BINNENLAND. Genezing van eene Winkelierster- Zij die de Pink Pillen Gemengd Nieuws. van den Generaal-Majoor-Commandant der 4e Divisie Infanterie. 2e id. Zwaar Zilveren Medaille van den Heer Burgemeester der Gemeente Amersfoort. 3e id. Zilveren Medaille van den Kolonel-Commandant v/h. 5e Regiment Infanterie. Voorts zijn als extra Prijzen uit geloofd Negenprijs. Zilveren Medaille van den Heer J. Oostermeijerextra Prijs, hoogste Korpsgooier, Geëmailleerd Zilveren Knus van den Heer A. de Vries „Byoutier". Voor de Personeele wedstrijd zijn uitgeloofd ongeveer 25 prijzen be staande uit prachtige Kunstvoorwerpen en Luxe-artikelen, waaronder wel willend aangeboden door: den Heer A. H. Tromp van Holst, Majoor der Schutterij, den Heer A. H. van Kalken, President der Sociëteit „Ver- eeniging," de Sociëteit „Amicitia," de Kegelclub „Wodan," den heer B. Brom, den Heer Th. H. G. Brandsen, Sigarenmagazijn „De Moor." Serie-prijzen. Ie Prijs. Voor het hoogste aantal punten in 3 kaarten een Kunstvoor werp ter waarde van f50. 2e Prijs. Een Kunstvoorwerp ter waarde van f30. 3e Prijs. Een Kunstvoorwerp ter waarde van f20. De uitgeloofde prijzen op de vrije baan zijnle prijs f 400.—. 2e prijs f250.3e prijs f125.—. 4e prijs f80.—. 5e prijs f60.—. 6e prijs f50.—. De overige Prijzen, ten getale van circa vijf en twintig, bestaan uit Kunst- en Luxe voorwerpen. Eiken dag wordt een extra-prijs ad f5.— beschikbaar gesteld voor dengene die het hoogst aantal houten werpt op eene kaart. Voorts zal op Zondag 30 Juni door de Amersfoortsche Muziekvereeniging onder directie van den heer J. A. Jochems, des namiddag te 2 uur een matiné en des avonds van 8—10 uur een concert gegeven worden. Dinsdag avond 2 Juli geeft het Harmonie gezelschap „Fidelio," onder directie van den heer C. H. Stoetzer een concert en Zondag 7 Juli des avonds te 8 uur wederom een concert door de Amersfoortsche Muziekvereeniging. De feestelijke uitreiking der prijzen zal plaats hebben op Maandag 8 Juli des avonds te half negen en gevolgd worden door een bal. RECLAME. gebruiken genezen. Mevrouw Phüomène Lannoy, winkelierster te Jumet, Brusselsche Straatweg No. 161, is door de Pink Pillen genezen. Als ille winkeliers en winkeliersters, Ijfeeft Mevr. ïiannoy al hare krachten noodig en het ergste wat haar kan overkomen, is ziek te worden. Dat is haar on gelukkigerwijze gebeurd, m*ar zij heeft de Pink Pillen gebruikt, en c^t merkwaardige middel heeft dadelijk de piekte die haar tot verval bracht op, de vlucht gejaagd. Het is alleen jammer dat zij de; Pink Pillen niet eerder geqjbmen peelt. Zij fcou dan eerder ge nezen zijn en haar gestel niet gedurende 2 jaren hebben doèn onderntfijnen. sGedurénde 2 yaren, sQÉnjft zij, ben ik door bloedarmqede ondermijnd/en niets is er scha delijker voor een» winkelierster dan die ziekten die slepen en waarvan Jnen zich niet kan ver lossen. Indien ik d$ Pink Pillen eerder had ge kend, zoo ik zeker zoo lang niet geleden heb ben. Ik geef U verrlof juist mijne verklaring openhaal* te maken in de hoop dat zij onder de oogen zal komen van het grootst aantal men- schen, en zoo by velen zal voorkomen wa£ mij is gebeurd, dad is te zeggen langen tüfl onnoodig te lyderfT De .Pink Pillen hebben mijn kracht, eeyust en 'een goede spijsvertering weergegeven. If heb geen benauwdheid,^eene steken in de «ijde meaf, en rust des /achts goed." i De Pinjf Pijen zijn onovertroffen tegaf bloed armoede, ,bl|ekzucht, neurasthenie, zwakte, rhwnnatiek. Prys f 1.75 de doos, f 9.— pap 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steigert, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Zaterdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De heereD J. Sinnige en H. Meursing waren verhinderd (eerstgenoemde wegens ziekte) de vergadering bij te wonen. Na lezing van de notulen der vorige vergadering deelt de voorzitter mede dat zijn ingekomen: lo. Een missive van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid over een reglemeut van de econom. bibliotheek aan het departement. Aangenomen voor kennisgeving. 2o. Missive van den minister van Waterstaat, behelzende de benoeming door Gedep. Staten van een commissie van advies over de spooi wegdiensten. Wordt voor kennisgeving aange komen. 3o Een afschrift van 't adres ter bevordering van invoering van den Amsterdamschen tijd, door de com missie van den graanhandel aan de Tweede Kamer gezonden. Voor kennisgeving aangenomen. 4o. Toelichting op 't verzoekschrift van de Kamer van Koophandel te Deventer,omtrentdespoorwegtarieven. Hierin wordt door reclamante als een der redenen aangevoerd, dat de vracht prijs van een wagori graan vanaf Deventer naar Aalten even hoog is als van Rotterdam naar Aalten, terwijl het afstandsverschil 68K.A1. bedraagt. De Heer Van Haselen vindt dat dit alleen wantoestanden zijn voor Deven ter, dat in 't centrum ligt, waar veel graan, vooral als fourage, gebruikt wordt. Spr. weet beslist dat niet alle handelaren met 't adres instemmen De heer Van Dam meent dat waar spoorwegmaatschappijen voor bij zondere gevallen goedkoope tarieven vaststellen, lie Kamer van Koophandel het recht niet heeft daartegen te reclameereri. Na nog eenige discussie wordt be sloten nadere inlichtingen te vragen, met rnemoreering van hetgeer. de heer Van H. gezegd heeft. 5o. Adres van Groningen en Am sterdam om subsidie aan de Zuid- Amerrka-lijn toe te kennen. De heer Van Dam zegt, dat het van belang is, dat deze lijtr behouden blijft, en daar ze niet kan bestaan, moet de regeering haar subsidieeren. Engeland heeft mei verscheidene lijnen hetzelfde gedaan en succes er mee gehad. De heer Van Duinen is ook voor subsidieeren. Wordt besloten adhaesie aan de adressen te betuigen. 60. Het advies van de commissie uit de Kamer, bestaande uit de b.h. Van Duinen en Meursing, aangaande de adressen der Vereen, van Ned Werkgevers, gericht aan de regeering, inzake de ongevallenwet, wet op de ziekteverzekering en bet arbeidscon tract. De commissie is van meening dat de Vereeniging hiermee een beieel'd- beid aan de Kamer van Koophandel heeft willen betuigen, brengt hukle aan de mannen, die zulk een gruote en diepe studie van deze onderwerpen hebben gemaakt en stelt voor deze voor kennisgeving aan te nemen. Wordt besloten aan het prae-advies gevolg te geven, onder dankzegging aan de heeren, die de commissie vormden. Hierna sluit de voorzitter de ver gadering. De spoorwegwachter aan den Leusder weg bemerkte Zondagavond te 7 uur, dat een ongeveer tweejarig kind geheel alleen zich een eind op de spoorbaan had begeven en daar stilletjes aan den slootkant zat te spelen. De man haalde de kleine van deze ge\aarlijke plaats weg en trachtte aanvankelijk te vergeefs, te weten te komen waar het kmd thuis behoorde. Van de vele nieuwsgierigen die weldra van alle kanten kwamen toeloopen, was er niet een, die het kind herkende. Eindelijk kwarn er iemand van onder Leusden, die het rqéenam en aan de ouders terugbracht Wat beter toezicht mag dezen ouders wel aanbevolen worden. Onder leiding van kolonel L. W. van Hoek wordt van 17 tot 22 Juni, door de hoofdofficieren en eenige kapiteins van het 5e regiment infan terie een kadermanoeuvre op het terrein gehouden, op de Veluwe. In verband biermede zijn Maandagmor gen naar Voorthuizen vertrokken kolonel Van Hoek voornoemd, luit- kol. J. H. van der Burg, majoors D W. de Jager, F. H. Boissevain en H. J. Indeweij, kapiteins jhr. H. M. van der Goes, H. I. van Santen, P. C J P. Kroeze en J. F. A. P. Kroeze en J. F. A. Biscboff. De majoor A. Holland, com mandant van het lo bataljon 8e re giment infanterie, is, op zijn verzoek overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie alhier terwijl de luitenant kolonel P. G. Weuringh naar Does burg wordt overgeplaatst. Onderstaand berichtje treffen wij aan in »het Volk", ilagblad van den arbeiders partij. Afbeuling van postboden. Vroeger gold voor de postboden de bepaling, dat zij niet rneer behoefde te dragen dan 18 K G. Was hu vracht zwaai der, dan kon hulp ver strekt worden. De meesten namen het zoo nauw niet en sjouwden dikwijls meer, daar het ook vaak voor hen bleef liggen tot den volgenden post. Koiten tijd geleden is nu echter ook van hooger hand last gegeven liet met die 18 K G zoo nauw niet te nemen. Ziehier een klein staaltje iioe dat wordt opgevolgd. Den postbode van Bunschoten naar Amersfoort vice versa, die een dienst heeft van 9 loopuien (liet maximum is 8), werd verleden week door den hoofdbesteller gelast, om boven zijn gewonen post een ijzeren brievenbus, 48'/i K G. zwaar, twee en half uur lang te dragen. De man was natuurlijk daartoe niet in staat en liet hel gevaarte voor eigen rekening door een vrachtrijder naar het hulpkantoor vervoeren. Zondagmorgen geraakte hel 6-jarig zoontje van zekere D., wonende op de Breedestraat al spelende in de Sirigeigracht, nabij de Heliebrug. J. Rijn begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken de jongen behouden op den wal te brengen. Zondagmorgen 9 uur werden twee kinderen van v. 't Riet, wonende ïn de Hellestraat, vermist. De ont stelde ouders en familieleden die dade lijk aan het zoeken gingen, vonden le kinderen eerst des avonds omstreeks 6 uui aan den Heiligenbergerweg terug. H. M. de Koningin werd Zaterdag middag door flare doorluchtige Moeder aan het station alhier afgehaald. H. H. M. M. reden langs de Koninginne- laau over den Aniersfoortschen berg en langs Soesterberg naar Soestdijk. Des avonds passeerde H. Al. de Koningin in haren koninklijken salon wagen per H. ij. S. Al. onze gemeente op reis naar het Loo. De voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres aan de Aleisjes- sehool bestaat uit mej. A. H. Wolbers te Kampen en mej. A. B. G. van Slee te Nijmegen. De beer H. Kremer sedert twaall jaar coucieige van bet Militair tehuis aan de Beekstraat gaat in gelijke be trekking naar Ede. Men denke aan de vergadering der Oiarije vereeniging op hedenavond. Van een schilderskneeht werk zaam in een der perceelen aan den Ouden Vlasakkerweg werd j.l. Zaterdag het rijwiel ontvreemd, door hem in een aangrenzende woning geplaatst. Maandagnacht werden door ver breking van een ruit uit een winkeltje aan de St. Agathastraat een paai worsten ontvreemd. Aan den Raad der gemeente werd een van 51 handteekeningen voorzien rekest gezonden om het minimum schoolgeld voor de Hoogere Burger school voortaan te bepalen op 160 De muziek vereeniging «Een dracht van de plaatselijke afdeeling van den »Chr. Nationalen Werkmans bond", zal deelnemen aan het concours te Diemen. In de plaats van den heer S. Apiroot is hior benoemd totlsraëlie tisch godsdienstonderwijzer de heer A de Wolf, uit 's Gravenhage, die Vrijdag in functie trad. De opening der jachtbedrijven, het schieten van waterwild met slag netten en liet vangen van eendvogels in een eendenkooi of' daarmede ge' lijkstaand toestel, is voor de provin cie Utrecht bepaald op Zaterdag 13 Juli aanstaande. Naar wij vernemen, zal het concert, door de Amersfoortsche mu ziekvereeniging te geven, dat ver leden week wegens het gure weder werd uitgesteld, aanstaanden Zondag worden ingehaald Wanneer het tenminste dan niet andermaal moet worden afgewimpeld. Luitenant D. Buijs is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli over geplaatst van het 5a naar liet 3e regi ment infanterie, met bestemming voor Ber gen-op-Zoom. De Utrechtscho Jachtvereeniging houdt Donderdag a.s een jac.htrit, waarbij de le luitenant D C. Al. André de la Porte van het le ree. veldai til- lerie le Utrecht als jagerrnet-sterzal fungeeren. Te l3't uur woi dt afgeieden van «Huize Volleiihove" aan den Amersfoortschenstraatweg. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkantoor te Amersfoort, ovei de le helft der maand Juni 1907. V. Zon, Alblasserdam. Fontein, Verliage, Constancia, Tiansen, Gutier ing, Mourik, v. Spanje, Holten, v. Dijk, Jansen, Smit, Lensen, Bartelen, Senièa, Kooi, Blora, Amsterdam. Utrecht. Hummelo. llotterdam. Marsctiok Amelen. Amsterdam. Haarlem. Haag. Nuland. Rotterdam. Zeist. Rembang. Zondagavond omstreeks 5 uur geraakte het 4-jarig zoontje var. Ver schuur, in de diepe gracht nabij het Militaire Hospitaal. Een fluks toege schoten 18 jarige jongen mocht het genoegen smaken, hel kind, dat reeds zinkende was, op het droge te bren gen, zoodat liet met den schrik en een nat pak vrijkwam. Vredesconferentie. Het Haagsche correspondentiebureel meldt Alaandagrniddag heeft alhier plaats een samenkomst van eenige gedele geerden van verschillende rijken, onder welke ook Nederland, om zich te ver staan over voorloopige aanwijzing van vice-presidenten van de 4 commissiën waarin de conferentie zal worden ver deeld. De eerstvolgende algemeone openbare vergadering der conferentie is bepaald a.s. Woensdag, 's namiddags te 3 uur, en het voornemen is daarin een beslissing te vragen over de al of niet openbaarheid der volgende algemeene vergaderingen. De alhier aangekomen deputatie van vrouwen uit alle landen, vertegen woordigend den Internationalen Vrou wenraad, ter aanbieding aan de con ferentie van een belangrijk vertoog, heeft bij monde van een der dames een onderhoud gehad met den secre taris-generaal derconferentie, aan wien het veizock werd gedaan de afgevaar digden van den Viouwenraad in de gelegenheid te stellen eu coips in een publieke vergadering der conferentie het request aan den voorzitter te kun nen ter hand stelleu ten overstaan van de leden. Het antwoord luidde dat het doel der conferentie niet was de tot haar gerichte verzoekschriften op de wijze als de Raad zich voorstelde, in ont vangst te nemen Dientengevolge zui len requestranten vermoedelijk aan den president, den heer Nelidow, een audiëntie aanvragen om zich van bovenvermelde taak le kwijten. Het aantal voorstellen dal door ge delegeerden ter Vredesconferentie ovet de aanhangig gemaakte onderwerpen en vraagpunten is of nog zal worden ingediend, moet zeer groot zijn. Zij worden, dra nadat de commissiën geconstitueerd zijn, aan deze verzon den ter behandeling bij de hoofdzaak. Volgens de loopende geruchten zou de strooming voor de openbaarheid der beraadslagingen en mitsdien voor de toelating der binnen- en buiten- landsclie persvertegenwoordigers niet gunstig zijn. Voor het uitvoeren der plannen van de stichting voor internationalisme, strekkende tot stichting van een wereld-centrum bij den Alussclienberg, wordt een wereldcomité gevormd be slaande uit geleerden, kunstenaars, afgevaardigden en publicisten. Tot bet voorloopig comité zijn reeds 156 personen uit alle deelen der wereld toegetreden. Omtrent de houding door de Neder- landsclie gedelegeerden ter Vredescon ferentie aan te nemen, wordt ver nomen dat de Neder landsclie delegatie omtrent de verschillende aan de orde te stellen punten een zeer besliste meening heeft en deze dan ook zal uiten waar zulks noodig is, doch dat zij in het belang van het welslagen der conferentie deze meening niet op den voorgrond zal stellen, doch trach ten naar gemeen overleg. De Romeinsche «Tribuna" meldl, dat Z H. de Paus een schrijven ge richt heeft aan H. AI. Koningin VVil- helmina, naar aanleiding van de ope ning der Vredesconferentie, Wiaiin Z. II. die conferentie goedkeurt en zijn zegen zendt. De herstem mingen. De herstemmingen voor de Provin ciale Staten zullen voor zooveel noodig niet in alle gewesten reeds deze week plaats hebben. Alleen in Zuid-HoHand, Nooid-Brabant, Drente en Limburg is daarvoor reeds aanst. Vrijdag 21 Juni bepaald. Dan volgen die in Fries land en Groningen op Maandag 24. in Noord-Holland, Zeeland, Utrecht en Overijsel op Dinsdag 25 en ten slotte die in Gelderland op Woensdag 26 Juni. Tentoonstelling van Gooisclie Oudheden. De officieele opening der tentoon stelling van Gooische Oudheden te Naai den is bepaald op Dinsdag 2 Juli des natn. 2 uur, voor het publiek zal zij geopend worden Woensdag 3 Juli. De bezn-htigingsuren zijn van 10 tot 5 uur gedurende de maanden Juli en Augustus. Bij de officieele opening zullen de beschermheer der tentoon stelling, de Commissaris der Koningin jn Noord-Holland en autoriteiten wor den uitgenoodigd. Een jong en rijk ondernemer van begrafenissen te Garry Gray, Des Aloines, Jowa (Ver. St.), werd verliefd op een jonge doctores Mej. Georgia Steward, door wie hij zich had laten behandelen. De jonge dame verklaarde zich bereid' ook zijn hartewonde te genezen en zij werden verloofd. Maar onder bet «kussen en koozen in deugd en in eer" vergat de docto res hare geldelijke belangen niet. Zij vroeg haren aanstaande, die dagelijks bij haar kwam met bloemen, bonbons en andere geschenken, herhaaldelijk belangstellend naar zijn gezondheid en beval hem, als 't noodig was een middel tegen den hoest, een bitter- water of iets dergelijks aan, en na verloop van eenigen tijd zond zij hem deswege een rekening van 1000 dol lars «voor geneeskundige hulp." Zulk gesteld zijn «op de penning" vond Gray al te erg, en toen zijn aanstaande haren eisch volhield, verbrak hij de verloving. De doctores stelde nu een gerechte lijke vervolging tegen hem in wegens het verbreken van een trouwbelofte en de rechtbank heeft Gray veroor deeld tot een schadevergoeding van 20.000 dollars. Als zijne Georgia ook na het huwe lijk op dezelfde wijze was blijven voortrekellen, komt hij er nog goed koop af. Wijn en jenever. De Franscbe statisticus Jacques Bertillon heeft een zeer belangwek kend betoog geleverd over de ware oorzaak, naar zijn inziens van wijn- crisis in zijn vaderland. De reden waarom de wijnvoorraad geen gerioeg- zamen aftrek vindt, wat de prijzen drukt, ligt, volgens hem, niet in het suikeren of andere vervalschingen, maar in de schromelijke stijging van het j6neververbruik. Vóór de ver woestingen door de druifluis aange richt, nu 40 jaar geleden werd de jaarlijksche wijnoogst van ongeveer 59 millioen hectoliter bijna uitsluitend door de Fransche zelf verbruikt en nu blijkon 52 millioen nog te veel. Maar intusschen is het jenever ver bruik per hoofd van 2!4 tot 3'/> liter gestegen, behalve nog ruim 1 liter die gesmokkeld wordt. Dat verbruik is ontzaglijk toegenomen in de ja ren dat de wijnoogsten door de ziekte sterk afnamen, vooral in het noor den des lands dat geen wijn oplevert. En dat jenevervetbruik is nu inge worteld en neemt steeds toe In het weslen en zuiden (37 departementen) is het nu nog minder dan 2 liter per hoofd, maar in het noorden (16 departementen) stijgt het van 5 tot 12.5 liter. Alleen dus voor de bestrij ding van het jeneververbruik kan volgens Bertillon de wijncrisis wor den bezworen. Weervoorspellingen. Volgens de «Voss. Z." voorspellen vele Duitsche zeelieden een natten en windrijken zomer. En zulks omdat de winden telkens een terugdraaiende beweging aannemen dat wil zeggen hun richting veranderen tegen de beweging van de zon in, wat gewoonlijk onbestendig weer geeft. -- De heer Hagenbeek, de eigenaar van den bekenden dierentuin en dierenhandel te Hamburg, is eergiste ren aangevallen door een tijger, die hem in het boofd beet. Gelukkig is do verwonding later gebleken niet zeer ernstig te zijn. Een oppasser werd ernstiger aan den arm gewond. De slachtoffers der «Berlin". Door de Admiraliteits-reclitbank te Londen is uitgemaakt, dat de «Great Eastern Railway" als eigenares van de «Berlin", die bij den Hoek van

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2