I f BEVESTIGING. De^nrfjlleir NIEUWE ZWARTE STOiPFEN jtfDE ZWAjtH -miEL Gemengd Nieuw stelling aan te dringen. Verschillende aan- en bemerkingen werden naar aanleiding biervan te berde gebracht, doch nadat de voorzitter er op heeft gewezen, dat deze zaak reeds meer malen ter sprake werd gebracht en o.a in 1901 door een commissie uit H. en N. met den directeur van het postkantoor over de eerste bestelling is gesproken en toen is gebleken, dat de post van half acht moeielijk vroeger kan bezorgd worden daar dan, de belangrijke brievenmaal van 6.44 v.m. daarin niet zou kunnen worden opgenomen, terwijl er ook zeer weinig brieven zouden zijn ook de Kamer van Koophandel heeft inder tijd gevraagd de postbestelling te ver vroegen, en toen is juist door H. en N. een tegenadres gezonden, om dat niet te doen, als zijnde de tegen woordige regeling het meest in het belang van den handel en van parti culieren, wordt de zaak als afgedaan beschouwd. Door een der leden werd aange drongen op betere contróle over den melkproducten. De voorzitter wijst er op, dat de gezondheidscommissie in deze al zeer werkzaam is, maar zou, op verzoek van den heer v. d. Wal, die door ziekte verhinderd is, gaarne dit punt uitstellen tot de volgende vergadering, waartegen geen bezwaar bestaat. Op een vraag van een der leden of H. en N. niet iets kan doen om de jaardag van Prins Hendrik feestelijk te vieren, betuigt de voorzitter, dat zulks op den weg ligt der Oranje vereeniging. Overigens werden geen vermeldenswaardige punten behandeld. RECLAME. S3 EKEE De maagkwalen verwoesten spoedig de schoonheid der mooiste vrouwerw De maag kwalen doen lijden en ver ouderen. De- hflid wordt geel, om de oogen komen kringen, op het gelaat rimpels, het lichaam vermagert, de adem wordt onwelriekend. versterken de maag, bezorgen een goede spijsvertering en herstellen spoedig alle slechte uitwerkingen van de maag ziekte. Prfjs f 1.75 de doos, f 9.per G doozen- Verkrijgbaar bij Sn a bil ié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Omtrent het concert van Emma Nevada schrijft de heer Van Aken in het A. Dagbl. Gisterenavond had het concert plaats wat door groote biljetten met «Emma Nevadakomt was aangekondigd Nu is het voor Amersfoort wel een gebeurtenis als groote sterren zich verwaardigen ook deze stad in haar concert-tournée op te nemen. Daarom was dan ook zeker een uitgelezen publiek opgekomen om van de zeld zame gelegenheid te genieten. Het spreekt van zelf, dat de verwachting hoog gespannen was en of die ver wachting nu bevredigd is, daarover zullen de meeningen, als altijd, wei zéér uiteenloopen Emma Nevada heeft reeds een lange kunstenaarsloopbaan achter den rug, en dit nu in aan merking genomen, moet men consta- teeren dat er nog veel goeds te hooren was. Jeugdige frischheid van geluid is er niet meer, maar door haar uit stekende manier van zingen weet zij veel goed te maken Haar mezza voce is nog prachtig Vooral kwam zulks uit in «Nachtlied" van Shapleigh. Er waren heel wat wijzigingen in het programma, lleeds het Ie nummer van Nevada was een ander, en wel de atia van Felicien David «Quel ravissant séjour". Ook in de plaats an het laatste nummer zong zij «Friih- lingsstimme", Walzer van Straurs. Trouwens al wat zij zingt, het komt op hetzelfde neer, coloratura en nog eens coloratura, wat dan ook haat- genre is. Tweemaal tot een toegift genoopt, gaf zij eerst «der Schmetter- ling" en ten slotte «Slaap zacht" van De Lange. Het zingen van dit llol- landsche liedje was een lieve attentie en bezorgde haar dan ook nog warme toejuichingen. De bariton «Bernon d'Arnalle" be schikt over een zeer sympathieke, goed geschoolde stem en een zeer beschaafde voordracht. Jammer is het, dat ook hij zich niet aan liet pro gramma hield, want liever had men van hem de Schubertsche liederen ge hoord, dan die welke hij nu gezongen heeft Hij zong daarvoor in de plaats een Aria van Glück en een lied van Giovanni Le Grenzi, een oud-Itali- aansch componist. Juist doordat na de pauze de lie deren van Wolf, Wetngai liter en Strauss door hem zoo uitstekend werden gezongen, is het jammer dat wij de liederen van Schubert met van hem hebben gehoord. Ten slotte zong hij het bekende «Vision fugitive" uit Hérodiade van Messenet, met gloed en vol uitdrukking. Wat de pianist betreft, wij zijn in den laatsten tijd op dit gebied wat verwend. Na Godowsky, Peppercorn en Hambourg gehoord te hebben, wordt men eenigs- zins veeleiscbend. Het is niet vol doende om piano en forto te spelen, maar er worden ook andere eigen schappen als solist vereischt, en aan gezien goed begeleidend ook een groote verdienste is. zoo kunnen wij volstaan met van mr. George Boyle te zeggen hij is een goed accompagnateur. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van Amicitia thans definitief besloten, nog een vierde abbonuements- voorstelling te doen gevpn Het is echter nog niet bekend wan neer. Vermoedelijk kon bet wel April worden, in verband met de concerten en liefdadigheids uitvoeringen welke ons nog te wachten staan. Het examen voor de adspirant- militie-luitenants bij de 4e divisie zal te Amersfoort worden gehouden en, naar wij vernemen, op 19 Febr. a.s. aanvangen. Voor de 1ste klasse U. V. B. speelt Zondag a.s. »H V. C" tegen «Prins Hendrik" uit Soesterberg op het terrein achter Rustoord. De inschrijving van leerlingen •voor het Heritalingsondervvijs voor meisjes, te geven in bel gebouw der Openbare Lagere School Je soort in de Hellestraat van begin Maart tot einde October 1907, vijf middagen per week van 5 tot 7 uren, kan plaats hebben in het gebouw der genoemde school, dagelijks van 15 tot 28 Fe bruari as. des namiddags van 4 tol 5 en van 7 tot 9 ure. Het schoolgeld bedraagt 30 cent per maand. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het Hoofd van het Her halingsonderwijs, den Heer P. van den Hooff, Westsingel no. 9 Met goedkeuring van het hoofd bestuur van het «Utrechtsch Genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde' is een zelfstandige afdeeling Wouden- berg-Maarn opgericht. Te Woudenberg werd daartoe, onder leiding van den Heer J. B. de Beaufort, die vele jaren vooizitter van de afdeeling Amersfoort geweest is en met 1 Jan. 1907 als zoodanig bedankt bad, een vergadering gehouden van landbouwers uit Wou denberg en Maarn; 59 personen tia- den als lid toe. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren Baron Van Ifeecke- ren van Brandsenburg, te Wouden berg, als secretaris; Van Beuningen, te Maarsbergen, als seeretaiis; en verder J. van de Fliert, C. Lokhorst en G. Wolfswinkel, landbouwers te Woudenberg, en J. van Ginkel, land bouwer te Maarsbergen, gemeente Maarn. De Heer De Beaufort had te kennen gegeven, dat hij voor lid van het be stuur niet in aanmerking wenschte te komen. Nieuwe aansluitingen aan het plaatselijk telefoonnet zijn aangevraagd door en gedeeltelijk reeds tot stand gebracht voor de heeren: A G. M J. baron Van Oldeneel (met no 6.), W. J. Stetnbtich (Korte Bergstraat), E Otte (Heiligenbetgerweg) en de suc cursale de «Compagnie Lyoonaise" (Langestraat). In den ouderdom van ruim 64 j jaren overleed gisteren, na een korte ernstige ziekte de ZeerEerw. heer M Berk, vanaf 8 Juni 1891 Pastoor der Parochie van Jen II. Franciseus Xave- rius alhier. Gistermiddag reed een slagers jongen met zijn (iets zoo wild dooi len Vijver, dat hij tegen een muur aankwam, en een hevig bloedende hoofdwonde bekwam. In de op 22 dezer te houden open bare vergadering der plaatselijke afdee ling van de »S. D. A. P."zal als spre ker optreden mr M. Mendels. De heer A Hassing beeft ont slag genomen als Voorzitter der plaat selijke afdeeling van den «Koninklijken Ned. Bond van oud-oiiderollicieren." Door de gezamenlijke bouwvak- vereenigingett is aan den Gemeente raad verzocht om herziening der be stekken voor gemeentewerken in dier voege, dat zal plaats hebben; doorbe taling van loon bij verzuim wegens weergesteldheid en bij gebrek aan materialen; verhoogirig van het uur loon met 2 cent voor alle bouwvak ken; een werkdag van 's zomers 11 en 's winters 10 uurleerlingwezen; goede schaftlokalen, enz. Door de politie is proces-ver- baal opgemaakt tegen een voerman, die de Groenmatkt van de verboden zijde inreed, en legen den chauffeur van automobiel L. 80, die in het ge deelte der Langestraat bij den spren- gel niet stapvoets reed. De 16-jarige A. H die onlangs hier op de Varkensmarkt een rijwiel wegnam oat voor een winkelhuis even onbeheerd stond, is deswege door de Rechtbank te Utrecht veroordeeld tot plaatsing in een Tuchtschool voot den tijd van een jaar. Een huzaar, die juist provoost- straf onderging, werd de aangename tijding gebracht, dat op zijn nummer van Lotisico in de Staatsloterij f30 000 was gevallen. 't Is te hopen, dat de fl'250 die de rnan daaidoorin handen kiijgt niet op verkeerde wijze zullen wor den besteed. Op beleefd verzoek van den Ketkeraad dei Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de Sl. Jortsketk niet door öns opgenomen De overige predikbeui ten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 17 Febr. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voornt 10 uur, Ds. de Meijere. Reruoiistraiilsche kerk. Voorm. IO'/j uur, Ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds Donner. 's Avonds 5'/» uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5l/i uur, Ds. Teerink. Beide keeren buitengew. collecte voor de armen. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm 93/t uur, Godsdienstoefening, 's Av. o'/t uur, Godsdienstoefening. 383ste STAVISI.O'I KHIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 1315 Febr. 1907. (2100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Ledtweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijs van f400 op No. 3100. Prijs van f 100 op No. 1724. Prijzen van f 70. 2495 3091 6538 9125 9442 948213852 17001 17006 17033 17053 en 18380. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1701 1710 2492 2500 2511 2514 3077 3085 3090 6506 6507 6515 6537 8022 8028 8029 9096 9103 9131 9156 9171 9174 9435 9484 13007 13008 13009 13011 13843 13846 1385713875 15720 15726 17005 17018 1702417027 17036 17038 17047 18358 en 18364. De voorgestelde afschaffing der doodstraf tri Fiankiijk stoot nog wel op eenigen tegenstand. Een gemeente raadslid van Parijs, Rpndii heeft zich met een verzoekschrift tot den Senaat gewend, waarin hij er steik op aan dringt het voorstel tot afschaffing niet aan te nemen. Als voorbeeld haalt hij den moord aan die op liet oogenbltk Patijs zeer bezig houdt, welke op de veei tienjarige Marthe Erbelding. Hij eindigt met de merkwaardige uiting «Indien de heeren moordenaars de de guillotine te hard vinden, laten zij dan beginnen met niet le moot- den, dan zal men zachtheid tegen ben kunnen gebruiken." De Marinesiicrt. Een abonné van liet »H. D." zond aan dit blad de volgende ontboezeming M. de Red. 'k Las dezer dagen in uw blad, Dat de Koningin gegeten bad Van Nederlartd's Mat inesnert, (Waarvan ook 't recept gegeven werd.) En hoe door Hare Majesteit Geroemd werd over de smaak'lijkheid 'k Heb daal'lijk bij mij thuis verzocht, Of 't meisje zoo'n snert eens koken [mocht En 't resultaat? Wat puikje, 'k Erken het mot een dik, rond buikje, Is dat recept je eet voor twee; Dank voor 't bericht. Een ahboitné. Zou 't waar zijn? Op een vergadeting van een ver eeniging voor Vrouwenkiesrecht wond een spreekster zich hevig op en riep in het vuur van haar rede uit: Waar zou de man zijn, als er geen vrouwen waren Zij zweeg even om het geweldige van haar vraag goed te laten door- diingen tot de vergadering, toen her baalde zij wat zachter haar vraag Waar zou de man zijn, als er geen vrouwen waren In 't paradijs juffie, klonk het van de galerij. Twee Zigeunerinnen. Men meldt uit Delft aan de N. R. Ct. Bij een winkelier bier ter steile kwamen twee Zigeunerinnen oude tegen nieuwe guldens ruilen. De arg looze winkelier liet de dames haar gang gaan iri een bak met geld met gevolg dat hij later f 20,— miste Htj trok de vrouwen achterna en wist haar te bewegen in zijn huis tei tig te keeren, omdat hij nog meer nieuwe muntstukken had, zoo bij zetde. Maar eenmaal in huis, werden de vrouwen gedwongen het ontvreemde geld weer af te geven, waarna aangifte bij de politie gedaan werd. Voor Oofttelers. Carbolineum is tegen woord ighet mid del bij uitnemendheid voor behande ling van boomwonden, zelfs bij kari- kerplekken, alsmede ter bestlijding van insecten en ander gedietie. Meer en meer vervangt het de teer, die volstrekt niet onvoorwaardelijk is aan te bevelen en de poriën verstopt. Even wel, van deskundige zijde is ook reeds gewaarschuwd, dat niet alle Carbo lineum even goed en aanbevelings waardig is. Wil men er het rechte succes mee hebben, dan, dient men wel acht te geven wat men koopt. Niet de prijs in de eerste plaats, maar de kwaliteit moet bij de beoor deeling den doorslag geven. Een Car bolineum soort, welke als deugdelijk en beproefd middel wordt geroemd is de Obstbaum-Carbolineum. Deze is geheel zonder gevaar en als doel treffend aan te wenden. Raakt gij ongelukkiger wijze met gewoon Car bolineum aan knop of blad, dan is het verloren, de geraakte deelen ver branden besli-t. Met Obstbaum-Car- bultneum behoeft ge niets te vreezen: ge kunt het zonder nadeel en met goeden uitslag aan uw boomen of planten bezigen. Men onderscheidt twee merken. Febr.- Maart is de geschikste tijd om met merk A te beginnen, om, zoo noodig merk B later aan te wenden. De uit komsten zijn dan verrassend Prospec tus is verkrijgbaar bij Eduard Net- tesheim te Verilo, Hoofdvertegenwoor diger voor Nederland, de Koloniën en en Zuid-Afiika. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 7 tot 14 Februari 1907. GEBOREN Theodorus Johannes Cornelis, z, van Theodorus Smink en Theodora Berg. Sophia Catharina, d. van Pieter de Wilde en Sophia Kuyer. Maria Jo hanna, d. van Pieter van Doorn en Jo hanna Maria Janssen. Wilhelmina Ma ria, d. van Gysbertus Pothoven en Janne tje van Heesik. Ntcolaas Leonardus, z. van Johannes Hendrtkus Verhey en Carolina Alida Kroon. Gijsberta, d. van Jan Jochem van Doorn en Hermtna van Vonuo. Antonie Hendrikus, z. vanAn- tonie Hendrikus Gerth en Alijda van Apeldoorn. Dirk, z. van Jacob Labrie en Johanna van Mourik- Gerrit Jan, z. van Lubertus Leijenhorst en Willemijn- tj'e Bruinekreeft. Racheliy, d. van Mau- rits Salomon de Pool en Bertha Roos. Everardus Johannes, z. van Gerrit van Deuveren en Grada Johanna Schutten. Maria Heudiika Cornelia Anthonia, d. van Albertus Everardus Smink en Antho nia Groenestijn. ONDERTROUWDAlbertus Jacobus van Dam en Alijda van Amerongen. Albert Ede van Zwol en Geertje Maassen. Egbertus Gelling en Aaltje Geertruida van Slooten. GETROUWD: Aart van 't Veld en Geurtje van Veen. Willem Los en Al- bartje van Soeren- Johannes Hendrikus Joseph de Greef en Cornelia Meijer. mr. Leonard Louis Ferdinand André de la Porte en Francina Adriana Bartha An toinette Moll. OVERLEDENAmelia Godefrida van Wijk, 77 j., echtg. van Anthonie Marinus Kollewijn. Christina Petronella Doele- man, 11 mnd. Willem Angenitus Pol leman, 31 j., echtg. van Engelina van Bynen. Grietje van Daal, 3 mnd. Leusden. van 8 tot 15 Febr. 1907. Geboren: Evert Jan, zoon van Evert Jan Sehreuder en van Alijda Geertruida van de Vuurst. Joannes Baptist, zoon van Nicoiaas van Doorn en van Wilhel- mina Maria Koch. Overleden: Dirk van Garderen, oud 5 maanden. Gerardus Ottonius Veenen- daal oud 5 j. Hendrika van Tweel, oud 72 j. echtgenoote van Hijmen Brouwer. Stoutenburg. van 8 tot 15 Febr. 1907. GeborenJan, zoon van Peter van Mid delaar en van Maria van Zuilen. Johannes, zoon van Wouter van der Heiden en Alijda kuier. Woudenberg. Geboren8 Febr. Marretje, dochter van Albertus Veldhuizen en Dirkje van Veld huizen. 10 Febr. Evert zoon van Aalt van Kampen en Alida van der Wiel. M AftKTIt t richt. AMERSFOORT, 15 Februari 1907. Tarwe f 0.Rogge f 0Boekweit f 0. Appelen f4a f8Peren f0.a f O.Klei- lardapp. f 0.0Ü a f 0 Zandaardapp. f 1.80 k f 2 Hoendereieren f 4.25 af 5.00 per 100 st. Eenden f U.a r Boter r 1.50 a f 1.60 per kilo. Mar garine f 0.a f 0 00 .Zoetern kaas f luppen f 1.00 a fl.30 Kuikens f 0.a f 0.00 Piep kuikens f 000 X f 0 00 Ganzen f0.f0.Eenden fl.a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen I 0 00 a f .0Wilde konijnen f 0.00 a f O.00 Tamme f 0.90 a f 1.40 Duiven f 0.50 a f 0.70 paar. Magere *arkens f 16.00 a 1 20 00 Varkens v. export ia f Zeugen f 50.f 70.Biggen f 8.— f 15. Schrammen f 00.a f 00 Vette koeien 000 af 000.Guste koeien f 00.— a f000.— Kalf koeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a f00.Os f000.a f000. Pinkstieren f O00. - a f000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; 30 heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len 40heet. Zandaardappelen 25000 stuks Hoen- dereieren stuks Eendene eren; 000 kilo Hooi- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 10 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 200 biggen en 20 zeugen. RECLAMES. GEVONDEN DOOR EEN INWONER VAN UTRECHT. Er zijn veel mannen en vrouwen in Amersfoort die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebbeji-.jmssUjien aambeien of prikke lende liuidi tl«l»s en tevergeefs hebben ze ge tracht genezing Je'bekorneni^Voor zulke inwoners zal de Volgen/Ie, openhartige verklaring van iemanyuit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuv\(S zijn. Mrfuffrouw H. Circkel, woneude Bladstraat 9 te Utrecht, meldt ons: Het doet mij groot ge noegen dat ik U kan melden dat ik met Foster's Zalf onmiddellijk een buitengewone verlichting bekomen heb bij droge aari}6eien, waaraan ik reeds geruimen tijd sukkelde'. Al het andere wat ill? hiervoor geproheeid-^Kad, bracht mij geen sfap verder, daarom te meer vind ik reden tot (Junkbaarheid U mijn genezing bekend te maken. J Ik ondergeteekende verklaar dat het boven gaande waar is en machtig U het publiek te linken op elke wijze di^Jj^goeddunkt. \Verzeker U dat de Iqchte Foster's Zalf g^gft, dezelfde^riK? Mejuffrouty Circkel gehad h^U WUAjyn'RSCHUWEN 1^0 EN NAMAAK en koopers er op attent? dat op iedere doos de handteekening van Jamgs Foster voor komt. Ze is te Amersfoort verkingbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezenomg geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f10 voor zes doozen. v..r XIJNMAjrtfr 8, UTREChT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2