Na vijfjaren ml te zijn peest. Plaatselijk Nieuws. slepen boeven niet worden betrapt of in het bezit van bewijsmateriaal wor den aangetroffen. Intusscben heeft de Amsterdamsche politie een maatregel genomen, die den bekenden de uitoefening van hun handwerk niet bepaald vergemakkelijkt. Zoodra n.l. een politiedienaar 's nachts een der bekende beruchte sujetten op straataantreft wordt hij medegenomen, gehoord en gefouilleerd. Zoo werd reeds heel wat inbrekers materiaal in beslag genomen. De maat regel, aldus vernamen wij, wordt on verbiddelijk op alle, als dieven, in brekers en kwartjesvinders bekend staande individuen toegepast en vol doet dermate, dat menigeen van hen zich des nachts niet meer op straat waagt. Waarmee de openbare veiligheid zeer wordt gebaat. RECLAME. Werd zü genezen door de Pink Pillen. Dit betreft Mej. Marina Ven de Voorde, naaister te Hantbeke-dorp. Die schreef onlangs aan den heer Derneville, den depothouder der Pink Pillen te Brussel: alk geef u kennis dat de Pink Pillen mij deugdelijk genezen hebben. Vijf jaren lang was ik in een slechten gezondsheidstoestand. In het bijzonder heb ik geleden aan gebrek aan eetlust, aan zwakheid, aan scheuten in de maag, aan suizingen in de ooren en aan schele hoofd pijn. Die verschillende kwalen lieten mij geen rust, en ik kon ze maar niet doen verdwijnen noch verminderen, tot dat ik de Pink Pillen heb genomen. Alle geneesmiddelen te voren gebruikt waren zonder uitwerking gebleven. De Pink Pillen alleen hebben mij spoedig her steld. Zij hebben mij mijne krachten, mijn eet lust, een goede spijsvertering, in een woord een volkomen gezondheid, weergegeven." Mej. Marina Va. 4 de Voorde. [(Phot. Koekoek, St Nicolas) Wij vestigen den aandacht van den lezer op Iet feit dat de Pink Pillen geen nieuw genees middel zijn. De Pin* Pillen hebben hare be- ijzen geléverd, en-Aedert, bijkans vijftien jaren lebt gij, met eed standvastige regelmaat, op eze zelfde plaats gelezee de verklaringen van nezingen die aan de Pink Pillen te danken wij aldus gehandeld hebben; in* dien wij er ópstonden u voortdurend de re sultaten en de letten onder de oogen te brengen, is dit omdat wij maenen datwij uwe overtuiging niet eenvoudig molden vestigen op ons zeggen maar op bewijzen. VYij zullen u altijd bewijzen leveren. De Pink Pillen zij» onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht! algemeene zwa' kwalen, rheumathieg, scheele hoo^R^Tn, zenuw pijnen. Prijs f 1.75 de dtos, iJdlV- per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SnabiB^Sreiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. cfe Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Prins Hendrik in den Biesbosob. Prins Hendrik deed gisteren per automobiel een tocht, met het doel een onderzoek in te stellen op de domeinen in den Biesbosch. De Dordr. Cl. vertelt daaromtrent het volgende: De Prins, die den tocht per auto had aanvaard in gezelschap van den administrateur van het kroondomein, den heer jhr. O. J. A. Repelaer van Driel, en 's Prinsen adjudant, S. baron van Heemstra, te Willemsdorp, werd opgewacht door den rentmeester van het kroondomein Werkendam, den heer G. P. C. baron Mulert. Aan boord van de «Neptunes" van de reederij P. Smit Jr. te Rotterdam werd gevaren naar de uitgebreide bezittingen van het kroondomein onder de gemeente Werkendam, in den Biesbosch. De reis ging langs het Hollandsch Diep, het Gat van den Amer en het Gat van Visscher, alwaar Z. K. H. en zijn gevolg overstapten op de motorboot «De Komeet", aan boord van welk vaartuig het Gat van Lijnoorden werd afgevaren. Te ruim 1 uur bad men de Ko ningin Sophiahoeve bereikt, bewoond door den landbouwer F. Duinbouwer. Rondgeleid door den bewoner, nam de Prins met veel belangstelling ken nis van het ganscbe landbouwers- bedrijf op deze hoeve. Door het Gat van Steenenhuisje begaven de hooge bezoekers zich naar de Anna Paulowna-hoeve, waar even eens alles, op den landbouw betrek king hebbende, in oogenschouw ge nomen werd. Onder meer werd hier de fraaie hengst «Martin" bekeken, die zich daar in de nabijheid bevond en toebehoorende aan de Vereeniging tot verbetering van het paardenras in den Biesbosch. Nu begaf het gezelschap zich te Kievitswaard weer aan boord van de «Neptunus" om de Merwede af via Werkendam en langs Sliedrecht, Pa- pendrecht, en Dordt naar het Zwijn- drechtsche veer terug te keeren. Hier had zich een groote menigte verza meld, die den Prins luide en harte lijk toejuichte. Z. K. H. uitte er zijn verbazing over, dat zijn tocht in die mate ruchtbaar geworden was. Onmiddellijk (aan boord van de «Neptunus" was geluncht en thee gedronken) werden de auto's beste gen en in snelle vaart ging het naar de residentie. P—i Maa— Huzarenkoorts is niet alleen bij lange na zoo gevaarlijk niet als de thans weer alom heerschende influenza, maar lijkt ons zelfs een probaat mid del daartegen. Ziehier in het kort den inhoud: Het eerste bedrijf gunt ons een kijkje in het officiers-casino van het kleine garnizoentje Jaekschewo op de Russische grens. Wij zien er hoe de officieren er zich des avonds vervelen hoe zij dagelijks, na den eten, eerst een poosje schelden op het ellendige «gat" waarin zij van de buitenwereld zijn afgesloten boe zij alles trachten te verzinnen om een beetje afleiding te zoeken hoe zij zelfs zich amusee ren met de vliegen aan den wand dood te slaan om den avond klein te krijgen, om ten slotte met het kaart spel te eindigen. Dan komt de gelukkige tijding van de overplaatsing naar Kirchhain, een fabrieksplaatsje van 28,000 inwoners, Diet ver van Berlijn. Een der heeren, de vaandrig Rammingen, is daar ge boren, heeft er nog familie, en is er dus wel bekend, en al spoedig ver nemen de anderen, dat er eenige huwbare dochters in het plaatsje zijn. Ook lezen ze uit de courant, dat ze hun overplaatsing feitelijk te danken hebben aan eene van de twaalf «Eere jonkvrouwen", welke bij een bezoek van den Keizer zich heeft laten ont vallen, dat er toch eigenlijk in Kirch- bain garnizoen behoorde te liggen, want dat de dames er nooit eens dansen konden. Het tweede bedrijf doet ons den intocht van het regiment in het nieuwe garnizoen aanschouwen. Men ziet althans de vaantjes der lansen zich langs ramen en balcon van de woning van den fabrikant Lambrecht bewegen en men hoort den kolonel een gloeienden speech tot de autori teiten afsteken, op het marktplein. Rose, de stiefdochter van Lambrecht, de Eerejonkvrouw, die den Keizer op het ontbreken van een garnizoen beeft attent gemaakt, wordt natuurlijk door de luitenants ten zeerste gefêteerd. Lambrecht (de heer Holkers), voor zitter van het comité van ontvangst, is tot commerziënrath benoemd. Te zijnen huize spelen de verdere bedrijven zich af. Alle kennissen komen hem met de onderscheiding gelukwenschen. ook de heer Nippes, Ternooy Apèl), margarinefabrikant, en echtgenoote (mevrouw De Heer), die onmogelijk hun jaloezie kunnen verbergen, wat tot allergrappigste tooneeltjes aan leiding geeft, vooral ook wanneer de officieren hun opwachting komen ma ken en aan Rose een bloemenhulde brengen (in den vorm van een reuzen- bouquet), waarna champagne wordt gepresenteerd. «Van 't plebs wordt geen notitie genomen", merkt Nippes schamper tot zijn vrouw op; maar spoedig wor den ze door luitenant Von Breuten- dorf aangesproken, die hun de groeten van hun dochter Erika overbrengt (welke zij opzettelijk hebben thuisge- laten) en tevens de verrassende mede- deeling doet, dat deze jonge dame met hem in een rijtuig van hun buiten naar de stad is gekomen. Zij ver schijnt dan ook weldra ten tooneele, en de receptie wordt met een dansje besloten. Vermakelijke scènetjes tusschen een leuke oppasser en het vrouwelijkedienst- personeel van den huize ontbreken natuurlijk niet. In het 3e bedrijf blijkt, dat de komst van de militairen iD Kirchain een ganschen ommekeer heeft teweegge. bracht. Dagelijks zijn er partijen, di ners en bals, nu eens aangeboden door het garnizoen aan de burgerij, dan weer door de burgerij aan het garnizoen. De huiselijke aangelegenheden schij nen voor de dames bijzaak te zijn geworden. Ze lijden allen aan huzaren koorts. Mevrouw Nippes gaat zelfs Iteren paardrijden mevrouw Suna dwingt haar echtgenoot, den reeds bejaarden wethouder, zulks eveneens te doen, en Nippes zelf moet leeren voetballen, omdat zijn vrouw vindt dat hij «niet meer zoo slank is als vroeger". De jonge meisjes kiezen haar wandel wegen bij voorkeur in de buurt van het exercitieterrein en Rose brengt het zóó ver, dat zij al spoedig de signalen kan zingen. De oudere hee ren weten ten laatste geen raad meet en beginnen zich bij elkaar er over te beklagen, dat zij, de gezeten bur gers, in het geheel niet meer schijnen mee te tellen. Bröckmann, het raadslid, verklaart dat hij van al dat feestvieren en nachtbraken, zoo slap is als een vaat doek Suna is zoo stijf van het paard rijden, dat zij haast geen voet meer verzetten kan, en Nippes beklaagt zich dat, als hij, om vijf uur in den morgen thuiskomend en hopend nog wat te kunnen slapen, wakker wordt gehouden door de alweer uitrukkende huzaren. Wanneer die menscben eigen lijk slapen begrijpt niemand. En de oude heeren komen tot de conclusie, dat het toch vroeger in Küchhain heel anders was, vroeger, toen ze geregeld hun partijtje maak ten, zoo huiselijkjes bij elkaar gezeten, in hun overhemd. Dan vindt Lam brecht dat het maar weer zoo moet worden en zetten ze zich de daad bij het woord voegend, aan het speel tafeltje. Maar ongelukkigerwijze wordt hun kalm genoegen door de binnen komst van den kolonel verstoord en vliegen allen verschrikt op, om in haast hun jassen aan te schieten. De jonge dames, min of meer door de mama's aangemoedigd, schijnen door het dolle heen. Onnoodig te zeggen, het blijkt trouwens in het vierde bedrijf, dat er al heel spoedig enkele paartjes zijn, die behoefte gevoe len in wat meer innige betrekking tot elkander te komen. Maar ze hebben buiten den waard gerekend, in casu buiten de pipa's. Lambrecht wil dat zijn dochter met den directeur van zijn fabriek zal trouwen, een man die de zaken kent, die flink en degelijk en een goed koopman is. Mama en de doch ter willen dit echtervolstrekt niet,vinden den man wel goed, maar te burgerlijk, en hebben al vast besloten, dat de gelukkige aanstaande luitenant Von Kehgberg zal zijn. Deze komt dan ook op zeker moment met zijn aanzoek voor den dag, maar papa toont hem een brief van een inforrnatie-bureau wat het jongmensch, dat nog al een en ander op zijn kerfstok heeft, lang niet aangenaam is. Hij tracht dan te voorkomen, dat de brief zal worden opengemaakt en doet. zoo gaandeweg, allerei confidenties, waardoor de schoonvader in spe geheel op de hoog te van den toestand komt. Eindelijk zegt deze, dat hetgeen hij gehoord heeft volmaakt overeenkomt met de ontvangen informaties. Hij reikt den luitenant het couvert over en deze haalt er uit een blanco velletje papier. Tableau! De heer Nippes, die een zelfde cou vert van Lambrecbt ontvangt, vindt dit middel om een niet gewenschten huwelijks-candidaat af te wijzen zóó probaat, dat hij het eveneens in toe passing wil breDgen tegenover luite nant v. Brentendorf, die om de hand van zijn dochter komt vragen. «Daar is mijn slachtoffer," zegt Nippes, en bij verkneukelt er zich over, dat hij dit heertje zoo heerlijk zal te pakken nemen. Maar Von Bren tendorf is gewaarschuwd en wil niet bijten, de groote teleurstelling van den ouden heer, hoe zeer deze ook zijn best doet hem aan 't praten te brengen. Ten slotte verraadt Br. zich toch, door de onvoorzichtige opmer king te maken, dat hij er niet zal inloopen, zooals zijn vriend Hans. Nu heeft de brief toch zijn uitwerking zegt Nippes. Maar hij wil het jong mensch een raad geven en beveelt hem aan, door een «huzarenstreek" de dochter van een ander te verove ren. Hij licht hem zelfs in hoe dit zaakje aan te leggen, maar raad hem ongelukkigerwijze aan, den papa van de bewuste jonge dame maar eenvou dig te negeeren. Van deze behoeft de luitenant geen notitie te nemen. «Dien ouwe druk je tegen den muur, je kraakt 'm!" Dan komt toevallig de dochter van Nippes met verschillende anderen bin nen. Luitenant v. Brentendorf treedt op haar toe en kust haar in tegen woordigheid van het geheele gezel schap. Dat vindt de vader meer dan kras en bij wil den jongen man eens flink op zijn plaats zetten, doch deze antwoordt heel leuk dat hij slechts den raad opvolgt, dien Nippes hem zelf heeft gegeven. Er komen nog een massa andere leuke tooneeltjes in het stuk voor, zoo bijv. het huurcontract dat kolonel v. Ellerbeek (de heer Smith) met de koquette weduwe v. Fahreuholz (mevr. v. d. Horst) aangaat en bet huwe lijksaanzoek dat bij bij deze doet. Voegen wij hier nu nog aan toe dat hel geheele stuk door de Neder- landsche Tooneelvereeniging met fris- sche opgewektheid werd gespeeld, dat aan de monteering meer dan gewone zorg was besteed, dan zal men het met ons eens zijn, dat het overtalrijke publiek een hoogst amusanten avond heeft doorgebracht. Het bewees dit trouwens door her haalde onbedaarlijke lachsalvo's, waar voor de griepbacillen en dergelijke onnutte kwelgeesten beslist zijn be zweken. Een woord van dank aan het be stuur van «Amicitia" en wel meer speciaal aan die leden er van, die met de regeling dezer uitvoeringen waren belast, voor de moeite die zij zich gaven om ons dezen genotvollen avond te verschaffen. Bij beschikking van den commis saris der Koningin in de provincie Utrecht zijn benoemd voor het jaar 1907 tot lid en voorzitter der commissie, belast met het afnemen van de eind examens aan leerlingen der hoogere burgerscholen in de provincie Utrecht de heer dr. H. E. Jonkman, directeur van de rijks hoogere burgerschool te Utrecht. b. tot leden dier commissie, de heeren G. J. Buijs, A. M. Kerkkamp, dr. P. K. Lulofs, dr. Th. Weevers, F Wes- seling, S. de Vries, dr. E. J. Beumer, J. M. Thiel, J. C. A. Havinga, B. D. Best, directeuren leeraren der H. B. S. te Amersfoort. dr. P. van Mourik, dr. J. L. Hoor weg, dr. J. E. Enklaar, I. Stibbe, W. Pik, dr. G. van Waals, leeraren aan de R. H. B. S. met 5-j. cursus te Utrecht dr. A. Kijlstra, dr. J. A. Vreeswijk, M. ten Bouwhuijs, J. J. Meder, F. P. Visser, J. de Jong Czn., leeraren aan de G. H. B. S. te Utrecht. dr. B. Meilink, leeraar aan de H. B. S. te Arnhem dr. G. Postma, A. Jochim, A. van Dissel, J. K. Frederiks, leerareD aan de H. B. S. te Deventer; mr. II. P. de Fleveter, leeraar aan de R. H. B. S. te Roermond D. H. te Wichel, leeraar aan de R. H. B. S. te Wageningen. Het examen wordt te Utrecht gehou den. Het aantal weldadigheidsvoor- stellingen in dit seizoen alhier gege ven staat nog met één vermeerderd te worden. De dames J. Wolter (piano) G. van Aken, (viool), en B. von Goethem (zang,) en de heeren J. J. de Stoppelaar, L. Ruijgrok (Utrecht), en A. H. van der Stok (Utrecht,) zullen op 6 April in «Amicitia" eene uitvoering geven ten behoeve der slacbtofiers van de schipbreuk der «Berlin". Het programma luidt als volgt: I. Trio, opus 11 (piano, viool, violoncel), L. van Beethoven, voor te dragen door mej. J. Wolter, G. van Aaken en den heer L. Ruigrok. II. Meisjelief, sprookje Johan J. de Stoppelaar voor te dragen door den heer Johan J. de Stoppelaar. III. Hollandsche Liederen, voor te dragen door mej. B. van Goethem. IV. a. Vijf verzen, J. Philip von Goethem, b. Coninsskinderen. L. H. Grondijs, c. Klokke Roeland, Albrecht Rhoderbach voor te dragen door den heer Anton H. van der Stok. V. a. Air. (voor viool), P. Locatelli, b. Perpetuum Mobile, (voor viool), F. Ries, voor te dragen door mej. G. van Aaken. VI. a. Larghetto (voor violoncel), W. A. Mozart, b. Romance, id., Leo Ruijgrok, c. Scherzo, id., Van Goens, voor te dragen door den heer L. Ruijgrok. VII. a. Kind. Samuel Falkland, b. Drie verzen, C. S. Adema van Schel- tema, voor te dragen door Anton 11. v. d. Stok. VIII. Hollandsche liederen, voor te dragen door mej. B. van Goethem. IX. Trio. Orpheus, Liszt-Saint- Saëns, voor te door mej. J. Wolter, mej. G. van Aaken en den heer R. Ruigrok. Het oniangs in onze bladen voor komende bericht van deelneming door de GemeeDte Montfoori voor f25000 in het maatschappelijk kapitaal (f 40000) lot aanleg eener paardentram Montfoort-Linschoten - sta tion W o e r d e n vereischt nog eeni ge aanvulling. Reeds lang geleden besloot de Raad dier kleine Gemeente f 30000 veil te hebben voor eene spoor verbinding. Op advies van H. H. Burg. en Weth. en den ingenieur Krieger meent men voor de paardentram er rnet f25000 te kunnen komen, daar particulieren en andere belanghebbende Gemeenten zich nog moeten verklaren. Bedriegen wij ons niet dan werd voor den aanleg der Amersfoortscbe tram door de hartader onzer stad naar het hooggelegen station geen aandeel van de Gemeente gevraagd. Voor de rechtbank te Utrecht diende Maandag de zaak tegen A. v. M 36 jaar, winkelier alhier beschul digd van het voor de eerbaarheid aanstootelijke afbeeldingen in voorraad hebben. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Door de politie is j.l. Maandag de hand gelegd op een hoeveelheid varkensvleesch voor het gebruik minder geschikt en daarom door haar wijsselijk vernietigd. De A. F. C. «Quick" is Zondag te Wageningen floor G. V. C. ge slagen met 27 Aan het plaatselijk telefoon-net worden aangesloten bet politie-post- huis aan den Soesterstraatweg met 121, het nieuwe St. Elisabeths gast- of ziekenhuis met 181, de firma Gebrs. De Jager (Hof) met 182, en de heer F. A. Wamsteeker Jr. met 183. Maandagmiddag circa half vier sloeg hel paard van den heer van S. uit Zeist die uit Nijkerk kwam, ter hoogte van de Varkensmarkt op hol. Ip. de Utrechtschestraat werd het door een krachtige hand gegrepen, waardoor ongelukken werden voor komen. 384ste STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 25 en 26 Maart 1907. (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 20. 1007 2326 3504 4678 4704 4723 4724 6314 6336 6581 6586 17063 17075 17077 20014 20357 20358 en 20362. Te zamen 18 prijzen. RECLAME. ZAL AMERSFOORT HELPEN. Deze openhartige verklaring, door een inwo ner van het nabij zijnde Veenendaal gegeven, zal velen mannen en vrouwen hulp en zegen verschaffen. Zij is vol bemoediging en hoop. De Heer A. van Ravenswaay, wonende Eiland Kuba 58 te Veenendaal, schrijft ons: Alvorens ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, klaagde ik altyd over de nieren. Dit was dikwijls zoo erg dat mijn geheele rug er pijn van deed. ïk sliep onrustig en stond 's mor gens altijd op' met een inten§ gevoel van ver moeidheid, £at mij den lust, tot alles ontnam. Ook had ijf veel last van duizelingen en ik kreeg benauwdheden, waarhij plotseling zwee tingen do^r huiveringen wérden gevolgd. Met mijn eetjust ging het hoe, langer hoe slechter en al de |verschillende behandelingen, die ik onderg^n had, waren op niets uitgeloopen en om de Waarheid te zeggen, hechte ik niet veel waarda aan al de gunstige berichten die om trent Üw pillen in omloop waren. Doch ik aan den anderen kant waarom zouden niet evengoed als een ander genezen ft daaromheen doosje komen. Hoe zal ik verwondering en blijdschap beschrijven dadjfiftjk verlichting bekwam en in den n^/ee wekeji had ik mijn volkomen gezondheid weer teruggekregen en kan ik absoluut niets meer jvan mijn vroegeren pijn bemerken. Met een ^gevoel van dankbaarheid zal ik gaarne ander£ lijders attent maken op Uw uitstekend geneesmiddel. Ik ondergeteekendfr verklaar dat het boven staande waar is en'.machtig U het publiek te maken op elke wifte die U goedkunlri. Verwaarloos nooit $en pijn in den rug. Het is het spit zegt gij, en gaat van zelf weg. zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te Vaan, het komt veel ern stiger terug. Deze pijff^A-.^1 *s gewoon nierziekte en de natuur waarschuuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U de échte Foster's Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer van Ravenswaaij gehad heeft. WIJ WAARSCHU WEN TEGEN NAMAAK en maken koopers er op attent, dat op iedere doo» dehandteeke- ning van James Foster voorkomt Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f. 1.75 voor één-of f 10 voor zes doozen,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2