Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden. 15 volle jarea Saawert" G:. -Hiqlzen, .Lid v. d.- tirma R. Mees Zonen, Rotterdam., •Mr. M-. Mees, Lid v. d. firma R. .'„Mees Zoiien,'Rotterdam. L. W. Veder, Lid v, d. firma Huldig -*& Veder, Rotterdam. Mr. W. Suermondt, Lid van de firma A C. Fraser Co., Rotterdam. Dr. G. J. W. Bremer, Secretaris van het Bataafsehe Genootschap, Rot- ter darn. Dr. R.' H. van Dorsten, Leeraar aan het gymnasium, Rotterdam. G. J. de Jongh, Directeur der ge meentewerken, Rotterdam. B. Heldring, President der Nederl, Handelmaatschappij, Amsterdam. P. van, Èeghen. Lid v. d. firma Van Eeghen Co Amsterdam. Mr. J. Fockema Aclreae, Hoogleeraar x Leiden. Mr., A. J. M. Smits, Lid der Prov; Staten yan Noord-Brabant, .Ooster hout. RECLAME. t Een bedorven maag. De Pink Pillen genezen een arbeider te Vriescheloo. De Heer Gerrit Bunk, arbeider te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Groningen), was gedurende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren verkeerde rijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor wat de toestand van een arbeider moet zijn, regelmatig verplicht tot raoeielijk werk, die met eten kan om, zijn krachten te herstellen en bovendien door aanhoudende pijnen gekweld wordt. De Heer Gerrit Blink rnocht 7 jaren lang 'ziek' zijn en tal van geneesmiddelen hebben beproefd, zonder eenige beterschap te onder vinden, toch had hg gelukkig niet aan zijne genezing gewanhoopt. Vanaf het oogenblik dat hy hulp bij de Pink Pillen heeft gezocht, is de* genezing gekomen. Heer Gerrit Dunk (portret Potje wyd) »Het verheugd my, s<£irijft bij, u te kunnen mededeelen dat ik volkpmen van tbyn slechte maag genezen ben, na gebruik te hebben ge maakt van de uitmuntende Pillen. Sedert 7 jaren heeft myne ziekteony in haar macht gehad en mijne gezondheid ondermijnd. Onbeteekenend in den aanvang, dee<£ myne ziekte my in de laatste tijden verschrikkelijk lyden. In het begin ondervond ik slechts lichte brandingen en op rispingen na te hebben gegeten, maar vervolgens werden die brandingen en oprispingen zeer erg en er kwamen walging, zware hoofdpijnen en hevigei dorpt bij. Wanneer ik na gegeten te bebben 3 of 4 urtén had geleden, gedurende mijne spijsvertering, kreeg ik ten slotte brakin gen die mij krachteloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat mijn maag bijna* altyd'weigerde te behouden. Onder der gelijke nootlottige omstandigheden waarin mijn voeding verkeerde kon het niet anders of ik verkwijnde; De Pink Pillen hebben dat alles hersteld. Zy hebben mij mijn verloren eetlust doen -Weervinden, wat ik eet smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik heb» voordeel van mijn voedseL Ik zie er nu .fèel beter uit en ben veel krachtiger." De £ink. Pillen genezen snel de maagkwalen. Maar nu moét men niet denken dat dip genezing verkregen wordt,-door een behandeling van twee of <Jrie dagen. Dat is iets onmogirfyks. De Pink Pillen, bijstellen de maag en gevei^baar, de'verloren Êracbten terug. Dat herstellingswerk vereischt eenigen tijd, maar zooals dit bij alle werk het geval is, waartoe de noodige tijd is gebruikt, is ook deze met zorg uitgevoerd en duurt voor. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte en rheuraatische pijnen. Pry's f 1.75 de doos, f4kper 6 doozen. verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdaepothouder voor Nederland en Apotheken, Franco toezending tegeA postwissel. Ook ocht verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Dl. Zondag vergaderde alhier onder praesidium van den heer G. A Spit de Boud van Orde uit het personeel der H. IJ. S. M. Uit het jaarverslag door den voor zitter medegèdeelil slippen wij aan, dat het aantal leden van den Bond thans 1328 bedraagt, dat de ver houding tusschen de Directie der II. IJ. S. M. en het hoofdbestuur niets tè' wenschen ovei laat en ook de houding der supeiieuren (stationchefs enz.) tegenover den Bond te roemen valt en dat de finantieele toestand van deh Bond reden tot tevredenheid geeft. De begrooting voor 1907 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld" op een bedrag van f5000. Als plaats voor de volgende ver- gaderiug werd Rotterdam aange wezen. Tot lid van het hoofdbestuur werd in de plaats van den heer J. A. Paulus, die als zoodanig bedankte, gekozen den heer Bakkers, halte-chef te IJlst. Een voorstel van het hoofdbesfuur tot stichting van een fonds aHulp in Nood", gebaseerd op echte kameraad schap en voorkomend de zoogenaamde bedellijsten werd tot de volgende ver gadering aangehouden. Aangenomen werd een voorstel van het Hoofdbestuur tot stichting van een Bondsinstelling «Verzekering tegen ongevallen" voor ben die op een vrij- biljet reizen en daardoor tegenover de Maatschappij afstand doen van elke vordering tot vergoeding van schade, terwijl zij ook vallen buiten de On gevallenwet. Die instelling zal ingaan met 1 Januari-1907. Met groote meerderheid werd ten slotte aangenomen de volgende motie van den Bond voor Staatspensionnee- ring: »de Bond, vah Orde, onz. gehoord de discussies, »is van meening, dat de geldelijke last, eener wettelijk geregelde ouder- doms verzorging niet gelegt behoort te worden op den arbeid, dus niet op werkgevers en de werknemers, doch naar draagkracht behoort verdeeld te worden over allen en het recht op pensioen niet alleen moet ten goede komen aan loontrekkenden, zoowel mannen als vrouwen; «en besluit, deze motielopubliceeren en ter kennis te brengen van deTweede Kamer der Staten-Generaal". Dat het j.l. Zaterdagavond bij SpeenholFs, optreden in «Amicitia" vol was behoeft wel niet gezegd. Het Amersfoortsch uitgaand publiek is al niet anders dan overal elders. Waar echter kunst te genieten valt in schouw burg of concert vertoont hel zich sporadisch, maar waar moppen wor den getapt zoo «op 't kantje af' daar loopt het storm. Men heeft zich dan ook best geamuseerd en publiek en de leden in het sviije Tooneel" het eerste om het gegevene. de laatsten öm het ontvangene zijn beiden tevre den geweest, zoodat ze allicht binnen kort elkaar eens weerzien. Wamineer wij -den heer Speenholf een raad mogen geven zoude het deze zijnliever den leuken dichter-zanger te blijven en zich voortaan niet meer aan dramatisch tooneelwerk te wagen. In de j. 1. Maandagavond ge houden vergadering der Vereeniging Handel en Nijverheid werd hetBestuurs- voorslel: Een voorstel tot royement wordt niet eer in stemming gebracht, dan nadat het daarbij bedoelde lid in een Algemecne vergadering zal zijn gehoord, Dof opgeroepen is" aange houden tot een volgende vergadeiing, daar het aantal aanwezige leden niet voldoende was om over deze regle mentswijziging te beslissen. Als bestuurslid in de plaats van den heer E Klasser, die om gezond heidsredenen als zoodanig bedankt had, werd^'gekozen de heer Jac M. Reuten. Beslóten werd bij de a s. verkiezing voo/ den Kamer van Koophandel de aftredende leden, de heeren J Gerd. Kjéber, J. Sinnige en H. van Haselen gpenlijk aan te bevelen. Omtrent de ^ti een vorige vergadering benoemde 'Commissie voor het vraagpunt«Ver- koop a contant" deelde de voorzitter mede, dat door haar nog steeds materiaal wordt verzameld. Twee adspirant-leden gaven zich op Ten slotte deelde de voorzitter mede dat van de drie leden die hel sluitingscontract opzegden twee door de branche-comités waren overgehaald te 9 uur te blijven sluiten, de derde een vischhandelaar verklaarde zulks uit hoofde van concurrentie voor onmogelijk. Naar aanleiding der on langs alhier gehouden «uitverkoop wegens faillissement" kon spr. mede deelen dat daarbij van een faillissement geen sprake was, doch dat de firma die op deze slimme manier ge dacht had alhier zijn slag te slaan, dank zij den belendenden buurman den heer C. W. C. G. Hehenkamp zoo slechte zaken had gemaakt, dat ofschoon dit huis voor zes weken was gehuurd de uitverkooper reeds binnen een maand was verdweneD. Overwogen zal worden of de ver eeniging zicli al dan niet een rechts kundig adviseur zal aanschaften. Van de internationale vereeniging BVredetentoonstelling" is alhier eene aldeeling opgericht. Voorzitter is de burgemeester Jhr. J W. A Barchman Wuytiers van Vliet; L A. haron van Ittersum secretaris en mevrouw A. Reigersberg Versluysbaronesse van Isselmude penningmeesteresse. Alhier is opgericht eene melk- slijtersvereeniging met het doel uit stekende melk te leveren, maar tevens, om in verband met de hóoge prijzen van het vee en de voederartikelen de melkprijs op te voeren tot 10 cents per liter. Niettegenstaande tot dusverre slechts geringe belangstelling werd getoond zal de concert-directie ode Algemeene Muziekhandel" de door haar voor dit seizoen aangekondigde vier solisten concerten doen doorgaan Het eerste zal plaats bebben op Dins dag 20 November a. s., wanneer zal optreden mejuffrouw Gertrude Pepper corn, een pianiste van buitengewone bekwaamheid. Waar zij optrad o. a in Londen, Birmingham, Berlijn, Dres den enz. oogste zij volgens de voor ons liggende recencién pitbundigsucces. Men houd dus-den avond van den 20en dezer vrij, om deze begaafde artiste te gaan hooren. De Centrale Raad van beroep in zake de Ongevallenwet heeft uit spraak gedaan in de zaak van H. S. F., te Amersfoort, die in beroep kwam tegen een besluit van de Rijks-Ver- zekerings Bank, zich ten onrechte tot den Centralen Raad wendde en wien is te kennen gegeven, dat hij zich behoorde te wenden tot den Raad van Beroep te Utrecht, waaraan door hem echter geen gevolg is gegeven. Hij werd door den Centralen Raad niet ontvankelijk verklaard in zijn hooger beroep. Zondag .werd alhier gehouden een vergadering van den Nederland- schen Weerbaarheidsbond, waarop door de commandanten der afdeelin- gen werd besproken het plan de- campagne voor. de gioote velddienst oefening op de bei Kerstdagen bij Wezepe (Ov.)'te houden. In een buitengewone Algemeene vergadering van aandeelhouders der Nationale Werkgevers Verzekering- Bank tegen .Ongevallen is met alge meene stemmen besloten, met 1 Januari als. op té houden met de verzekering volgens de Ongevallenwet 1901. Mejuffrouw J. Greidanus, onder wijzeres te Harderwijk, is in gelijke betrekking alhier benoemd. Mejuffrouw J. A. Poortman is tijdelijk werkzaam gesteld aan de school aan de Hellingstraat. De heer J. D. H. De Beaufort promoveerde aan de rijks-universiteit te Utrecht tot doctor in de Rechts wetenschap. Aansluiting aan het plaatselijk telefoonnet is aangevraagd door de heeren Do Beaufort, Grau, Pon, Rongers en Tabernal. De schilder A. H. v. I,. werd Zaterdagavond ter hoogte van de voetbrug over het spoorwegemplace ment door een beroerte getroffen. Door agenten naar het politiebureau gehrachi kon Dr. van Driel niet anders als 's mans dood constateeren. Het jaarlijksch concours van trekhonden uit Amersfoort, Baarn, Hilversum, Eemnes, Vuuische. Soest, Maartensdijk, Bunschoten, Spaken burg; Hoogland, BlaHcum, Huizen, Bussum, Laren, Den Ham, Eembrugge en Zeldert, te houden vanwege de afdeeling Gooi-en Eemland van Die renbescherming" zal op 20 November worden gehouden te Baarn. De commissie bestaat uit de heeren F. F. baron D' Aulnis de Bourouill, Burgemeeester van Baarn, Eere-Voor zitter; Jan Westerwoudt, Voorzitter; jhr. Witsen Elias J J. Veerman J. O. van der VeenM. L. Snabilié, Secretaris Penningmeester. Keurmeester is wederom de heer L. Seegers, uit Amsterdam. Bij Kon. besluit zijn benoemd a. bij den grooten staf: tot luit.-kol., Hr. Ms. adjudant, de majoor R. J. graal Schimmelpenninck, gedetacheei d bij het 5e regiment infanterie; b. bij den generalen staf: tot luit.-kol., de majoor A. L. Klerk de Reus, van dien staf, chef van den stafder 4de divisie infanterie. Quick-K; D.2-3. Om twee uur stellen beide elftallen zich op Quick met 1 invaller, terwijl U. D. compleet is. Dadelijk na den aanvang pakken beide partijen flink aan en beide doelen zijn nu en dan in gevaar.Langzamerhandneemt Quirk 't spel in handen en wordt U. D. op haar helft teruggedrongen. Na onge veer een kwartier spelen, weet Quick deze meeiderlieid in een doelpunt uit ie drukken, door een praciitschot van den linksbinnen. Hierna behoudt Quick de overhand, wel breekt U. D. een enkele maal door, maar door slecht schieten kunnen ze 't niet tot doelpun ten brengen, daarentegen weet de middenvoor van Quick de stand op 2—0 te brengen, en spoedig daarop treedt rust in. Daarna spelen beide partijen gelijk op, met U D. iets sterker. Een kwartier voor tijd verslapt Quick een oogenblik, waarvan U. D. handig gebruik maakt om een tegenpunt te maken. Nu ontmoedigt Quick schijn baar, want dadelijk daarop maakt U. D. gelijk. Dit schijnt Quick wakker te schudden, ze komen geweldig opzetten en zijn de laatste minuten dan ook beslist de meerdere, maar tot doelpun ten komt 't niet, zoodat deze wedstrijd èn een gelijk spel eindigt. Het tweede elftal van Quick wist te Utrecht eene schitterende overwinning van 72 op U. V. V. II te behalen. In tegenstelling met andere jaren geeft de Utrechtsche afdeeling van Toonkunst in dit seizoen slechts tsvee uitvoeringen. De eerste hiervan is bepaald op 27 November. Uitgevoerd zal worden «Der Barbier von Bagdad", van P. Cornelius, met de volgende solistenMej. M. Lammen, uit FrankfoitMevr. E DenijsKruijt. uit Rotterdam de heeren A. Kohmann uit Fiankfort; B. de Bruijn, uit Den Haag, en R. Moest, uit Hannover. Voor de tweede uitvoering is de keuze gevallen op de «Matthaeus Pas sion", van Bach, waarbij vier Neder- landsche solisten hunne medewerking zullen veileenen. In de gehouden vergadering bleek nog dat Utrecht van alle afdeelingen het groblste getal leden teil. Knmers aan Arbeid. De Vereeniging van voorzitters en secretarissen van Kamers van Arbeid in Nederland zal den 2den Kerstdag te Utrecht een algemeene vergadering houden, waarin behalve enkele klei nere zaken, de twee volgende on derwerpen zullen behandeld worden lo de instelling van een commissie, die zal woiden uitgenoodigd een rap port uit te brengen over een alge- heele reorganisatie der Kamers van Arbeid, waardoor de bestaande ge breken en leemten worden wegge nomen eri bij haar rapport oen of meer wetsontwerpen met memorie van toelichting te voegen; 2o de •wenschelijkheid van de verleening van het enquêterecht aan de Kamers van At beid hetzij in haar huidige samenstelling of na reorganisatie. Door liet bestuur zullen binnen enkele dagen over deze beide punten praeadviezen worden uitgebracht. Op Engelsche spoorwegen heeft men een nieuw systeem beproefd om signalen te geven op de locomotief. Hiermede zal het nl mogelijk worden, dat de machinist bij nacht en ontijd niet meer behoeft uit te kijken, omdat de veihgheidssignalen op de locomotief zelf worden overgebracht op een sein- bord met klok en gekleurde schijven. Het overbrengen der seinen geschiedt door middel van een tusschen de rails gelegde geleidingslat, welke met het naburige signaal in verbinding staat. Als nu de trein over de geleiding gaat, die 100 M. (engte heeft, dan komt er contact met de locomotief de klok luidt en de machinist weet dat hij naar het seinbord moet kijken. Op een matglazen ruitje teekent zich de seinmast af, mot de armen die vei lig" of shalt" aanduiden en tege lijk wordt er een groene of een roode schijf verlicht. Als de trein bij een signaal moet stoppen kan de machinist door een lelephonisclie inrichting met den seinwachter spreken. Volgens de jongste statistiek sterven jaailijks in de landen der te- schaafde wereld 3 millioen menschen aan longtering. Alleen in Duilschland werden 160.000 het slachtoffer van de vreeseljjke ziekte, in Frankrijk 150.000. Een nieuw Krachtvoeder voor Paarden 'zijn Bertels »Hippos"-Koekjes. gefa briceerd van zuiver Lijnzaad en Me lasse. Dit krachtvoeder voor paarden wordt doöjr h h. veeartsen zeer aan bevolen, en bevat ruim driemaal méér eiwit en vet dan haver, en onder scheidt zich door zuiverheiden ge makkelijke verteerbaai heid. Het is een krachl-delicatetse voor paaiden, wekt door den, zoeten smaak den eetlust op en beweikt de betere vertering van het hoofdvoedsel, als haver, hooi, enz.,- het verwekt meer fierheid en uithoudingsvermogen, voorkomt bran- derigheid en koliek, wei kt zeer wel dadig bij hoest en verkoudheid, en geeft glanzend haar. Men geeft hiervan 1 Kilo per dag en vermindert het gewone voeder, zoodat de voedingskosten dezelfde blijven; de voedingswaarde wordt dan echter verhoogd. Vraagt monster en prospectus bij uw' fourage-leveran cier of bij Bertels Lijnzaadkoekfabriek «De Hinde," Amsterdam. Aan de Redactie van de N. Am. Courant. Geachte Redactie. Mag ik u beleefd een klein plaatsje in uw blad verzoeken voor het navol gende Bij voorbaat mijn besten dai k voor uwe gastvrijheid. Zoo menigmaal heb ik hooien zeggen hier in Amers foort is weinig of liever gezegd nooit iets goeds te hooien op muzikaal ge bied. Toen nu l.l. winter een concert door het Roltenlamsche Tno met medewerking van mej. Lotte Roosirig gegeven werd en de zaal vol ja bijna uitverkocht was, werd or gezegd ziet ge wel, als er maar wat goeds te hooren is, komt men wel. Welnu de Concert- Directie «de Algemeene Mu ziekhandel te Amsterdam heeft op uilnoodiging van een paar familie's hier het plan 4 Solisten concerten te geven waarvan dat ie zal plaatsheb ben op 20 November a.s. Men kan er van verzekerd wezen dat wat door bovengenoemde Concert-Directie wordt aangeboden het hoogste en beste op muzikaal gobied is Ten zeerste was ik dan ook verwonderd te vernemen, dat de deelname niet groot is, ja zelfs te wenschen overlaat Niettegenstaande dat zal toch die Concert-directie in dit seisoen de concerten laten doorgaan. Vandaar mijne oproeping aan allen dio gevoel voor de goede muziek hebben orn deze concerten door hun bezoek ook voor het vervolg mogelijk te maken. Hoogachtend, G. K G. van Aaken. RECLAMES, DE DANKBAARHEID VAN EEN INWONER VAN VEKNENDAAB. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensoh dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Vcehcndaal hare volgende verklaring te puhliceereij.' Mejuffrouw, W. Wesselo, wonende Aehterkcrk 427 te Vcencn'daal, meldt onsVolgaarne deelt onder- geteekende.inede dat zij gedurendé dri. maanden leed aan ren hevige pijn in de léndenen en rug; haar voelen waren 's avonds opgezwollen. Op aanraden' van een kennis gebruikte zij twee doosjes Roster's Rugpijn Niefén Pillen en on danks -haar vijf en vijftigjariéen leeftijd was zij door het gebruik hiervan volkomen genezen.-Breng dit bericht gerust ouder de aandacht van het publiek, want ik hen er vdn overtuigd dat veel menwhen hier voordeel wan kunnen hebben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publick te maken op elke wijze jdie U goeddnnkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en -blazen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke kwaal-dient to worden toegeschreven aan, het overvloedig water afkomstig uil het bloéd, dat doorgedrongen is tot in het weefsel dor huid cn dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de tUfrceringj indien de nieren ingoeden toestand 'geweest waren. Door een greet aantal dankbare mcnschgg werd ons mefle- gedéeid dat dergffijke gevallen volkomen genezen werdén door Roster's Rugpijn Bieren Pillen. Verzekerdat men U dj echte Fester's Rugpijnruèren Pillen geeft, pezelfdc dfe Me juffrouw Wesselo gehad l:eeft> WIJ WAAR SCHUWEN TEGEN NAMAAK en rgakca de koopers or op attent dat op^iederep doos de handteckening Jamas Foster voorkomt; Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij deijJEfter A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes aoozen. Doering's Zeep mét den Uil op de markt verscheen.tsn nog immer is zij de lievelingszoOji der geheele wereld. Nu zij door-Tt'oevoeging ee'ner, door patent voor "hamaak verzekerde, bloe- ineiunelk Verbeterd is, zal ieder die haar prorfért tot'de 'overtuiging ko men, day geen andere ook nog zoo dure toijfetzeep dezelfde verfrisschende uitwerpng op de huidjsegft als Doe ring's Zeep nietjMtlTJil. prijs 25 ets. Overal yerkrijaWfar. In elegmU*4r Nlcoliu-virpakklng jondir prljsverhoptlng.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2