchistisch complot is ontdekt, dat het doel had president Roosevelt te vermoorden en dat 12 leden van een 60 personen talrijke anarchistenbende te Baltimore, wier gangen nauwlettend door de politie aldaar werden nagegaan, plotseling zyn verdwenen. Te Washington heeft men geen spoor van hen kunnen ontdekken en men houdt het er voor, dat vijf of zes hunner zich hebben opgeborgen in de Italiaansche wijk te Wilmington. De geheime politie is druk in de weer om hen te vinden en een der ambte naren van dien tak van dienst moet volgens de «New-York Sun" hebben verklaard, dat de aanslag tegen Alfon- sus XIII slechts een onderdeel uit maakte van een door de anarchisten weloverwogen plan om de staats hoofden van de voornaamste Staten der wereld van het leven te berooven. Op de lijst zouden staan president Roosevelt, keizer Wilhelm II, koning Eduard en Tsaar Nicolaas. Volgens hetzelfde blad zou er Woensdag te Chicago een congres van anarchisten uit alle deelen van Europa en Amerika plaats hebben, waarop maatregelen zouden worden beraamd ter propageering der anar chistische denkbeelden over de geheele wereld. In de «Timesct wordt een interview medegedeeld van een zijner redac teuren met sir Howard Vincent, af gevaardigde en oud-directeur der politie te Londen. Sir Howard, die Engeland had ver tegenwoordigd op de conferentie, die zich na den moord op de keizerin van Oostenrijk, te Rome had bezig gehouden met de bespreking van internationale maatregelen tegen de anarchie, achtte het beslist nood zakelijk, dat alle Staten zich ver- eenigden tot den strijd tegen de anarchie, en hij bracht in herinnering, dat toen tengvolge van die genoemde conferentie er werkelijk internationale samenwerking plaats vond, de wereld gedurende 18 maanden verschoond was gebleven van ernstige anarchisti sche aanslagen. «Het is te betreuren", aldus liet sir Howard Vincent zich uit, «dat aan de toen besloten voorzorgsmaatregelen de hand niet is gehouden. In bet belang van alle volken en dat van de open bare orde, moet het tegenwoordige stelsel worden losgelaten. Ieder land moet zijn eigen gemeene sujetten hpuden en maatregelen nemen om hen goed in het oog te houden. Tegenwoordig zendt Italië zijn anar chisten naar Zwitserland, Frankrijk doet de zijne aan België over en de anarchisten uit Duitschland, Rusland en België zoeken gastvrijheid in En geland. En Engeland heeft niet het recht hun een schuilplaats te verleenen, waar ze veilig en ongestoord de aan slagen kunnen beramen, die ze dan op vreemden bodem ten uitvoer leg gen". Op 13 Juni zal het Noorweegsche koningspaar de reis naar Drontheim, waar de kroningsplechtigheid zal plaats hebben, aanvaarden. Deze reis zal een geheele week duren en de weg van het vorstelijk echtpaar leidt door een gedeelte van de schoonste en belangwekkendste streken van Noorwegen. De steden Hamar, Lille- hammer en Otta, het Gudbrandsdal en het Romsdal zullen worden aan gedaan. Dan gaat het koningspaar aan boord van de «Heimdal", die het over Molde en Christansund naar Drontheim zal brengen, waar het op 19 of 20 Juni zal aankomen. De «Heimdal" wordt op de kronings- tocht begeleid door de beide pantser schepen «Norge" en «Harald Harfagr" en de kanonneerboot «Sleipner". II. M. de Koningin-Moeder is in de laatste dagen op den Felbberg en heeft ook een bezoek gebracht aan Basel alwaar H. M. de kunstschatten van die stad bezichtigd heeft. H. M. wordt tegen 16 Juni van de buitenlandsche reis op het zomerver blijf te Soestdijk verwacht. Vereeniging van officieren der schutterij in Nederland. Laatste jaarl ijksche alge- meene vergadering. Naar wij vernemen vindt het plan tot het houden eener allerlaatste réunie met schietwedstrijd voor alle officieren en oud-officieren der schut terij bijzonder veel sympathie en hebben zich reeds een zeer groot aantal schutters en oud-schutters als deelnemers aangemeld. Ook de leden der Vorstelijke Familie hebben van hunne bijzondere belangstelling doen blijken en zoowel H. M. de Koningin, als H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Pnns Hendrik hebben daarvan reeds door de toezegging van schietprijzen doen blijken; De prijs van II. M. de Koningin zal verschoten worden onder de loden der Vereeniging van Officieren der. Schutterij; die van 11. M. de Koningin

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 1