Genees uw RheiiaM. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. RECLAME. Om uw Rheumatiek te genezen, neem de Pink Pillen en gij zult genezen zooals pas Mej, G. de Bruin, Lange Kade" no. 350 te Rotterdam, genezen is, die ons ^schrijft." »Ik ondergeteekende verklaar dat ik gedu rende jaren aan, vreeselijke rheumatiek ben lijdende geweest* waardoorjik zelfs een geheel jaar moest tel bed blijven. Ik kon niets meer doen en leed^ontzettende^-pijnen. Ik heb ver schillende docters geraadpleegd, heb tal van medicijnen' ingenomen,..inaar dat alles zonder succes. Eindelijk heb de Pink Pillen willen beproeven, en dadelijk na het eerste gebruik daarvapi*nad ik de voldoening een verbetering te ondervinden. IJt' ben doorgegaan met de behandeling, de eenige die mij baatte en mij volkomen heeft d$en herstellen. Nu ondervind ik niet de minste pijn meer en kan ik doen wat ik wil." ïtodien gij aan rheumatiek lijdt, indien gij gedurende de lange wintermaanden de marte lingen er van hebt ondervonden, zegt gy zeker tpt u zelf: »0, mocht ik den volgenden winter eens niet zoo lilden»Gij kunt dit, door on- middelijk de behandeling met de Pink Pillen té beginnenv'Gij weet dat rheumatiek veroor zaakt wordt door een gebrek in de uitdrijving dér gtfhge stoffen, ^uit de overblijfselen der voeding gevormd. Dfe rheumatiek ontstaat door een overmaat van urine zuur dat kristalizeert, nu eens in de spieren dan in de gewrichten, en daar ontsteking en pijn te voorschijn roept. De Pink Pillen begunstigen de uitdrijving dier giftige stoffen en zuiveren uw bloed. Zij zyn onovertroffen tegen* bloedarmoede, bleekzucht zenuwlijden en algjmeene zwakte. ...r** Pry-, f 1.75 de poos, f 9.oer doozen. Verkrijgbaar bij Snabjjié, Steigert, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Een bijzondere belangstelling ondervond j.l. Maandag de Fröbel school in de Hendrik van Viandenstraat. De ocbtendscbooltijd was n.l. een openbare les, bijgewoond door een aantal genoodigden de meesten moe ders van leerlingen, en wel voor een goed deel van dezulken, die met 1 Mei gingen verhuizen naar de «groote school", 't Was er allerleukst! Bij de uitreiking van getuig schriften en bevordering van leerlingen aan de industrie- en huishoudschool op 30 April waren behalve het bestuur mede verscheidene ouders als genoo digden tegenwoordig Ter opluistering was er een kleine tentoonstelling ge organiseerd van door de leerlingen vervaardigd werk. Hierdoor kreeg men van den gang van een deel der genoten lessen een aardig overzicht. Reeds meermalen is er vraag geweest naar een cursus in het costuumnaaien aan de I. H. S. welnu; thans zij bericht, dat bij vol doende aanmelding van gegadigden de opening van zulk een cursus eerlang mag worden tegemoet gezien. Inlichtingen geeft de directrice. Het volgende kan ten slotte nog worden gemeld omtrentdebestemming van do vier leerlingen, die met het getuigschrift van wolvolbrachten twee jarigen cursus thans de I. H. S. verlieten Eene zal zich wijden aan het huis houden, eene andere wordt diacones en de twee overigen zullen worden opgeleid voor assietente in de apotheek. De gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben op Maandag 13 Mei a.s. des voormiddags 10 ure. Overste R J. graaf Schimmel- penninck, adjudant van H. M. de Koningin, heeft zijn dienst hij H. M. Huis hervat. De le luit. J. C. J. Kempees van het le reg. veld-art. wordt 1 Oct. overgeplaatst bij het 4e reg. .veldart. te Ede. Bij de 5de batterij van het le reg. veld-art. die 1 October overgaat naar het 4de reg. veld-art. te Ede, zijn ingedeeld de kapitein C. G. Preuijt, le luit. G. Doorman en R. D. Storm Buijsing. De le luitenants J. Kooiman, van het 5e regiment infanterie, en J. H. Hardenberg, van het regiment grenadiers en jagers, leerlingen van de Hoogere Krijgsschool, zijn 1 Mei hier aangekomen en z.ullen tot 1 October dienst doen bij het le regi ment veld artillerie. Bij de groote oefening der Weer- baarheidsvereenigingen, op Hemels- vaardag bij Amersfoort te houden, zal de plaatselijke afdeeling van den ^Volksbond tegen drankmisbruik" de pantine verzorgen. Allen, die belang stellén in teeken- onderwijs worden door de plaatselijke afdeeling van het »Ned. Onderwijzois Genootschap" uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering heden avond half acht in de vergulde Zwaan", waarop door den heer R Noordhoff, Hoofd eener schoot te Amsterdam, zal besproken wordenHet nieuwe in het teekenonderwijs en zijn blijvende resultaten In de zaal hangen de teekeningen en liggen de schetsboeken eener 6- klassige Lagere school ter bezichtiging Als dader van den inbraak met diefstal ten huize van den heer Van Wessum is door de recherche aan gehouden de huzaar P M., van het 4e regiment huzaren gedetacheerd bij de Rijschool De man heeft een volledige be kentenis afgelegd. De beer L. van Dommelen onderwijzer aan de openbare Lagere school Beekstraat, zal 15 Mei zijn 25-jarigen dienst hij het onderwijs herdenken Bij besluit van den Minister van Financiën is de 385e Staais-lot-rij vastgesteld, welke aanvangt 29 Juli en eindigt 18 October '1907. Hermanus v d. Heijden hoopt a.s. Dinsdag 7 Mei den dag te her denken, dat hij vóór 25 jaar bij de firma v. Vollenhoven in dienst trad. Tevens zij vermeld dat dit bij deze firma reeds den 4den jubilaris is, die onafgebroken 25 jaar zijn plichten trouw vervulde. Dat ook hem dien dag niet ongemerkt moge voorbijgaan. In de Donderdagavond gehouden algemeene vergadering van aandeel houders der N. V. Ameisfoortsche Bank, werden de balans en de winst en verliesrekening over het boekjaar 1906 goedgekeurd op het dividend bepaald en f 10 per aandeel. Naar wij vernemen is ook de heer J. B. de Beaufort, oud-burge meester van Woudenberg, tot can- didaat gesteld voor de Prov. Staten. Lijst van Brieven geadresseeid aan onbekenden en verzonden van het Postkantoor te Amersfoort ge durende de 2e helft der maand April 1907. Brieven Beurs Amsterdam. Kubly Deventer. Heddema Den Haag. Borret Harderwijk. Scheurleer Leersum Smaal Middelburg. Tornia Rotterdam. Sluismeester Vreeswijk. Hukby Bournemouth. Doornmabr Deventer. Willemse Frentrop. Hoyer Baarn. 't Schijnt wel, dat, nu de tram wellicht de langsten tijd heeft geleefd men er meer gebruik van gaat maken. Het volgende staatje geeft een over zicht van het vervoer, enz. in de maand April 1907 6S15 491.05 66.23 557.27 10.32 1906 6460 463.82 24.79 488.61 9.05 1905 6741 483.97', 549.54 10 18 1904 6226 530.95 552.10 10.22 1903 6309 512.45 529.55 9.82 1902 40S9 8.06 In de eerste vier maanden van 1907 werden vervoerd 25.852 beta lende passagiers, tegen 25,750 in het zelfde tijdvak van 1906 en 25,692 in 1905. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige piedikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 5 Mei geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorm 10 uur, Ds. 'te Mi-ij re Renionstrantsche kerk. Voorm. 9Vi uur, Ds. Hooykaas. Godsdienstoefening voor jongelieden. Voorm. 11 uur, Ds. Hooykaas. Gewone dienst der gemeente. Doopsgezinde Kring. Hel Logegebouw Van Persijnstraat No 1. Vooim. IO'/i uur, Dr Johs. Dyserinck, Em-pred. te 's Gravenhage. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm 10 uui, Ds Uuiuiei. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Üoiiner. Beide keei en coll. pl Erneniuskas. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, D>. Kunst, pred te Nijkerk. 's Avonds 5'/i uur. Ds. Teerink. Maandnl. Collecte, Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/, uur, de Heer li. Schot horst van Luriteren. 's Av. 5 uur, de lieer H. Schothorst. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier" Voorm 9'/i uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Te Vonrtliuizen (Veluwe) is het voor rekening van de Delftsche en Sohiedamscbe Gezondheidskolonies ge bouwde Koloniehuis geopend. Daarbij werd achtereenvolgens het woord ge voerd door Dr Van Hees, voorzitter der Delftsche Gezondheidskolonie, den Heer Boekholt voorzittel der bouw commissie, Mevr. Wed van Marken, den Heer Schildt (allen uit Delft), Baron Van Nagell, burgemeester van Barneveld, en den Heer Poortman, uit Schiedam. Het gebouw, in eene schoone, ge zonde en boschrijke streek gelegen, maakt een aangenameii indruk In de groote eetzaal is een fraaie tegelplaat aangebracht, voorstellende den over gang van de duisternis tot het licht. Deze tegel is een geschenk van de heeren Thooft en Labouchére te Delft. Luchtscheepvaart. Een uitvinding dergebroeders Wright. Als we niet reeds menigwerf te leurgesteld waren door stellige en overtuigende mededeelingen aangaan de de onornstootelijke bewijzen vooi de oplossing van het vraagstuk der luchtscheepvaart en als Graham Bell de uitvinder der telefoon niet zoo oud was, zouden we een oogenblik kunnen meenen, dat de periode van proefnemingen en probeersels nu dan toch waarlijk voorbij is en dat de prac- lijk aan 't woord staat te komen Graham Bell heeft nadrukkelijk vei- klaard dat van Amerika de victoiie zou uitgaan, dat Amerika allen ande ren ver voor is op het gebied der luchtscheepvaart en dat de gebroe ders Wright liet vraagstuk eens en voor altijd opgelost hebben Voorbij is alle twijfel aan den mogelijkheid, «de vliegmachine is er en het eenige wat er nog gebeuren moet is het aanbrengen van verbeteringen". Daar Graham Bell juist in Engeland is om den hem door de hoogeschool van Oxford verleenden doctorstitel in ont vangst le nemen, zullen we er bin nenkort misschien wel meer van hooien." Merkwaardige vondst. Men meldt uit Gouda aan de »N. R. Ct.": Niemand heeft zich nog aangemeld om de f'2300, die in het begin dei vorige week in den Bloemendaalscbeii weg bij Gouda zijn gevonden door een drietal kindeien van den boeren- weikman Van Kempen. De kinderen, op weg riaar school, vonden bij de z.g. witte brug, aan den kant van den weg, naast de schoeiing, een oude blikken doos, die een gewone wandelaar niet zou hebben opgeraapt. De kinderen deden het echter wel. Het deksel ging er gemakkelijk ai en het jongentje, dat de doos opende, kende de daarin verborgen waarde niet (20 bankbiljetten van f 100 elk), doch een ander meisje nam de papier tjes van hem over. In de blikken doos zat nog een kleiner, een z.g. schoensmeerdoosje. Het deksel hiervan was al eenigszins verroest, zoodat het doosje, waarin een bankbiljet van f 300 zat verborgen, moeilijk te openen was. Li'.' De kinderen gooiden de beide doos jes in de sloot en gaven het geldswaar dig papier in bewaring aan een vrouw daar in de buurt wonende met wier kinderen de gelukkige vinders ge woonlijk en ook thans naar school gingen in liet doip Waddingsveen. 's Middags na schooltijd yverd de vondst weder teruggehaald en bij de ouders thuisgebracht die wat vreemd op keken. Den volgenden dag werden de bur gemeester van Waddingsveen en de wethouder bij wien de arbeider Van Kempen werkzaam is met een en ander in kennis gesteld. De nuiiiineis iler binkbi jet'en werden genoteerd. Van Kempen zeil behield het geld. Zaterdag heeft de politie van Wad dingsveen gevischt naar de door de kinderen weggeworpen doosjes doch ZOiiderresUllaal Die doosjes konden zoo dacht men, eenige aanwijzing geren. Men vermoedt dat het gevonden geld van dipfstal afkomstig is en dal het daar in verlegenheid is neerge legd ol verstopt. Ook wijst alles er op. dal de d.ios er nog niet lang ge legen kan hebben. liet Meinachten. Men schrijft uit Zeeland Tot de niet meer in eere gehouden wordende gewoonten in deze provincie is het Meinachten en wat voor oen kwart-eeuw misschien er nog van ovei gebleven was moet beschouwd wor den als een satire, op een eenmaal verheven idee van natuurvereering Voor vele eeuwen bluschte men in den Mei-nacht alle vuren uit, om des morgens weer nieuwe te ontsteken. Waarom werd dit gedaan? De Mei maand, de wonne- oi vreugdemaand van ons voorgeslacht, is de schoonste maand van het jaar dan verandert en vernieuwt de gansche schepping haar gelaat, dan tooit moeder Aarde zich eiken dag met nieuwe bloemen en geeft tevens deri landbewoners het vooruitzicht, op miklen overvloed uit haren vruchtbaren schoot. In dat vooruitzicht bouwen de vogels hunne nesten, paart alles wat adem heeft, en zouden die wenken der Natuur verloren gaan voor den menscb? Een onzer oudheidkundigen zegt daarvan: Neen, die wenken werden door de Vadeien opgevangen. Zij stelden de schoonste der maanden vooraan in de rij der dagen, en be gonnen met haar den nieuwen tijd kring. Daarom moest alles nieuw, alles gereinigd worden. De jongeling zocht de geliefde, «meide" (d. i. ver sierde) haar met bloemen, waardoor zij zijn «meisje" werd, en bekranste de woniug waarin zij hun verblijf zouden nemen, met jeugdig groen, opdat zij hare huishouding of smeisenije" mei vroolijke gewaarwordingen beginnen mocht. Het oude Meifeest was het begin van een nieuwen jaarkring op den feestdag der Natuur en der Liefde, de dag van Nehalennia en als zoo danig de dag der maagden en der moeders. Nog lange jaren nadat men niei meer aan Natuurvereeniging dacht zag men op den eersten Meimoigen de huizen met groen versierd en tot voor weinige jaren misschien than:- nog wel op enkele plaatsen brach ten de jongelingen aan de aardigste en liefste meisjes kransen, en aan de minder geliefden stroopoppen Met wat angst werd op die boeren- doi pen, die eeiste Meinacht door.som- mige meisjes afgewacht, in het be- wustzij i dat de meisjesjaren reed verre achter den rug waren en met angst, dat de een oi' ander onbarm hartig jongeling dit na Meinachts morgen door het plaatsen van een stroopop grievend zou doen gevoelen, lot schande van familie en tot het geien van stof voor weken lang ge sprek in arbeidershut en boerenwo ning. Men moet ze kennen die dorpsin triges, met minnenijd Maar overigens heerschte alomme vroolijkheid, en het voorvaderlijk liedje der rondedansen klonk heinde, en verre Hei 't was in den Mei. zoo blij Hei 't was in den Mei! Er liep een patertje langs den kant Hei 't was in den Mei! BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 25 April tot 2 Mei 1907. GeborenEvert, z. van Jan Brouwer en Everdina Johanna Oerlemans. Everardus, z. van Wijnand Kraan en Niesje Wabbina Petten. Johanna, d. van Hendrik Koenen en Gerritje Barten. Antonia Francisca, d. van Bodewijk Mostertman en Geertruida Maria Maijer. Cornelis Hendrik, z. van Johannes Kuit en Stefiena Hen drika Krol. Mijndert André, z. van Mijndert Pon en Antje van Doesburg. Petronella, d. van Bernardus de Wit en Elizabeth Oostveen. Arie, z. van Arie van Barreveld en Theo dora Wilhelmina Jekel. Hijman z. van Israël de Groot en Grietje Hil versum. Gerrit, z. van Jacob Bouw meester en Aaltje Beek. Hendrika Maria, d. van Jan Andries ter Hoeven en Hendrika Kuijer. OndertrouwdHeiken Conrardas Haikes en Johanna Hendrika Kreuzer. Gijsbertus Brandsen en Gerarda Hageman. Carolus Johannes Josephus de HeuzdeD, gezegd van der Sluyse en Hendrika Ambrosia Driessen. Petrus Johannes Meinders en Alijda van Noordenburg. Piet Jacobs en Johanna van Nimwegen. Gerrit van Putten en Johanna Christina ver Beek. Johannes van der Horst en Jacobje van den Hazel. Albertus Kraan en Wilhei .ina van Barneveld. Jan Hoksbergen eu Susanna An tonia van de Burg. Getrouwd: Willem van Onnen en Paulina Willemijntje Heilijgers. Hubertus Henricus Thiery en Geer truida Maria van der Linden. Al bertus Arnoldus Apeldoorn en Hen drika van 't Boveneind. Harm van der Vecht en Jantiena Klingenberg. Overleden: Geertruida de Vries, 6 j. Cornelia van Zelm, 61 j., echtg. van Nicolaas Drieënhuizen. Corne lia Walet, 34 j., ongeh. Antonia Uppelschoten,78 j., wed. van JanPan- nelo 'k. AntoniusTheodorusPijpers, 16 j. Levenl. geb. kind m. g. van Johannes Dermois en Geurtje van den Bosch. Alijda van den Eshof22j., echtg. van Jan Fremouw. Woudenberg. Geboren: Jannigje, dochter van Maas van Kempen en Maatje Pater. OndertrouwdGerrit van Kolfscho ten, 25 jaren en Johanna Gerdina Mulder, 28 jaren. Jan Vlastuin, 23 jaren en Hendrika Koudijs, 27 jaren. Gehuwd: Evert Meerveld, 19 jaren en Aaltje Veldhuizen, 22 jaren. Overleden: Gijsbertje van VoskuileD, 2 jaren. Leusden. van 26 April tot 8 Mei 1907. Geboren: Melchior, zoon van Mel- chior Zijtveld en van Maria van Duin kerken. Dirkje, dochter van Wouter Bouwman en van Gerritje van Essen. Eduard Jan, zoon van Jan Wijnen en Alijda Everarda de Wijs. Aloij- sius Hendrikns, zoon van Adrianus Cornelis Beijer en Maria Sophina van Zuilen. Overleden: Geerlof Kleinveld ond 72 j. weduwnaar van Geertruy van de Boom. MARKTBERICHT. Op de veemarkt van j.l. Dinsdag golden Vette koeien ran f 180. f240.— Kalf- a II -190.— - 250.— Guiste- a n -130.— -190.— Kalfvaarzen ii - 130.— - 200.— Guiste a ii -100.— - 150.— Pinken ii - 60.— - 90.— Stieren ii - 80.— -150.— Aangevoerd waren ongeveer 40 stuks. AMERSFOORT, 3 Mei 1907. larwe f 0.Ropge f 0 Boekweit f 0 Vppelen f0.a f 0Peren f0.a f 0.Klei- iardapp. f 0.00 'a f 0.Zandaardapp. 11.80 a f 2.— Hoendereieren f 3a f 3 35 per 100 st. Eenden f U.a f Boter 1.10 a f 1.25 per kilo. Mar garine f 0.a fO.OO. Zoetem. kaas f Kippen fl.a fl.40 Kuikens f 0.a fO.OO Piep kuikens f 1.00 a f 1.50 Ganzen f0.f0.Eenden f 1.00 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO a f 0.00. Hazen 1 0.00 a f .0Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00 Tamme fO.OO a f1Duiven f0.50 a f0.70 paar. Magere varkens f 18.00 a i 25.00 Varkens v. export 0a f 00.Zeugen f50.f70.Biggen f8.a f 12.Schrammen f 00.a f00Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a f000.Kalf koeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a fUO.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 150heet. Zaridaardappelen160000 stuks Hoen dereieren stuks Eendeneeren; 1100 kilo Hooi- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 15 magere varkens, varkens voor exportslagerijen, 450 biggen en 40 zeugen. RECLAME. MEN WORDT VERZOCHT DIT TE ONDERZOEKEN. De volgende getuigenis, werd ons gegeven door een bewoner van Amersfoort en daar zij veel personen van hun lijden verlossen kan iu deze stad zullen zij, die hieromtrent meer willen weten, goed doen zich daarnaar te informeeren. De Heer J. van, Doorn, wonende Buiten de Kleine Koppel 21, te Amersfoort, deelt ons mede Vóór het gebruik van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen ben ik ruim zeven jaren lang op gescheept geweest met een nierkwaal. Steeds had ik hevige pijn in den rug en in de rechterzij, daarbij kwamen verschrikkelijke duizelingen en somtijds leek het mij toe, alsof het bloed stil stond, ik moest mij dan vasthouden om niet neer te vallen. Het kwam dikwijls voor dat ik totaal ongeschikt was om bet rhin-te werk te ver richten en het bed moest houden. Wat ik hier ook tegen aangewend had, alles was te vergeefs en ik dacht dat ik rnyn geheele leven op deze wijze zou moetei>-voortsukkelen. Men maakte mij attent op Uw Pillen, die ik dadelijk liet komen en ik was werkelijk ten zeerste verwon derd over de snelle wijze waarop deze werkten. Na een paar dagen gevoelde ik mij enorm veel beter en nadat ik één doosje geledigd had was, ik geheel hersteld. Ik had nooit kunnen denken dat er zulk. een afdoend middel bestond, daar alle andere medicijnen toch te vergeefs geweest waren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die}U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat het een lichtet ongesteldheid is, maar in werkelijkheid zijn hetJJwe nieren. De natuur waarschuwt U op dezcj wijze dat Uwe nieren de belangrijkste Uweój organen" zwak zijn en hulp vragen. Zij zgn overladen geworden en kunnen hun werk jpiet meer voleindigen. Daar de nieren de verzamelplaatsen van het lichaam zijn, is het hun werk het Oloed te filtr.e'eren en scheiden zy .-'O gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zy hiertoe niet in staat zijn. hoopen zich deze ijpnreinbeden op in het gestel, doordringen het geheele 1 chaatn en ver-, oorzaken rheumatiek, neuralgie, heuppijaf-jTcht, len lenpijn, hartzwakte, sclille h_o^f«>pijh, flauw ten enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Van Doorn gehad heeft. Zij zijn te Amers foort verkrijgbaar bij den Heer t. van de Wpg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10.— voor ze» doozen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2